Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) meci77


meci77
tag

A cég a GeForce GTX 680 és 660 termékek esetében az alábbi programoknál ki is mérte a változásokat az előző WHQL meghajtóhoz viszonyítva:

NVIDIA GeForce GTX 680:

Far Cry 3 – akár +38%

És milyen felbontás mellett? Kicsit vakításnak tűnik...

(#2) aram01


aram01
nagyúr

gondolom 6200-re nem érdemes lehúzni :U

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#3) kleinguru


kleinguru
addikt

Érdekelne, ez az energiagazdálkodási "kütyü", hogy magasabb órajel (egyenesen arányos fogyasztás növekedés) és más módon takarítanak meg energiát...

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#4) Dark Archon válasza meci77 (#1) üzenetére


Dark Archon
addikt

Amiben benne van az a szó, hogy akár, az mindig vakítás :) Főleg így, hogy a körülményekről az égvilágon semmit nem tudni.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#5) buherton válasza aram01 (#2) üzenetére


buherton
őstag

"GeForce 8, 9"

Még 7-es szériára sincs, így igen, nem érdemes.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#6) aram01 válasza buherton (#5) üzenetére


aram01
nagyúr

irónia akart lenni,arra vagyok kíváncsi,hogy az automatikus frissítés,figyelmem kívül hagyja e ezt

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#7) Lightning15 válasza Dark Archon (#4) üzenetére


Lightning15
csendes tag

De a NEVER SETTLE driver az nem vakítás. :DDD

(#8) BiP válasza Dark Archon (#4) üzenetére


BiP
nagyúr

3monitoros megoldásban, 5760x1080, metro2033 mellett, minden beállítás maxon, az eddigi 3,2 fps helyett 4,4 fps. :) Viszont oda lehet írni, hogy AKÁR.

Amúgy gondolom emberi, általános beállítások mellett is javult valamennyit, csak a marketingesek nem arra harapnak, szóval mindenképp érdemes lesz feltenni, csak ilyen drasztikus változást nem szabad várni, nehogy csalódás érjen.

Ami viszont nem tetszik, hogy azért fel-felbukkannak olyan funkciók, amikhez már win8 kell. Nincs kedvem leváltani a bejáratott Win7-emet. Meg nem tetszik a Win8.
Telefonon már barátkozom a csempékkel, nem is vészes, de desktopra nem kell.

[ Szerkesztve ]

(#9) pincehely


pincehely
addikt

Én érezhető, és látható javulást látok a Far Cry 3-nál, mégpedig nem is kicsit, pedig nekem csak 570-es van.

http://kefetemap.deviantart.com/

(#10) dahneey válasza Dark Archon (#4) üzenetére


dahneey
tag

http://www.geforce.com/whats-new/articles/nvidia-geforce-310-70-whql-drivers-released

a cikkben benne van, meg egy overall grafikon is.

egyébként annak mi az oka hogy GTX680-on többet gyorsultak mint GTX660-on?

[ Szerkesztve ]

(#11) HZoli87


HZoli87
veterán

Nálam feltelepítés után eltűnt a komplett fényerőállítás beállítás Windows 7 alatt, FN+F8/F9 kombináció is lehalt. Notebookról van szó természetesen. Ment vissza az előző WHQL (306.97).

Windows 7 topikban már jeleztem, képekkel.

[ Szerkesztve ]

(#12) siriq válasza meci77 (#1) üzenetére


siriq
őstag

Nalam 1600x1200 msaa 2x ssao fps: 42-55 kozott van. Atlagos olyan 46.x es 48.x kozott megy. Nagyon jo a driver.
Jah, dx11-ben, a megfelelo exe-vel inditva.

[ Szerkesztve ]

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#13) Amacs válasza HZoli87 (#11) üzenetére


Amacs
aktív tag

A mobil GeForce-ok támogatását az NVIDIA külön meghajtóval oldja meg.

Notihoz való drivert tetted fel?

[ Szerkesztve ]

(#14) HZoli87 válasza Amacs (#13) üzenetére


HZoli87
veterán

Természetesen, kétszer is letöltöttem innen. Link

(#15) attila199207


attila199207
tag

vajon gyorsulna tőle a GT630M- videokártyám FarCry 3 alatt?

(#16) aram01 válasza aram01 (#6) üzenetére


aram01
nagyúr

átsiklott felette

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#17) CyberPunk666 válasza HZoli87 (#11) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Ez inkább a notebookhoz való driverek problémája.

A billentyűkombináció az 100%-ban az, a másik is az lesz szerintem.

(#18) ETOM


ETOM
addikt

Ez már jó driver nem fagy a BF3 már a beta verzió óta használom.

(#19) pylon


pylon
tag

Éljen! :C
Már éppen kérdezni akartam, hogy idén már nem is lesz új Nvdia WHQL driver, de most már megérkezett.
Az új energiamenedzsment pedig szintén jó hír (kérdés mennyivel hatásosabb)

[ Szerkesztve ]

(#20) attila199207


attila199207
tag

azt írja nekem ( GT630m)
A grafikus illesztőprogram nem talált kompatibilis grafikus hardvert
306.23 óta egyik driver sem megy fel... egyik béta se reménykedtem hogy majd a WHQL fel megy de ez sem :S
mit rontok el?

(#21) HZoli87 válasza CyberPunk666 (#17) üzenetére


HZoli87
veterán

Szerintem meg nem. Érdekes, az elmúlt 2 évben mindig működött a billentyűkombináció és a fényerő állítás az aktuális legfrissebb nvidia meghajtó mellett. Természetesen miután visszatelepítettem az előző WHQL (306.97, talán októberi) illesztőprogramot, egyből működik minden.

Szóval az új meghajtóban állítottak el valamit, vagy kukázták a rendes támogatást (GT240M, elvileg a listában szerepel). De mindegy is, meghúztam itt a vonalat, ezentúl nem frissítem a meghajtót (Diablo III nem igényli amúgy sem, most is tökéletes).

[ Szerkesztve ]

(#22) kriszpontaz válasza attila199207 (#20) üzenetére


kriszpontaz
veterán

A mobil GeForce-ok támogatását az NVIDIA külön meghajtóval oldja meg.

Olvasni kellene!!!

A GT630M az esetleg nem mobil GPU? Tudtommal az.

(#23) attila199207 válasza kriszpontaz (#22) üzenetére


attila199207
tag

Az Nvidia oldalán kiválasztom hogy mobility 600m
és azon belül 630m
ne nézz ekkora lámának :)

(#24) kriszpontaz válasza attila199207 (#23) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Akkor rápróbálom a kedvedért a gtx670mx-re, és meglátjuk hogy nálam mit művel.

Nincs kompatibilis hardver. Valószínű, hogy lesz egy újabb verzió ami külön mobil GPU-kra lesz elkészítve, a letöltési listában sajnos hozza a drivert, de a frissítő viszont nem mutat semmit.

[ Szerkesztve ]

(#25) MaUser válasza HZoli87 (#21) üzenetére


MaUser
addikt

A billentyűkombinációra a noti kis appja meghívja az nV driver megfelelő api-ját. Nyilván az új driverben ez változott. Nem fog addig menni, míg a notigyártó nem frissíti az appot, ha frissíti egyáltalán.

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#26) Puro


Puro
aktív tag

Az NVIDIA szerint ez azért van, mert a rendszer mostantól nem az alacsony órajel beállítására törekszik, így más módon helyezi az adott hardvert alacsonyabb energiatakarékossági szintre.

Attól félek ennek bios mod lesz a vége, mert feleslegesen fog pörögni :D Valahol van erről info, hogy mi az a másfajta módszer?

[ Szerkesztve ]

(#27) DRB


DRB
senior tag

Érdekes, én ezzel a verziószámmal már dec. 5-én találkoztam, mint béta, mondjuk ettől függetlenül letöltöttem/feltelepítettem.. Vajon csak a WHQL minősítésben tér el, vagy van más is? :F Na nem mintha létkérdés lenne, csak úgy szimplán érdekel. :)

(#28) HZoli87 válasza MaUser (#25) üzenetére


HZoli87
veterán

3 éves gép, 100% hogy nem fogják ezért frissíteni. Örülök, hogy legalább eddig jól mentek az új driverek, a jelenlegit (306.97) pedig jól elmentettem, ezt fogom használni a továbbiakban.

(#29) lenox


lenox
veterán

Mondjuk a 301.42 utani driverek eddig eleg bugosak voltak (kek halal), hatha ez nem annyira gaz...

(#30) Sonja válasza lenox (#29) üzenetére


Sonja
veterán

Nálam egyik driverrel sem volt semmi hiba, kék halál. :N

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#31) Draco3D


Draco3D
csendes tag

Nekem semmi probléma nem volt a telepítéssel GT555M. Viszont régebben volt olyan hogy nem ment fel a driver,ugyanis a notebookgyártó valamit módosított,ezért más neve van a kártyának,ami lehet nem szerepel az Nvidia listában.Meg lehetett oldani,driver kitömörít,INF file-ba pedig bemásolni a kártya nevét(eszközkezelő- videokártya-részletek-hardverazonosítók,vagy kompatibilis azonosítók)(rég volt,nem tudom már elvileg nálam ez
PCI\VEN_10DE&DEV_1247&SUBSYS_20511043&REV_A1 vagy ez PCI\VEN_10DE&DEV_1247&REV_A1) viszont már nem tudom pontosan melyik fájlba,csak a helyét
(\NVIDIA\DisplayDriver\310.70\Win8_WinVista_Win7_64\International\Display.Driver).
Természetesen nem mindegy hogy 32 vagy 64 bites,rendszernek megfelelőt kell módosítani.Nekem működött régen.Viszont sehol nem találom honnan szedtem melyik fájlt kell módosítani,vagy pontosan melyik az azonosító....Viszont a módszer működik,valahol biztos van valami leírás,most ennyit találtam:[link]

[ Szerkesztve ]

(#32) MongolZ


MongolZ
addikt

Le lehetne esetleg néha ezeket a százalékokat ellenőrizni ugyanolyan felbontáson, amin egyébként teszteltek? Szerintem érdekes cikk alakulna ki az egészből. Kár, hogy nincs 6xx/7xxx kártyám :(

(#33) MCBASSTION válasza DRB (#27) üzenetére


MCBASSTION
aktív tag

hat valszeg a fontosabb ujitasok most mar kevesbe bugosak, illetve gyorsabbak.
pl az ogl 4.3 funkcionalitasa valszeg mostmar stabil (kozeli :D).
persze aki kicsit jobban kihasznalja a drivereket az igy is belefut bugokba... :U

[ Szerkesztve ]

windows7sins.org

(#34) blaca83


blaca83
őstag

Igaz nekem csak gtx 670-em van ezért nem is ragaszkodnék a Battlefield 3-ban az "akár +16%"-os vagy bármilyen gyorsuláshoz, DE ANNAK ROHADTUL ÖRÜLNÉK már, ha nem lenne tele hibával a gyári driver és nem kapnék folyamatosan hibaüzenetet a Win 7-től a színösszeállításra és a driverhibára vonatkozóan! :R

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#35) Puma K


Puma K
veterán

Hali!

Azt hittem, hogy majd nálam minden rendben fog menni, de nem...

Letöltöttem, csináltam egy rendszer-visszaállítási pontot, majd elkezdtem a telepítést.

Beraktam a laptop akkuját, maximális teljesítményre kapcsoltam a Lenovo saját energia menedzsmentes progiját, a drivernél egyéni telepítést választottam, és úgy hogy mindent töröljön az eddigi beállításaiból.

Amikor előjön a lista, hogy miket telepítsen (driver, physx, stb) akkor "NVIDIA frissítések" vagy "NVIDIA Update Components" van a listán -már kiment a fejemből- ... a lényeg én kiszedtem a kis pipát az nekem nem kell.
Első nekifutásra úgy nézett ki, hogy minden jól alakul a hardvert is látta, de mint fentebb írtam nem alakult zsírozottan a frissítés:

A driver felment mint látható a képen, de pont azt nem tudta telepíteni amit én nem akartam amúgy sem hogy települjön...

Újraindítottam a laptopot, újra elkezdtem a telepítést, ismét "Tiszta telepítést" választottam és megint kivettem az "NVIDIA frissítések" vagy "Nvidida Update Components" lehetőség mellöl a pipát

Megint felment a driver, de megakasztotta ismételten az "NVIDIA Update Components" így nem is került sor a legutoljára hagyott Physx.

Néztem volna a drivert, de ezt írta ki:

Újraindítottam... az megoldotta, bele tudtam nézni a driverbe.

Mivel nem frissítette a Physx-et a legújabbra mert ügye megakadt a már annyiszor leírt "NVIDIA Update Components" így leszedtem az Nvidia oldaláról és magam raktam fel.

A Physx-et valamiért CPU-ra állította... GPU-ra módosítottam a beállítást.

A "Képbeállítások megadása előnézettel" résznél pedig átállítottam "A 3D alkalmazás határozza meg" opcióra lőttem be.

Nálam 2-2 eddig a driverekkel való sz@rakodás állása jelenleg AMD-Nvidia viszonylatban VGA terén.

Első körben az asztali gépemben lévő ATI HD4850-nél szarakodtam a CCC-vel... már nem emlékszem konkrétan mi volt a probléma, de arra igen, hogy akkor volt először problémám VGA driverrel.
Cseréltem az AMD-t egy Nvidia GeForce GTX275-re és az adott legfrissebb WHQL driverre frissítettem a VGA-t akkor kiírta, hogy nem talál hardvert a gépben... akkor jött az új kinézete az NV driver telepítőnek.
Aztán váltottam laptopra amiben egy AMD Mobility HD5470M volt, ott HDMI kábellel kötöttem össze a laptopot és egy LED tévét, de elég ocsmány képet adott ráadásul lelógott a kép, állítottam mindent, újraindítottam sokszor, de nem találtam megoldást az ocsmány látványra és a lelógó képre . A tévén is állítottam mindent, de az sem segített (mint a mostani probléma is tükrözi addig próbálgatom a lehetőségeket míg meg nem oldom, de ez esetben az segített, hogy idő közben váltottam Nvidia GPU-val szerelt laptopra (Nem az alábbi eset miatt váltottam!) és ugyan azzal a tévével és kábellel semmilyen látványbeli és pozicionálási gondba nem ütköztem.).

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#36) pylon


pylon
tag

A laptoposok ezt próbálják ki.
módosított driver 32bites Windows Vista/ 7 / 8 -hoz

letöltöd a driver és az inf fájl
elindítod és hagyod hogy kicsomagolja magát a driver de nem telepíted még
kicseréled a kicsomagolt inf fájlt a letöltött verzióval
telepíted

(#37) Puma K válasza pylon (#36) üzenetére


Puma K
veterán

Egyszerűbb megoldás:

www.nvidia.com (UK-t választom mindig)

Ott vannak a listán lévő GPU-k azok közül a megfelelőt kell kiválasztani. Nyelvnél azaz "Language"-nél pedig az "Other"-t kell kiválasztani és abban benne lesz a magyar nyelv is.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#38) lenox válasza Sonja (#30) üzenetére


lenox
veterán

De gondolom te nem is raktal 3 gput a gepbe, es hajtottad meg oket cudaval. Ez egy sok gepen reprodukalhato hiba (HP Z800-akon es Z820-akon), szoval eleg nehez meggyozni, hogy nem driver hiba.

(#39) vinibali


vinibali
őstag

NVIDIA GeForce GTX 680:

Far Cry 3 – akár +38%
Call of Duty: Black Ops 2 – akár +26%

és időjárás vagy bank alapkamatfüggő? :DDD
miaz, hogy akár? egy adott játékról beszélünk.

az előző driverben is megvolt már a 4.3, nem?

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#40) pylon válasza Puma K (#37) üzenetére


pylon
tag

ez nem a magyar nyelv hozzáadására van, hanem azért ha valakinek nem ismeri fel a telepítő a gpu-t

(#41) Puma K válasza pylon (#40) üzenetére


Puma K
veterán

Nem a nyelv miatt írtam, hanem mert egyszerűbb a gyártó oldaláról lekapni a megfelelő laptophoz való drivert, mint ini-ket másolgatni meg indítgatni meg konfigurálni.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#42) FLATRONW válasza vinibali (#39) üzenetére


FLATRONW
őstag

az előző driverben is megvolt már a 4.3, nem?

A teljesítménynövekedést és az újításokat mindig az előző WHQL driverhez hasonlítják, ami a 306.97-es volt.

(#43) siriq


siriq
őstag

Meg 2 eszrevetel, a mostani driverrel frankon lehet oc-ni a vga-t, a masik meg a physis-t nem rakta fel de felraktam magam.

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#44) Sontir Fel


Sontir Fel
őstag

Jo lenne egy friss ph teszt amiben ez a driver ugrik neki az amd 12.11 betanak. Kivancsi lettem :DDD

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#45) siriq válasza Sontir Fel (#44) üzenetére


siriq
őstag

Az FC3-t lemertek igy. pl itt is: [link]
A guru3d jobb szerintem. Igaz ott meg a regi van de lathato a javulas ha lemeri az ember. A masik, hogy olyan beallitasokkal tesztelik amik meg jatszhato elmenyt nyujt nem slideshow-t.

[ Szerkesztve ]

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.