Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ATI


ATI
senior tag

Na, megnyugodtam, a munkahelyi HP L1925 kb ugyanezt hozza minőségben :D Mondjuk ez szebb sztem, vékonyabb a kávája is :)

[kép]

Bővebben: link


[Szerkesztve]

(#2) Digital


Digital
addikt

170k picit sok érte:(,és nekem nem igazán tetszik a képe:(
Dizájnból viszont 5-ös:C

[Szerkesztve]

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#3) Racecam


Racecam
MODERÁTOR

Végre itt a cikk és nem én vagyok az első hozzászóló! :O
Na majd mindjárt jól elolvasom és összehasonlítom a saját tapasztalataimmal! :D

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#4) Mice_007


Mice_007
tag

Hi

20-as fenyero ? Nekem az nagyon kevesnek tunik, elobb kiprobaltam.

Csikozodast elarulom mi okozza: MagicTune. Es nem abnormalis jelenseg, csupan a color management... kepek eseten jo ha van, gradiensek eseten ''csikossagot'' okoz... Szoval osszessegeben ajanlott a hasznalata, hiszen a szinhelyesseg fontosabb lehet, mint a szinskalak megjelenese, elobbinek tobb erdemi haszna lehet.

AIDA64.com

(#5) Kain


Kain
senior tag

Használtam ilyen moncsit,tavaly vagy 2 hónapon keresztül melóban,hát nem gyenge!Nagyon dizájnos,ez má nagyon megnyerő (sokan a csodájára jártak),a képmínősége és a variálhatósága szintén mesés.

Én utánhúzást se tapasztaltam,najó csak nagyon kis mértékben (főleg CS: Sourceal nyúztam,meg néha Flat Out)

Az ár meg nagyon magas,nem tom kitől szedtétek,de normális nagykerben 100K+fa,ahhoz képest meg a 170K kisker irreálisan magas!

(#6) Racecam


Racecam
MODERÁTOR

Na igen, ehhez nincs mit hozzátenni, kítűnő a cikk, nagyon jól mutatja be ezt a tényleg kiváló monitort!


''A 193P véleményünk szerint tehát mindenre jó a játékokon kívül, ....''

A saját véleményem alapján, talán ezt csak annyira finomítanám, hogy ''mindenre jó a gyors mozgást igénylő (főleg FPS) játékokon kívül,''
Kéretik nem kötözködésnek venni! :D

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#7) F-ECT$


F-ECT$
titán

Ahogy elnézem nem ez lesz a következő moncsim :)

Dive ever, work never.

(#8) Mice_007 válasza F-ECT$ (#7) üzenetére


Mice_007
tag

Foleg, hogy lassan sztem mar nem is lehet kapni, nem egy uj modell.. :)

Picit megkesett ez a teszt, lassan asszem 1 eve lehet kapni :))

[Szerkesztve]

AIDA64.com

(#9) HERR Z


HERR Z
veterán

jobban érdekelne /s mást is/ egy 8ms-os samsung vagy benq bemutató.....azok még olcsóbbak is

(#10) Arhel


Arhel
senior tag

Hmmm... alaplapok és videókártyák után egy újabb témában is nagyon jó kis írás, grat. :C :)

nem hiszem le, hogy ilyen utánhúzás mellett vertél el állandóan Q3-ban :P, gg ;)

(#11) Racecam válasza HERR Z (#9) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Az más kategória, ''játékos'' monitor. De az igaz, hogy sokakat érdekelne egy olyan összehasonlító teszt. (Nem engem :D ) MLacát nem sikerült rábeszélnem erre! :U

[Szerkesztve]

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#12) Racecam válasza Mice_007 (#8) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Volt benne panelfrissítés, úgyhogy nem túl régi ez a modell! ;)

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#13) fLeSs válasza ATI (#1) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Néztem az adatait ennek a HP-nak, az 500-as kontrasztnál leálltam, mi köze ennek a 193P-hez? :Y :)

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#14) fLeSs válasza Mice_007 (#4) üzenetére


fLeSs
nagyúr

20/68-on használtam általában, játékokhoz pedig 40/68 asszem, de már nem emléxem tutira.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#15) fLeSs válasza Kain (#5) üzenetére


fLeSs
nagyúr

A legolcsóbb nagykerekben is 120+áfa körül van.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#16) fLeSs válasza Racecam (#6) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Korrigáltam. :)

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#17) fLeSs válasza Arhel (#10) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Meg procik, hdd-k, ramok, hűtések, stb. ;)
Én mondtam, hogy nem az utánhúzástól függ a Q3-as tudás. Aki láma, az láma. :D ;]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#18) Arhel válasza fLeSs (#17) üzenetére


Arhel
senior tag

:DDD :DDD :DDD ekkora sawot még nem kaptam :DDD :DDD :DDD
akkor vmikor este game!! ;]

(#19) Rover623


Rover623
félisten

Azért a Linux-osoknak sem kell lemondani erről (meg a többi hasonló) moncsiról...
A DDC-n keresztül programozhatóak, vannak erre tool-ok...egy vérbeli Linux-osnak nem okozhat gondot a bütykölés...
Bővebben: link

primus inter pares

(#20) Racecam válasza Arhel (#18) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Ez az, ne hagyd magad! :D
Aggyá Neki! :DD

[Szerkesztve]

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#21) fLeSs válasza Arhel (#18) üzenetére


fLeSs
nagyúr

OK, Skype-on fentleszek. De most 3 hétig nem jáccottam, szal csak finoman. :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#22) Arhel válasza fLeSs (#21) üzenetére


Arhel
senior tag

Én meg amúgy is lámulok :D szal nem kellenek a kifogások :P

Racecam: köszi a biztatást ;)

[Szerkesztve]

(#23) lenox válasza fLeSs (#14) üzenetére


lenox
veterán

Ezek szerint vegul sikerult szerezni egyet (ha mar lusta voltal eljonni).

Grat a cikkhez. En ezt a savosodast meg sosem vettem eszre, megneznem a sajat monitoromon is. Tudsz esetleg egy kepet adni (vagy csinaljak magam)? Masreszt szerintem az enyemnek nincs ekkora utanhuzasa quake3-ban... Este megnezem, es megirom.

(#24) fLeSs válasza lenox (#23) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Szted kamu képeket raktam a cikkbe, vagy mire akarsz ezekkel célozni? Esetleg elfogult vagyok a NEC vagy az Eizo irányába, és a Samsungot utálom, mint az NVIDIA-t? :Y ;] Nálam volt sávosodás, ráadásul két 193P járt nálam, és mind2n volt sávosodás, az utánhúzás is mind2n ugyanilyen volt, szal ezután nemtom mit mondjak. A képek a PH! (MLaca) TFTteszt progijával készültek.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#25) Pufokaboka válasza fLeSs (#24) üzenetére


Pufokaboka
tag

Siza!

Csak annyit tennék hozzá, hogy 20/68-on tényleg sávos. Ellenben 50/55-ön semmi ilyesmi nem látható, ott tökéletes a képe (legalábbis az enyémnek). A cikk egyébként nagyon korrekt, a legjobban a feketék összehasonlítása tetszik :)). Igen ez nem egy fps monitor, de más játékra tökéletes (pl NFS-re még jó is, hardveres motion blur :) )!

No, üdv mindenkinek

(#26) lenox válasza fLeSs (#24) üzenetére


lenox
veterán

Hmm, te most direkt felkaptad a vizet? Mintha uldozesi maniad lenne...

Termeszetesen nem hiszem, hogy kamu kepeket raktal be. Mindossze arrol van szo, hogy nekem is ilyen monitorom van egy jo ideje, eddig nem talaltam hibat benne, pedig naponta orakat hasznalom, te pedig irtal tobbet is. Csodalkozom, es meg szeretnem nezni az enyemen is ugyanezt, gondolom ez nem baj? Nyilvan eloben sokkal jobban latszanak ezek a dolgok, mint egy masik monitoron keresztul, szal szerintem ez teljesen jogos igeny, hogy megnezzem, vagy nem? Gondoltam ugyanazokkal a kepekkel erdemes neznem, mint te is nezted... Ez a TFTteszt progi ez letoltheto valahol, vagy csak belso hasznalatra van? Volt regen a ph-n valamilyen letolto oldal, ha jol emlekszem, de bevallom egy ideje nem lattam... Van meg olyan?

(#27) lenox válasza fLeSs (#24) üzenetére


lenox
veterán

Es mint Pufokaboka hozzaszolasabol latod, mas se latott savosodast...

(#28) fLeSs válasza lenox (#26) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Nem kaptam fel, ott vannak a smileyk. :)
A TFT-teszt itt van: Bővebben: link

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#29) fLeSs válasza lenox (#27) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Pont azt írja, hogy 20/68-on nála is van sávosodás. :O
De sztem túl van spilázva ez a kérdés, egy desktopképen kívül sehol máshol nem látni ezt a sávosodást.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#30) lenox válasza fLeSs (#29) üzenetére


lenox
veterán

Ugy ertem, irja, hogy 50/55-on nem latott savosodast, szal ha en se lattam, akkor nem kamuzok.

Amugy meg utalod az nvidiat?

(#31) Lacix29 válasza fLeSs (#24) üzenetére


Lacix29
őstag

Szép munka. (elég objektív)
Az upgrade-elt (16ms) Viewsonic VP191-est nem fogjátok a közeljövőben tesztelni?
(Bár nem tudom hogy ez a verzió már eljutott-e kis hazánkba, ill. milyen kapcsolatban vagytok a forgalmazójával)



(#32) Dada(SzB) válasza Lacix29 (#31) üzenetére


Dada(SzB)
tag

Eljutott a 16 ms os...:)

És a teszt engem is NAGYON érdekelne! :)

(#33) fLeSs válasza lenox (#30) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Inkább hagyjuk. :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#34) fLeSs válasza Lacix29 (#31) üzenetére


fLeSs
nagyúr

A frissített VP191B az nem 8 ms-os?

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#35) MLaca


MLaca
őstag

Hoztam haza egy 8 milliszekeset, igaz csak 17 colos, de lehet izgulni :)

http://mlzphoto.hu/

(#36) fLeSs válasza MLaca (#35) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Mit?

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#37) Lacix29 válasza fLeSs (#34) üzenetére


Lacix29
őstag

Nemcsak a szürkéből szürkébe idő 8ms?

A hivatalos oldalon csak 16ms-et látok.

(#38) fLeSs válasza Lacix29 (#37) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Ahány Viewsonic oldal és monitor, annyiféle adat. :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#39) Racecam válasza MLaca (#35) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Legalább azt mond meg, milyen betűvel kezdődik, milyenre végződik és közte mi van! :D

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#40) Racecam válasza fLeSs (#34) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Nem, 16ms: Bővebben: link
és ez nem lehet régi adat, nézzétek meg a pdf-et: Bővebben: link 02/05!

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#41) Lacix29 válasza Racecam (#40) üzenetére


Lacix29
őstag

Itt a Viewsonic oldalán a hír:
Részlet:

The VP191b achieves an improved ClearMotiv 8ms gray-to-gray video response time using ViewSonic’s Amplified Impulse technology that provides smoother, faster image transitions. Since the majority of video transitions on games and digital entertainment are gray-to-gray, an increased gray scale response time produces superior front-of-screen performance for motion video. The display offers the same exceptional clarity and vibrant images that customers have come to expect with its 1280x1024 native resolution, higher 800:1 (typ) contrast ratio and OptiSync® dual input technology that supports digital (DVI) and two analog (VGA) signals. The improved VP191b will be available in February through authorized ViewSonic resellers, distributors and mail order outlets for an estimated street price (ESP) of $549.


!!!Februártól

Bővebben: link

(#42) Dada(SzB)


Dada(SzB)
tag

vp191b ből van 25 ös 16 os és lesz 8 as! :) :)

JELENLEG az RRC nél 16 os panellal árulják, márc végére mondták a 8 ast...:)

(#43) fLeSs


fLeSs
nagyúr

Akkor ezt tárgyaljátok tovább a 19-es TFT topikban, mert ez a topik a 193P bemutatójáról szól elvileg. :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#44) Racecam válasza fLeSs (#43) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Bocsesz! :D

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#45) fLeSs


fLeSs
nagyúr

Jut eszembe, a videókon sztetek látszik a lényeg?

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#46) Racecam válasza fLeSs (#45) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Szerintem abszolút! Még a Quake III-ban is, ahol valami fallosszal rohangálsz! :D

Mondjuk erre lehet, nem nekem kellett volna válaszolni aki egy CRT-n nézi! :U

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#47) fLeSs válasza Racecam (#46) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Ennek örülök.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#48) Racecam válasza fLeSs (#47) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Már minek, a fallosznak? :DDD


Ne haragudj, nem tudtam kihagyni! :B

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#49) ATI


ATI
senior tag

na majd jövök én is megnézni hogy kap ki ajhej :D

(#50) vfo7


vfo7
senior tag

Nade hova lett a címlapról az eredeti cikk?:F

Aki csak a lábával siet, hibázik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.