Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#173556) fateless válasza ZavaBalazs (#173543) üzenetére


fateless
veterán

Akár az X380 yoga, akár a latitude 7390 2in1, vagy épp a spectre x360 13 vqgy a microsoft surface book 2-t veszed alapul, mind hasonlóan jó gépek, tartós jószágok

Az x380 kevésbé melegedik fel, viszont alulról a hátsó sarokban nagyon fel tud forrósodni, ami zavaró lehet ölben használatnál. A Latitude egy kicsit melegebb ennél, viszont jobban eloszlik, így nem alakul ki egy erőteljes hotspot. Ha ki van tisztítva rendesen, akkor ez azt jelenti, hogy a thinkpad 40 fok alatti, de a hotspotnál 50 fölé is tud menni. Ezzel szemben a 7390 nagyobb területen megy kicsivel 40 fölé, de nem olyan nagy a kontraszt a gép alján.
A 7390 akkuideje kicsit még jobb, mint az x380-é, de alapban annak sem rossz. Érdemes pl batteryinfoview-val megnézni az akku állapotát.
A dell-ben upgrade-elhető a RAM, a lenovo-ban forrasztott.
Ugyanakkor persze a ceruza egy fontos kérdés lehet, de ha az órán használná csak, akkor fixen lehet otthagyni a ceruzát.

Amelyik jobb vétel, arra csapj le

Előhozom még a már említett Surface book 2-t, ami 13,5 és 3:2 arányú, lehet, hogy hasznosabb lesz adott esetben, ha rajzolni kell (nem biztos, ez feladatspecifikus, csak felvetem)

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#173608) akos727


akos727
senior tag

Sziasztok! Édesanyámnak keresek laptopot az alábiak szerint:
1. Mikor lenne esedékes a vásárlás? Mostanában
2. A gépre szánt összeg forintban? 100-130k.
3. Felhasználás? MS Teams, Zoom, Office programok, prezentálás, böngészés
5. Kijelző mérete? 14" környéke súly miatt, full hd elég.
6. Mennyit lesz hordozva a gép? Mobilisnak kéne lennie, így relative könnyű gépet keresünk, menet közben nem lenne használva.
7. Operációs rendszer? Windowst használna
8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége? SSD mindenképpen, 250GB már elég. Ramból minimum 8, de persze inkább több vagy bővíthető legyen.
9. Egyéb kívánság, speciális igények? HDMIt használna, de ha csak type c van, gondolom egy átalakítóval sima ügy
10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? Ár tekintetében inkább használt.

Egyedül a Lenovonak a T szériája jut eszembe, mert ilyenen dolgozom, ezekből a 470-480-ak jönnek ki.
Még egy kérdés: Celeron N5095 processzor mennyire használható vajon 12gb ram és egy ssd társaságában?

Előre is köszönöm segítségeteket!

(#173614) csakb válasza csakb (#173611) üzenetére


csakb
őstag

Közben van még annyi változás, hogy 700k körülig is elmehetek. Ennek fényében, pl. a Lenovo T14 gen2-eseknél a hazai piacon lehet tudni valami cikkszámból, hogy melyikbe lehet beépítve az alap, 250 nites panelnél jobb?

(#173623) erikke17


erikke17
őstag

Sziasztok :)

Múltkor már írtam ide, hogy a tesómnak kellene suliba notebook egy Lenovo Legion 5 -volt kinézve i5, rtx3050ti, 16gb ram-al.
Viszont kiderült, hogy ekkora teljesítmény nem kell, felelseges és kihasználni sem fogja. Így egy Acer Aspire 5 felé vettem az irtányt inkább.

Itt viszont nem tudom, Intel vagy AMD(i5, ryzen 5)? iris XE vagy radeon graphics? Kell e az integrált vga mellé 16gb ram vagy elég a 8? Mondjuk egyértelműen hosszú távra 16gb előnyösebb. Játék nem valószínű hogy lesz futtatva, ha lesz is semmi komoly nincs tervben konkrét címet nem tudok most mondani de nem a legújabb játék. Itt jött szóba esetleg egy nVidia MX 250, 350 vagy 450-el szerelve? De ezzel meg az a baj nincs nagyon sehol sem sajnos, plusz ha nem lesz nagyon játék futtatva kell e.
Szóval most tanácstalan vagyok milyen konfig felé vegyem Aspire 5-el irányt :)
Előre is köszönöm.

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#173683) carlo válasza Pyttawrx (#173682) üzenetére


carlo
csendes tag

Amit néztem: (Mindegyik típusszámra nem emlékszem)
Dell Inspiron 5402: gyakorlatilag forró, az összes dell -nél hasonló
Lenovo consumer gépei mind kifejezetten melegek
Asus Zenbook: kézmeleg, nem vészes, Huawei matebook D14 hasonló
Acer Swift 3 AMD -vel teljesen hideg, Acer Aspire 5 i5 langyos
Fujitsu 3510: kellemesen hűvös
HP pavilion 13, 14 és probook 440, 450: kellemesen langyos, mint általában az összes HP
Tudom, hogy javarészt ezek tucat termékek, a probook kivételével üzleti gépekről csak tesztek formájában találkoztam.
Legtöbbjük szellőzője a kijelző elé fújja a forró levegőt, így a kijelző alsó harmada szinte forró, gondolom jót tesz a forrasztásoknak, így az élettartamának, számomra ez a gagyi kategória...

(#173702) Olyan


Olyan
csendes tag

Sziasztok
epp notebook vasarlas elott allok az asszonynak.
egyszeru irodai munkara kellene plusz netezes.
erintos gepet keresek ami mukodik ceruzaval is ha kell.
i3 vagy ryzen 3 elegendo? Intel vagy amd a javasolt inkabb?
HP x360 vagy lenovo ideapad flex5 van porondon.
koszi

(#173705) Olyan


Olyan
csendes tag

1. Mikor lenne esedékes a vásárlás? Most
2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit) 250.000
3. Felhasználás? (irodai programok, netezes youtube)
4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? Nem cel
5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? 14-15 erintos
6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Napi szinten meloba
7. Operációs rendszer? (Windows, .)
8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége? 250 gb, ram 8 gb
9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…) kisebb, csajosabb….
10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával : lehetoleg uj de meggyozheto vagyok
Lenovovo ideapad flex 5 ryzen5 amit neztem vagy
i3 pavilion x360. Ezek most 230 korul elerhetoek

(#173708) Olyan válasza SeniorTilla (#173707) üzenetére


Olyan
csendes tag

Koszi
igazabol 2 kerdesre probalok valaszt talalni.
1: lenovo vagy hp megbizhatosag szempontjabol
2: intel vagy amd?
+ hosszu tavon melyik jobb? Videokepessegek integralt igp mi javasolt? Uhd, xe, radeon?

[ Szerkesztve ]

(#173713) SeniorTilla válasza Olyan (#173708) üzenetére


SeniorTilla
veterán

A lenovo ideapad flexet engedd el, se a minősége, se a szervize nincs olyan, mint a HP-nak, vagy ASUS-nak, dellnek, stb. Tehát ez alapján HP (lehet fikázni - a többieknek)

Én inteles vagyok, de Pytta pl. pont most váltott AMD-re, kérdezd meg tőle, mik a tapasztalatai.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#173741) Geza26 válasza kicsipapucs (#173739) üzenetére


Geza26
senior tag

Hol 220ezer a Lenovo IdeaPad 5 Pro? :F

Géza

(#173751) aAron_


aAron_
őstag

Sziasztok!

Segítséget kérnék:

1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
ASAP
2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
Bruttó 400 EFt, nagyon max 500, de talán eddig nem is érdemes elmenni (ár/érték ami fontos).
3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén).
Kb. csak munka, minimális HW igénnyel (programozás, excel).
4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Jó lenne legalább 1920x1200, 16"; minél nagyobb, annál jobb, hogy 100%-os skálázással még használható legyen. De egyébként jó a szemem. Pl. 14" FHD teljesen oké volt DPI tekintetében. :)
6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Fogom hordozni, de súly nem zavar.
7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Win 10/11 támogatottság elég, tudok telepíteni.
8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
HDD nem kell; SSD min. 256 GB; RAM 8 GB (ha bővíthető) vagy 16 GB
9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
USB type C akksi töltés; dedikált VGA ne legyen; lehetőleg TKL billentyűzet, de ne ez döntsön.
10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Csak új.

Esetleg valami Lenovo IdeaPad 5 Pro, Dell Vostro, ASUS Vivobook Pro, LG Gram :F Kicsit elvesztem a pontos típusok közt. :R

What is your ikigai?

(#173760) Geza26 válasza jobbab (#173759) üzenetére


Geza26
senior tag

Le van írva az összefoglalóban amit linkeltem:

!!! ASUS VivoBook, ASUS X és nevezetlen sorozat, Lenovo Ideapad 3-as sorozat a Lenovo V15 és más V-s, KERÜLENDŐ!!!!

Géza

(#173767) HoTDoG


HoTDoG
tag

Sziasztok,

Megköszönöm ha leírjátok a véleményeteket.

1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Nem sürgős, de lehet még mielőtt az EUR és USD árfolyam miatt elszállnak az árak :)
2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
6-700e, de némileg rugalmas ha valamilyen oknál fogva megéri fentebb menni
3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Irodai programok, net, multimédia fogyasztás
4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Játék nem
5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
13-14 col, fényes, az érintőképernyő nem hátrány
6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Alkalmanként, plusz néha remote munka
7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Irodai programok miatt Windows
8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
256 SSD
9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…) esetleg hdmi, kábeles
Nincs
10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Új, időtálló, lehetőleg fém borítású

Amiket néztem eddig:
Macbook Air M2 - a kialakítása, a külseje, az anyaghasználat ennél tetszik a legjobban, de a MacOS nem túl ideális Office és több vállalti progi futtatására. Az M-es procin futtatott (virtuális gépen keresztül, vagy Parallels) Windows stabilitásáról, kompatibilitásáról pedig nem tudtak meggyőzni a mártkaboltokban
HP Spectre X360 - A HP-ban eddig még nem csalódtam, adnak hozzá átalakítót, ceruzát, 3 év gari
Microsoft Surface Pro 8 - nagyon tetszik, de lehet annyit nem utazok, hogy jó választásnak minősüljön
Lenovo X1/Nano vonal - élőben még nem volt lehetőségem megnézni

Előre is köszi!

(#173781) jobbab


jobbab
tag

Pár napja már kértem egy véleményt az általam kiválasztott laptopról...nem "ajánlottátok". Most kitöltöm a kérdéssort hátha hatékonyabban tudtok segíteni. :R

1. Mikor? 1-2 héten belül
2. Keret? 270e Forint
3. Otthoni böngészés, Office, Hbomax és némi játék.
4. Ritkán, régebbi Total War-ok, Football Manager.
5. 14.1, min. Full HD, matt vagy fényes mindegy.
6. Hordozva ritkán lenne így nem szempont.
7. Windows 10, 11 de ha nincs OS az se baj.
8. Minimum 256 SSD
9. HDMI ami fontos.
10. Inkább új, de a használttól sem zárkózom el.

Amiket kinéztem:
1. Asus Zenbook 14X OLED UM5401QA-L7208W - 270e Ftért egy baráttól átvehetném, pár napos.
2. LENOVO IdeaPad 5 Pro - 210e Ft de csak 1 évbolti garival és elvileg új.

Remélem tudtok jobbat mondani vagy segíteni választani.
Köszönöm! :R

(#173814) Chosen válasza Pyttawrx (#173813) üzenetére


Chosen
addikt

Én azt írtam, hogy 5 éve, több Vivobook saját kézben is masszívnak tűnt és nem hallottam vissza azoktól akik használják, hogy bármi gond lett volna vele. A kérdésem pedig arra vonatkozott, hogy ha most nem ajánlott a Vivobook, akkor azóta romlott volna a minőség?

A linkelt cikk egy bizonyos Lenovo gépről szól, aminek a minőségével nem voltál megelégedve.

Ezért nem értem, hogy egy Lenovo géppel kapcsolatos negatív tapasztalat hogyan válaszolja azt meg, hogy Vivobookok minősége leromlott-e az utóbbi 5 évben, vagy sem?

(#173851) stigma


stigma
addikt

Sziasztok.

Ismerősöm keres gépet szüleinek akik 60+-osak és hozzám fordult.
Dióhélyban:
- átlag felhasználás,nevezésre, családi video lejátszásra
- új gép legyen
- 15,6-os vagy picit nagyobb
- maximum 150k-ig

Én az alábbi paramétereket ajánljtam neki:
- AMD Ryzen 3/Intel i3
- Csak SSD-vel szerelt gép
- 8GB Rammal és
- FullHd felbontású kijelző 15,6-os vagy nagyobb
Ezeket néztem FreeDos rendszerrel, amihez Win10+Office digitális kulcsot 5k-ért veszek és feltelepítek nekik
Asus X515FA-BQ176 - 120k
Lenovo IdeaPad 3 15ALC6 82KU0058HV - 120k
HP 255G8 (27K52EA) - 120k
HP 15s - 120k (pont 1-2 sz-el feljebb kérdezitek)

Ismerősöm venné a gépet nagyobb üzletláncból(Euronics/Emag/MM/stb) és ő nem szeretne regisztrálni és rendelgetni, csak bemenni és átvenni.

1hsz közül a HP 255 ami ajánlott. Ezt válasszam a 3 közül?

Más alternatívát ha tudtok küldeni, akkor linkkel kérlek.
Segítséget elős is köszi. :R

[ Szerkesztve ]

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#173896) Gtaati


Gtaati
őstag

Helló Mindenki!
Laptopot keresek kb. 200-250ezer ft környékén. I5 processzorral, min 8 giga rammal, 512ssd, márka igazából mindegy, kb. általános felhasználásra kis mindenesnek. Eddig volt két Acer laptopom, megbízhatóak, jelenleg egy:Acer Aspire E5-511-P5FJ egy ssd-vel. Kezd kicsit lassucska lenni és 1000 megabites net is már sokszor problémat okoz neki, rengeteget megy 100%-on a cpu. Láttam, olvastam az összefoglalóban, hogy az asus és lenovo egyes modelljei jó árban vannak, de nem ajánlottak, miért, mi a gond velük? Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#173919) AdamzHU


AdamzHU
csendes tag

Sziasztok,
át szeretnék állni az egyetemen digitális jegyzetelésre, illetve egy laptopra is szükségem lenne, így célszerűen ehhez egy 2in1 laptopot keresnék. Van esetleg itt olyan, aki ilyen gépen szokott huzamosan jegyzetelni? Még jobb, ha valakinek tablettel is volt már tapasztalata és össze tudná hasonlítani a kettőt. Megéri a két hardver (laptop+tablet) helyett egy kettő az egybent venni?
HP-nál envy x360-at, elitebook x360-at, Lenovo-nál pedig a yoga 7-et vagy régebbi x1 yogát néztem. Ezek tablet funkcióban felérnek mondjuk egy s6 tab lite-al vagy ipad 9-el? Itt főleg a palm rejection-re gondolok, minél simább legyen a jegyzetelési élmény, ez az elsődleges szempont. (Eltekintve attól ugye, hogy a 2in1-ek jobban melegednek, nehezebbek, tükröződik a kijelzőjük.) Ezekkel tapasztalatok? A yoga 7-en kívül csak jókat olvastam itt a többiről eddig..
Köszi előre is! :R

(#173926) Pyttawrx válasza jaffa 2843 (#173925) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.

ehhez lehet karcsú a keret mint új, de pl

Fotót szerkesztenék, IPS kijelző kell. 260-370.000 Ft-tól
DELL Vostro 5
HP ProBook (legalább 250nit-es kijelző!)
ASUS Zenbook
Acer Swift egyes darabjai
HP Probook 4-es sorozat fullhd kijelzős tagjai
Dell Inspiron 5-ös sorozat
Könnyen hordozható ultrabook kell, filmet nézni, netezni, fotót szerkeszteni. 330.000 Ft-tól
Lenovo Thinpad E14,E15
Lenovo ThinkBook
ASUS Zenbook (UX)
Dell Latitude 5
Huawei MateBook

ezek közül tudsz nézegetni szerintem. Én lehet elindulnék használt vonalon is, mivel írtad, hogy az is szóba jöhet.
használt gép iránt, ebben a topicban kérdezz.

(#173936) Gtaati


Gtaati
őstag

Helló Mindenki!

Ismét felteszem a kérdésemet pontokba szedve, hátha jön rá válasz:
1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Lehetőleg minél hamarább, de ha van értelme várni valamire, akkor szívesen.
2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
200-300ezer ft, a 300ezer már nagyon a teteje.
3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Otthoni kis mindenes lenne, kb. mindenből egy kicsi (film, netezés, world, excell, renderelés, játék nem igazán, valamennyi munka)
4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem igazán használnám, ha lehetőség meg lenne benne az nem baj.
5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Nézegettem a Zenbook-t nagyon csábító a kijelző és számomra tökéletes lenne a benne lévő hardver, de élőben megnézve picinek találtam, így lehetőleg maradnék a 15.6-16-nál minél jobb képernyővel-képminőséggel.
6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Nem igazán hordoznám, kb. évente 1-5 alkalom, így utazás közben nem használnám.
7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Windows 10-11
8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
512 ssd, ram minimum 8giga, de csak akkor ha bővíthető, cserélhető nem az alaplapra van forrasztva, ha igen akkor 16 (CPU: Jelenleg a Ryzen 5 5500U-5600 felé hajlok, vagy intel core I5)
9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Kellene RJ45 gigabit lan, vagy minimum ax-es wifi, vagy a wifi modul cserélhető legyen ax-re, ha nincs rj45 akkor másik megoldás hogy legyen minimum 2db usb3.x egy a külső tárhelynek, a másik meg az usb3 -> rj45 leonovo gigabit adapternek.
10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Igen új legyen, mert lenne benne kp. a többi meg részletre.

Az összefoglalót olvasva láttam, hogy nem ajánlott a Lenovo ideapad 3 és V széria, asus vivobook, x széria, miért mi a gond velük? Több napi keresgélés után amire én egyedül jutottam, hogy tökéletes lenne egy Zenbook ha nagyobb lenne a kijelzője, vagy a Lenovo IdeaPad 5 pro 16 gigás változata, csak az már bőven 300 fölé nyúlik árban és nem nagyon kapható, a 8 gigás változata nem bővíthető :(((

Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#173982) Elemental válasza Pyttawrx (#173979) üzenetére


Elemental
addikt

A minecraft játéknak számít egyáltalán gépigény szempontjából?
Első körben ez tűnt szimpatikusnak. Lenovo ThinkBook 15 G2 20VE006SHV

(#173984) ricogsm válasza Elemental (#173982) üzenetére


ricogsm
őstag

legalább egy 1650es videokártya legyen benne.

Legalább Legion:
LENOVO Legion 5 15ARH05 (Phantom Black) (82B5002MHV) | legion 5 15arh05 | notebook | mysoft.hu

[ Szerkesztve ]

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#173995) MacEdm


MacEdm
tag

Sziasztok!
Egy lenovo ideapad y510p-nek keresem az utódját. (i5-4200m gt 755m)

1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Az idén szeretném megvásárolni.
2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
Maximum 200.000 Ft
3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Irodai programok, filmnézés, tanulásra lenne használva
4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
-
5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15.6, full hd
6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Max suliba vinném (heti 1 nap), nem használnám utazás közben
7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Freedosos is lehet
8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
A jelenlegi laptopomba 256 GB ssd van és bőven elférek rajta, illetve 8GB ram van benne, azt is elégnek érzem.
9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
-
10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Új gépet szeretnék

Eddig ezzel a kettővel szemezgettem:
[Lenovo IdeaPad 5 82FG00MQHV] (I3-1115G4 MX450)
[Lenovo IdeaPad 5 82FG00MLHV] (i5-1135G7 Iris Xe)

Vagy érdemes lehet várni a 12. generációs inteles gépekre?

(#173998) ricogsm válasza Elemental (#173997) üzenetére


ricogsm
őstag

Sose elég a ram :D (egyelőre elég a 8 aztán ha nő az igény úgy a ram is) Ezért érdemes bővíthető gépet keresni.

Mivel kell hűteni a GPU-t terhelés alatt igen zajosak. De egy profi gamer fülest használ. ;)
És legtöbb gép tudja a "silent" módot azt benyomod és máris lehet officeolni.

Másik csoportban ROG, Legion, Razer-t ajánlják. Én Intel párti vagyok, de jók az AMD-k is.
ideapad gaming: Lenovo IdeaPad Gaming 3 15IHU6 15.6" FullHD laptop, Intel Core i5-11300H, 8GB, 512GB SSD, GeForce RTX 3050 4GB, Windows 11 Home, Magyar billentyűzet, Fekete - eMAG.hu (nem tűnik rossznak, nem ismerem nem tudok nyilatkozni ezt már meghagyom a profiknak :DD )

[ Szerkesztve ]

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#174016) fateless válasza BauerK (#174014) üzenetére


fateless
veterán

Ha valóban ilyen felhasználásra van szükséged, akkor egy Pentium n6000 procival szerelt Acer Swift 1 gép 8/256 vagy 8/512 kiszerelésben alkalmas erre.

Kis súly, hosszú akkuidő, 3 év gar. jó minőségű összeszerelés.

De hozzáteszem, hogy az általad leírtakra lesz ez megfelelő. Ezt azért hangsúlyozom ki, mert vettünk egyet feleségemnek (egy 1005-ös i3-as 15,6"-os lenovo helyett, mert az már nagy és nehéz volt hurcolásra), és neki nagaon bevált (irodai használat, lelkigondozói képzéseket szerveznek, nála fut össze minden. Sok word, excel, online meetingek) Neki nagyon bevált. Ezért vettem én is egyet hurcolós gépnek, de mivel nálam alapban is 30 böngésző ablak nyitva van, azt már nem bírta a proci - az a fő gyenge pontja. A másik pedig a hang: halk a gép - legalábbis két kislány mellett itthon halk.

De ha valóban az általad leírtakra vennéd, arra kifejezetten megfelel. Volt egy akció, amikor 100-120k között adták őket, akkor sokan vettek (feleségemét mi is akkor, az enyém már neppertől jött haszonkulccsal sajnos, így most már nehezebb eladnom), szóval használtan is találsz ekörül, de újként is van 125-ért.
Van yt-on teszt róla (pl itt), nézz rá bátran. Az összeszerelés, hordozhatóság, kinzéet tekintetében meg fog felelni, "nagyon lightweight felhasználás volna: Word dokumentumok szerkesztése, Olvasás, Multimédia (film/youtube lenne)" tekintetében is (feleségem megírta rajta a szakdogáját, míg nekem a 1135 core i5, 16GB RAM zenbook ux325 sem volt elég a szakdoga alatt, egyszer megszámoltam, 158 böngésző, 22 word doksi és 6 excel volt folyamatosan megnyitva egy asztalon, mellette a másikon még dolgoztam). Viszont több folyamatot ne akarj rajta végezni. Az, hogy páromnak megy a levelezés, mellette egy word és egy nem giga excel, és közben megnyit egy disneyplus oldalt, még elmegy rajta fennakadás nélkül, de több dolgot párhuzamosan már nem tud. Ennek tekintetében gondolkodj el rajta, mint opció. Célgépként egyetemi jegyzeteléshez valóban megfelelő.

[ Szerkesztve ]

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#174023) zombei


zombei
aktív tag

Sziasztok!

Nézegettem mostanában a gépeket, és kicsit újítanék. A Lenovo V15 G2-vel Ryzen 5 5500U-val szemezgetek, csak a kijelzőtől félek, hogy nem e elég kaka lenne. Teljesítményben szerintem elég lenne, és a 38Wh akksis verzióba lehetne még tenni 2,5"-os winyót, ami fő szempont lenne. Tudtok esetleg valami alternatívát ajánlni hasonló árszinten ? (Ez 150e lenne.)

1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Mostanában.
2. A gépre szánt összeg forintban?
150-180e
3. Felhasználás?
Netezés, film nézés, és néha kis játék.
4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Valorant, Fortnite, Starcraft 2 1920X1080
5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
14"/15"6, 1920X1080, matt, IPS lenne a jobb.
6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Nem nagyon lesz hordozva.
7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
WIN10
8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
SDD 128/256GB és HDD 1TB RAM 8/16GB
9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
--
10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Lehet használt is, de nem igazán láttam mostanában.

(#174024) insyde5


insyde5
aktív tag

Üdv!

Laptop eladáshoz beárazásban tudnátok segíteni?
Ha igen:

Lenovo Y510p:
CPU: i7-4700MQ /2,4-3.4GHz/
RAM:2x4 Gb DDR3 Dual, Samsung
GPU: Nvidia GT750M x2 SLI (ultrabay csatolás)
-2x 2048 MB
-2x 128 Bit @ 2000 - 5000 MHz
-DirectX 11, Shader 5.0
-GPU Boost 2.0, PhysX, Verde Drivers, CUDA, 3D Vision, 3DTV Play

LAN: Wifi + Ethernet 10/100/1000 gigabit
HDD: Samsung 250GB 850 EVO SSD SATA3 ( hibamentes , 92%-os.)
Kijelző: 15.6 FHD 1920 x 1080P

Minden hűtővel ellátott része GRIZZLY pasztával átkenve frissen!

A gép jelenleg akku nélkül üzemel közvetlen tápkábeléröl. Sérülés nincs rajta, hibamentes. A piacon kapható legnagyobb hűtőpaddal ( 4 ventis coolermaster ).
Köszi a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#174035) Destroyer91


Destroyer91
tag

Sziasztok!

Feleségemnek szeretnék laptopot vásárolni, amit otthoni munkához használna (könyveléshez főleg). Ebben kérnék tanácsot tőletek. :R
1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Garantáltan még idén.
2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
Szeretnék egy 150.000 Ft-os keretbe beleférni, de ha nem sokkal drágábbért van valami "must have deal", akkor hadd szóljon. :C
3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Csak munka, internetezés, multimédia (filmnézés, youtube stb.), játékra abszolút nem.
5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15,6" lenne az ideális, IPS panel, ha van ebben az árrésben, akkor matt, de gondolom ez felejtős.
6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Maximum irodába oda-vissza cipelve lenne, vagy kisebb távokra. Ha nem őrülten nehéz, az előny.
7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Mindenképpen Windows, de nem muszáj előre telepítettnek lennie.
8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
SSD mindenképpen, méretben elég a 256 GB is bőven, memóriából pedig legalább 8 GB, a rengeteg táblázat, egyebek miatt.
9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Numpad és magyar bill.kiosztás, esti munka miatt lehetőleg bill.világítás, de nem létszükséglet. Márka szempontjából a Dell, Acer, Lenovo vonalat preferálom (személyes tapasztalatok miatt), és talán az árkategóriában is ezek a márkák képviseltetnek főleg. Illetve akksival is bírja a szuflát azért, egy 4-5 óra üzemidőt össze kéne hozni vele töltő nélkül.
10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Igazából mindkét opcióra nyitott vagyok, ha utóbbi valóban garanciális.

Előre is köszönöm a segítségeteket! :R

[ Szerkesztve ]

(#174056) seger


seger
addikt

Sziasztok

Lenovo ideapad 5 14" notebookkal szemezek. Akku időről tudnázok infót adni?

(#174077) seger válasza arcitec (#174075) üzenetére


seger
addikt

1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Bármikor
2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
250-280ezer most a keret, de tudok várni ha kevés
3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Email, teamviewer, böngészés
4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem játszom! Munka a cél!
5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
14" kocsiba is használva lenne
6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Napi szinten vinném magammal
7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Win10, win11
8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
250Gb vagy 512GB és 8GB már elég, ha több se baj
9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Világítós bill legyen üzemidő 6óra vagy több, de kb 5-6 órával már kiegyeznék
10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Mindenképpen új

Lenovo 14"-ban gondolkodom 210 körül I3 procival találtam, 280 körül I5 procival

(#174078) kiralytom


kiralytom
aktív tag

Sziasztok

Notit szeretnék tanuláshoz és nem bánom ha esetleg a jövőben kezdetleges vágáshoz , esetleg podcastezéshez használhatom.

2 az 1-ben notit keresek mert bohóckodnék kicsit tabletként is.

Fontos, hogy az akku 10-órát lehozzon.
Használtat és újat is néztem DE ár/érték arány számít, max 200-ig.

Újak között kinéztem a Lenovo Flex 5-öt, elugrottam a Médiába de a klavi nem passzolt méretben , nem állt a kezemre ,a betűk el voltak csúszva a számomra megszokotthoz képest :W Volt ott valamilyen HP is annál ez a klavi probléma nem jelentkezett

Miket javasolnátok?

(#174090) SeniorTilla válasza kiralytom (#174088) üzenetére


SeniorTilla
veterán

A HP Pavilion jobb minőség mint a Lenovo Yoga, de egyik sem fog elmenni 10 órát.

A katalógusadatok olyanok mint az autóknál a megadott fogyasztás...

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#174119) seger


seger
addikt

Megpróbálom mégegyszer..

1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Bármikor
2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
250-280ezer most a keret, de tudok várni ha kevés
3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Email, teamviewer, böngészés
4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem játszom! Munka a cél!
5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
14" kocsiba is használva lenne
6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Napi szinten vinném magammal
7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Win10, win11
8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
250Gb vagy 512GB és 8GB már elég, ha több se baj
9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Világítós bill legyen üzemidő 6óra vagy több, de kb 5-6 órával már kiegyeznék
10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Mindenképpen új
Lenovo 14"-ban gondolkodom 210 körül I3 procival találtam, 280 körül I5 procival

(#174134) annush04


annush04
újonc

Sziasztok!

saját felhasználásra, kb mindennapos hurcolásra, irodába munka céljára, illetve otthoni szokásos "női" felhasználásra (kép, videó, filmnézés, online edzés) keresek egy jó kis laptopot. Az összefoglaló szerinti kérdésekre a válaszok az alábbiak:

1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
mostanában, optimális esetben ha eladtam a sajátom

2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
350-400k
3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Office, Outlook, Teams/Zoom, Youtube, Netflix, internet (irodai/otthoni felhasználás)
4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem használnám játékra
5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Fogalmam sincs ez mit jelent, de azt tudom, hogy a jelenlegi IPS, így ezt preferálnám.
6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Mindennap, úgyhogy a súly az nagyon fontos szempont. Jelenleg egy Lenovo Thinkbook 15,6" van és rettentő nehéz.
7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Windows lehetőleg 11.
8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
512 SSD, 16GB RAM
9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Szép legyen a megjelenés. (nagyon tetszik a Zenbook lilac, de eldobom az agyam, hogy annyi, mint egy Macbook Air...ha valaki eladná a sajátját olcsóbban csak írjon :)
10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Használt is lehet számlával és garival.

Nagyon köszönöm előre is!! :C :))

(#174138) Tom1939 válasza kkarnizs (#174137) üzenetére


Tom1939
őstag

Hát én a hardverapróról próbálnék valami hp oment ha lehet, de a gamer gépekben nem vagyok nagyon benne, gamer topickban kérdezd inkább én elég régen csak worstationokat veszek (kivéve covid eleje kénytelen voltam egy acer helios 300-at venni mert lenyúlták a gyerekek a gépeim és a pánikban nem volt egyszerűen más, meg is bántam pedig nem romlott el csak nagyon hangos és úgy általában gagyi volt, cseréltem pár hónap alatt). Mondanám még hogy 17-es jobb lenne játszani, de az pláne nehéz lesz. Lenovo legion gépek sem rosszak feltétlenül de nem tudom a még mindig borzalmas e a nem thinpad gépeik garanciális ügyintézése (1 éve még az volt).

(#174159) Pyttawrx válasza g@bo (#174157) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Akcióba vettem maga a gép olcsóbb volt mint 300k csak vettem mg rá 2 év gart, úgy lett 300k, azaz 4 év garom van, mivel nem magánszemélyként vettem. Amiket linkeltél egyik sem használt...

Szóval mi és miért lenne gázos? Ultrabook-ot szerettem volna venni most is, irodai célra főként, meg tartalom fogyasztásra.
16GB LPDDR4 SDRAM 4266MHz, 512GB NVMe SSD, OLED 14" 2,8K 90Hz lcd, világítós bill, és könnyű is hozni vinni, akksi is elég jó 5-6-7 ó kb.
Ezt megkaptam 270-ért OS-el. pl egy Lenovo V14 240-260 környéke És nem utolsó sorban nem U-s CPU-val, ami 6mag/12 szálas.
Úgy gondolom, hogy ez egyátalán nem volt rossz vétel.
16GB nekem (is) bőven elég, eddig ami volt eddig a legnagyobb érték az kb 11GB, több progi meg vagy 12-14 chrome ablak.

Kiállított darab volt igen, de átnéztem, és azon kívül, hogy be volt kapcsolva, karcmentes volt.

Szerinted miért lenne gázos? Milyet kellett volna vennem erre a célra?

(itt linkelt Lenovo, meg hp g8-ak TN paneles (a lenovo tuti), 8GB ram 256GB SSd, full gagyi ház, nyeklik-nyaklik 240-260 közt van....)

(#174176) SeniorTilla válasza seger (#174172) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Már megválaszoltad magadnak a kérdést, kinézted a lenovot. Nem értem, miért tetted fel

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#174177) Pyttawrx válasza seger (#174119) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Még mindg javasolt itt a zenbook ebben az árban még volt a napokban pl. Lenovo pl
Lenovo IdeaPad 5 Pro Storm GreySKU: 82L700NUHV
Lenovo IdeaPad 5 Pro Storm GreySKU: 82L3003RHV
Bár ezek már 300 felett vannak sajnos
Lenovo Ideapad 5 14ARE05 81YM003KHV ez talán 280 körül

(#174198) ktommy91 válasza SeniorTilla (#174195) üzenetére


ktommy91
addikt

A 130k-s verziónál nem is említik a military grade-et. [link]
Én szerintem bevállalom a gépet... Csodát nem várok, de nem is vagyok HC felhasználó, vigyázok a dolgaimra. Na meg nem is elitebook-hoz vagyok szokva... Egy ideje asztalit használok, előtte pedig Lenovo y570 volt.

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#174201) Protonmail válasza Pyttawrx (#174197) üzenetére


Protonmail
csendes tag

Biztos te is emlékszel, pár hónappal ezelőtt már szóba került a fórumban a MIL-STD-810H katonai szabvány, akkor egy Lenovo ThinkBook 15 G2 notebook kapcsán: [link].

Ha K&H Bank, CIB Bank vagy Revolut Bank ajánlókódot szeretnél, írj üzenetet!

(#174202) vegyszer


vegyszer
addikt

Szervusztok!

Nemrégiben egy Lenovo IdeaPad 5 15ALC05 (82LN0023HV) boldog tulajdonosa lettem.
Az USB-C töltő kapcsán azonban elindult egy hangya az agyamban:
Lehet olyan fali/telefontöltőadaptert találni, ami ezekkel a Lenovo-éknál használt feszültség/áramerősség értékekkel kompatibilis, de esetleg akkora, mint egy-egy izmosabb teló töltő?
Vagy a QC3, QC4, PD, és egyéb gyorstöltési szabványok, és a laptop feszültség/áramerősség érték igényei között nem lesz átfedés?
Mert fordítva működik a dolog, töltöttem már a lenovo trafóval a telót, de a meglévő két QC3/TurboCharger 18-22w-os töltőmmel meg se mukkant a laptop.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#174206) stigma


stigma
addikt

Sziasztok.

Dióhéjban annyi, hogy asztali gépem + monitorom eladom és notebook-ra váltanék, viszont pici segítséget kérnék, hogy az ajánljatok egy jó notebook-ot, az alábbi paraméterekhez kérlek
Az alábbi 2 verzióban gondolkodtam egyenlőre, döntésképtelen vagyok , hogy az 1. verziót vagy 2. verziót vegyem.
1. Verzió
Feladatok, amiket a laptopon csinálok: Átlag hétköznapi dolgok=>netezés, youtube,Office, Excel makrók, stb.
- 13.3 - 14"-os kijeltő (FullHD minimum)
- 8-16GB ram (habár ez bővíthető bármikor)
- 250-512-es SSD (habár ez bővíthető bármikor)
- minimum 10. generációs i3 vagy i5-ös proci
- ÚJ notebook
- vásárlás: normált boltban vagy itt hardverapro-n
- Lehetőleg Win11-et tudjak már rá tenni bármilyem mókolás nélkül. (asszem ehhez 8. generációs pőrocinak kell lenni)
- FreeDos verzió is tökéletes nekem mert Win11+Office digitális kulcsot tudok venni bármikor.
- ár: 200-220k

Itt amiket néztem eddig 1 hsz alapján :
Dell Vostro 13 5301 :
Acer Aspire 5 A514-53
2. Verzió
Feladatok, amiket a laptopon csinálok: Átlag hétköznapi =>netezés, youtube,Office, Excel makrók, stb.
- 13.3 - 14"-os kijeltő (FullHD minimum)
- Min 8GB (ezt apróról bármikor bővítem)
- min 256GB-os nvme SSD (ezt apróról bármikor bővítem)
- minimum i3/i5 proci (egyenlőre Ryzen-t nem akok, vagy akarjak ? :DDD )
- használt
- vásárlás: normált boltban vagy itt hardverapro-n
- FreeDos verzió is tökéletes nekem mert Win10/11+Office digitális kulcsot tudok venni bármikor.
- ár: 150-200k

Itt egy HP 830 G6-os céges gépem van amit szeretek és jól össze van szerelve.
Egyik támpont ez lenne, illetve az alábbiakat néztem:
- Dell XPS 13 9343
- Dell Latitude 7300 Carbon
- Lenovo ThinkPad T480s
- HP Elitebook 830/840

Mivel átlag netezésre lenne, és nem naponta 1-2 órát használnám, ezért egyenlőre az ár/érték arány miatt a verzió 2-es választanám, viszont ha meg időtállóbbat, akkor a verzió 1-et, mint új laptop amire van 2-3 év gari.

Mindkét verzióra 2-2 gépet tudtok bedobni kérlek. Az is jó, ha azt mondjátok, hogy megfelelő amiket linkeltem.
Itt igazából összehasonlítani nem akarom a gépeket, netezésre bármi jó, de egy régebbi Dell XPS vagy Lenovo Thinkpad széria jól összerakott és átgondolt konstrukció, mint a mostani 150k-s lapotpok, amikben van "vas" de műanyag hulladékok. :D

Segítséget előre is köszönöm. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#174268) Lj23


Lj23
csendes tag

Sziasztok!

Notebook vásárlás előtt állok. Meglehetősen sok tapasztalatom van irodai gépekkel, ami alapján a Lenovok felé húzok. HP, Dell, Fujitsu gépekkel valahogy mindig szívás volt, de a Thinkpadekkel jók a tapasztalataim. Más kérdés, hogy ebben az ársávban nem nagy a merítés Thinkpadből (csoda, hogy van).

1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?

Idén, BF-et meg tudom várni.

2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)

100-250 kHUF kb.

3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)

Irodai programok (excel, könyvelő program), itthoni általános használat. Ha elmey rajta legalább régebbi NBA 2K, FIFA az plusz pont, de nem létszükséglet.

4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?

Lásd fent.

5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?

Mindegy

6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?

Utazás közbeni használat ritkán, max 2-3 órára

7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)

Minél frissebb (Win 10/11)

8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?

Preferált az SSD

9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)

HDMI

10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)

Elsősorban új, de nem zárkózom el egy használt üzleti géptől sem, viszont jó lenne frissebb proci generáció.

A fentiek alapján ezt a gépet néztem ki:
https://tinyurl.com/2p2ct2u4

Viszont jelentősen alacsonyabb áron szembe jött velem az alábbi, összefoglalóban is ajánlott Thinkbook is (bár Windows nélkül):
https://tinyurl.com/mr3xxsyz

Megéri a 100k felárat a fentiek alapján a ThinkPad? Mennyivel erősebb ez az i5-ös proci a Thinkbook i3-asánál?

Köszi! :R

(#174287) Lj23 válasza Lj23 (#174268) üzenetére


Lj23
csendes tag

Ebben tud valaki segíteni?

Lenovo Thinkbook G2, i3-1115G4 procival, 256GB SSD-vel Windows nélkül 170k

vs.

Lenovo ThinkPad L15 G1, i5-10210U procival, 512GB SSD-vel Windows-zal 270k

Megérheti a különbözet? Egyáltalán ajánlott ez a két noti, vagy van jobb, tartós darab ebben az ársávban?

[ Szerkesztve ]

(#174306) carlo


carlo
csendes tag

Sziasztok!
Lenovo Thinkpad T14/15 laptopot nem látom az ajánlottak között.
A T széria általánosságban a megbízhatóság és a tartósság szinonimája.
Van ennek valami oka, esetleg van valakinek tapasztalata erről a készülékről?
Köszönöm!

(#174308) Gyemo


Gyemo
friss újonc

1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?

Nem sürgős

Amíg a mostani lenovo z51-70 meg nem eszi az idegeim addig ráérek 😀

2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
100-150e huf

3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)

főként Lightroom illl. Kissebb Photoshop munkák

4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?

nem lenne semenyit sem játékra használva

5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? 6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?

Fontos lenne a kijelző szépen adja vissza a színeket már amennyire ebben az ár kategóriában ez lehetséges

7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Windows

8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?

főként ssd de a hdd sem gond ezen lehet spórolni esetleg
Ram ból 8 gb körül

9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)

Eddig az Asus Zenbook 14 UM431D néztem ( Vga kicsit gyengének tűnik )

10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Főként használt

(#174357) g@bo válasza Pyttawrx (#174356) üzenetére


g@bo
nagyúr

Egy LENOVO IdeaPad 5 82LM00MMHV Szürke laptop (14" FHD/Ryzen5/8GB/512 GB SSD/Win11HS) vehető 180e ért, vagy az idea sorozat elég hitvány? (Zsanèr, általános minőség) :R

(#174396) Norbi.Sz válasza Pyttawrx (#174382) üzenetére


Norbi.Sz
senior tag

Azt láttam, de a 3500-ra a topikjában azt írták, hogy nem biztos, hogy annyira gyenge a zsanérnál...

Esetleg Lenovo Thinkbook 15 G2 a Vostro 3500 helyett?
Pl. ez jó lehet (?): Lenovo Thinkbook 15 G2

Notebook: Lenovo ThinkPad T61 - Desktop: AMD FX-8320 Eight-Core

(#174398) ollie


ollie
MODERÁTOR

Lenovo Ideapad 5-öt szeretnék venni, mert 14 colosak és érintőképernyősek, és ez mindkettő kiemelkedően fontos szempont, ráadásul elfogadható a minőségük.

Ami ugyancsak fontos, hogy legalább 16GB RAM legyen (sajnos mindegyikben forrasztott a ram, és nem lehet bővíteni, ezért nem jó 8GB-s)
Processzor: lehetőleg AMD, de ha csak Inteles van elfogadható árban, az is ok.

A probléma, hogy minden kereső szörnyű, ha laptopot részletek alapján akar keresni az ember (árukereső, stb), de még az áruházak saját keresői sem dobják ki amit szeretnék.

Van ötlet arra, hogy hogyan tudok normálisan keresni erre, vagy marad minden áruház készletének átnyálazása?

***

(#174411) Lj23


Lj23
csendes tag

Sziasztok,

Megpróbálkozom még egyszer. Olcsóbb üzleti flehasználású notebookot keresek, 15"-os képernyővel, a lehetőségekhez képest friss processzorral (windows 11 miatt), 200 eFt környékén. Sajnos a használt Thinkpadek emiatt nem igazán jöhetnek szóba, új pedig nem fér a keretbe.

Két gépet néztem ki:

Asus Expertbook B1 B1500 i5-1135G7 processzorral (kb. 200k)

Lenovo Thinkbook 15 G2 i3-1115G4 processzorral (kb. 170k)

További specifikációk kb. azonosak a két gépnél. Ezek közül vehető bármelyik? Alapvetően az ASUS felé húznék, ha szerkezetében nem rossz, mivel az i5-ös proci időtállóbbnak tűnik. Kérdés, hogy ajánlható-e ez a gép, vagy valami miatt esetleg nagyon no go? :R

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.