Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Logoszféra  »  Magánterület!

Hozzászólások

(#12) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

LED-ek ki / be kapcsolása ASUS RT-N18U routeren, Tomato firmware-el

Sajnos Tomato fw alatt sem minden tökéletes, így példaként a LED-ek vezérlése sem minden routeren megoldott. Mivel pont az RT-N18U is egy ilyen típus, tehát nem is stealthMode kompatibilis, így a LED-ek kapcsolgatását csak manuális úton, a gpio, a wl, és a led parancsokkal lehet megoldani, és ha nem is 100%-ban, de némileg pótolható a stealthMode funkció is. Elsőként vegyük sorra a LED-ek gpio pin számát...

Power.....: 0
WAN.......: 6
LAN.......: 9
USB 2.0...: 3
USB 3.0...: 14

A Wireless LED kakukktojás, mert azt nem a gpio, hanem a wl paranccsal tudjuk ki / be kapcsolni.

/usr/sbin/wl -i eth1 leddc 1

vagy

/usr/sbin/wl -i eth1 leddc 0

Ha az érték 1, akkor a LED kikapcsolt, ha pedig 0, akkor bekapcsolt állapotra vált.

A fentiek alapján az összes LED kikapcsolásához hozzunk létre egy scriptet a /jffs mappában, az alábbi tartalommal.

#!/bin/sh

/sbin/gpio enable 0 # Power LED Off
/sbin/gpio enable 6 # WAN LED Off
/sbin/gpio enable 9 # LAN LED Off
/usr/sbin/wl -i eth1 leddc 1 # Wireless LED Off
/sbin/gpio enable 3 # USB 2.0 LED Off
/sbin/gpio enable 14 # USB 3.0 LED Off

A script neve legyen mondjuk disable_leds.sh, és adjunk neki futtatási jogot is.

chmod+x /jffs/disable_leds.sh

Ha mindent jól csináltunk, és ezt lefuttatjuk, akkor elsötétül a routeren az összes LED.

/jffs/disable_leds.sh

A LED-ek visszakapcsolásához csináljunk egy újabb scriptet.

#!/bin/sh

/sbin/gpio disable 0 # Power LED On
/sbin/gpio disable 6 # WAN LED On
/sbin/gpio disable 9 # LAN LED On
/usr/sbin/wl -i eth1 leddc 0 # Wireless LED On
/sbin/gpio disable 3 # USB 2.0 LED On
/sbin/gpio disable 14 # USB 3.0 LED On

Ennek a neve a fentebbit alapul véve, legyen enable_leds.sh. Ha valamelyik LED-et nem kívánod bekapcsolni, akkor a megfelelő sort töröld a scriptből, vagy tegyél elé egy # jelet. Ha készen van, ennek is mehet a futtatási jog, és a próba.

chmod+x /jffs/enable_leds.sh
/jffs/enable_leds.sh

Első körben készen is lennénk, ezeket már csak időzíteni kellene az Administration -> Scheduler menüben, de sajnos van még egy probléma, ami árnyalja a képet, a LAN visszajelző LED ugyanis egy idő után magától visszakapcsol, hiába lett korábban lekapcsolva. Így aztán semmire sem megyünk azzal, hogy este 22 órakor kikapcsoljuk, mert néhány perc múlva, fél óra múlva, akármennyi múlva, vissza fog kapcsolni. Az okára nem jöttem rá, de azt találtam ki megoldásként, hogy a scriptek futását cron-al időzítem, így este 22 óra után 5 percenként kikapcsolja, reggel 6 óra után pedig 5 percenként bekapcsolja a nekem kellő LED-eket a router. Az ehhez szükséges cron parancsok az alábbiak...

cru a disable_leds "*/5 22,23,0,1,2,3,4,5 * * * /jffs/disable_leds.sh"
cru a enable_leds "*/5 6,7,8,9,10,11,12,13,14,15,16,17,18,19,20,21 * * * /jffs/enable_leds.sh"

Bár utóbbi felesleges, lévén a visszakapcsolás jól működik, oda tehát megfelelne egy egyszeri időzítés is 6:00-ra, de az egységesség jegyében azt is így oldottam meg.

Sok sikert hozzá! :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Logoszféra  »  Magánterület!
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.