Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1001) Alex91 válasza Dark KillerX (#1000) üzenetére


Alex91
félisten

eSATA csatlakozas kell, vagy eleg az USB?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1002) Dark KillerX válasza Alex91 (#1001) üzenetére


Dark KillerX
addikt

eSATA kellene,mert gondolom USB2.0-nál azért lassabb lenne az adatátvitel nem? :U

[ Szerkesztve ]

(#1003) Alex91 válasza Dark KillerX (#1002) üzenetére


Alex91
félisten

Akkor a 2. LC Power haz. Es megfontolnam a WD Green HDD-t...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1004) Dark KillerX válasza Alex91 (#1003) üzenetére


Dark KillerX
addikt

Köszike a segítséget. :C

(#1005) Dark KillerX válasza Dark KillerX (#1004) üzenetére


Dark KillerX
addikt

És még vmi,az nem gáz,hogy a rack eSATA-s,a lapomon pedig csak SATA2 van?Bocsi a láma kérdésekért.

(#1006) Alex91 válasza Dark KillerX (#1005) üzenetére


Alex91
félisten

Adnak tan a hazhoz hatlapot...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1007) MayerM


MayerM
csendes tag

Sziasztok!

Véleményeket várok!

Egy ilyen Western Digital vs. Egy ilyen Seagate

Vélemények? Árban nagyjából ugyan ott vagyok, paraméterek nagyjából ugyan azok.. talán annyi, hogy a Seagate-hoz 3 éve garit kapok a WD-hez meg csak 2 őt!

Ti melyiket választanátok?

A Válaszokat köszönöm előre is!

(#1008) Alex91 válasza MayerM (#1007) üzenetére


Alex91
félisten

Barmelyiket, de a Pixmaniat en hanyagolnam...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1009) MayerM válasza Alex91 (#1008) üzenetére


MayerM
csendes tag

Köszönöm! Akkor sztem a Segate lesz a nyerő! A tapasztalatokat meg majd itten megosztom veletek :)

(#1010) nnnnn


nnnnn
tag

Üdv!

Mint oly sokan, így én is szeretnék beruházni egy külső vinyóba, viszont nem tudom hogy sima külsőt vagy egy külső házat és bele 1 vinyót vegyek. Melyiket érdemesebb? Én azért gondoltam a 2. variációra mert abba a későbbiekben vehetek nagyobb merevlemezt. Erre ha lehet mondanátok pár példát? :B Viszont ha sima külső marad akkor a következők közül kéne kiemelni a legjobbat:
Western Digital My Book Essential 2.0 500GB
Seagate FreeAgent Desktop 500GB
Teac 500GB (HD-35CRU)
Western Digital Elements 500GB

ezek lennének, ha tudtok jobbat max 25k-ért akkor az jöhet, ha mittom pl nagyobb tárhellyel rendelkezik az általatok mondott példa az se baj:)
a válaszokat előre is köszönöm :DD

ITT KERESS ---> BigG.(nnnnn)

(#1011) Alex91 válasza nnnnn (#1010) üzenetére


Alex91
félisten

Ha eleg az USB, akkor valaszd azt, amelyik olcsobb megoldas!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1012) nnnnn válasza Alex91 (#1011) üzenetére


nnnnn
tag

de az is jo megoldás hogy külön ház+vinyó?

ITT KERESS ---> BigG.(nnnnn)

(#1013) Alex91 válasza nnnnn (#1012) üzenetére


Alex91
félisten

Jo az is, bar en most mar a gyarira teszem magamnal a voksot! De amiket te irtal gyariakat azok alapvetoen nem nyujtanak igazan tobbet, mint a haz+HDD kombo. (Mondjuk esetleg szoftveresen, de ha nincs ra szukseged... Meg esetleg elektronika is (magatol kikapcsol). Vagy kisebb zaj. De ha nincs ra igenyed, csak a penztarcad nezed, akkor lehet, hogy jobb, ha te rakod ossze.)

En magamnak gyariakat vettem, de van haz+HDD megoldasom is. Na, most azokat probalom kivaltani :DD! De mondom, ez csak az en igenyeimet tukrozi...

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1014) nnnnn válasza Alex91 (#1013) üzenetére


nnnnn
tag

és öhm házból végülis mind1 hogy milyen? vagy itt tudnál vmi ajánlani?:)

ITT KERESS ---> BigG.(nnnnn)

(#1015) Alex91 válasza nnnnn (#1014) üzenetére


Alex91
félisten

LC Power

Amit elotted az egyik kollega linkelt. Ezen van eSATA is, es az ara is elfogadhato. De barmelyik megteszi, ha eleg az USB.

Ha meg gyari megoldas, es eleg az USB: MyBook Office

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1016) nnnnn


nnnnn
tag

lehet inkább mégis maradok a sima külsőnél:) itt van egy lista jobb oldalt, ezek közül melyik éri meg leginkább az árát? pixmánián nem fogok venni mert drága a szállítás. És sztem egyenlőre elég lessz a sima usb is:) vagy akkor ingazából ugy teszem fela kérdést hogy melyik a legolcsóbb 500Gb-os külső hdd? apropo, erről mi a véleményed?

[ Szerkesztve ]

ITT KERESS ---> BigG.(nnnnn)

(#1017) Alex91 válasza nnnnn (#1016) üzenetére


Alex91
félisten

Alkudj le belole egy kicsit, azt vedd meg... (De ha behal a HDD, akkor igy jartal... Ja, es IDE HDD van benne, ugyhogy kesobb a haz kuka!)

Mondom, amelyik megfelel vedd azt, kb. ugyanazt nyujtjak...

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1018) nnnnn válasza Alex91 (#1017) üzenetére


nnnnn
tag

okés köszi:) azt h érted h meghal:S ien szarul bírják ezek v mi?

ITT KERESS ---> BigG.(nnnnn)

(#1019) Alex91 válasza nnnnn (#1018) üzenetére


Alex91
félisten

Nem, csak gondolom a srac nem ad hozza garit...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1020) Vertigo18 válasza nnnnn (#1018) üzenetére


Vertigo18
addikt

Jött már nekem 300 Gb-os zsír új vinyóm postán úgy, hogy használni sem lehetett... Ilyet postán ne, ha rám hallgatsz...

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#1021) nnnnn válasza Vertigo18 (#1020) üzenetére


nnnnn
tag

de sztem újat fogok venni, nemakarok használtat ez meg gondolom régebbi is...

ITT KERESS ---> BigG.(nnnnn)

(#1022) Vertigo18 válasza nnnnn (#1021) üzenetére


Vertigo18
addikt

Ha rám hallgatsz, veszel egy újat, hajtod, mint állat, aztán, ha BÁRMI probléma van vele, akkor érvényesíted a 3 (!) év garit... Szerintem Hdd-nél ez a legtisztább.

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#1023) SG3rg0 válasza Vertigo18 (#1020) üzenetére


SG3rg0
őstag

Én sok vinyót vettem már PH-án, noti vinyót, és 3.5 is, és postán küldték, semmi baja sem volt egyiknek sem!

(#1024) Vertigo18 válasza SG3rg0 (#1023) üzenetére


Vertigo18
addikt

Természetesen ilyen is van, sőőőt! 10-ből 9 ilyen! Nem kívánom, hogy te legyél a 10., akinek egy kézbesítő megdobálta a csomagját... Sajnos egyszer én voltam az az ominózus 10.

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#1025) SG3rg0 válasza Vertigo18 (#1024) üzenetére


SG3rg0
őstag

Sajnálom, hogy megjártad!

(#1026) Vertigo18 válasza SG3rg0 (#1025) üzenetére


Vertigo18
addikt

Én is nagyon sajnálom... Azóta rájöttem, hogy kb. egy 1.000-es a posta, azt meg, ha hozzádobom, akkor lehet akármennyivel olcsóbb a neten, már majdnem ugyanott vagyok. Persze ez csak a Hdd-kre igaz, nagyon sok mindent vásároltam már netről, innen is, máshonnan is.

Mindenkinek több sikert (mint nekem)!

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#1027) runner 125


runner 125
nagyúr

Sziasztok!

Erről a vinyóról mi a véleményetek?
Esetleg ilyen 20k környékén milyen másik 500gb-s típust ajánlotok?
Köszönöm.
Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#1028) szabax


szabax
csendes tag

van egy Transcend StoreJet 25 mobile külső winyóm (kicsi 2.5") kérdésem az lenne hogy Y kábelt adtak hozzá gyárilag de elmegy egy portról is, használhatom akkor nyugodtan egyről? vagy egy idő múlva kinyírja a lapomat mert nagy az áramszükséglete?
válaszokat előreis köszönöm

szabi

(#1029) Taci


Taci
addikt

Sziasztok!

Eléggé eltérő véleményeket olvasok a különböző külföldi és hazai topikokban, ezért a Ti véleményetekre is kíváncsi lennék:

Milyen külső adattároló eszközt ajánlanátok a következő igények figyelembevételével (prioritási sorrendben):

- megbízható
- halk
- eSATA csatlakozó
- gyors adatátvitel
- elfogadható ár (1TB-ost 40-50ezer Ft körül)

A munkahelyemen WD My Book World Edition II-t használunk, ami kibírhatatlanul hangos!

WD-ket nézegettem korábban, és a My Book Home vagy Studio Edition lenne számomra megfelelő, de elég sok fórumon nagyon negatív tapasztalatokat írnak róla.
És mivel ez lenne az a fő adattárolóm, így a megbízhatóság lenne számomra a legfontosabb, ezért a WD-t valószínűleg el is felejteném.

Kérlek ajánljatok a fenti paraméterekkel ilyen eszközt, eszközöket!

Köszönöm!

(#1030) Taci válasza Taci (#1029) üzenetére


Taci
addikt

És ezen kívül egy BitTorrent-képes változat is érdekelne! (Nyilván ez már hálózati.)

[ Szerkesztve ]

(#1031) birka1337


birka1337
tag

Sziasztok! A napokban vásároltam egy WDmypassport 320gbos usbs külső vinyót de problémám támadt vele.. Amikor ráakarok tenni kb 5-6 gigánál nagyobb filet, azt írja hogy ilyen méretűt nem lehet rátenni, pedig még bőven van szabad hely rajta.. Mi lehet a probléma? :U

-

(#1032) Cyrin válasza Taci (#1029) üzenetére


Cyrin
addikt

Nekem WD Mybook Home van, és nincs vele gondom, halk, eSATA van rajta + firewire, ezáltal gyors is, a megbízhatóságról adattárolás szempontjából egy HDD esetében ne is beszéljünk, akármilyen gyártmány.

egyébként meg [link]

(#1033) Cyrin válasza birka1337 (#1031) üzenetére


Cyrin
addikt

ha jól emlékszem ezek gyárilag FAT32-es rendszerre vannak formázva, itt lehet a gond.

(#1034) birka1337 válasza Cyrin (#1033) üzenetére


birka1337
tag

Igen valami ilyesmi lehet. És lehet ezen valahogy módosítani? (nemvagyok nagy szakértő :W)
Köszönöm a segítséget előre is !

-

(#1035) Cyrin válasza birka1337 (#1034) üzenetére


Cyrin
addikt

NTFS-re kell formázni (Windows esetében)

[link]

(#1036) Zanik


Zanik
addikt

Sziasztok!

Noti mellé keresnék kisméretű külső vinyót 20-25e körül. Először WD Passport-ban gondolkodtam, de aztán találtam ezt: [link]. Mivel a noti is Asus, jól mutatna mellette. Valamint a 8MB-os cache is a javára írható (a gari viszont csak 1 év).
Ezenkívül sikerült még belefutnom ebbe is: [link]! Ez valami nagyon új cucc lehet, mert eddig nem láttam sehol kínálatban. Szóval a 3 közül ti melyiket ajánlanátok? Előre is köszi.

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#1037) Alex91 válasza Zanik (#1036) üzenetére


Alex91
félisten

Seagate FreeAgen Go 320GB ezüst

Mondjuk ezt, de van tobb szinben is! :)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1038) fravik


fravik
tag

sziasztok!

Ma jött meg a WD My Passport Elite Titanium-om (320GB). Nem tudom, hogy miért, de amikor rámegyek a Hardver biztonságos eltávolítására, a notim kiírja, hogy eltávolítható, viszont a led nem alszik ki (nem villog meg semmi, csak egyszerűen világít) és ha megfogom érzem, hogy rezeg, szóval sztem akkor még működik (vagy ez csak a venti? - van ezekben egyáltalán??)...
Ez normális? nem kéne kialudnia a lednek? Félek, nehogy emiatt tönkre menjen, hogy lehúzom, mielőtt szabadna! :( Légyszi vki írjon, hogy mit tegyek! MSI laptoppal használom!

Előre is köszi a választ!

"Always remember that you are absolutely unique. Just like everyone else."

(#1039) VVoid válasza fravik (#1038) üzenetére


VVoid
aktív tag

Ez normális. Nekem is ez van, és így működik.

Talán van valami WD progi, amelyikkel le is lehet állítani, de nemtom, nem néztem utána.

(#1040) kem válasza fravik (#1038) üzenetére


kem
addikt

A tápellátás nem szűnik meg, csak leállítja a drivert, hogy ne írjon/olvasson miközben lehúzod.

Köszi!

(#1041) kulfoldi


kulfoldi
aktív tag

Huha, lehet, hogy jobban jarok ha inkabb ide tesze, fel a kerdesem.

Errol mit gondoltok? klikk

Azert erre gondoltam, mert mivel kulfoldon elek igy mikor hazajovok mindenkitol tudnek adatok szerezni, beleertve a laptopos haverjaimat is, akikkel csak usb-n keresztul tudna menni a dolog. Biztonsagosabb lenne hordozni is, mint csupaszon egy vinyo dobozban szerintem. Egyebkent nem vagyok kulso vinyo fan, (ezert is valasztottam ilyen minimalistat) amikor itthon leszek ki fogom venni a rackbol, bevagom a hazba. Van viszont 3 tovabbi kerdesem.

1. Ugye konnyen ki lehet kapni az ilyen rackekbol a vinyot? Nezegettem a kepeket a termekrol, de hat fingom sincs, nem lattam a csavarok helyet.
2. Vajon ez SATA-2-es vinyot rejt legbelul, vagy IDE-set? Nem vagom, hogy IDE keszult-e ekkora meretben egyaltalan. A gyarto oldalan azt latom, hogy jelenleg nem forgalamaznak ilyen meretu IDE vinyot, de ettol fuggetlenul meg tehettek a multban, es most raktarkeszlet levezeteskent belerakhattak??
3. Melyik WD vinyo lehet benne? Blue, Green, Black, egyeb?

Ha valaki tudna segiteni, az zsir lenne! Koszi

(#1042) Alex91 válasza kulfoldi (#1041) üzenetére


Alex91
félisten

En erre inkabb vennek egy SATA HDD-t, meg egy olyan hazat, amit eszkoz nelkul lehet szerelni...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1043) kulfoldi válasza kulfoldi (#1041) üzenetére


kulfoldi
aktív tag

Marmint errol, bocs: [link]

Alex: Igen am, csak a ketto egyutt tobb valszeg. A legolcsobb a Samu itt is, kb £75 na most ehhez meg vegyek egy racket, plusz postakoltseg, hat az mar kozel egy 100as.

Ez meg 78 cakkumpakk,es a WD is ha nem jobb, mint a Samu. Csak attol fugg melyik WD. :)

[ Szerkesztve ]

(#1044) Alex91 válasza kulfoldi (#1043) üzenetére


Alex91
félisten

Azert szamomra kedeses, hogy ezt mennyire egyszeru szetszedni?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1045) kulfoldi válasza Alex91 (#1044) üzenetére


kulfoldi
aktív tag

Tudom. Azert is kerdeztem, hatha van valakinek ilyenje.

Nameg ugye az is kerdes, hogy milyen vinyo van benne, mert van Caviar balck, blue, green, meg a tokom tudja meg milyen 1TB-s WD-k. A Black a leggyorsabb, a blue azok elvileg a soktanyerosak (lassabb, hangosabb) a Caviar green az meg csak 5400-es, vagyis a leglassabb-persze tok halk is. Ha e szerint gondolkozom, akkor egy usb-s-be valszeg azt rakjak, nehogy mar a parasztja (en) panaszkodjon, hogy hangos. Persze ellenkezore is van pelda dogivel az iparban! :) Szoval lehet, hogy pont epp a blue-t raktak. A black-et azt kizarom, mert az a sebessegbajnok (vagyis draga) meg aztan egy 480Mb-s usb 2.0 keresztul eleg nagy parasztvakitas lenn nem? :D Az is, lehet, hogy IDE-s, mar ha van 1TB-s IDE-s vinyoja a WD-nek. Szoval gyakorlatilag a tokom tudja mi van!

Hat nem tudom, a legjobb az lenne, ha valaki aki mar birtokol idetoppanna, es serobol megoldana a nagy dilemmat! :D

(#1046) Alex91 válasza kulfoldi (#1045) üzenetére


Alex91
félisten

SATA-s, es szerintem Green, bar az is lehet, hogy beleteszik azt, ami eppen van...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1047) kulfoldi válasza Alex91 (#1046) üzenetére


kulfoldi
aktív tag

Kozben rajottem, hogy nincs Blue-bol 1TB-s.

Hat igen...greenek lenni az jo dolog...csak mindig ott a kisordog, hogy nem-e lassu nagyon... :F :) Valamit valamiert, valszeg ezert ilyen oco! :)

[link]

Egyebkent koszi, hogy erdekel a bajom, es elmondod a velemenyed! :R

[ Szerkesztve ]

(#1048) kem


kem
addikt

Halihó!

Melyik a legolcsóbb Satás 3,5" USB rack általában amit érdemes megvásárolni hébe-hóba használatra?

Köszi!

(#1049) audi100td válasza kem (#1048) üzenetére


audi100td
nagyúr

Hali,

"Hébe-hóba" használatra szerintem elég egy olcsó Spire rack is...

(#1050) Márton


Márton
nagyúr

hi, egy sima satas, fiókos rack-et lehet használni esata-ként?
tehát hogy a kapcsolójával bármikor leállíthatom ha nem kell?
lapom tudja az esatát, csak simán erre a belső csatira kell rákötni?
azért kérdem mert a vinyót nem cipelném, nem kell külső rack+külön táp.
köszi

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.