Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Döglött Róka


Döglött Róka
veterán

Amikor meg vettem volna, draga volt. Mire lemegy az ara addigra meg nem fog erdekelni :D

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#2) cskamacska


cskamacska
addikt

Csak nem doboz exkluzív, mert a legtöbb PC-re is jön. :)

Kíváncsi vagyok mit tesznek hogy kilépjenek a "slightly less powerful PS4" szerepkörből. Kinect-el akár csoda dolgokat is lehetett volna kezdeni, régi szép Ghost Recon Future Soldier fegyverbuheráláson ámultam-bámultam, RUSE trailert is Kinect-el, Surface-el lehetne meglépni, NA AZ lenne az igaz next gen, nem a Ryse, meg az AC Unity féle bohócságok. :R De a Kinect ejtve lett, PC-re is egyre nagyobb a multi platform átjárás(sőt, már PC-ről járnak konzolokra.. :U ), PC és PS4 mellett mit tud ma felvonultatni a Box hogy valaki azt válassza? :F

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#3) Lacces válasza cskamacska (#2) üzenetére


Lacces
őstag

Jobb az online szolgáltatása, mint amit a Sony nyújt. Én nem tudom, hogy miért de nem egy embertől hallottam ezt vissza, akik pont ezért választották az Xbox-t.
Meg ha jól tudom tavaly nem egyszer tölték fel a playstation-höz tartozó online szolgáltatást.

(#4) Polllen válasza cskamacska (#2) üzenetére


Polllen
nagyúr

Az xbox exkluzív játékok miatt akarok egy xo-t. Soha semmilyen más okom nem volt konzolt venni.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#5) martonx válasza cskamacska (#2) üzenetére


martonx
veterán

Ha sikerülne végre egységes ökoszisztémát termteniük windows phone - win és xbox között (bármit is jelentsen ez, bár szvsz mindenki el tudna képzelni pár megoldást ezen a téren), és ehhez még jönnének olyan nyalánkságok, mint kinect és árcsökkentés (lássuk be, fele akkora GPU egység van az Xbox-ban, azaz már hardver szinten is biztos, hogy kevesebbe kerül a gyártása), akkor komolyan fel tudna zárkózni az Xbox One.

Ja, plusz ha a Cortana végre megtanulna magyarul is :D

Én kérek elnézést!

(#6) Döglött Róka válasza cskamacska (#2) üzenetére


Döglött Róka
veterán

"(sőt, már PC-ről járnak konzolokra.. :U )" - hat ez aranyos volt :DDD

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#7) oriic válasza cskamacska (#2) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

"mit tud ma felvonultatni a Box hogy valaki azt válassza?"

Az exkluzív játékokat. De ez oda-vissza értendő. Legyen az PS, vagy X, sokan elsősorban az exkluzív játékok miatt döntenek egy-egy oldal mellett. (legalábbis szerintem így lenne a legjobb, ha ezek lennének a legfőbb tényezők)

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#8) gianni85


gianni85
veterán

Utolsó mondattal vitatkoznék, mivel Sony-nak idén már elég gyér a first party felhozatala.... Be is ismerték, hogy az idei cél, hogy minél komolyabb támogatást szerezzenek a 3rd party fejlesztőktől, ergo jöhetnek ünnepi szezonra a PS4 exkluzív DLC-k :)

(#9) ldave


ldave
félisten

Ez a 'sehol sem kevesebb 70%-nál, de helyenként akár 90% is lehet' gondolom csak a X1-gyel szemben számolva igaz, nem pedig a teljes konzolpiacat nézve. Franciáknál ha jól tudom nagyon erős pl a Wii U is.

A Slime draws near! Command?

(#10) schwartz válasza cskamacska (#2) üzenetére


schwartz
addikt

PC és PS4 mellett mit tud ma felvonultatni a Box hogy valaki azt válassza?

Halo. Amiatt lesz One-om is. :)

If he dies, he dies.

(#11) Cassi


Cassi
senior tag

Az XBO gyakorlatilag megbukott az angolszász országokon kívül, és már nem igazán maradt mozgástere sem a Microsoftnak. A Nintendóhoz hasonlóan nekik is el kell gondolkodniuk a folytatáson.

Ma írták a Digitimes-ban, hogy a Nintendo az első évben, azaz 2016-ban 20 millió NX konzolt akar a piacra dobni. Valakinek nagyon elgurult a gyógyszere.

(#12) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Első olyan generáció, ahol egyértelműen a PS a nyerő, minden fronton.
Előző generációnál lehet hogy felzárkózott idővel a Sony (a végén nyertek is), de a 360 volt a jobb gép, és a Live volt a jobb szolgáltatás.
Fordult a kocka.
Veszek én is augusztusban PS4-et. A Fallout 4/GTA V/The Witcher 3 hármassal valószínűleg hónapokig elleszek, 100 rongyba meg a 7970 kerül amit kinéztem.
No brainer.

(#13) ldave válasza Cassi (#11) üzenetére


ldave
félisten

Aki szerint jövőre megjelenik az NX, annak gurult el a gyógyszere.

A Slime draws near! Command?

(#14) gianni85 válasza Cassi (#11) üzenetére


gianni85
veterán

Azért ne keverjük a szezont a fazonnal.... Nagyon durva eladásokat produkál a PS4 (nem is értem miért), de azért az XO-t nem kell temetni. Igaz mára talán közel dupla annyi PS4-et adtak el mint XO-t, de utóbbit ne hasonlítsd a WiiU-hoz. XO-ból egy év alatt sokkal több fogyott, mint WiiU-ból 2 alatt

(#15) sad_Vamp


sad_Vamp
őstag

Én eddig bármilyen videót láttam, számomra a PS-ek képi világa mindig olyan fakó/silány volt a XB-hez képest.

Amúgy, van már valami olyan játék ami lényegesen gyengébben néz ki, vagy "muzsikál" X1-en mint PS4-en?

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#16) he7edik. válasza Fitzgerald (#12) üzenetére


he7edik.
addikt

"Első olyan generáció, ahol egyértelműen a PS a nyerő, minden fronton."
Lol PS1-2...megvan?

Égő szöveg a flém vázon

(#17) Scholes9 válasza Döglött Róka (#1) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Pont én is így vagyok vele. Meg azért vannak gyengeségei ennek a generációnak is. Majd remélhetőleg a következő jobb lesz.

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#18) Fitzgerald válasza sad_Vamp (#15) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Még nincs. Ez a különbség majd a kurrensgen konzolok életciklusának vége felé lesz szemmel látható, attól meg még sok évre vagyunk.

(#19) Duree


Duree
veterán

Ezek a számok szerintem erösen el vannak túlozva főleg a 90%.

duree54

(#20) madgie válasza sad_Vamp (#15) üzenetére


madgie
titán

Nem tudom, a mostani generációnál hogy van, de az 360 és a PS3 esetében szimplán az volt, hogy az egyik limited a másik meg full range sRGB-re volt gyárilag beállítva. A full range abszolút értelemben fakóbb, de nem is vág le annyit a feketékből/fehérekből. Átállítani meg mindkettőt át lehetett...

(#21) Fitzgerald válasza he7edik. (#16) üzenetére


Fitzgerald
veterán

PS1 igaz, bár annak nem is volt konkurenciája. Kettő nem. Box erősebb volt a PS2-nél.

(#22) gianni85 válasza sad_Vamp (#15) üzenetére


gianni85
veterán

attól függ mit értesz látványos alatt. Minden multiplatform játékban rosszabb az XO, vagy felbontás, vagy képfrissítés, vagy mindkettő terén.

(#23) Воланд


Воланд
titán

ideje lenne, hogy az ms kihuzza a fejet a s*gg*bol es rajojjon, hogy a vilag nem csak az usa-bol, es uk-bol all. szanalmas, hogy a consumer piacot ezen a ket orszagon kivul hogyan kezelik. es nem csak az xbox-rol van szo.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#24) Prof01 válasza Fitzgerald (#21) üzenetére


Prof01
veterán

A nyerő nálad mit jelent? Az oké, hogy hardverileg erősebb volt az Xbox Classic, de eladásokban és játékfelhozatalban nyomában se volt a PS2-nek! :D Máig a legnagyobb példányszámban eladott TV-s játékkonzol (150 millió felett)!
Az én szememben az eladások jelentik a sikeres konzolt, tehát a 5. generációtól, PS1, PS2, majd a Wii, volt a legsikeresebb, most pedig a PS4 vezet 23 millió körüli eladással. :U

[ Szerkesztve ]

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#25) Blindmouse válasza Воланд (#23) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Ez azért van mert a világ 4 részre van osztva.
USA
UK
Északkórea
ROW

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#26) #06658560 válasza Blindmouse (#25) üzenetére


#06658560
törölt tag

Öt, van még Kína.

(#27) anulu


anulu
félisten

valahogy a PS3 időszakban a userek felé mutatott hozzáállás után eszembe nem jutott PS4-et venni. XO-val tökéletesen elvagyok, és még NFL GamePass app is van :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#28) Döglött Róka válasza Scholes9 (#17) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Erdekelne a generacio mert szerintem nagyon jok a cimek es egyaltalan nem latom gyengenek. Csak az - akkoris leirom, ha ezert ramszolnak - ostoba ver istvanok leragadnak ott hogy fullhd 60 fps... sokkal tobb van ebben a generacioban, mint azon a rohadt felbontason lovagolni allandoan.

En egyszeruen nem jatszom mar annyit, hogy ertelmes koltsegnek tartsam, amennyi penzbe kerul egy konzol plusz 3-4 jatek, annyibol elmegyek 1 hetre valahova azsiaba es kalandozok. :)

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#29) FollowTheORI válasza Воланд (#23) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Mintha csak az MS tenne így... kb az összes cég így tesz.
Online szolgáltatások pl...

Arra leszek még kíváncsi a Sony globálissá tudja e majd tenni a TV "app" szolgáltatását, amit most jelentettek be amerikában. (Te válogathatod össze a csatornákat amiket nézni akarsz).

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#30) Raysen623


Raysen623
addikt

Bevallom továbbra is filózok a két gép közt....PS4-en jobban tetszenek az exclusive-ok, míg XO-n elvileg jobb a szolgáltatás, amiből mondjuk nem tudom mi működik idehaza azóta :D

[ Szerkesztve ]

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#31) Scholes9 válasza Döglött Róka (#28) üzenetére


Scholes9
nagyúr

fullhd 60 fps - Pont beletrafáltál, ezekre gondoltam. Itt csak az a "bökkenő", h aki ehhez szokott hozzá, az "nehezen ereszti". Nem baj, majd talán a PS5/Xbox2-nak összejön :B ;) Addig meg ráérek :) :R

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#32) Cassi válasza ldave (#13) üzenetére


Cassi
senior tag

A mai cikkben jövő júliusról (!) beszélnek, mint megjelenési dátumról. Majd meglátjuk.

Tavaly novemberben az addigi összes eladás alapján, Németországban: 270e XBO, 1,2 millió PS4. Az bizony vastagon 80%, és nem valószínű, hogy sokat változott az arány idén.

(#33) Polllen válasza Fitzgerald (#12) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ott még nem tartunk, hogy a xo, ps4 részletességéhez 100k-s vga kelljen... :N

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#34) Fitzgerald válasza Prof01 (#24) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Tudom mennyit adtak el, és hogy az a siker mércéje. Nem is azt mondom hogy a Box valaha is sikeresebb volt a PS-nél. Csak azt, hogy az első erősebb volt, a 360 idejében pedig komolyabb online szolgáltatást kapcsoltak a platformhoz, mint a konkurencia...

#Pollen

Még szemcsere hogy nem. De azt vettem volna, ha nem döntök a PS mellett. :K

[ Szerkesztve ]

(#35) Robert07 válasza Scholes9 (#31) üzenetére


Robert07
aktív tag

Annak talád, de addigra már (5-6év) annyira elterjed a 4k, hogy elvárják majd, hogy azt tudja, és megint nem lesz 60 fps, de remélhetőleg 1080p-ben megkapjuk majd. Amúgy nem lenne rossz most sem opcionálisan kiválasztani, hogy 1080p-t szeretnénk-e vagy 4k-t.

(#36) troviko


troviko
senior tag

Szerintem a marketinget rontották el nagyon. Nyilván nem segít, hogy lényegesen gyengébb lett a PS-nél, de ez orvosolható lett volna egy jó marketinggel. Ehelyett miket találtak ki? Kötelező Kinect, amit nem elég, hogy drágán meg kell venned, de anélkül eleinte még el sem indult a gép. Ráadásul állandóan be volt kapcsolva, és figyelt.
Aztán a folyamatos internetkapcsolat, és a játékok adás-vételének tiltása sem használt az ügynek. Ezekkel a "fantasztikus" ötletekkel már azelőtt megölték a konzolt, hogy piacra lépett. Szerintem még ez az eredmény is kész csoda ezek után. A Microsoft egész egyszerűen nem érti, hogy mire van szüksége az embereknek.
Azt még csak megértem, hogy ők olyan álomvilágban élnek, ami fényévekre van az egyszerű emberek, azaz a vásárlóképes tömeg világától, de kérdem én, nincsenek nekik felméréseik, fókusz csoportjaik?
Azért lenne rá mód, hogy felmérjék egy-egy ilyen "ötlet" hatását, mielőtt valóban bedobják kiélesítve a sajtóba.
Mostanában sok termékük, és sok ötletük kapcsán azt érzem, hogy teljes mértékben elveszítették a kapcsolatot a világgal, és képtelenek megérteni, hogy mire van szüksége az embereknek. Vagy csak nem törődnek vele. Nem tudom, hogy melyik a rosszabb, de a következményeket látjuk. Kudarc kudarc hátán.
Kész szerencse, hogy van jópár részlegük, ami keményen termeli a profitot, különben már hatalmas pácban lennének.

https://www.oldtech.hu/

(#37) epityesz válasza troviko (#36) üzenetére


epityesz
aktív tag

:C

tökjó.2009-ben kizárt csaló tag után kaptam 1 feketét:(

(#38) Döglött Róka válasza troviko (#36) üzenetére


Döglött Róka
veterán

A Sony gyönyörűen széttrollkodta a Microsoft bejelentéseit a userek meg megették. Aki meg használja a one-t az köszöni szépen szereti a feature-öket meg a stabil Online szolgáltatást.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#39) sad_Vamp válasza Döglött Róka (#38) üzenetére


sad_Vamp
őstag

az sem utolsó, hogy állítólag jó pár X360as játék át lesz ültetve X1re is. (a backward compatibilty jegyben, szal nem kell újra megvenni)

[ Szerkesztve ]

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#40) GodGamer5


GodGamer5
addikt

https://youtu.be/HAKBU7VXdUI
+ Uncharted, Beyound,Order,Driveclub Megvettek kilóra.... :) XO-ra meg most olvastam, hogy a Halo 5-be is raknak fizetős dolgokat a multiba (pay to win). Sok elhibázott döntést hoz az MS.

[ Szerkesztve ]

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#41) oriic válasza GodGamer5 (#40) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Kozmetikai cuccokat, meg fegyvercsomagokat, amelyek fizetés nélkül is megnyithatóak...Szóval nem pay-to-win.

Live-Die-Respawn

(#42) b. válasza Döglött Róka (#38) üzenetére


b.
félisten

+1 pont ezeket akartam írni.

A xbox 360 játék kompatibilitás pedig nálam megemeli a gép értékét jócskán.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.