Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Mooka-Miki


Mooka-Miki
senior tag

Szép és jó lenne, ha tényleg újra lennének hasznosítva a régi kütyük, de inkább az történik, hogy Európa és Amerika egyszerűen "nem néz oda".

Láttam ennél sokkal durvább dokufilmet erről a témáról de sajnos nem találom sehol.

(#2) flashpointer válasza Mooka-Miki (#1) üzenetére


flashpointer
őstag

Na majd akkor még annyit sem tudnak guberálni mint eddig. Max nem rákban halnak meg 40 évesen hanem éhen 15-ön.

(#3) tomazin


tomazin
veterán

Tehát jól értelmezem a magyar részt, hogy fogom magam és beviszem a plázába az összes hulladékom pl. a media marktba, akkor azt át kell venniük anélkül, hogy én ott bármit is vásárolnék?

ilyen apróságokra, mint rossz táp, fülhallgató, stb-re gondoltam

[ Szerkesztve ]

(#4) sptkyle


sptkyle
senior tag

A cikket meg tudná valaki támogatni 1-2 jogszabály linkkel?
(Igen, google a barátom, de most nem segített :( )

"Az a baj,hogy ha v.ki játszik igényesebb játékkal,akkor a gépre költeni kell.Ez a helyzet." by Gica666

(#5) KEndre válasza sptkyle (#4) üzenetére


KEndre
HÁZIGAZDA

http://net.jogtar.hu/jr/gen/hjegy_doc.cgi?docid=A1400197.KOR

1. melléklet a 197/2014. (VIII. 1.) Korm. rendelethez

Itt vannak a vásárlási utalvány értékek is.

Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre! Tudd, hogy csak te vagy képes megvédeni magad!

(#6) sptkyle válasza KEndre (#5) üzenetére


sptkyle
senior tag

Nagyon szépen köszönöm... :R

"Az a baj,hogy ha v.ki játszik igényesebb játékkal,akkor a gépre költeni kell.Ez a helyzet." by Gica666

(#7) 1501N


1501N
tag

Nemrég órákat bóklásztam egy bevásárlóközpontban, hogy egy kiègett villanykörtét a "megfelelő kukába" hajíthassak. Senki se tudja hol van, aminek az is az oka, hogy jól el is van rejtve. Ilyen elektronikus hulladékgyűjtőt, amibe mondjuk egy rossz ram modult lehet dobni, nem is láttam soha. Rejtett elem és villanykörte/fénycső gyűjtőt - ha megtalálom, akkor igen. Szerintem nagyon macerás ez a visszagyűjtés vagy csak inkább nincs. Mondjuk néha hallok ilyen hozd vissza a régit és beszámítjuk akcióról - de ez se túl gyakori.
Szerintem ilyen gyűjtőből sokkal több kéne és sokkal jobban szemelőtt lèvő helyen. Az nem igaz, hogy senki se vinné vissza. A ruha és szelektív gyűjtők is mindig megtelnek. Szerintem a legtöbb ember nem is tud erről. Lomtalanításkor kihajítja, mert úgysem lesz ott sokáig... De ez egy másik történet. A kezdeményezés papíron jó, csak gyakorlatba is kéne ültetni.

(#8) MarQs


MarQs
senior tag

Úgy legalább félévente valóban megérne egy-egy agyramenő kampányt a téma! Egyelőre még a kisebb ellenállás felé mozdulnak az emberek, ha valami feleslegessé vált, de idővel idomíthatóak vagyunk.
A "keleti fővárosban" eddig mindössze kettő hulladékgyüjtő ponttal találkoztam - ezen is lehetne mit faragni!

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#9) Stanlee válasza 1501N (#7) üzenetére


Stanlee
őstag

Egy 40 ezer lakosu kis nemet varosban elek, van Saturn, nagyobb "bevasarlokozpont", meg nagy alapteruletu Real, Edeka, Aldi, meg ami kell. Ezek kozul egyik helyen sem lehet visszaadni elemet, kis meretu akkut, izzot, a nagyobb elektronikus hulladekrol nem is beszelve. Egyedul a konyvtarban van egy pici vodor, amiben elemet es akkut gyujtenek. Minden masra ott van a Hulladekudvar, ami persze a varos masik vegeben van. Egesz evben gyujtom az elektronikai hulladekot, hogy aztan ha van berautonk, akkor ki tudjam vinni a sok szemetet a hulladekudvarba. Csak akkor tudom elintezni, ha nyaralok, mert reggel 9-tol du. 4-ig van nyitva, tehat a dolgozo ember minden gond nelkul el tudja vinni a szemetet egy dolgos nap utan, vagy hetvegen (mert szombaton nincs is nyitva) :-) Szoval van itt is mit valtoztatni a dolgokon. A tobbi hulladek begyujtessel semmi gond, de az elektronikai cuccok begyujtesevel itt is baj van.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#10) 1501N válasza Stanlee (#9) üzenetére


1501N
tag

Szomorú... látszik, hogy ezek a környezetvédő szervezetek mennyit érnek... sok szöveg, nulla eredmény.

(#11) Stanlee válasza 1501N (#10) üzenetére


Stanlee
őstag

A masik dolog meg, ami nagyon nem tetszik a nemeteknel, az a toner vissza nem gyujtese. Mindegyik ceg csak az eredeti tonereket veszi vissza penzert, az ujrahasznositottakat nem. Na az tenyleg a szemetben landol, es nem erdekel senkit.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#12) kerekfej válasza Mooka-Miki (#1) üzenetére


kerekfej
addikt

Döbbenet. :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.