Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#170327) D4v3 válasza SeniorTilla (#170326) üzenetére


D4v3
őstag

+1
Nagyon sok időt eltököltem mostanában a 200 ezres kategória termékeinek a nézegetésével, csomó videón és cikken vagyok túl. De sajnos úgy áll a helyzet tényleg, hogy 250e alatt nagyon, de nagyon komoly kompromisszumokat kell kötnie annak, aki ilyen értékben akar laptopot venni. Kezdve a borzasztó kijelzőktől (az IPS megléte nem minden!!), a gagyi billentyűzeteken át, az olcsó anyaghasználatról meg persze nem is beszélve. A HP Pavilion jön be 250-től elsőként, ami már képvisel egy jobb minőséget is (Lenovokat egyáltalán nem néztem az itthoni problémás garik miatt, de nem hinném, hogy más lenne a helyzet velük).

[ Szerkesztve ]

(#170328) Dhampir válasza D4v3 (#170327) üzenetére


Dhampir
félisten

A Lenovonak talán az írható a javára az olcsó kategóriában, hogy az utóbbi megjelenésű IdeaPad 3 notebookok is megkapták a manapság minimumként elvárható 300 nit fényerősségű kijelzőt.

(#170332) gaborn1 válasza Gergőke88 (#170329) üzenetére


gaborn1
tag

Még évekkel ezelőtt vettem digiprime-ról gépet, sima lenovo ideapad 520-t cégre, megkérdeztem őket chaten, ugyanúgy élt cégre a 2 év garancia, mint magánszemélyként történő vásárlás esetén. Legalábbis ott.

(#170369) csurgoi


csurgoi
aktív tag

Hat évi Lenovo után megérett a laptopcserém.
Volt már ACER, most legútobb Lenovo, most meg DELL-t szeretnék venni.
Abbói is vagy a VOSTRO-t vagy a LATITUDE típust, i5 11gen. processzorral.
Fotókat szoktam feldolgozni vele PS-el és a régi konfig már elég lassú hozzá, na meg a a Lenovo darabjaira tört már.
Szerintetek VOSTRO vagy Latitude?
Ha igen van valami jó forrásotok, ahol megbízható a bolt és jólárasított a termék?

https://500px.com/stevetailor https://www.flickr.com/photos/128564341@N08/

(#170381) laktop válasza laktop (#170355) üzenetére


laktop
tag

Továbbra is nézegetem a lehetőségeket, és a korábbi hozzászólások, valamint egyéb beszélgetések hatására a Lenovo vonalat valószínűleg elengedem és a Dell, Asus, HP triumvirátus termékei közül kerülhetne ki a szerencsé nyertes :) Valahogy az Acer egy sötét ló nálam .. hol bekerül a látókörömbe, hol pedig kikerül belőle .. negyedikként talán még ott lehet :)
A fent megadott 300k ár oprendszer nélküli ár lenne ... ehhez majd még hozzájönne a Win10 (11).

"- Mennyire vagy túsz? - Sörhöz hozzáférsz?"

(#170397) w.miki


w.miki
veterán

Ismerősöm szeretne Új 15,6-os magyar billentyűzetes laptopot 200e FT környékén, általános célokra, YT, FB, levelezés. Hordozva keveset lenne, inkább csak otthoni gép.
Ha lehet Win10 legyen rajta, ha nincs (vagy úgy sokkal drágább), majd valahogy ráeszkábáljuk.
Asus, Acer, Dell tetszik neki, én Lenovo-t mondtam.
Miket érdemes megnézni?

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#170398) Pyttawrx válasza w.miki (#170397) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.

Immel-Ámmal, legalja:
HP 250 G8
HP 255 G7, G8

Elfogadható:
HP 14S, 15S, 3XXS, 5XXS
Acer Aspire 3, 5
Acer Travelmate 214, 215
ASUS VivoBook, ASUS X és nevezetlen sorozat, Lenovo V15 és más V-s, KERÜLENDŐ!

Majd frissítem ennek megfelelően az összefoglalót is :)

(#170403) w.miki válasza Pyttawrx (#170398) üzenetére


w.miki
veterán

Hát úgy nézem a Win10 nem nagyon fér bele ebbe az árba.... Dos-os gépre könnyen fel lehet ekecselni a Win10-et?
Ezeket néztem eddig MediaMarkt:
ACER TravelMate NX.VLHEU.001 laptop (14" FHD/Core i3/8GB/256 GB SSD/DOS) - 187e
LENOVO IdeaPad 3 82KU005CHV Szürke laptop (15,6" FHD/Ryzen3/8GB/256 GB SSD/NoOS) - 195e
FUJITSU LifeBook A3510 LFBKA3510-1 laptop (15,6" FHD/Core i3/8GB/256 GB SSD/DOS) - 199e
MSI Modern 15 A11MU 9S7-155266-662 Szürke laptop (15,6" FHD/Core i3/8GB/512 GB SSD/NoOS) - 200e
FUJITSU LIFEBOOK A3510 LFBKA3510-1_W laptop (15,6" FHD/Core i3/8GB/256 GB SSD/Win10H) - 200e
LENOVO IdeaPad 3 81W40046HV Kék laptop (15,6" FHD/Ryzen5/8GB/256 GB SSD/NoOS) - 217e
LENOVO IdeaPad 3 82H80095HV Kék laptop (15,6" FHD/Core i3/8GB/256 GB SSD/Win10HS) - 221e

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#170404) w.miki válasza w.miki (#170403) üzenetére


w.miki
veterán

Euronicsból:
Lenovo IdeaPad 3-15IML05 (81WB0034HV) Notebook - 170e
Dell Inspiron 3501 Notebook (3501FI3UA1), fekete - 180e
Lenovo IdeaPad 3 81WE008JHV Notebook - 180e
Lenovo IdeaPad 3 15ITL6 (82H8008WHV) Notebook - 185e
Lenovo IdeaPad 3 15IIL05 (81WE00TRHV) Notebook, szürke - 190e
Fujitsu LFBKA3510-1 Notebook - 190e
Fujitsu LFBKA3510-1W Notebook + Windows 10 - 210e
Dell Vostro 3500 N3001VN3500EMEA01 Notebook - 210e
DynaBook Satellite Pro C50-H-112 Notebook (A1PYS34E112J) - 215e
Lenovo Ideapad 3 82H80090HV Notebook - 220e
Lenovo IdeaPad 3 15ITL6 ( 82H80095HV ) notebook, Örvénykék W10 -220e
Dell Inspiron Notebook (3501FI3WA1), szürke + W10 - 230e
Dell Inspiron 3511 Notebook (3511FI5UA1), fekete - 235e

Euronics van helyben ide könnyű visszavinni.

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#170411) Pyttawrx válasza w.miki (#170408) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Nem jó a kérdés. Ahogy írták is, van a lenovonak is jó sorozata. Ez a leggagyibb.

[ Szerkesztve ]

(#170422) instantwater


instantwater
addikt

Harmadjára lesz kijelzőcserés a Dell Latitude 9520 amit tavaly Augusztus végén vettem.

Mindig pixelhibás lesz, úgy, hogy javarészt csak a tartóban áll az asztalon, és bekapcsolva is csak ritkán van.

Már azon gondolkozom, hogy élek a full refunddal amit a múltkor megemlített a support, de mi lehetne alternatíva?
Már néztem Macbookot is, de amennyibe kerül, és amennyi problémát hallani az M1 chippel kapcsolatban, inkább kihagyom.

Valami Lenovo vagy HP Probook? Bár a HPtól kissé ódzkodom.

Többet van szervizelve ez a felső kategóriás noti, mint bármi olcsóbb amit eddig használtam.
Ennyire elszállt volna a minőségellenőrzés a Dellnél?

(#170435) lostprophet


lostprophet
aktív tag

Sziasztok!
Külföldi munka miatt pár hónapon belül sajnos nem tudom magammal cipelgetni a nagy asztali gépemet. Milyen laptopot tudnátok ajánlani?
A keret kb. 650.000 Ft.
Én valami RTX 3070-es gépen gondolkodom, 16 GB RAM-mal, 15-17 colos képernyővel, a többi alkatrész igazából képlékeny.
Eredetileg a Lenovo Legion 5-öt nézegettem, de az mintha kifutott volna, igaz? Videókon azért is volt szimpatikus, mert sokat gépelek, és a billentyűzet stabilnak tűnt.

Érdemes esetleg valami új típusra várni, akár másik márkánál?

[ http://lostprophet.hu ] Játék és számítógépes programfordításaim oldala

(#170441) penge111 válasza SeniorTilla (#170437) üzenetére


penge111
addikt

Én próbáltam terelgetni más irányba, konkrétan te jutottál eszembe. De részletre akarja, kamatmentesen, 3év garival... Más tészta, hogy durván túl van árazva. Karácsony előtt ha emlékszel egy cimborámnak eladtál egy Lenovo Yoga laptopot, neki is én ajánlottalak. (Jutalékot fogok kérni ;] )

[ Szerkesztve ]

PSN: Dragonmage1980, http://huncritic.hu/

(#170461) szricsi_0917


szricsi_0917
tag

Sziasztok!
Laptop vásárlás előtt szeretnék kérdezni pár dolgot. A kettő közül melyik az ajánlottabb?
Lenovo ThinkPad E15 G3 - Ryzen 5500U(8GB RAM, 256GB SSD)
Dell Vostro 5515 - Ryzen 5500U(8GB RAM, 256GB SSD)

Vagy van esetleg ennél jobb opció? Ennél többet nem szeretnék rá költeni. Ryzen procival nézegettem, mert ahogy olvasgattam jelenleg teljesítményben jobb, mint az Intel-es társai. Irodai használatra lenne.

(#170462) Lasersailing


Lasersailing
senior tag

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
1-2 héten belül, kivéve, ha valamire érdemes várni
(2) A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
400k de kicsit lehet több, mint a pl. mutatja.
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
általános otthoni webböngészés, CIV4 típusú játékok (dedikált videókártyát nem akarok semmiképpen), max. 5%-ban videóvágás (proci igényes), de ez is csak hobbi évente 1* összevágom a gyerekekről készült videókat
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
csak stratégia, így nem szempont. Ami nem fut el rajta azzal nem játszom. (és van kb. 10 év lemaradásom... :)
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15". Full HD, matt. Lehetne 14" is, ha az olcsóbb lenne.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
két hetente van szállítva, de kizárólag autóval (súly nem számít), akkuidő nem szempont (na jó azért új korában bírjon 2 órát webböngészést / filmnézést. De ebből engedek a legkönnyebben
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
WIN lesz, nem kell, hogy az árban benne legyen.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
16 GB elég, vagy többet akarjak?
Kizárólag SSD, akár 256 GB is elég
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
HP, DELL, Lenovot nézegetem, de egy fontos szempont van, a kurzor billentyűk ne legyenek összenyomorítva (családban van probook, ami jó lenne, ha a kurzor billentyűk normálisak lennének...)
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
csak új, számlával

HP-k ahogy néztem a billentyűk miatt hátrányból indulnak
Dell Latitude-ök billentyűi szintén problémásak nekem?

Ezért maradtam ennél:
https://www.notebook.hu/lenovo-thinkpad-e15-gen3-20yg006chv

Elvileg ez nem TMX-es:
https://www.lenovo.com/hu/hu/services-warranty/

Ahogy olvastam sokan szídják a thinkpad E-ket is, ill, írjátok, hogy az nem thinkapd t, ami biztos igaz, de árban sem. Van amivel jobban járnék?

Esetleg HP Omen billentyűzete még jó lehet, bár itt meg a numpadot hiányolom:
https://www.hpshop.hu/?sku=1X2G1EA

Hűtés, minőség és egyebekben meg rátok hagyatkoznék, ahhoz én nem értek, szóval nyitott vagyok bármi másra, ha mást ajánlanátok...

[ Szerkesztve ]

(#170488) Dr V válasza Dr V (#170486) üzenetére


Dr V
őstag

Eddig ezt találtam a fentiek alapján a befutónak:
LENOVO LEGION 5 17 - Ryzen 5 5600H, 17.3FULL HD 144Hz, 512 GB, 16GB, Geforce RTX 3060 6GB
Mi a véleményetek erről? Másik alternatíva esetleg vagy tapasztalat alapján gyengébb, olcsóbb gép is megfelelő lehetne?

(#170505) Silverboy válasza atala (#170504) üzenetére


Silverboy
aktív tag

2dim -es nem igen van... (2x8GB)
Travelmate az Acertől, de az túl lóg a kereten...

200 körül:
Thinkbook a Leno-tól
Dell Vostro/Lati
Acer Aspire 5

#170502Doner

Dell XPS, Lenovo Yoga ami beugrik

„Nem lehet csak úgy hiperűrsebességre váltani. Ha nincsenek pontos koordinátáink, a végén még nekimegyünk egy bolygónak vagy egy szupernóvának! Aztán akkor jóccakát!”

(#170506) atala válasza Silverboy (#170505) üzenetére


atala
addikt

Én ezt a kettőt néztem ki idáig.
Ezek Ryzen 3 5300U procisok.
Ha jól néztem, 200 ezerig ez a legerősebb proci.
Mondjuk a Lenovot csak 12GB-ig lehet bővíteni.

[HP 15s-eq2016nh 472V8EA]
[Lenovo Ideapad 3 15ALC6 82KU005CHV]

[ Szerkesztve ]

(#170524) Dhampir válasza atala (#170519) üzenetére


Dhampir
félisten

Csupán érdekességképpen:

Például 300 nites kijelzővel és Ryzen 5 5500U-val kapható Lenovo IdeaPad 3 kétszázezerért is, de főként a szerviz miatt nem szokták ajánlani, és a műanyag ház élettartama is kérdéses.

Sajnos ennél is, mint sok hasonló megoldású gépnél, a szellőzőnyílás kifúvása nekicsapódva a kijelző alsó peremének, arról valamennyire felfelé áradva teríti szét a gépből kiáramló forró levegőt.

Az egyik memóriakártya le van forrasztva benne, amely 4GB méretű, emellett található még egy szabadon cserélhető + 4GB memóriakártya.

Lenovo IdeaPad 3 82KU005HHV

15.6" FHD (1920x1080) IPS 300nits Anti-glare, 45% NTSC

[ Szerkesztve ]

(#170530) Dhampir válasza SeniorTilla (#170526) üzenetére


Dhampir
félisten

Igen, te jobban ismered az összes HP Omen szériát, vagy például a jelenlegi Lenovo Legion 5 laptopokban már legalább alapvető a 100% sRGB színterű kijelző megléte. Például a Dell G15 laptopoknál csak a legerősebb konfigurációba tettek jó minőségű, nagyobb színterű kijelzőt, azok között is az Intel processzorosba, ha jól tudom, legalábbis a hazai forgalomba kerülő palettára rátekintve.

(#170557) Lasersailing válasza Silverboy (#170494) üzenetére


Lasersailing
senior tag

Köszönöm válaszodat!

És összességében melyiket tartod jobb választásnak?
Schenker: [link]
Lenovo thinkpad E15 gen 3: [link]
ér 50eFt-tal többet a Lenovo?
Vagy esetleg Vostro: [link] (32GB rammal)

összefoglaló válaszaim: [link]

Lenovo és Dell esetén érint garanciát, ha magamnak teszem be a ramot?

(#170579) Silverboy válasza gaboka130 (#170578) üzenetére


Silverboy
aktív tag

M1-es Air jó lenne neked, de csak 16GB-os rammal, az meg már fél misi, így enged el. (Ha költenél rá többet akkor meg már Pro-t vegyél, és az jó sokáig a barátod lehet) (NEM CSERÉLHETŐ)

Mindenmás:
- Lenovo Legion is kényelmes lehet attól függ., hogy gamernoti, esetleg omen (az új) ezek szolid kinézetűek, simán üzletinek is elmennek.
- HP Envy, Spectre
- Dell XPS

Macbook Pro, Nagy SSD-vel, 16GB rammal, dualbootban egy windowssal, ennél jobbat nem tudsz kihozni, ha egy 18-19-esre rátudod tenni a kezed ennyiért akkor ne habozz.

Ha web iránt mész, ahhoz nem kell nagy power, csak memoria, ha alkalmazás dev fele mész ott a programnyelv/programtól függ... Nekem UE-be 32GB memoria is kevés :DDD

„Nem lehet csak úgy hiperűrsebességre váltani. Ha nincsenek pontos koordinátáink, a végén még nekimegyünk egy bolygónak vagy egy szupernóvának! Aztán akkor jóccakát!”

(#170591) thompherkins


thompherkins
tag

Valaki esetlen Legion 5-öt 17colost nem használ ryzen 5-el?
ilyet pl. [link]
Vagy aki jobban benne van megondja, hogy ez így jó vétel vagy más proci/kujelző, videókártya kombót keressek.
A proci elég az rtx 3050-hez, meg ha 17-es az nagyon nyaklik-nyeklik. Főleg ölben van a gép így a nagyobb kijelző jól jönne, monitor nem fér sajna.

Extra kérdés, a lenovok mennyire linux kompatibilesk, ha esetleg linuxot akarok, lehet rajta használni?

(#170612) zsoltip


zsoltip
őstag

Üdv Fórumtársak!

Célfelhasználás:
böngészik, e-mail-ezik, szöveget szerkeszt, Google Táblázatot kezel, nyomtat, szkennel, fotókat néz.

Oprendszer: Windows 10

Az egykori, 16 éves asztali gép, egyre több weboldalon és SW-rel nem támogatott mára. A sebesség pedig kvázi használhatatlan.

Opciók, mindenképpen 15-17" laptopban gondolkodva:
A.) Használt HP, Dell, Lenovo, leginkább a business class vagy WS vonalról.
B.) Új Fujitsu Siemens, business classhoz közelítve.

Ár: maradjunk 150e alatt, de 100e Ft alatt lenne a legjobb.

Mit ajánlanátok? A vagy B opció inkább?

Az elkövetkező akár 10 évre szólna ez a gép.

[ Szerkesztve ]

(#170613) formula01


formula01
aktív tag

Sziasztok!

Lenovo Legion 7-es gépek esetén Eu-n belüli vásárlásnál a garancia érvényesíthető itthon is, vagy csak az adott országban?

Eszméletlen eltérések vannak a hazai, és pl a román árak között. Pl. Ami konfig itthon Ryzen 7 5800H-val, RTX 3070-el Radiumnál 750e lenne, az most csak hirtelen román emagon rákeresve 8699 lej, kb 625e Ft.

(#170620) zsoltip válasza zsoltip (#170615) üzenetére


zsoltip
őstag

Ha nem ez a Lenovo IdeaPad használtan (egyelőre nem tudok többet róla, mint a hirdetésben szerepel), akkor ezzel szemben újonnan ez a Fujitsu?

Igen, 3szor annyiba kerül, nem is biztos, hogy kell, de hosszabb távra elgondolkodtató.

[ Szerkesztve ]

(#170632) Tom1939 válasza Redcaster (#170631) üzenetére


Tom1939
őstag

Mennyire zavar a venti hangja? Ha nagyon akkor ne ezt. Nekem kényszerből volt 2020-ban pár hónapig helios 300-as (15-ös), őszintén utáltam (kb. ugyanaz a ház még ha jól látom). Én is warhammer 2-özök, jó proci az tényleg alap (gondolom a 3-ban is az lesz) legalább i7-et javaslom. Nézz át a gamer topicba, ami nekem rémlik az a lenovo legion-ok (de irtó vacak szerviz) és a hp omen ami beleférhet. ...50 végű kártyával mondjuk nem vennék, legalább 60-as nem ártana. Sajna részletesebben nem tudok segíteni, ha van rá lehetőségem workstationt veszek (van egy kis ipari minimál design mániám szerintem, + a minőség, csak drága főleg most).

(#170639) Pyttawrx válasza Lasersailing (#170638) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Én nem ismerem ezeket, így hiszek a kollégának amit leírt tapasztalatot. :)
Dell Latitide, meg a hp probook, elitebook-ok, miket nézegess, az a megadott ársávban talán már kapható. Egyedül a játékok lezsnek kérdések, de azért fog rajta menni 1-2.
Viszont a gaming notebook topicban tudnak neked ajánlani olyat, ami "kezdő" gamer gép, vagy ami alkalmas ezek kiváltására. Pl Clevo-ba (tudom Tilla nem ajánlja) is van jó, vagy MSI-be, lenovoba is akad, amik már gamer vonalon mozognak. Szerintem ott is kérdez körbe Segítőkészek ott is. :)

(#170650) Almos


Almos
aktív tag

Sziasztok,

Alap office feladatokra keresek ismerősnek laptopot, 200 környékén (kb LENOVO V15 G2), és felmerült bennem a kérdés, hogy érdemes még Win10-et venni hozzá, vagy már inkább Win11-ben kell gondolkodni?
Esetleg van mostanság best-buy ajánlat ebben a kategóriában?

(#170663) SeniorTilla válasza Lasersailing (#170661) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Schenkerrel nem, de ugyanilyen/hasonló márkával céggel igen. Vezető beosztásban. Ezért írtam, hogy én nem vennék ilyen gépet, ha lehet kicsit drágábban rendes márkát is venni.

Olyan ez, mint az autók. Van aki soha nem venne KIA-t, de mégis sokan veszik, és jó nekik. 4 kereke van, gurul, kilátsz az ablakain. Közlekedőedény. :) Ha ennyi a cél, arra biztos jó, nekem sosem volt és sosem lesz.

Lehet, hogy a Schenker jó lesz, de közel sem az a minőség és support mint pl. egy LENOVO, HP, ASUS

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#170677) SeniorTilla válasza lood55 (#170675) üzenetére


SeniorTilla
veterán

HP Elitebook, Lenovo Thinkpad, használtban sztem találsz belőlük megfelelőt. Az 500-as SSD kicsit túlzás ennyiért... nagyon low-end a budget

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#170696) FLD1987 válasza Lasersailing (#170664) üzenetére

Nézd meg a Fujitsu laptopokat, hogy van-e olyan, ami megfelelő neked. Árban szerintem ugyanaz a tudás olcsóbb a Fujitsutól, mintha Lenovo vagy Dell lenne (üzleti szériát szoktam nézni), de mégis van helyszíni garancia a Fujitsura.

Nekem Fujitsu LifeBook U7411 (VFY:U7411MP5ERHU) laptopom van és tök jól működik, még a GTA Online is akadozás nélkül megy.

[ Szerkesztve ]

Fujitsu LifeBook U7411; Samsung Galaxy S23 Ultra; Apple iPhone SE (2020); Nokia 105 4G (2023); EVOLVEO StrongPhone Z6; Nokia G21; Nokia 105 (2019)

(#170700) Mankó


Mankó
veterán

Sziasztok!

Tud nekem valaki plusz információval szolgálni arról, hogy a Lenovo laptopoknál mit takar a Best garancia?
2 helyről is hallottam számomra olyan hihetetlen információt, hogy évente 1x a gyártó kicseréli a sérült, betört, ellopott eszközöket egy teljesen újra. Mit tudtok erről? mert nekem elég meredeken hangzik ez az állítás.
Másrészt a garancia érvényesítéséhez elegendő lehet a serial számos azonosítás vagy mindenképpen kérnek számlát, vásárlási bizonylatot?

Előre is köszi az infót, véleményt!

(#170703) #57171968 válasza Mankó (#170700) üzenetére


#57171968
törölt tag

Lenovo-nál és Thinkpadnál 3 garancia szint van.
Az alap a depo garancia, aminél a tulaj dolga és költsége szervízbe juttatni a gépet.
A második szint a helyszíni, mikor is kimennek házhoz javítani a gépet, megjegyzem ez most már csak Budapest és vonzáskörzetében működik, vidékre futárt küldenek a gépért.
A harmadik szint a pemium vagy premier garancia, ez egy napon belüli javítás megkezdést (ezt hívják NBD-nek), és bővített telefonos segítségnyújtást takar.
Gyakorlatilag ha Budapesten lakik az ember nem sok előnyét látom a prémium garanciának a depo felett. Időben lehet sokkal gyorsabb a javítás de ez is csak akkor ha sok darabszámban eladott gépről van szó, vagyis van raktáron alkatrész. Ha ritka gép, akkor úgyis az alkatrész beszerzés lesz a szűk keresztmetszet.

[ Szerkesztve ]

(#170704) Silverboy válasza SZIGMA (#170702) üzenetére


Silverboy
aktív tag

Ide egy erősebb Intel Xe-vel szerelt gép teljesen megfelel, legyen kellemes anyaghasználata és jó kijelzője.

Nitro dgpu miatt kiesik, számára ezek szerint felesleges. (Ha játszana esetleg mondjuk MMO vagy bármi akkor a Nitro jó választás lehet)

HP Probook 440 G7-G8
Acer Aspire 5 (Ryzen 5000-el)
Acer Travelmate P2
Lenovo ThinkBook 15
Asus Zenbook UX

Ha hajtogatni szeretné mert mért ne akkor:
Acer Spin 3 (SSD-n kívül semmi nem cserélhető benne így a legnagyobb felszereltséggel!)
Lenovo Yoga 7

Keret tág, lehet ajánlani. Intel 11XXG7 -el vagy Rizsa 5000 meg nem igen lehet manapság mellélőni :R

„Nem lehet csak úgy hiperűrsebességre váltani. Ha nincsenek pontos koordinátáink, a végén még nekimegyünk egy bolygónak vagy egy szupernóvának! Aztán akkor jóccakát!”

(#170705) tixem


tixem
addikt

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Minél hamarabb, konkrétabban február közepe kb
(2) A gépre szánt összeg forintban?
Bruttó 350-400 ezer
(3) Felhasználás?
Munka (kőkemény Excel, térinformatikai rendszerek, pályázatírás stb)
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Casual, semmi komoly. Inkább régebbiek, néha wow meg ilyenek.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15.6 jó lenne minimum, képernyő technológia halál mindegy, fullhd elég, de látható legyen adott esetben napsütésben is szabad ég alatt adott esetben (fényerő stb). Matt képernyő talán erre jobb (?)
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Ügyfelekhez kijárás miatt hurcibálva is lesz tehát nem feltétlen lesz jól berendezett tágas irodában használva minden alkalommal.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Windows (nem tudom, hogy a freedost meg hasonlókat le lehet e radírozni róla és windowst tenni rá garivesztés nélkül otthon, help needed, ha igen akkor nem muszáj out of box windowsnak lenni rajta)
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
SSD inkább 512 minimum, ha árba nem fér bele akkor legalább terás HDD. RAM legalább 8 GB ha bővíthető 16-ra (vagy feljebb), esetleg gyárilag 16 az még jobb.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
usb minimum 2 + monitorra rá lehessen kötni
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is?
Új

Sajnos nem vagyok otthon laptop témában, sőt, teljesen vakon vagyok. Annyi talán, hogy Ryzen 7 vagy i7 minimum kellene a leírtakhoz.

Pár darab amit néztem így látatlanban, valami ilyet tudok elképzelni. Ezek közül az utolsó lenovo szimpi a 120hz-es kijelzővel, az oledes asus sem rossz, de a fényes kijelző nem biztos, hogy szerencsés napfényben
[link]
[link]
[link]

Köszönöm előre is

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#170714) Silverboy válasza bajnokpityu (#170713) üzenetére


Silverboy
aktív tag

Lenovo

„Nem lehet csak úgy hiperűrsebességre váltani. Ha nincsenek pontos koordinátáink, a végén még nekimegyünk egy bolygónak vagy egy szupernóvának! Aztán akkor jóccakát!”

(#170717) tixem válasza SeniorTilla (#170706) üzenetére


tixem
addikt

Ebből a pavilionból nem találok 5gen ryzent. Lenovo nagyon gány? Amúgy ezeket nem konkrétan néztem, amolyan irányvonalnak linkeltem be őket. Hardveresen kb ez amit keresnék, kérdés melyik gyártó melyik szériája lenne a legjobb választás

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#170719) Silverboy válasza bajnokpityu (#170718) üzenetére


Silverboy
aktív tag

Lenovo nem csak ideapad-ből áll,
Thinkbook, Thinkpad, Yoga, Legion :)

És Ideapad -en belül is van 5 féle, 1, 3, 5, Creation, Gaming, Flex, Duet stb.

Többségüknél van jobb laptop is a piacon, Creation, Gaming (újrakeverték), 5 (pro) vonal pl teljesen új.

„Nem lehet csak úgy hiperűrsebességre váltani. Ha nincsenek pontos koordinátáink, a végén még nekimegyünk egy bolygónak vagy egy szupernóvának! Aztán akkor jóccakát!”

(#170722) thompherkins


thompherkins
tag

ssziasztok,

Elengedtem a dedikált vidókártyás laptopot. Üzleti kell nekem ami sok évre kiszolgál.
Gondolom ha 400 a határ akkor újban ne is gondolkozzam. Milyen típusokat mondanátok Dell, HP, Lenovo melyik széria ami tavalyi/előtti nagyon megbízható és 400ba belefér?
Talán a full HD és 14-es kijelző alá nem mennék. memória/SSD meg valószínűleg minden típusnál bővíthető, hardverapron pl, Dell latitude 5510 i5 10.gen 16/512 van 320ezer.
Annyi típus van, hogy nem tudom átnyálazni. Hosszú időre kellene megbízható laptop

(#170725) kchris78 válasza Silverboy (#170724) üzenetére


kchris78
veterán

nagyon fontos lenne hogy mind tudná azt az üzemmódot hogy csak kb 80%ra tölti fel.. samunál a tab s7+ tudja most a droid 12, s21el is behozták ezt. az irodai gagyi dell tudja hpnál van valami mód erre biosban amire azt irja a win alatt a diag program hogy enabled de nem activated. (envy) forumon azt írták hogy a business classban van olyan hogy 80% limit. ez sokat számíthat, 80% fölött tartva bedugva főleg langyos hőmérsékleten hamar tönkremennek. 2016 macbook promban 2019 körül felfujodott már az aksi ilyen körülmények között. linux esetén láttam olyan kernel modult ami lenovo esetén limitálta a töltöttséget. szóval összevissza van, ne ez legyen a szempont de ha van ki kell használni.

(#170727) FLD1987 válasza Lasersailing (#170698) üzenetére

Vannak olyan cégek, ahol a cégeknek is biztosítják ugyanazt az elállási időt, mint ami a magánszemélyeknek van, ez nem laptopmárkától függ, hanem attól, hogy melyik cégtől veszed meg a laptopod. Amit leírtál hibákat a belinkelt oldalon, azok bármelyik laptopnál előfordulhatnak, ennél a hibánál sajnos csak az segített volna a visszavitelnél, ha olyan cégtől vásároltál volna, akiknél van ugyanaz a visszaviteles dolog, mint a magánszemélyeknél. Nekem még szerencsére nem kellett szervizbe vinnem a laptopom, de a Dellhez kapcsolódóan nekem az ujjlenyomat olvasó nem működése volt a szar. Akkor azért nem vittem szervizbe a Dell Latitude 5491 (N005L549114EMEA_A) laptopom, mert a Dell Mobilarena fórum részen más is problémázott az ujjlenyomatolvasón és azok alapján ez szériahiba lehet. Azzal pedig nem érek semmit, ha a szar ujjlenyomatolvasó helyett beraknak ugyanolyan szar ujjlenyomatolvasót. A Dell tapasztalatom kb. 10-ből 1 sikeres bejelentkezés, Fujitsu tapasztalatom pedig a kb. 10-ből 9 sikeres bejelentkezés. Mégsem tartom szarnak a Dell márkát, mert a Fujitsu vásárlásnál megnéztem a Dell ajánlatokat, de azok többe kerültek volna, mint a Fujitsu. Mondjuk eredetileg a húgom akart laptopot és ezért ajánlottam neki a Fujitsu márkát amikor végig néztem a többi laptopgyártót*1*. Elvileg a Fujitsu LifeBook U széria az olyan, mint a Dell Latitude 7000-es széria, vagy a Lenovo ThinkPad T széria. Amit te beraktál az a laptop olyasmi lehet, mint a Dell Vostro, Lenovo ThinkPad E széria. Ami most már nem tetszik a Dellnél az a nyomorék billentyűzet, a fel és le mutató gombok akkora helyre vannak berakva, mint egy normál gomb fele. A megfigyelésem szerint a Lenovo és a Fujitsu még nem ment el a nyomorék billentyűzet gyártása felé az üzleti szériában.
*1*Végül a húgom úgy döntött, hogy legyen enyém a Fujitsu, amit magának választott és legyen az övé a Dell, amit akkor én használtam.

A laptop hangossága a Fujitsu laptopomnál akkor van, amikor a GTA Online játékkal játszom, ha internetezek, filmet nézek, zenét hallgatok, stb., olyankor halkan dolgozik. Ami viszont nagy különbség az az, hogy a GTA Online kb. 80 Celsius fok körülre rakja fel a hőfokot a Fujitsu laptopomnál, a volt Dell laptopom pedig kb. 100 Cellsius fokon ment játék közben.

Fujitsu LifeBook U7411; Samsung Galaxy S23 Ultra; Apple iPhone SE (2020); Nokia 105 4G (2023); EVOLVEO StrongPhone Z6; Nokia G21; Nokia 105 (2019)

(#170731) Lasersailing válasza FLD1987 (#170727) üzenetére


Lasersailing
senior tag

Laptopszalon-nál vettem, ami "a balhé" előtt még ajánlott bolt volt, de céges elállásra nem volt lehetőség. Pedig fel is hívtam őket, még bekapcsolás előtt a hullámzó billentyűzet miatt, nem egyeztek bele :(

"Ami most már nem tetszik a Dellnél az a nyomorék billentyűzet, a fel és le mutató gombok akkora helyre vannak berakva, mint egy normál gomb fele. A megfigyelésem szerint a Lenovo és a Fujitsu még nem ment el a nyomorék billentyűzet gyártása felé az üzleti szériában."

Ezek szerint ez nem csak nekem fáj? Sose fogom megérteni ki volt az a hibbant, aki kitalálta, hogy az egyik leggyakrabban használt billentyűt kisebbre kellene gyártani. :W :W :W

(#170759) kchris78 válasza mofodreamer (#170758) üzenetére


kchris78
veterán

en akkor is használt prémiumot vennék. nem lehet annyira megemelni a vételárat hogy egy üzleti új notebook beleférjen, hacsak nem 600 körülre emeljük kb.. azok fogják kibírni a hordozgatást. 300 körül van pl 1 éves körüli lenovo aminek még van 1-2 év garija is.

(#170763) zsoltip válasza zsoltip (#170612) üzenetére


zsoltip
őstag

Nos, némi változás állt be az elgondolásban.

Célfelhasználás továbbra is:
böngészik, e-mail-ezik, szöveget szerkeszt, Google Táblázatot kezel, nyomtat, szkennel, fotókat néz.
Az elkövetkező akár 10 évre is szólna ez a gép.
Oprendszer: Windows 10

Az egykori, 16 éves asztali gép, egyre több weboldalon és SW-rel nem támogatott mára. A sebesség pedig kvázi használhatatlan.
Opciók, mindenképpen 15-17" laptopban gondolkodva:
A.) Használt HP, Dell, Lenovo, leginkább a business class vagy WS vonalról.
B.) Új Fujitsu Siemens, business classhoz közelítve.
C.) Consumer laptop Asus, Acer, Dell vonalon.

Ár: maradjunk 150e alatt, de 100e Ft alatt lenne a legjobb.

Érdekes módon életbe léptettem a C.) opciót, amiben nem is rossz termékeket találtam.
Bár magam részéről elgondolkodnék (Nem is volt business class és workstation gépnél másabb a sajátom.), de a célra úgy vélem tökéletesen megfelel kvázi akármi pl. alábbi listából.

1. Asus X540L - 97e Ft (nem gyári HD, hanem FHD kijelzővel)
2. Asus K501L - 110e Ft
3. Dell Vostro 5568 - 110e Ft
4. Asus X509Fa-BQ608T - 125e (2 hó gari)
5. Dell 5580 - 130e Ft

Úgy kalkulálok, hogy "online piac" lévén, némi alkut beleviszek, bármelyikbe is.
Legvonzóbb ajánlatnak a 4. tűnik számomra.

Mi a véleményetek?

(#170812) Silverboy válasza 8nemesis8 (#170811) üzenetére


Silverboy
aktív tag

Immel-Ámmal, legalja:
HP 250 G8
HP 255 G7, G8

Elfogadható:
HP 14S, 15S, 3XXS, 5XXS
Acer Aspire 3, 5
Acer Travelmate 214, 215
ASUS VivoBook, ASUS X és nevezetlen sorozat, Lenovo V15 és más V-s, KERÜLENDŐ!

Még mindig örök érvényű az igazság a 2019-es árakhoz, egy jó 100.000Ft dobjunk rá... Covid + HomeOffice + Netre állás + Chip hiány.

Most 100-150-es kategória a régi 50-100.000Ft ipari hulladék (nem fogom szépíteni). DualCore-al, nem kínoznék én embert, amikor egy word+facebook beakasztja szög 100%-ra...

És vajon miért csak az a két márka? Tervezés, Garancia, és ügyintézés. Főleg az alsó szegmensbe nem mindegy, amikor 2 év után ott minden nap ajándék.

„Nem lehet csak úgy hiperűrsebességre váltani. Ha nincsenek pontos koordinátáink, a végén még nekimegyünk egy bolygónak vagy egy szupernóvának! Aztán akkor jóccakát!”

(#170815) Mikeee89


Mikeee89
senior tag

Sziasztok! Irodai felhasználásra esetleg filmezésre jó lenne ez a laptop? Játékra van PS4 Pro-m, játszani nem akarok rajta. AMD Ryzen 5 proci van benne, m2-es ssd, vennék majd hozzá egy külső merevlemezt a nagyobb fájlokhoz. Operációs rendszert tudok rá rakni (informatikus vagyok).
[link]

Eddig ASUS és Acer laptopokat használtam, Lenovo-val nincs tapasztalatom.

[ Szerkesztve ]

(#170830) erikke17


erikke17
őstag

Sziasztok :)
Húgomnak szeretnénk egy komolyabb notebookot iskolába, otthonra. Főleg iskola végett mivel művészeti iskolába jár ahol fognak majd gépen is dolgozni, tanár azt mondta minimum egy i5 8. Generáció, 8GB RAM, GTX 1650TI de AMD Ryzen is lehet szerintem.
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Jövő hónapban körül
(2) A gépre szánt összeg forintban?
280-320 ezer körül
(3) Felhasználás?
Minimális játék, fotó szerkesztés, grafikai munkák is valószínűleg, online oktatás, Excel, Word stb.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem mérvadó főleg Xboxon megy a játék de minimálisan menne itt is esetleg xbox cloud.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Minimum FHD, IPS
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Maxium suliba lesz hordva.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Win10, 11
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
SSD, minimum 500GB
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Nem szükséges
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Csak új.

Acer Nitro 5 szériát néztem elég pofásnak tűnik Esetleg Asus ROG, Lenovo ideapad gaming.
Előre is köszönöm az ajánlatokat :)

[ Szerkesztve ]

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#170834) Kbali válasza Silverboy (#170821) üzenetére


Kbali
nagyúr

Hozzádobnám az Usanotebook-ban most épp akciós Lenovo Thinkbook 15 Gen2-őt, ami oprendszer nélkül most 200 alatt van. A szervize viszont ugyanaz, mint a Thinkpad-eknek.

(#170836) D4v3 válasza Silverboy (#170835) üzenetére


D4v3
őstag

Dual core is, lenovo garis is. Miért jó ez? :) :F

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.