Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Keitaro


Keitaro
addikt

Már volt egy hasonló témájú topic, csak az a 120e-s kategória volt, az kicsit sok...
Engem úgy max nettó 50-60 körüli gépek érdekelnek, de nagyon nem tudom mit érdemes venni :(
Úgyhogy érdekelne mindenki véleménye aki hozzáértő a témában :DD
Előre is thx

(#2) kovacsson válasza Keitaro (#1) üzenetére


kovacsson
tag

ez engem is érdekelne - pár napon belül ebben a kategóriában szeretnék vásárolni (akár használtan is, szóval ha vki tud vmit, akkor...)

(#3) tomcs válasza Keitaro (#1) üzenetére


tomcs
őstag

hwsw-n pont volt 1 cikk, bar az ennel olcsobb kat-rol szolt, nezzetek meg mindenesetre. haverom vett 1 jvc gr-mittomenmicsodat, szerintem egesz normalis kepeket csinal legnagyobb hibaja hogy nem ceruzaakkus es keveset bir a gayri akkuja venni meg nem sikerult meg hozza. az olyan 70valamennyi korul volt es 3,3 megas, 2x zoomos (90 brutto asszem) bar en inkabb valami komolyabbat neznek. eleinte en is ezt a nagyonalso kategoriat nezegettem mint a hwsw-s cikk de eleg kiabranditoak a kepek szal ezert gondoltam meg magam.

(#4) ödönke válasza Keitaro (#1) üzenetére


ödönke
aktív tag

ha már 50-60-at ki akarsz dobni egy gépre akkor inkább gyüjts még egy kicsit pl a hp720-as ra , vagy olympus 300Z re ezek 3,3 mp és 3 optikai zoomosok ennél alább nem szabad adni, ha már 60-at is költenél gépre a hp most kb 87 brutto az olympus az pedig kb. 100 bruttó

(#5) Keitaro


Keitaro
addikt

Tudtok valamit arról a márkáról, hogy Vivitar? Meg nézegettem még a Nikon 2000-esét, az sem tűnt rossznak ^^ Csak kérdés mindent figyelembe vettem e amit nem árt :)

(#6) Papa-Georgo


Papa-Georgo
senior tag

Nézd meg a www.jvc.hu-t és ott a digitális gépet, mert neküknk is az van és elég jó. kb. 65ezer+ áfa
3,3 MP ,de extra brutál módban tudja a 6-ot is asszem.
Elég kellemes kis darad
nézd meg még a depo.hu-n is mert ott vannak a érgjobb árak.
Szóval a JVC kamerák nem rosszak!!

Üdv.

''Aki hisz abban, hogy a biztonsági termékek képesek önmagukban valódi biztonságot nyújtani, az megelégszik a biztonság illúziójával.''

(#7) Papa-Georgo


Papa-Georgo
senior tag

Nah, itt van a pontos cím: http://www.jvc.hu/index1.html itt keresd a termékek/digitális gépek között.
Ez meg a Depo.hu-n http://www.depo.hu/?page_number=6&id=11713&lid=10&csid=63 itt van a leírás is róla, bővebben.

''Aki hisz abban, hogy a biztonsági termékek képesek önmagukban valódi biztonságot nyújtani, az megelégszik a biztonság illúziójával.''

(#8) Jeti


Jeti
csendes tag

Szerintem Canon A40 - EW-ben akciósan 70e bruttó, vagy A60 86e. Bár csak 2Mp, viszont rendes optika van benne.(zoom nélkülit semmiképp se vegyél).
2mp pedig 10*15 os papírképet is nyugodtan visz.

Aquila non captat muscas!

(#9) Lunatic válasza Keitaro (#5) üzenetére


Lunatic
aktív tag

Szerintem Canon, ebben a kategóriában ő gyártja a legelfogadhatóbb ár/szolg. gépeket. Egy ismerősöm most vett vmi német import canont, jóval olcsóbbak. asszem gaia.hu.
Próba cseresznye.

Egyébként árban kicsit felette Fuji és Hp volt a kezemben,
hp nagyon szimpi, full magyar a kezelőprogik is profik és jó képeket csinál, csak nem árt alapvető fotós dolgokkal tisztában lenni.

Careful with that axe, Eugene! ...

(#10) yerico válasza Lunatic (#9) üzenetére


yerico
senior tag

A 60000 forint az pont egy rossz értékhatár. Vehetsz alatta (kb 40-ért)egy Aiptek 3-1-et, ez 2 megapixeles (NEM 3), zoomos, LCD-s, és jó képeket csinál. Ott vannak a Kodak gépei, kb 50-ért megkapod őket.

HP-t el kell felejteni, mert ritka szar képeket gyárt a többiekhez képest.

60 felett kicsivel elérhetők az olcsóbb, neves gyártók által készített 2 megapixeles, zoomos gépek, érdemes innen választanod.

Jó tanács, a leendő gépeden mindenképpen legyen zoom (OPTIKAI, a digitális csak viccnek van rajta). Inkább kisebb felbontás, de optikai zoom legyen.

www.depo.hu-n megnézegetheted az aktuális árakat, ott le lesznek írva nagyjából pontosan, miket tudnak a gépek.

(#11) yerico válasza Jeti (#8) üzenetére


yerico
senior tag

Canon A40 tökéletes választás lenne. 2 mp bárkinek elég, ha csak 10*15-ös nagyítást akar a képekből, ugyanis ennyi a maximális pixelméret, ami még ábrázolható a 300 dpi-s technikával készített - előhivatott - papírképeknél. Az efölötti méretben készült képek már nem fognak jobbak lenni, mert ha utánaszámol valaki, az optimális felbontás 10*15-ös méretben

10/2.54*300 X 15/2.54*300 = 1181 X 1771, ami pedig 2.1 megapixel, tehát az optimum ilyen méretben a 2.1 megapixel.

300 dpi-vel hívják elő a digitális képekből a papírképeket, a legtöbb embernek pedig eszébe sem jut nagyobb méretű képet hívatni elő papírra.

Ja, optika. Itt bukik el a HP, JVC, és társai. Tudják a megagigapixeleket, csak éppen az optika nem alkalmas a megapixeles képek rögzítésére.

Szóval Jetinek abszoút igaza van.

(#12) Parci válasza yerico (#11) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

A Canont javaslom én is. Majd minden kategóriában ő gyártja a legjobb gépeket.

Amit a felbontásról írtál: nincs teljesen igazad, mert a gép úgy működik, hogy egy pixel egy színt kap, így az R-G-B komponensek 3 pixelből jönnek össze. Azaz a kép igazából ''szemcsés'', pontosabban a gép A pixelnél csak kékkel lát, és ha a környező pixelek mind pirosak, hát ''megsejti'', hogy ott is pirosnak kell lennie -- de, mint minden becslős algoritmus, ez is pontatlan.

Épp ezért van értelme egy 4-5 mpixeles gépnek is, akkor is, ha csak 10x15 cm-ben nyomtatsz.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#13) Parci válasza Parci (#12) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Jah, az A40 tök jó képeket csinál, akkor is, ha amúgy speckók szintjén gyengébb sok másiknál. De, szabad a pálya a 8-12x-es zoom panasonic és hp kamerák előtt -- mind rosszabb képeket csinálnak, mint a kis A40.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#14) Keitaro


Keitaro
addikt

Hát köszönöm a tippeket mindenkinek!

De még mielőtt döntés lesz hagy kérdezzem meg még 1x, hogy Nikonról mi a véleményetek?

(#15) Den válasza Parci (#12) üzenetére


Den
veterán

tényleg, x3 technológiás gépet lehet már kapni? ott a szinek egymás alatt vannak, szóval ott 3 mpixel az tényleg 3 millió teljesértékű pixel

www.simson4t.hu

(#16) Parci válasza Den (#15) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Egyetlen ilyen gép van (SLR), nem emléxem a gyártóra, 3 mpixeles. És resolution tesztekben veri a 6-8 mpixeles SLR gépeket :).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#17) Parci válasza Parci (#16) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

De persze 127 másik sebből vérzik, kiforratlan még a technológia.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#18) keopsz válasza Parci (#17) üzenetére


keopsz
HÁZIGAZDA



(http://www.dpreview.com/reviews/sigmasd9/)

cantante di sampietrini

(#19) Den válasza Parci (#17) üzenetére


Den
veterán

Aha, kár, mert nagyon ígéretes. Mindegy egyelőre úgysem veszek digi gépet :)

www.simson4t.hu

(#20) vernyul


vernyul
tag

Hali!
A Nikon szerintem jó választás de én a hlyedben szétnéznék a Kodak Minolta Konica háza táján is. Pl.: a Kodaknak van egy 2.0Mpixeles gépe a CX4210 nagyon pofas kis darab és igen szép képeket lehet vele készíteni, az ára asszem olyan 42k netto

What kind of Csatahajo?

(#21) Szalma válasza Den (#15) üzenetére


Szalma
őstag

Foevon? Sigma SD9 (talán). A cmos technológia miatt nem túl érzékeny jelenleg (zajos lenne, de 400-as érzékenységnél még jó), de bízom benne, hogy fejlődik még valahová... Egyébként nagyon baráti képeket csinál, majdnem minden fény-effektet úgy ad vissza, mint egy film. Lehet jól trükközni az objektívekkel, mert a ''szoftver'' nem túrja szét a kompozíciót.

Várom-várom... :))

Szeretettel:
Szalma

(#22) Parci válasza keopsz (#18) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Igen, erre gondoltam ;). És tényleg Sigma a cucc...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#23) yerico válasza Parci (#12) üzenetére


yerico
senior tag

A 6 megapixeles kép (3*2 megapixel) 10x15-ös előhivatásánál a gép elvégez egy transzformációt, azaz 3 pixelből számít egyet. Itt máris odalesz a nagyobb felbontásod előnye, bár éles szeműek esküdöznek, hogy az egyik pixel tényleg mintha szebb a nagyobb felbontású képen. :) De te azt soha sem fogod észrevenni.

Foveon technológiás gépet még én is csak a Sigma-t hallottam.

A Kodakok is jók - nekem is az van :) - , de pl a DX 4210 nem zoomos.

(#24) Kriza


Kriza
őstag

Én is digit fényképezőt szeretnék venni.

A következőt néztem ki magamnak: Fujifilm Finepix A204 ( 2650 Zoom )
(2.1Mpix, 3x optikai zoom, 55000pix-es lcd, 16MB xD-card)
bővebben:
[L] http://www.depo.hu/?page_number=6&id=12164&lid=10&csid=63[/L]
vagy:
http://www.fujifilm.com/JSP/fuji/epartners/Products.jsp?nav=0&parent=PRODUCT_CATEGORY_499973&product=43860769


ára kb. 70eHUF.
Az érdekelne, hogy mi a véleményetek róla (lehetőleg hozzáértő): mik az előnyei és a hátrányai? Érdemes-e ilyent venni???

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#25) Panther


Panther
HÁZIGAZDA

Na most ide jól leírom.
Kodakot ne vegyetek, tech. supportjuk egy rakás sz*r... Járt nálam 3 db Kodak DC240-es gép, egyik sem működött a hozzá kapott USB kábellel, szóval mehetett az áttöltés 115200 bps-en... :( Feltettem minden létező szart amit FAQ-ban írtak hogy emiatt meg amiatt nem megy az USB, de sehogy sem javult meg. Aztán írtam nekik e-mailt hogy ugyan már mit csináljak mert MINDENT megpróbáltam amit csak tudtam, de továbbra sincs USB support. Mire 3 hét múlva voltak szívesek válaszolni hogy nem tudják, hívjam fel őket a nemzetközi telszámukon.... Na ennyit a Kodakról. Közben meg nagy betűkkel hirdetik, hogy ez biza USB-s is. De amúgy a kamerák még pár gépen ki lettek próbálva, sehol nem működött ez a dolog.
3 kamera, 3 gép -> semmilyen kombinációban nem volt jó az USB-s kapcsolat.

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#26) Kriza válasza Panther (#25) üzenetére


Kriza
őstag

Na és mi a helyzet a Fujifilm Finepix A204-el????

Valaki esetleg???

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#27) Jeti válasza Kriza (#26) üzenetére


Jeti
csendes tag

Szia!
Az 2650es képét nem láttam. Ne felejtsd el viszont, hogy milyen memoriakártyával működik! Amiket hozzá adnak (8Mb, 16Mb) azok nem jók semmire. Úgyis kell venned egy rendeset (128 vagy 256), s így már az olcsóbb gép is drágább lehet. Mostanában a Compact Flash a legjobb ár/értékű, s bár a xD kártya is igéretes, egyenlőre nagyon drága.
Szerintem akkor is A60 :))

Aquila non captat muscas!

(#28) Jeti


Jeti
csendes tag

(A204=A2650) Bocsi

Aquila non captat muscas!

(#29) BRAAJEN


BRAAJEN
tag

Itt elég sok összehasonlítható gép van.
http://www.mediker.net/foto/
Én Pentax 330 GS (3.2 MP) vettem igaz ez már <100.000
CF kártyás, ez a leg nagyobb (1Gb is van), és a leg olcsóbb.
512 Mb 35.000!

''Alvéjz luk on dö brájt szájd of lájf''

(#30) Jeti


Jeti
csendes tag

Olcsóbb gépekkel még az lehet a probléma, hogy az exponáló gomb lenyomása és a fénykép rögzítése közt 2-3 mp is eltelik, addigra pedig a kutya elfut, a macska leér a 10.ről a földre...
Ezt az értéket sehol sem szokták jelölni, pedig fontos!!

Aquila non captat muscas!

(#31) Don Vittorio


Don Vittorio
őstag

Aki teheti, vegyen Leicát (Panasonic az elektronikája) vagy Leica optikás Panasonicot.

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#32) Kriza


Kriza
őstag

bocs, hogy kötöm az ebet a karóhoz, de van valakinek Fujifilm Finepix A204???

Ha valakinek van ilyen, akkor megosztaná velem (velünk) a tapasztalatait??? Tudom, hogy nem én indítottam a topicot, de a kérdés témába vág.

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#33) yerico válasza Panther (#25) üzenetére


yerico
senior tag

Akkor most javul az arány, az enyém eddig minden gépen felment, az USB-n keresztül szépen olvasgat.

(#34) yerico válasza Jeti (#30) üzenetére


yerico
senior tag

Inkább csak a kép kiírása a kártyára ennyi idő, a lenyomással megvan a kép, csak el is kellene menteni.

(#35) zsoltee10


zsoltee10
addikt

Nah, felhozom a topicot, mert én is egy gép vásárlásán gondolkom.
Szóval aki tud sgíteni az írjon.
Van néhány kritérium:
min. 2,1 mp
min 3x optikai zoom
min 1,5'' kereső min 100000 pixel
cf-es kártya menjen bele
ne kelljen várni 2 sec-et a gomb lenyomása és a fényképezés között

Hirtelen ennyi. Segítséget előre is köszönöm.

(#36) Jester válasza zsoltee10 (#35) üzenetére


Jester
aktív tag

Canon Powershoot A40 v. A60, csak kicsit sokba kerülnek, de nagyon jó.

Mehr Licht!

(#37) thord válasza zsoltee10 (#35) üzenetére


thord
tag

Canon Ixus 400. Nagyon sokba kerül, kb 170k, de lehet majd venni a Sulinet Expressz keretében is.
4mp, 3xoptikai zoom, CF kártya, gomb lenyomása után akár rögtön is készít felvételt, vagy meg kell várni itt is a csippantást (kb fél mp, ahogy tesztelgettem), és jó kicsi. :)
Nekem nagyon bejött.
Ja és saját aksival működik, nem ceruzaelemmel/aksival. Ezzel kb 300 képet lehet ellőni a kereső használatával, az LCD-vel kb feleannyit.

(#38) rudi válasza zsoltee10 (#35) üzenetére


rudi
nagyúr

CANON A60
2,1mp
3×optikai zoom - 35-105 mm 35ösben számolva CANON optika nem gagyi!!!!
zársebesség 1/2000-15s
cf kártya
AA-s ''meghajtás''
makro üzemmód 5-45cm fókusztávolság
a 2 sec-es dologról nemtudok de Canon-nál még nem láttam ilyet

most láttam akcióban bruttó 75k körül

Nekem tetszett az Olympus c350is:
3,2mp többi paraméter hasonló, van videofelvétel 1,5kép/sec-es szekvenicalehetőség, 7üzemmódos vaku, sajnos csak 1/1000-2s zársebesség és xD kártya, kb. 85-90.000 bruttó.

Valamilyen nagyker listán láttam:
NIKON COOLPIX 2000 - 2,0 MPix, 3 x opt. Zoom, USB 1.1, 8 MB CompactFlash I, 4x AA bat. vagy NiCd, NiMH, NIKON View 5 CD-ROM olyan 60k körül bruttó.
Nemtudom pontosan mit tud de a Nikon lencsék általában jók csak ezek a kis digitális nikon cuccok régebben elég csúnyácskák volta. Habár ki bánja hogy rút, ha olcsó és jó?!

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#39) kovacsson válasza rudi (#38) üzenetére


kovacsson
tag

vettem két hónapja egy Nikon CP2000-t.

nekem bejön, néha kicsit kékesek a képek, amikor minden automatára van állítva rajta. de általában kiválóak a képek. és nagyon egyszerű a kezelése.

ami nekem nem jön be annyira, az az, hogy 4 ceruzaelem kell bele egyszerre, de mégsem bírja olyan nagyon sokáig. haveromnak van egy fuji finepix 2600zoom-ja, abba 2 ceruzaelem kell, de mégis majdnem olyan sokáig bírja vele.

persze tölhető elemet használ az ember, de így 8db kell és ha mindkét szett lemerül, akkor csak két adagban tudom tölteni. tanulság: ha ilyet akar az ember, akkor ne 12 órás töltőt vegyen hozzá :(

(#40) fügike


fügike
senior tag

Csak egy kis infó:

HP Photosmart C720 Digital Camera Akció!!! 56 900
3.3 megapixeles felbontás (2140 x 1560)
30 bites szinmélység
16 Mb belső memória és SD kártya bővítőhely
3x optikai és 4x digitális zoom
3,8 cm szines LCD kijelző
tükörreflexes mérés
automatikus expozíció és színbeállítás
Win 98, Me, XP, Mac operációs rendszerekkel való kompatibilitás
fényérzékenység ISO 100 200 400
video felvétel AVI formátumban


Ha érdekel, dobj mélt.

Boci-boci tarka!:D

(#41) bitfarkas válasza fügike (#40) üzenetére


bitfarkas
őstag

Ez a ''tükörreflexes mérés'' nagyon egzakt, mi akar ez lenni?

(#42) tothjozsef válasza bitfarkas (#41) üzenetére


tothjozsef
aktív tag

Ez tényleg valalmi új fícsör! Nekem egy régi Canon A10-em van, de meg vagyok vele, stramm kis jószág :)

(#43) thord válasza bitfarkas (#41) üzenetére


thord
tag

Vmi olyasmi, hogy amit a keresőben nézel, tuti az lesz a képen is. De a kis HP-knál, ez nem teljesen igaz szerintem, mert az igazi tükörreflexes gépek több százezernél kezdődnek.
Ha vmit rosszul írtam, vki hozzáértő majd úgyis kijavít:)

(#44) zsoltee10


zsoltee10
addikt

Néztem Nikon gépeket, és tetszenek, én a coolpix 2500-t néztem, de ez a Hp c720 szimpatikus, és nem is drága. Hmm..

(#45) zsoltee10 válasza fügike (#40) üzenetére


zsoltee10
addikt

HOOOOLLL van ennyiért ez a gép???
Depo-n néztem és 73 brutto....

(#46) Jester válasza zsoltee10 (#44) üzenetére


Jester
aktív tag

Igazán nem akarok senkit megbántani, csak a magánvéleményemet közlöm, amely nem kötelező érvényű:

A HP-k a fényképezőgépek terén alsó, középkatehóriának számítanak. Indokok:
- A legnagyobb felbontáson kívül szinte mindegyik készülékük csak 640x480-as felbontás használható.
- A beállítási lehetőségek minimálisak. (fehéregyensúly, záridő, stb.)
- Az optika lehet, hogy jó (reklámok szerint Pentax), de az elektronika gyenge.

Általában ezek az adatok egy alsó, középkategóriájú gépekre szoktak igazak lenni, amivel a HP ára nem áll egyensúlyban. Tehát véleményem szerint ár-teljesítmény viszonyban nem kiemelkedő.

Elnézést, ha valakit megbántottam véleményemmel, nem a HP tulajdonosokat akartam felzaklatni. A mondás itt is áll: Jó fényképezővel is lehet rossz fotót csinálni. (A fotóson még mindig elég sok múlik.)

Mehr Licht!

(#47) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Fuji FinePix 602s Zoom 6x optikai, nagyon jó választás szerintem. fizikai felbontás 3,1 Megapixel.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#48) bitfarkas válasza yerico (#23) üzenetére


bitfarkas
őstag

Nem hinném, hogy aki 6Mp-s gépet vesz, 10*15-ös nyomtatásra ácsingózik.:))

(#49) tomcs


tomcs
őstag

imaging-resource.com-on rengeteg tesztkep megtekintese utan arra jutottam hogy canon a70 amire nekem szuksegem van. kicsit nehez beszerezni mostansag de ugy nez ki sikerulni fog. br 120-ba kerul, latni nehol 10essel olcsobban is csak ott gyakorlatban nincs vagy kulfoldrol behozott vagy stb. canont meg canon magyarorszag garlevel nelkul venni.. haat..

szal arra jutottam hogy ennel dragabb gepet minek mert ami meg megfizetheto nem jobb annyival amennyivel dragabb, igazan minosegi ugrast vagy ugy erhetnek el hogy egy sokkal nagyobb (meretu) es persze dragabb gepet vagy varnek meg vagy 2 evet. na egyik se nyero. mem kartyakrol inditottam is 1 topikot, de nem keltett tul nagy erdeklodest. valoszinuleg 256-os kingston cf-et fogok hasznalni hozza, jo esetben kettot.

ja megvalami... atus nem tom mar kerdeztem-e ill mar valaszoltal-e de te milyen gepet veszel most?

(#50) Jester válasza tomcs (#49) üzenetére


Jester
aktív tag

Nagyon jó kis gép, de CF kártyából nem feltétlenül kell megfizetni a név miatt az árkülönbözetet. CF-ek között pedig igazából a SANDISK az egyik legjobb márka. Tehát ha a pc-s ismereteid miatt gondolsz a Kingstonra, akkor ezért felesleges.

Mehr Licht!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.