Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Morris


Morris
veterán

Hi mindenkinek!

Arra lennék kíváncsi, hogy az akváriumom fölé hogyan szereljek be 2 db fénycsövet illetve milyen alkarészek kellenek hozzá!?

2db 18w.os fénycsőre gondoltam.
tudom, hogy gyújtóra is szükségem lesz, de mennyire?
A trafót hogyan kössem be, illetve maga az áamkör hogyan élpüljön fel?

Kompletten nem szeretném megvásárolni, ezért kérek itt segítséget
Előre is köszönöm a véleményeket, tippeket, ötleteket

(#2) Joco válasza Morris (#1) üzenetére


Joco
aktív tag

Ha mindenféleképpen gányolni akarsz, akkor ok. Ha a halakat akarod hazavágni, akkor ne szórakozz a vízbe lógó drótokkal, hanem húzd le őket a wc-n. Más magyarázatot nem igazán látok, mert éppen most vettem kb. 1000ft-ért komplett lámpát, 36W-os csővel, armatúrával mindennel együtt(szerintem a cső is kb. ennyiben van). Bemész praktikerbe vagy obi hasonló veszel egy ilyet, ha nem kell a keret, kivariálod belőle rárakod, ahova szeretnéd, bekötöd. Kezicsókolom. Olcsóbban nem jössz ki, egyszerűbben nem tudod megoldani. De ha mindenáron gyújtótekercset, meg trafót stb. akarsz vadászni, hát kalappal hozzá :DDD

Különben honnan jutott eszedbe ennek topicot nyitni? ;]

[Szerkesztve]

''Ugyanakkor még mindig jobb, ha ilyennel foglalkozik a gyerek, mintha a szabad levegőn rohangászik, vagy gyümölcsöt eszik.'' - a kétezer forintos Cyber laptopról ''PokolGéP-es vagy? koncijukon voltál?''

(#3) kirkri válasza Morris (#1) üzenetére


kirkri
addikt

Két gyújtó, 1 trafó kell neked. A fénycső két ''felső'' pólusa közé kösd a gyújtót, mindkét csőnél. Az egyik alsó pólusát /pl. bal alsó/ kösd össze a másik cső ugyan azon alsó pólusával /tehát esetünkban a bal alsóval/. A jobb alsóba az egyik csőnél a nulla vezetőt kötöd, a másikba pedig a fázist. Ebbe a fázis vezetőbe iktatod be a trafót. Tehát madzag belemegy a trafóba, a másik végén kimegy és bele a csőbe. Elmondhatnám szakszerűen is, de akkor még ennyire se lenne érthető. Remélem így sikerül.

21 éve a Prohardveren! ™

(#4) Hozo 1969 válasza Morris (#1) üzenetére


Hozo 1969
tag

Hi !
Ha mindenképpen ragaszkodsz a fénycsöveidhez itt találhatsz némi segítséget:[link]

Bár, nekem nincs akváriumom, de én a helyedben 2-3 db kompakt fénycsövel oldanám meg a dolgot... :D ;) ....
Nem kell hozzá fojtótekercs, gyújtó...stb....

Csatlakozz te is a World Community Grid PH!-s csapatához! http://prohardver.hu/f.php?mod=40&id=65170 vagy a WCG Hajdunanas team-hez (de csak akkor ha valami hozzáköt a városunkhoz, és nem leszel hűtlen...)

(#5) Morris válasza Joco (#2) üzenetére


Morris
veterán

Csak azért érdeklődöm itt, mert érdekel az elektronika és nem nagyon van olyan ember a környezetemben aki esetleg negfelelő magyarázattal, illetve konkrét elképzeléssel tudna szolgálni.

A topikot miért nyitottam?
Talán az olyan b@lfsz szerencsétleneket kérdezd akik különféle ostoba témákat nyitnak, minimális értelmi szintet képviselve.

Ez legalább hasznos, ha másnak nemis, nekem az. Ugyanis nemímindegy a hossz. És nem vagyok valami tájékozott ebben a témában...

Ja és 1000Huf-ért nem hinném hogy komplett felszerelt cuccot kapnék...

(#6) Morris válasza kirkri (#3) üzenetére


Morris
veterán

Még csak annyi lenne a kérdésem, hogy mivele, nem közvetlenül a hálózatra szeretném rákötni, hanem egy villásdugó segítségével szeretném működésre bírni!
Ergó mindegy ha 2 vagy 3 eres vezékkel oldom ezt meg? :F

(#7) Joco válasza Morris (#5) üzenetére


Joco
aktív tag

Múlt héten vettem OBI-ban. Azóta már fel is vannak szerelve, hogy bevilágítsák a garázst, úgyhogy nálam ez nem hit kérdése :R
Kirkri úr pedig egész szemléletesen megfogalmazta a kapcsolási rajzot, úgyhogy minden vágyad teljesült. :C

''Ugyanakkor még mindig jobb, ha ilyennel foglalkozik a gyerek, mintha a szabad levegőn rohangászik, vagy gyümölcsöt eszik.'' - a kétezer forintos Cyber laptopról ''PokolGéP-es vagy? koncijukon voltál?''

(#8) Morris válasza Joco (#7) üzenetére


Morris
veterán

Pont erre van szükségem. Megpróbálom én is az obiba, csak eddig nem igazán találtam olyat másutt ami nekem meg is felelne.
Ott a probléma, hogy 2 csövet akarok vezérelni azonos trafóról és egy vezetékkel, mert nincs több hely a konektornál. Így is rá van már dugva egy csomó minden...

De megnézem akkor...
Köcce a sgítséget

(#9) Morris válasza Hozo 1969 (#4) üzenetére


Morris
veterán

nem jön be az oldal. Nemtom mér...
de amúgy köszi

(#10) Joco válasza Morris (#6) üzenetére


Joco
aktív tag

3 eresből az egyik földelés. Az akkor kell, ha 1. van hozzá megfelelő csatlakozóaljzatod(ezt azért reméljük) és 2. fémházas burkolatú az eszközöd. Ami ugye egy akváriumnál nem igazán teljesül. Bár, ha mondjuk egy alu lappal feded le, akkor már érdemes ráhúzni, hogy ha véletlen mégis zárlatos lenne, akkor ne irtson ki minden élőlényt a házban.

''Ugyanakkor még mindig jobb, ha ilyennel foglalkozik a gyerek, mintha a szabad levegőn rohangászik, vagy gyümölcsöt eszik.'' - a kétezer forintos Cyber laptopról ''PokolGéP-es vagy? koncijukon voltál?''

(#11) kirkri válasza Morris (#6) üzenetére


kirkri
addikt

Joco Úr a 10-es hozzászólásban megfogalmazta a 3 eres vezeték lényegét.

21 éve a Prohardveren! ™

(#12) Morris válasza Joco (#10) üzenetére


Morris
veterán

:C csatlakozóaljzat van, de nem fémházas. bocs ha nagyon értetlen vagyok, de nekem ez teljesen új.

érdekes dolog.

(#13) Joco válasza Morris (#8) üzenetére


Joco
aktív tag

Ha annyi a para, hogy nincs több konnektor, akkor leg1xűbb megoldás, hogy párhuzamosan kötöd őket. Úgy meglesz a fesz, úgyhogy világít is áramfelvétele meg úgysincs akkora, hogy ne bírná el, akár egy 3*1,5es kábel. Úgyis sorkapocsba kell bekötni, fogod egyikbe bekötöd a kábelt+raksz egy áthidalást a másikhoz és túl vagy az egészen.

''Ugyanakkor még mindig jobb, ha ilyennel foglalkozik a gyerek, mintha a szabad levegőn rohangászik, vagy gyümölcsöt eszik.'' - a kétezer forintos Cyber laptopról ''PokolGéP-es vagy? koncijukon voltál?''

(#14) Joco válasza Morris (#12) üzenetére


Joco
aktív tag

Nem az aljzat fémházas, hanem amit csinálsz pl. itt a lámpád. Az aljzaton annyi látszik, hogy süllyesztett és a két kis luktól 180 fokkal elforgatva kikandikál a falából két fém pöcök(tehát jellemzően függőlegesen). Na az a földelés az aljzaton, ami még korántsem biztos, hogy be is van kötve, de kiindulásnak nem rossz, ha legalább megvan ;)

''Ugyanakkor még mindig jobb, ha ilyennel foglalkozik a gyerek, mintha a szabad levegőn rohangászik, vagy gyümölcsöt eszik.'' - a kétezer forintos Cyber laptopról ''PokolGéP-es vagy? koncijukon voltál?''

(#15) Morris válasza kirkri (#11) üzenetére


Morris
veterán

Úristen mennyire japán ez nekem. Na, akkor 3eres lesz.
Mindenképp 2 gyújtó kell 2 csőhöz?
ja és a trafó milyen teljesítményű legyen?

(#16) Morris válasza Joco (#14) üzenetére


Morris
veterán

Ha mondjuk a számítógépem ott van a radiátor mellet, és ha hozzáérek a radiátorhoz, és kicsit ráz, akkor nincs bekötve a földelés. ugye?

[Szerkesztve]

(#17) Brumay


Brumay
csendes tag

edak.cellkabel.hu ott a cikkek azon belül a csináld magad rész

(#18) Morris válasza Brumay (#17) üzenetére


Morris
veterán

:Y ez nagyon jó, köszi

(#19) Joco válasza Morris (#16) üzenetére


Joco
aktív tag

Inkább csak szarul van megcsinálva. Mi is volt, hogy mértünk 110V-ot a föld, meg radiátor között, de láttam már olyat is, hogy fázis volt rákötve a földre :Y :DDD

''Ugyanakkor még mindig jobb, ha ilyennel foglalkozik a gyerek, mintha a szabad levegőn rohangászik, vagy gyümölcsöt eszik.'' - a kétezer forintos Cyber laptopról ''PokolGéP-es vagy? koncijukon voltál?''

(#20) Morris válasza Joco (#19) üzenetére


Morris
veterán

:Y :Y :Y

nah akkor köszi mindenkinek a segítséget, holnap neki is ugrok, azt majd lesz valami.
Ha hirteleln probémám akadna, jövök vissza ide! :B

(#21) sasa311 válasza Morris (#1) üzenetére


sasa311
veterán

18 W 60 centi, komolyan bemész az ósönbe, teszkóba, praktikerbe, a local villanyszerelőhöz, és megveszed. Aztán kicseréled a csövet akvarisztikaira. Nem éri meg gányolni vele, hidd el nekem, van pár akváriumom ;)

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#22) Morris válasza sasa311 (#21) üzenetére


Morris
veterán

Most a lehetőségeket mérlegelve lehet, hogy az lesz belőle. Viszont a sera fénycsövek baromi drágák. Ez ellen nem tudok sajnos mit csinálni

(#23) sasa311 válasza Morris (#22) üzenetére


sasa311
veterán

és milyen szarok! :DDD

Vegyél Philips aquarell-t, az olcsó (na nem akva boltba, hanem filipsz márkaboltba vagy villanyszerelőnél) és jó is.
amúgy meg www.akvarista.hu ==> fórumon van phillipses és világításos topic is, ott talán több jótanácsot kaphaszt, ha mégis ragaszkodsz a barkácsoláshoz (bár szvsz hanyagold, nem éri meg...) ;)

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#24) Morris válasza sasa311 (#23) üzenetére


Morris
veterán

na vége, meggyőztetek :DDD
Akkor nem barkácsolás lesz belőle. Hanem komplettezek...
Megnézem az oldalt, köszi szépen

(#25) Joco válasza Morris (#24) üzenetére


Joco
aktív tag

:R

''Ugyanakkor még mindig jobb, ha ilyennel foglalkozik a gyerek, mintha a szabad levegőn rohangászik, vagy gyümölcsöt eszik.'' - a kétezer forintos Cyber laptopról ''PokolGéP-es vagy? koncijukon voltál?''

(#26) Morris válasza Joco (#25) üzenetére


Morris
veterán

Nah, megcsináltam. :DDD Azaz megvettem. Nagyon cool. 2 db 18w-os fénycucc. Köszönöm mindenkinek a segítségét :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.