Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) dbius


dbius
veterán

A partíciók méretét egyszerűbb szerintem az MTK Droiddal készített scatter fájlból kiolvasni, az mutatja a partíció kezdetét és hosszát is, nem kell számolgatni.

Itt egy Vodafone Smart III - 975N adatai láthatóak

Most épp fiam Smart 3-át próbálom rootolni, igaz xda fórum alapján indultam el, de elhasalt a módosított recovery és boot.img visszaírásánál, csak most találtam rá a Te írásaidra, átrágom magam ezeken is, hátha így már sikerül lementeni mindent és rootolni is.

boot, recovery, android partíciókon kívül érdemes mást is menteni? pl. data, nvram? Vagy melyeket ajánlott még menteni buzerálás előtt?

(#2) cappa72 válasza dbius (#1) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ez igaz, azzal jóval egyszerűbb... ;)

Amit nagyon fontos lementeni:
- nvram mindenképpen, az tartalmazza az imei-t pl.
- uboot szintén, alap drivereket tartalmaz
- ha esetleg átparticionáláson töröd a fejedet, akkor MBR, EBR1 (6589 esetén EBR2 is)

Egyébként garanciális ügyintézés végett én tuti az egészet megérkezéskor lementeném.

MTK-s cuccokhoz jó eséllyel lehet fabrikálni saját CWM-et.

Érdemes használni gyári kínai rom esetén a kínaszoft eltávolító CWM szkriptet (gyanús appok törlése végett)

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#3) dbius válasza cappa72 (#2) üzenetére


dbius
veterán

Köszi, azt hiszem ezeket lementettem mindet még rootolás előtt.

Ill. tegnap este sikerült a rootolás az xda fórumán lévő egyik módszerrel - a készüléken nincs download mód, így az általad javasolt módszer nem megy, ill. a másik javasolt módszer sem ment, bár az látszólag végigfutott 1-es, alap rootolási módszerrel, de újraindulás után nem volt root -.

Rootolás után pedig mtk toolsszal csináltam egy full backupot. Partícionálni nem nagyon akarom, még egy cwm recovery lehet jó lenne, de igazából az mtk toolsszal is le lehet menteni mindent, szóval egyelőre nem látom szükségességét.

(#4) cappa72


cappa72
nagyúr

Egy példa a teljes mentésre és a fájlokra.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#5) paolinho


paolinho
őstag

Bocsi hogy nem pont ide illő a kérdés, de a téma hasonló, csak ezért bátorkodom feltenni. Szóval azt szeretném megkérdezni, hogy van arra esetleg van ötlet, hogy egy MID Q88 All Winner 13 procis tabletről miként lehetne gyári romot lementeni?

[ Szerkesztve ]

(#6) cappa72 válasza paolinho (#5) üzenetére


cappa72
nagyúr

Még egyenlőre vadászom a netet, hogy hogyan is lehetne.
Ugyanis fiamnak van egy DPS dream7 tabletje, szintén allwinner platform.
dd-vel fogok tenni egy próbát, de ugye ahhoz kell a root.
Még ott tartok, hogy igyekszem kideríteni a partíciók elhelyezkedését, elnevezéseit, stb.
Csak lassan haladok vele.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#7) paolinho válasza cappa72 (#6) üzenetére


paolinho
őstag

Én már próbálkoztam a CWM backup-pal is de sajnos ez megrekedt annál az md5 mismatch témánál. Valószínű, hogy így csak az eredeti rommal működik a restore. A megoldást csak a gyári rom lehúzása jelentené img-be, az meg egyelőre nem tűnik egyszerű ügynek sajna.

(#8) cappa72 válasza paolinho (#7) üzenetére


cappa72
nagyúr

ha md5mismatch van, akkor lehet, hogy csak az sd kartya rossz.
meg kellene ismetelni a mentest es utana magad is tudod ellenorizni az md5sum-ot.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#9) paolinho válasza cappa72 (#8) üzenetére


paolinho
őstag

Kipróbáltam kétszer két különböző kártyával (16Gb, 4Gb), sajnos nem engedi innen így visszaállítani a ROM-ot. Megakad rendre annál a Mid..izénél. Tegnap találtam egy működőképest, de annál meg kb. 1 cm-rel balra el volt csúszva a kép. A LiveSuite-tal próbalgatok romokat cserélgetni, de ebből az AllWinner A13-asból iszonyatosan sok van fent a Net-en és amelyik felmegy közülök, ott nem működik az érintőképernyő. Jó lenne, ha volna valamilyen megoldás arra, hogy a két tökegyforma Tab jól működőjéről le lehessen valahogy hámozni a tuti jó romot.

(#10) cappa72 válasza paolinho (#7) üzenetére


cappa72
nagyúr

Eddig ennyire sikerült rájönnöm:
/dev/block/...
nanda - boot (???)
nandb -
nandc -
nandd - system
nande - data
nandf -
nandg - recovery
nandh - cahce
nandi -
nandj -

Meg ez van még:
major minor #blocks name
93 0 26384 nanda
93 8 16384 nandb
93 16 32768 nandc
93 24 524288 nandd
93 32 1228800 nande
93 40 16384 nandf
93 48 32768 nandg
93 56 262144 nandh
93 64 131072 nandi
93 72 1603824 nandj

De hogy ez a tiédre is érvényes-e...

Pl. a recovery-t lementettem egy
dd if=/dev/block/nandg of=/sdcard/recovery.img
parancssal.

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#11) paolinho válasza cappa72 (#10) üzenetére


paolinho
őstag

Hát nagyon restellem, de sajna Linuxban egyáltalán nem jeleskedem. Van esély arra szerinted, hogy ilyen magamfajta műkedvelő érdeklődő is közelebb kerülhessen a probléma megoldásához? Pl. egy fórumtárs segítségével a QtADB-t használva már sikerült némi adatot kiolvasni a rom-ból, de ez még nem volt elégséges a feladat leküzdéséhez.

(#12) cappa72 válasza paolinho (#11) üzenetére


cappa72
nagyúr

Nos, akkor a Android OS-t használók szakmai topicja helyen megtárgyaltak alapján

nanda => Bootloader
nandb => u-boot env
nandc => boot (kernel)
nandd => /system
nande => /data
nandf => misc
nandg => recovery
nandh => /cache
nandi => /databk (umount at boot)
nandj => (UDISK) /mnt/sdcard

Akkor pedig a mentést célszerű így megtenni (vagy terminal emulator-ral vagy adb shell-en keresztül); root jog szükséges!
su -
dd if=/dev/block/nanda of=/sdcard/dd-backup/Bootloader.img
dd if=/dev/block/nandb of=/sdcard/dd-backup/u-boot-env.img
dd if=/dev/block/nandc of=/sdcard/dd-backup/boot.img
dd if=/dev/block/nandd of=/sdcard/dd-backup/system.img
dd if=/dev/block/nande of=/sdcard/dd-backup/data.img
dd if=/dev/block/nandf of=/sdcard/dd-backup/misc.img
dd if=/dev/block/nandg of=/sdcard/dd-backup/recovery.img
dd if=/dev/block/nandh of=/sdcard/dd-backup/cache.img
dd if=/dev/block/nanda of=/sdcard/dd-backup/databk-umount-at-boot.img

A nandj-t a a belső tárhely, annak a tartalmát csak simán fájlkezelővel mentsd.


Én most ezt lementettem (ahogy a mellékelt képen látszik.
Visszarakni még nem próbáltam, de elméletileg az if és of mögötti részeket kell megcserélni, pl.
dd if=/sdcard/dd-backup/boot.img of=/dev/block/nandc
Erre azért majd kérünk egy áment.

dd : disk dump
if : input file
of : output file

Kaptam egy másik linket is:
[link]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#13) paolinho válasza cappa72 (#12) üzenetére


paolinho
őstag

Wow! De szép ez a szöveg állomány :)

Ha nem gond kérdeznék párat.
A nanda-tól nandj-ig tartalom feltehetőleg az én tabomon is így található meg, és ugyan ezeket az adatokat takarják (bootloader stb.)?
Amikor a mentést csinálom (a jó készülékemről) elég annyit tennem, hogy a Play-ről telepítem a Terminal Emulator alkalmazást, majd betűről betűre bepötyögöm a su -tól a databk-umount-at-boot.img -ig általad beírt szöveget? Illetve meg tudom ezt csinálni Windows 7-tel összekötött PC-ről is? (Már csak a gyorsabb írogatás miatt)
Ezt követően fut majd le a "dos-os" kép?

És végül, de nem mellékesen hogyan lesz ebből 1 db img fájl, amit a LiveSuite-tal fel tudok rakni a "gyengélkedő" testvérkére?

(#14) cappa72 válasza paolinho (#13) üzenetére


cappa72
nagyúr

Windows-hoz is létezik adb, amit a cmd ablakban kell használni, és az gyakorlatilag ugyanaz, mintha terminal emulator-ból dolgoznál.

És végül, de nem mellékesen hogyan lesz ebből 1 db img fájl, amit a LiveSuite-tal fel tudok rakni a "gyengélkedő" testvérkére?
A linken lehet róla olvasni. Tehát nem biztos, hogy olyan egyszerű.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#15) paolinho válasza cappa72 (#14) üzenetére


paolinho
őstag

Nem , hogy nem biztos, hogy olyan egyszerű, de nyugodtan kimondhatjuk, hogy nagyon nehéz feladat ez. Rutintalanul én bele sem tudok fogni addig, amíg valaki "nem fogja a kezem". Sok tanácsot, tippet kaptam eddig, egyszer majd csak összeáll a kép, aztán csak születik megoldás a tab megfelelő életre keltésére. Addig, míg ez nem jön össze, legfeljebb cserélgetem az A13 jsaQ88-as romokat, hátha véletlenül belenyúlok a jóba, és olvasok szorgalmasan. Azért nagyon hálás lennék, ha esetleg közelebb kerülsz a megoldáshoz, azt megosztanád velem is. És köszi az eddigi tippeket is.

(#16) Thrawn


Thrawn
félisten

Épp készülök mentést csinálni egy G4-ről. A legutolsó lépésnél viszont ez a hiba fogad:

Számít valamit, ha kihagyom ezt a "bmtpool" nevezetű részt?

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#17) cappa72 válasza Thrawn (#16) üzenetére


cappa72
nagyúr

Nekem is ezt csinbalta.
En kihagytam.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#18) Thrawn válasza cappa72 (#17) üzenetére


Thrawn
félisten

Már zajlik a művelet, kihagyom én is. Köszönöm a leírást, nagyon hasznos volt! :R

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#19) 426os


426os
őstag

Csináltam egy mentést Droid Tools-al, most készül a flashtool-os. Ha jól értelmeztem az 1.hsz-t, akkor nem kell számolgatni, hanem a start adress-hez beírom a blokktábla scatter oszlopában szereplő értéket a length-hez pedig a size oszlopban lévőt. Ezzel el is kezdtem, de próbaképp az elkészült fájlokat összehasonlítgattam a droidtools-os mentéssel. Vannak amik teljesen, bitre bontosan megegyeznek, de van ami már különbözik (akár méretre is), pl: dsp_bl, pmt. Ez ugye normális dolog, és egyébként jól csináltam mindent?

.

(#20) cappa72 válasza 426os (#19) üzenetére


cappa72
nagyúr

Másképp ment a két program.
Ha jól emlékszem, akkor a droidtools dd-vel képezi le (legalábbis ez a gyanúm), a flashtool viszont másképp.
A /proc/dumchar_info fájl és a scatter összevetéséből lehetnem megmondani, hogy mi az újság a méreteket illetően.

Lenovo A820 (MT6589) esetén pl. a preloader a flashtool-os mentés esetén 6MB, viszont MTKDroidtools esetén csak 2MB.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#21) 426os válasza cappa72 (#20) üzenetére


426os
őstag

Értem. A cache, userdata, fat és bmtpool kivételével lementette mindent. Az utolsót valamiért nem volt hajlandó kiolvasni, de azt hiszem a lényeg megvan.

.

(#22) cappa72 válasza 426os (#21) üzenetére


cappa72
nagyúr

A cahce-t is tudnia kellett volna menteni.
a recovery.img-t ha felteszed valahova (pl. data.hu), akkor belenézek, hogy jó-e a mentés, és valóban az-e, amindek lennie kell.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#23) 426os válasza cappa72 (#22) üzenetére


426os
őstag

Nem, csak a bmtpool-t nem akarta kiolvasni a flashtool, a többit a mérete miatt hagytam ki, úgy gondolom azok nem akkora katasztrófa, ha nincsenek meg. Szívesen felrakom a mentést, de majd csak hétfőn, mert itthon elég sokáig tartana feltölteni.

szerk: Ja, a recovery-t mondod nem az egészet. Mindjárt felrakom. Egyébként közben már kapott CWM-et, méghozzá egy általad készítettet, mert ami az xda-s tutorialban/csomagban volt valamiért nem akart felmenni.

[ Szerkesztve ]

.

(#24) cappa72 válasza 426os (#23) üzenetére


cappa72
nagyúr

Csak a recovery-t, mert abból kiderülhet, hogy jók voltak-e az adatok a mentéskor. Az 6MB.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#25) 426os válasza cappa72 (#24) üzenetére


426os
őstag

[link]

.

(#26) cappa72 válasza 426os (#25) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ez egy S121-es kernelen nyugvó recovery, és nem TWRP, nem CWM, hanem LEWA-based :

Szóval jónak tűnik! :K

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#27) 426os válasza cappa72 (#26) üzenetére


426os
őstag

A CWM-et már a mentés után kapta. De örülök, hogy jó lett a mentés. És köszönet a leírásért!

.

(#28) rasurosenpai


rasurosenpai
tag

SZiasztok!

A 8. lépésnél elakadok. Kikapcsolom a telefont, utána csatlakoztatom USB kábelen, pittyeg ugyan a win8, de nem történik ezen kívül semmi. Mi lehet az oka?

(#29) cappa72 válasza rasurosenpai (#28) üzenetére


cappa72
nagyúr

Először akku nélkül próbáld meg, ha úgy sem megy, akkor Driver hiba is lehet.
(legutóbbi esetben majd egy Windows user remélhetőleg segit)

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#30) cappa72


cappa72
nagyúr

Na úgy néz ki, hogy a Flashtool 4.0-val Linux-Virtualbox-winXp alatt sikeres a mentés a Lenovo A660-ról.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#31) rasurosenpai


rasurosenpai
tag

Sziasztok!

Sikerült továbbjutnom az sp flashtoolban, amikor kiválasztom, hogy miket szeretnék lementeni, az alábbi részeket nem engedi: usrdata, fat, bmtpool. A hiabüzenet: "Read back length is adjusted to 512-Bytes alignment" Úgy látom ezeket nektek sem sikerült lementeni. Ezeket akkor nyugodtan kihagyhatom?

Üdv
L

(#32) apaka1956 válasza cappa72 (#30) üzenetére


apaka1956
csendes tag

(#33) cappa72 válasza rasurosenpai (#31) üzenetére


cappa72
nagyúr

"Read back length is adjusted to 512-Bytes alignment" Úgy látom ezeket nektek sem sikerült lementeni. Ezeket akkor nyugodtan kihagyhatom?
Igen, azt kihagyhatod.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#34) Athoszka


Athoszka
tag

Sziasztok,

Van eredeti flash tools mentésem, de azt a program nem akarja beolvasni. Érdekes a file-ok mögött nincs kiterjesztés. Hogy lehet ezt visszatölteni? Küldeném vissza garanciába, ezért kellene a visszaállás. A partíció visszaállítást sikerült megoldanom. És CWM-ből az eredeti beállításokat. Még az eredeti recoveryt kellene visszaraknom.

(#35) cappa72 válasza Athoszka (#34) üzenetére


cappa72
nagyúr

A recovery-t legegyszerűbb mobileuncletools-zal feltenni.
A mérete stimmelni látszik, 6 MB pontosan.

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#36) Athoszka válasza cappa72 (#35) üzenetére


Athoszka
tag

Megpróbáltam ezzel mobileuncletools, de nem látja a recoveryt. Átneveztem recovery.img-re, de így sem. Lehet hogy nem lenne jó a mentés? Belenézve a fila-ba nem lettem okosabb.

(#37) cappa72 válasza Athoszka (#36) üzenetére


cappa72
nagyúr

Az sd kartya gyokerebe tetted a recovery.img-t?

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#38) Athoszka válasza cappa72 (#37) üzenetére


Athoszka
tag

Igen.

(#39) Athoszka


Athoszka
tag

Meg van a megoldás. Kisbetűre kellett átírnom a recovery-t:-)

(#40) cappa72 válasza Athoszka (#39) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ja igen. Ez eszembe sem jutott. A droid linux akapu, az pedig alapesetben kis/nagybetu erzekeny.
De jó info!

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#41) gabor#


gabor#
tag

kézzel kell beírogatni az összes menteni valót????
ott a scatter, ha nem is eszi meg legalább lenne saját importja :(

(#42) cappa72 válasza gabor# (#41) üzenetére


cappa72
nagyúr

A bejegyzés végén vagy egy számoló xls.
Abból viszont kézzel kell beírni.
Szerintem megéri! :K

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#43) magyar közöny


magyar közöny
csendes tag

Sziasztok!
A kérdésem az lenne, hogy egy mtk-s telóról szeretném lementeni csak a system. img-et. Csináltam is az mtkdroidtools-szal egy scatter file-t, abban pedig az szerepel kezdő címnek, hogy 0x13a0000, záró címnek meg hogy 0x13aa0000...Ebből hogy tudok méretet számolni? Az mtkdroid mutatott terjedelmet (már nem emlékszem a számra), de amikor azt ütöttem be, a read back funkció megszakadt, kiírt vmi hibaüzenetet (olyan lila lett a fejem, hogy fel sem fogtam, mi volt az, kikapcsoltam)...azóta nem tudom bekapcsolni a telót, felismerni felismeri a számítógép, és semmit nem tudok csinálni...Kérlek, segítsetek, ha tudtok! Köszönöm!

(#44) magyar közöny


magyar közöny
csendes tag

Találtam egy megfelelő ROM-ot, de amikor fel akarom tölteni a telefonra, az elindulás után nem sokkal ez a hibaüzenet fogad:

Ha jól értem, újra kéri a kiolvasást? Ha igen, akkor mi a terjedelem? Mert az mtkdroidtools azóta nem ismeri fel a telót...:(

(#45) cappa72 válasza magyar közöny (#43) üzenetére


cappa72
nagyúr

A logbejegyzés végén van egy kalkulátor.
Abba betéve a scatter tartalmát megjelennek a beírandó értékek.

Readback után nem kapcsol be? Az elég fura. Őszintén, olyat még nem láttam. Ugyanis itt ilyenkor nincs írás, csak kiolvasás.

Az mtkdroid mutatott terjedelmet (már nem emlékszem a számra), de amikor azt ütöttem be, a read back funkció megszakadt, kiírt vmi hibaüzenetet (olyan lila lett a fejem, hogy fel sem fogtam, mi volt az, kikapcsoltam).
Pedig a hibaüzenet mindig fontos.

Ha van scatter, akkor az xls segítségével kiszámolod a megfelelő értékeket és ismételten megpróbálhatod.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#46) magyar közöny


magyar közöny
csendes tag

Szia Cappa!
Nos, használtam az xls. fájlt, az alapján töltöttem ki a readback adatokat, elindult a kiolvasás, és 22%-nál megint ez a hibaüzenet jött (gyanítom legalábbis, hogy a múltkor is ez volt):

Mi lehet a baj? Az excel-tábla alapján sztem jól töltöttem ki az adatokat...Vagy az lehet a baj, hogy csak a system-et akarom kiolvasni?
Köszönöm a segítséget!

(#47) cappa72 válasza magyar közöny (#46) üzenetére


cappa72
nagyúr

Akku bent van?

Illetve ott írja, hogy van log fájl
Az még jól jöhet.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#48) magyar közöny


magyar közöny
csendes tag

Ez a teló egy Iphone-klón, beépített akksival...
Log fájlt pedig nem találtam, ha jól emlékszem, olyat nem csinált az mtkdroidtools...vagy máshol kéne keresnem?
Bocs a hülye kérdésekért...

(#49) magyar közöny


magyar közöny
csendes tag

Megpróbáltam mindent lementeni, de most a bootimg fájlnál ez a hibaüzenet jött:

Viszont találtam egy log fájlt (ezer hála, hogy felhívtad rá a figyelmemet), és abban pedig ez szerepel:

Na most, ha jól értem, a log fájlban lévő adresseket kell használnom, és az alapján kitölteni a readback mezőket? Vagy mi van?
Bocsánat a sok kellemetlenkedésért...

(#50) magyar közöny


magyar közöny
csendes tag

Csak mert hogy a scatter fájlban levő értékek köszönőviszonyban sincsenek a log fájlban levőkkel...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.