Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9) ubyegon2 válasza kovaax (#6) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ártani biztosan nem árt, ha könnyítesz a terheken, bár ez sokaknál épp az elvárt gyorsaságot ölte meg régebben, mint amikor a /home-ot HDD-re rakták, hogy ne az SSD kopjon meg hasonlók. Igazából engedni kell szabadon a vezérlőt dolgozni, optimalizálni is akkor érdemes, ha elegendő RAM van és onnan lehet gyorsítani a folyamatokat. De tényleg nincs gond azzal, amit írsz, csak azért említettem alternatív megoldásokat, hogy aki olvassa a topikot és nem ért hozzá, lássa azt, hogy lehet kímélni az SSD-ket, de gyakorlatilag szükségtelen, mert mint UnA kolléga is említette, egy gond lehet csak, a controller hibája, azt meg képtelenség kivédeni. Annyit lehet tenni, hogy olyan eszközt választunk, amit a gyártó saját fejlesztésű komponensekből épít össze. :K

Egyébként NVMe tipusokba nem tudtam még magam beleásni, itt még vannak sötét foltok, az is meglepett, hogy a scheduler none állásban a jó. Most gyorsan megnéztem, tényleg a none opciót javasolják, bár éppen a CPU terhelés csökkentése érdekében. Azért megnézném ezt is, hogy szintetikus teszten kívül hány ezrelékben csökken ettől a CPU terhelése, egyébként meg a mq-deadline/none/bfq egyarátn jó NVMe meghajtóknál.

Relocate files to tmpfs

Innen lehet még érdekes Improving compile times meg a Anything-sync-daemon meg talán ez is Profile-sync-daemon, még nem néztem át, de szerintem olvasd át ezeket is, ha maximalista akarsz lenni!

Szóval a none az egy multi-queue noop I/O scheduler, sok különbség nem lehet közöttük....max annyi, hogy az összes non-multiqueue scheduler elavultnak számít.

[ Szerkesztve ]

eladó Samsung 980 M.2 PCIe 3.0 NVMe SSD 1TB 0TB írás, samsung store vásárlás

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.