Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #13110016


#13110016
törölt tag

Na, majd mindjárt jönnek az olyan hsz-ek hogy minek? ...
Csak ha ilyen felfogású emberek lennének, még mindig a barlangba ülnénk a tűz körül...

(#2) sien válasza #13110016 (#1) üzenetére


sien
aktív tag

tehát úgy gondolod, hogy a teljesen haszontalan találmányok és fejlesztések is szükségszerűen előbbre viszik az emberiséget? :)

de ha már előre morogsz, van tipped arra hogy mire jó? szégyen, én tényleg nem tudom elképzelni a hasznát.

(#3) AS


AS
félisten

Samsungnak is lesz ilyen 12 es.
3200×1800 felbontással.

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#4) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Csak az a Kérdés hogy ezt milyen mai Soc tudja meghajtani?Snapi 800 esetleg Tegra 4?

(#5) Oliverda válasza sien (#2) üzenetére


Oliverda
félisten

Jelen esetben arra jó, hogy el lehet vele adni a terméket. Másra sajnos nem igazán.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#6) foxymaci


foxymaci
senior tag

A mostani akku technológiához igen megkérdőjelezem ennek a kijelzőnek az értelmét.......

_FoxY_ / Iphone 14 Pro / PS5 / iPad Pro 11 M2 / Watch Ultra /

(#7) -Faceless- válasza aprokaroka87 (#4) üzenetére


-Faceless-
őstag

Szerintem csak ők ketten, de ha választani kellene én a tegra 4-re szavaznék. Kínában meg jó lesz nekik a 8 magos Mtk a Mali-450-el.

(#8) malnabokor


malnabokor
senior tag

Milyen jó, hogy egyetemen tanuljuk az emberi szem felbontóképességét, így mikor majd tabletet veszek, nyugodt lélekkel vehetek "csak FullHD felbontásút, tudva, hogy nem veszítek semmit :)

köztudott hogy az elektromos dolgok füsttel működnek, azaz ha egyszer kijön a füst nem működnek többet.

(#9) #13110016 válasza sien (#2) üzenetére


#13110016
törölt tag

Nem állok neki magyarázkodni, leírtam a véleményem.
Most senkinek se kell, de majd 4-5 év múlva kiv leszek kinek lesz még full HD-ja...

[ Szerkesztve ]

(#10) randras


randras
veterán

Le is mondom a Full HD-s tablet rendelésemet, és megvárok egy ilyet.

Ja, nem. ;]

(#11) AS válasza malnabokor (#8) üzenetére


AS
félisten

Full Hd 10 es tablet nincs 300 ppi.-...

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#12) butyek válasza malnabokor (#8) üzenetére


butyek
senior tag

De akkor hogy fogsz két full HD-s filmet nézni egyszerre a tableten? :D

&ρID with 10^100. Honor 6 H60-L04

(#13) sien válasza #13110016 (#9) üzenetére


sien
aktív tag

nem kértelek hogy magyarázkodj, biztos hogy megvan az oka ami miatt te jó dolognak tartod a 4k-t ekkora méretben, és ezt szerettem volna megtudni. attól hogy én nem látom értelmét, még lehet hogy van, csak én vagyok buta hozzá.

(#14) petij


petij
tag

Notebookokba kérünk normális kijelzőket! Köszönjük

(#15) no1r


no1r
őstag

most készülök venni sima HD ready tabot 10es méretben... tiszta szégyen.

a gúny a győztesek kiváltsága - https://www.instagram.com/nimrodnyul/

(#16) kelly416 válasza no1r (#15) üzenetére


kelly416
veterán

Nem szégyen az, csak ne 5 centiről nézzed. Akkor azzal is minden rendben van. Ezt azért találták ki, hogy a nagyítóval tesztelősök se tudjanak belekötni a pixelekbe. :P

(#17) tjb007 válasza aprokaroka87 (#4) üzenetére


tjb007
nagyúr

Jelenleg egyik sem. A Tegra 4 plafonja a 3200 x 2000 pixel, a 8x79-é (Snapdragon 800) pedig a QSXGA (2560x2048), de amire ez a panel eljut a tömeggyártásig, addigra már kijön mindkettőnek az utódja, ami viszont már támogatni fogja.

(#18) randomway válasza kelly416 (#16) üzenetére


randomway
csendes tag

Majd szereznek nagyobb nagyítót :)

(#19) kelly416 válasza randomway (#18) üzenetére


kelly416
veterán

:K +1

[ Szerkesztve ]

(#20) kisgergely80


kisgergely80
tag

A mi értelme van kérdést, szerintem csak a legostobábbak teszik fel.
Gondolj bele. Mi értelme van annak, hogy élsz? Nekem tökre elegendő a körülöttem lévő ismerettségem és még is életben vagy. Nem személyeskedés, senkire nem vonatkozik konkrétan. Valakinek, valahol szüksége van rád és boldog, hogy élsz és valakinek, valahol szüksége van egy 4k-s táblagépre és boldog, hogy be tudja majd szerezni. Ennyire egyszerű a válasz...

(#21) a2d2


a2d2
addikt

Nekem a retina kijelzős tökéletesen elégnek tűnik, még ez is meg-meg akasztja a procit.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#22) #06658560 válasza sien (#2) üzenetére


#06658560
törölt tag

Igen. mennyi mindenről derült ki utólag, hogy mégsem értelmetlen? Mennyi értelmetlen eredményből lett egy másik fejlesztés alapja, amelyik már értelmes is lett?

(#23) McSpy


McSpy
őstag

Jah és az akku 10 percig bírja majd,amig nem lesz normális akkutechnológia,ami biztostja majd a hosszútávú készülékhasználatot,addig értelmetlen a nagyobb felbontás

Nem az érdekel,hogy hova postázod,hanem hol van a termék!!!!!

(#24) Rickenstein


Rickenstein
senior tag

Üdvözlendő ez a 4K-s kijelző. Ha már 5"-on hozzászokik az ember a Full HD-hez, nehogy már tableten ne legyen ekkora felbontás! Széplassan eljutunk oda, hogy tényleg mintha egy üvegen keresztül néznénk egy valós, 3D-s világot. Milyen jó lesz így poreszt nézni :DDD
Egyedül az a baj, hogy ehhez erőmű kell ...és ha az meg is van, az aksi akkor is karcsú lesz.

PS C:\>_

(#25) #13110016 válasza Rickenstein (#24) üzenetére


#13110016
törölt tag

na...egyből a poresz... :Y :DDD

(#26) randras válasza petij (#14) üzenetére


randras
veterán

Igen. Vicc, hogy 5 inchen akkora felbontást vagyok kénytelen használni, mint 15-ön.

(#27) nrgia válasza #13110016 (#1) üzenetére


nrgia
őstag

+1 :K

...ha valaki a sarkára áll, az talpra esett ???...

(#28) no1r válasza kelly416 (#16) üzenetére


no1r
őstag

cinikus voltam :)
hiába van pl fullHD tv-monitorom, kisebb felbontáson használom mert idegesítően kicsi a felbontásból adódó méret (betűk ikonok stb) egy 23colos kijelzőn is.

a gúny a győztesek kiváltsága - https://www.instagram.com/nimrodnyul/

(#29) zotyesz66 válasza #13110016 (#9) üzenetére


zotyesz66
őstag

ennek csak akkor van értelme, ha felár nem társul hozzá, addig PARASZTVAKÍTÁS, ahogy az 5"-os telefon kijelzők is.

(#30) malnabokor válasza AS (#11) üzenetére


malnabokor
senior tag

Valóban nincs 300 ppi... mint ahogy 500 sincs

De számoljunk egy kicsit (ne haragudj érte, most volt Zh, elég friss az emlék :D ):

Az átlagos emberi szem feloldási határa: egy ívperc (1') , ami egy fok 1/60 része. A tabletet (most kipróbáltam magamon) körübelül 40 cm-re tartom magamtól, (de ha szeretnéd kiszámolhatom más távolságra is, ahogy Te szoktad :) ). Az egyszerűség kedvéért alkalmazzunk egy derékszögű háromszöget, tehát a tárgytávolságod (a 40cm) legyen az átfogó (c) a tárgy nagysága (amekkora tárgyat látsz 40 cm-ről) lesz a szöggel (alfa, korábban említett 1/60-an) szemközti befogó (a).

Sin(alfa) = a/c vagyis: Sin(1/60) = a/40 ahol az 'a' = 0,011 cm, vagyis 0,11 mm
Maximum ekkora tárgyat látsz 40 cm-ről.

Most nézzük meg a FullHD-s tabletet. 10,1"-os (vagyis 25,65cm az átmérője). Tudjuk a képarányt is, általában 16:9 szokott lenni, tehát ez alapján már fel is tudunk állítani egy egyenletet a Pitagorasz tétel segítségével, ahol az átfogó (az átló) jelen esetben a 25,65cm (a'négyzet) a képernyő széleinek hosszai pedig a két befogó hosszai lesznek (b'négyzet és c'négyzet)
Tehát a'négyzet = b'négyzet + c'négyzet alapján 26,65'négyzet) = (16X)'négyzet + (9X)'négyzet
Egyenletrendezés és számolás után X-re kijön ~1,4, amit felszorozva az oldalak arányaival kijön a 12,6 cm és 22,4 cm, vagyis ennyi lesz az oldalak hossza.

Innét már egy egyszerű osztással és szorzással ki lehet számolni, hogy milyen hosszú, és milyen széles egy pixel, elosztod az oldal hosszát a neki megfelelő pixelszámmal (12,6-ot az 1080-al, 22,4-et az 1920-al) és kijön, hogy egy pixel az 0,11mm (felkerekítve 0,12).

Következtetés képen elmondhatjuk, hogy a FullHD felbontás 40cm-ről (de 25cm-ről is, ahol szintén ~0,11mm a szem felbontóképessége) ideális felbontás, mivel az átlagos emberi szem nem tud ennél több részletet kivenni.

(Megj.: minimálisan tud, szomolásaim során kerekítettem, de az annyira elhanyagolható, hogy oda nincs értelme a 4K-nak , mert akkor is elég lenne egy elméleti/nem létező 2040 x 1150 felbontás - annál többnek tényleg nincs értelme, mert ez az általam leírt érték csak minimálisan több a FullHd-nál)

Remélem érthető volt a magyarázatom :))

Hogy hol van értelme a 4K-nak? Matematikailag/biológiailag telefonon és tableten nem, marketing szempontból igen (Samsung, Apple: :K ) Monitorokon és TV-ken már sokkal inkább :)

#12 butyek: na igen erre nem gondoltam, mégis veszek akkor egyet ;]

köztudott hogy az elektromos dolgok füsttel működnek, azaz ha egyszer kijön a füst nem működnek többet.

(#31) Menthirist


Menthirist
veterán

ha lesz még kisebben, mehet majd az oculus rift-be (ott ugye a nagítás meg hasonlók miatt jól jön az extrém PPI)

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#32) randras válasza zotyesz66 (#29) üzenetére


randras
veterán

A kíváncsiság kedvéért, az úr milyen mobil eszközökkel rendelkezik?

Mert az asztali gépedből kiindulva ez a vélemény (amit ténynek tálalsz) nem túl releváns ide...

Mindent - ingyen - azonnal, ilyen piaci igényekkel aztán sokat tudnak kezdeni a gyártók.

:R

[ Szerkesztve ]

(#33) zotyesz66 válasza kisgergely80 (#20) üzenetére


zotyesz66
őstag

jah, aki okos, az örömében sikítva rohan megvenni, mihelyt megjelenik, szegény, szegény ostobák, akik kimaradnak ebből, nem is tudják mennyire üres az életük, aminek úgysem tudják az értelmét! ;]

(#34) zotyesz66 válasza randras (#32) üzenetére


zotyesz66
őstag

Minek is írtam volna az 50000+ modern konfigot az adatlapba?
hú, elnézést, hogy nem írtam egy szvsz-t a hozzászólásomba, gondolom, mindazok, akiknek full hd mobiljuk van, sértve érzik magukat, elvégre kell az önigazolás, hogy miért kellett egy újabb komolyabb összeget kiadni.
De hogy a kérdésedre válaszoljak: Xperia SP és nem, nem fizettem meg a 720p felárát.

(#35) randras válasza zotyesz66 (#34) üzenetére


randras
veterán

Mert az Xperia SP olyan kis telefon, kis önellentmondást érzek, de legalább felismerted az szvsz hiányát. :)

(#36) winhate válasza malnabokor (#30) üzenetére


winhate
őstag

Ez korrekt valasz volt a cikkre !

Szinte hallom ahogy recsegnek a szemhejak es felnyilnak... :DD

[ Szerkesztve ]

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#37) winhate válasza zotyesz66 (#29) üzenetére


winhate
őstag

PARASZTVAKÍTÁS abszolut egyet értek.

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#38) madgie válasza malnabokor (#30) üzenetére


madgie
titán

"akkor is elég lenne egy elméleti/nem létező 2040 x 1150 felbontás - annál többnek tényleg nincs értelme, mert ez az általam leírt érték csak minimálisan több a FullHd-nál)"

Ja és az Apple "marketing szempont" a pont 2048 x 1536-as kijelzőjével? :D

(#39) Gulyopapa


Gulyopapa
addikt

Gondolom a tűéles kijelző volt a cél.
Úgy tűnik elérték :D

(#40) malnabokor válasza madgie (#38) üzenetére


malnabokor
senior tag

iPad mini: 7.9" ez a felbontás: szerintem igen. De ott még az alkalmazások és fejlesztők kedvében járva meg lehet magyarázni, de nem féltem az Apple-t, hogy amint a gyártástechnológia ára megengedi, és nem fog a nyereségük rovására menni, meglépik a magasabb felbontást :K

köztudott hogy az elektromos dolgok füsttel működnek, azaz ha egyszer kijön a füst nem működnek többet.

(#41) madgie válasza malnabokor (#40) üzenetére


madgie
titán

Hja, de akkor négyszerezniük kell (vagy csak széthúzni horizontálisan, ha mégis 16:9-re lépnének), 4096x3072 meg tényleg elég elszállt lenne.

A retina Mini a pixelkukkereknek is megfelel, de a majd' 10" "sima" retina iPad-en is neház szembetalálkozni a pixelekkel, aliasing hibákkal (nem 15 centiről nézve legalábbis).

(#42) zotyesz66 válasza randras (#35) üzenetére


zotyesz66
őstag

nem a nagyságról volt szó, hanem a felbontásról! Különben nem kicsi, elég lett volna kisebb is, mostanában kezdem megszokni (2 hónap). De 28 ezerért nem hagytam ott.

(#43) Yokayee


Yokayee
tag

Szerintem örömteli a hír, több okból is.
1, A 4K tabletek le fogják nyomni a FHD tabletek árát, márpedig egyelőre ez utóbbira pályáznék, már ha vennék bármit is.
2, Végre értelmet nyernek a 8 megapixeles fotók, nem csak arra lesznek jók, hogy kivágjunk belőlük részleteket.
3, A FHD telefonok kezdték el ráirányítani a figyelmet arra, hogy a laptopokba milyen gyenge felbontású kijelzőket tesznek a gyártók. Kezd alap lenni az 1080p, és én azt sem bánom, ha az ilyen tabletek miatt ennél előbbre is jutunk.

(#44) jozso1989


jozso1989
őstag

Na... ki gondolta volna. Már vártam, hogy mikor lesz ilyen. ><

Akkor jöhetnek a 4k kijelzős telefonok 2 órás üzemidővel, huhúúú! :C

HTC One (M7) 4.4.3 with Sense 6.0 It DOES make Sense! :P Az Android és a minőség itt kezdődik... :)

(#45) Peterson_ válasza #13110016 (#1) üzenetére


Peterson_
addikt

Erődemonstráció és érdekesség, kb ennyi értelme van.
Ezen kívül meg tényleg:
Minek?

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#46) Agro válasza no1r (#28) üzenetére


Agro
senior tag

betük ikonok stb lehet méretezni.

Szvsz 4k felbontásnak majd normális 3D-s tartalmaknál lesz értelme.

(#47) malnabokor válasza madgie (#41) üzenetére


malnabokor
senior tag

És milyen messze van a 4K (3840 x 2160) az általad felvázolt 4096 x 3072 felbontástól? :) Közelebb van az, mint anno az 1280 x 720 az 2048 x 1536-hoz :)) Ha megteheti, és a konkurencia már 4K-val fog rohangálni, akkor, hogy visszaszerezze a lépéselőnyt, meg fogja tenni.

"de a majd' 10" "sima" retina iPad-en is neház szembetalálkozni a pixelekkel, aliasing hibákkal (nem 15 centiről nézve legalábbis)." -ebben egyet értünk, ezt fejtettem ki a fentebbi leírásomban az ideális felbontásnál :)

köztudott hogy az elektromos dolgok füsttel működnek, azaz ha egyszer kijön a füst nem működnek többet.

(#48) Dr.Anonymus


Dr.Anonymus
addikt

igazából a 4K-s tablettel nem sok bajom van, a 4K-s telefonoktól rettegek igazán
olyan 450 dpi-s felbontásig van értelme növelni egy hordozható eszköz felbontását max
a htc ONE-om is kb. annyi, és ez az a szint ahol már tényleg nem látok pixelt
de tabletet általában nem hozza olyan közel az ember a szeméhez. így ezt az értéket nem is szükséges elérni
az asus transfomer pad-em 300-as dpi-je elégnek tűnik
bár hozzátenném, hogy már ezt is nehéz az akkunak ellátnia árammal

úgyhogy bízom benne hogy ezt a részt itt most hagyják pihenni és inkább más dolgokra fókuszálnak a gyártók jövőre

[ Szerkesztve ]

(#49) madgie válasza malnabokor (#47) üzenetére


madgie
titán

Hát ja, ha választaniuk kellene az azonos kijelzőtechnológia + jobb akkuidő vagy sokkal több pixel + azonos akkuidő között, akkor biztos az elsőnél kötnének ki.

(#50) malnabokor válasza madgie (#49) üzenetére


malnabokor
senior tag

Hát ebben már nem vagyok annyira meggyőződve, de nézzünk meg mi lenne a jövőben?
-a 10 órás üzemidő feltételez 2 napnyi átlagos használatot (nálam addig bírja) és ritka, hogy a jövőben annyi ideig nem lennék konnektorközelben
-a konkurencia majd' kétszer akkora felbontással rohangál, és reklámozza csúcskészülékeit.

Tehát az Apple biztos az üzemidőt fogja szerinted tovább növelni, ahelyett, hogy válaszolna a konkurencia lépésére? :)) Egy olyan cég, aki mindig hangsúlyozza a kijelzők fontosságát, mivel a felhasználó azt látja, stb...

De rendben, legyen igazad, akkor kiveszem az Apple-t a felsorolásomból, mert az nem olyan cég, amelyik sokat adna a marketingre, és nem számít neki, hogy más cégek mit csinálnak (hogy mondjuk kijelzőméretet növelnek, 7"-os táblákat adnak ki) ;]

ezt a hozzászólást iPad-ről írtam :D

köztudott hogy az elektromos dolgok füsttel működnek, azaz ha egyszer kijön a füst nem működnek többet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.