Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Wazze, ez nagyon jó! Azt hiszem sokan vártak már erre a cuccra. A hasonlókból rendre kimarad vagy a RAID5 vagy a Gigabit ethernet. :C

Aki hülye, haljon meg!

(#2) bandrew válasza L3zl13 (#1) üzenetére


bandrew
tag

Az még hagyján, hogy a RAID5 kimarad, de hogy miért ennyire kevés az ethernet vezérlős küty az számomra érthetetlen. Pedig szvsz kereslet az lenne rá :(

Jó a mazochistáknak: amikor rossz, akkor jó. Amikor jó, akkor rossz, tehát jó.

(#3) L3zl13 válasza bandrew (#2) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Ethernet vezérlősök azért annyira már nem ritkák. Csak vagy professzionális NAS/SAN cuccokról van szó nagyon drágán, vagy olcsó és hiányos szolgáltatásokkal rendelkező cuccról.
Ez bár 200k-ért nem éppen olcsó, azért már egész jó cuccnak tünik.
Végülis ebből kb 120k csak a vinyók ára. Szóval, ha így nézzük már nem is olyan sok.

Aki hülye, haljon meg!

(#4) marcee


marcee
addikt

Már csak egy gigabites router kellene hozzá... ja meg pénz!
Megnézném a belsejét, érdekelne a hűtése.
JBOD mód sem ártana bele, illetve egy barbone/bővíthető verziót is el tudnék képzelni belőle. Mondjuk adnák két darab 250GB-os winchester-rel, de összesen 8db SATA II csatolójú, bármely típusű egység beépíthető lenne, akkor bizony megnyalnám mind a 20 ujjam! (legalábis megpróbálnám)

\m/

(#5) bandrew válasza L3zl13 (#3) üzenetére


bandrew
tag

Épp ezt mondom, csinálják ezerrel az usb-s meg firewire-s cuccokat. Csak tudnám minek.
Ahelyett, hogy csinálnának 1-t amibe lehet rakni n db vinyót, és van rajta ethernet port meg monnyuk kis vezérlő szoft. szvsz elektrónika + software része szokásos dzsunka ltd-nél legyártatva, nem hiszem, hogy drágább lenne mint az usb vezérlő

Na, szal ezért érthetetlen számomra

Jó a mazochistáknak: amikor rossz, akkor jó. Amikor jó, akkor rossz, tehát jó.

(#6) L3zl13 válasza bandrew (#5) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Hát ennek mondjuk több oka is van. USB-s cuccok nagyon jók pl notihoz, vagy barebonehoz, vagy hurcolászásra.

Ez otthoni, vagy kissebb céges hálózatbani adattárolásra van. Az előbbire azért még nagyobb a kereslet. Ráadásul újabban sok routerre lehet csatlakoztatni USB-s külső házat, tehát egy ilyennel párosítva azok is sokak igényét kielégítik.

Hogy miért drágább? Mert egy hálózatos eszköznek teljes szerverként kell működnie, míg az USB-s adattárolót a számítógép vezérli amire rá van kötve. Tehát USB-nél félszoftveres megoldás van, míg ETH-nél teljesen hardveresen kell megoldani a dolgot.

Pluszban ott van még az az indok, hogy ha nem gigabites vezérlőt használnak, és nem áll rendelkezésre egy gigabites hálózat, akkor az ETH-s megoldás sokkal lassabb, mint egy USB2-es vagy egy FW-s.

Most, hogy a gigabites net szinte minden csipszetben alapból benne van, és a gigabites hálózati eszközök is elég olcsók már, szvsz egyre több ilyen cucc fog kijönni. Remélhetőleg egyre olcsóbban...

Aki hülye, haljon meg!

(#7) L3zl13 válasza marcee (#4) üzenetére


L3zl13
nagyúr

8 vinyó az már túl sok, szvsz SOHO kategóriában olyanból nem sokat fogsz látni.
4 vinyó az már egész jó. Már annak is örülök, hogy nem áltak meg a RAID5-höz minimálisan szükséges 3-nál...

De szerintem is adhatnák bővíthető változatban 1 vagy 2 vinyóval.

Aki hülye, haljon meg!

(#8) fromdtod válasza marcee (#4) üzenetére


fromdtod
csendes tag

Szerbusztok!!

Hát ez az! Ezt keresem én is már hónapok óta. Van 5 vinyóm szerte szét, megosztva az otthoni hálózatomon, meg a mobilrackbe betéve, meg minden. Teljesen értelmetlen!!! Az lenne a jó ha lenne ilyen kütyü. És szerintem 8 a vinyo is elképzelhető. Találtam egy ilyet: [link]
De ehhez meg nem találtam bótot.

Szóval van valami ötletetek hol lehetne ilyet venni?? Megköszönném.

Vagy (most fog kiderülni, hogy mennyire nem értek a dolgokhoz) Mi lenne ha vennék egy ócsó gépet, amibe begyűrnék annyi vinyót amennyit csak tudok (bár azt sem tudom, mennyit lehet, eddig csak kttőt sikerült betennem). MEg feltenném a routerre a gépet oszt annyi. Gondolom azt meg hűteni kellene... Na mindegy csak gondolkozom. :F

Álom teszi a férfit...

(#9) fromdtod válasza fromdtod (#8) üzenetére


fromdtod
csendes tag

Vagy ezt tudjátok, hogy mi? Open-E NAS SOHO description [link]

Ma nagyon keresek.

Álom teszi a férfit...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.