Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) NoLF


NoLF
addikt

Kicsit össze lett csapva, úgy látszik még nem nyugodtam meg eléggé :)

bocsi hogy a linkek csak keresésre mutatnak, de guglizzon mindenki magának ha érdekli, most nincs kedvem sokat keresgélni :D

píszlávjuniti.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#2) Mosqu!to válasza NoLF (#1) üzenetére


Mosqu!to
addikt

Ajánlom figyelmedbe a Mosquito Bar - ChillOut Session sorozatot, nekem műfajban a kedvencem.

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#3) NoLF válasza Mosqu!to (#2) üzenetére


NoLF
addikt

nincs kizárva hogy megfordul már a füleim között (:D), de mindenesetre rákeresek, kösz a tippet :)

persze én is csak töredékét soroltam fel annak ami a vinyón tartózkodik ezen stílusban :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#4) szente válasza NoLF (#1) üzenetére


szente
addikt

durva(furcsa),hogy egy "kocka" oldalon(na most ne sértődjön meg senki)ilyen témákkal is lehet találkozni.grat az íráshoz :R

(#5) blackmoto


blackmoto
senior tag

Én két kedvencem:

[Cardamar]

[Solarsoul]

A beats.hu-ról meg Maxim persze (Syberia Café vol. 1 legnagyobb kedvenc a sorozatból)
és Lumi - Chilled Luminarium sorozata, abból is a 6-os és a 10-es a két igazi kedvenc.

[ Szerkesztve ]

(#6) NoLF válasza blackmoto (#5) üzenetére


NoLF
addikt

jaj hát nem is reméltem hogy vannak arcok akik ilyesmiket hallgatnak, nagyon jó! :)

nekem az autóban is, itthon is, a fülemen is olyan hangcucc van, amivel lehet élvezni a zenét rendesen, ugyanakkor nem ultradrága high end cucc, csak ami feltétlenül szükséges hogy maradandó élmény legyen a lazulás :)

Lumit nem is mertem említeni, mert pár helyen nagyon elvont tud lenni, de én az összes mixét imádom egytől egyig :)

:R

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#7) hunmyke


hunmyke
aktív tag

Egész jó írás, utóbbi időben én is rákattantam a stílusra, bár inkább netrádión keresztül hallgatom, általában innen szoktam hallgatni ezt azt: somafm :)

"A lét határozza meg a tudatot. Ha megisszuk a lét, a tudat elszáll..." // Hofi

(#8) KMT


KMT
addikt

Bezony, jó dolog néha lájtosabb zenékre lazulni.
Pár zene akkor már, amik eszembe jutnak:

kick bong

apparat

moonbeam - bár ez kicsit pörgősebb

(#9) Thunderzolee

Huhh, de nem szeretem a Chill Out termeket nagy rave bulikon.
Meg úgy általában az egész stílust sem.
A pörgős techno mindennél jobb - bár ki mit szeret. :K
Azért jó volt elolvasni, nyugi. :)

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#10) Dave™


Dave™
nagyúr

Én ide linkelhetném az egész winyóm tartalmát:D Mellesleg kicsit nehéz belőni a chill-out műfaj határait, ezért szerintem jobb a tágabb értelemben vehető lo-fi, a legtöbben erre gondolnak chill-out alatt.

(#11) NoLF válasza Dave™ (#10) üzenetére


NoLF
addikt

köszönök minden kommentet és véleményt, ellenvéleményt is persze :)

a lo-fi bizony elég tág, sokminden belefér.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#12) knajf válasza Thunderzolee (#9) üzenetére


knajf
senior tag

az ilyen - a pörgős techno mindennél jobb - beszólás típusra reagálnék.

(no offense) azért nem helyes ez a post, mert most nem arról van szó, hogy ki mit szeret, hanem hogy chillout... chill out (kikapcsolódni). én is pörgős zenéket hallgatok -dnb- (a technot utálom de mégis voltam egy két teknóbuliba, JÓ VOLT NAGYON!) ettől függetlenül a stílus nem a legkifinomultabb. szerintem. a chillout jórészt senkinek se a főműfaja, inkább olyan részét képezi a zenei ízlésnek, amit nem igazán lehet kihagyni, így előveszi és kikapcsolódik :)

szerintem: JÓ

a régi rendszerből a megbízhatóságom: http://users.atw.hu/phmegbizhatosag/phtabla.php?nev=knajf

(#13) dy_nmq


dy_nmq
aktív tag

Way out West-et hallgat valaki?

https://www.artstation.com/artist/dy217

(#14) copin


copin
őstag

[link] Ha ez annak számít. :U

(#15) NoLF válasza dy_nmq (#13) üzenetére


NoLF
addikt

persze, nagyon finomak a Way Out West szerzemények is :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#16) name78


name78
csendes tag

sziasztok!

Én körülbelül 94-95 környékén jöttem rá, hogy mennyire fontos ez a fajta kikapcsolódás. Előtte eléggé szűklátókörű voltam. Nálam minden az Enigma-val kezdődött. Akkor még nem volt ennyire könnyen elérhető mindenféle irányultság, de talán nem is volt ekkora választék. Természetesen én is rátaláltam a Chillout vonalra és talán sokmindent sorolnék ide, ami lehet, hogy nem is ide tartozik. Azt hiszem 1-2 évre rá jött a Chicane is az első albummal. A Cafe Del Mar sorozat is már elkezdődött és meg is volt 3 album, amit nagyon szerettem.

Most meg már ugye külön csatornák vannak on-line rádioknál, és 0-24 mennek. Onnan aztán lehet válogatni. Ha valami megtetszik, máris rákeresek a neten. :B

Minden jót!

(#17) Dave™ válasza dy_nmq (#13) üzenetére


Dave™
nagyúr

Én szerettem/szeretem, de annak pl. a chill-outhoz vajmi kevés köze van:D Bár kicsit depresszívnek hat a legtöbb számuk, azért jók:DDD

(#18) fero02


fero02
veterán

Először is nagy respekt a cikk írójának. Nagyon klassz a téma. :R

Éshát most, ahogyan szépen lassan gyűlnek a linkek azt hiszem kellőképpen be fogok tárazni ismét. :K Lehet vennem kell még egy vinyót? :U :DDD

Wáhúú, na tolja mindenki ezeket a f@sza mjúzikokat. ;)

(#19) NoLF válasza fero02 (#18) üzenetére


NoLF
addikt

:K klassz téma, látom azért a zene sokmindenki életében elég meghatározó, ennek örülök :)

lehet, hogy majd ha nagyon ráérek, folytatást készítek az íráshoz, más stílusú zenékről, régebbi/kevésbé régebbi korszakom kedvenceiről, stb. :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#20) name78 válasza fero02 (#18) üzenetére


name78
csendes tag

Akkor írok én is egy mostani kedvencet. :DDD

Dhamika: Deep Into The Sounds

(#21) Coyot


Coyot
őstag

Jó írás, grat! :K

Nagy kedvenceim, ajánlom mindenkinek:
- Blank & Jones - Relax
- Blank & Jones - Relax Edition II
- Chicane - Far From The Maddening Crowds
- ATB - The Relaxing World
- Ministy Of Sound - The Chillout Session Summer 2004

Má' nem

(#22) NoLF válasza Coyot (#21) üzenetére


NoLF
addikt

a Far from the maddening crowds egyik régi nagy kedvencem, a többi is nagyon fini :)

irdatlan sok ilyen muzsika van szerencsére, van miből válogatni.

folyamatosan toldozom-foldozom az írást linkekkel és képekkel.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#23) _z0LEe_


_z0LEe_
csendes tag

Nem tudom, Zero 7 chillout zenének mondható? Mert én tőlük szoktam hallgatni ilyesféle zenéket.

(#24) Coyot válasza NoLF (#22) üzenetére


Coyot
őstag

egyik legjobb Chicane album :K
van nekem is annyi zeném mint a bánat, majd linkelgetem, ha épp hallagatok valamit :)

Má' nem

(#25) old gray


old gray
addikt

Nem kimondottan chill-out, de 1-2 pl. amik nekem bejönnek az esti píszelgetések során:

James Holden
Ellen Allien& Apparat

Am. azt vettem észre, hogy a stílusok között egyre nagyobb az átfedés, néha nem is lehet kijelenteni 1-1 előadóról, hogy ilyen vagy olyan stílust játszik.

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#26) NoLF válasza old gray (#25) üzenetére


NoLF
addikt

sajnos melóban nem megy a jútyúb de táborból visszatérve megnézek/hallgatok majd mindent :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#27) Black&White


Black&White
addikt

Ne hagyjuk ki ezeket a dupla CD-ket se:
[link]

ill.

[link]

(#28) NoLF válasza Black&White (#27) üzenetére


NoLF
addikt

hmm, egyik ígéretesebb mint a másik, s ezeket még nem is hallottam :)

:R

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#29) szente válasza old gray (#25) üzenetére


szente
addikt

igen ezt már én is észre vettem.sőt szerintem már néha nem is lehet egyértelműen kijelenteni hogy pl egy zene deep vagy tech house stb...

(#30) Dave™ válasza Black&White (#27) üzenetére


Dave™
nagyúr

Az elsőről a white sand nagyon süti, ez Shah/Sunlounger legjobb száma. A másik meg a barbecue with friends, de azt nem látom egyiken sem. A többi meg sajnos nem jött be, de hát a 2 is sokkal több, mint a semmi:)

(#31) LaCeeN válasza Black&White (#27) üzenetére


LaCeeN
tag

Akkor már ne hagyjuk ki a Songbook albumának az acoustic verzióit se :)

Az én favoritjaim:
-Angel Chill Trance Essetials 1-2-3 (dupla-cdk)
-Armada Lounge
-DJ Shah - Songbook
-Sunlounger - Another Day On The Terrace
-Sunlounger - Sunny Tales
-Chillout Ibiza 3 Baleraric Lounge

(#32) NoLF válasza LaCeeN (#31) üzenetére


NoLF
addikt

hajrá hajrá, gyarapodjon a lista :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#33) userZ


userZ
tag

PsyChill zenéket is érdemes hallgatni, pl. ez az album egy igazi lelkifröccs tud lenni:[link]
:)

Stop the Earth, I want to get off!

(#34) Pampolini


Pampolini
csendes tag

Gratula a témához már ideje volt hogy valaki írjon róla! :R

Néhány chillout trackeket gyártó előadó, némelyiknek albumait azóta is keresem:

Gusgus
Bliss
Afterlife

Azt hiszem Moby-t is ide sorolhatjuk.

Gondolom a Mangoa - Spriritual Travelling mixeket senkinek nem kell bemutatnom, aki egy kicsit is jártas a témában ezek ingyen fellelhetőek.

VA-Samsung Chillout Session-Vol.1, 2, 3 is igazán jól szerepelnek még mai napig is pedig nem mai darabok.

Így hirtelen ennyi.

Coyot miért nem lepődtem meg hogy itt talállak :DD

(#35) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr

Jó az írás.
3 hete volt szerencsém élőben átérezni végre a Cafe del Mar-érzést, a kávézó teraszán. Sok sok év után éltem meg végül ezt, és nem csalódtam szikránnyit sem. A sunrise tényleg gyönyörű, azt nem tudom, hogy valóban itt-e a legszebb Európában, de én még nem láttam ilyet, ezért már megérte. A háttérzene ugyanaz a kellemes ritmus, ami a picit dinamikusabb track-eken megszokott, és rengeteg rengeteg fiatal, föképp angol és spanyol, kisebb olasz mennyiséggel keveredve, németek, magyarok, egyebek abszolut nincsenek. Maga a hely nem olcsó, de igazából nem is ez a lényeg, hanem a hangulat, a körítés, és tényleg, a Nap korongja, ahogy elmerül.
Ajánlom mindenkinek San Antoniot, de, egész Ibizát is.
Pár kép. [link] [link] [link] [link]

(#36) Coyot válasza Black&White (#27) üzenetére


Coyot
őstag

Pont megtaláltam ezeket most, hát igen Crawling című zene nagyon ott van :R

Má' nem

(#37) Dave™ válasza Tibiajax (#35) üzenetére


Dave™
nagyúr

Igazad van. Tényleg nem olcsó :Y

(#38) PaulRascal válasza NoLF (#32) üzenetére


PaulRascal
csendes tag

Kicsit régebbi, de nekem még mindig az egyik kedvencem:

Deep & Chilled Euphoria

Rascal

(#39) Goldye


Goldye
aktív tag

Gratula az íráshoz, az embereknek az ilyen fajta zenével is meg kéne ismerkedniük :)
Én a "keményebb" vonalat erősítem, tehát House, Electro. Kedvencem pedig Laidback Luke :)
Kikapcsolódásként én is szoktam hallgatni chilloutot, de leginkább rádióból, úgyhogy előadók szerint nem ismerem a múfajt.

(#40) tomio


tomio
tag

Na én ma találtam meg és olvastam el az írást és a post-okat.
Hát csak gratula és tovább-tovább a lista bővítéssel!!!4
Aki ismeri és használja a last.fm oldalt annak nem lehet új, aki meg nem annak itt van néhány tag/címke: Chillout, Lounge. Illetve ugye előadók/albumok/számok.
[OFF]Ja és aki last.fm tag az próbálja már címkézni/taggelni a számokat mert sok idióta direkt félrecímkézi: pl: rock&roll, gay-music, I hate it, stb... Szóval mindent ír csak azt nem ami, hát megint a nagy szabadság, bárki címkézhet bármit.
Itt remekül egymásra lehet találni és a (zenei-ízlés)szomszédok zenéiből lehet szemezgetni így még több zenét ismer meg az ember.

Amúgy nálam ez a műfaj sok-sok más mellet jön be, mondhatnám úgy is egy a százból.[/OFF]

Linux, BSD, ReactOS, MenuetOS, Haiku-OS, Syllable... Van még több is! distrowatch.com/

(#41) NoLF válasza Tibiajax (#35) üzenetére


NoLF
addikt

Irigykedem rendesen, remélem jól érezted magad :)

ÉS akkor egy kis esti Yonderboi, tábort ki kell pihenni valahogy... :D

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#42) thomas_av


thomas_av
újonc

Szevasztok! nagyon örültem énis az írásnak! én közel 8 éve gyüjtöm az ilyen típusú zenéket közel már a 200 gigához is:)
tegnap felfedeztem egy jókis linket ,szerintem érdemes belehallgatni,letölteni : http://www.djriver.com/comp_menu_.htm és ott a mixek menüpont alatt találhattok egy 6 sorozatból álló "The Ambient Chillout Sessions" -t
mindegyik mix tökéletesen van átkeverve és télleg ellazító hatású!!
Ugyh hallgassátok és töltsétek le!!
majd még jelenkezem! :D ;]
TOM

RELAX - MUSIC - PEACE

(#43) NoLF válasza thomas_av (#42) üzenetére


NoLF
addikt

hmm lejöttek, hát ezt azért még nem teszem be mert tuti bealszok, arra ez hihetetlen jó lesz, érzem :D

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#44) NoLF válasza NoLF (#43) üzenetére


NoLF
addikt

nos igen, 1 mixet tudtam csak meghallgatni kb, a végére már bealudtam, ez nagyon fincsi, elég sok ismerős szerzemény van rajta :K

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#45) ádyz


ádyz
addikt

Érdekes írás, grat. :K

Én pl. ma szoktam rá erre a stílusra. Bár amit ma hallgattam az a "pörgősebb", elektronikusabb fajta ChillOut, de sokan Ambient-nek is mondják. (És rengeteg féle ChillOutstílus van, pl.: chilly backround, techno beats, trance & electro melody, stb., stb.

Eddig ne hallgattam ilyen zenéket, de nagyon megtetszett, pedig a pörgősebb Drum and Bass, Trance, Electro és Progressive stílusú zenéket kedveltem, de ez a műfaj lett most a number one. :K De a lassabb fajtákat még nem hallottam, de remélem az is nagyon jó, nem csak az Electro-s fajta. :K

[ Szerkesztve ]

(#46) NoLF válasza ádyz (#45) üzenetére


NoLF
addikt

az ambient az az egyik legnyugodtabb, leglassabb, gyakorlatilag szinte csak zajokból összerakott nyugtató zenei stílus, szertem félrevezettek, ha egy pörgős elektronikus zenére fogták hogy ambient :)

igen, nagyon sok stílus van, nekem a chillhouse, deephouse, lounge a kedvenceim az ütemesebb fajtákból. halgass café del mart, van egy kisebb gyűjtemény, ott találsz minden földi jót, leginkább az igazi chillt, a lágy, gondolkodós, pihenős, akár érzelgős zenéket.

:R

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#47) lorcsi válasza Tibiajax (#35) üzenetére


lorcsi
veterán

nyerni kellene a lottón, nem sokat jönnék haza utána, végigjárnák minden ilyen a földön :K

a netrádión a justmusicnak van egy chillout adója, megnyugtató :)

[ Szerkesztve ]

(#48) ádyz válasza NoLF (#46) üzenetére


ádyz
addikt

Félreértetted -az én hibámból kifolyólag- mert rosszul fogalmaztam meg a mondatot.

Az Ambientes részt úgy értettem fejben, hogy a ChillOut-ot hívják "néhányan" Ambientnek.
Ez a "néhányan" elég hatalmas szám egyébként. :K

(#49) Tibiajax válasza NoLF (#41) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

Ki ne érezné jól magát, egy ilyen helyen?..:)

Hát igen, totál más már az alaphangulatod, az alapjáratod ott, mint ebben a büdös ungarische fővárosban, elhihetitek, ahogy telnek a hetek azota, ugy érzem egyre szarabbul magam.. Jövö nyáron 2 hetet leszünk, minimum..

(#50) NoLF válasza Tibiajax (#49) üzenetére


NoLF
addikt

na akkor hallgasd, hogy ne érezd olyan szarul magad ;)

chillout sundays

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.