Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#18301) Flashget válasza p0la (#18299) üzenetére


Flashget
félisten

ha nem leharcolt a Pio 216 akkor az a jobb.

Realme GT Master Edition

(#18302) verybigboy válasza p0la (#18299) üzenetére


verybigboy
senior tag

7260 vagy a Pio216. 7280 (ha a másik kettő elérhető) én hagynám.

(#18303) p0la


p0la
csendes tag

Köszönöm a válaszokat! Azt hiszem a Pioneer 216 lesz a kiválasztott.
(7260-t nem tudok eladót, csak a két típust amit kérdeztem)

(#18304) p0la


p0la
csendes tag

Na lejárt a szerkesztési idő, de csak nem bírom ki :)
A 7280 közvetlen a 7260 után jött és ezek szerint rosszabbra sikerült?
Visszaolvasgatva a topikot tudom a hardveres különbségeket,
renesas chip, illetve a 1 MB puffer.
Lehet nem voltam elég figyelmes, de nekem az jött le,
hogy a 7260 valamivel tán jobb, de nem ég és föld a különbség,
másrészt a 7280 még lehet jobb, újabb fw miatt. (2011 körüli hsz-ek alapján)
Azért írom mindezt, mert most meg olyan egyértelmű volt a válaszaitok alapján a
7260 fölénye.

(#18305) creed33


creed33
aktív tag

Sziasztok!
Létezik olyan usb-s asztali DVD lejátszó amely képes arra hogy a lejátszójába tett DVD lemez tartalmát közvetlen át tudja az usb-jébe csatlakoztatott pendrive-ra másolni? :U

(#18306) Flashget válasza p0la (#18304) üzenetére


Flashget
félisten

7260 szebben pörköl mint a 7280.

Realme GT Master Edition

(#18307) p0la válasza Flashget (#18306) üzenetére


p0la
csendes tag

Oké, köszi :)

(#18308) p0la


p0la
csendes tag

Szerintetek az írott lemez hamarabb elbánik az olvasófejjel, mintha csak gyári, préselt lemezt használnánk?
Gondolom az égetett korong jobban igénybeveszi a diódát, de az érdekelne, jelentős-e az élettartam különbség,
csak préselt, illetve, ha többnyire égetett lemezekkel etetjük az asztali lejátszókat?

(#18309) kali válasza p0la (#18308) üzenetére


kali
legenda

szia,

(szerintem) nincs jelentős különbség!

(#18310) p0la válasza kali (#18309) üzenetére


p0la
csendes tag

Szia
Ez tapasztalat vagy csak "úgy" szerinted? :)

(#18311) kali válasza p0la (#18310) üzenetére


kali
legenda

ezt tapasztaltam korábban, éveken át, több/sok optikai meghajtóval, de amit tapasztalok, viszont nincs hivatalosan tesztelve/bizonyítva, arra nem írom, hogy konkrétum.
más dolgok is befolyásolják az elhasználódást, akár még a problémás minőségű írható korongok is - megtörtént eset, hogy (homok)zárvány volt az írható lemezben, és a szó szorosabb értelmében csattogott az író, amikor odaért az írással a fel -, szóval nehéz konkrétumot mondani, hacsak valai nem teszteli le úgy, hogy két azonos típusú író, az egyikkel csak nyomottat, a másikkal pedig csak írottat használt, azonos egyéb feltételek mellett...stb.

[ Szerkesztve ]

(#18312) p0la válasza kali (#18311) üzenetére


p0la
csendes tag

Közben rád kerestem és látom nem csak 'úgy mondod" :)
Bocs, csak tudod van, aki odatéved és csak ír valamit...
Így megkövetlek és köszönöm a válaszod :R :)

Az igazság, hogy eddig PC-s zenét erőltettem, de év eleje óta folyamatossan megszabadultam, hangkártyáktól, DAC-tól, integrált DAC-s erősítőktől, szóval a PC-s zenélés alapköveitől.
Tudom, pont jókor, mikor a többség egyre inkább a zenélés ezen a módját válassza :D
Nálam egyszerűen az, az ok, hogy az asztali CD játszómmal elégedetebb vagyok, mint amikor a PC-ről próbálkoztam.
Minden hátráltató körülmény (egyre kevésbé gyártanak minőségi írót, lemezt) ellenére, számomra ez járhatóbb útnak tűnik.
A kis diódát viszont féltem, ezért volt a kérdés :)

(#18313) kali válasza p0la (#18312) üzenetére


kali
legenda

mostanában ritkábban írok ide, de attól még írok lemezeket, bár mostanában főként notijaim vannak, és cd korongokat írok nagyobb hányadban - lemezlovaskodom is, és minőségi lemezre írok, megfelelő optikai meghajtóval, mert cd lelemzről is játszom le a zenéket, és úgy is tárolom, nem csak merevlemezen, mivel fizetős hivatalos forrásból kapom a zenéket, de ha egyszer letöltöttem, akkor már nem tudom ismételten megtenni azt. igaz, felhőbe is szándékozom felvinni, de még nem szántam rá magam, mivel nem 10 - 20 gigabyte anyagról van szó...
notiról is zenélhetnék, de én még bakeliten tanultam, és a "hagyományos" dj cd és bakelit lejátszók az igazi zenélés, nem pedig programmal, amihez nem nagyon kell tudás, szóval részemről marad még egy ideig a cd/dvd korogok írogatása! :)

(#18314) p0la válasza kali (#18313) üzenetére


p0la
csendes tag

Igen, én meg sokszor úgy járok, mire kimegy a divatból, akkor jövök bele :)
Sajnos vagy inkább szerencsére nekem is sok pörkölni valóm van, ezért is akarok még normális írót venni.
Napi 20-30-at írok, nem tudom meddig bírja... Meg hát jó, ha van tarcsiban, egyre nehezebb jóféle írót venni, addig kell, amíg lehet :)

Na igen, a bakelites zsonglőrködés az igazi, legalábbis nekem az tetszik, bár semmiféle DJ képzettségem nincs :)

[ Szerkesztve ]

(#18315) p0la válasza p0la (#18314) üzenetére


p0la
csendes tag

Rosszul írtam, napi max. 20 lemezt írok, de van, hogy csak 2-3-at.

(#18316) Flashget válasza p0la (#18308) üzenetére


Flashget
félisten

Amennyiben normális, minőségi lemezt használsz nem.
Viszont vannak a neve sincs, olcsó lemezek amik csak frizbinek jók simán tönkretehetik a lézerdiódát ráadásul a ráírt adatot sem tudod visszaolvasni pár hét/hónap elteltével.

bő 10 évvel ezelött a PC-s újság melléklete a CD volt. Olyan "jó" lemezre rakták a dolgokat, hogy a fordulatszámtól a lemezek a meghajtókban robbantak fel.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#18317) p0la válasza Flashget (#18316) üzenetére


p0la
csendes tag

Köszi!
Próbálok normális alapanyagokat használni, inkább az írásból adódó technológiai eltérés miatt aggódtam.

(#18318) vadorzó


vadorzó
aktív tag

Ide is felteszem a kérdést, mert a másik topic elég lassan reagál.

Régebbi Pioneer 109-es dvd írómat szerettem volna csatlakoztatni a mostani alaplapomhoz (p8h61m-lx), de valahogy nem ment. :DDD Milyen csatlakozó, vagy átalakító kell, hogy ezt összehozzam?

You can't see California without Marlon Brando's eyes

(#18319) jeni válasza vadorzó (#18318) üzenetére


jeni
félisten

mivel a Pio 109 nem SATA csatis,így légszélszerűbb olyan lapra kötni amiben van IDE csatlakozó.
lehet a kereskedelemben kapni IDE -PCI kártyát,annak minőségéről nincs infóm,hogy írásra bele szól-e vagy sem?
esetleg egy külső 5,25-s házba betenni a DVD írót.
másik esetben venni egy sata írót.
van egy harmadik lehetőség az a lengő IDE-SATA átalakító,de nem minden esetben működik rendesen,van mimkor alapból nem ismeri fel a gép az eszközt.

(#18320) vadorzó válasza jeni (#18319) üzenetére


vadorzó
aktív tag

köszi! egyre inkább úgy fest, h nem úszom meg az új író vásárlását :(((

You can't see California without Marlon Brando's eyes

(#18321) dark2 válasza vadorzó (#18318) üzenetére


dark2
tag

A régi Pio-109 nálam is bejátszik. Sajnos az a helyzet, hogy elég kényes az alaplapi vezérlésre és ami még rá van dugva a kábelére. A legproblémamentesebb ha egyedül van az ide csatlakozón, ATA-33-as (40 eres) kábellel. Ha nem, érdekes dolgokra képes. Az enyém át van "flesselve" A-109-re, így megy a sebességszabályozó progi. Viszont az új lemezekkel probléma lehet, sőt nekem most 2 féle cd-t sem akart megírni... Cserélni kellene.
Ja, és betettem külső házba is, valami ALI csipes vezérlő van benne - nem sikerült írni vele, elrontotta elég csúnyán a lemezt.

De hogy mit kellene venni helyette...

(#18322) Flashget válasza vadorzó (#18320) üzenetére


Flashget
félisten

vagy veszel régi használt gépet vagy fél konfigot amibe van IDE port....
(ez a verzió még nem volt ) :D

Realme GT Master Edition

(#18323) dark2


dark2
tag

Kicsit fentebb írtam pár sort az öregecske pio-109-emről, meg van még egy nec nd-3500a-m.
De az a meglátásom, hogy a mai lemezekhez nem jók, nem hiszem, hogy az új MID-ekkel boldogulnak. Vennék valamit helyettük - sata dvd íróként. A kérdés az, hogy érdemes-e a kollégám Samsung SH-222BB/BEBE íróját megvenni, ami még sosem volt beépítve gépbe?
Vagy kísérletezzek a régi írókkal, hátha megírják a lemezeket? Mondjuk Verbatim Taiwanokat? Esetleg a régi írókba be lehet vinni az új MID adatokat?
A pio nemrég 2 cd-t is kiköpött, egy philips és egy verbatim 80-ast, pedig csak adat lemezek lettek volna.

Keresgéltem itt a fórumon, de erről az íróról nem olvasni semmit. Sőt, a neten se sok tapasztalatot találtam róla.

[ Szerkesztve ]

(#18324) kicsirigó7 válasza dark2 (#18323) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Ha használt is szóba jöhet akkor [ezt] javasolnám.
Ez egy nagyon jó író, minden mai DVD/CD lemez MID-et ismer, és kiváló minőségben pörköl.
Írási sebesség: DVD-R: 20x max., DVD +R: 20x max.
DVD-RW: 6x max., DVD +RW: 8x max.
DVD-R DL: 12x max., DVD +R DL: 8x max.
CD-R: 48x max., CD-RW: 32x max.
(DVD RAM-ot nem tud.)

Szk:
Vagy [ezek] közül a Samsung SH-S222L/BEBE-t

[ Szerkesztve ]

(#18325) misa025


misa025
csendes tag

Üdv!Lehet hogy nem ide vág a téma de már nem tudok hova fordulni:)Nekem egy olyan problémám lenne hogy van egy Packard Bell iXtreme X1010 -es gyári gépem.
Van benne egy bluray író sata2-es a gépház tetején van a kinyitó gomb elektromos nincs mechanikus része a kinyitónak és nem nyitja ki!Csavarhúzoval nyúlok be az írón lévő gombért,vagy vindows alatt nyitom ki.
Szerintetek mi lehet a baj?Chipset driver jó,vezetékelés gyári nem lett hozzá nyulva.Nem tudom tanácstalan vok.Lehetséges hogy járt hozzá valamikor távirányító is de én azt nem kaptam meg de ha csak azzal működne akkor miért lenne a gépházon is gomb.
Segítséget előre is köszönöm!

(#18326) dark2 válasza kicsirigó7 (#18324) üzenetére


dark2
tag

Köszi szépen! Az optiarc jól hangzik. Viszont ha lehet, inkább satásat szeretnék - abból is optiarc-ot vadásszak? Meg ha csendes lenne olvasás közben, az sem lenne hátrány. Igaz, nekem világos színű házam van, de az, hogy fekete a meghajtó, már nem érdekes.

(Megjegyzésben leírnád, hogy a beírt sh-222BB miért nem jó?)

(#18327) dark2 válasza misa025 (#18325) üzenetére


dark2
tag

Az a gépház gomb tényleg be van kötve és tényleg az optikai meghajtóhoz tartozik? Bár nem találtam képet róla a neten, de ilyet még nem láttam, hogy a meghajtó kinyitáshoz külön gomb legyen. Előlapokat láttam, amik a meghajtó előtt állva a meghajtó gombját nyomják meg és olyan régi hp írót is, amin nem volt gomb...
Tudod követni a gomb kábelét a gépházban? Mire van rádugva?

(#18328) kicsirigó7 válasza dark2 (#18326) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Ha Satás akkor Sony NEC Optiarc AD-7200S -7001S- 7203S.
Pioneer íróiból 212D-215D-216D vagy DBK.

Ha a csendesség is számít, akkor:
SAMSUNG íróiból SH-S203B, SH-S223B és SH-223L
LiteOn ihas 524A, Asus 24B1ST, Asus 24B1LT

Új írók közül, a Samsung SH-S224BB most a legjobb.
SH-S222BB-től, jobb a SH-S224BB.

De egy használt Optiarc AD-720xS vagy Pio 215D lenne a tuti. Ha az írásminőség, az első számú cél.

(#18329) dark2 válasza kicsirigó7 (#18328) üzenetére


dark2
tag

Köszi szépen, ez kellően részletes volt és valóban az írásminőség a legfontosabb.
Elkezdek itt helyben keresgélni.

(#18330) headhunter


headhunter
addikt

Melyik a legújabb (legjobb) firmware a Plextor PX-891SA íróhoz?

(#18331) jeni válasza headhunter (#18330) üzenetére


jeni
félisten

Plextor FirmwareHQ
gyári-Updating software and firmware automatically.
Az nem más ,mit a Asus DRW-24B5ST-vagy az eredeti Liteon legutolsó szériája

(#18332) headhunter válasza jeni (#18331) üzenetére


headhunter
addikt

Plex Utilities 1.3.3-nál, 1.06 vRP37-re frissítettem, de minden egyes firmware keresésnél felajánlja a program ugyanezt a verziót.

Plextor 891SA-hoz és az Asus DRW-24B5ST-hez ezen az oldalon nem találtam firmware-t.

[link]

(#18333) vadorzó válasza Flashget (#18322) üzenetére


vadorzó
aktív tag

Régi gépemből szedtem ki, mert a zsír új LG dvd íróm bemondta az unalmast. De ha átalakítót veszek, az majdnem annyi, mint egy új dvd író...

You can't see California without Marlon Brando's eyes

(#18334) M107 válasza vadorzó (#18333) üzenetére


M107
addikt

:R

a zsír új LG dvd íróm bemondta az unalmast.

Ne csodálkozz. A Gsa-4163-4165-4166-4167B kivételével az összes írójuk kritikán aluli, vagy megy egy pár napot hónapot és utána csere....

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#18335) pami5


pami5
aktív tag

A GSA 4160B-hez most jutányosan juthatnék hozzá, milyennek találjátok?

"Kinek a pap, kinek a papné. ...."

(#18336) kicsirigó7 válasza M107 (#18334) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Ebben nagyon tévedsz. :)

Az LG GSA-4160-4163-4165-4166-4167B előtt is gyártottak jó írókat.

GSA-4040B GSA-4081B
GSA-4082B GSA-4120B

Meg utána, egy jóval népesebb sorozatot:
GSA-H10A GSA-H10L GSA-H10N GSA-H12L
GSA-H12N GSA-H20L GSA-H20N GSA-H21L GSA-H21N
GSA-H22L GSA-H22N GSA-H30L GSA-H30N GSA-H31N
GSA-H42L GSA-H42N GSA-H44L GSA-H44N GSA-H50L
GSA-H50N GSA-H54L GSA-H54N GSA-H55L GSA-H55N
GSA-H58N GSA-H60L GSA-H62N GSA-H66N GSA-H73N
Ezek többségének sincs gond az írásminőségével. Konkrétan a félkövéren jelzetteknél van.
Se azzal hogy idő előtt elromlottak volna.
Nem egy PC-boltos ismerősöm szerint. Ahhoz képest hogy akkoriban az LG GSA íróiból fogyott a legtöbb náluk. És szinte 3 havonként adott ki az LG új verziót az íróiból.
Még ők is meglepődtek azon, hogy az eladott darabszámhoz képest, az LG íróiból vitték vissza a legkevesebbet garanciális probléma miatt.
Az akkori időkben a Pioneer 112D és a Pioneer 216DBK vitte a prímet meghibásodásban.

Amelyek szerintem is kritikán aluli írók, azok az új GHxxNS/LSxx sorozat.

GH20LS10 GH20LS15 GH20NS10
GH20NS15 GH22LP20 GH22LS30 GH22LS40 GH22LS50
GH22LS70 GH22NP20 GH22NS30 GH22NS40 GH22NS50
GH22NS70 GH22NS90 GH24LS50 GH24LS70 GH24NS50
GH24NS70 GH24NS90 GH24NS95 GH24NS96

Mostanában ha megfigyelted itt a fórumon. Az új GH szériás LG írókon kívül, a Sony Optiarc AD-726x és az AD-728x szériákról jelzik a legtöbb garanciális problémát.

Szk:
Amin így utólag lepődök meg, hogy a Samsung SH-S223C íróiból nagyon kevés meghibásodást jeleztek.
Pedig 2011-ben, nem kevés Pc boltot bejártam Asus 24B1ST/LT után kutatva. És mindenhol, sajnos nagy többségében akkoriban csak Samsung 223C-t lehetett kapni. Esetleg volt még pár db LG GH22NS50, Asus 24B3ST, Pioneer 218L/219L és Optiarc AD-7260S is készleten.
De nem egy helyen láttam raklapnyi Samsung SH-S223C-t érkezni. 10-20db LG és Optiarc DVD író mellett. Amiket épp akkor vettek át a beszállítótól.
Ebből az derült ki a számomra hogy az eladási listát akkor Samsung vezette. Második az Optiarc, harmadik az LG. Utolsók az Asus és a Pioneer.

[ Szerkesztve ]

(#18337) kicsirigó7 válasza pami5 (#18335) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Ha vannak régi max 8x-san írható lemezeid, akkor érdemes.
Sajnos ez az LG még nagyon kevés ma kapható 16x MID-et ismer.
A Verbatim 16x + -R lemezeit ismeri .Ezen kívül TTH02, CMC, MBI 16x lemez MID-ekhez ajánlom.
Vagy ha a gyűjtők közé akarsz te is beállni. :)

(#18338) pami5 válasza kicsirigó7 (#18337) üzenetére


pami5
aktív tag

Köszönöm a választ és hogy a gyűjtők közé tartozónak érezhetem magam szerény készletem ellenére, de csak a sor végére állhatok be. :R
Az írók méltatása alapján - egy-két esetben - talán a lista első harmadába is helyezhetem magam.
Sajnos, régebbi, 8x írható lemezeim már nincsenek, de kellemes emlékek fűznek hozzájuk.
Az említett MID-ek nagy részéhez a GSA-4163B jól használható
A GSA-H20L már a múlté, nekem szerencsére nem volt vele bajom azon kívül, hogy nem jeleskedett.
A Pioneer 112D a még mindig megvan - főleg, ritkán CD írásra használom a mai napig is - eddig a tálca nyitási gondon kívül nem volt vele semmi.
Tisztelettel üdvözlöm a gyűjtőket, igyekszem átvenni a tapasztalataikat és én is beállni ebbe a nemes sorba! :K

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a papné. ...."

(#18339) dark2


dark2
tag

Itt a topikban találtam korábban bejegyzést olyan programról, amivel bele lehetett nézni a firmware-be, sőt át lehetett írogatni a MID-eket vele. Egy régebbi író esetén ez akár járható út is lehet? Hogy a legutolsó firmware-t átírom és besütöm a meghajtóba?

(#18340) kicsirigó7 válasza dark2 (#18339) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Nagyjából járható út. :K Egy próbát mindenesetre megér.
Páran már készítettünk is, ilyen módosított firmware-t.
Ment egy privát a leírással. ;)

(#18341) Ottó58


Ottó58
senior tag

Sziasztok!
Nekem annyi tapasztalatom van, hogy Samsung 224B íróm mégegyszer annyi ídő alatt végez ugyanazzal a lemezzel, mint az Optiarcok.(7203,5280,7260,7261.7243.)Az iHAS 524A íróm meg nagyon válogat a lemezek közt, kevés olyan lemezem volt eddig, amit vele írtam meg. De kiváló tesztre.
Már úgy néz ki, hogy a Taiwani +-os verbát is lehet felejteni. Elfogyott a TTH02 UAE, azt gondoltam ez jobb lesz.
Íme bármelyikkel írtam, ez az eredmény.

Ettől sokkal jobb a mínuszos.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#18342) verybigboy válasza Ottó58 (#18341) üzenetére


verybigboy
senior tag

:(( az már baj, ha a Verba +-os már silányabb eredményt ad, mint a -os! Általában pedig ez épp fordítva van, volt (idáig?!)

(#18343) misa025 válasza dark2 (#18327) üzenetére


misa025
csendes tag

ugyan az a jel van a két gombon mint az iró gombján (kinyito nyil)és mellé van irva hogy blu-ray követtem a kábeleket és az alaplapba kapcsolodik ahova az usb1.0 kábelek nekem is furcsa a dolog de a gép gyári és nincs rajta más lehetőség

(#18344) dark2 válasza misa025 (#18343) üzenetére


dark2
tag

Nagyon érdekes. Mondd, a géphez adott lemezen nem találtál valami drivert - ami ezt a mechanizmust működtetné? Mert olyan, mint egy távirányító ez az alaplapra dugott gomb.

(#18345) misa025 válasza dark2 (#18344) üzenetére


misa025
csendes tag

sajnos nincs driver cd-m de a gyártó honlapjárol letöltöttem. Most kaptam szét és kitakarítottam de semmi nem működik letöltöttem a használati utasítását is de nem irnak semmit a dvd kinyitásáról hihetetlen nem értem.Ugye gyárilag van hozzá távirányító is de azt sem kaptam hozzá és megnéztem képen de azzal sem lehet kinyitni elvileg.Kriminális megpróbálok az előlapról egy képet feldobni

(#18346) misa025 válasza dark2 (#18344) üzenetére


misa025
csendes tag

Íme

[ Szerkesztve ]

(#18347) vadorzó válasza M107 (#18334) üzenetére


vadorzó
aktív tag

Még a sztorihoz tartozik, hogy az értékesítő számítástechnikai boltnak is igen jó volt a hozzáállása, mikor garanciálisan visszavittem a "cucct". 1 hónap telt el, de még mindig nem történt semmi. Utána bementem, beírtam a vásárlók könyvébe, onnantól kezdve hivatalosan 30 napjuk volt rá, hogy válaszoljanak. Mondtam is otthon az asszonynak, hogy 29. napon talán majd lesz valami. Így is lett, jött egy telefon a 29. napon, hogy nem tudnak cserét adni, elfogadok-e egy Asus-t cserébe. Természetesen a pénzem kértem, és kaptam is (más választásuk már nem volt, vagy ez, vagy a Békéltető Testület). Jobb későn, mint soha. Megérte 2 hónapot várni.

[ Szerkesztve ]

You can't see California without Marlon Brando's eyes

(#18348) dark2 válasza misa025 (#18345) üzenetére


dark2
tag

Hát ez nagyon érdekes probléma. Próbáltad már kideríteni, hogy a kapcsoló/kapcsolók rendben működnek-e? Alaplapról lehúzva, ha a csati engedi, akkor multiméterrel szakadásvizsgálatot végezve - miközben valaki nyomogatja a gombokat? Ha ez a kábel a kapcsolókkal le van húzva a lapról, van valami jelenség? Esetleg a biosban kotorásztál már? Ha itt lennél Egerben, szívesen megnézném, mert nagyon kíváncsi vagyok már.
A meghajtók a fedlapok mögött helyezkednek - a képet nézve a kapcsolók alatt? Hogyan nyílik ki a fedlap, lehajlik, mint egy csapóajtó?

(#18349) misa025 válasza dark2 (#18348) üzenetére


misa025
csendes tag

A fedlap lenyílik mint egy csapóajto biosban semmi lehetőség állításra bemérni a kapcsolót sajna nincs lehetőségem és a kapcsolok alatt helyeszkedik el az író.Nekem az is rejtély hogy igy különkapcsolóval hogy kaphat jelet a dvd iro még iet nem láttam de más lehetőség viszont nincs.Nem tudom hogy a sata kábel erre is alkalmas -e de biztos nem dísznek tették fel a gombokat és a gépbe garantáltan nem lett belepiszkálva.
A kapcsolót amúgy szét szedtem kapott a panel takarítást is meg kontakt spray-t.Azért köszi a türelmed én kezdem feladni:)

(#18350) dark2 válasza misa025 (#18349) üzenetére


dark2
tag

Ó, az én türelmem eléggé tartós. :DDD
A helyzet fura, nekem is ismeretlen ez a külső kapcsolót történet. Futó Win alatt persze ki tudod adatni a tálcát (pl. Commanderben a meghajtón jobb gomb és a kiadás választása).
Egy másik IExtreme gépen láttam, hogy a kiadó gomb nem a tetején volt, hanem a gépházon, ami szemből nézve a jobb oldalon volt a meghajtó mellett. Ott volt valami kis mechanika, ami megnyomta a meghajtó gombját. Neked nincs ilyen?
Esetleg nem lehet kiemelni az előlapot a meghajtó előtt és az írót előrehozni síkba? Tudom, nem olyan szép - de így biosban kotorászás közben is lehet pl. telepítő lemezt betenni...

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.