Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kiskegyed


kiskegyed
aktív tag

Link nem működik itt:
Ezzel készen is vagyunk a kalibrálással, irány az android.com/devicemanager oldal, ahol bejelentkezés után már láthatjuk is a készülékeinket

(#2) sanyijedi válasza kiskegyed (#1) üzenetére


sanyijedi
őstag

lemaradt pár karakter: link

tetszik, hogy rendszerszintű lett, eddig a gyári samsungot használtam, most inkább a google-t.

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#3) HawerKing


HawerKing
őstag

ki is probalom

▂▃▅▇ Nothing Phone 1 - 11T - Tab S2 - Tab S3 ▇▅▃▂

(#4) #13110016


#13110016
törölt tag

Akkor ez most nem egy app amit telepíteni kell, hanem a gmail-en beül kell aktiválni?
Bocs a hülye kérdésért...

(#5) helixP válasza #13110016 (#4) üzenetére


helixP
nagyúr

Webes felület, de engedélyeztetni kell beállításokat a telefonon is.

(#6) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Jó ez az opció, habár én épp tegnap lőttem ki a Helymeghatározást, mert fogyasztásra tán jótékony hatással van...
Szóval megpróbálok vigyázni inkább a telóra :D

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 91999 FT - ingyen szállítással

(#7) #13110016 válasza helixP (#5) üzenetére


#13110016
törölt tag

Köszönöm, otthon meglesem. :R

(#8) Pompi válasza sanyijedi (#2) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

nem maradt le pár karakter, inkább ellenkezőleg, pár felesleges dolog is bele került a linkbe
a szolgáltatás a cikkben is írt, rövidebb címen is elérhető: android.com/devicemanager

[ Szerkesztve ]

Feel Good Inc.

(#9) HawerKing


HawerKing
őstag

"A használathoz először engedélyeznünk kell a szolgáltatást a Google Settings alkalmazás Android Device Manager menüpontjában" ---- ez meg hol van?????
Nem talalom sehol sem ezt a device manager bekapcsolast.... Hova kell menni pontosan a telon??? Helyhozzaferest mar bekapcsoltam...

[ Szerkesztve ]

▂▃▅▇ Nothing Phone 1 - 11T - Tab S2 - Tab S3 ▇▅▃▂

(#10) youngboy


youngboy
senior tag

"A használathoz először engedélyeznünk kell a szolgáltatást a Google Settings alkalmazás Android Device Manager menüpontjában."

És ezen beállításokat bármikor eléri az, aki ellopta a telefonomat. Kivéve, ha valahogy másképp nem védem a telefont vagy bizonyos alkalmazásokat.

[ Szerkesztve ]

(#11) Graphics válasza youngboy (#10) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ha van feloldó-minta pl beállítva :) akkor már egy újabb opció, hogy ne tudjon turkálni addig a telóban

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 91999 FT - ingyen szállítással

(#12) Pompi válasza HawerKing (#9) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Az alkalmazások között van egy Google beállítások

Ezt kell elindítani. Itt a legalsó menüpont az Android Eszközkezelő. Ha nem, akkor frissíteni kell a Google beállítások programot, ahogyan a cikkben is le van írva.

[ Szerkesztve ]

Feel Good Inc.

(#13) gkris3


gkris3
tag

Jo lesz ez. Gps kezelest es mentest beleraknak meg akkor tokeletes is.

(#14) Kovacsbelaxy


Kovacsbelaxy
tag

Ha azt is megoldanák, esetleg az újabb modelleknél, hogy kikapcsolva, esetleg kivett aksival is működjön, (tartalék beépített vészakkuval vagy valamivel...) akkor nem is lenne teljesen hülyeség... aki ellopja annak úgy is az az első, hogy kikapcsolja... max 5 percig lesz utána benyomva míg eladja, arra meg elég kicsi az esély, hogy pont akkor keressek rá...

(#15) FireFox1996


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Az ötlet jó! De van még hová fejlõdnie... ha ellopják a telót, rajta megnyomják a gyári visszaállítást... ezzel kitörli a programot ?! Így sok értelme nincs... A windows mobile (pocket PC) idején volt egy hasonló program, ami a gyári ROM-be telepíti magát + beállításaival együtt. Így hiába csinálsz rajta gyári visszaállítást, az eredeti tulaj mindig megkapja a lopott készülékről :R

[ Szerkesztve ]

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#16) HawerKing válasza Pompi (#12) üzenetére


HawerKing
őstag

Koszi megtettem s mukodik :C

▂▃▅▇ Nothing Phone 1 - 11T - Tab S2 - Tab S3 ▇▅▃▂

(#17) Snoop-y válasza FireFox1996 (#15) üzenetére


Snoop-y
veterán

Ez igy mukodik BB telefonon is.
Veresre resetelheted a telefont ha korultekintoen volt lockolva.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#18) g0n21


g0n21
senior tag

Tehát Gyári visszaállítás esetén bukta, mivel a google accountot is törli az FR, így van?

Kronometer.hu // nick: Gonzi // Cartier Santos 100 XL 1,8m // Cartier Ronde Croisiere 1,55m // Cartier Santos Dumont small ar-ac 1,7m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Breitling Chronomat B01 42mm 2,2m

(#19) banhammer válasza g0n21 (#18) üzenetére


banhammer
veterán

Pont az a jó benne, hogy töröl mindent a készülékről.
A Google fiókodat nem törli.
A Google Play-ben pedig beállítottam, hogy a vásárlásokat csak úgy lehet véglegesíteni ha megadom a jelszavam is.
Az se rossz megoldás ha a telefon, tablet feloldását jelszóhoz kötjük.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#20) Arthuro_Adam


Arthuro_Adam
őstag

Nem rosszak ezek a szolgáltatások, de az a baj, hogy ez max. a lúzer tolvajok és az elhagyás ellen segít, de talán ezek a ritkább esetek. Egy profi tolvaj azzal kezdi, hogy kiveszi a SIM kártyát (nincs net), és töröl mindent, akkor meg már ez sem segít.

(#21) beast27


beast27
senior tag

Az normális hogy nekem csak 1576 méteres pontossággal találja meg a telefont?

Oneplus 7 pro // ain't it a shame that you can't say "Fuck" Fuck's just a word And it's all fucked up

(#22) Polllen


Polllen
nagyúr

Egyébként ha úgy is logolja a google, h merre járok, itt miért nem lehet megnézni?

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#23) Ukraan


Ukraan
aktív tag

Szerintem ennek ebben a formában túl sok gyakorlati haszna nincs, nálam legalább is biztos. A telefonom nem lóg állandóan neten, a hozzáférést mindig csak akkor engedélyezem, ha használni akarom. Kár, hogy cellainfó alapján nem képes a készülék helyét meghatározni az app...

BÚÉK!

(#24) g0n21 válasza banhammer (#19) üzenetére


g0n21
senior tag

Kérdezem máshogy: Ha valaki megtalálja / ellopja, stb, és csinál egy gyári visszaállítást, akkor buktam a felügyeletet, mert az FR a google fiókomat is visszaállítja gyárira, igaz?

Most cerberust használok, elégedetten.

Kronometer.hu // nick: Gonzi // Cartier Santos 100 XL 1,8m // Cartier Ronde Croisiere 1,55m // Cartier Santos Dumont small ar-ac 1,7m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Breitling Chronomat B01 42mm 2,2m

(#25) sir fg


sir fg
aktív tag

Hmm, én beállítottam minden a telefonon, de az android.com/devicemanager oldalon a térkép felett egy "No active devices" felirat fogad. (Pontosabban "Keine aktiven Geräte", mert németre van állítva.) A mobilnet be van kapcsolva a telefonon, a Google Dashboard-ban meg szerepel a készülék.

Ericsson A2618s --> Samsung R210 --> Sony Ericsson T100s --> Sony Ericsson k750i --> Samsung Galaxy 3 --> Sony Ericsson Xperia Ray CM10 --> Nexus 5, stock 6.0.1 --> Sony Xperia Z5 Compact, stock

(#26) Pompi válasza sir fg (#25) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Ezt próbáld meg.

Feel Good Inc.

(#27) sir fg válasza Pompi (#26) üzenetére


sir fg
aktív tag

:R Köszi, így már müködik, még azt az 5 percet sem kellett megvárni az újraindítás után.

Ericsson A2618s --> Samsung R210 --> Sony Ericsson T100s --> Sony Ericsson k750i --> Samsung Galaxy 3 --> Sony Ericsson Xperia Ray CM10 --> Nexus 5, stock 6.0.1 --> Sony Xperia Z5 Compact, stock

(#28) anony.name1


anony.name1
tag

Ha nincs semmilyen internet a telón, a legközelebbi csatlakozáskor történnek a netet igénylő dolgok. Addigra amelyik csóró kicsit is ért hozzá, úgyis újrarakja a firmware-t, ha meg a személyes adatokra kíváncsi, kiveszi az SD-t. (Esetleg root-al lejegeli a Google Play Szolgáltatásokat, és máris mehet be a facebookodba, ha úgyhagytad ;] ) Android fan vagyok, de be kell vallanom, hogy lopásnál az Apple ID megoldás a jobb, ott hiába rakod újra a rendszert, a tulaj jelszava nélkül lesz egy téglád. Persze jó, hogy van Androidos megoldás is, csak a rendszer egy piszok jó tulajdonsága, a nyitottság miatt könnyen kikerülhető.

Redmi Note 4 (mido) - Samsung S5K3L8 sensor

(#29) joey04


joey04
titán

N az hasznos dolog. Jó, hogy belekerült a rendszerbe. A samu megoldás azért vicces...

(#30) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Szokásos "net kell neki" dolgon bukik el.
Az lenne a jó, ha távoli sms-el (csak egy előre regisztrált elérésről, hogy ne lehessen visszaélni) lehetne aktiválni a mobilnetet, gps-t és a wifit+ a wifi az első szabad hálózatra magától csatlakozna.
Na, az már érné vmit.

Ki lesz az első, aki megcsinálja? :)

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#31) sir fg válasza anony.name1 (#28) üzenetére


sir fg
aktív tag

Hát ezek a megoldások tényleg inkább elhagyott telefonok megtalálására jók.
Én azt mondom, hogy érdemes valamilyen képernyözárat + ilyen lokalizációs szolgáltatást használni (utóbbit a pancserok ill. elvesztés ellen). A képernyözár remélhetöleg megvéd attól, hogy azonnal hozzáférjenek a személyes adataidhoz (Gmail, facebook, telefonszámok, lakcím, stb...). Nem mintha azt nem lehetne feltörni, de ki akarná? Gondolom a legtöbb tolvaj inkább csinál azonnal egy factory resetet, meg dobja a kukába a SIM-et (, átírja a z IMEI-t), aztán viszi a piacra eladni..
Szóval a lényeg, hogy ha a telefont ellopják, azt már úgyse szerezzük vissza, csak a legritkább esetben, viszont az adatainkat védhetjük egy kis odafigyeléssel.

Edenyke: Mondasz valamit, ez hasznos lenne. Biztos nincs ilyen? Szerintem vannak a Play-en appok, amihez SMS-sel is hozzá lehet férni, nekem rémlik. Lookout?
Szerk: 1. ilyen találatom az Avast, ahol lehet SMS-sel távvezérelni.

[ Szerkesztve ]

Ericsson A2618s --> Samsung R210 --> Sony Ericsson T100s --> Sony Ericsson k750i --> Samsung Galaxy 3 --> Sony Ericsson Xperia Ray CM10 --> Nexus 5, stock 6.0.1 --> Sony Xperia Z5 Compact, stock

(#32) Nandivagyok válasza Zirowe (#30) üzenetére


Nandivagyok
aktív tag

Pont ezt tudja az Android Lost. Preinstalled kéne érkezzen minden droiddal, szinte nincs olyan funkció amire ne lenne képes.

(#33) rolii21


rolii21
aktív tag

Semmit sem ér. Sim kártya off és volt nincs...

Az eladó dolga, hogy az árat meghatározza, a vevő dönt, hogy azt elfogadja vagy sem. "Jobs legnagyobb alkotása nem egy Apple termék, hanem maga az Apple." Pü re válaszoljá'

(#34) E.Kaufmann válasza rolii21 (#33) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Viszont olcsó "flottakövetésre" nem biztos hogy utolsó.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#35) uki


uki
aktív tag

Tényleg elég alap amit tud a cucc, de kezdésnek jó lesz. Illetve nem kell semmit kliens oldalon telepíteni, csak pár beállítás az egész. Azok a funkciók, amiket itt sokan hiányolnak jogosan, külön app telepítést igényelnek, néhány esetben esetleg root jog is kell. Reméljük az 5.0-ba rendszer szinten integrálnak valami
komolyabb cuccot.

Egyébként nem igazán értem azt aki nem használ valamilyen feloldó kódot. Elég komoly személyes infók vannak már egy androidos okos telón amivel nagyon könynen vissza lehet élni.

"this is just a punk rock song written for the people who can see something's wrong"

(#36) turbulencia8 válasza rolii21 (#33) üzenetére


turbulencia8
őstag

Én Kaspersky-t használok, az annyival jobb, hogy a gyári resetet jelszóval nehezíti (és a recovery módot letiltotta), továbbá kevésbé meríti az akkut, és képeket küld az előlapi kameráról, ha valaki a billentyűzárral próbálkozik. Egyszer egy taxiban hagytam a telefont, akkor hasznos volt, bár valószínűleg anélkül is visszahozta volna a taxis.

A Blackberry védelme valószínűleg biztonságosabb lehet, az BIS/BES aktiválás után szerintem IMEI alapján is képes távoli törlésre, és elvileg a PRISM botrányban sem érintett.

(#37) MuzikJunkie


MuzikJunkie
aktív tag

A telefontolvajok többsége egyszerű zsebtolvaj, nem kocka. :K
Saját, illetve cimborám bőrén tapasztaltam, hogy mekkora lúzerek a tolvajok. Aki az én telefonom lopta el, felvette, mikor hívtam, hogy adja vissza... persze nem adta. :N
A cimborám Lumia 920-as telójával meg vidáman fotózgattak a tolvajok, a telefon meg szépen szinkronizálta Skydrive-ba, koordinátákkal együtt. :D Ez utóbbiról toltam is egy posztot.

Viszont a Samsungos "Find my mobile" nagy szar, mert az értesítési sávban kiírja, hogy "telefon keresése", mikor gépen elindítod a folyamatot... azt még a legidiótább enyveskezű is észreveszi és kikapcsolja a telefont.
Írtam is ez miatt a Samsungnak, azt válaszolták, náluk ez elvi kérdés... Nem tudom mire gondoltak. Pff!

Nokia N73 - Nokia N82 - Nokia N95 - Nokia 5800 Xpress - Nokia N97 White - ZTE Blade - Motorola Defy - LG L9 - Galaxy SIII White - HTC Sensation - Motorola Atrix 2 - Vowney V5 - Xiaomi Redmi Note - OnePlus One - iPhone 6 Plus - iPhone 7 Plus - iPhone X - iPhone XS Max... (>‿◠)

(#38) Arphiii válasza sir fg (#31) üzenetére


Arphiii
csendes tag

A képernyőzár azért is jó, mert például a haverom telefonját is ellopták, és ott egy dominos kártyát töltöttek fel az ő számlájáról.

(#39) Robertoq válasza joey04 (#29) üzenetére


Robertoq
őstag

Miért vicces a samu megoldása?

(#40) Zirowe válasza Nandivagyok (#32) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Képes ismeretlen nyitott wifi hálózathoz csatlakozni?

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#41) vinibali


vinibali
őstag

köszi a cikket. elérhető elég sok alkalmazás. én személy szerint az anitDT-t használtam, de az nem startup szolgáltatás volt, így kissé bizonytalan volt a működése, ez viszont mindig fut.

(#33) rolii21: a telefon van regisztálva a google rendszerébe és nem a sim kártya

[ Szerkesztve ]

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#43) nfsu17 válasza Zirowe (#40) üzenetére


nfsu17
veterán

Vidéken, családi házas övezetben mennyire gyakoriak a nyílt wifik?
Nem csak Pesten panelházban tűnthet/lophatnak el telefont.

(#44) Auratech


Auratech
őstag

Ez a szolgáltatás szerintem alap kellene legyen egy oprendszernél, ami mögött ilyen brutál felhős kapacitás trónol. Jó a szolgáltatás, lehet hasznos is. Én mindenféle platformon használok hasonló szolgáltatásokat és van ami még ennél is jobb, egyelőre, de biztos fejlődik még.
Winphon beépített , bekapcsolható szolgáltatás a nyomon követés. ios-n is van ilyen. Használtam jó.
Ennek a droidos követésnek egy hibája van, elsőre, hogy nem logozza a helyadatokat. Ez jó neked, ha nem vagy túl paranoiás. Amúgy semmi perc alatt meg lehet találni mindenkit, aki online, valamilyen formában...

Én a legnagyobb megelégedéssel használom a PREY alkalmazást W7-laptopon, IOS táblán(nem 3G!-s) droidos telefonon 2X.
A PREY készít egy szoftver-hardverkomponens, eszközazonosítókból, imei, MAC-adress... profilt, amit képes lenyomozni, ha pld átmyomták az imeit és a MAC adresst, akár.
Laptop esetében procit és winyót kell cserélni, újratelepíteni, órát átállítani... stb kell, ha át akarom vágni a rendszert. Szóval elég macerás.
A szoft egy mail címhez 3 eszközt rendel ingyenesen. Minden eszközt 10-x kereshetsz ingyen. Ez egy megnyugtató próba után 9 lehetőség. Az eszköz webes kontroll paneljén mindig látod, hogy rendben van. Nem kell rákeresni.

Auratech Field Recording

(#45) GregOlah


GregOlah
csendes tag

Nem örülök ennek. Nincs benne semmi nagy extra sem csak most majd ha elhagyom a telefonom a kedves megtaláló az eszközkezelőkkel fogja kezdeni akkor meg feltűnik neki hogy van ott egy Cerberus és egy Avast is és azt is kikapcsolja. Aztán emiatt a semmit tudó cucc miatt szívhatok rendesen.

Samsung Galaxy S23 Ultra & Tab S8 Ultra

(#46) 8zabi


8zabi
őstag

a 2. oldalon a "android.com/devicemanager" link rossz helyre mutat

(#47) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Barátnő nyomonkövetésére jól jöhet, ill. ha elveszik az adott készülék, de kb. semmi másra nem..

(#48) KTU válasza GregOlah (#45) üzenetére


KTU
addikt

Inkább semmi :U

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#49) Zirowe válasza KTU (#42) üzenetére


Zirowe
nagyúr

:R

nfsu17: nem olyan ritka ma már a wifi, nyitott hálózatok is gyakoriak, nem csak Bp-n.
Főleg mert valószínűleg a tolvaj sem fog csak otthon tartózkodni.

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#50) GregOlah válasza KTU (#48) üzenetére


GregOlah
csendes tag

Mint említettem ott van az Avast és a cerberus. Tehát nem semmi, és ezek ráadásul megbízhatóan működnek a háttérben. De most hogy minden tolvaj olvas erről a cuccról azzal fogja kezdeni nekem hogy kikapcsolja az eszközkezelőt és akkor hoppá van itt még kettő. Pontosan azért nem használok jelszót mert egyszer elhagytam a régi olcsó droidom, pár perccel később észrevettem hogy nincs nálam és visszamentem keresni de addigra már hívták róla a szüleim hogy náluk van és mikor tudunk találkozni. Úgy gondolom adok egy esélyt ha netről úgyis bármikor lekódolom, de így most veszélybe került ez nekem. szóval ezért nem örülök. Azt vártam hogy akkor ez nem eszközkezelős lesz hanem csendes frissítésben lejön és a google imei szám alapján integrálja a telefonba.

Samsung Galaxy S23 Ultra & Tab S8 Ultra

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.