Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Cobra.


Cobra.
őstag

Pont fele ennyiért lehet kapni a D-Link 320-at, ami ugyanezt tudja. A 325-ös kerül ennyibe, ami azért jóval komolyabb darab ennél.

(#2) Godefroy


Godefroy
senior tag

Számomra nem teljesen világos 100 as vagy Gigás háló van benne.
Mondjuk a 22 MB erre enged következtetni (Gigás) de akkor meg elég karcsú.

Arra sosem emlékezünk ami nem jut eszünkbe...

(#3) Alex91


Alex91
félisten

Milyen verzioju Transmission van rajta? Mert az ujabbakban siman allithato a letoltes, feltoltes sebessege, es meg idoziteni is lehet...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4) Antibazsi


Antibazsi
aktív tag

Az utolsó előtti mondat korrigálásra szorul. Vagy én nem érteni magyar. :)

Üdv, Balázs

(#5) Chal


Chal
addikt

"Hiszen a Gigabit Ethernetnek még az elvi csúcssebesség sem éri el a mai 3,5 hüvelykes merevlemezek csúcstempóját"

Azért nem lenne rossz, ha a Gigabit ethernet maximuma ennyire általános lenne egy mai átlag sata hdd-nél :) Mondjuk inkább, hogy alulról szagolgatják már ezt a mai típusok.

Amúgy a CPU és a megszakításkezelés szokott gondot okozni ezeknél a kis NAS-oknál. Én pedig konkrétan büntetném a Gigabites jelölés feltüntetését ezek nagyrészénél, mert egyszerűen félrevezető. A legtöbbször annyi az igazságalapja, hogy képes gigabiten kapcsolódni a switchre, kvázi "handshakelni", aztán itt vége is van a dolognak, más köze nincs a Gigabithez. Ez az Asus is 180M-et tud kb, vicc.

[ Szerkesztve ]

(#6) Male válasza Chal (#5) üzenetére


Male
nagyúr

3.5"-os csúcstempó 150 MB/s körül van... még a greeneké is eléri a 130-at... szóval teljesen korrekt az a mondat.

Amúgy tényleg gáz, hogy ennyit tud gigabiten... ugyan nagyobb fogyasztással (40W környéke), de olcsóbban összeraktam inkább egy mini szervert már két évvel ezelőtt... és ott már tényleg a maxot hozza a gigabit is (plusz nem kell router sem, stb.).

(#7) Sza_Sa


Sza_Sa
senior tag

"ezek közül néhány egészen érdekes, mások pedig sikeresek lettek."
Hű bazz, ezen pár percig szakadtam a röhögéstől :DDD

Nem is sejtettem hogy a "kifejezetten sz@r" és az "érdekes" szinonim szavak :DDD

Szerk: aztán megnéztem ki írta a cikket. Rudi, nem csalódtam benned ;)

[ Szerkesztve ]

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#8) hunmyke válasza Male (#6) üzenetére


hunmyke
aktív tag

Nem beszélve arról, hogy jóval több funkcióra is használhatod a mini szervert (net, office, htpc, etc.). Most nálunk egy AMD e350-es van, átlagosan 60-65MB/s-el tudok rá írni és olvasni is, de van hogy 70-80 közé is felmegy.

"A lét határozza meg a tudatot. Ha megisszuk a lét, a tudat elszáll..." // Hofi

(#9) eladohardver


eladohardver
őstag

Fájlrendszer lassítja ennyire a sebességet... ext4-el más lenne a helyzet. :DD

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#10) adalbert1


adalbert1
veterán

Szvsz az átviteli sebessége nagyon gyenge (vagy legyen olcsóbb, vagy tudjon többet).

(#11) kazso válasza Godefroy (#2) üzenetére


kazso
tag

Ez a 22 MB/s még istenes sebesség.
Néhány éve vettem egy WD My Book World Edition-t, ami kemény 3 MB/s-et tudott kisajtolni magából (szintén Gigabites!). 2 nap után visszavittem és visszakértem az árát...

(#12) goto10 válasza Cobra. (#1) üzenetére


goto10
csendes tag

A spec. kb. ugyanaz mint a DNS325-é, a 320-as azért egy butább cucc, ha megnézed az adatlapokat.
..
Az mondjuk egy érdekes fícsör, hogy pont olyan gyorsan ír, mint olvas.

(#13) fi:zi'k válasza kazso (#11) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Ott vmi más probléma lehetett. Nekem a sima MyBook ment 20 MB/s körül USB2-n.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#14) kazso válasza fi:zi'k (#13) üzenetére


kazso
tag

USB-n azzal sem volt probléma. Csak LAN-on produkálta ezt a csiga tempót.

(#15) Thauxeeb


Thauxeeb
tag

"Összefoglalva az Asus nagyon helyre kis NAS-t tett le az asztalra..."
Ez valahogy így nem jó :)

(#16) vinibali


vinibali
őstag

Maxtort nem felvásárolták? :Y

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#17) edward2


edward2
addikt

45-50? omg 55ért van Synology DS211j a kettő össze se hasonlítható. de még +10ért van sima DS211...

(#18) zsiga_667 válasza Thauxeeb (#15) üzenetére


zsiga_667
tag

Javaslom egy ilyen beszerzését, használatát:

(#19) fi:zi'k válasza zsiga_667 (#18) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Miért? :F

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#20) szab.tam


szab.tam
nagyúr

remélem minél több ilyen hardverterméket hoznak ki a közeljövőben. :K
szeretnék végre kicsit spórolni.

és így simán menni fog, mert ennél egy pillanatra sem éreztem, hogy meg kell szereznem.... :N

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#21) zsiga_667 válasza fi:zi'k (#19) üzenetére


zsiga_667
tag

Mert már a második (harmadik?) ember nem érti azt a mondatot, pedig jó az úgy ahogy van.

(#22) kovy79 válasza zsiga_667 (#21) üzenetére


kovy79
őstag

Akkor olvasd el újra, meg újra és talán meglátod a hibát/hibákat! ;)

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#23) eladohardver válasza edward2 (#17) üzenetére


eladohardver
őstag

OMFG El sem olvastam az árát!

Nemrég vásároltam egy Asrock N68-GS3 UCC mATX 11 125 Ft-ért, hozzá 2x1gb kingmax 1333 mhz-es memóriát 3 830 Ft (ami simán megy 1600mhz et) meg AMD Sempron LE-145 BOX 8 625 Ft. tápom házikóm hdd-m volt. Erre olyan SW-t rakok amit akarok. igaz fogyasztásra 40w.

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#24) Petike1007


Petike1007
tag

Jól értelmeztem a cikket,hogy ez a cucc drága a hasonló tudásúakhoz képest,de legalább lassabb? :)

[ Szerkesztve ]

Nem az a lényeg honnan jössz,hanem hogy mit iszol...

(#25) imibogyo válasza Petike1007 (#24) üzenetére


imibogyo
veterán

Nekem is ez jött le... :D

(#26) Chesterfield válasza zsiga_667 (#21) üzenetére


Chesterfield
senior tag

(#27) Kiflinger


Kiflinger
tag

Gondolkoztam NAS-on egy hónapja, de aztán azért vetettem el, amiért ez sem tetszik. Nem elég rugalmas. Addig gondolkodtam, míg egy HP ProLiant MicroServer lett a vége.

Anyósnak mondjuk pont ilyesmit vennék -> beállítod, megy.

(#28) biga


biga
senior tag

Khmm... Én konkrétan 65€-ért vettem az összehasonlításban is szereplő Netgear Stora-t, és ezért házhoz is jött. A sebessége még sosem ment 22-25MB/s alá, láttam 30 felett is néha (RAID1-ben fut benne 2 Samsung 1TB). Szóval az itt említettnél nagyobb tempóval másolok rá és olvasok róla bármikor, az említett Asus-nál jelentősen olcsóbban. Én nem értek valamit?

Ja, a Netgear menüje hasonlóan butácska, mint ezé az Asus-é, de ezt is meg lehet szokni...

[ Szerkesztve ]

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#29) imibogyo válasza biga (#28) üzenetére


imibogyo
veterán

És ha szabad megkérdeznem honnan rendelted ennyiért?
Jöhet privátban is... ;)

(#30) biga válasza imibogyo (#29) üzenetére


biga
senior tag

Én innen: [link]

Azt nem tudom, hogy Mo-ra is kiviszik-e.

Igaz, most 66,39€.

[ Szerkesztve ]

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#31) imibogyo válasza biga (#30) üzenetére


imibogyo
veterán

Köszi, meglesem. :K

(#32) JuniorWawa


JuniorWawa
csendes tag

Sziasztok!
Van egy ilyen ketyerém. Alapvetően jó, de azért vannak hibái. Egyik nagyon bosszantó hogy nem lehet a mappákhoz jogokat, hozzáféréseket társítani. Elvileg tudja, de fw hibás lehet szerintem, mert amikor rákattintok, villan eggyet és már csak azt a kérdést látom hogy legyen e Lomtár vagy se.
Van még valakinek ilyen gépe? Találkozott ezzel a problémával?
ASUS support nem tudott segíteni. Állítólag náluk nincs ilyen hiba.
Ha van valakinek ötlete segítsen léci. Köszi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.