Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43815) Alexios válasza cappa72 (#43814) üzenetére


Alexios
veterán

Késleltetés általában állítható, nem tudom most hova dugtad, Windowson az ASIO4ALL-on belül lehet állítani a sample size-t, vagy egy külső interface és annak a driveren belül biztos.

De szerintem azzal jársz a legjobban ha olyan multit veszel, ami interfaceként is tud menni, és akkor mindkét opció működne

(#43820) arnyekxxx válasza cappa72 (#43817) üzenetére


arnyekxxx
veterán

az ASIO a windows saját hangrendszerét megkerülő driver, a komolyabb interfészekhez a gyártó ir sajátot. Az asio4all meg egy univerzális cucc, a behringer UMC sorozatnál is elintézik annyival a drivert hogy ott a link a weboldalon az asio4all-hoz de én pl a zoomomhoz is ezt használom nem a sajátját mert sokkal több mindent be lehet benne állítani. Linuxra is megcsinálták ha valaki wine-t használ, ott wineasio a neve.

(#43825) NeoPampalini válasza Berreh (#43819) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Linux-on nálam megy minden egyszerre, igaz, aminek nem kell Jack, pl. böngésző, az ALSA/Pulse alapon megy, és ez van bridge-elve tovább a Jack felé.

Az USB-s cuccok szoftveres támogatása valóban érdekes kérdés, mondjuk egy próbát megérnek ezek Wine alatt, a Zoom pedálomhoz így simán működik a ToneLib Zoom manager (most néztem, hogy már van natív Ubuntu verzió, anno ilyen se volt).

Bár, ha már Linux és USB, akkor a posztoló jobban járna egy dedikált hangkártyával, ott nem kell bíbelődni semmivel, csak beköti és kész (Scarlett Solo nálam így üzemelődött be mindenféle hókuszpókusz nélkül).

Ezek a multikba épített audio interface-ek valahogy mindig tartalmaznak valami spéci dolgot, hogy ne legyen egyszerű, legalábbis amiket eddig olvastam, mind kínlódás volt (vannak megoldások, meg hekkelések, de na...). Ami mezei USB standard szerint megy, azzal nincs semmi gond. :D

(#43845) arnyekxxx válasza NOKA32 (#43844) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Kell az um2-höz az asio4all mint driver (ha wined van) meg a szoftver amivel használni akarod, utóbbi attól függ mit akarsz csinálni, csak zenélni vagy felvenni/zenét összerakni

[ Szerkesztve ]

(#43846) Alexios válasza arnyekxxx (#43845) üzenetére


Alexios
veterán

Nekem Asio4all-al nem nagyon ment mikor próbáltam, de itt a leírásban van egy win10 driver [link] ezzel már jó volt

(#43850) arnyekxxx válasza NOKA32 (#43847) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Van jópár ampszimulátor ami fut standalone változatban, ingyenesben vagy időkorláttal vagy kevesebb erősítő/effekt/hangfaltartalommal mint a fizetős. Nyilván nem javaslom a fizetős verziók jogellenes beszerzését alternatív forrásból mert jogkövetők vagyunk. Tudni kell, hogy winen az asio driver szereti lefoglalni magának a hangrendszert, szóval ha megy az asios program akkor nagy valószínűséggel nem lesz hangja az egyéb szoftvereknek így nem fogsz tudni pl a youtube videoval vagy egy médialejátszóval együtt zenélni. Erre van pl a Guitar rignek olyan megoldása, hogy van benne 2 "magnó" a gitárcuccok mellett amikkel programon belül tudsz zenét lejátszani vagy rájátszani, hogy az elsőbe beteszed a zenét a másodikon meg idítod a felvételt. Igazi oldshool érzés :) viszont itt nincs szerkesztés.

Fullos megoldás egy DAW feltelepítése. Javasolnám a Cakewalk felrakását, ez (már) ingyenes de profi zeneszerkesztő amivel feltelepül a TH-3 ampszimulátor (ami a TH-U az egyik legjobb ilyen program elődje, sacc/kb ugyanaz) így le van tudva ez a kérdés is egy menetben. Ezzel így komplett albumot el tudsz készíteni.

(#44299) Alexios válasza gaborbol (#44298) üzenetére


Alexios
veterán

Fender play nem elérhető még itthon.
Én mondjuk előfizettem elég sok ilyen oktató sitera(Music is Win Guitar Super System, Ross Campbell Bulletproof guitar, Tomo Fujita guitar wisdom, stb), vettem udemy kurzusokat, stb, de justinnál jobbat egyelőre még mindig nem találtam(Tomo Fujita oldala elég jó haladóbb dolgokra mondjuk), az csak bónusz hogy ingyenes is :)

Bár az az igazság, hogy nagyon nagy eltérések sincsenek köztük, sok újdonságot egymáshoz képest nem tudnak mondani, a lényeg úgyis a rendszeres gyakorlás :)

[ Szerkesztve ]

(#44435) SRC válasza Eastman (#44431) üzenetére


SRC
junior tag

Gellér Tomival nagy spanok lennétek szerintem. Osztálytársam volt a Tompika és most így eszembe juttattad ahogy 13 évesen szívtuk a nagyfaterja piros Winstonját stikában és közben üvöltetett bakelitről valami glam metált. Ehh... hát erről sem ír majd könyvet senki :)
Már akkor is tudta mindet, de ahogy rákerestem a mai napig tolja a 80-as éveket.

(#44501) bigrob válasza andor80 (#44483) üzenetére


bigrob
őstag

Bármit csak ne EMG-t, nem aktív, de nekem ezek a SD Nazgul vagy Black Winter nagyon tetszett vagy a legjobb aktív szerintem is a Fishman Fluence.

[ Szerkesztve ]

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#44920) benedekco válasza MATEO6600 (#44918) üzenetére


benedekco
addikt

VLC player tud lassítani gyorsítani tónus váltás nélkül, de annak idején volt Winamp plugin is ami megcsinálta a tutit, szerintem találsz Foobar-ra is ilyet. Nekem annak idején bejött mikor a Stairway-t tanultam.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#45613) benedekco válasza consono (#45611) üzenetére


benedekco
addikt

Nekem az a bajom, hogy túl sok a lehetőségem Amplitube alatt. Sok időt elvesz a buzgerálás.
Illetve pattog az a qrva hang. Win reinstall se segít, valszeg kellene egy másik gép egy másik procival. De ez a szar nem akarja a pattogás mentességet, csak ha nincs net. De akkor meg nincs youtube se.
Meg arra gondolok, hogy néha kitenném a muzsikát az Orange kombóra, mert ugyan túl jól nem szól, de mégis százszor jobb mint a stúdió ládákon, sokkal több levegőt mozgat meg a nagy hangszóró.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#45615) benedekco válasza Goose-T (#45614) üzenetére


benedekco
addikt

Nem az interfésszel van a baj, hanem a szar windows intel alaplapi network driverrel :(
Latency monitor néha az egekben, ilyenkor meg pattog. Alaplapival már szinte alig mióta lecseréltem az i5-öt i7re, de még így is néha megreccen.

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#45620) NeoPampalini válasza benedekco (#45618) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

A hangkezelés különben is az XP-ben volt a legjobb, ott nem volt ilyen hülyeség, hogy ha ASIO eszközt használtál, akkor minden más megkukult mellette, ott szólt egyszerre minden. :D

Ilyenkor áldom az eszemet, hogy a Win7 volt az utolsó windóz a gépemen. :DDD

(#45622) ham_ válasza NeoPampalini (#45620) üzenetére


ham_
tag

Win7/10 alatt is szól egyszerre minden, hangkártya/interface kérdése :)

(#45628) consono válasza Smiley (#45627) üzenetére


consono
nagyúr

Privátban én is Mac-et használok, tényleg kevesebb a driver probléma, mint windowson, de cserébe van ami egyátatlán nem működik, vagy nem jól (van olyan USB-s hangkarim, ami Windowson tökéletes, Mac-en meg állat nagy a latency és még recseg is, driver meg nincs)... Ellenben ha otthon zenélsz és egyszerű de okos DAW kell, akkor szerintem a Garageband verhetetlen. Nagy hangkönyvtár, jó pluginok, elég sáv. Persze nyilván csak kapudrog a Logichoz :) "Színpadra", élő zenéléshez meg a Mainstage zseniális tud lenni, ha öl bele az ember energiát, meg nem csak gitárra gondolunk (persze hasonlókat lehet csinálni Live-ban is).

"In God we trust. All others must bring data"

(#45630) NeoPampalini válasza benedekco (#45629) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Passz, lehet, hogy csak amiatt látom így, mert Win7-ig bezárólag alaplapi + ASIO4ALL volt, és ez a kombó XP alatt vígan ment mindennel egyszerre, Win7-tel meg nem. :DDD Rémlenek korai W10-es időkből is ilyen sipákolások, hogy nem megy "úgy, mint régen".
Aztán W7 után Linux lett, meg egy Focusrite Scarlett Solo, itt csak bedugtam, és fél perc JackAudio beállítást követően azóta is működik. :D

(#45969) consono válasza malibu (#45967) üzenetére


consono
nagyúr

Lehet, hogy megy a Scarlet, de nincs Droidon tapasztalatom. Zenére biztosan jobb egy iPad, félelmetes mennyiségű és minőségű zene szoftver van rá, ráadásul a többség nem is túl drága...
PC-re a Cakewalk-ot többen is ajánlották, de az is elég nagyágyú. A Reaper beéri kevesebbel talán, de funkcionálisan teljes (a demó is). Ezek ingyenesek, asszem. Én Mac-en meg előtte Windowson is az Ableton Live-ot használtam legtöbbet, meg Mac-en a Garage Bandet. De mostanában leginkább csak audiót veszek fel AUM-ba...

"In God we trust. All others must bring data"

(#46190) Alexios válasza Ctrl+Alt~Del (#46186) üzenetére


Alexios
veterán

Na jó, de miért ne csinálhatnád mindkettőt? Gyakorold az akkordokat, és játszd amit szeretnél, fejlődsz és még jól is érzed magad, win-win.
A helyzet az, hogy semmi értelme kibújni ezek alól, mert az alap cowboy akkordok tényleg nagyon alapok(emlékszem persze én is milyen kínszenvedésnek tűnt annó, és úgy hogy sosem fog menni rendesen a váltás), pár hónap alatt bőven bele lehet jönni, aztán jönnek ezek barré akkordjai és kinyílik a világ, lényegében bármit le lehet játszani onnantól ha tudod az alap barré akkordokat.
Ezek mellé persze érdemes olyan dolgokkal is foglalkozni ami tetszik(bár szerintem az alap akkordoknál is találni olyan számokat amikben ezek szerepelnek, és el lehet lenni vele), nyilván azzal is lehet fejlődni, illetve fenntartja az érdeklődést.
Justinnál pl. emlékeim szerint minden modul végén vannak számok amikhez van tutorialja is, és az addig tanult akkordokkal le lehet játszani.

A helyedben én justin kezdő kurzusát legalább végig csinálnám, ez emlékeim szerint nagyjából lefedi az alap akkordokat és még néhány másikat, pár skálát, csomó dalt, esetleg még az intermediateből az E és A barré akkordokat. Aztán utána azzal a tudással már nagyjából neki tudsz állni magadtól is a dolgoknak, vagy ha nem, legalább tudod mit keress.

[ Szerkesztve ]

(#46431) benedekco válasza arnyekxxx (#46430) üzenetére


benedekco
addikt

Nincs azzal semmi gond, Megadeth-re is jól lehet dolgokat csinálni, felpergeti az embert. Csak ezeket a futamokat el nem tudnám játszani ezer év gyakorlás után sem :D
Asszem akkor találtam meg ezt a bandát mikor Megadeth szerű együtteseket kerestem, de végül valamiért letettem róla. Sajnos a Rust in Peace után nagyon nehéz bevennem bármit is, nem tudom miért, de az egy olyan csúcs, hogy nehéz mellette labdába rúgni. Magasra tették vele a srácok a lécet.
Persze valószínűleg azért is mert nem vagyok metál fej. Hendrixet hallgatva nem tudnék ilyen hülyeséget mondani, hogy nem jó Johnny Winter, Jeff Beck, Rory Gallagher, Robin Trower vagy Roy Buchanan mert Hendrix magasra tette a lécet. Szal tényleg marhaság amit mondok, de ez van :)

re: Goose-T
Köszi, ezeket is lehet beveszem, bár inkább arra gondoltam valami olyat égetnék be az agyamba amit hasznosítani is tudok játék közben is, nem csak mint ügyesség, de zeneiség, pl szólózásba/imprózásba is beilleszthető gyakorlat.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#46439) szacsa47


szacsa47
friss újonc

Sziasztok!
Azt szeretném megtudni, hogy lehet megoldani azt ha fut az ASIO driver a Windowson ( Guitar Pro vagy Guitar Rig, legyen gitár hangom) legyen YouTube meg egyéb lejátszó hang?

(#46670) Smiley válasza Ctrl+Alt~Del (#46669) üzenetére


Smiley
őstag

Jo hat ennel kicsit arnyaltabb a dolog... marmint az ESP/Jackson/Schecter es a tobbi odamegy egy bandahoz, adnak nekik vegtelen gitart meg elviszik oket a gyarba ahol a kezukre szabjak azokat. Aztan limitalt signature model-kent megveheti a paraszt is otthonra.
Cserebe kurvajol mutat jelen esetben az ESP logo a fenykepeken. Ez ilyen win-win mindenkinek.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#46687) jmarcell válasza chaosmonger (#46683) üzenetére


jmarcell
csendes tag

Érdemes szétnézni használtak között 400/401-re vadászva. hasonló árban megkapja az ember és egy fokkal még jobb tud lenni. A 400-as vastagabb, régi gyártmány az LTD-nél, a 401 az újabb. Áron Andris is színpadra áll 400-assal, tehát annyira rossz nem lehet... :D
Illetve a Down-os srácok is előszeretettel használtak egy időben ESP vagy LTD gitárokat, pl. Kirk Windstein LTD Viperrel is nyomult. Vannak ilyen "kevésbé felkapott" márkák, akik olcsóbban adnak minőségi gitárt, mint ahol a nevet is fizeti az ember.
(Az előző évszázadban meg sokszor gyártódtak olyan gitárok valami "random" név alatt Japánban, Koreában, ami tök ugyanaz volt, mint egy Gibson vagy Fender, csak nem az van ráírva.)

(#46805) arnyekxxx válasza consono (#46791) üzenetére


arnyekxxx
veterán

a Mac cuccok nekem fehér folt, mondjuk a wines dawokban is szokott lenni valami instant szimulácio.

(#46823) arnyekxxx válasza Alexios (#46820) üzenetére


arnyekxxx
veterán

mondjuk winen se kellene vásárolni, van annyi ingyenes és fasza megoldás, hogy több mint elég.

(#46841) arnyekxxx válasza benedekco (#46840) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Azaz ha a youtube hangos és nem hallom mellette a gitárt, akkor eltekerem a potit és leveszi a hangkártya hangját, ha túl hangos a gitár és nem hallom a youtube-ot akkor tekerem másik irányba, levesz a gitárból és hallom a youtube-ot

Ránézésre ugyanezt a win/YT hangerőállítója is megoldaná ha nem is ennyire elegánsan

(#47221) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Hi,

Windows alá milyen progit ajánlotok, ami ilyen erősítő modulációt tud és usb kabellel radugva használható a gitár?

Legjobb az lenne ha mac-es és windowsos verzioja is lenne a proginak.

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#47228) arnyekxxx válasza V.Stryker (#47227) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Blackstar® Artisan 412 hangfal IR csomag, nem tudom, hogy telepíti-e magától vagy be lehet tallózni az IR betöltőjébe.

Alapvetően akár az alaplapi bemenettel is el lehet lenni sima jackbemeneten, neked kell eldönteni mire van igényed, én amig csak szórakoztam alaplapi bemeneten játszottam és túléltem. Kisebb a dinamika, nem szól olyan jól de igazából ez akkor lesz feltünő ha interfészről vált vissza az ember gyengébb megoldásra. Ilyan alapmegoldásoknál fel kell tenni az asio4all drivert mert a win saját hangkezelése szar.

[ Szerkesztve ]

(#47233) arnyekxxx válasza V.Stryker (#47232) üzenetére


arnyekxxx
veterán

nekem olcsóvacak van régről, annál az alaplai jack is jobb, rockmsith kábelt talán benedekco használt ő tud róla véleményt mondani.

Arra biztos elég, hogy kipróbáld aztán ha nem tetszik lehet venni jobbat, de ha ez megvan meg van gitárod akkor csak össze kell mindent dugni. Azt nem tudom ennek van-e saját asio drivere vagy a winaudiot használja

[ Szerkesztve ]

(#47252) arnyekxxx válasza RoliHero (#47251) üzenetére


arnyekxxx
veterán

tedd fel az asio4all drivert
Utána dugd be a roksmithst, inditsd el az AmpliTube-ot, menj az 1 képedhez, itt ne a winaudiot hanem az asio4allt válaszd ki. Utána lesz valami errefelé lehetőség amivel meg tudod nyitni az asio4all felületért (ezt a progit nem ismerem) ha ez megvan akkor váltsd át az asio4all beállításait bővítettre a jobbalsó oldali villáskulccsal. Elvileg ott lesz az összes ki és bemenet egymás alatt lenyithatóan. Itt kijelölöd, hogy bemenet a kábel, kimenet az alaplapi kártyád valahogy így: aztán az Ampliban is beállitod ugyanezeket ha magától nemteszi meg

[ Szerkesztve ]

(#47253) arnyekxxx válasza arnyekxxx (#47252) üzenetére


arnyekxxx
veterán

nem ez lett életem legszebb fogalmazása de talán követhető. Ja igen, az asio buffert állítsd a legalacsonyabbra ahol még nem kezd el pattogni, kihagyni szarakodni a hang. Minél kisebb a buffer annál kisebb a késleltetés.

egyébként itt van pont ez a beállítás leirva csak nem az Amplival hanem a Guitar Riggel.

Még bekavarhat a sample rate, 44,1 vagy 48kHz, ha szarul vagy nem szól ezt is érdemes egyeztetni, hogy a winben ugyanaz legyen beállítva a lejátszóeszközöknél mint amit az asio használ.

[ Szerkesztve ]

(#47489) arnyekxxx válasza V.Stryker (#47487) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Asio windowson mindenhez kell ami zene, az kerüli ki a win saját hangeszközkezelését ami egy kalap szar.

az asio4all az univerzális cucc ami nem tudja kihozni az adott eszközből a maximumot viszont tud kezelni párhuzamosan több eszközt is míg a saját driver csak azt a bizonyos eszközt használja.

Én személy szerint a 4all-t használom mert azzal meg tudom csinálni, hogy bemenet az interfész, füleskimenet az interfész de hangosan az alaplapira dugott hangrendszer szól és ha keverek akkor még rá tudod dugni pár kisebbnagyobb szar dobozt a különböző kimenetekre és azokon is visszahallgatom amit csináltam.

(#47873) consono válasza Smiley (#47872) üzenetére


consono
nagyúr

Nekem volt, a filléres hangkártyámmal. Dadog, recseg, fél-egy másodperc a latency… Windowson meg simán megy ASIO-val.
De visszatérve a szoftver oldalra, még 100 dodó sem kell a kezdéshez, mert a GarageBand-ben van amp meg láda és pedál emuláció, kezdetben az elég. Én később a Logic helyett a Mainstage-et vettem meg, benne van a Logic összes effektje és hangszere, fillérekért és élő játékra van kihegyezve…

"In God we trust. All others must bring data"

(#47949) vorosmarti válasza jmarcell (#47918) üzenetére


vorosmarti
senior tag

Hiába gyakorol valaki órákat, ha egyszerűen a 20 ezer forintos gitárja meg a 30 ezer forintos tranzisztoros 8"-os kombója sehogy nem szól és többlet sincs benne, ellenben a plugin-enként ott a millió lehetőség előlépni, lehet azt fokozatosan is.

Bár nagyon az elején vagyok a tanulmányaimnak, de szeretném megérteni amit írsz. Mondjuk én látom a jó szándékod, és ha odajutok, biztosan lesz hasonló kérdésem csak nem Mac-re hanem windows-ra. (Bár CTRL-ALT-DEL kolléga nem 20 ezer forintos gitárral és 30 ezer forintos kombóval tolja, de ez nem is lényeges.) Azt tapasztalom (bár meglehetősen hektikusan gyakorlok), hogy az első 1-2 évben nemigen kell semmilyen plusz, amiről írsz. Lehet hogy nagyon boomer a felfogásom, de hiába szeretnék, én belátom h nem egyhamar fogok B.B.King vagy SRV szólókat játszani. Van egy CODE25-ös Marshall-om, de a rendelkezésre álló 100 slot-ból mindössze 2 clean-t használok, sőt legtöbbször a VOX amPLUG 2 elég a gyakorláshoz egy fülessel. Nekem nem a metál a fővonal, és nincs szükségem másra, legalábbis még kb 1 évig biztosan nem. Én így gondolom, de sztem ez embertől függ. Azt látjuk, hogy a tanácsot kérő kolléga kicsit nagyobb léptekkel halad mint egy átlagos kezdő gitáros.

(#48000) jmarcell válasza Ragnar_ (#47999) üzenetére


jmarcell
csendes tag

Black Label Society, csak hát hosszú leírni. :D

Ja, a Corrosion of Conformity, hát ez se rövidebb nevű zenekar. Nem is tudom, hogy Pepper Keenan vagy Kirk Windstein a nagyobb riff mágus. Nekem a "Senior Limpio" az egyik kedvencem tőlük, illetve a "Diablo Blvrd".

[ Szerkesztve ]

(#50071) kutyek válasza cucka (#50069) üzenetére


kutyek
senior tag

Én a Winery Dogs miatt ismerem. Akivel Portnoy összeáll, az minimum zseniális zenész...

(#50422) Berreh válasza benvolio (#50421) üzenetére


Berreh
tag

A Nux Mg300-at és a Valeton GP100-at szokták rendszeresen hasonlítgatni egymáshoz, a használók nagyjából egyformán dícsérik mindkettőt. Hangban talán a Nux jobb, de a műanyag ház a Valeton mellett szól. Meg erről írták, hogy Wine-al linux alatt is szerkeszthetőek a patchek és ez volt éppen az Árkádiában :)

(#50542) lacibattya válasza doc (#50541) üzenetére


lacibattya
csendes tag

Kösz
Ha már beért a jel a gépbe van valami alap program a windózban rögzíteni?
Esetleg a boss studio jó ehhez?
Vagy ajánlott alkalmazás?Lehetőleg freeware. :DD
Tényleg láma vagyok. :O

(#50658) DrDoktor válasza moma (#50649) üzenetére


DrDoktor
tag

Nem kezel egyszerre két hangkártyát alapból a win asszem.Egy lehet aktív egy időben.

Soha nem próbáltam mondjuk lehet butaságot büfizek.

A szerelem az szerelem ahogyan a propaganda is propaganda ukrán és orosz oldalon is!

(#50951) beteg válasza Alexios (#50950) üzenetére


beteg
őstag

Szerintem az asio4all pont nem tudja, én is szenvedtem sokáig ezzel a tipikus problémával, hogy vagy a hangszer szólt, vagy minden más. A Windows fejletlen hangkezelése miatt van. Voltak rá tükkös asio driverek, de nem működtek rendesen. A natív asio drivrt használó hangkarikkal nincs gond azt hiszem. Nekem legalábbis most a Motu a saját asio driverét használja és nincs ilyen gondom, bármi szólhat egyszerre és bármit fel tudok venni.
Van egyébként valami progi, ami segíthet a felvételben, de nem próbáltam, csak ötlet: [link]

Csak futni kell!

(#50959) Smiley válasza arnyekxxx (#50958) üzenetére


Smiley
őstag

En nem igazan ismerem a windows-t, par alap dolgot tudok benne hasznalni aztan kb ennyi. Nekem nagyon regota Mac/Linux van, de meglepodtem hogy a Windows-ban ez az egesz "coreaudio/pulseaudio" fele dolog a mai napig nincs megoldva.
Nem hiszem hogy akkor muveszet lenne, huzni egy reteget a hw fole, es azon alacsony kesleltetessel atengedni barmit.

[ Szerkesztve ]

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#50960) arnyekxxx válasza Smiley (#50959) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Szerintem ez olyan marginális kisebbség problémája, hogy nem érdemes vele szórakozniuk. Profi meg tudja oldani ami kell neki, alapszinten meg az ember bedugja a multit az alaplapi audiobemenetbe és máris tud együttjátszani a YT-al minden szenvedés nélkül. Elvileg rögzíteni is lehet képernyővideoként a mikrofonbemenet (ami lehet ugye a multi is) jelével együtt, a win+G vel indul egy ilyen gémereknek csinált valami ami tudja ezt, kipróbálni ezt nem tudom mert az ipariwindózban hiányzik valami gémeres dolog ehhez.

(#50961) consono válasza arnyekxxx (#50960) üzenetére


consono
nagyúr

Szerintem az Xbox Game Bar, amire gondolsz, az indul Win+G-vel :) Vicces, nekem a céges munkagépen is elindult most, hogy nyomkodtam, meg is lepődtem.

"In God we trust. All others must bring data"

(#51289) bigrob válasza consono (#51288) üzenetére


bigrob
őstag

Aktív EMG-t ráraksz egy darab lécre és ugyanúgy szól mint egy japán ibanezben.. :D

Ha aktív én csak Fishmant vennék, passzívból pedig SD Black Winter vagy Nazgul.

[ Szerkesztve ]

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#51665) doc


doc
nagyúr

Sracok, segitsetek mar plz.
Loopert keresek.

Elvarasok:
- legyen benne looper + dobgep is
- lehetoleg ket kulon pedallal, bar ha egy pedallal is jol kezelheto mindket funkcio, az is jo lehet, foleg a kovetkezo szempont fenyeben
- lehessen hozza kulon labkapcsolot kotni, amivel lehet a loopot inditani/leallitani (sajna sok loopernel amit talaltam a kulso kapcsoloval csak lepegetni lehet a memoriahelyek, ritmusok kozott, vagyis pont semmi ertelme)
- BPM-et lehessen pontosan beallitani adott ertekre (ergo legyen kijelzoje ami latom hogy hova tekerem)
- lehessen szamitogeprol backing trackeket masolni ra (lehetoleg vagy ne kelljen hozza kulso program, vagy mukodjon Macen alapbol, de ha windows only, az sem feltetlenul kizaro ok)
- jegyezze meg a loopokat kikapcsolas utan is
- legyen tobb (minimum 10-20, inkabb tobb) memoriahely a loopernek
- kenyelmesen, egyszeruen kezelheto (pl a Boss RC-5 nagyon tul van komplikalva)
- ne legyen heroin arban :D

- Tok jo lenne a Donner vagy a Flamma 100 euro koruli loopere, de ott kulso kapcsoloval nem lehet inditani/leallitani a loopot sajna.
- A Nux JTC nagyon jo lehet, de az a kijelzo elegge taszit, illetve nem tudom hogy a kulso labkapcsoloval lehet-e loopert kezelni (a weboldalukon szinten csak a lapozast emlitik), illetve az is zavaro hogy a doboknak csak szama van, nincsenek jol lathato kulon stilusok.
- A Boss RC5 kezelese nagyon macerasnak tunik, bar talan kulso labkapcsoloval lehetne ezen valamennyire segiteni :F
- A Boss RC-10R kezelese meg mindig Bossosan baratsagtalan, de igazabol ez jo is lehetne, ha nem lenne ilyen embertelen draga. Ennyi penzert akkor mar inkabb a Digitech Trio+ -t vennem meg (aminek meg nincs kijelzett BPM-je, szoval az sem jo :D bar idovel egy ilyet mindenkepp beszerzek)
- A Mooer Groove Loop-nal nincs kijelzo (igy aztan pontos BPM allitasi lehetoseg sem)

Most a Zoom G1 Fourt hasznalom, ami tok jo amugy, csak ugye kulon labkapcsolot nem tudok hozza kotni, illetve backing tracket es kikapcsolas utani megjegyzest sem tud

Mi mellett mentem el ami jo lehet? :D

[ Szerkesztve ]

(#52072) arnyekxxx válasza btraven (#52062) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Vannak benne presetek is, de ez tényleg nem arra van, hogy az ember fia élete első számítógépes gitározását 2 perc alatt megcsinálja vele. Ha csak simán akarsz egyet zúzni arra inkább pl ezt javaslom audio assault grid machine

Hogy normálisan szóljon kell egy ASIO driver, ezt letöltöd, telepíted, aztán a gitárszimulátor beállításaiban az audio részen beállitod, hogy ne a winaudiot vagy wasapi-t hanem az ASIO-t használja, aztán ugyanitt megnyitod az asio4all control panelt, ha nincs alapból jól bekapcsolva akkor beállítod, hogy melyik bemenet és kimenet működjön meg lehúzod a mintavételelt olyan szintre, hogy a legalacsonyabb legyen a késleltetés de még ne kezdjen el pattogni, kihagyni a hang.

(#52084) consono válasza doc (#52083) üzenetére


consono
nagyúr

Az is megoldás, de nekem a "klón" rocksmith kábel sem Mac-en sem Windowson nem működött jól, ezért nem merem ajánlani :)

"In God we trust. All others must bring data"

(#52090) arnyekxxx válasza btraven (#52081) üzenetére


arnyekxxx
veterán

a többiek leirták ami kell, és azt a kört javaslom, hogy próbáld ki az alaplapi karival (nyilván kell hozzá egy 6,3-3,5 jack átalakító vagy olyan gitárkábelt forrasztani aminek az egyik végén kisjack van) aztán ha szól és nem érzed úgy, hogy szar amit hallasz akkor jó, ha szarul szól, akkor meg jöhet az usb interfész. a GS-en alegolcsóbb most egy huszasért egy behringer umc204HD ami egyértelműen jobb mint bármilyen alaplapi cucc, vagy a fentebb említett rocksmith kábel lehet még költséghatékonyan alternatíva, de azon a szinten amikor még az a kérdés, hogy kell-e pengetőt venni a gitárhoz, nem biztos, hogy számít.

szerk. azt tudni kell, hogy winen az ASIO (ez a normális hangkártyadriver) elég szigorú és szereti egyeduralkodóvá tenni azt a programot ami épp használja, igy ha szól a gitár valami erősítőszimulátoron akkor más programnak nem lesz hangja, így az, hogy egy YT videoval vagy akár csak egy mp3-al együtt játsz az nem annyira triviális dolog. hardcore kerülőút egy DAW (szerkesztő/felvevő program) használata amiben egyik sávon beteszed a zenét és úgy tudsz vele együtt játszani, vagy olyan szimulátort használsz aminek van beépített audiólejátszó funkciója (pl a Guitar Rig, van ingyenes változata) vagy használod pl az Element-et ami egy free program és bele lehet pakolni bármilyen plug-int és emellett van audioplayer modulja is

[ Szerkesztve ]

(#52234) consono válasza doc (#52232) üzenetére


consono
nagyúr

Érdekes dolog ez, én évekig be sem kapcsoltam a Blackstart, mert nem motivált, leginkább csak "szárazon" gitároztam az elektromossal, vagy a CubeBaby-vel fülhallgatóval. Most meg a modellezős Blackstar elé be van kötve a Zoom, line-in-be a Trió és USB-n rá van dugva a gépre az egész :) Ja, meg Ableton Live-ban is csináltam olyan template-et, hogy ha elindul a progi már csak gitározni kell. Bekapcsolok és megy magában. Ha a gépet is bekapcsolom hozzá, akkor ott is tudok játszani, meg fel is tudok venni, de nem nagyon szoktam. Dugdosni nem kell, meg kapcsolgatni sem, pont a múltkor tűnt fel, mikor már bekapcsoltam az erőlködőt, hogy simán átment rá a Windows hangja.

"In God we trust. All others must bring data"

(#53759) bigrob válasza Ctrl+Alt~Del (#53758) üzenetére


bigrob
őstag

MAC-hez hülye vagyok, de windowson szívtam azzal, hogy reaperben rá kellett nyomni egy S betűre meg a Recordra és úgy hallottam vissza azt a sávot.
Ha létezik valami anydesk vagy bármi amivel teamviewer szerűen rá lehet windowsról kapcsolódni megnézem ha gondolod, vagy dobj több képernyőképet hátha kiszúrjuk.

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#53774) arnyekxxx válasza Ctrl+Alt~Del (#53773) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Most képzeld el azt a szituációt, hogy valami miatt nem működik az erősítőt, bedugoda gitárt, és nem szól. Pedig tegnap még szólt.

Volt már ilyen a történelemben.

Egyébként ez a Bias winen is fura, az audiobeállításokban kb minden más ampszimmel ellentétben nem lehet elindítani az audiodriver saját beállításait, csak a Bias buta be-kimenetállítgatási lehetősége van . Ebből viszont én nem azt a következtetést vonom le, hogy az ampszimezés szar, hanem azt, hogy ezentúl sem fogom a Biast használni.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.