Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Én pár hónapja direkt úgy kértem az új kártyát hogy hagyományos legyen, de paypass, paywave rendszerű, mert nem lehetett beállítani, hogy minden tranzakcióhoz kérjen kódot. Már az is elég béna, hogy online sem működik a K&H-nál az kódos védelem, mert úgy néz ki hogy az eladó egyszerűen ki tudja kerülni. (nem tudom hogy hogy, mert elvileg a bank oldalán lenne az extra azonosítás) Legközelebb majd kitalálják, hogy minek is a pin kód, ne legyen sehol.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#2) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Arról nem ír a cikk, hogy milyen ár kerül levonásra, ha kártyával a buszon veszem meg a Volánnak kedvezőbb digitális jegyet. Mert elővételben egy százassal olcsóbb, mint a buszon, és ha így marad, akkor a rendszer már is halott.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#3) alevan


alevan
őstag

Ez viszont nagyon jó ötlet. Soha nem járok Szolnokon, de ha egyszer mégis, kipróbálom.

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#4) Dilikutya válasza alevan (#3) üzenetére


Dilikutya
félisten

Amennyiben ily módon is 270 lesz a jegy, és nem 350, mint a sofőrnél, akkor jó, ellenkező esetben csak akkor érsz vele valamit, ha buszozni kell, nincs jegyed, és venni se tudsz épp sehol.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#5) BlackPriest


BlackPriest
őstag

miért egyérintésesre fordították le azt, hogy contactless? a kártyát nem kell semmihez érinteni, a tárcából sem kell elővenni :U

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#6) macskea válasza BlackPriest (#5) üzenetére


macskea
őstag

Igaz ez mindaddig, amíg egyetlen paypass kártyád van.

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#7) BlackPriest válasza macskea (#6) üzenetére


BlackPriest
őstag

Akarmennyi kartyad van(vagy karorad, telefonod, matricad), akkor is igaz, hogy nem kell semmihez hozzaerinteni. A tobb kartya egymast zavarhatja, de ha tobb kartyat nyomsz az olvasohoz, attol sem lesz jobb, szoval ezzel semmit nem mondtal...

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#8) Dilikutya válasza BlackPriest (#5) üzenetére


Dilikutya
félisten

Magyarázd ezt el a pénztárosoknak is, akik derékszögben meghajlítva sajtolják rá az olvasóra... :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#9) ONEFREE


ONEFREE
aktív tag

Mikor ismerik be, hogy az ujjlenyomat is egyedi mindenkinél és simán lehetne használni fizetésre is. És még pin sem kéne.. Csak a pocsékoás megy minden téren.

(#10) Simi87


Simi87
senior tag

BKK mikor fog eljutni erre a szintre?

(#11) Dilikutya válasza Simi87 (#10) üzenetére


Dilikutya
félisten

Soká. Szolnok sem jutott még el ide, csak pár buszon van ilyen lehetőség.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#12) Simi87 válasza Dilikutya (#11) üzenetére


Simi87
senior tag

Nem nagyon használok tömegközlekedést, de amikor igen, akkor igazi kihívás egy jegyhez hozzájutni.
Mostanában már inkább bespájzolok a tárcámba.

(#13) BlackPriest válasza Dilikutya (#8) üzenetére


BlackPriest
őstag

hidd el, elégszer kell elmagyaráznom, több-kevesebb sikerrel.illetve ott kezdődik, hogy a contactless arra való, hogy a vásárló ne adja ki a kezéből a kártyát, mivel az érintéssel hagyja jóvá az összeget, ha kiveszi a kezéből az eladó és elírja az összeget, akkor a 300 forintos kóla simán kerülhet 3000-be és nem fog feltűnni senkinek...

bkk-nál is folyamatban van

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.