Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#169729) Pano válasza Al Capone (#169726) üzenetére


Pano
addikt

Garanciában sokkal jobb a Dell, meg ha jól emlékszem vostronál helyszíni is (erre azért kérdezz rá, hogy notebook.hu-nál a beszerzésük ilyen garival adja-e. De alapesetben azzal szoktak lenni).
Sajnos Lenovo esetén, ami nem Thinkpad ügyintézés, az mind tragédia.

Mivel üzleti felhasználásról van szó, nagyon nem mindegy, hogy egy esetleges meghibásodás esetén meddig kell nélkülözni a gépet.

[ Szerkesztve ]

(#169732) SeniorTilla válasza Pano (#169729) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Sajnos Lenovo esetén, ami nem Thinkpad ügyintézés, az mind tragédia.

Ezt én is tudom igazolni +1

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#169758) discrate


discrate
aktív tag

Nézegettem most BF alkalmából a kínálatot, e kettő közül melyiket érné meg jobban választani, egy árban vannak (310 e)?

HP Pavilion
Lenovo Legion 5

Idetettem a specifikáció összehasonlítást.
Megéri-e az i7-es procit választani a gyengébb videókártyával (nem Ti-s), ill. a kijelző esetén számottevő különbséget jelent a 144 Hz vagy bőven elég a 120 is?

Egyáltalán ár/érték arányban jók-e ezek gépek vagy ilyen áron tudtok-e jobbat ajánlani esetleg (csak új érdekel). Többnyire otthonra, néha gaming, de csak általános felhasználás a cél.
Köszi.

(#169784) Bozso68 válasza Gyick (#169767) üzenetére


Bozso68
senior tag

Akkor sorstársak vagyunk. Lenovo-t a szerviz miatt nem akarok venni, a numerikus billentyűzet hiánya miatt Asus, HP ugrott, nekem maradt a kisfogyasztású 3060-as, 120Hz-es Dell. Nálam annyira nem fontos a játék, csak időtállóbbdarabot akarok.

[ Szerkesztve ]

(#169854) Palesztin994


Palesztin994
aktív tag

Sziasztok! Ismerősöm keres 140 ezer körül gépet. Amit ajánlottam neki az az ssd, 8giga ram, meg valami normális proci (főleg i3, esetleg ryzen 3, vagy a celeronbol a 4, főleg 5 ezres széria jó lenne). Sajnos nem nagyon találok ilyesmit ennyiért. Esetleg 4 giga rammal, később bővítve is jó lenne. Lenovo V15-ot találtam, de szerintem az nem egy nyerő dolog. :D
Összefoglalóban írt gepeket nem nagyon találtam, max a Hp 250-et.

(#169887) nagysz válasza arcitec (#169885) üzenetére


nagysz
tag

Akkor láttam utoljára vostro-t, amikor megjelent, mert vettünk egyet próbából a cégbe. Az lehet, hogy valahol nyomokban tartalmazott fémet is, de:
elkezdett lekopni a festék a tetejéről 1 év után,
nyeklett-nyaklott ha felemelted,
szar volt a billentyűzete, illetve
a latitude-höz képest az egésznek full műanyag érzete volt. Nem is vettünk többet sosem... Lehet, a mosaniak jobbak, de abban biztos vagyok, hogy a dell kínosan ügyel arra, hogy a latitude jobb minőség legyen. tudod, mint a vw a skodával....
A latitude-nek hp-ben az elitebook, lenovo-ban meg a thinkpad az alternatívája. acerben elviekben a travelmate, de arról meg most nem a hudenagy minőség jut az eszembe, a gépeket elnézve..

(#169890) Pano válasza arcitec (#169885) üzenetére


Pano
addikt

"Ami "nem bírja" az miben jelentkezik meg?"

pl:
- Elfárad a kijelző zsanér
- Eltörik/megreped a kaszni valamilyen része.
- Megkarcolódik a kijelző, lecsukva is.
- A kaszni sok hajlása, sok rázkódása miatt alaplapon (vagy arra csatlakoztatott cuccokon) történhetnek gyengébb forrasztásból adódó problémák.
- További, egyéb anyagfáradások.

Hasonló kategóriás termékcsaládok:

HP
Vostro = Probook
Latitude - Elitebook

Lenovo
Vostro = Thinkbook, vagy Thinkpad E széria.
Latitude = Thinpad

[ Szerkesztve ]

(#169902) juventus19


juventus19
csendes tag

Sziasztok. Adott egy notebook két verzióban:Lenovo Ideapad 5 Pro
1.AMD Ryzen 5 5600H 16GB RAM 512GB SSD 329900
2.AMD Ryzen 7 5800H 16GB RAM 512GB SSD 399900
Szerintetek megéri azt a plussz 70.000-et a Ryzen 7-es?

(#169904) VMatteo válasza juventus19 (#169902) üzenetére


VMatteo
őstag

Amt írok, nincs köze ahhoz, hogy Juventusos vagy és 4-0ra agyonvertek titeket aminek nagyon örülök.
Nekem Lenovo Ideapadom van, itt mindenki úgy szidta mint a bokrot és hogy véletlenül sem szabad megvenni, ehhez képest semmi baja, biztos le akarnak majd róla beszélni.
Forza Milan! :DDD

Tisztelet a Gépésznek!

(#169932) juventus19 válasza Pyttawrx (#169906) üzenetére


juventus19
csendes tag

Miért,a lenovo laptopokkal milyen problémák szoktak lenni?

(#169934) Mr.Wiking


Mr.Wiking
tag

Sziasztok!

Tegnap vettem egy Lenovo IdeaPad Flex 5 laptopot, és a zsanéron van egy anyaghiba, vagy valamilyen ütődés. Nem nagy hiba, a működést nem befolyásolja de 300 ezer forintos árért nem örülök neki. Szerintetek ha visszaviszem a boltba, kicserélik? Vagy háztól házig garanciával eljönnek érte es kapok egy újat?
Köszi! :R

(#169935) megott válasza juventus19 (#169932) üzenetére


megott
tag

Ezért érdemes a Lenovo T sorozatból nézelődni, közel 20 éve nem is használok mást.

Aki másnak gedezbider, maga kenész fence!

(#169942) juventus19 válasza megott (#169935) üzenetére


juventus19
csendes tag

Nekem a 16:10-es kijelző és a fém burkolat miatt tetszik a Lenovo Ideapad 5 Pro 16 :U :U :U

(#169949) juventus19 válasza SeniorTilla (#169948) üzenetére


juventus19
csendes tag

Igazából nekem az a Lenovo Ideapad 5 Pro 16 tökéletesen megfelelne. De most nagyon elbizonytalanodtam az itt olvasottak miatt... :F :F :F

(#169973) Amilo02 válasza #09179072 (#169969) üzenetére


Amilo02
aktív tag

Szia!
Igen, a RAM és a háttértár méretét direkt nem írtam oda.
Esetleg erről mi a vélemény: Lenovo IdeaPad 3 15ITL6, i5-1135G7- 220.000Ft.

(#169976) SeniorTilla válasza Ispy (#169974) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Külső billentyű a megoldás, bármilyen notebook billentyűzete kompromisszum lesz. Mindig is az volt :)

Egyébként néhány nap alatt mindent meg lehet szokni, még a szokatlan billentyűkiosztást is. A Lenovo Thinkpad-ek billentyűzete.... hát, nem tudom ki tervezte ezeket, de a felére összenyomott ékezetes billentyűk hagynak némi kívánnivalót...

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#169984) #09179072 válasza Amilo02 (#169973) üzenetére


#09179072
törölt tag

A jelenlegi Lenovo-kkal nem vagyok túlzottan tisztában, ezért baromságot sem akarok mondani. Még az ősidőkben, 2013-ban volt egy Lenovo Ideapad Z500-asom, mondjuk ez azóta is szépen ketyeg, bár túl sok mindenre nincs használva, néha családtagok dolgozgatnak rajta. Konfiguráció szinten az általam talált Aspire 5 és a kinézett IdeaPad 3 között olyan nagyon sok különbség nincs, teljesítmény tekintetében mindkettő megfelelő az általad leírt célokra. Ugyanazt javaslom, mint korábban Akaibla kollégának: Ha van rá mód, mindkettőt meg kéne nézni, ki kéne próbálni.

(#169988) funkmester


funkmester
aktív tag

hello
Notebook-okat nezegetek 400-650euro kozt...
A mostaniban nem szeretem a gyenge procit, ami a bongeszo lassusagaban koszon vissza, es a nem tul erzekeny touchpadet.
14 colos laptopok erdekelnek.
Mely gyartoknak van tobbnyire igenyes kialakitasuk touchpad fronton? Asus, Acer, Lenovo?
Tesztek alapjan i5 1135g7 lehet nekem megfelelo, melle pedig iris xe grafikus, ami allitolag jobb az elodjenel.
koszi a segitseget

(#170023) kmarci25


kmarci25
veterán

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Hamarosan, de nem sürgős 1-2 hónapon belül.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
Max. 200 ezer.
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Hobbi, otthoni "mindenes" gép. (Munkára nem használva.) Plusz egyetemi előadásokon projektorra kötve, arról lenne kivetítés.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Matt, a többi gyakorlatilga mindegy.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Nem sokat, de az kellene, hogy pár órát működjön akkuról.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Windows.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
SSD-n a rendszer, és lehetőleg bővíthető legyen még egy merevlemezzel.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
HDMI mindenképp kell és magyar nyelvű billentyűzet.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Első sorban a használt üzletiket néztem eddig (már van 2 Dell Latitude a családban, azok beváltak). Főleg a cserélhető billentyűzet miatt néztem Dell-t, nem tudom ez más gyártó (pl. HP, Lenovo) esetében is megoldható-e.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#170058) jlaci74 válasza Balion (#170050) üzenetére


jlaci74
tag

Balion : Ez a gép nekem is szimpatikus , ha van róla infód, tapasztalatod akkor írd meg légyszi, én is valami hasonlót keresek ...

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Most
(2) A gépre szánt összeg forintban? 500e. magassága
(3) Felhasználás? Általános + multimédia + AutoCAD
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? Nem fontos
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? IPS vagy OLED 14-16"
HD felbontás felett
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Minimálisan
(7) Operációs rendszer? Win
(8) Tárhely mérete és típusa : min. 516 SSD, memória min. 16GB
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…) csendes működés , lehetőleg ne fekete legyen ...
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? Lehetőleg új, de mindenképpen áfás számlával.

Erről vélemény esetleg?
Lenovo ThinkBook 15p [link]

Köszönöm!

(#170107) LemonHorse válasza akkójóva (#170106) üzenetére


LemonHorse
tag

A minimális játék miatt én inkább egy alsó gamer konfigot ajánlanék ami egy allrounder laptop. Igaz, ez a lenovo 400k-t kóstál, de ez valami fenomenálisan jó széria. Elég sok ismerősnek ajánlottam már ezt vagy az 1-2 évvel ezelőtti modelt és akik megvették nagyon szeretik.

- Maxi

(#170108) akkójóva válasza LemonHorse (#170107) üzenetére


akkójóva
tag

Köszi :R. Ha garanciás használt is beleférne, itt hardveraprón van most jó vétel? Úgy hátha közelebb lennénk a 350-hez, de mindenképp mondom a lenovot is.

(#170120) LemonHorse válasza hegyitaho (#170119) üzenetére


LemonHorse
tag

A legnagyobb kijelzős lapi amit találtam csak integrált gpu-val 14"-os. Ilyenek pl. a Lenovo Yoga Slim 7 Pro, az Asus Zenbook 14 Flip UN5401 és az Asus Zenbook 14 UM425, viszont 5800H-val szerintem csak külföldről tudsz berendelni belőlük és az se biztos, hogy 32gb rammal. 15.6"-os és 16"-os lapikban már vannak dedikált gpu-k.

[ Szerkesztve ]

- Maxi

(#170121) Silverboy válasza hegyitaho (#170119) üzenetére


Silverboy
aktív tag

Könnyű is legyen, kva erős is legyen, nagy is legyen... (válasz 2-t.)
Csak kérdés, mért kimondottan 5800-at? :U

Erős, Nagy = nehéz
Lenovo ThinkPad P15v G2 / 2.1 kg
(erősebb, és betonstabíl, hátránya, hogy nehéz és csak cégnek adják a boltok)

Könnyű, Nagy, mérsékelten erős
LG Gram 16" 1.35 kg / 1165G7

Mondjuk, jó lenne tudni, milyen szoftverfejlesztő környezetbe dolgozol :R

[ Szerkesztve ]

„Nem lehet csak úgy hiperűrsebességre váltani. Ha nincsenek pontos koordinátáink, a végén még nekimegyünk egy bolygónak vagy egy szupernóvának! Aztán akkor jóccakát!”

(#170124) Silverboy válasza Sordoran (#170122) üzenetére


Silverboy
aktív tag

HP250G8 i3 10th gen, Acer 3 Ryzen 3-al 8GB-rammal
250SSD, ha éppen ki tudod pecázni 180 alatt. :R
#170123 akaibla
Lenovo ThinkPad E14 /- kijelző(átlagos) - hangszoró(átlagos)/
Dell XPS 15 / + kijelző, - hangszoró(átlag alatti)/
JBL/Soundbar/hordozható 2.0 :P

„Nem lehet csak úgy hiperűrsebességre váltani. Ha nincsenek pontos koordinátáink, a végén még nekimegyünk egy bolygónak vagy egy szupernóvának! Aztán akkor jóccakát!”

(#170126) dj79 válasza dj79 (#170099) üzenetére


dj79
senior tag

Szóval ott tartok, hogy Dell g15, lenovo Legion 5.
Utóbbit radiumtól szabad? :DD

(#170173) Kobe


Kobe
veterán

O, miutan kineztem asszonynak vegul egy macbook airt, nana hogy szembejott egy alternativa
Ideapad 5 pro, 14-es kivitel

MB Air
8GB ram, 256 SSD, M1 chip, retina display
3 ev gari
380K

Ideapad 5 pro
16gb ram, 1000gb ssd, ryzen 5600U, 2.8K 90Hz display
3 ev gari
330K

Nekem papiron jobban tetszik a lenovo, es az iOSsel lenne gond vele, itthon semmilyen aas cuccot nem hasznalunk amugysem
Velememy?

(#170177) Silverboy válasza Kobe (#170176) üzenetére


Silverboy
aktív tag

Akkor félreértettelek (ohh miene... reggeli kávé előtt sose kommentelj)

Lenovo ezen típusát nem ismerem anyagból sajnos, és a hűtése is 2 csöves 1 ventis kialakítás ami talán elég a Rizsa alá, azért elég szép méretű ventit kapott. 1.4Kg összsúly arra enged következtetni legalább anyagmerevítést kapott.

400 nittes sRGB 100%-as panel van benne ami azért szép teljesítmény, de szerintem a Retina szebb, portok jobbak mint az Apple gépén, és a memo/tárhely lényegesen jobb illetve cserélhető.

Garanciáztatás Lenóéknál itt = szemétteleppel, Apple köröket ver rá.

Megbízhatóság (elavulgató tárhely/memo) vagy a Korszerű tárhely/memor/x64 harca. Hosszabb távon a Lenovo jobban ki fog szolgálni, főleg memória terén. 8GB 2-3 éven belül lehet szűkös lesz. Applenél forrasztott memória van, nem cserélhető mint az Air-nél azt hiszem az SSD is.

Ezek fényében a Lenovo szerintem jobb választás, bár ha sokat lenne hurcolva akkor Apple sokkal stabilabb már csak anyag szempontjából is. :R

Dönts belátásod szerint.

„Nem lehet csak úgy hiperűrsebességre váltani. Ha nincsenek pontos koordinátáink, a végén még nekimegyünk egy bolygónak vagy egy szupernóvának! Aztán akkor jóccakát!”

(#170204) smallcurrant


smallcurrant
tag

Sziasztok!
Az alábbi kritériumoknak megfelelően melyik gépet válsszam?
Előre is köszönöm a segítséget ! :)

(1)
Pár héten belül lenne a vásárlás.
(2)
Max 330.000 Ft.
(3)
Irodai programok, fotószerkesztés, videóvágás, office, filmnézés, böngészés (több böngészőt szoktam használni egyszerre, és min. 10 weboldal meg is van nyitva) a későbbiekben lehet, hogy grafikai programok is, illetve CAD.
(4)
Mobiljátékokat emulátorral, 1-2x régebbi játékokat lehet igénybe venném.
(5)
15,6'
(6)
Fogom hordozni a gépet.
(7)
Free DOS
(8)
Min. 256 GB SSD és HDD vagy 512 GB SSD, a memória min 12 GB.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények?
HDMI
(10)
Csak új gép.

Acer:

[link] [link] [link] [link] [link]

Asus:
[link] [link] [link] [link] [link]

Dell:
[link] [link] [link] [link] [link]

HP:
[link] [link]

Lenovo:
[link] [link] [link] [link] [link] [link] [link]

Ezeket találtam, kérlek segítsetek választani. :)

(#170213) Pyttawrx válasza bo11ci (#170211) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Ha már ennyit kerestél, akkor a témaösszefoglalót is elovashattad volna! :)
Mondandóm lényege, annyi hogy ebből nem tudjuk meg, hogymilyen felhasználási területre veszed.
Ha játékra keresel gépet, a gaming notebook topicban érdeklődj. Komolya tapasztalatok vannak ott és segítenek ők is szívesen.
Gyártói specifikációk:
Acer: [link]
Lenovo: [link]

(#170214) gaborn1 válasza arcitec (#170212) üzenetére


gaborn1
tag

[Lenovo 5 teszt]

Tesztben is 80-t írnak akksira.

[ Szerkesztve ]

(#170216) smallcurrant


smallcurrant
tag

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni, hogy melyik gépet válasszam.

(1)
Szeretném még ma megrendelni.
(2)
Max 330.000 Ft.
(3)
Irodai programok, fotószerkesztés, videóvágás, office, filmnézés, böngészés, a későbbiekben lehet, hogy grafikai programok is, illetve CAD.
(4)
Mobiljátékokat emulátorral, 1-2x régebbi játékok.
(5)
15,6'
(6)
Fogom hordozni a gépet.
(7)
Free DOS
(8)
Min. 256 GB SSD és HDD vagy 512 GB SSD, a memória min 12 GB.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények?
HDMI
(10)
Csak új gép.

Erre a kettőre esett a választásom:
[Dell Inspiron 5502]
[Lenovo Idepad 3 15ALC6]

Kérem, aki tud segítsen, mert tényleg a küszöbön állok a vásárlással és szeretném hallani a véleményeteket, tapasztalataitokat.
Előre is köszönöm. :R

(#170218) gaborn1 válasza D4v3 (#170217) üzenetére


gaborn1
tag

[link]
Ez? Hasonló árkategória, mint amiket linkeltél, csak izmosabb procival.

Smallcurrant, 2 közül én mindenképp a Dell-t venném, gariztattam már Lenovo-s gépet, nem akarok inkább beszélni róla. :D
+1 az inspiron 5-ös szerintem minőségibb, mint a lenovo 3.
+2 ha már nem 8, akkor 16 legyen a ram dual channel miatt, ha 12 van benne, akkor csak 4+4 megy dual channelbe és 4 singlebe.

[ Szerkesztve ]

(#170219) smallcurrant válasza gaborn1 (#170218) üzenetére


smallcurrant
tag

Mi volt a baja a Lenovonak nálad, mi romlott el benne?
Miben minőségibb a Dell?
Az utolsó sort kérlek "magyarul" is, mert nem értem. Mi az a dual channel? :F

(#170223) SeniorTilla válasza gaborn1 (#170220) üzenetére


SeniorTilla
veterán

TMX szerviz, a Lenovo konzumer gépeinek a márkaszervize, nagyon messziről kerülendő. Egy lehúzós, hazudozó csaló banda, borzalom. Ha Lenovot veszel és elromlik, totál szívás lesz. Ezért nem ajánlja itt senki ezeket.

Most te is megerősítetted sajnos.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#170235) Ron Swanson


Ron Swanson
senior tag

Sziasztok,
egy családtagom szeretne venni használt laptopot és most van lehetőségem a munkahelyemen ezeket megvásárolni:
HP Probook 650 G2 i5-6300U, 8GB RAM, 500GB SSD, 6 hónap gar: 50 ezer Ft
Lenovo ThinkPad T460 i5-6300U, 8GB RAM, 250GB SSD, 6 hónap gar: 65 ezer Ft
Netezős gép lenne, semmi extra. A ThinkPad jobb minőségű? Megéri a felárat?
Melyiket választanátok a kettő közül? :R

[ Szerkesztve ]

(#170248) gaborn1 válasza Krisztián980 (#170246) üzenetére


gaborn1
tag

Neked valamilyen workstation kellene akkor.
Lenovo p52 van itt fent aprón 440-ért, az azt hiszem matt kijelzős.
Dell Precision 5530 is van egy rakat 300-400 között, viszont azok nem mattok.

(#170265) Dr. Oid válasza Pyttawrx (#170264) üzenetére


Dr. Oid
aktív tag

Érdekes, most, hogy mondod, R5-ös Lenovo T495s-sel meg T14-gyel is voltak ilyen gondjaim, bár ott az lett a megoldás, hogy mindenféle Lenovo power management drivert fel kellett tennünk. Biztos levette a teljesítményt a háttérben és azért nem ment a venti annyit.

Az R3 teljesítményben mire elég?

(#170272) C.Brigante válasza Silverboy (#170271) üzenetére


C.Brigante
veterán

Lenovot én sem szeretem a halál szervize miatt. Akkor marad ez a hp, köszi a segítséget!

uɐqoɔsǝʇ ɐ ʇǝʇǝznʎʇuǝllıq ʞǝzsǝʌ ɯǝu ʇǝqqoʇ / 

(#170273) Silverboy válasza C.Brigante (#170272) üzenetére


Silverboy
aktív tag

Nekem Thinkbookal nem volt még panaszom sem a Legiókra (TP az üzleti más kat.), pár bedolgozós kollégának adtunk ezt tegyék tönkre ne a latikat :DDD. Asus-Lenovo szerviz egy kutya, olyat kell venni ami nem megy szervízbe :DDD,
Azért később nézz vissza, hátha más kollégának van jobb infója.

[ Szerkesztve ]

„Nem lehet csak úgy hiperűrsebességre váltani. Ha nincsenek pontos koordinátáink, a végén még nekimegyünk egy bolygónak vagy egy szupernóvának! Aztán akkor jóccakát!”

(#170282) gaborn1 válasza sixpak (#170281) üzenetére


gaborn1
tag

Integráltból az amd erősebb.
Olcsó HP-t csak akkor vegyetek, ha nem kaptok sztrókot attól, hogy jobb alul az alt gr mellett van a hosszú í betű.
Ha nem fürödtem volna már be Lenovoval (pontosabban a szerviz minőségével), akkor most azt mondtam volna vegyetek Ideapad 5-t, 210k Ryzen 5-tel...
Ami még van hp-n kívül az Acer 3, szintén 200-210k.

(#170283) sixpak válasza gaborn1 (#170282) üzenetére


sixpak
nagyúr

Köszönöm a választ. :R
Taltam Lenovo Ideapad 5, Ryzen 5 4500U-val gépet, 220 ezer, pont annyi, mint a HP...gondolom egyformák nagyjából.
Akkor ezek az I3-k nem annyira frankók IGP szempontból, mint a Ryzenek?
Akkor az Intelt elengedem, köszi.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#170291) TAKÍÍ


TAKÍÍ
tag

Notebook vásárlás előtt állunk. Használva többnyire asztalon lesz, ritkán lesz csak cipelve. Az alap netezésre, filmezés és office dolgokra lesz használva.

Fontos, hogy a laptop fissíthető legyen win 11-re (tpm chip megléte). Könnyedén lehet rögtön az kerülne rá, vagy előbb win10 és később frissíthető legyen win11-re.
A processzor legyen mindenképp 11 gen I3 vagy I5, 8GB Ram, Full HD IPS kijelző, 256 GB SSD

A jelöltek:
1) Dell: [link]
2) Acer [link]
3) Lenovo [link]

Elsősorban én a Dell re gondoltam, de kinek mi a tapasztalta az Acer vagy Lenovo Laptopokkal? Élettapasztalatokra lennék kíváncsi vagy rangsorra ...??
Keret: 250K

A win 11 a Dell en elvileg el fog menni: [link]

(#170292) gaborn1 válasza TAKÍÍ (#170291) üzenetére


gaborn1
tag

Lenovo-s tapasztalathoz elég pár hsz-t feljebb menned. :D

Ebből a trióból mindenképp a Dell-t venném.
Acer 3-t tapogattam még 1 éve kb, elég "gagyi" műanyag benyomása volt. Plusz gyengébb a hardver azonos áron, mint a Dell.

(#170303) Gino20 válasza SeniorTilla (#170302) üzenetére


Gino20
őstag

Mire gondolsz? Hogy gagyi a lenovo vagy csak a szervízükre? vagy mindkettőre? :)
Amúgy volt céges Lenovom, amit vagy 5 évig masszívan nyüstöltem és azzal szerencsére nem volt semmi gond.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.