Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt az alábbi kérdéseket válaszold meg:
1.: Mennyit szánnál rá?
● Pl: "30.000Ft alatt kellene megoldani."
2.: Milyen gépre kötnéd?
● Pl: "Lásd az adatlapomon."
● Pl: "i7 11700, Asus TUF RTX 3070 OC, MSI B560M Mortar, 1db M.2 SSD."
(esetleg a ház típusával kiegészítve, a megfelelő kábelhosszúságok miatt)
+1: Van extra igényed a táppal kapcsolatban?
● Pl: Moduláris csatlakozók, félpasszív működés, halk, stb…
● Pl: "Tuningolni tervezek." (írd le mit és mennyire tuningolnál)
Ajánlott Tápegységek 2023: [link] (a teljesség igénye nélkül)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19212) Apollyon válasza aviator (#19210) üzenetére


Apollyon
Korrektor

HKC, Deer, Mercury, Codegen: ezek mind kerülendő szemetek. Az ilyen tápok tönkreteszik a gépet, csoda hogy még van pofájuk ilyen silány minőségű szemetet forgalomba hozni. Amit h1n1 ajánl az jó lesz.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#19232) mr_ricsi válasza aviator (#19204) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Létezik-e hogy egy HKC USP5580 (580W) táp kevés a következőhöz"
Miután egy HKC megdöglött nálad, vettél egy másikat? :W
(Szeptember óta ez se' bírt sokat...)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#19252) Atesz8


Atesz8
csendes tag

Üdv!

A gépem: alalap:Asus M5A78L-Mlx; ram: 2x2gb DDR 3 1333mhz; proci:AMD Phenom II black edition x4 (4*3,2) ;videókari:Msi vr5570-md1g DDR2, és egy HKC 430w táp van benne. A gondom pedig a következő lenne, (a cuccokat kb. két hete vásároltam kivéve a tápot) a gép fogja magát és kikapcsol vagy újraindul. Mi lehet a baj? Szerintem a táp a nem jó így cserélném erre: Chieftek GPS 550W AB A-s táp, vélemény erről?

A válaszokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#19500) Jim-Y válasza Boogie33 (#19498) üzenetére


Jim-Y
veterán

Elég. De azért jó lenne tudni, hogy milyen. Pl egy HKC 600W-os "minőségi" táp igazából egy 350W-nak felel meg. Ha ilyen "minőségi" tápod van, akkor lehet, hogy nem elég. üdv

(#19558) #Zsolt#


#Zsolt#
csendes tag

Sziasztok! Hper hpu-4m530-pu (530w) Erről a tápról mi a véleményetek? Ez is olyan mint Hkc vagy inkább a chieftechez áll közelebb?

UI: Van egy amd be555 processzorom és egy hd4870, (2 vinyó)...Az FSP400-60GLN (400W) táp elbírná a konfigomat vagy inkább Hper hpu-4m530-pu-val használjam?
Válaszokat előre is köszönöm.

(#19563) Jim-Y válasza #Zsolt# (#19558) üzenetére


Jim-Y
veterán

HPU-4M530
Seventeam beles, kerülendő.
384 W amúgy is a 12V-os ága, tehát HKC klón ;]

Az FSP-400-60GLN:

384W-os a 12V-os ágán, tehát ugyanolyan erős mint a Hyper, csak minőségibb. Inkább ezt használdd.

[ Szerkesztve ]

(#19664) firex


firex
csendes tag

Üdv all! :)

Jelenlegi tápom lecserélném (P-Case 460W)

Ehhez a konfighoz (AsRock G31M-S alaplap||Intel Dual Core E6700 3,2Ghz||léghűtés(gyári)||GeForce MSI 210||2x2 GB KingMax DDR2||465 GB WD) melyik lenne a legmegfelelőbb/legjobb minőség táp : Gigabyte Superb 460W GE-R460-V1 , Advance PC EA-460 460W , Energon EPS-650 , Cooler Master ELITE POWER 500W RS500-PSARJ3-UK , HKC USP-5565 ?? Előre is köszönöm. :)

"Ha küzdesz veszíthetsz, ha nem küzdesz veszítettél"

(#19734) Hunork válasza Gigi01 (#19733) üzenetére


Hunork
veterán

Szerintem neked bőven elég egy jó, már a jövőre nézve is egy 400-450WW-os táp. Már ha ez számít, és majd később fejlesztenél. Kérdés, mi az az olcsó? Mert azért Codegen, meg HKC ne legyen, ha nem muszáj...hidd el, hosszú távon jobban jársz! (10k és kapsz jó FSP-t például) De írd meg, mekkora a pénzkeret.

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#20094) roberto211


roberto211
őstag

Sziasztok... Szerintetek mi lehet a gond? Van egy HKC USP550 -es táp... Egy E5400-hoz meg egy gts 450hez beraktuk... Elindul a gép vele meg minden, de játékoknál pl: Dirt3,BF3,stb..játékoknál kb 3-5perc után lefagy, bejön egy full üres fekete képernyő,akkor ilyenkor olyan hangja van mint a kékhalálnál, tehát mint ha megakadna a hang, s kész.. Ki kell kapcsolni úgy hogy hosszan megnyomjuk a power gombot, s bekapcsolni, csak ekkor kapcsol be, mert resettel nem indul újra a jelenség alatt.. Mi lehet a baja vagy mit tegyek szerintetek?? Várom válaszotok.. Üdv: Robi :R :R :R

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#20309) zsoltti


zsoltti
senior tag

Helló!
Most vettem egy használt 5870es kártyát és resetel a gép nagyon ritkán skyrimbe
phenom2 x4 965 és 6 giga ram 1 vinyó 1 dvd olvasó
hkc ups565 tápom van , szerintetek táp? a táp 4 hónapos.

[ Szerkesztve ]

(#20311) balpis válasza zsoltti (#20310) üzenetére


balpis
őstag

Hogy a te szavaiddal éljek:
"A táp kevés? vagy szar?"
Valószínűleg a táp kevés, mert szar.

De nem úgy szar, hogy tönkrement. Egy HKC egyszerűen ilyen. Jó esetben. legalábbis a fórumokon olvasható tapasztalatok és tények alapján...
Egyébként lehet, hogy összesen még le is adna annyi áramot, amennyi kellene a rendszerednek, csak valamelyik 12V-os ág túlterhelődik.

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#20315) Kantorpe válasza zsoltti (#20314) üzenetére


Kantorpe
tag

Pl. a mar sokszor emlitett CM GX450 ? Vagy egy be quiet!, esetleg ha tenyleg "nagyon olcso" kell akkor FSP.

Ha tervezel CF t akkor nagyobb tapot vegyel.

Biztosan a HKC az oka, szepen tulterhelodik es lekapcsol, eleg szuboptimalisak azok a tapok, csoda, hogy az 5870 melett nem adta meg rogton magat. Es kulon jo, hogy egy "jobb felet" fogtal ki es nem lott ki semmit a gepben. Nekem zabszem lenne a seggemben minden esetben mikor bekapcsolom a gepet.

[ Szerkesztve ]

Minden élő megöregszik, minden tulajdon elenyészik...

(#20317) Kantorpe válasza zsoltti (#20316) üzenetére


Kantorpe
tag

A te konfigodhoz olyan szinten overkill a 600W hogy az megnevezhetetlen. A legnagyobb zabalasban sem fogyaszt 300W folott, ami azt jelenti, hogy felgazon sem jarna csucs eseten a 600W tap. Gondolom nem egesz nap furmarkolsz, es meg CF eseten is elegnek tartanek egy 500W kornyeket.
Ami jo is lenne, ha alacsony kihasznaltsag eseten nem lenne rosszabb a hatasfok, ami nem is a nagyobb halozati betap fogyasztas, hanem a elfutott ho kihajtasa a tapbol reszen okozna esetleg nagyobb hangot az esetlegesen emelt ventillator fordulat okan.

De ha olyan tapot nezel ami esetleg ilyen szinten kikapcsolja a ventillatort akkor oke, csak azok dragabbak.

Ha visszaolvasol kicsit akkor ajanlatok is vannak leirva a fenti tipusu tapokra.

Ha meg azert vagy meggyozodve a 600W tap szuksegessegerol, mert a HKC csodan valami nagy szam van, akkor azt elobb elosztod kettovel, es ugy meretezed a minosegi gyartok tapjait hozza.
Igen van ennyi kulonbseg koztuk. Legalabb.

[ Szerkesztve ]

Minden élő megöregszik, minden tulajdon elenyészik...

(#20422) roberto211 válasza 04ahgy (#20421) üzenetére


roberto211
őstag

Oksa.. :D Hááát egy HKC usp-550w ről mert egyszerűen lekapcsolgat játék közben.. :D De akkor ez a táp bőőven elég kell lenni ahhoz a konfighoz amit írtam, a negatívumokkal beleértve,ugye? És a kettő közül melyik a jobb: Ez a gps 550-es vagy egy corsair cx400?? :R :R :R

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#20423) 04ahgy válasza roberto211 (#20422) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A HKC az 250W felett instabillá válik. A Chieftec GPS550 minőségi váltás HKC-ről, de a Corsair CX400W már a Chieftec-kel sem említhető egy lapon. Sokkal modernebb felépítés, Seasonic bél, sokkal halkabb, kinézetre extrább, és a +12V-os ágán a teljes teljesítményét majdnem teljesen le tudja adni, azaz kb. annyit, mint a Chieftec! Ráadásul egyágas, a Chieftec meg 3 ágra osztott.

Ha a Corsairre van lehetőség, akkor képet fogsz kapni a HKC után, milyen is egy _táp_. :D

Szerk.: ha az adatlapod a valóságot tükrözi, és VX550-ed van, akkor már tudod. :U

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#20458) Jim-Y válasza moha21 (#20456) üzenetére


Jim-Y
veterán

Mondjuk igazad van, akkor csak annyi változna, hogy egy 200W-ot fogyasztó konfighoz 900W-os HKC-t vennének az emberek, merthogy mi van ha a jövőben vesz még 2 HDD-t a rendszerbe? Meg az ismerősöm amúgy is ezt ajánlotta, mert ez jó táp, neki is ilyen van:D

(#20572) saguaro válasza balpis (#20571) üzenetére


saguaro
tag

Annyiért már kijön egy FSP Hexa is, vagy CM ElitePower is, aminek már elég hosszú a kábele.
Nomeg az már majdnem 11.000, inkább 8 körül keresek.
Hipro-ról semmi vélemény?

Pl ez? [link]

Esetleg HKC? [link]

Az ember annyit ér, amennyit változtat a világon - Marlowe

(#20576) balpis válasza saguaro (#20572) üzenetére


balpis
őstag

A HEXA 400 kábelei is rövidek egy kis alsó tápos házba is, nem még egy nagyobba....
HKC semmi esetre se!
A Hipro kábelei se lennének elég hosszúak ide, de ez lenne a kisebb baj. A nagyob, hogy pár hónapja elkezdték vacak belsővel szerelni a tápjaikat anélkül, hogy típusszámot váltottak volna. Így nem lehet tudni, mi van benn :(
Ha találsz egy ilyet, tavaszit használtan, garanciával, az még valószínűleg jó lesz. Újonan most nem ajánlott.
A legolcsóbb, nyugott szívvel ajánlható táp most az FSP350. Kevés csatlakozóval, rövid kábelekkel.
De a toldástól nem kell tartani. Ide neked elég egy 4 pines is. :)

A SuperB az FSP belsős. ezt nem tudom, milyen.
De ha használtakat nézel, van az aprón 5k körül FSP PNF - de valahol eldugva talán 300W-os is 3500-ért.

[ Szerkesztve ]

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#20660) zsoltti válasza Manus01 (#20658) üzenetére


zsoltti
senior tag

c3mas tudom kevesebbet kéne egyen mint a c2kettes, de tegnap próbáltam, de nem ment csak 1.5ön, lejjebb nem, de lehet nb feszt kéne még adjak neki, csak nemtom mennyiit. De az is lehet h a táp nem elég tiszta hozzá, hkc 550wattos :D

(#21032) moha21 válasza hermanyi (#21031) üzenetére


moha21
addikt

Az 550 is ezzel a belsővel készül. Sajnos sok tápról nincs ilyen teszt, így csak szervizeléssel foglalkozó emberek tudják megmondani, hogy milyenek is valójában. A kondenzátorgyártók minősége is változó.
Ehhez még hozzátársul, hogy sok embernek fogalma sincs mennyit is fogyaszt a PC-je, ezért vígan elvan a 550W-os HKC-vel, aminek köze sincs az 550W-hoz ( ugye, mint a hangszórónál a p.m.p.o. csak oda legalább odaírják ).

Elvileg ez a topic azért lenne, hogy ha valaki megkérdezi ez tápnak jó-e PC-be, akkor arra a tápra mondjuk az áment, ami valami teszten átmenve teljesíti az elvárásokat. [link] itt van néhány otthon ritkán fellelhető eszköz amivel tesztelnek.

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#21155) bulgesz


bulgesz
tag

Sziasztok! Kaptam két tápot, a kérdésem az lenne, hogy melyiket tartsam meg magamnak?
Az egyik: FSP400-60MDNn (400W elvileg)

kép: http://kepfeltoltes.hu/view/111231/3995_2_big_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

a másik pedig: HKC USP3430 (430W elvileg)

kép: http://kepfeltoltes.hu/111231/d1b5_2_big_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Válaszotokat előre is köszönöm! Ha lehet indokoljátok is miért ezt-vagy azt válasszam!

Amúgy a gép amelyhez lesz: core2duo E4400+geforce 8800GT 512mb+samsung F3 500gb hdd+asus p5b deluxe alaplap+1db dvd író

[ Szerkesztve ]

(#21157) Jim-Y válasza bulgesz (#21155) üzenetére


Jim-Y
veterán

Ez nem egy nehéz kérdés.. egyértelmű, hogy az FSP-t, mert a HKC-vel csak baj lenne, az csak címke szerint egy 430W-os táp, igazából pedig egy 270-300W-os. Passzív PFC-s, 20-25db-es ami szerintem akár 30 is lehet a gyakorlatban és a hatásfoka is 75% alatt marad.

(#21215) mastermich


mastermich
csendes tag

Sziasztok!

Az alábbi konfigurációba szeretnék +2db 250GB-os winchestert berakni. Tápcsere előtt állok, az lenne a kérdésem, hogy milyen minőségi tápot vegyek, amivel nem kell majd nyűglődni egy pár évig és minden gond nélkül elvisz +2db merevlemezt is?

AsusP5QL-PRO alaplap
Core2Duo E7500
Gigabyte Radeon HD4850 512M
Kingmax DDR2 RAM 2GB
Samsung 500G winchester
DVD író
HKC USP5550 (ezt cserélném)

Köszönöm előre is.

Üdv, mastermich

(#21415) Hunork válasza Lapeno (#21414) üzenetére


Hunork
veterán

Hmmm. Érdekes.
Ezt találtam, egy Core i7 965 / X58 cuccal mérték, és a legutolsó sor szerint az átlagos mért GPU fogyasztás 121W. Szerintem elég a 450W-os táp, inkább azért van ott 500, mert arra is készülnek a gyártók, hogy valaki HKC, Codegen, Deer táppal akarja megtámogatni a kártyát.

Measured power consumption - 6850

Advertised TDP = 127W
System in IDLE = 176W
System Wattage with GPU in FULL Stress = 278W
Difference (GPU load) = 102 W
Add average IDLE wattage ~ 19W
Subjective obtained GPU power consumption = ~ 121 Watts

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#21543) misx


misx
senior tag

Üdv. Csak érdekességből: Nővéremék karácsonyra vettek gépet és egy "szaki" haverjuk intézte (nem én :) ). Mondjuk hardverileg nem rossz (4 magos AMD, HD6670) , de amikor tegnap megláttam a házat, már ismerős volt valahonnan, aztán rájöttem, hogy az egyik helyi bolt hirdette ilyen házzal a számítógépeit. Aztán rákerestem, milyen ház lehet, és kiderült, hogy HKC, tehát a táp is az (valószínűleg 400W-os). :( Pedig unokaöcsém tolja rajta a játékokat rendesen. Nem tudom nekem miért nem szóltak, mikor tudják, hogy évek óta magam építem a gépem. Mostmár reménykedem, hogy nem lesz vele gond. Persze hiába szólnék, csak okoskodásnak tűnne. Egyébként biztos nem adtak volna ki többet jobb tápért, mert még monitort sem vettek (spórilásból), egy régi 17-es CRT-re van kötve. De biztos én vagyok a hülye, hogy 10 ezret költök tápra.

[ Szerkesztve ]

(#21545) Jim-Y válasza misx (#21543) üzenetére


Jim-Y
veterán

Sokkal jobb lenne a helyzetünk ha lenne valami ajánlható,jó minőségű, akár "csak" 250-300W-os táp ~5.000 körül újonnan. Sokan, még azok is akaik tudják, hogy nem ezen kéne spórolni, nem hajlandóak ennél többet kiadni egy tápért. Sőt még kevesebbet szeretnének. Van egy ismerősöm aki úgy gondolkodik, hogy inkább vesz egy "egybegépet" ami HKC-vel, vagy Codegennel van szerelve, nem érdekli, hogy elszállhat a konfig, mert az egészre adnak neki garanciát. Hiába mondtam neki, hogy egy jobb táp jobban megérné, ő inkább most kevesebbet költ a dologra, és hazárdírozik..

(#21567) Yamato002 válasza j0zsef (#21566) üzenetére


Yamato002
csendes tag

Sziasztok mi a véleményetek erröl a tápról: Chieftec HPC-620-A88S ??

köszönöm a válaszokat!
Még annyit szeretnék kérdezni hogy akkor ez a táp jobb mint egy 630w os HKC-táp??

(#21577) roberto211


roberto211
őstag

Sziasztok.. Segítséget szeretnék, kérni ha van ötletetek, vagy tippetek mi lehet a gond :S Van egy e5400,msi gts 450el, 4giga sima mezei ddr3 ramokkal, és nagyjából ennyi.. Nincs húzva semmi! Na és először egy "kodegány" ( :D ) táp volt benne egy 400w-os, és pl: bf3 közben, vagy cod mw3 közben bejött egy fekete kép, olyan hangja van mintha megakadt volna valami, tehát olyan mintha kékhalálnál, de mégse kékhalál, és a vidikari ventije felmegy 100%ra, mert búg mint állat, na s ki kell kapcsolni a gépe, ugy hogy hosszan megnyomjuk a bekapcsot, utána meg vissza.. Na a codegány, után kipróbáltuk egy hkc usp550el, ott is ez volt a problem ,itt már gyanús volt nekem ez a problem, mert gondolom magamba azért akárhogy, hogy nem jó annyira a hkc táp. de azért elkéne bírni.. Na mondom jó , tovább próbálkozunk, tegnap vettem bele egy fsp hexa 400w tápot, csendes, halk,3hetes, egy por sincs rajta, és ugyanez a helyzet tehát mostmár biztos vagyok benne hogy nem a táp, mert szerintem ez a fsp hexa 400w, még szűkösen de az én 2500k konfigomat is elbírná.. És itt kérdezném, hogy mi lehet a gond, innentől kezdve?? Videokártya?? Mert annak megy fel a ventije 100.-ra? Vagy alaplap? esetleg ram?? Előre is köszi a segítséget.. Üdv: Robi :R :R

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#21593) Yamato002


Yamato002
csendes tag

Sziasztok mi a véleményetek erröl a tápról: Chieftec HPC-620-A88S ??
köszönöm a válaszokat!

Még annyit szeretnék kérdezni hogy akkor ez a táp jobb mint egy 630w os HKC-táp??

(#21594) d@minator válasza Yamato002 (#21593) üzenetére


d@minator
addikt

Mivel harmadszor kérdezed...Jobb, mint a HKC, mert biztonságosabb. Sirtec beles de azt nem tudom, hogy a kondik milyenek benne.

(#22333) Aki21


Aki21
aktív tag

Sziasztok. Tudnátok segiteni?

Az lenne a kérdésem hogy milyen (hány wattos) tápot ajánlatok ehhez a géphez?

- Alaplap: GIGABYTE GA-MA78LMT-S2

- Processzor: AMD Phenom II X4 955 3.20GHz AM3 BOX Black Edition

- Ram: KINGMAX 4096MB DDR3 1333MHz + tervezek még 1 ilyen ram vételét

- Videokari: ASUS ENGTX560 Ti DCII/2DI/1GD5 PCIE ezt tervezem

- Vinyó: Western Digital 1TB merevlemez - SATA II, 7200rpm, 64MB, Green

Most 1 HKC USP 5550 550W-os tápom van.

[ Szerkesztve ]

(#22851) gekko14


gekko14
csendes tag

A problémám a következő, vettem egy teljesen új gépet (kivéve a videókártya régi).A játékok max felbontásban futnak (1680 x 1050) csak akkor fagy le bizonyos idő után (5-20 perc) ha minden grafikai beállítás maxon van, amúgy ha leveszek mindent low-ra AKKOR nem fagy le.
A hűtésel nincs gond mivel everest programmal megnéztem szóval az kizárva.
Call of duty modern warfare 3 és batman Arkham City a játékok.

Konfig:
Alaplap: MSI 760GM-P23 (FX)
Videókártya: ATI Radeon HD 5770 1GB DDR5
Processzor: AMD Athlon II X3 450
Memória: KINGSTON 4096MB DDR3 1333MHz CL9 KIT
Táp: HKC 430W

Én a tápra vagy a videókártyára gyanakszom mivel nagy terhelés alatt fagy le.

(#22852) Jim-Y válasza gekko14 (#22851) üzenetére


Jim-Y
veterán

Szerintem táp, ugyanis ha a többi HKC-ből indulunk ki akkor ez bizony egy ~200W-os táp, legalábbis egy nálam járt 580W-os HKC ténylegesen csak 280W-ot tudott leadni. Ebből kiindulva ennél is ez a gond, cseréld le egy minőségi 400-450-500W-os tápra, a konfigodnak egy 400W-os is elég, de az minőségi legyen. üdv

(#22865) M107 válasza gekko14 (#22851) üzenetére


M107
addikt

HKC-t dobd ki.

Winyód smart adatai rendben vannak?
Csúnya pusztítást tud végezni náluk is a fent említett ipari H táp.
De nem csak ott.
Ha minden ok akkor szerencsés vagy.

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#22883) miko_ válasza gekko14 (#22851) üzenetére


miko_
tag

Valószínű ez táp baj lesz . HKC teszt érdemes megnézni: [link]

(#22968) QwErTy42


QwErTy42
addikt

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni az okosabbaktól!:)

A mostani HKC ház-táp kombóm szeretném lecserélni a tavasz közeledtével, mert tudom, hogy mind a kettő ... rossz minőségű.

Athlon II X2 240, AMD 5850,WD 500GB merevlemez 2 (későbbiekben több) GB memória társaságában. Ennél lényegesen nagyobb teljesítményt nem szeretnék beépíteni a jövőben sem.

Nem tudom, hogy mennyire lehet problémás a kábelek hossza, ha kábelmenedzsmentes alsó tápos házba szeretném rakni.

Köszönöm.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#23204) macboyg


macboyg
csendes tag

A Cooler Master GX550, Fsp Hexa 500-ra gondoltam, sajnos beleestem abba a hibába, hogy rendeltem egy HKC tápot és nem működött.Gariba cserélik de nem akarok olyan tápot és az helyett kellene.

(#23564) markito16


markito16
csendes tag

Helló.
Venni szeretnék egy olyan tápot ami elvinné ezt a konfigot:

2db 9600gt xfx
e8400 proci
1db 80gb hdd (satás)
1db 160gb hdd (ide)
1db 160gb hdd (satás)
1db dvd író (satás)
6db venti
aerocool gatewatch2
kb másfél méternyi ledsor (smd ledes)

Van két kiszemelt táp.
Az egyik az egy HKC UPS5580 580W PFC.(6000Ft)
A másik pedig egy Trust 520W PSU Big Fan PW-5550. (4000Ft)
Mindkettő használt.
Szerintetek meg vegyem valamelyiket , vagy más márkát nézzek inkább?

A válaszokat előre köszönöm.
Üdv mindenkinek.

Telefonon elértek!06-20-538-22-97 Azért ne hívj , mert épp unatkozol.:D

(#23709) gegg


gegg
tag

Hello !
Nemrég kértem segítséget, hogy milyen tápot vegyek a jövőhéten beszerzendő gépemhez.
Most viszont nőtt a keret így 25 000 Ft-ot tudok tápra költeni. AMD FX 8120 és 7970 lenne a gépbe. A boltban ahol veszem megkérdeztem hogy van e Chieftec CTG 500 as táp amire azt mondta nincs és hkc tápot ajánlott amiről úgy tudom, hogy a gagyik közé tartozik.

(#23725) dvd_R+


dvd_R+
őstag

Sziasztok lenne egy kérdésem HKC 4672GD +430W ez a gépház és a hozzá való táp elbír egy ilyen configot:

Asus P8H61M-LE, S1155
Intel Core i3 2100 gyári hűtővel
2x2GB DDR3 1600MHZ
500GB Sata2 HDD
MSI HD6850OC
S-ata DVD RW

nem melegedne túl benne? a táp bírná ? stb stb ?
válaszotokat előre is köszönöm :R

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#23785) mexel


mexel
veterán

Össze kellene raknom egy alap 775-ös procis gépet. Milyen olcsó, de megbízható táp az amit meglehet venni most? Annyi új nevet látok, fogalmam sincs mi micsoda. (HKC, LCpower, Sinan,JSP, Chicony, XDL, Antler, Akyga, Deer, stb) Mi az amit meg lehet venni, és nem rántja magával halálba a gépet ha elromlik? Valószínűleg csak integrált vidkari lesz a gépben, irodában használva.

[ Szerkesztve ]

(#24627) moha21 válasza zka67 (#24626) üzenetére


moha21
addikt

És te csak úgy random kitalálod a fogyasztásokat vagy méred is valamivel?

400 W-ot fogyasztó konfighoz veszel egy 2000 W-os Lc powert? Vagy ez milyen logika?

Van kép is igaz HKC-ról, meg ugye videó is..LC power testvére.
5V = 5,02V 12 V = 11,87 V

Ez ugye nem bios-os mérés? Valamint a táp zaját nézed? Az belül van a megengedett értékeken?

Konkrét példa van, hogy ezekhez a tápokhoz sokszor még szkó sem kell, mert a multi méréshatárát is kiakasztják..

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#24631) moha21 válasza zka67 (#24628) üzenetére


moha21
addikt

[link]

örök videó. [link]

Amúgy olvasd végig a topic-ot tele van HKC, LC-power stb.. miért nincsenek ajánlva. Kondikon is spórolnak ezekben a tápokban.

Ez is HKC táp csati : [link]

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#24634) zka67 válasza moha21 (#24631) üzenetére


zka67
őstag

Nemtom, de szerintem a HKC az nem LC-Power. A HKC egy kínai cég, az LC-Power pedig német. Lehet, hogy hétfőn szétszedek egy tápot és megnézem mi van benne.

Az eddigi információk alapján még mindig nem vagyok meggyőzve arról, hogy ez a táp tényleg veszélyes lenne a gépekre nézve. Nemtom-nemtom-nemtom...

Nézd, én sosem mértem 5%-nál nagyobb eltérést a kimeneteken és számomra felfoghatatlan a linkben szereplő 6-7V meg a 16V-os értékek. Ennyinél azonnal meghal minden alkatrész a gépben. A videón szereplő tápegység biztosan hibás volt, mert ilyet tömegesen nem lehet eladni, hiszen tönkremegy a kereskedő, csak ezt tudom elképzelni.

(#24648) muci07 válasza zka67 (#24647) üzenetére


muci07
tag

Tessék egyszer már megkaptad a választ, ugyanez a belső van a legtöbb LC Power tápban!
http://www.youtube.com/watch?v=XglUdm25Bxo
És az én szememben az LC Power egyenlő a kodegány és stb-kel, persze a felső kategóriában már vannak jó tápjaik, de ott sem ajánlott a megvétele, mert annyiért már van FSP Aurum, Corsair GS, Corsair TX, Cooler Master GX... Codegenről meg már írtam elég sokat:
"A gépedet teszed vele tönkre. Ezek nem tudják jól leadni a feszt ezért lehet, hogy éppen a winyódat vagy a procidat fogja gyilkolni. Elfüstölhet egy SeaSonic is, mert ami elromolhat az el is romlik, de mivel benne vannak a megfelelő védelmek ezért nem lesz gond. Én nekem is volt egy olyan eset, hogy egy Corsair táp az áramszolgáltatónál történt meghibásodás miatt sajnos porig égett! A PC sértetlen maradt csak a táp semmisült meg, hozzáteszem nem a gyártó hibájából ugyanis nem 400 V-ra tervezték. A Codegen, OLCSÓ LC Power, HKC, Mercury és stb. nem minőség, egy hulladék a bele, gagyi alkatrészekből, védelmek a kanyarban sincsenek. Az már csak extra hogy véletlenül sem tudja azt a teljesítményt amit ráírnak. Attól hogy nektek pont szerencsétek van, még sokan vannak akiknél meghalt, vagy a vinyókat nyírta ki sorban, vagy a fél gépet... És nem tuningolt gépeknél, egyszerű átlagos fogyasztásúakat is simán hazavághat. Nem érdemes kockáztatni ilyen szarokkal.
1. Védelem nuku
2. A felét sem tudja annak ami rá van írva
3. Kínai, gagyi bele van
4. Szar hatásfok miatt csak zabálja az áramot
5. Tuti biztos ha elromlik akkor elszáll vele valami, rosszabb esetben az egész gép... És még lehetne sorolni...
Még régen a P4-es korszakban haver nem tudta mitől mennek tönkre pár havonta a vinyói, már vagy a harmadikat vette egy éven belül, szidta az összes HDD márkát hogy nem igaz hogy mind ilyen fos... Aztán utánanézett fórumokon mi lehet a gond, ajánlották neki a tápcserét, ugyanis egy csodás Codegen 400W volt a gépében. Vett bele egy 400-as Chieftec-et, utána lámcsak, nem haltak a vinyók sorra. Ez csak egy sztori a sok közül... Ha a sok Kodegány és elcépávör fanBoy ezt nem hiszi el nyugodtan fel lehet menni Prohardver fórumára a "Milyen tápot vegyek topicba" ott is ugyanezt le fogják írni mindenkinek! Ez a táp egy ipari hulladék, soha nem vennék ilyet! Csoda, ha egy ilyenben van egyáltalán aktív PFC, de az sem sokat ér,elég gagyi! SENKI NE VEGYEN ILYEN ROSSZ MINŐSÉGŰ TÁPOT!!!!"

Ezt még régebben írtam... Nem érdemes orosz rulettet játszani a géppel!! Hagyományos irodai PC-be, internetezni jó, de ami már komolyabban igénybe veszi a hardverek erejét oda már nem ajánlott...

[ Szerkesztve ]

(#24680) judzsin


judzsin
tag

Sziasztok!

Egy HKC 550-et használtam idáig. :B Most, hogy három éves lett és belekerült egy Toshiba 7200-es HDD is a gépbe érzem, hogy megérett a csere. Meglehet a gépet egyelőre, csak netezésre és Office-ra használom.
A vizes nevű boltból vennék tápot. A kérdésem az, hogy megéri-e a plusz 1 év garancia a 2 ezer forint felárat a Chieftec ctg 400 80 p-je az FSP 400 60 apn-es ellenében?
Vagy van esetleg más alternatíva olcsóbban.
Később(éven belül) I3 menne bele. Ja és a házam felső tápos.
Köszönöm

(#24690) miresz válasza Krissz5435 (#24689) üzenetére


miresz
veterán

Először én is a Hexára gondoltam,de akkor az kilőve,mert alsó tápos lesz a ház. Az újabb HKC felejtős még mindig?

[ Szerkesztve ]

(#24692) Krissz5435 válasza miresz (#24690) üzenetére


Krissz5435
aktív tag

A HKC olyan mint az lc power: lehet benne jó darab, de inkább ne kockáztass.

(Na jó csak vicc volt a HKC nem tápnak való :D Corsairnek volt egy tápdemója asszem a 600-as cmpsu-nál és ott max terhelésen 3 füstült el.)

[ Szerkesztve ]

"Ha én pm-et kapok válaszolok is rá. Ezt mástól is elvárom akinek írok."

(#25093) Alter


Alter
tag

Üdv!

Hozzámkerült egy vadonatúj még soha nem használt HKC V-Power 450W-os tápegység. Tehát ez egy új széria elvileg, így első belepillantásra a belseje is kicsit más lehet, de laikusként nem akarok hülyeséget mondani.

Nincs kedve valakinek tesztelni? Szívesen kölcsönadom bárkinek akinek megvan hozzá a felszerelése, és türelme.

Elvégre sokan érdeklődnek még mindig a táp felől, és mindenki számára tanulságos lehetne.
Örülnék, ha valaki elvállalná. Találkozó elsősorban oktogon környékén lenne megejthető.

And all the other voices said, Change your mind , You're always wrong.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.