Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#343) inf3rno válasza #25954560 (#342) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én már leragadtam a Mellanoxnál. Az a baj, hogy a fele kínai hamisítvány, valszeg ami nálam van az is. Működni szépen működik, de securityt tanulok épp, és olyan szempontból aggályos, hogy nincs e benne hardveres sebezhetőség. Lehet, hogy a LAN-on belül annyira nem számít, de pont a WAN részére tenném pl 10GBASE-T transceiverrel. A QSFP+-nál annyi zavaró dolog van, hogy ott nincs lehetőség ilyen RJ45-ös átalakításra, mint az SFP+-nál, még az SFP+ átalakító is viszonylag drága, ha nem breakout-ot veszünk. Nekem ez elviselhető, de kelleni fog még másik kártya is a gépbe, hogy kompenzáljam.

Azon agyalok, hogyha működnek, akkor inkább megtartanám mindkét QSFP+ kártyát, és betennék egy 2x8 bifurcation risert egy olcsóbb ITX-es lapra, plusz M2-ről még rákötnék valamit x4-re WAN-hoz, és kéne valami RJ45 is, ami az AP-khoz megy. Így viszont már kicsi lenne hozzá egy ITX lap, hacsak nem az M2-t valahogy tovább osztom. A másik gondom az ITX-el, hogy nagyon ritka az olyan ház, amibe vertikálisan van hely 3 kártyának, és tower jellegű, nem kocka, vagy ilyesmi. Nem erre tervezik, mert abból indulnak ki, hogy max egy risert használ az ember. uATX házakból sokkal nagyobb valószínűséggel találni ilyet.

Buliban hasznos! =]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.