Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Forma összehasonlító oldalak: RTINGS, EloShapes
Gyakori fogások: Reddit
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2021. 11. 25.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21226) kristof123


kristof123
őstag

Üdv! Vettem egy új egeret és ha nem bánjátok leírnám a tapasztalataimat vele kapcsolatban.

A4tech X-710BK
Sensor: Avago ADNS-3060
CPI/DPI: 100-2000
Perfect Control: over 3 m/s*
Malfunction: over 3 m/s*

Játék közben jól vizsgázott. Nem vérzett el a kezem alatt (nem úgy, mint a g500..) Amikor szétszedtem volt benne egy 18g-os súly. Kiszedve belőle elég könnyű lett, így sokkal jobb volt vele játszani.
Huano mikrokapcsolók vannak benne. Hangos és erőteljes kattanással. Szvsz nem fogja feladni egyhamar. Az alján mindössze 2 csavar van, így nem zár le teljesen és kilátszik a LED fénye. Engem nem zavart, mert a monitort lesem nem az egeret, de azért ezt meglehetett volna oldani szebben is.
Mouse1 és a mouse2 gombok sokkal jobban be vannak lőve mint a logié. A loginál holtjátékot fedeztem fel amit nála nem tapasztaltam (az is lehet, hogy csak jobban ki vannak már kopva). Viszont az oldalsó gombjai nyomáspontja elég érdekes. Nem igazán tudom mikor nyomom le. Sőt néha akaratlanul le is nyomom úgy, hogy észre sem veszem csak hallom, hogy kattan egyet. Elég nagy kezem van. Remélem sikerül megszokni, hogy ne nyomkodjam.
Formája hasonló a logihoz, de kisebb ami engem még zavar (kb.: 121x67x34). Tapintásra sokkal jobb, úgy érzem ezen az egéren jobban megtapad a kezem. Mindkét oldala és a teteje is érdes műanyag, ráadásul a hüvelykujjamnál még be is van mélyesztve kis pöttyökkel.
A zsinórja fonott és sokkal jobban hajlik, mint a logié (nem annyira merev). Nem úgy tűnik mintha könnyen megtörne.
A görgőjével meg vagyok elégedve. Annyi bajom van vele, hogy nem annyira hozzáférhető, mint a loginak, de megszokható. Eléggé összefüggő a görgetése, így aki ezzel akar fegyót váltani annak ez maga lesz a pokol. Nekem pont ez a jó, mert én sokat, sokszor görgetek az egérrel és ez a viselkedés számomra előny.
Négy csúszótalpa van, amikben kellemesen csalódtam. Meglepően jól csúszik az egérpadon. Itt már csak az a kérdés, hogy meddig... Bár a dobozában volt pár db tartalék is...
A LOD-ja olyan ~1.5-2.5 mm körül van, ami szvsz jó. Alap járaton 500 Hz-en ketyeg a kicsike. És ezt én nem is terveztem feljebb tornázni.
A hozzáadott szoftvert feltelepítettem és szvsz nem olyan vészes. Nekem mindig csak baj volt ha a Setpoint fent volt a gépen, így ezt sem marasztaltam. Beállítás után töröltem. A beállításokat megtartotta és eddig nem volt baj vele.

Hát ezt kapja az ember 4400 Ft-ért. Szerintem ez az egér nem rossz, hiszem Mo-on beszerezhető, újonnan, garanciával + az ára nem egy égbekiáltó, ráadásul még használható is. (:

[ Szerkesztve ]

(#21868) whYz válasza sider24 (#21865) üzenetére


whYz
addikt

Gigabyte-ot felejtsd el. Ez az a4tech se tunik tul jonak. Huano kapcsolok vannak benne es pixart sensor, aminek van par hibaja, pl prediction.

A G400-nak csak megtetszett a kinezete es azert szeretned? Nem mindig kinezet alapjan kellene valasztanod. Fogdosd meg valahol, szerintem mm-ben is ki van rakva.
G400 akkor eri meg ha palm gripes vagy, kulonben szivni fogsz vele. :)

(#22019) whYz válasza keke69 (#22015) üzenetére


whYz
addikt

Jobb mint a sensei, ha tetszik az ec1 akkor sokkal jobb valasztas. Legalabbis a sensor szempontjabol...

A szenzorrol: A3090, nincs prediction, nincs acceleration, 450/1150/2300 cpi es 1000, 500 vagy 125 Hz drivermentesen. Kb tokeletes...

Kapcsolok: huano gombok, nem tul jok, hamar tonkremennek es nehezebb lenyomni oket mint a szokasos omront.

Az biztos, hogy tul van arazva, ennyit soha az eletben nem er, de hat a sensei sem. :)

Ja meg valami, amiert en nem vettem zowie egeret. A gombjai makrozhatatlanok, nem tudod atalitani az oldalso gombok funkciojat se, ami eleg nagy hatrany.

[ Szerkesztve ]

(#26403) -FLY->


-FLY->
őstag

Szevasztok!

Van egy Zowie EC1-es egerem, mikrokapcsolókat kellene cseréljek benne. Milyet vegyek bele, melyik a legjobb? Típust is légy szíves. Asszem gyárilag huano van benne, piros és fehér.

(#26553) Jetnomo


Jetnomo
csendes tag

Na meg is jött az Zowie FK.
A fogása számomra tökéletes, átlagnál szerintem kisebb kezem van és könnyedén használom tenyeres fogással.Ami kicsit nekem szokatlan az Abyssus után, hogy a "súlyközéppontja" talán egy kicsit hátrébb van, de könnyű hozzászokni.A szenzorral teljes mértékben meg vagyok elégedve, nem tudok rossz pontot felhozni.Talán amibe belekötnének a vérpistik az a 3 DPI beállítás (450,1150,2300), de nekem ezek bőven elegek.450 DPI-n fogok játszani.Nincs +/- gyorsulás, se AS,stbstb.A huano kapcsolókkal sincs bajom, csak kicsit nehezebb kattintani.Számomra ez tökéletes egér.

(#29122) deja vu válasza Skinny26 (#29121) üzenetére


deja vu
addikt

Azt hiszem Huano kapcsolók vannak benne, tényleg nehezebb lenyomni mint mondjuk az Omron kapcsolós egereket? Egyébként ez a Huano nem számít jónak, mert nem olvastam róla olyan jókat?

(#29123) Skinny26
Akkor használd egészséggel! :R
A régi FK-nak nehezebben indult meg a görgője, ennél az újnál már javították ezt nem?

[ Szerkesztve ]

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#30994) drtimot válasza tipuka (#30993) üzenetére


drtimot
aktív tag

Ha játszik az ebayes rendelés, és az IME1.1 volt a kedvenced, akkor vegyél még egy olyat és kész, újonnan is beszerezhető onnan. Az MSE 3.0 belseje pontosan ugyanaz, de a ház erősen más alakú (inkább Razer DA-ra hasonlít), nem biztos, hogy kényelmes lesz, ha az 1.1 az etalon.

Csupa jó egér közül válogatsz amúgy, nem nagyon lehet ilyen listában mellényúlni, de ha különösen fontos a kattintás puhasága, én a Kana i-café verzióját húznám csak ki a listádról, mert abban a TTC kapcsolók elég kemények. (Sőt, a Zowie AM-beli Huano sem a puhaságáról híres. Persze megszokás kérdése is, de az MS1.1-beli Omron után zavaró lehet.)

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/drtimot/index.html

(#32783) nyunyu válasza haypro (#32779) üzenetére


nyunyu
félisten

Illetve olvastam, hogy a Kana v2-ben "Omron" kapcsoló van. Ez annyira jó? Ez miben nyilvánul meg?

Ja, lecsereltek a ket fo gombot a Logitech egerekbol ismeros kinai Omronra, de a tobbi gombja maradt a Kinzukban/Kana v1-ben levo TTC. (lasd a gorgo gombjan levo feliratot, vagy az oldalara forditott oldalso gombokat, amiken latszik, hogy nem feketehasu Omron, hanem feher hasu TTC)

Amit linkeltel japan Omronokat, azok tartossagban messze felulmuljak a kinaiakat.

TTC, Huano, Zhij meg a tobbi noname kapcsolot nem tudnam minosegre sorbarakni, de a kinai Omron is konzisztensebben mukodik naluk.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#33461) SP!T válasza nyunyu (#33460) üzenetére


SP!T
addikt

Az én EC2 Evo egerentyűmben úgy tudom Huano kapcsoló van. Bár nem tudom ez mennyire jó, de elég hangos. Nyomáspont rendben van szerintem. nem is kemény, nem is puha.

There's a device that I've been using called a whoop.

(#34287) jaffa 2843 válasza SP!T (#34275) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Mindegyik jó, de én az újabbat preferálom. Elég elcseszett CPI értékei vannak a régieknek a lencse miatt. A 3310 egy elég egészséges upgrade a 3090-hez képest, plsz tartogat néhány hasznos ficsőrt is.
Csak azok a fránya Huano kapcsolók... :(

[ Szerkesztve ]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#34666) zsoltnyiri válasza zsoltnyiri (#34600) üzenetére


zsoltnyiri
tag

Ezzel kapcsolatban esetleg tud valaki segíteni, valamilyen összehasonlítási alapot adni? :) Nagyon szépen megköszönném! :R

szerk: Amit még elfelejtettem az eredeti postban megkérdezni (lehet már elhangzott, nem láttam), hogy mi pontosan a különbség az omron és a huano kapcsolók között? eléggé megosztó véleményeket olvastam ki egyiket favorizálta ki másikat.

[ Szerkesztve ]

(#34737) zsoltnyiri válasza jaffa 2843 (#34668) üzenetére


zsoltnyiri
tag

Rendben köszönöm, DA-t akkor ki is húztam :))

A kérdéseidre a válasz:
Hogy fogod az egeret? - Főleg claw grip
Milyen érzékenységet használsz? (cm/360) - öö fogalmam sincs, de elég gyorsan használom. Egy kis egérpadom van jelenleg is így szoktam meg. Windows sensitivity 7/11 és 1600 dpi-n van most az egér, szeretem ha gyorsabb.
Maximális keret? - 20 körül
Kellenek-e plusz gombok? (oldalt, tetején, stb) - oldalt jó lenne ha lenne 2 a hüvelykujjnál, de 1 még nagyon max belefér (SS Kana v2)
Milyen játékokkal játszanál? - Eddig főleg WoW, LOL és társai, de mostnában rászoktam a BF3-ra, ezért gondoltam nem ártana egy kevésbé hulladék egér mint ami jelenleg van :)
Zavar-e a prediction? - fogalmam sincs
egyéb:
Bármi ami eszedbe jut, vagy fontosnak tartasz. Pl: LOD, forma, súly, kábel, felület, belső memóra, stb..
- Most elég merev a kábele az egérnek ez azért zavaró. LOD jó lenne ha alacsony lenne, forma meg viszonylag kicsi és claw grip. Csicsa, világítás belső memória stb hidegen hagy.

DA kiesésével maradt a Logi g302-re várás, SS Kana v2, KPM (formája lehet zavarni fog) vagy Zowie fk2 (e felé hajlok). Amitől kicsit félek, hogy nem ismerem a márkát, és csak 1 év garancia van rá a SS 3 évével szemben. Mennyire tartosak ezek az egerek? Valamint miben nyilvánul meg, hogy Huano kapcsoló van bennük Omron helyett?

[ Szerkesztve ]

(#34739) jaffa 2843 válasza zsoltnyiri (#34737) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Akkor ugyanaz a válasz, mint az előző kollégának. [link]

MOBA-ra, nem vennék Huano switch-es egeret.(Én mondjuk semmire sem) Sőt a kínai Omron is zavaró, nem olyan kellemes mint a japán.

[ Szerkesztve ]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#34743) zsoltnyiri válasza jaffa 2843 (#34739) üzenetére


zsoltnyiri
tag

Hat pedig ugy latom, hogy ez a valasztek :D vagy kinai omron vagy huano. Gondolom a kapcsolo cserevel ugrik a garancia is igaz? Illetve mennyire bonyolult?

Koszi a segitseget pixelbe majd megfogdosom oket es akkor eldontom. Bar jo lenne tudni logi g302 mikor lesz kaphato viszonteladoknal :( Mobaval tulajdonkeppen mar nem is jatszom mondjuk ugyhogy meg mem vettem el a zowiet.

[ Szerkesztve ]

(#34972) bbdzyx


bbdzyx
senior tag

Zowie FK2(vagy FK1)-nél mennyire aktuális dolog még az a 'button lag'? Régebben olvastam ezt a Zowie egerekről, de ez tkp. mit jelent? Többről van szó mint a Huano kapcsolók magasabb nyomásérzékenységéről? btw mennyire zavaró ez utóbbi dolog pl. egy CS-s Glock spraynél?

“Going outside is highly overrated.” ― Ernest Cline, Ready Player One

(#37201) batagy


batagy
őstag

Sziasztok!

Van nekem ilyen olcsó Ebay-jes ergonómikus egerem (Memteq BG970 típus), 2 db is.

Meg vagyok a teljesen elégedve a formájával és működésével is. Egyetlen bajom az, hogy a bal és jobb oldali gomb relatíve nehezen nyomódik le, azaz erősen kell kattintani.

Lefotóztam a belét, a mikrokapcsolót:
fotó1
fotó2
fotó3

Annyit látok hogy a kapcsoló "Huano" típus. Hol tudok olyan mikrokapcsolót venni, amely ezzel kompatibilis és puha a nyomása?

Tudom nem illik ez az olcsó egér a topikban emlegetett egerek színvonalához, de akkor is.

Köszönet

(#37454) Cheesy válasza KaiotEch (#37443) üzenetére


Cheesy
őstag

Vagy egy ilyet :U
ZOWIE EC EC1 EC2 eVo Huano Blue micro switch
Ez jobb mint az Omron vajon?

www.vakbelmutet.hu

(#37470) jaffa 2843 válasza Cheesy (#37467) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Nameg a kemény Huano kapcsolók. :U

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#38247) Addel válasza Sz4bolcs (#38246) üzenetére


Addel
senior tag

Lehetne benne akár Huano, de akár Phillips is...vagy valami általam nem ismert csing-csung kínai is akár.

(#38490) -FLY-> válasza Vanir (#38489) üzenetére


-FLY->
őstag

A jó huano! :))

(#38496) dobragab válasza jaffa 2843 (#38493) üzenetére


dobragab
addikt

Beleteszik egy basic formába a legjobb kapható szenzort, basic feature-öket is kihagyva, eladják 20k-ért, közben spórolnak 100 Ft-ot a Huano kapcsolókon. Grat.

Valaki múltkor írta, hogy nagy tételben 1 Ft milyen sokat számít, ezért is nem raknak bele japán Omronokat, mert hogy pl. egy ellenállás milyen sokba került. Szerintem ez itt nincs így. Kérdezz meg bárkit innen, hogy fizetne-e 1000 Ft-tal többet a kedvenc egeréért, ha gyárilag japán Omronokkal lenne. Ez igenis növeli az egér értékét, és nem csak többletkiadás.

[ Szerkesztve ]

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#38499) kemotox válasza dobragab (#38496) üzenetére


kemotox
addikt

Ezen lehetne matekozni sokat, de valszeg soha nem fogjuk megtudni, hogy pontosan miért hülyék a Zowienál :D Valszeg arra a következtetésre jutottak, hogy ha emiatt drágábban adnák, már kevesebbet adnának el. Pl egy átlag felhasználónak aki azért veszi meg a 20+ ezer forintos egeret, hogy majd WOTban pwnolhassa a noob polákokat mondhatod, hogy mi az az Omron meg a Huano. De igazad van, simán megérné a plusz egynéhány ezer forintot, de ki tudja mi jár ezeknek a bipsiknek a fejükben mikor ilyenen spórolnak :D Valszeg azt a plusz egynéhány ezret már így is belekalkulálták az árba...

[ Szerkesztve ]

(#38652) darky01


darky01
csendes tag

Sziasztok!

Olyan egeret szeretnék venni, ami szimmetrikus és van legalább két extra gomb jobboldalon (nem felül). Keret kb 8e Ft , játékra (nem profi) , munkára , böngészésre használnám.

Az összefoglalót és az utóbbi párezer hozzászólást elolvastam.Egyedül emag-on találtam egy A+ G5 Loki (átmatricázott Motospeed V6) egeret, huano kapcsolós és avago 3050 optikai szenzoros, tehát a kerülendő kategória. Van-e esetleg alternatíva ebben az árkategóriában?
A Cm Storm Recon vagy a Evga torq x3, x5 megéri a kétszeres árat a Lokihoz képest?

(#40411) nyunyu válasza triluan (#40408) üzenetére


nyunyu
félisten

Gua Huano

Zowie egerekben szokott mostaban elofordulni.

Instant csere japan Omronra.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#40421) nyunyu válasza triluan (#40414) üzenetére


nyunyu
félisten

Ez egy nagyon régi egér de meg voltam vele elégedve. A szenzorokat mi alapján lehet beazonosítani? (szétszedés után)

Chip tetejen levo felirat alapjan, jellemzoen par betu+sok szam mogotte.

Zowie egerekben levo Huano kapcsolokat meg nem szoktak szeretni, mert kemenyebbek, mint a (puha) Omronok, nehezebb oket megnyomni. Plusz hamarabb is halnak.

Japan Omronnal oda kell figyelni a pontos tipusjelzesre, mert azokbol ketfele kemenyseg letezik: 1.5N-nal nyomando sima D2F szeria es variansai, illetve a puhabb 0.75N-os D2F-F szeria. (D2F-01F-et szoktam azokbol ajanlani, de egerben torteno felhasznalasra a D2F-F is tokeletes)

Kinai Omronokbol asszem csak puha van. (D2FC-akarmik, D2F-J01F)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#40423) triluan válasza nyunyu (#40421) üzenetére


triluan
tag

Köszönöm!

Akkor valószínűleg holnap újabb képekkel jövök. :) Remélem nem probléma.

"Zowie egerekben levo Huano kapcsolokat meg nem szoktak szeretni, mert kemenyebbek, mint a (puha) Omronok, nehezebb oket megnyomni. Plusz hamarabb is halnak".

Én szeretem a határozottabb nyomáspontú egérgombokat és nem zavar ha van egy "katt" hangja. A görgő gombja legyen könnyebben nyomható nekem ez számítana persze jó lenne ha tartós is lenne..

[ Szerkesztve ]

(#42471) SP!T válasza mqm (#42470) üzenetére


SP!T
addikt

FK2-t egészen megszerettem formailag. Csak a Huano kapcsoló hangja irtózatos. :D tak-tak-tak, mintha valami filléres egér lenne. Mivel garos, nem akarok kapcsolót cserélni benne. EC2-A lenne az ideál szerintem, de lehet FK2-nél most már megtapadok. :)

Persze WMO-t továbbra is spejzolok. Ma is sikerült egyet találnom neten 800Ft-ért. :)

There's a device that I've been using called a whoop.

(#42475) dobragab


dobragab
addikt

Genius Maurus első benyomások

Nem kell betojni, hamarosan lesz róla cikk logout-on. Szerintem főoldali. (Szerintetek?)

QcK Minin nem tudtam alaposabban megrángatni. 450-en és 900-on teljesen rendben van, 1800-on irdatlan input lag, 3500-on még nem volt merszem kipróbálni. 500 Hz-en ment csak eddig, azzal sincs gond. Stabilan tartja. Érdekes, hogy 125 Hz-es beállítás nincs, csak 250 / 500 / 1000. Majd a Raindrop :))

Paint tesztje teljesen rendben van, szerintem semmi AS nincs benne. Esetleg valami minimális, vagy csak a kezem olyan pontos. Majd alaposabban kipróbálgatom, lesz Paint teszt is.

Jitter 1800-on sem látható, de az input lag miatt képtelen vagyok használni.

LOD-ja A3090-hez méltó. Valahol 4 mm körül lehet.

Görgője a KPM-re emlékeztet. Lefelé görgetésnél nagyon frankó, felfelé olyan, mint SP!T-é, hasonlóan kattog. Az oka is ugyanaz lehet. A lenyomásáért felelős gomb kifejezetten tetszik, bár érzésre mintha TTC lenne alatta. Határozott, nulla holtjáték, nem is feszül. Dicséretet érdemel.

A főgombok teljesen jók, elég puhák, a G402 puhaságára emlékeztetnek. Érzésre tuti, hogy kínai Omronok.

Az oldalgombok rettenetesek. 2 mm holtjáték (szerencsére nem lötyög, de 2 mm-t kell benyomni, amíg kapcsolót ér), alatta valami Huano / Kailh-szerű szörnyűség (érzetre).

Anyaghasználata kitűnő. Az oldalsó rész kifejezetten a KPM anyagára hasonlít, csak feketében. Most, ebben a 40 fokban eléggé izzadt kézzel sem csúszott egyáltalán. A felső rész (és gombok) szintén nagyon hasonló, bár egy fél fokkal fényesebb és csúszósabb, de még így is remek. Kábé olyan, mint a G400s oldala.

Az alja valami végtelenül olcsó fajta, vékony, matt. (Mondjuk kit érdekel? :D ) A hátsó, visszafelé görbülő része pedig fényes, csúszós műanyag. Mivel az előre, lefelé görbülő részen van, az ember keze sose ér hozzá.

Az oldalgombok anyaga ugyanaz, mint a hátsó részé. Annyira nem gáz, ott nem is kell tapadnia. Könnyű megtalálni, és egyáltalán nincs útban egyik oldalon se. Az elhelyezése baromira emlékeztet az MX310-ére.

A görgője puha, átlátszó / fehér gumi. Minőséginek tűnik, bár vészesen emlékeztet a DB 3G gumicsíkjára. El tudom képzelni, hogy idővel mállani fog.

A formája kifejezetten claw / fingerre való, palmra használhatatlan. Nekem bejön, bár elég szokatlan a két szélén az ujjtámasz / borulásgátló / szárny.

A kábele harisnyázott, a vége aranyozott. (Parasztvakítás lvl 99.) Kábé olyan merev, mint a Kana / Kinzuéké.

A talpáért jár egy vastag mínuszpont. Gagyi műanyag, csúszós-szerű bevonattal. Kb. olyan, mint az újabb WMO-kon lévő, csak éles a széle, így szövetpadon kifejezetten hangos. Szerencsére az a legegyszerűbben cserélhető része. Ráadásul szerencsétlen formájúak. Jaffa nem fog örülni :DDD

Mérlegen 98 grammot nyom. Kifejezetten farnehéz, és a súlypontja felül van. Eszerint van a burkolat felső részébe csavarozva egy kb. 20 grammos súly, azt megszüntetve elég jó lehet.

Még nem szedtem szét, így nem tudom, mennyit nyom az a súly, az oldalgombokkal és a görgővel lehet-e bármit kezdeni.

Mindenesetre az árát szerintem baromira megérte. 6700 Ft + szállítás volt, PCX-től rendeltem. Itthoni garisan. Bővebb teszt hamarosan. Leginkább a szenzor részét fogom kifejteni bővebben.

Fate meg fog kövezni, de nekem úgy tűnik, találtam egy fenntartásokkal ajánlható egeret. (Nem tudjuk, mennyire lesz megbízható, bár az itthoni gari miatt kevésbé gáz. Asszem én 2 évet kaptam rá.)

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#42657) SP!T válasza Rathrol (#42656) üzenetére


SP!T
addikt

Nekem bejövős! Igazából minőségi cucc. Talán a mikrokapcsoló amit sajnálok, hogy állandóan kispórolnak ebből a márkából. Mindben Huano van Omron helyett.

There's a device that I've been using called a whoop.

(#42660) Rathrol válasza SP!T (#42659) üzenetére


Rathrol
aktív tag

És ez a Huano kapcsoló mennyire bírja a strapát az Omronhoz képest? Ugye itt 1 év garit adnak rá.

(#42744) SP!T válasza leviske (#42743) üzenetére


SP!T
addikt

Nem tudom, még nem volt évéig Zowie-m. Huano van benne amúgy. Kapcsoló a legkevésbé érdekes tényező. Simán cserélhető! Amúgy meg most adtam el nemrég egy WMO-t, amiben pár hónapja cseréltem japán Omronra a kapcsolót és már dupla klikkel a vevő állítása szerint. Szóval postázgathattuk megint ide-oda, hogy kicserélhessem. Szóval lutri!

[ Szerkesztve ]

There's a device that I've been using called a whoop.

(#43070) dobragab válasza Skullwipe (#43062) üzenetére


dobragab
addikt

Kérlek, törekedj a hozzászólásod tagolására, nem kicsit nehezíti meg az olvasást. Bár a kiemelés némileg javít a helyzeten.

Claw / fingertip-hez ugyanazok az egerek tartoznak. Kisebbek, könnyebbek, mint mint a palm gripre valók, és fogásban nem sok a különbség.

Úgy tudom, mindegyikben mindenhol Huano kapcsoló van, azon belül meg mindegyik gagyi, persze megszokhatóak. Ha nem félsz egy kis bütyköléstől, én a helyedben azonnal raknék bele japán Omronokat, hiszen ha bármi egyéb garizandó baja lenne később, azt is meg tudnád bütykölni. (Kábel, görgő, többi kapcsoló...) Én a G100s-t kb. 10 percig használtam eredeti kapcsolókkal, utána csere. Sokkal jobb érzetre is, és tovább is bírják.

A teflontalpak valóban erősen ajánlottak, különösen a jaffa-féle. Azokat többször is vissza lehet ragasztani, pláne, ha kérsz hozzá némi extra ragasztót, vagy van otthon. Így akár a talpak beszerzése után is tudod bütykölni. Azt javaslom, amennyiben szétszeded, csak azután, hogy megérkeztek a talpak, ugyanis az eredetieket általában nem nagyon lehet visszaragasztani.

Én se túl sokat játszok, de irritál amit François Morier szépen a videóban elmagyarázott, ahogy a felületen elcsusszan és mindig rángathatom vissza bármit is csinálok.

Hány percnél van az a rész?

[ Szerkesztve ]

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#43923) dobragab válasza kemotox (#43921) üzenetére


dobragab
addikt

*1800 ;]

Zömmel egyetértek. Azért szerintem a DB 2013 elfogadható cucc lehet, de nem annyiért. Szerintem 800 DPI-n nincs benne smoothing, bár még nem tudtam megmérni. Viszont 5 grammal könnyebb, mint a 3.5G.

Elképzelhetőnek tartom, hogy egyszer a PLN-szenzorok is elfogadhatóak lesznek. Nincs bennük accel (a Mambában legalábbis nem volt, a DPI-pontatlanságot néztem annak), mondjuk konstans +3 ms input lag volt G100s-hez képest. Ja és szövetpadon nem működnek jól, meg felemeléskor hülyeséget közvetít, ami a LOD trimmelésével megoldható.

OCN-ről Above8 (PLN-lover) posztolta ezt a képet. Szövetpadon alacsony sebességnél rendkívül pontatlanok, a finommozgás valóban rossz, ezzel próbálják javítani.

Na de annyiért semmi értelme a PLN szenzoroknak, egy jó optikai kb. hátrányok nélkül, feleannyiért tudja ugyanazt.

SS is elment arrafelé, hogy régi név + új fos. Zowie meg semmi újítást nem hoz ki, csak reszelget az egerein. Legalább nem csicsázza sz@rrá, és jó termékeket árul. Csak azok a Huano kapcsolók ;]

Szerintem mostanság a nagy gyártók közül egyedül Logitech tartja magát. Tűrhető áron ad nagyon jó egereket, bár egyik-másik sz@r. Mindegyik egérben van újítás, korrekten össze vannak rakva.

Régebben az ajánlott egerek listáján tudod, mi volt? 90%-ban Logitech, Razer, SS, Zowie. A többi: három ősi MS, + egy nem kapható A4Tech.

Most? Genius, CM, Roccat, Ninox, Mionix, talán EVGA, talán Rapoo... Elqrvultak a régi-nagy gyártók, az újak meg kezdik kihasználni.

[ Szerkesztve ]

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#43924) kemotox válasza dobragab (#43923) üzenetére


kemotox
addikt

DB-ből volt a sima, ami EZERHACCÁÁ DPI-s, meg a 3G-s ami 1800. Miféle 3.5G-ről teccikbeszéni?

"SS is elment arrafelé, hogy régi név + új fos. Zowie meg semmi újítást nem hoz ki, csak reszelget az egerein. Legalább nem csicsázza sz@rrá, és jó termékeket árul. Csak azok a Huano kapcsolók ;]

Szerintem mostanság a nagy gyártók közül egyedül Logitech tartja magát. Tűrhető áron ad nagyon jó egereket, bár egyik-másik sz@r. Mindegyik egérben van újítás, korrekten össze vannak rakva."

Én épp ezért szerettem meg a használt egereket. Jó olcsón be lehet szerezni régi nagybetűs Legendákat, olcsón felturbózni (dzsepeníz omron und teflontalp made by jaffa), és ha van kedve/türelme/pénze az embernek akkor vadászhat rá borítást ebayen vagy le is festheti, és olyan, mintha vadi új lenne. Kábelt is lehet szerezni könnyen. Szóval tök jól el lehet vele lenni. (persze csak ha szeret az ember barkácsolni, de ugyebár a fiúk mind szeretnek :D)
Nevelgeti az ember, törődik vele... a sajátjának érzi. Szerintem a nők is ezt érezhetik mikor gyereket szülnek :DD
És ezek után egy örökkévalóságig tartó egeret kap az ember, aki mindvégig a gazdája mellet áll, legyen szó bármiről, az aratástól kezdve a gyilkosságig. (pl. Farmville & CS :D)
Meg az is egy elég jó e-potencianövelő érzés, hogy olyan egérke van az ember keze alatt, ami csak keveseknek..

(#47330) bbdzyx


bbdzyx
senior tag

NA EZAZ! A Zowie a BenQ-val közösen frissítette a termékpalettát és végre lecserélték a Huano kapcsolókat Omronra!

+ Végre egy használható weboldal, az előző katasztrófa volt.
- A piros logó viszont tré.

meg lesz G-SR végre homogén feketében.

[ Szerkesztve ]

“Going outside is highly overrated.” ― Ernest Cline, Ready Player One

(#47457) bbdzyx válasza Land (#47455) üzenetére


bbdzyx
senior tag

A haverod is jobb player lenne, ha lejjebb venné a szenzijét (amennyiben FPS-el játszik).

A Zowie egerek Huano kapcsolóira meg az egyedüli panasz az, hogy sokkal keményebb nyomásponttal rendelkeznek mint az Omronok. De mivel ugye nemsokára jönnek az Omronos BenQZowie-k, így már ezen a fronton sem fogja érni őket kritika. ;]

“Going outside is highly overrated.” ― Ernest Cline, Ready Player One

(#47459) Land válasza bbdzyx (#47457) üzenetére


Land
veterán

1600-2000 cpi-ről beszélünk, én is ennyin játszom és nem hadonászom a kezemmel.
Egyébként Bf4-ezünk. Nem profi szinten, kikapcsolódásképpen. A legtöbb hobbi játékos észre sem veszi a különbséget egy "csúcs világítós nagy dpi-s noname" és egy igazi profi egér között. Pl én nem állítom, hogy a Sharkoon pontos egér, de nem vettem észre az ellenkezőjét. Csak azért írtam le, mert szerintem lehet boldog egy hobby játékos egy "nem feltétlenül ajánlott" olcsóbb egérrel és ameddig utána sem olvas, nem fogja belelátni, hogy szar.
Huano: akkor lehet ezért halkabb, illetve könnyebb klikkelni a Cápával. Meg a görgője sűrű, finom gumirecékből áll, így hangtalan, míg a Zowie hangoskodik.

[ Szerkesztve ]

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#47534) csabooooo válasza kemotox (#47533) üzenetére


csabooooo
aktív tag

Múlt héten voltam taperolni pixelben, aztán meg is rendeltem tőlük egy ZA12-t. Éppen pénteken vettem át, mikor bejelentették az új szériát...
Méret ugyanaz marad, csak a mikrokapcsoló lesz omron a huano helyett, és a görgő változik 16 steppingesre a 24 helyett.
NIncs rajta gumibevonat, szimpla matt fekete műanyag.

(#47877) \/ulp válasza ¤Envy¤ (#47866) üzenetére


\/ulp
csendes tag

Ilyen egeret használtam két évig. Sajnos nagyon rossz, 3305DK típusú szenzort kapott, ezért gyakran néztem vele az eget játék közben. Formára is elég szerencsétlen: nagyon kicsi, így az egér hátsó felén levő kidomborodás miatt nem valami kényelmes. A kábele, bár nem harisnyázott, nagyon merev. A főgombok alatt Huano kapcsolók vannak. "Elmegy" kategória, kicsit határozottabban kattannak, mint a Newmen-em kínai Omron-jai, de nagyon "occó" hatásúak. A többi gombról inkább ne is beszéljünk. A görgő nagyon jó, szinte hangtalan, a fokozatok is jól elkülönülnek. A tömege nagyon alacsony (főleg a 18g-os súly kivétele után), a talpak faszák (2 extra szettet is adnak vele), a driver is hibátlan. Netezésre elmegy a cucc, bár pénzt nem adnék utólag érte.

(#47819) SP!T
Biztosan nagyon jó egér lehet, szívesen kipróbálnám, csak nem értem, hogy egy közösség által tervezett egérben miért nem japán Omronok vannak? Oké, spórolniuk kellett, de nem hiszem, hogy sokkal többe kerültek volna kínai társaiknál...

(#48632) Zoli83 válasza izee (#48629) üzenetére


Zoli83
tag

Igen, EC1 evo-t próbáltam, de nekem az egy hatalmas hajó volt, ezért gondolom hogy talán az eggyel kisebb jobb lenne. :DDD Nekem is elég nagy kezem van (a középső ujj végétől a tenyerem aljáig kb. 20 cm).
Én is láttam már hogy van új verzió, ami huano helyett omron mikrokapcsolókat kapott meg a logó fehér helyett piros lett (plusz a Benq logók oldalt és alul), ezen kívül belül szerintem nem változott semmi. Eleinte a Zowie egereknél kicsit szokatlanul kemények voltak a gombok nekem -amikor omronról-huanora váltottam-, de meg lehet szokni. Nem tudom, hogy érdemes-e várni az új Benq verzióra ami a fent leírtakon kívül mind formára mind súlyra ugyanaz.
Ispy: Köszi. :P

(#48650) phenomHUN válasza ReSeTer (#48649) üzenetére


phenomHUN
aktív tag

Normálisabb márkákban (Logi, Razer, SS, stb.) mind kínai Omron van alapból. Japán Omron csak néhány Asus egérben van, és a nemsokára érkező Benq-Zowie-kban lesz.
Gyakran fordul elő Kailh, (G)Huano, és hasonló noname kapcsoló is.

Egyébként nem nagy ügy egy kapcsolócsere; ha minden másban jó a mostani egér, jobban megéri csak azt cserélni benne.
Egy pár kapcsoló 350 forint apróról, postával együtt, ha tudsz forrasztani gyerekjáték kicserélni.

[ Szerkesztve ]

(#48839) Vanir


Vanir
veterán

Megvan az oka, hogy miért érkezik később az új Zowie vonal, visszhívták az Omron kapcsolósokat, és megy beléjük vissza a Huano.
Elvileg duplaklikkesedtek elég csúnyán.

[ Szerkesztve ]

(#48851) ReFleXx válasza bbdzyx (#48849) üzenetére


ReFleXx
addikt

Pedig ezt mondjak magukrol. Megy a rework vissza Huano-ra.

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#48852) Skullwipe válasza ReFleXx (#48851) üzenetére


Skullwipe
senior tag

Totál nem értem minek kavarják össze a kínait, a japánnal. A laikus vásárló meg nem érti hogy miért kapott ilyet, miért pont vele történik meg. Aztán meg ilyen lépésekre legyenek kényszerítve, hogy cserélhetnek ki mindent márciusig. Megint ugyan ott vannak a kínai huano, és csak bedőlt marketing, sok-sok magyarázkodással. Mert ugye "drága" a jó fajta :W

(#48853) ReFleXx válasza Skullwipe (#48852) üzenetére


ReFleXx
addikt

En meg azt nem ertem milyen japanrol beszelsz :) Kinai Omron-t tettek az uj valtozatokba, a kinai Huano helyett.

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#49034) dobragab válasza Mukucs (#48924) üzenetére


dobragab
addikt

Fingertip gripre és high sens-re Logitech G100s (1750-ig vállalható) és Razer Abyssus (1800-ig jó) az igazi. SS Kana v2 (max. 1600) kicsit nagyobb, és útban lehetnek az oldalgombok.

Ha meg tudod fogdosni a G302-t, az is jó lehet, de látatlanba nem merném megvenni.

Zowie-k MOBA-ra szerintem kiestek a kemény Huano kapcsolóik miatt. EC2-A ráadásul palm gripre való.

[ Szerkesztve ]

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#49223) Vanir válasza m_dawe (#49221) üzenetére


Vanir
veterán

Magyarországra már nem fog elérni az Omron-os széria, mert baromira duplaklikkesedtek, így maradnak a Huano-nál. Igazából a burkolat kialakítása miatt kemények a gombok, szóval nem feltétlen éri meg.

(#49515) ReFleXx válasza Vanir (#49498) üzenetére


ReFleXx
addikt

Ma vettem át én is a ZA12-t :D illetve jómagam is EC2-A-ról váltottam. Érdekes, hogy aki árulta itt HA-n meg épp EC2-A-ra akar váltani, ha tudom akkor 1:1-be cserélhettünk volna.
Első benyomás: tetszik a púp a hátán, passzol a tenyerembe, nekem biztosabb fogást ad. Kicsinek éreztem az IMO utan, de csak mert ennek középen karcsúbb a formája, hosszban teljesen jó a méret, kinyúltott ujjakkal sem log le az ujjbegyem a gombok végéről, a ZA11 lehet kicsit szélesebb lenne, viszont hosszban már valszeg sok, jo lesz ez a méret.
Érdekes hogy a bal és a jobb gomb mintha totál más tipus lenne. A jobbnak nagyobb a nyomáspontja és a hangja is másabb, de nem zavaróan.
EC2-A-hoz képest kicsitt jobb a görgő, főleg az alatta levő mikrokapcsoló, mert az valamiért nagyon kemény volt volt az EC-n. :Y
A ZA felülete valóban más, most már saját magam is látom és érzem, kicsit szemcsésebb/érdesebb ami nekem jobb.
Az EC2-nel kicsit zavart hogy nehezen tudtam elkuloniteni az oldalso 4-es es 5-os gombot, de meglepodtem hogy itt a ZA-nal kicsitt nagyobb a rés a két gomb között, igy jobban elkülöníthetőek.
A belseje ugyanaz, szal itt nem varok valtozast, de ezzel nem is volt bajom az EC-nel.
Igy első pár óra használat után nem bántam meg a cserét, ha beválik és marad a zegér akkor cserélem a talpakat feher teflonra, illetve szetkapom es berakom a japan omron mikrokapcsoloimat a huanok helyere.
Ez a fekete talp ugy vettem eszre befogja az egerpadom ami mintas.
Holtjáték nálam nincs, vagy az IMO utan mar fel sem tunne ha egy kicsi lenne

[ Szerkesztve ]

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#49665) Vanir válasza Exfury (#49664) üzenetére


Vanir
veterán

Szenzorilag nagyon jó. A kábel egész hajlékony és könnyű, illetve maga az egér is könnyű. A görgő lépései jól elkülönülnek. Két oldalgomb van bal és jobb oldalon is, ebből egyszerre csak az egyik oldal működik.
A kattintások kemények a guanó Huano kapcsolók és a burkolatkialakítás miatt. A talpak szvsz jók, de hamar kopnak.
Claw és fingertip fogásra kényelmes, palmra nem valószínű (utóbbira inkább ZA12 vagy ZA13 ha FK2 méretűt keresel).

(#50144) bbdzyx válasza kemotox (#50140) üzenetére


bbdzyx
senior tag

Pontosan, az ipari hulladék Hama egerek is sokszor kínai Omronnal szereltek, mégsem halnak be hetek alatt. Korábbi, a még sárga logós modelleknél volt nagy a click latency, mert a Huano kapcsolók magasabb debounce timeot követeltek meg. Most gondolom rájöttek, hogy nem elég szimplán kapcsolót cserélni, újra kéne írni a fw-t is.

“Going outside is highly overrated.” ― Ernest Cline, Ready Player One

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.