Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Objective C (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Ricqy


Ricqy
tag

Sziasztok!
Nem találtam ehhez a nyelvhez topikot úgyhogy gondoltam nyitok egyet.
Én most szeretnék nekikezdeni a megtanulásának, ki milyen olvasmányt ajánl?

Dealloc makes the ARC-angels cry.

(#2) Bici


Bici
félisten

Én is mostanában kezdenék neki az iOS fejlesztés megtanulásának.
Az a fő kérdésem, hogy feltétlenül be kell ruháznom egy (vagy több) iOS eszközbe, vagy az XCode szimulátora elég precíz képet ad a valós működésről?
És milyen erős gép kell a szimulátorhoz?
Egy általam írt egyszerű tetrisz már műxik a szimulátorban, de enyhén szólva lassú. Ugyanez a progi Flash-ben megírva százszor gyorsabb.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#3) Ricqy válasza Bici (#2) üzenetére


Ricqy
tag

Nekem egy 2,7GHz-s 2GB RAM-os Hackintoshon megy, és csak egy kicsit lassabbak, mint iPhonon. Viszont mindenképp érdemes beruházni legalább egy iPod Touch-ra főleg ha a Storeban is publikálni akarod, mert a Simulator nem tud mindent mint egy igazi iEszköz. Ha pedig most ismerkedsz vele ajánlanám az iPhoneClub.hu-n lévő tutorialokat. A kódok pedig itt találhatóak meg hozzá.

Dealloc makes the ARC-angels cry.

(#4) lamajoe válasza Ricqy (#3) üzenetére


lamajoe
tag

Sziasztok!
Aki szeretne velem együtt tanulni, az keressen meg privátban, nem olyan uncsi a munka ha nem egyedül csinálja az ember.
Én már kicsit benne vagyok a dologban, de még nem nevezném magam kezdőnek se.
Van Macbookom, iPhone-om és már reseller ID-m is van a Store-ban. Elég komolyan veszem a dolgot, és jó lenne ha valakivel tudnék folyamatos kontaktban lenni, egymást segíteni, stb.
Várom a jelentkezőket!

(#5) Atis87 válasza Ricqy (#1) üzenetére


Atis87
csendes tag

Az iOS Programming című könyvet ajánlom, ami szerintem a legjobb kezdésnek. Ezen kívül érdemes nézni a Stanford egyetem előadásanyagait. Persze ezekhez szükség van némi angoltudásra, magyarul eddig egy könyvet láttam csak, azzal sajnos az a helyzet, hogy már akkor is elavúltnak számított, amikor itthon megjelent.

(#6) bucsupeti


bucsupeti
senior tag

Meg tudnátok mondani hogy miért ilyen kihalt ez a topic?
Én most kezdek ismerkedni az iOS eszközökre történő appfejlesztéssel és ahogy elkezdtem ismerkedni az Obj-C-vel nem dobtam hanyatt magam. Lassan 25 éve programozok, ismerek jó néhány nyelvet, frameworköt, de meg kell mondjam hogy az Obj-C egy csalódás számomra eddig. Azt gondoltam hogy valami nagyon fenomenális eszközről van szó és egyelőre nem értem, nem látom a fainságot benne...
Csak abban bízom hogy nem úgy kell megközelíteni az egészet ahogy én nekiláttam és valójában tényleg egy nagyon jó és hatékony programozási nyelvről van szó.

Segítsetek értelmezni ezt az egészet, mert nagyon szeretném megismerni és nem akarok tévúton járni!

"Nem gond ha nem vágod a párologtatók bináris nyelvét..."

Útvonal

Fórumok  »  Szoftverfejlesztés  »  Objective C (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.