Hirdetés

2024. június 12., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) FRENK1988


FRENK1988
veterán

Akkor nem hal éhen a TI:D

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#2) Cifu


Cifu
nagyúr

Azért szép pofon ez az ARM piacon, hiszen az OMAP szériáról mindenhol csak elismeréssel szóltak... Persze az ár nagyon komoly tényező, csak mondjuk nem biztos, hogy egy Allwinner olyan támogatást nyújt majd, mint a TI...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#3) velizare


velizare
nagyúr

luxusnak érzem az egész üzletágat lehúzni a vécén.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#4) szilagyiv


szilagyiv
senior tag

Rögtön az jutott eszembe: nem tudnak lépést tartani a versenytársakkal, túl nagy pénzeket kellene beleinvesztálni a fejlesztésekbe - végülis ugyanezt mondják virágnyelven.

A TI olyan széles spektrumon kínál termékeket, hogy lehet, tényleg nem éri meg bohóckodni, meg vérre menni egy "kis szeletért" a tortából. Aztán az is lehet hogy majd piszkosul megbánják.

(#5) Angel1981 válasza szilagyiv (#4) üzenetére


Angel1981
veterán

Szerintem is. Mást sem hallani, hogy ez a piac mennyire de mennyire bővül, és mekkora jövője van.

(#6) smkb


smkb
őstag

Több, mint egy éve írtam, hogy ez lesz, nem fogja bírni a TI az ultrmobil ARM-os SoC piacon a versenyt, mert a lapkái, mind kizárólag licenszből épültek a cput-tól a gpu-n, ráadásul mobil kommunikáció egyikben sem volt integrálva, azt is külső szállítótól kellett a platformokra rakni, még az 5 ös szériában sem lesz. Eközben a Qualcomm, NV saját gpu technológiával rendelkezik, nem kell licenszelni, és mobilkommunikációs cégeket is felvásároltak ígyezeket is be tudják építeni a SoC-jeikbe licenszdíjak nélkül.

(#7) Abu85 válasza velizare (#3) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Teljesen nem húzzák le. Az elmúlt év augusztusában írtam róla, hogy árulják, de gyanítom, hogy nem kapkodtak érte, így inkább megtartják, de nem nyomnak bele majd sok pénzt. Ez lényegében kihátrálás.
Egyébként igazuk van. A bevételük és a nyereségük nagy része nem innen származik. Gyakorlatilag előállítási költségen adják a lapkákat a nagy projektekbe. A Compaltól tudom, hogy az Amazon 14 dollárért veszi darabját az OMAP44x0-nek (ennyiért egyszerűen vicc, az OMAP4470 listaára 28 dollár). Egyszerűen a nagy projektekbe bekerülni csak a részesedés szempontjából értékes, financiálisan inkább hátrány. Nem véletlen, hogy a TI nyerte meg majdnem mindet, mert a többiek szerint luxus haszon nélkül árulni a lapkát. A Google Nexus 7 esetében döntött úgy az NV, hogy most alájuk ígérnek, és be is választották a Tegra 3-at. Ennyire egyszerű bekerülni. Nyilván az NV-nek most részesedésre van inkább szüksége, a befektetők pontosan tudják, hogy még egy kis ideig a Tegra divízió veszteséges marad. A TI ezt megelégelte. Akinek kell vigyék az OMAP-ot, valamennyi pénzt pumpálnak bele, hiszen a beágyazott rendszerek oldaláról nem nehéz telefonba való SoC-okat fejleszteni. Gyakorlatilag a fejlesztést megejtik, így némi átalakítással minimális költséggel van egy-egy új SoC. Ami fontos, hogy inkább a nyereségre hajtanak mostantól.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#8) Integra válasza smkb (#6) üzenetére


Integra
titán

érdekes, amit írsz, ezt nem tudtam.
nagyon sajnálom, mert az omap4 is rohadt jó az androidnak a memória kezelése miatt a multitaskinghoz... és nagyon reméltem, hogy az új galaxy nexus 9260 is pont emiatt az új omap5-tel fog kijönni, ami még a qualcomm s4-re is ráver ha minden igaz lazán.. szóval nem csinálták rosszul, pont ellenkezőleg... nem tudom,hogy a google így belemegy e az omap5-be, noha ugye ott az info, hogy a support meglesz hozzá természetesen..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#9) Skynet258


Skynet258
veterán

Bejött az Intel, ami tele van zsetonnal és erőforrásokkal, valószínűleg nem akartak már velük is harcolni...

https://geekpulse.hu

(#10) nightshadow


nightshadow
veterán

A régi szép idők, amikor még a Texas Instruments gyártott otthoni számítógépeket. 1982-1983 környékén kaptam gyerekként egy Texas Instruments TI-99/4a-t. [link] Volt esetleg valakinek ilyenje?

(#11) Integra válasza Abu85 (#7) üzenetére


Integra
titán

valamit viszont akkor is elrontottak pénzügyi szempontból, nézd meg a qualcomm hogy tört előre. ők nem adták áron alul a soc-jukat?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#12) Abu85 válasza Integra (#11) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ők eleve nem pályáznak az olyan projektekbe mint a Google Nexus 7. Nekik nincs szükségük részesedésre mert uralják a piacot. Ennek megfelelően a lapkák nulla haszonnal, vagy esetleg veszteséggel való értékesítése nem érdekli őket.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#13) dchard válasza Abu85 (#7) üzenetére


dchard
veterán

A probléma itt van:

"Mivel a Texas Instruments bevételének és nyereségének nagy részét úgyis a mikrokontrollerek, a DSP-k és a beágyazott rendszerekbe szánt platformok teszik ki"

Igenám, csak nem az OMAP az első a sorban a portfóliójukból amit eladnak, befejeznek stb.

A teljes DSL-es rész fejlesztése leállt, így lényegében a Broadcom egyeduralkodóvá vált ezen a piacon, ezt nem is tudták eladni.

A DOCSIS üzletágat eladták az Intelnek, pedig a platform kiválóan támogatott volt nyílt oldalról, de mmivel nem jöttek ki elég gyorsan 8 csatornás chipekkel, a Broadcom itt is egyeduralkodó lett, az Inteltől meg csak hírek jöttek eddig, konkrét terméket nem láttunk.

És most az OMAP, ami a legtöbb beágyazott rendszerüknek is alapja lehetett volna középtávon.

Több szempontból sem előnyös, ha eltűnik a TI erről a piacról amellett hogy kiváló termékeket állítottak elő. Elég jól látszik, hogy mi történik egy-egy szegmnessel, ha csak két meghatározó szerpelője marad (HDD)...

Dchard

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#14) Blindmouse


Blindmouse
senior tag

Nagyon egyszerű a kérdés. Nincs nekik saját gyáruk 45nm alatt, és nem éri meg nekik építeni egyet, hogy aztán veszteséggel árulhassák a procijaikat. Ők ezt sosem így képzelték el, hogy a vevő megveszi a procit (áron alul), rárak egy wifit körbepakolja tajvani memóriacsippekel, tajvani táppal, szenzorokkal, és kész a tablet. Mindig is platformokat akartak eladni, ahol kb mindent ők szállítanak, és van perifériák. Van kismillió analóg áramköre, amin el tudom képzelni, hogy sokszorosa a haszna, mint egy OMAP-on, ráadásul azt zsákszámra veszik a vevők, nem úgy mint a procit amiből kell egy.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#15) Integra válasza Abu85 (#12) üzenetére


Integra
titán

értem én, csak azt akartam mondani, hogy akár az omap is lehetett volna a snapdragon helyén a piacon, nem? tehát valamit a qualcomm üzletileg az elején jobban csinált mint a ti

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#16) dchard válasza Integra (#15) üzenetére


dchard
veterán

Van integrált rádiója ennyit csináltak jobban, nomeg a 3G/LTE licenszek jelentős része. Az OMAP mellé meg még kell venni rádiót, hogy-hogynem a Qualcomm-tól :)

Amúgy drága is meg átb@szós is a Qualcomm.

Dchard

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#17) Integra válasza dchard (#16) üzenetére


Integra
titán

hm... akkor a nexusomban ezért nem megy a rádió.... sima pénz kérdés, semmi több.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#18) assemble


assemble
addikt

Kar hallani, eddig nagyon jol muzsikal a cuccuk a Galaxy Nexus-omban...

(#19) dchard válasza Integra (#17) üzenetére


dchard
veterán

A rádió alatt nem az FM rádiót, hanem a rádiós részt értem, ami elsösorban a 2G/3G/LTE kapcsolatért felelős modemet jelenti. Többek között ezért olcsóbbak sokkal azok a tabletek amikben csak WIFI meg BT van, de nem lehet beléjük SIM kártyát helyezni.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#20) Integra válasza dchard (#19) üzenetére


Integra
titán

jaaaa, akkor félre értettem, scuzi :B

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#21) tjb007


tjb007
nagyúr

Itt is a cáfolat: [link]

(#22) Integra válasza tjb007 (#21) üzenetére


Integra
titán

halleluja!!!

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#23) azopi74 válasza tjb007 (#21) üzenetére


azopi74
addikt

"Itt is a cáfolat:"

Ez neked cáfolat? Wishful thinking... :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.