Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 4 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Aktuális:

Kölcsönjáték nyilvántartó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20651) #20844032 válasza gianni85 (#20615) üzenetére


#20844032
törölt tag

A Rayman Legends fantasztikus. Már az origins így bitang volt, de a legends...A Ubisoft Montpellier játékai nagy kedvencek (nemrég toltam a zombiu-t is, szenzációs volt az is). Júniusban jön tőlük a Valiant Hearts(ps4-re is!)!
Ami most még nagy kedvencem a psnplusban jött Puppeteer. Elképesztő igényes cucc az is, illetve ma vettem meg 3ds-re a Luigi's Mansion-t, ez is a szívem csücske. Tele vagyok jobbnál-jobb játékkal :C

(#20652) #20844032 válasza Madwe (#20650) üzenetére


#20844032
törölt tag

Bármilyen motor képes 1080p@60-ra. A motornak megfelelő komplexitás mellett (assetek, shaderek, clipping, stb.). Ha optimalizálod a kódot a hw-re, nagyobb komplexitás mellett érheted el a kívánt felbontást/frémrétet VAGY ugyanazon komplexitás mellett elérheted a nagyobb felbontást frémet. Ha nem fut a játék 60fps-el az döntés eredménye.

(#20653) shunter válasza phgergo (#20640) üzenetére


shunter
aktív tag

Geccc. Kezdett volna lehiggadni a társaság, erre megint itt egy. Figy, ha nem jó, adjátok el! De komolyan. Ha csak probléma nektek, akkor felesleges megtartani. Csak árt az egészségnek. Plusz van 1-2 haver aki a közeljövőbe nyomott áron szeretne venni ps4-et. Nekik jó lesz. :-)

(#20654) hudekira0 válasza #20844032 (#20651) üzenetére


hudekira0
tag

A Raymant tényleg nagyon eltalálták :)

(#20655) BomiBoogie


BomiBoogie
MODERÁTOR

Kérek mindenkit, ne személyeskedjen, folyjon normális mederben a társalgás!

(#20656) lukirobi válasza #20844032 (#20651) üzenetére


lukirobi
tag

Még 4 acsi kell a platinához, de félek,igénybe kell vennem a plusz kontrolleremet,mert ez széjjel fogom ***ni :O

Sony 55w805+ps4+xone

(#20657) jófiú90 válasza Madwe (#20650) üzenetére


jófiú90
tag

Az igen :) Valaki megcsinalja a tutit, valaki nem...aki nem csinalja meg az b@szik az egeszre. Mit nem ertesz ezen?

Failstation 4 Bugbite 3 Ikszboksz 720

(#20658) shunter


shunter
aktív tag

Gold füles kérdés: minden jó, de ha pc re dugom nincs hang. Felismeri, a hangeszközöknél a tesztnél megszólal, aztán ennyi. Tehát a kapcsolat megvan. Mi lehet a probléma?

(#20659) Madwe válasza jófiú90 (#20657) üzenetére


Madwe
nagyúr

Minden játék motorja más, más mennyiségű poligont használ, effektet, látótávot, animációt, mit nem értek ezen? mit nem értetek azon hogy az erőforrások nem csak arra kellenek hogy mekkora felbontáson hány fps-el fusson... pc-n soha nem játszottatok? mert ha elmélet nincs is meg legalább tapasztalatból fel lehetne ismerni hogy az hogy egy adott cím milyen felbontáson hány fps-el fut egy, az nagyon sok mindentől függ...
De ha te nem látod és el sem tudod képzelni hogy egy fifa vagy rayman szintű játék mennyivel kevesebb erőforrást zabál mint egy Killzone Infamous, akkor ott nagy a baj... Ha viszont belátod hogy más szükségletük van, onnan már csakcsak lehetne arra is következtetni hogy míg az egyik 1080pben mondjuk 60-100 fps-el tud futni addig a másik csak 30-40-el, hiszen sokkal több mindent kell számoljanak...

(#20658) shunter A kapcsolat megvan, de át is állítottad a win-ben hogy a hang a fülesen szóljon :D?

(#20660) shunter válasza Madwe (#20659) üzenetére


shunter
aktív tag

Beállítottam alapértelmezetnek, de semmi :-( Tuti én vagyok a béna. Csak nem vágom mit kell még beállítani.

(#20661) Madwe válasza shunter (#20660) üzenetére


Madwe
nagyúr

Jobb alul a hangerő piszkán ha ráböksz a keverőre akkor az eszköznél válaszd ki a Hangszórók (Wireless stereo headset)-et. Ha ez eddig is azon volt akkor nem tudom hol a hiba...

(#20662) jófiú90 válasza Madwe (#20659) üzenetére


jófiú90
tag

"De ha te nem látod és el sem tudod képzelni hogy egy fifa vagy rayman szintű játék mennyivel kevesebb erőforrást zabál mint egy Killzone Infamous, akkor ott nagy a baj..."

Ezt meg a hulye is tudja XD Attol, hogy nem írja le valaki meg tudhatja nem.?

Ott a bf4. Mindenki tudja milyen lett...ganyolt, de megis 900p@60fps lett. Meg gondolom nem kell magyarazni miket kell figyelembe vennie masodpercenkent a motornak.
WD a ket adatbol egyiket se teljesiti azaz szarul lett megirva az engine.

Failstation 4 Bugbite 3 Ikszboksz 720

(#20663) krx21


krx21
nagyúr

Rövid összefoglaló vélemény:
PC hardcore gamer: Fegyverkezési mánia, iszonyat pénznyelő, fps-ek számolása, tesztelés, hőmérséklet mérés, driver frissítés, konfigurálás, új hardver beszerzési kényszer... Ilyen voltam sokáig én is... :K Leszoktam és örülök neki, mint ahogy anno a dohányzásról is jó leszokni...
Nem mint rossz véleményt említem, mert megértem, de speciel nekem ez már nem kell... :C

Console gamer: Ki szeretne kapcsolódni és a játékra fókuszál egy fotelból házimozi rendszerrel, nagy TV-vel...

Nem szabad összehasonlítani, de a függőség biztos a PC hardcore esetében súlyosabb, hisz ott komoly áldozatokat is ad érte az ember... Egy mostani csúcs gép 1 millió... Aki meg ennyi pénzt könnyen kiad, annak már megint más a hobbija elhihetitek... ;)
Véletlenül sem ide tartozik minden PC-s, aki PC-vel játszik!!!

[ Szerkesztve ]

(#20664) kovsol válasza krx21 (#20663) üzenetére


kovsol
titán

Nagyon nem értek egyet a dologgal, mert nekem rengeteg barátom van aki iszonyat sok időt tölt PC gameinggel, és jól elvannak egy phenom2+7770 géppel is. Mivel iszonyat sok ember játszok ám Dota2, LoL, WoT, SC2, WoW, Diablo3, CS stb játékokkal, amihez egy közepesen szar gép is elég bőségesen. Nem attól lesz valaki HC gamer, hogy iszonyat pénzt költ a gépére... azt a gyűjtögetési mániát tuti máshogy nevezném.
Ugyan úgy a legtöbb ember PC-n is jól elvan ezekkel a játékokkal és a régi gépekkel, mint ahogy sok konzolos most is elvan az Xbox360/PS3 gépével.
Akik ténylegesen fejlesztenek, és csúcs gépeket raknak össze azok százaléka iszonyat elhanyagolható az összesített felhasználói bázisban. Egy ilyen IT fórum nem reprezentatív mintát nyújt a lakosságról, itt sokkal nagyobb azok aránya akik költenek a gépükre.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#20665) malphitee


malphitee
senior tag

Akinek lenne fifa14 eladója , keressen meg privatban.

(#20666) #20844032 válasza lukirobi (#20656) üzenetére


#20844032
törölt tag

Az szép! :R

(#20667) #20844032 válasza krx21 (#20663) üzenetére


#20844032
törölt tag

Ugyanez nálam: pc bekapcsol, steam bigpicture elindul, játszik, kikapcsol. Egy szem xbox kontrollerem van hozzá, se bill, se egér, se monitor. Pont úgy működik mint a ps4-em. Vagy a ps3-om. Vagy a wiiu-m. Vagy...szóval pont úgy, mint akármelyik konzolom :D jók ezek az elméleti sztorik, meg értem én persze, racionalizálni kell, de ezeket az őrültségeket nem jó olvasni, pláne nem a ps4 totyikban kéne pécét szakérteni, és főleg nem annak, akinek nincs (játékravaló).

[ Szerkesztve ]

(#20668) discrate válasza vg (#20619) üzenetére


discrate
aktív tag

sikerült megvennem a Stick it to the man nevű szösszenetet akaratomon kívül, holott éves ps+-om van, és azzal ingyenesen letölthető (az ehavi). szóval marhára nem kellett volna a kártyámról levonnia semmit sem.
ezt akarom a supporttal intézni, de emailben nincs foganatja.

(#20669) krx21 válasza kovsol (#20664) üzenetére


krx21
nagyúr

Na, pont ilyen reakciókra számítottam :( és ezért írtam oda a végére, hogy:
"Véletlenül sem ide tartozik minden PC-s, aki PC-vel játszik!!!"
Amiről én írtam az az a "kategória", akinek mindig, minden évben, a csúcs sli rendszer figyel a gépében és rendszeresen ott van az összes hardver topicban..., még sorolhatnám... De evvel sincs semmi baj, de ebben a gép építés a lényeg...

(#20667) Moby: Ilyen használatról álmodoztam én is, de nekem sajnos soha nem jött össze... ;]

[ Szerkesztve ]

(#20670) #20844032 válasza krx21 (#20669) üzenetére


#20844032
törölt tag

Az igazat megvallva nekem sem volt egyszerű. Ha jól rémlik háromszor kellet nextre nyomni, és a végén a finishre :DDD

(#20671) ImpersonatoR

120.000 a konzol újonnan annyiért rendben van a teljesítménye. Most a jövőt állóságról ne beszeljünk.
De fordítsunk egyet a dolgon.
Ha mondjuk 185.000 lenne az ara mert kb annyiból lehetne szerintem egy olyan konzolt anyagárban összerakni ami mindent visz fullHD ban 60 fps el akkor megvennetek? Vagy ha ez lenne az ara a dolognak akkor elfogadnátok?
Egyébként van róla adat, hogy amikor a ps3 indult a Sony mennyit bukott konzolonként?
Mert most szerintem minimum nullszaldósra van kikalkulálva vagy megkockáztatom, hogy akar egy minimális haszon is van rajta.
Az lett volna nagy dobás ha ezt most is bevállaljak és egy tényleg ennél is erősebb vasat adnak ki. Ilyen 18.000 Ft os játékárak mellett 2-3 játék után mar visszahozta volna szerintem amit buknak rajta.
Az idő múlásával pedig lehet csökkenteni a gyártásköltséget.

(#20672) ForRedGlory válasza ImpersonatoR (#20671) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Kell a haszon a Sonynak, mert most az eves vesztesege tobb mint 1 milliard dollar.

(#20673) boost válasza ImpersonatoR (#20671) üzenetére


boost
addikt

Nálam ez a 400€ volt a lélektani határ. Ez még belelfér kategória volt. Az XBO-s ötszáz már túl sok, ha a Sony is 500-al jött volna ki, tutti nem cserélem le a következő (árcsökkentős slim PS4) modellig a PS3-at. Ez a te 600€-s, azaz kb 185ezer forintos áradra is igaz értelemszerűen.

Ugye a PS3 ilyen áron indult anno, és még így is masszívan veszteséges volt a konzol, mivel olcsóbban adták, mint amibe a legyártása került. Valamint még ehhez hozzájön a több évnyi fejlesztési költség, amit szintén el kell valalhol számolni. Vergődtek is vele 2010-2011 környékéig, mire nullszaldós lett az üzletág, és nekiállhattak vele pénzt termelni. Ma már ezt nem vállalhatják be, mivel az elmúlt 6 évből 5 évben veszteséges volt a Sony, a PS üzletág túlzás, hogy arany tojó tyúk, de legalább nem termel veszteséget, de a TV, a telefon, a tabletek mind bukók.

PS3 eladásokon sokat dobott, hogy tolták a pénzt a játékfejelsztőkbe, számolatlanul, ahogy neogafon is olvashattuk. százmilliókat toltak olyan projektekre is, amiből végől semmi nem lett. Persze emellett nagyon sok jó játék is kijött. Ma meg csak azt hallani, hogy hol milyen belső stúdiót épít le a Sony költségtakarítás céljából. Ezért attól tartok, hogy az ilyen "fura PS-es játékoknból", mint Cathrine, vagy Tokyo Jungle-ból kevesbb lesz.

Szóval szerintem a HW jó. Legalábbis PS3-hoz viszonyítva mindenképp. Amennyire én értek hozzá. Most inkább attól tartok, hogy ha nem lobogtat a Sony lóvét, akkor nem lesznek jó firstparty, vagy thirdparty, de PS4-only játékok. Azok, ami miatt érdemes megvenni ezt a konzolt.

(#20674) krx21 válasza ImpersonatoR (#20671) üzenetére


krx21
nagyúr

Én simán megvettem volna 185.000Ft-ért, pláne ha az egy garantált 1080p/60fps színvonalat hozna...
És ahogy te is utalsz rá, ez a többlet igazából marginális a játékok mellett...
Sőt, ha lehetne PS4-et SLI-be kötni a 60fps-ért ;] ,akkor vennél még egyet! :K

(#20675) lukirobi


lukirobi
tag

Nah, egy ilyen azért fog kelleni, júniustól lehet kapni :)

Sony 55w805+ps4+xone

(#20676) gianni85 válasza lukirobi (#20675) üzenetére


gianni85
veterán

nem rossz, bár az L2/R2 ravaszokon is javíthattak volna már. 18nál többet nem adnék érte, de akkor már ilyet vennék és nem egy 2. DS4-et

[ Szerkesztve ]

(#20677) Garada válasza lukirobi (#20675) üzenetére


Garada
őstag

Nem rossz, én nem gondoltam volna hogy ilyet megvalósítanak egy biztos vétel lesz nálam :D

(#20678) krx21 válasza lukirobi (#20675) üzenetére


krx21
nagyúr

A gombokat miért kell elfedni???

(#20679) lukirobi válasza krx21 (#20678) üzenetére


lukirobi
tag

Azt le lehet kapni róla, ha zavar, benne van a videóban is,van akinek úgy kényelmes, hogy sík a felület :)
Majd meglátom,melyik lesz a jobb..

Sony 55w805+ps4+xone

(#20680) krx21 válasza lukirobi (#20679) üzenetére


krx21
nagyúr

Azt gondoltam... Nekem már van hazai beszerzésű az analóg karokon... Teljesen jó... :K

(#20681) lukirobi


lukirobi
tag

Nem valami olyasmiről volt szó, hogy az 1.7-es frissítéssel már él az a funkció, hogy a játékokat elő lehet rendelni storeban, meg le is lehet tölteni napokkal a megjelenés előtt?
Mert a wolf-nak nyomát sem látom storeban még sajna, pedig elvileg keddtől elérhető már.. (vagyis látom, de csak ps3-ra, ugyanúgy, mint a watchdogs, az is van már arra...)

[ Szerkesztve ]

Sony 55w805+ps4+xone

(#20682) Tegla80 válasza discrate (#20668) üzenetére


Tegla80
addikt

szia
Én pc-ről intéztem.....
A napokban pakoltam Én is be a havi "free"-t kosárba, azt lezárás előtt nézem,h 58font....... :F
kiléptem majd vissza és újra 58font,majd 3.ki-be lépés után felfogta,h "Én vok" és odaadta ingyen :U
nemtom mi volt a gondja,mert plus osként látott és az accom is stimmelt,de nem adta ingyibe csak 3. nekifutásra.Gondolom Te nem figyelted ,h szaraxik és hasonlóan teljes áron tetted kosárba és vetted is meg sajna.(ezt Én nem is tudtam volna,mert 7font van rajta és feltöltősen használom........)
sztem visszakapod,csak ezt le kell beszélni velük.... sok sikert és eztán figyeld,h FREE-t írjon +vételkor!!!

Sony® & PlayStation®

(#20683) Madwe válasza lukirobi (#20681) üzenetére


Madwe
nagyúr

USA storeban mindkettő fent van, lehet a magyar lemaradásban van?

(#20684) hudekira0 válasza Madwe (#20683) üzenetére


hudekira0
tag

Magyar store mindig lemaradásban van, csak h friss példával éljek a hobbit demoja is kb 1 hetet csúszott.

(#20685) gianni85


gianni85
veterán

Lassan itt a megjelenés :D

[ Szerkesztve ]

(#20686) malphitee válasza gianni85 (#20685) üzenetére


malphitee
senior tag

Lehet 900p 30fps el olyan jatek élményed lesz mint egy washdogs jatek , kitudja ;)

(#20687) Dexar007


Dexar007
veterán

Na majd a Nintendo! Jovore elorukkolnak egy 4K@60fps konzollal,aztan mindenki keresi majd az allat. ;]

Give me your cum,bull!

(#20688) Tegla80 válasza Dexar007 (#20687) üzenetére


Tegla80
addikt

És ennek mi köze a tv-re(monitorra) kötött konzolokhoz.......
nem ellenfél,mint eddig sem....... :U
Én spec ....... ;]

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#20689) Madwe válasza Dexar007 (#20687) üzenetére


Madwe
nagyúr

"A Nintendo meg akarja változtatni a konzolokról alkotott elképzelésünket, valami újat, innovatívat akarnak letenni az asztalra, ahogy tették ezt az elmúlt években is." way to go, mégnagyobb buktát akarnak? nem veszik észre hogy a wii a casualok miatt pörgött (játékeladásban mondjuk nem) amelyik már rég telefonon tableten játszik? és a nagy forradalmukkal csak a multiplatokat riasztják el? ráadásul nem tanultak a sega-tól, miszerint a gyakori hw piacra dobása bizalomgyilkos reakciót vált ki az emberekből és egyre kevesebben veszik meg? RIP nintendo :S ne legyen igazam, gyerekkorom megmentője...

(#20690) Bagan


Bagan
aktív tag

Hireltech KFT mai napon GLS futart kuldott a Joysticomert. Nem kell semmi fele konzolt elkuldeni a gariztatasert, pedig felhivtam 3 Sony boltot, mind a harom bekerte volna. Kesz vicc ami van.

(#20691) Newyorker


Newyorker
addikt

Battlefield kérdés! A motion semsor menübe a freelook, illetve a leaning enabled pontosan mire szolgál?

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#20692) Madwe válasza Newyorker (#20691) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ha van ps kamerád akkor hajolgatva tudod ezt használni/ vagy kamera nélkül a ds döntögetésével tudsz kihajolni (leaning) vagy járműben körbenézni (freelook)

(#20693) Newyorker válasza Madwe (#20692) üzenetére


Newyorker
addikt

Oh, THX

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#20694) boost válasza lukirobi (#20681) üzenetére


boost
addikt

USA Storeban fenn van.

(#20695) Mrdevil válasza Bagan (#20690) üzenetére


Mrdevil
addikt

Ez érdekes. És ez teljesen díjmentes?

-{PoH}- Patriots of Hungary - Tatyla and Friends ( TaF ) Hardcore PS5 klán.

(#20696) Madwe


Madwe
nagyúr

Végre Dice rájött mi lehet a gond a BF4el, az más kérdés hogy kb mindenki release óta könyörög a 60hz-es szerverekhez, jelenleg 30hz a max cte-ben és láss csodát máris működik... nagy zsenik bmeg, tényleg megjelenése óta pampogunk ezen, én se 1x írtam már nekik... :W

(#20697) Elderath válasza Madwe (#20696) üzenetére


Elderath
őstag

Azért ez nem olyan egyszerű egy BF esetében, hogy egy csapásra megnöveljük a tick ratet. BFbe rengeteg infó megy át és rengeteg mindent számol. Van golyófizika, változik a terep, 64 játékos stb. Nem véletlen tesztelik ezt először ilyen környezetben.

Xbox Live : SirLuipadre PSN ID : SirLuipadre

(#20698) Newyorker


Newyorker
addikt

Lassan jön a Dragon Teeth kieg a BF-hez, ugy tudom ehonapban jön még ki :) aztán a watch dog is, jó kis hónap lesz :) már csak a gta v megjeleneset adhatnak meg :)

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#20699) vg válasza Elderath (#20697) üzenetére


vg
addikt

Ez az egész teszt arról szól, hogy bekalkulálják, hogy mennyi pénzmagot költsenek szerver fejlesztésre. Semmi másról. Kaptak egy kis pínzt (vagy hitel) a szerver fejlesztésre mielőtt kijöttek a konzolos szerverbéres opcióval, hogy ott pont jó legyen(kb jó is most). Aztán valószínű maradt még egy kis zsé és azt kell pontosan beoptimalizálni, hová költsék, hogy éppenhogyjobb legyen,de Nehogymá túl sokat költsenek rá. A másik lehetőség, hogy titokban ezzel a szarrágással tesztelik a következő rész alapjait, mert gondolom a BF4 alapjaira épül majd az/azok.

(#20700) Madwe válasza Elderath (#20697) üzenetére


Madwe
nagyúr

Világos. De a 10hz tickrate szánalmas, CS-nél a 60asokat szoktuk szidni s 100hzeseket preferáljuk... Világos h bf4ben több dolgot kell számoljon, de mint látható már a 30hz is felüdülés a 10hez képest. Valamint az is érthető hogy először kis létszámmal tesztelik külön, hamár egyszer alapban csak szaros 10hz volt. A baj az, h:

miért 10hz volt alapból, ami röhelyesen kicsi?

a másik meg h miért kb. 1 évvel a launch után kezdik el tesztelgetni, mikor már a launch óta megy a rinya hogy ez szar?

Részemről ea/dice óriásit bukott, bf5 kihagyós, sw battlefront kihagyós előrendelésben, max ha normálisan működik akkor lehet invesztálok bele... mert ez így egy vicc... igen már úgy ahogy működnek a szerverek, de még közel sem tökéletes, s tekintve h mennyi idő telt el, mennyi pénzt kérnek érte, ez az egész szánalmas...

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 4 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.