Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) rsebi


rsebi
csendes tag

Sziasztok!

Itthon már három gép van ami internetre csatlakozik egy hub segítségével. Ebből két gép telejesen egyedül is fel tud menni a netre Winpoet-tel. A 3. gép ami Via chipsetes és integrált LAN-os (ECS k7vta vs 3.0) is közvetlenül fel tud menni a netre de megszakítja azzal a szöveggel, hogy nincs egy hálózati csatlakozó bedugva. Valószinűleg a hub-on maradt 4. üres portra gondol. De egy-két percig teljesen jó a net. Viszont közvetve ezen a gépen is lehet netezni, de akkor úgye egy másiknak kell mennie.

Milyen megoldások lehetségesek?

(#2) L3zl13 válasza rsebi (#1) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Nem hiszem, hogy a hub negyedik dugaszáról volna szó...
Szerintem inkább elveszti a hálózati kapcsolatot. Mintha kihúztad volna a gépből a kábelt.

Aki hülye, haljon meg!

(#3) rsebi válasza L3zl13 (#2) üzenetére


rsebi
csendes tag

Én sem hiszem hogy a negyedik üres helyrõl lenne szó. Inkább az integrált hálókártyára gyanakszok. Szerintetek?

(#4) rsebi válasza L3zl13 (#2) üzenetére


rsebi
csendes tag

És minden dugasz be van dugva.

(#5) micro válasza rsebi (#4) üzenetére


micro
addikt

Próbáld meg kicserélni azt a háló kábelt, első lépésként.

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#6) tralala


tralala
tag

Hoi!

En inkabb egy toresre gyanakszom a kabelnel, tehat csere.
Ha nem megoldasa a dolognak akkor bezony alaplapi hk., eloszor valami frissebb driver aztan meg normal kartya :DD

(#7) TitiRii


TitiRii
senior tag

hmm
egész véletlenül ez mikor történik?
merthogy ügye 2 gép azért tud felmeni winpoetel netre mert a szolgáltatok töbsége max 2* enged be jelentkezni 1 loginel(mert mivan ha befagy 1* és 24h ig newm dobja ki..)
ezt sokan kihasználják ám vigyázat a 2 gép 2 ipt kap amit a zsolgáltató ha akar könyen észrevesz és ha szerződésben tiltyák komoly büntetést is kiszabhat..
a 3. gép ezesetben azért nem megy fel vagy szakad le mert esetleg a 2 mésik gép fent van, igazság az hogy már 2 gépre is egy router kéne(13.000 ft ért bárhol kapni és azokban 100 as swich van amire 4 gépet köthetsz(vagy hubot/swichet uplinkel és akkor akárhány gépet.)
én inkább erre gyanakszok, de persze lehet hogy egy teljesen 1* kábelhiba probáld ki más kábelel is
(és én a helyedben elkezdenék sporolni egy routere a biztosnág érdekében)

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.