Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#179) mackoapo11


mackoapo11
aktív tag

Itt van egy leírás a jelly bean rom felrakásról.DE CSAK SAJÁT FELELŐSSÉGRE ÉS HA TUDOD MIT IS CSINÁLSZ!!!!!!!De fontots!!!Kamera szoftver nem 100%-os(bár és nagyon ritkán használok telon kamerát fényképre-videóra,arra nem való egy telefon se!!!)
nem a saját munkám,én is csak átmásoltam!!!

Na helló!
Kedves kísérletezgető kedvű barátaim!
Már jó ideje nyúzom a Jelly Bean CM10 Romot a telefonomon és elérkezettnek látom az időt, hogy elmondjam, be tudtam állítani úgy, hogy az használható legyen akár a mindennapos használatra is.
Most majd gondolom jól belekötnek egyesek ebbe a mondatomba, - hisz nem vagyok sem rom fejlesztő, sem nagy telefon guru, - csak pusztán az információk összességét sok idő árán összegyűjtve létre szoktam hozni valami újat, ami számomra nagy durranás, mások számára lehet hogy az semmi, egyeseknek mégis érték...
Egy szó mint száz, lássuk először a motivációt, miért szenvedtem ezzel a rommal.
1: Mert az ICS nem váltotta be a hozzá fűzött reményeimet. ( Lassú volt, programok elindítása és bezárása késleltetett volt, kevés memória maradt és még sorolhatnám.)
http://www.yutubezenek.com/video/-4aCmtKBUgM/jelly-bean-android-4-1-vs-ice-cream-sandwich-4-0-4/
2: A telefonra ki tudja mikor jön a rá tökéletesen testre szabott ICS Rom és ha már szerencsétlenkedünk egy francia illetéktelen rommal, akkor inkább szerencsétlenkedjünk egy még jobb illetéktelen rommal.
3: Na nehogy már ne a legfrissebb bármi legyen a telefonomon!
4: Csak
5: Újabb kihívás
6: Aksi végre jól bírja. Nem húzza le semmi. Wifit lehet erősíteni. SD kártyát másfélszer gyorsabban írja olvassa. Hardveresen segíti a képmegjelenítést. 16 bitre is kapcsolható, stb.
7: Végeredményben azt mondom, sokkal jobb, mint a GB, vagy az ICS, mert kezelhetőbb, sokoldalúbb, és nem utolsó sorban olyan lehetőségeket nyitottak meg benne, ami miatt mindenképp ráállok erre. Rootolva.
Hátrány: A kamera videót nem rögzít, és adatot sem lehet átvinni a számítógépre/ről. Még. Viszont ez is hamar megoldódik, addig is mással meg lehet oldani.
Hogy mit oldottam meg én?
Ami sokakat bosszantott, beállítottam, hogy világítsanak a gombok, hogy lehessen 3g kapcsolat, hogy legyen normális fényerőszabályozás. Valamint rájöttem, hogy még a javában kipucolt rendszert is ki lehet pucolni, ezáltal gyakorlatilag mintha nekem írták volna a rendszert.
Ha ezek mennek, szerintem onnantól kezdve tökéletesen belakható a rendszer.
Közben folyamatos frissítések érkeznek, amiket csak "után tölteni" kell a későbbiekben, semmi extra.
A játékok hasítanak, a teszek izzanak a sok pontszám kiköhögésétől, én pedig hátradőlve azt mondhatom, hogy na végre...
Szenvedjen aki akar, a régi romok állítgatásán... Ehhez a szuper telefonhoz ez a szuper rendszer dukál...
Kezdetnek egy kis ízelítő:

Na tehát, kezdjük az elején, hogy s mint, aki kedvet kapott hozzá:
Figyelem! Csak saját felelősségre!!!!
A telepítés előtt nincs szükség arra, hogy ICS romot telepítgessünk, kapásból telepíthető a Jelly Beam rom.
1: Töltsük le a következő dolgokat:
cm-10-20121026-UNOFFICIAL-cocktail.zip
cwm_cocktail_cyanogenmod_20121019.zip
innen: https://code.google.com/p/ot995-cyanogenmod/downloads/list
valamint: gapps-jb-20121011-signed.zip
innen: http://goo.im/gapps/gapps-jb-20121011-signed.zip
Van 3 Zip fájlunk. Egyik a rendszer, a másik a hozzá tartozó alapprogramok, végül a telepítéshez a legújabb CWM. (Gondolom mindenki érti, hogy mi micsoda, pl. mi az a cwm. Ha nem, akkor szerintem előbb jobban teszi, ha sokat olvas e témakörben, aztán kezd neki!)
Egy teljesen megformázott memóriakártyára felmásoljuk a cm-10-20121026-UNOFFICIAL-cocktail.zip és a gapps-jb-20121011-signed.zip állományokat, majd a kikapcsolt állapotban lévő telefonunkba tesszük.
A számítógépen kicsomagoljuk a cwm_cocktail_cyanogenmod_20121019.zip állományt, majd elindítjuk a boot.bat fájlt belőle.
Telefon lefele hangerőgombját nyomva tartva bekapcsoljuk a telefont, ekkor bootloader módba kerül, megáll a kezdőképnél, s rádughatjuk a számítógépre a kábelével. Az elindított kis programunk segítségével betöltődik a telefonon a cwm kezelőfelület.
Ott mindent wipe-olunk, az advanced menüjében is.
Majd indíthatjuk az install zip from sdcard menüből abból is a choose zip from sdcard almenüből a két zip telepítését. Először ugyebár a rom-ét, cm-10-20121026-UNOFFICIAL-cocktail.zip, majd az alapprogramokét
gapps-jb-20121011-signed.zip.
Újra wipe-oljunk mindent, majd restart.
Rendszer betöltése, kérlek várj... majd voilá. Állítsuk magyarra a nyelvet.
Jöhet a finomhangolás.
Lépjünk rá a wifivel a hálózatunkra, s engedélyezzük a google fiókunkba történő belépést, majd a play áruházba is lépjünk be, majd lépjünk ki.
Most először beállítjuk a 3G elérést.
Nekem T-mobilos a telefonom, ezért annak az adatait biztosra tudom, akinek nem T-mobilos telefonja van, akkor a saját szolgáltatójának APN adatait keresse meg a neten.
T-mobilosoknak mobilinternet 3G elérés:
Beállítások - (bluetooth alatt) továbbiak - Mobilhálózatok - Adatok engedélyezése bepipálva legyen. Majd kissé lejjebb a Hozzáférési pontok nevei-be lépjünk be, beállítások gomb, és adjunk hozzá egy új APN-t. Ha volt már ott valami, töröljük.
A következő sorokba írjunk csak adatot:
- Név: web'n'walk
- APN: wnw
- MCC: 216
- MNC: 30
- Azonosítás típusa PAP
- Hozzáférési pont (APN) protokoll: IPv4
Mentés, és kész. Figyelem, menteni is kell, nem csak kilépni!
Van 3G mobilinternetünk. Ráadásul szupergyors, csak nézd meg a böngészőben!
Vodafonos és Telenoros elérhetőségek paraméterei itt kinyerhetők :
http://emerzee.blog.hu/2011/02/04/apn_beallitasok_szolgaltatonkent
Fényerőszabályzás, gombvilágítás: (ezekbe az adatokba belepiszkálva gyúl fény a gomboknál)
Automatikus fényerőszabályzásra írták, hogy működik, de nem, mert a fényt felviszi szépen maximumig, de vissza már nem akaródzik neki sötétíteni. Ezt megoldva szinte minden bekapcsolatlan opciót pipálgassunk a következőképpen:
-Beállítások - megjelenés - Fényerő: legyen automatikus.
- Beállítások - megjelenés - Automatikus fényerő :
Legyen bepipálva az engedélyezve; az időablak hossza legyen 5 mp; visszaállítási küszöb: letiltva; mintavételezési gyakoriság 2 mp;
Fényerőszint: Egyedi legyen bepipálva; kijelző fényerő szint 20 (alapbeállítás); Az egyéb értékék beállításánál pedig kedvünkre állítgathatjuk (ha akarjuk még) a fényerőket. Nálam ez így néz ki, remélem másnak is hasonló.

A következő menüpontokban még a fényerő csökkentésének engedélyezése is legyen bepipálva, a késleltetés csökkentése pedig 50 % legyen.
Most már elméletileg működik a normális automatikus fényvilágítás, és a gombvilágítás is.
A fejlesztői lehetőségeknél bepipáljuk a GPU-megjelenést, a teljesítmény - processzor -ban pedig a minimum frekvenciát állítsuk 245-re, (valamint a bekapcsoláskor érvénybe léptetést is értelem szerűen pipáljuk ki) a memóriakezelés -ben a Memória ürítés engedélyezése mellé is tegyünk pipát.
Egyenlőre ennyi elég is lesz.
Essünk neki egy Titanium backup Pro-val egy fagyasztásnak, program-nagytakarításnak is, valamint telepítsük fel az autorun manager Pro programunkat is, hogy megakadályozzuk a használt (de nem mindig használt) programjaink automatikus elindulását.
Az adatátvitelre a számítógéppel USB helyett ajánlom a WiFi File Transfer Pro programot, ahol wifin keresztül, a böngészőnkből tudunk műveleteket elvégezni, de vigyázat, az ember nagyon könnyen rákap a jóra, nehogy ezt használjátok majd az után is, hogy megcsinálják az usb-t
Vagy amit még jobban szeretek, az a hiperszuperjó Dropbox ingyenes online tárhely, ami szerintem nélkülözhetetlen amúgy is androidos programjaink tárolására, amit gépünkön vagy telefonunkon azonnal elérhetünk a felhőből.
Itt a leírás: http://ingyenszoftver.net/szoftverek/segedprogramok/dropbox_szoftver_letoltes
Reklám helye Itt meg az én meghívólinkemmel regisztrálhatsz rá: http://db.tt/7F0D8Pk
A kamera jól működik, a vaku is, de sajnos a videófelvétel nem. Arra a fejlesztők jelen pillanatban írják a megfelelő sorokat, és hamarosan frissíthetjük a romunkat újabb és újabb hibajavításokkal, amik még élvezetesebbé teszik a használatát.
Kedves barátaim! Mi a véleményetek? Csak tessék elmondani, nyugodtan, megmozgattam a technika agyrészt? Van kedvetek kipróbálni? Vagy azt gondoljátok: mit lelkendezik ez itt? Húú, legalább a fórumot felpörgetném, már azért megéri.
Hajrá!

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.