Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Thunderzolee

Borzalmas.. Tavaly is láttam már Tescoban, bár nem ilyen színpompás volt, kisebb, és fakó is, úgy látszik, ez valami továbbfejlesztett prototípus.
Ki vesz má ilyet? :/

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#2) Metalfan


Metalfan
senior tag

Hál'Istennek én még csak fehérben láttam, de így is borzalmas látvány volt.

(#3) whiz


whiz
aktív tag

Eh... lehetne idén skippelni a Karácsonyt? :U

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#4) fekeandras


fekeandras
őstag

Liberális karácsonyfa ... :DDD

(#5) Bubu79


Bubu79
addikt

Oan cúnák vtok, ez tök trendycske :P

Ha karajcsont, akkor már forog a gyomrom, mert hihetetlen, hogy mi lett abból az ünnepből, amit gyermekként csillogó szemmel vártam - egy rohadt nagy harácsolás az áruházak részéről, ami már októberben elveszi az ember kedvét még attól is, hogy egyáltalán gondoljon a régvolt Szeretet Ünnepére...

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#6) Olcsi válasza Bubu79 (#5) üzenetére


Olcsi
senior tag

Valahogy eltűnt az ünnep varázsa, ill. még inkább az ünnepi mivolta a karácsonynak. Bár lehet, hogy ehhez részben az is hozzájárult, hogy felnőttünk időközben... De nem ez a legfőbb ok. Egyszerűen valahogy rákényszerítik az embert, hogy minél csilivilibb és drágább ajándékokat vegyen a szeretteinek. Nem is erről kellene, hogy szóljon.
Legyen együtt a család szeretetben és békességben legalább az alatt a pár nap alatt, évente egyszer. Ehelyett csomó stressz a sok-sok kiadott lóvé miatt, egyszerűen mire odakerül az ember, hogy ünnepelni kéne, belefárad az egészbe.
Nem jó ez így! :(

Az utóbbi néhány évben párommal igyekeztünk minél több egyszerű, saját készítésű ajándékot kreálni karácsonyra. Idén is így lesz! :K

(#7) localhost válasza Olcsi (#6) üzenetére


localhost
Közösségépítő

A gyerekeim hívták fel a figyelmemet a következő TV-reklámra...
Kérem tekintsétek a lényeget, nem tudom szó szerint idézni!

" A TESCO kifőzte, hogyan lehet gyönyörű a karácsony!
Vegyél 10 kg vöröshagymát, mert most az az olcsó! "

Annyira ellentmondásos, nem ? Mindezt november elején!

Apropo... WC-papír és végbélkúp van otthon elég? Nehogy Karácsonykor kelljen arra is rádöbbenni, hogy túl keveset vettünk!

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#8) puttputt válasza localhost (#7) üzenetére


puttputt
őstag

Ja.
Erre én is rácsodálkoztam. Vöröshagymát? Miért pont?
A "ződhagyma" már nem divat? :DDD

(Azt szintén bírom, mikor a nagy "Multi ABC"-k egy-egy leárazott tejfölt, joghurtot vagy szalámit reklámoznak csupán... Nagyon vonzó. :U :D

Ez meg... barbikajácsony. :))

[ Szerkesztve ]

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#9) mephi666 válasza Olcsi (#6) üzenetére


mephi666
nagyúr

ezzel én is így vagyok... idén meg aztán tényleg nagyon sz@rul állok már most is... és még a karácsony sehol sincs :( nem lesz egyszerűen pénzem, hogy mindenkinek vegyek valamit... (olyan áron nem akarom, hogy utána még nagyobb mínuszból induljak és eljussak arra a pontra, hogy nem tudok már kijönni az adósság-gödörből...) sz@r helyzet... szerintem veszek disznótorosnak valót meg ezt-azt és elhívom a komplett családot a kemény 35m2-re, hogy csak legyünk együtt, együnk-igyunk egy jót, beszélgessünk és kész... kb. ennyit tudok kihozni most az egészből :(

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#10) Olcsi válasza mephi666 (#9) üzenetére


Olcsi
senior tag

Sajnos ez a karácsonyozás eljutott arra a szintre, hogy óriási kiadást jelent ez mindenki számára. Ezt lehet anyagiasságnak hívni, de tényleg így van. :( Pedig ugye a szeretet ünnepe lenne ez hivatalosan, és a nem "drága ajándékok ünnepe". De mit is várhatunk ettől a világtól: szeretet -> sok-sok ajándék. :U Ez a mindennapokban is így van, pedig a szeretet nem erről szól.

(#11) mephi666 válasza Olcsi (#10) üzenetére


mephi666
nagyúr

hát nem... de én is sz@rul érezném magam, ha csak kimennék üres kézzel... :( majd spórolok kicsit a kajacsekkeken és valami jelképes ajándékot megpróbálok azért összehozni... most vagyok ideg, hogy annyira engedtem magam lehúzni, hogy 0-ra alig bírok visszamászni :W

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#12) Olcsi válasza mephi666 (#11) üzenetére


Olcsi
senior tag

Legjobb megoldás szerintem a saját készítésű ajándék. Ha van hozzá kreativitásod és némi időd, akkor nagyon jó dolgokat össze lehet hozni viszonylag kevés pénzből! :K De ne stresszelj még csak most jön a novemberi (pontosabban az októberi) fizetés... :C

(#13) mephi666 válasza Olcsi (#12) üzenetére


mephi666
nagyúr

megkaptuk már a novemberit :( komolyan úgy állok, hogy lakás+rezsi kimegy, aztán pár ezer forint marad minden egyébre... (kaja, stb...) főleg most a fűtés is több... hitelkártyáról nem akarok költekezni, mert még jobban nem akarok eladósodni... (az ilyen vész-vésztartalék) elég gáz a helyzet... most a 640huf-os utazgatást is meg kell gondolnom... :( márciusban jár le majd 1-2szerződés, akkor módosítok rajtuk és azon kapásból +10ezret nyerek, fűtés megint nem lesz már akkor... az is kb 15ezer... meg, hogy egyedül lakok, kevesebb víz/áram is fogy... exnek mániája volt, hogy minden nap teljesen teleengedte a kádat meleg vízzel és még neki állt följebb, ha megjegyeztem...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#14) Olcsi válasza mephi666 (#13) üzenetére


Olcsi
senior tag

Ált. nálunk is úgy van, hogy fizuk után gyorsan kifizetünk mindent, aztán ami marad, az marad. Utolsó néhány napban számolgatás van rendesen... Van, hogy 5ezret osztunk be 4-5 napra kettőnknek, de valahogyan mindig megoldjuk. :)
Nemrég volt szó a munkahelyemen bércsökkentésről...hát megmondom őszintén még 5ezret is megéreznénk. :Y

(#15) mephi666 válasza Olcsi (#14) üzenetére


mephi666
nagyúr

jelenleg én is akármennyit megéreznék :( hiteleket kinyomom mindig reflexből... aztán a csekkeket szép sorban... csak most erősen 0-n leszek, mire az is meglesz... de szerencsére van még kb 15ezernyi kajacsekk, amit majd szombaton elköltök a szilcoop-ban (csak ott fogadják el), bicajjal kimegyek és megpakolom hidegélelemmel a táskát, ami akár hetekre is elég... :) aztán úgy várom a hónap végi kajacsekket, mint hithű katolikus a megváltót :) aztán meg a fizut várom így, stbstb... szüleimhez meg örülök, ha havonta kimegyek... 640ft-t ha elutazgatok, az több napi kaja ára :( majd tavasszal többet kijárok, ha bicajozáshoz jó idő lesz...

#15: kunszállás... az a baj, hogy nincsenek is igazán jó bicikliutak arrafelé :(

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#16) Olcsi válasza mephi666 (#15) üzenetére


Olcsi
senior tag

Kerekegyháza? :)

(#17) eastsider


eastsider
nagyúr

már szeptembertől fel van díszítve az egész cucc :W
még a fehér karácsonyfa is elég igénytelen (na meg az egész műanyagosdi, de védjük csak a kivágásra itélt fákat, és vigyük csődbe a karácsonyfa-fenyvesek tulajait...)

amúgy annyira utálom ezt az egész ajándékozósdit... akármi van.. nem az, szeretek ajándékot adni, szeretem, amikor a másik örül, de annyira rossz irányba tart ez az egész..
sokan úgy állnak hozzá, hogy "na ő gyűrűt vesz nekem, akkor én nem vehetek akármit, minimum egy nyaklánc (nemesfémből)" túllicitálják a dolgot :W vagy nem is tudom, olyan undorító...
én mindig jó sok időt eltöltök az ajándékválasztással, több boltot bejárok, valami oylat választok ami nem túl drága, de mégis kifejezem vele a gesztust, illik a másik stílusához, enyémhez is, nem azt nézem, hogy "na ez olcsó" vagy na ez "drága"....
meglennék az egész ajándékozósdi nélkül is... tudom, hogy van aki szeret ajándákot kapni, meg minden, de én meglennék nélküle... tiszta kellemetlenül érzem, ha valami nagy ajándékot kapok... azért nem én dolgoztam meg, vagy fene tudja... ezért jók az apróságok

[ Szerkesztve ]

(#18) kételkedem válasza whiz (#3) üzenetére


kételkedem
addikt

Lehetne nem csak idén? :U

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#19) Olcsi válasza eastsider (#17) üzenetére


Olcsi
senior tag

Én azon aggódom mindig, hogy nem olyat veszek az illetőnek, ami tetszik neki... :W

(#20) localhost válasza Olcsi (#19) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Tégy egy próbát velem az idén, majd ünnepek után megmondom örültem-e a PDA-nak :)

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#21) Olcsi válasza localhost (#20) üzenetére


Olcsi
senior tag

Ne vegyek neked inkább egy Wii-t? :))

(#22) tkazmer válasza mephi666 (#15) üzenetére


tkazmer
addikt

640ft-t ha elutazgatok, az több napi kaja ára
nem tudom, nálatok ez hogy van, nálunk egy ilyesmi látogatás azzal végződik, hogy alig bírjuk bepakolni az autóba a sok kapott kaját...

egyébként januárban elvileg csökken majd némi járulék, ezért nem tudom, mennyit keresel, de az "átlagos keresetűek" akár több, mint 10ezerrel is nagyobb havi nettó fizetéshez juthatnak..

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#23) Olcsi válasza tkazmer (#22) üzenetére


Olcsi
senior tag

"egyébként januárban elvileg csökken majd némi járulék, ezért nem tudom, mennyit keresel, de az "átlagos keresetűek" akár több, mint 10ezerrel is nagyobb havi nettó fizetéshez juthatnak.."

Hű...hogy is van ez pontosan? Tudsz róla többet mondani? :C

[ Szerkesztve ]

(#24) mephi666 válasza Olcsi (#23) üzenetére


mephi666
nagyúr

adósávot módosítanak... mintha 1.7milla lett volna a határ, amit idén emeltek kb 1.9-re és év elejétől talán 3milla lesz... végülis mindenki jól jár vele elvileg... valaki pontosítson, mert fél éve pontosan tudtam a határokat, de kiesett a fejemből azóta totál

ezt találtam:
"Bruttó 1 900 000 ft/ év ha jól tudom 19 % volt, most változtatták, állitólag 5 miilllióig lesz 17%"

így elvileg jól járunk vele... (idei módosítás előtt 1.7volt, ha jól rémlik)

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#25) proof88


proof88
addikt

Sajnos az utóbbi években nekem sem volt igazán karácsonyi hangulatom. Azt azért mindenképp szeretném, hogy ha lesz gyerekem, ő megtudja mi az a karácsony, régen én is szerettem.

(#26) tkazmer válasza Olcsi (#23) üzenetére


tkazmer
addikt

van erre bérkalkulátor, keress rá googleben, fejből most nem tudok egyet sem. de ami késik nem múlik, hacsak a főnököd nem csökkenti a bruttódat, akkor január végén több pénz érkezik majd a számládra ;)

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#27) talmida


talmida
Közösségépítő

:Y :O Kíváncsi lennék, hogy egyáltalán ki vesz ilyen bóvliságot? :F De még a boltnak se használ az ilyen szörnyű "dekoráció". :(

IN GOD WE TRUST!

(#28) whiz válasza kételkedem (#18) üzenetére


whiz
aktív tag

Én álmodozós vagyok, reménykedek benne, hogy ha 1x kihagynánk, akkor visszatérne a régi kerékvágásba.

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#29) eziskamu


eziskamu
addikt

Az unokatesómék kedvelik (a konzervatív zőld) műfenyőt, és még díszek is vannak rajta. De meg is van az okuk. így is kevés idejük van a nagy karácsonyi sütés főzés mellett, mivel szó szerint hétvégén és ünnepnapokon van együtt a család.
Mi meg már vagy 2 alkalommal vettünk kis élő fenyőt, amiket ki is ültettünk a kertbe . Bár az egyik majdnem belepusztult, de már jobban van :) .

(#30) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Most miért?

Szerintem drasztikusan csökkentené a téli depressziósok arányát. Ettől tutira röhögni fogsz folyamatosan. :D

(#31) proof88 válasza juliabrilke (#30) üzenetére


proof88
addikt

ja :D

(#32) Thunderzolee válasza juliabrilke (#30) üzenetére

Baaaaaahhhhh....

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#33) fekeandras


fekeandras
őstag

Éjjel voltam vásárolni az erzsébeti tacskóban a bejára melletti sosron van kirakva egy rózsaszín, egy fehér és egy kék fa :U . Hát érdekes lelki világa lehet az illetőnek aki ilyet vesz... :DDD

(#34) mephi666 válasza fekeandras (#33) üzenetére


mephi666
nagyúr

miért? ha lenne zebracsíkos, győzike biztos olyat venne :)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#35) Olcsi válasza fekeandras (#33) üzenetére


Olcsi
senior tag

Így van! Újabban már fehér és (ha jól emlékszem) fekete színű is van belőle, tehát van választék rendesen! Talán egy előnyét látom a műfenyőnek: nem károsítom a természetet, miattam legalábbis nem vágnak ki fát. Olyan mértékben persze tök mindegy, hogy ez meg műanyagból van. Ez sincs jobb hatással a környezetünkre, de legalább évekig lehet ugyanazt használni.
Ettől függetlenül gyanítom, hogy idén sem lesz fánk. (Bár nekem kicsit hiányzik az igazi karácsonyi hangulathoz, de inkább lemondok erről az igényemről kiállva ezzel a "ne vágjatok ki több fát" projekt mellett. Az ünnep nagy részét úgy sem otthon töltjük...)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.