Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#614) Véreshurka


Véreshurka
senior tag

Most egész este szoptam. :( Épp reverse proxy-t állítottam be a synology nas-on, majd mentem a gui-ba, hogy felvegyem az engedő port alias-om közé a portot amikor teljesen elszállt minden. Nem tudom, hogy vajon köze lehetett-e hozzá, de a háttérben egy virtuális gépen még éppen a Monero pénztárcával szórakoztam, ami éppen szinkronizált egy elég nagy adagot. Nem tudtam belépni az admin felületre, ssh-n sem. Ping-re érdekes módon válaszolt a gép. Nagyon fura volt. Gondoltam ok, van serial kábelem, legalább használhatom... Annyi volt a gond, hogy előtte egy hard reset-tel (kikapcs gomb hosszan megnyom) próbálkoztam, gondolván, hogy az megoldhatja. Lóf@szt! Ugyan beengedett, de egy újabb hard reset utáni újraindulás után ugyan bebootolt a drága, de nem hozta fel a menüt, ott megállt a foylamat, hogy "Teh boot was succesfull", vagy valami ilyesmi. Olvastam ezután, hogy ez valami fícsör lenne, hogy ne lehessen csak úgy egyszerűen egy hard reset után serial kábellel kapcsolódni hozzá. Mondom szép. Jöhetett egy reinstall, amihez viszont a gépen nem, csak a nason voltak friss mentések, szóval egy ősrégi mentést kapartam elő amit még tavaly júniusban csináltam, csak hogy legalább elérhessem a NAS-t a friss ropogós mentéssel :) ... Szóval kalandos volt, és valószínűleg nem fog soha kiderülni, hogy mi történhetett... De lassan majd úgyis szeretnék egy teljes reinstallt átgondoltabban, mint most.

El Psy Kongroo

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.