Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) FRENK1988


FRENK1988
veterán

Ha ő is olyan jól fog sikerülni mint a nagytesó akkor nagyon jó lesz ez a kártya :)

[ Szerkesztve ]

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#2) Móci


Móci
addikt

Na erre én is kíváncsi leszek... bár ha a nagytesó is ennyire jól sikerült, talán ez sem lesz gagyi.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#3) venember83


venember83
nagyúr

9600 GT ellen és van rajta plusz tápcsatlakozó? Ejnye. :U

(#4) keIdor válasza venember83 (#3) üzenetére


keIdor
titán

Hát... RV770.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#5) LackoMester


LackoMester
addikt

ez a fajta xarkeverés a nVidia-ra emlékesztet,nevezzük átt a a régi kártyát(minimálisat változtassunk rajta,vagy semmit)azt igy próbáljuk meg eladni... :W

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#6) lsc válasza venember83 (#3) üzenetére


lsc
nagyúr

Ráadásul kettő, én sem értem .

Mod LackoMester :
Azért itt nem csak dobozt és matricát cseréltek, engem nem arra emlékeztet .

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#7) FireKeeper válasza LackoMester (#5) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

azért én a memvezérlő és a ROP-ok felezését, más memóriachipek alkalmazását és egy új NYÁK-ot nem neveznék semmi változtatásnak :U (bár nem tudom, hogy a referencia, ha van egyáltalán, milyen NYÁK-ot használ)

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#8) keIdor válasza LackoMester (#5) üzenetére


keIdor
titán

Nálunk úgy se lesz, nem tök 8? :F

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#9) LackoMester válasza lsc (#6) üzenetére


LackoMester
addikt

lecserélték a DDR3-as memókat DDR5-re(256b.memóriabuszt 128-ra cserélték),meg raktak rá sima ventilt...ezt én nemlátom olyan nagy változásnak...

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#10) lsc válasza LackoMester (#9) üzenetére


lsc
nagyúr

Mondjuk a doboz, matrica és névcserénél több, vagy nem úgy gondolod ?

Az élet kegyetlen .

(#11) stevve


stevve
nagyúr

Az 512 MB-os Radeon HD 4730 forgalmazására egyelőre csak a PowerColor kapott engedélyt, mely csak az ázsiai régióra érvényes.

:F

LackoMester:
Szerinted akkor mi lenne nagy változás? egy GTX nyák-ra építeni? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#12) LackoMester válasza keIdor (#8) üzenetére


LackoMester
addikt

ja,igazad van
annyira mindegy mint a111 :C

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#13) LackoMester válasza lsc (#10) üzenetére


LackoMester
addikt

Minimálisat....

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#14) Stiky válasza keIdor (#8) üzenetére


Stiky
senior tag

Az eBay és a szürke-import jótékony hatása :D

~ http://pancakespeedy.tumblr.com/ ~

(#15) LackoMester válasza stevve (#11) üzenetére


LackoMester
addikt

na az meglepö,és mulatságos volna :DD

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#16) stevve válasza LackoMester (#15) üzenetére


stevve
nagyúr

Eléggé... furcsa egy kreálmány lenne, az tuti. :D

(#17) mephi666


mephi666
nagyúr

nem sok ennyi kártya az alsókategóriába? pl 4670/4730/4770/4830 és 9500gt/9600gt/9600gso/9800gt... igaz ebbe kezd belecsúszni az alsó-középkategória is, de annyi típus és reftől eltérő változat van már, mint égen a csillag... minek még egy n+1. kártya? inkább a zabagép felsőkategóriásokkal kellene már kisebb csíkszélességen kísérletezni, vagy pedig ráhasalni a nextgen kártyákra... értelmetlennek tartom ezt a mostani dolgot mindkét oldalról... oké, hogy a gyártónak ez mind pénz+pénz+pénz, de szerintem ez csak egyhelyben toporgás és vásárló-hülyítés... majd jól beragadnak a készletek, aztán szívhatják a brét... :S

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#18) lsc válasza LackoMester (#15) üzenetére


lsc
nagyúr

Csak jelzem, a hsz-ed öt percen belül szerkesztheted, több embernek is válaszolhatsz . Egyébként a 9600 gso, 8800 gs-nél nem emlékszem hogy átnevezés lett volna emlegetve, de gondolom a 8800-9800, 8800 gts-8800gtx vonal azért nem ugyanaz .

Mod Stiky : Drágább lesz a szállítás mint maga a kártya .

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#19) keIdor válasza mephi666 (#17) üzenetére


keIdor
titán

4770, 4830, 9800GT szerintem még erősen középkategória.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#20) mephi666 válasza keIdor (#19) üzenetére


mephi666
nagyúr

összevissza szokták emlegetni... legtöbb helyen már majdnem úgy jön le, hogy középkategória: 4850/4870... 4890 a teteje... felsőkategória meg az x2-k... zöld oldalon pedig középkategória: 9800gtx+/gts250, gtx260... aztán a gtx275körül jön az átmenet a felső kategória felé... a gtx280/285/295 kategóriájú "szörnyek" meg a felsőkategóriásak... a 100$-os lélektani határ pedig a 4770/gts250 körül van meghúzva... mindegy végülis, a mondanivalóm lényegén nem sokat változtat, csak annyit módosítanék akkor, hogy az alsó/középkategóriában szerintem már túl sok a versenyző és fölösleges +1 verzió... kisebb csíkszélességen pedig felsőkategóriát illene már erősíteni: fogyasztás/ár miatt pl... mellesleg előreláthatólag a gt300méretéről is olyan pletykák keringenek, hogy hozzá képest a gt200-as chip bolhapiszok lesz... nem lesz egy pénztárcabarát dolog, az is fix :(

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#21) VaniliásRönk válasza mephi666 (#20) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Mintha nem értenéd miről van szó, erősen ideiglenes termék raktársöpréshez, hogy legalább ne rohadjon rajtuk a sok RV770.
Nem értem ezt a hőzöngést, herélt sz@r, tény, de a neve és az ára is ennek megfelelő, akkor meg?
Vagy most már muszáj minden hülyeséget ráhúzni az AMD-re, hogy a sok zöldszívű megnyugodhasson, a másik gyártó is egy b**** g***? :F

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#22) mephi666 válasza VaniliásRönk (#21) üzenetére


mephi666
nagyúr

nem szidom én egyik gyártót sem igazán... ha kijönne másik oldalon ma egy 9800gso, akkor azt is leszólnám kicsit... olyan érzésem van, mintha a gyártók maguk ellen dolgoznának... pl a 4830/4850 vs 4770 kapcsán sem volt szerintem átgondolt ötlet a piacra dobása... (igaz, hogy hiánycikk, de akkor is) rengetegen várták anno a 4830-at, aztán most szinte előszél nélkül kijött a 4770 és kicsit erősre sikerült... várni kellett volna vagy nemtudom... most ezzel kinyomnak jópár rv770-et, de akkor is sok kártya benn fog ragadni... erre fogadni mernék... viszont zöld oldalon sem rózsás a helyzet... túltermeltek rendesen, most meg kapkodnak... ez van...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#23) Mr.Csizmás válasza VaniliásRönk (#21) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

hagyjad, a zöldek most azt akarják beadni, hogy a DDR3-at átnevezték GDDR5-re :DDD

(ez valahogy jobb termékújítás, mint a matrica és dobozcsere+BIOS-ban átírni a kártya nevét)

ui: ez nem mephinek szól

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#24) Raymond


Raymond
félisten

Kijon ez es akkor meg azert sirnak majd mert a 4670-et nem veszi senki.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#25) gfefe válasza VaniliásRönk (#21) üzenetére


gfefe
őstag

:DDD

nem semmi a stílus, de a mondandóval maximálisan egyetértek :R

DOWNLOAD ██████████████ 105%

(#26) Male válasza lsc (#6) üzenetére


Male
nagyúr

Az ok, hogy változtattak, de 47XX sorozatbeli nevet adtak neki... a vevő meg azthiszi, hogy kicsit butított 4770, és rohan megvenni... pedig nem az, hanem még a régi sorozat.

(#27) rudi válasza mephi666 (#17) üzenetére


rudi
nagyúr

Nem látod a fától az erdőt. Itt NEM az a cél, hogy a vásárló v@laga ki legyen nyalva, hanem az, hogy nekik megérje gyártani. Ha egyszer a legjobb partnernek van egy óriási beragadt készlete, akkor annak az elrendezését meg kell oldani. A további előre rohanás (next gen cucc) és az irreleváns dolgok (high-end fogyasztása) sokadrangúak ehhez a kérdéshez képest.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#28) rudi válasza Raymond (#24) üzenetére


rudi
nagyúr

Viszont ez feltehetőleg hamar elfogy, a 4670 meg úgyis jódarabig a helyén marad még.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#29) gbors válasza Raymond (#24) üzenetére


gbors
nagyúr

nem hiszem - egyes esetekben ez a kártya gyorsabb lesz, mint a 4830. szerintem igazi ön-tökönszúrás egy ilyet kiadni - én letiltanék benne még 1 vagy 2 ALU/TEX csatornát, és az órajelekkel sem vitézkednék annyira...

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#30) Yutani válasza Raymond (#24) üzenetére


Yutani
nagyúr

Ázsiában kijön. Aztán ennyi, itt nálunk az emberek továbbra is elégedettek lesznek a 4670 kártyájukkal. ;)

#tarcsad

(#31) Tidus


Tidus
addikt

Az a kérdés, hogy van értelme a mai világban befektetniegy ilyen kariba? A gamek pedig egyre jobbat kívánnak!

(#32) Raymond válasza gbors (#29) üzenetére


Raymond
félisten

Mit valtoztat az amit leirtal azon amit en irtam? :) Ha van egy kartya a 4670 araban ami "esetekben...gyorsabb lesz mint a 4830" akkor nem azt fogja inkabb a nep venni? ;)

Yutani: Ja, volt mar olyan hogy "ez csak azsiaban lesz kaphato".

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#33) mephi666 válasza rudi (#27) üzenetére


mephi666
nagyúr

akkor meg pl a sapphire fog sírni addig, hogy tőlük meg nem viszik a 4670-eket ;] nem lehet szerintem ilyen körülmények között mindenkinek megfelelni... a másik részét meg írtam, hogy tudom: pénz nekik apró módosítással új típusokat is nyomatni és ki akarják használni, hogy nekik olcsóbban gyártható kártyájuk van és ezen akarnak nagyot kaszálni... de aki hasonló teljesítményű kártyát akar, az nem cserélgeti hetente... nem látom olyan nagy piacát(értelmét) az alsókategória erősítésének...

#34: csak a membuszon faragtak egy szépet... :) igaz a gddr5-tel ellensúlyozni tudják meg van benne még tuningpotenciál is... kíváncsi lennék még tesztekre...

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#34) ityam


ityam
senior tag

Jol veszem eszre hogy ez kicsit csokkentett orajelu 4770?
A 4750 az gddr3 as van szerelve ha jol sejtem
a 4730 meg gddr5 el? biztos jo lesz ez a szamozás? nem 4760 nak kellett volna elnevezni?

(#35) KőkorSzaki válasza Raymond (#24) üzenetére


KőkorSzaki
tag

Pont erre gondoltam, ill. a 4770 ára már eleve betett a 4670-nek is.
De úgy látom memphi666 kifejtette időközben ...

ityam: sry2say, de nem jól veszed ki

[ Szerkesztve ]

(#36) P00By


P00By
nagyúr

Ismerős megoldás, kicsit másképp... :)

(#37) Loretto válasza Tidus (#31) üzenetére


Loretto
veterán

A videokártya a játékok szűk keresztmetszete leginkább. Sokkal rövidebb az életciklusa mint más komponensnek, így akár évente n+1 kártyát lehetne venni.

[ Szerkesztve ]

Soirée...

(#38) .mf válasza LackoMester (#9) üzenetére


.mf
veterán

Nekem sem tetszik ez a kavarás a névvel (ha butított 4830, akkor miért nem 4810? Teljesítményben pedig a GDDR5 miatt még meg is előzheti a 4750-et nagyobb felbontásoknál, tehát a 4730 duplán kérdéses), de legalább csak egyedi eset, hozzánk valószínűleg nem fog kerülni.
Ennek ellenére lássuk be, hogy ebben a kártyában több változtatás van, mint a 9600GT és 9800GX2 kivételével a teljes GeF9x00 sorozatban együttvéve ;] (mind már meglévő gpu-k változtatás nélküli újrafelhasználása/átmatricázása).

Továbbá: GDDR3 és GDDR5, nem keverendő a DDR-rel. A GDDR3 valójában a DDR2-höz áll közelebb, mint a DDR3-hoz.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#39) LackoMester válasza lsc (#18) üzenetére


LackoMester
addikt

OK,értem . nVidia a nagymester ebben az átnevezésekben...Egyébként mikorra 8800GS-t atmentették 9600GSO az is hasonló volt...

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#40) Abu85 válasza .mf (#38) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

De mióta van Radeon HD 4750? :F

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#41) mephi666 válasza Loretto (#37) üzenetére


mephi666
nagyúr

jah, de tapasztalatból: a legtakarékosabb megoldás általában az aktuális középkategóriát becélozni 20-30ezer körüli áron... el is lehet vele lenni jódarabig és később még eladható a kártya... 2-3éve vettem 22ért pl 7300gt-t (ddr3-ast), amit kb ősszel eladtam 10 fölött... előtte még 2001ben vettem gef2 mx200-at 14körül, amit vagy 5-6évig használtam és talán 5ezer körül passzoltam el... igaz az a vége felé nem nagyon játszogattam már vele... :) most meg 25körül vettem a 9600gt-t és még legalább 1 évet ki szeretnék vele húzni... de szerintem ez is eladható lesz még akkor... aki játékra vásárol vga-t, az nem egy ilyen kártyát fog megvenni, hanem megvesz minimum egy 4770/gts250 szintűt... (el is játszhat velük egy darabig... most én ezeket látom "bestbuy"-nak)
szerintem ugyanúgy értelmetlen mindig az aktuális nagyágyúkat megvenni: pl gtx295 vagy 4870x2, (mert rengeteget veszít az értékéből) mint az alsókategóriás kártyákat cserélgetni 2havonta... annak sincs értelme, hogy vett az ember 20ért egy 4670-et, lecseréli egy 9600gt-re, majd most egy 4730-ra... mert akkor darabján bukik szépen annyit, hogy akár megvehetett volna egy 4850-et, ami még jó lenne egy darabig :) ez a gyors cserélgetés egy elég költséges "tyúklépés effektus" ;]

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#42) gbors válasza Raymond (#32) üzenetére


gbors
nagyúr

ja értem, azt hittem, a teljesítményre gondolsz :) szerintem szimplán még lejjebb kell vinni a 4670 árát...

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#43) Cs_Laci


Cs_Laci
senior tag

Nem látjátok a fától az erdőt...

Van egy fontos stratégia partner (gyártó) akinek van sok beragadt chip-je. Ez az AMD-nek sem jó, mert nem akar kiszúrni a partnerével, és nem azt csinálja, mint az NVidia, hogy beragadt vackod van? Eladhatatlan? Add olcsóbban, a veszteség a tied.

Hanem - mivel egy chip-et felfele nem lehet skálázni, hát lefele skálázza, így más más kategóriában indul, és így újra eladható válik. Még ha kisebb hasznonnal is, de legalább eladhatóvá válik, nem termel veszteséget.

Mi nem tiszta ebben???

(#44) LackoMester válasza .mf (#38) üzenetére


LackoMester
addikt

igen,igazad van GDDR memókról beszélünk,és abban is,h.au nVida durvábban csinálta ezeket az átmentéseket... :)

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#45) mephi666 válasza Cs_Laci (#43) üzenetére


mephi666
nagyúr

csak az a baj ezzel, amit szintén megemlítettünk:
azzal, hogy egy partneren így segíteni akarnak, lehet h kib@sznak másik 3 partnerrel és jön majd a sírás mindenhonnan... :S

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#46) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Minek ez? :F

Jó hogy nem már 3%-onként nem jönnek egymás után a VGA-k a ranglétrán. :)

Majd nem sokára lesz. 4810/20/30/40/50/60/70/80/90, és 4710/20/30/40/50/60/70/80/90/.

De kérdem én minek?????? :F
RV770-es chipet a 9600GT ellen? Ez legalább 20%-al lesz tőle erősebb. :U 640SP nem nagy érvágás. 128bit GDDR5-el dettó GDDR3 256bit, tehát akkor mi az a tényező, amitől ez a VGA sokkal gyengébb lesz, mint a 4830? Semmi, éppen ezért küldenek a 9600GT ellen egy vaddisznót, ami ellen esélye sincs.

Egyébként meg:

Szegény ATI már nem tud kivel versenyezni a alsó középkategóriában. "Régi 9600GT" ellen kell játszadoznia ebben a kategóriában. Elég fricska ez az NV-nek is azért, hogy a GT200-ból nem tudott kicsavarni egy jó kis alsó középkategóriás kareszt. :(

(#47) gbors válasza tzsolesz (#46) üzenetére


gbors
nagyúr

a 8 ROP azért fog itt-ott kellemetlen meglepetéseket okozni.

amúgy néha az az érzésem, hogy az AMD-nél valami beteges megszállottság van a 9600GT/9800GT kapcsán, hogy még ennyi idő után is ezekkel akarnak versenyezni. miért nem inkább azzal foglalkoznak, hogy mutatnak egy olyan kártyát, amire érdemes ezt a két VGA-t upgrade-elni? több, mint egy éve vettem a 9600GT-t 33 pénzért, most vegyek 4870 1G-t 55-ért? reális? :F

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#48) Mikiller válasza tzsolesz (#46) üzenetére


Mikiller
aktív tag

Én is ilyesmit akartam írni. Teljesen igazad van.
Ez már lassan átmegy a nevetséges kategóriába.
Saját maga ellen adja ki a VGA-kat, mert a 9600GT ellen már adott ki vagy 2 kártyát.

(#49) venember83 válasza tzsolesz (#46) üzenetére


venember83
nagyúr

Mint ahogy elhangzott párszor, raktársöprésnek.

(#50) tzsolesz válasza gbors (#47) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

4830 22.5K-ért? :U

Azért az odatesz a 9600Gt-nek nem? Vagy 4770 26K-ért? Az alaposan odaver neki, és nagyon is érdemes váltani. :K

amúgy néha az az érzésem, hogy az AMD-nél valami beteges megszállottság van a 9600GT/9800GT kapcsán, hogy még ennyi idő után is ezekkel akarnak versenyezni.

Nem azért, de ez pont hogy az NV sara, nem? :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.