Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#316) inf3rno


inf3rno
nagyúr

PCIE bifurkáció szempontjából eddig azt hittem, hogy csak Z,X, esetleg C chipsetek támogatják. Most nézem, hogy B550-es lapokon is már elérhető. Nem tudom még milyen chipsetek vannak vele, de pl egy Gigabyte B550M DS3H már megfizethető áru lap, van rajta 2x16 slot, támogatja a 4x4 bifurkációt, szóval legalább 4db Mellanox kártyát bele tudok tenni. Nem tudom a második x16 hány lane-t támogat rajta. Mindenesetre most ez tűnik a jó iránynak a két portos kártyák helyett. Jobban örülnék egy mITX lapnak, de dupla ennyibe kerül, és talán az uATX is elég kompakt egy ilyen router gépnek. A keret is megvan rá azt hiszem, úgyhogy még egy kicsit nézelődök lapok terén, és lassan elkezdem az építését. Olyan 100-150k között remélem, hogy megúszom. Kezdésnek csak két SFP+ kártyát teszek bele, plusz egy 2 portosat az AP-knek. Később majd bővítem tovább. A ház és táp lesz érdekes, abból jó lenne kifogni valami olcsó minőségit, illetve remélhetőleg meg tudom oldani, hogy a router és a szerver egy UPS-ről menjen. Valszeg az lesz majd, hogy a router szól a szervernek a hálózaton, hogy kapcsoljon ki, mert elment az áram.

Buliban hasznos! =]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.