Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Dark Souls sorozat

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:14:43

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) Kvelstadt válasza Blitz23 (#100) üzenetére


Kvelstadt
veterán

ezt így le lehet szedni? nem is tudtam.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#102) Kvelstadt válasza Kvelstadt (#101) üzenetére


Kvelstadt
veterán

úgy néz ki sikerült.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#103) Kvelstadt


Kvelstadt
veterán

valaki help!
lehet en nem emlekszem valamnire de erdekes dolog tortent.
darkroot gardenbe (lehet keverem de darkeoot-ba valahol) ahol kinyitom a nagy ajtot a crescent-el es vannak npc-k, el is kezdem levadaszni oket. de van egy nagy kardos aki raadasul lathatatlan es nem tudom belock-olni. vagyis hiaba nyomom a gombot nem fogja be. ilyenkor mi van?
marhara nem emlekszem mit kell csinalni hogy be tudjam fogni.
ocsem alitja hogy azokat nem lehet befogni de ez baromsag szerintem. tisztan emlekszem hogy mindig be lock-olva es backsab-el oltem meg oket.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#104) iTzTiGeR válasza Kvelstadt (#103) üzenetére


iTzTiGeR
tag

Hello!
Wiki alapján: "4 Ring of Fog users (almost invisible yet can be locked on as of 1.05)"
Tehát 1.05-ös patchtől kezdve lehet lockolni őket. Bár nekem nem rémlik, hogy bármikor ne tudtam volna. Xbox-on update-ek nélkül játszottam pedig.

(#105) Kvelstadt válasza iTzTiGeR (#104) üzenetére


Kvelstadt
veterán

en is box-n tolom most es ezen sincs semmi update.
epp ezert ne mertem. regen ugyan ezzel a jatekkal jatszottam es emlekszem hogy az erdobe az amelyik tud hatraszaltozni is mindig belockolva oltem meg.
aztan pc-n is mukodott, bar az most lenyegtelen mert a pc-sbe mer minden ujitas benne volt.

ja meg azert is erdekes mert eloszor nem az ajtp hanem a hydra-s to felol mentem, felmasztam a letrakon stb es ott is jott az erdo szelen egy lathatatlan de azt be tudtam lockolni.
kileptem a jatekbol teljesen meg vissza hatha csak valami bug de egyelore nem oldodott meg.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#106) iTzTiGeR válasza Kvelstadt (#105) üzenetére


iTzTiGeR
tag

Hát akkor lehet meg kéne nézned update-el jó-e.

(#107) laposonly11 válasza Kvelstadt (#103) üzenetére


laposonly11
senior tag

Én eleve lock-olás nélkül (vagy 150 órája) vagyok kénytelen játszani mert a joypademen a játék nem osztja ki a lockot, konfihurálni sem lehet mert semmilyen joyprogramozó szoft nem látja az analog karjaimat és gombjaikat szóval ne rinyálj csak öld le a ficktó mert a szellemlovag és íjász többet nem fog megjelenni ha egyszer már legyilkoltad.

Ordo est anima rerum.

(#108) laposonly11 válasza Kvelstadt (#54) üzenetére


laposonly11
senior tag

A játék közepén a silver knight sword tűnik a legjobbnak gyors egykezes, alapból csak 175-öt sebez de az 5.ik szinten már 262-t
[link]

Ordo est anima rerum.

(#109) Kvelstadt válasza iTzTiGeR (#106) üzenetére


Kvelstadt
veterán

megoldodott. bar live acc-ot az istenert se nem tudtam csinalni de azer agy frissitest le tudtam szedni es mostmar belockolja a fickokat.

(#107) laposonly11
de rinyalok mert nem fogok egy olyan dolog miatt kinlodni ami alapbol jarna a jatekba plusz belockolva a tag nem is lenne ellenfel.
nameg szoktam ott par kort menni hogy lepjek egy ket szintet.
milyen joy-od van hogy nem ismeri fel?

a fegyver meg egy olyan dolog hogy hala egnek jol ki vannak talalva es mindenki masra eskuszik es mindenkinek igaza is van egy kicsit.
eb meg a drake-el megyek mig a hatterbe fel nem huzom a masikat.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#110) laposonly11 válasza Kvelstadt (#109) üzenetére


laposonly11
senior tag

Noname szutyok joy ewent márkájú: [link]
a windows 7-8 felismeri rendesen sőt még a szimulátorok is viszont ezek a joypad kezelő szoftok nem hajlandók egyik sem, de ha nagyon kell a lockolás nyomok egy o gombot a billentyűzeten és annyi, ebben csak annyi a kényelmetlenség hogy előre kell hajolni az ágyból a billentyűzet fölé :D.
Na én is ott tápolom a karaktert csak a különbség annyi hogy fél perc alatt végzek a csapattal mivel a silversword gyors tehát odamegyek az egyikhez sutty-sutty-sutty-sutty 4 vágás és fekszik(az erőm 36 dex. 31 így 262+104 a kard sebzése) tudtommal a drake sword az lassú. Megvan ez a Dragon great sword is ami ugye 390-et sebez szóval két vágás elég lenne viszont kétkezes és megintcsak lassú, gyakorlatilag ugyanott lennék csak gyorsmozgású ellenfeleknél mint itt is a csapások fele be sem talál. Persze jó ha használod a parryzást is.
Emlékszem hogy "anyukáztam" :W PS3 on amikor meghaltam(általában minden idegesítő halál figyelmetlenség vagy leesés vagy habkönnyű ellenfelekkel bénázás miatt van, vagy amikor ledobod a játékot tálcára mivel ilyenkor a játék gonosz módon megy a háttérben) a Demon souls ban, most PC-n könnyű mert folyamatosan csinálok tartalék mentést a játékból és mindig felülírom a ha kell :)) :DD :C

Ordo est anima rerum.

(#111) laposonly11


laposonly11
senior tag

Érdemes használni a Dsfix 2.2 -et elvileg ez a legújabb
Nem csak hogy full HD ban tudod futtatni a játékot de ezzel már használható az élsimítás is + még hbao, ssao(árnyékot vetnek a tereptárgyak) és az idegesítő egér is kikapcsolható hogy ne lógjon bele a képernyőbe.
Elvileg a 30 képkockás zárt is át lehet írni 60-ra csak nekem úgy elszáll a játék win7- és 8 alatt egyaránt :O .

Ordo est anima rerum.

(#112) Kvelstadt válasza laposonly11 (#110) üzenetére


Kvelstadt
veterán

en anno kiadtam a penzt a draga xbox joy-ert viszont azzal minden tokeletesen jatszhato xp-n is meg win7-en is.
en most kezdem box-on egy uj jatekot szoval nekem most meg az elejen legjobb a drake. majd mikor mar lesz shard-om meg stb felhuzok valami jobb fegyvert.
egyebkent attol fugg ugye hogy mi a jo fegyo h mi fontos neked. nekem a gyorsasag plusy eleg jo sebzes es ezt a sima battle axe adja meg nekem. legalabb olyan erosre felhuzhato mint a silver sword. es bar rovidebb mint az de kinyebb beszerezni.
aztan majd great axe sem lesz rosz de amire eskuszom az a black knight axe lesz. az ha meglesz le sem teszem tobbet mert a melett hogy eleg gyors eleg hosszu is es eleg komoly sebzest el lehet vele erni.
a masik alternativa gyors fegyoba ami bejon azok a katanak.
de az ilyen zweihander-ek meg marhanagy kalapacsok stb szoba sem johetnek.

nem tudom ismered e az oldalt ezert blinkelem.
le van irva minden fegyver meg pancel hogy milyen szinten mit sebez stb..
katt.

szerk.
dsfix-et ismerem de mar nem erint mert nem igazan fogok mar pc-n jatszani. de olyannal biztos nem ami alapbol konzolra jelenik meg es pc-re csak fosport erkezik.

[ Szerkesztve ]

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#113) laposonly11 válasza Kvelstadt (#112) üzenetére


laposonly11
senior tag

A battle axe valóban a legjobb az elején de ha már megvan a silver sword anor Londoból az mindössze titanite shardokkal felhúzható 5-ös szinten 262 sebzésig így tulajdonképpen sem extra dexterity sem extra erő nem kell a kezeléséig sem extra ércek sem kellenek hozzá ami addigra kell legyen a zsebedben egy 20-30 titanite shard darab. Miközben a drake sword ugyan 300 sebzésig húzható és de ahhoz 10 darab dragon scale kell azok meg nem hevernek mindenhol és csak a dragon valleyben a kék sárkányoknál tudsz farmolni viszont nagyon ritkán dobálják le azokat.
A pc verziónál ugyanúgy belassul azokon a helyeken mint konzolon ez a játékmotor hibája amit nem lehet patchekkel megoldani, viszont mivel videokártya harmatgyenge is elég neki ha van egy erősebb core2 duo vagy corei3 akkor már gond nélkül fut Pc-n tulajdonképpen úgy vettem észre ha átrakom a corei7 es laptopra akkor ott ugyanúgy beszaggat a játék csak kevésbé és gyorsabban ugrik vissza a 30 képkockára.
DE hát mondom én biztos nem nyúlnék vissza a konzolos verzióhoz hogy fogösszeszorítva kelljen játszanom miközben PC-n mosolyogva csalok, csak vissza másolom a másik mappába az állást és megyek tovább(folyamatosan nyitva van a total commander, az egyik ablakban a játék mentések mappa a másikban a másolat és csak egy gombnyomás és játékújra kezdés veszteség nélkül) :DD :DDD

Ordo est anima rerum.

(#114) Kvelstadt válasza laposonly11 (#113) üzenetére


Kvelstadt
veterán

ahogy neztem kb ugyan olyan erosre huzhato a ket fegyver csak persze a silver-t hamarabb es konyebben ki lehet maxolni. de es nekem mar megvan az elejetol silver sword-ert meg legutobb is egy napig szenvedtem anor londoba mire kidobtak, pedig rajtam volt az item find-es gyuru is meg stb. nekem jo a battle axe. ha meg majd elkezdem huzni az erot akkor great axe aztan BK axe mint irtam ez elott is.
arol meg szo nincs hogy fejlesszem a drake-et. meg a dragon scale se gyakori persze de raadasul kell melle 10000soul amit nem kicsit sajnalnek minden fejlesztesnel ra kolteni.
annyi hogy ez a leghamarabb megszerezheto nagyot sebzo gyors fegyver.
viszont mar le is raktam mert a battle axe meg most +6os de mar tul is uti a drake-et.
a szaggatas engem nem erdekel. soha nem volt meg belole semmi bajom hogy nagy ritkan leesett az fps mar masodpercig.
a csalasrol meg annyit hogy ha megkerulom azt ahogy a jatek mukodik akkor odda az izgalom meg az elmeny es akkor mar nem is nehez tehat nem dark souls.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#115) laposonly11 válasza Kvelstadt (#114) üzenetére


laposonly11
senior tag

Igeni a kígyó gyűrűt ami 200 ponttal növeli az item droppokat bár ahogy mondod ez az érték sz*rt sem ér sokkal inkább én is azt tapasztaltam mint mások hogy a jó Isten humorától függ hogy egy ritka itemet hajlandó elejteni az adott ellenfél, miközben pl. ha megyek farmolni a crystal caveba(a pikkelytelen sárkány odúja) a kagylók szinte mindig dobnak twinkling titaniteot röpke fél óra alatt vagy 40et szedtem össze majdnem ugyanilyen arányban dobálják a purging stoneokat és darabjáért az öreg Kingseeker Frampt (kígyó/hernyó) 1000 soult ad!
A mentés visszatöltése lehet hogy csalás, de sokkal inkább hasznos hogyis mondjam "könnyítés" hogy ha pl.leesel/csúszol valami szutyok helyről ami elvileg stabilnak tűnt addig(pl. great hollow faágai csináld meg mentés vissza állítás nélkül, órákig fogsz szenvedni mire feltérképezed és összeszeded az összes cuccot az ágakról közben meghalsz vagy 30szor) akkor ne kelljen feleslegesen vissza-vissza gyalogolni.
Pláne ha online tolod PC-n és kifogsz egy trollt aki pl. csalásokat használ és/vagy kinyírja valamelyik NPC det(előszeretettel szokták a kovácsokat támadni) akkor mit csinálsz, újra kezded a játékot?!

Ordo est anima rerum.

(#116) laposonly11


laposonly11
senior tag

Mondjuk kiváncsi vagyok a második részre ami elvileg PC -re szándékosan késve érkezik(állítólag március környékén) addigra ezt kijátszom vagy 2-szer. :P

Ordo est anima rerum.

(#117) Kvelstadt válasza laposonly11 (#115) üzenetére


Kvelstadt
veterán

ja igen. emlekszem hogy az a gyuru se segit sokat csak azert az erzes hogy en tettem erte valamit hogy jobb legyen a drop. es ennek ellenere majdnem egy napot toltottem azzal hogy kidobjak a silver sword-ot anor londo-ba. persze a tobbi silver knight fegyverbol mar annyi volt hogy nagykereskedest nyithattam volna. :)

ertem amit mondasz a mentes visszarakasrol. nem is beszolni akartam. meg egyet is ertek hogy pl great hollow nagy szopas de ilyen a jatek en elfogadom igy.
ja meg a tobbi user-t ugy zartam ki hogy ne trollkodjanak bele a jatekomba hogy lelottem a netet mikor jatszottam.

ket vegigjatszas azert illik is ha mar jatszol vele. en pc-n asszem 4.nel hagytam abba de most box-on is lesz benne nehany.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#118) whitezo88


whitezo88
nagyúr

sziasztok, tegnap én is elkezdtem, hát tényleg elég szemét és nehéz. De ma a kalapácsos démon (undead burg) után meghaltam, és 6k soul elveszett. nincs ott ahol meghaltam... viszont ugyanott ahol lehet a süsü, bonfire-os visszarohangálással 555-t ki lehet szedni, de ezt gondolom tudjátok. Knightom van amúgy.

szerintetek a 2. területet hányason érdemes elkezdeni? persze minden relatív, csak ha már lehet farmolni, igaz, már kb 1800 egy szint. End/Dex/Str szoktam tenni de ezt még tapasztalni kell. A két opcionális fekete lovagoknak 2 ütés vagyok, gondolom vissza lehet hozzájuk menni valamikor.

illetve egy kérdés még, bár még sok lesz: a híd alatt van 3 patkány. hogy lehet "kikerülni" a mérget? 2 ütés és mérgezve vagyok és erre legalább 4-5 poti elmegy.

milyen tippek vannak hogy le legyen lepkefing a karakter annyira?

(#119) iTzTiGeR válasza whitezo88 (#118) üzenetére


iTzTiGeR
tag

Üdv!
"2. terület" alatt mit értesz pontosan? Dex/Str-ből inkább egyiket válaszd ki és azt fejlesszed annak függvényében, hogy milyen típusú fegyverekkel akarsz menni. Persze valameddig fel kell húzni mindkettőt, mert legtöbb fegyvernek van Str/Dex igénye is. Igen, fekete lovagokhoz majd vissza lehet menni. Mérget kikerülni nem tudod. Vannak itemek amik eltüntetik illetve poison ellenállást növelik. De jelenleg annyit tudsz, hogy kivégzed őket mielőtt támadnának vagy kikerülöd a támadást. Pajzs valamennyire segít, de én inkább a gyors megölésre szavazok. Ha csak kicsit mész be az ajtón akkor 2-t ki tudsz csalni. Egyszerűbb mint berohanni és egyszerre minddel szenvedni.

(#120) whitezo88 válasza iTzTiGeR (#119) üzenetére


whitezo88
nagyúr

Undead Parish. aminek elején a vaddisznó van.

egyébként nézek IGN-es segítséget, lehet "csalás" de így is elég nehéz. pl lehet észre se vettem volna előző területen az árust aki a ládát meg a javítókészletet árulja...

egyébként melyik kettő között?

[ Szerkesztve ]

(#121) iTzTiGeR válasza whitezo88 (#120) üzenetére


iTzTiGeR
tag

Ó.. Hát én eddig egyik végigjátszásom alatt se álltam meg a kettő között. Szintet nem tudok mondani, de szerintem simán mehetsz.

Hát ezeket nem a legegyszerűbb megtalálni az tény, alaposnak kell lenni.

Úgy érettem ahogy te, tehát Burg és Parish között.

[ Szerkesztve ]

(#122) whitezo88 válasza iTzTiGeR (#121) üzenetére


whitezo88
nagyúr

amúgy így állok [link] azért kérdeztem.

(#123) iTzTiGeR válasza whitezo88 (#122) üzenetére


iTzTiGeR
tag

Milyen felszerelésed van?

(#124) whitezo88 válasza iTzTiGeR (#123) üzenetére


whitezo88
nagyúr

stock armor, broadsword meg hollow tower shield.

(#125) laposonly11 válasza whitezo88 (#118) üzenetére


laposonly11
senior tag

Igen ezért mondtam én is hogy a szemétségek(bugok) miatt is érdemes mentést csinálni a játékmentésről.
Itt fontos hogy olvasd el milyen bugok vannak a PC vezióban, ugyanis pl "Ingward" megölésével nem mindig dobja le a kulcsot így tulajdonképpen kezdheted a játékot újra ami kb. nálam valahol a 110ik szinten volt még jó hogy én csaltam. :D

End/dex/str jó választás máshoz ne is nyúlj így az elején ha tank karaktert akarsz én is azt csináltam lovaggal.
spoiler: a süsü farkát lődd íjjal így megkapod a játék egyik legjobb kardját aminél a játék feléig nemigen fogsz jobbal találkozni.
Aztán rögtön süsü mögött lesz egy vaddisznó ami szintén "eltünős" ellenfél szóval ha megölted és nem dobta le maga után a disznó sisakot(ami az egyik legjobb a játék feléig) érdemes akkor csalni és visszatölteni az állást addig amíg le nem pottyantja.

A "2. terület" hivatalosan a csatornák, (miután kinyírtad a "rezes" démont), itt viszont könnyen tudsz majd tápolni egyedül az ugrabugra brekik szivatósak mert átkot fújnak és az azonnali halál, nincs ellene gyógyszer(illetve de ruha de az kicsit odébb van).

A fekete lovagokat így az elején hagyd a fenébe majd kb. az 50-ik szinten félkézzel lecsapod őket.

Mondjuk úgy kerülgesd a mérget hogy használj pajzsot és akkor nem tudnak megharapni a méregnek viszont van gyógynövénye amit a kertben "potyogtatnak" a "növényemberkék"(megvehető a második árus zombinéninél is de drágán adja) ahova úgy tudsz eljutni ha megveszed a kovácstól 8000 ért a kapunyító emblémát vagy mit...érdemes itt körülnézni hogy valóban minden fal valódi-e???

A lepkefing ellen a tápolás marad semmi más + jó páncél fegyver kombó. Majd érdemes lesz az első vízköpő farkát levágni kapsz egy klassz alabárdot, nehéz fegyvernek a kard mellé jó lesz...
Én pl. kb. a 120-ik szinten(kb 80óra) a legnehezebb páncélban fekete lovag alabárddal/nagybaltával szinte érinthetetlen lettem és még a bossok is összefosták magukat amikor megláttak.

De az a baj hogy nehéz tanácsokat adni mert a játék arról szól hogy saját magad fedezed fel így tulajdonképpen minden segítség amit a neten meglesel elveszi a fűszer ízét...

Ordo est anima rerum.

(#126) whitezo88 válasza laposonly11 (#125) üzenetére


whitezo88
nagyúr

Koszi amugy xboxon tolom.

(#127) Kvelstadt válasza laposonly11 (#125) üzenetére


Kvelstadt
veterán

en a fekete lovsagokat akkor szoktam leolni mikor ott jarok. jo az elsot azt egy kivcsit kesobb de olyan 20-30.szint kozott elintezem. csak ki kel figyelni a mozgasukat meg jol megtanulni kiterni eloluk.
jo persze ez az egesz jatekra igaz, de a lenyeg hogy ugy le lehet verni oket el se talaljak meg a pajzsot sem.

en havel-tol feltem regen mint a tuztol. ugy oltem hogy felcsalogattam es van egy pont ahonnan nem jon tovabb es mikor elkezdett hatralni akkor csapkodtam meg aztan megint csalogattam.
mostmeg mar ismerem es szanaszet backstab-elem.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#128) whitezo88 válasza Kvelstadt (#127) üzenetére


whitezo88
nagyúr

En most a pancelozott disznot oltem le de nem dobta a sisakot... Remek. Pedig elvileg fix. vagy tévedek? mert egyik helyen ezt, máshol amazt írják.

[ Szerkesztve ]

(#129) laposonly11 válasza whitezo88 (#128) üzenetére


laposonly11
senior tag

Az bizony fix, lesz még 2 vagy 3 malac a királyi archívoknál de addigra ennél jobb sityakokat találsz.

Ordo est anima rerum.

(#130) whitezo88 válasza laposonly11 (#129) üzenetére


whitezo88
nagyúr

kezdek közben ráhangolódni. felvettem az alabárdot a templom előtt és fel is toltam +4-ig, eléggé csap, 150 most a sebzése (bár szintlépéskor 200at ír). STR már elég a fegyó 1H használathoz is. a twin gargoyle-t le is csaptam a két lovag segítségével, kb fél perc volt, két poti kellett csak, a farok axe is megvan csak jóval gyengébb a fegyómnál, más nem esett.

(#131) laposonly11 válasza whitezo88 (#130) üzenetére


laposonly11
senior tag

Na de remélem megkongattad a harangot a toronyban...

Ordo est anima rerum.

(#132) whitezo88 válasza laposonly11 (#131) üzenetére


whitezo88
nagyúr

persze de korai öröm volt, mert elég hamar jött a duál kardos démon és most azzal szívok. ugye van kb tíz nm hely, nem lehet elférni, és óriásiakat cleavel fél hp-ra... a lovag meg lomha, lassan gurul, alig lehet dodgeolni. megőrjít. hiába van pajzs, akkorát csap hogy mire magához tér, már csapja a következőt. úgy kéne hogy felfutni és leugrani ha leesik, de elég nehezen jön össze... pedig elég nagy a sebzésem, nem kéne sok ütés neki de így is levág. ha máshogy nem, a kutya állja el az utamat már az elején.

láttam egy exploitos killt, hogy kintről lehet vakon tűzbombákat dobálni és kb 15-20 után meghal. de nincs nálam annyi, lehet venni kéne valahol.

(#133) laposonly11 válasza whitezo88 (#132) üzenetére


laposonly11
senior tag

Igen lehet venni kapásból már az elején a zombi árulja(ahol a két dárdás pajzsos ürge van a várban ott a dobozoktól nem látod a lépcsőt lefelé és azthiszem illúzió fal is van ott azt kell megütni), de hát a fejéreséses technikával a baltáddal két csapásból ki kéne purcannia csak nem szabad eltürelmetlenkedni.
Ha csapkodni akarod maradj szorosan mellette és az ő baloldalánál kerülj mögé hagyd hogy csapkodja a levegőt főleg a jobbjával vág balra, nagy ritkán azt megismétli a bal karjával is na akkor kell elugrani, ha mindekettő pengével támad az lassú akkor lazán félre lehet ugrani.

Ordo est anima rerum.

(#134) whitezo88 válasza laposonly11 (#133) üzenetére


whitezo88
nagyúr

köszi a segítséget de nem bírok vele, annyira RNG az egész. 90%ban az elején hiába dodgolok csap egyet, az egy kicsit megbillent, aztán mire elérek a lépcsőhöz a kutyák állják az utam. megnézem a bombás trükkel, elvileg tucatnyi elég, és 50/db szóval szinte ingyen van.

tudom hogy sokak szerint nem erről szól a játék de én élvezni akarom, és ha van kiszámítható taktika (pl a várfalon a démon kiszámíthatóbb volt, de még a vízköpők is) akkor azt használom, de ha ennyire random hogy egy pixellel rosszfelé futok akkor én is így....

(#135) vhunor válasza whitezo88 (#134) üzenetére


vhunor
őstag

Az eddigi hozzászólásaidat elolvasva, nem vagyok biztos benne, hogy ezt te valaha is igazán élvezni fogod. Ennek pont a felfedezés szükségessége, az szűken mért "in your face" típusú információ hiánya, a teljesen szabad mászkálás, az egyes ellenségtípusok harcmodorának kiismerése a szépsége. Ha már ennyire az elején nem "húz be", akkor Sen's Fortressben és Anor Londóban tegyél el magad körül karnyújtásnyira mindent amit sajnálnál összetörni :). Ennek ellenére csak egyetlen mindvégig használható tanácsot tudok adni: sose húzd fel magad, mert csak még többször gázol át rajtad a játék :).

Nekem nem GOTY volt tavaly, hanem az évtized játéka.

(#136) laposonly11 válasza whitezo88 (#134) üzenetére


laposonly11
senior tag

Igazság szerint nem kell félni tőle a későbbiekben ez a capra démon megjelenik mint sima ellenfél az egyik pályán ott van kapásból 6 darab egymás mellett. A trükk lényegében egyszerű minden ellenfélnél ezt kell használni így az egész játék leegyszerűsödik: ne szaladj előle mert akkor utánad fut és kiszámíthatatlan hanem lépj elé hogy kiprovokáld a támadását, na amint meglendíti a karját abból kiderül hogy melyiket fogja lépni és a szerint kell félreugrani vagy hátrálni és ellentámadni! A videóban látszik hogy a srác mennyire lazán tolja: [link]
Ugye itt az is látszik ha a capra esik le a lépcsőkről akkor mire feltápászkodik jó pár ütést be lehet tolni neki.

Ordo est anima rerum.

(#137) whitezo88 válasza vhunor (#135) üzenetére


whitezo88
nagyúr

félreértesz, én is bele tudok merülni órákra, a hangulat, a látvány, és leginkább a sosem látott realitás (ütéskor mozogsz, nincs bebetonozva a lábad, ne lehet esni, csúszni a szakadékba, sőt, van hogy le is löknek, satöbbi satöbbi), de azt szeretem, ha látni a haladás lehetőségét. ha azért halok meg mert figyelmetlen voltam, vagy vakmerő, vagy elrontottam valamit akkor nem dühöngök (annyira), de ha arról szól esetleg valami, hogy akár egy pénzérmét is feldobhatok és ha fej akkor leugrok magamtól a tetőről az nem annyira jó. WOWozok elég sokat régóta, ott is nagyon sok próba volt mindig a harcokba, de 99% kiszámítható, csak ki kell tapasztalni és begyakorolni. itt is a legtöbb boss ilyen, de legalább az esélyt adja meg és ne az legyen hogy addig próbálkozz amíg TALÁN eltalálod azt a kétcentis rést ahol még átférsz a boss mellett és nem üt meg, mert ha megüt akkor kampó. lehet rugó classal fürgébb a mozgás, nem tudom.

tudom ti százszor annyi órát beletoltatok (én 10 óra karakteridőnél járok csak) és tudjátok betéve az összes apró mechanikát, de én annyira nem és sajnos nincs 5 órám folyamatosan corpserunolni és remélni, hogy talán most szerencsém lesz.

szóval igenis élvezem, ha nem, akkor nem játszanék...

lapos: köszi igen mikor volt 1-2 jobb tryom így csináltam, csak aztán mégis betalált nekem. ha lenne hely mozogni egy szavam nem lenne! a videót én is megnéztem, bár neki ha pajzsra csap a dög, akkor kb csak stamina megy, nekem meg elég sok HP mag is és még staggerelt is. (sima ütésnél!)

[ Szerkesztve ]

(#138) laposonly11 válasza vhunor (#135) üzenetére


laposonly11
senior tag

Igen ha csak a játék szépsége kell akkor szerintem érdemes feltelepíteni PC-re ahhoz letölteni a trainert és kapásból benyomni a halhatatlanság gombot így nem fog fejfájást okozni!

Ordo est anima rerum.

(#139) Kvelstadt válasza whitezo88 (#137) üzenetére


Kvelstadt
veterán

elso vegigjatszxara nehez igazan. en i hogy fostam. meddig meghagytam burgba meg parish-ba a ket fekete lovagot. meg meg sok mas ellenfelet aki nem volt utba ezert nem volt fontos leolni.
kovi vegigjatszasnal mar lehet nevetve fogsz visszagondolni hogy ezen mit lehetett szivni..
konkretan a capra demon-tol is feltem rohadtul mert tul kicsi a hely es tul nagy ivben csapkod. de a legnagyobb bajom ott az volt hogy a kamer ott tobbet art mint hasznal.
most legutobb mikor elkezdtem volt vagy 4 halalom nala pedig pc-n mar mindig elsore levertem. persze eli is biztam magam azaz nem volt meg olyan jo felszerelesem meg stat-jaim hogy oda nyugodtan bemenjek.

a vadkan sisak meg tenyleg jo de nekem se dobta ki mindig. viszont azert cserebe hogy jo igen nehez is es epp az miatt nem hordtam hogy ne keljen nagyon levenni a tobbi pancelom csak hogy a fejem vedve legyen.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#140) laposonly11 válasza whitezo88 (#137) üzenetére


laposonly11
senior tag

Szerintem akkor menny inkább tápolni a karaktert és szerezz valahonnan egy nehéz pajzsot mert az véd a szédülést okozó csapás ellen a kis pajzsok erre nem alkalmasak. ha léptél vagy 10 szintet gyere vissza és lazán lealázhatod a bosst. Hírtelen nem tudom hogy parryzható e ez a boss mert ha igen akkor szivathatod rendesen.
Egyébként itt a fickó a fekete lovag nagy kardjával(black knight great sword) alázta le egy ütéssel a bosst.
A fekete lovag kardjához 32 erő kell de azt hiszem ha kétkézzel használod akkor csak a fele.
[link]

Ordo est anima rerum.

(#141) Kvelstadt válasza laposonly11 (#140) üzenetére


Kvelstadt
veterán

nekem ilyet sose csinalt hogy en fent vagyok o meg nem jon utanam hanem elvan lent. pont hogy nem tudtam lerazni magamrol es anni idom volt mig mellem csapott.

egy ellenfel van akivel a mai napig nem kuzdok meg. a crystal cave-be a masodik aranykristaljgolem vagy mi. ott olyan meredek annak a kristalynak az egyik oldala hogy vagy lecsuszok a nagy igyekezetbe hogy kikeruljem a tamadasat vagy o lok le az egenletesebb felen.
azt mar lathatatlan hid utani reszrol szoktam lenyilazni. van egy pont ahol nem takarja ki a lathatatlan hid es ugyan kell bele par nyilvesszo de nekem megeri.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#142) whitezo88 válasza laposonly11 (#140) üzenetére


whitezo88
nagyúr

kösz mindent, igazatok van, csak néha úgy fel tud húzni. amúgy igaz, hogy ha valahol meghaltam, de nem tudok visszamenni érte mert el kell mennem otthonról, a lelkek ott maradnak? itt ezt írják válaszként: [link]

10 ezerről lenne szó, a második Butcherrel már késő este nem bírtam, fáradt voltam, de a lelkek ott maradtak.

azt is írják hogy időnként a játék menti hol vagy és ha lehetetlen helyen lenne a halál pl leesés, akkor egy korábbi pontra teszi. mondjuk eddig lezuhanásnál mindig ott volt a szélén utána.

ja még valami :) jól tudom hogy lovagként is tudok varázslatokat tanulni? pár fire spell jól jönne, ha meglenne a pyro trainer. nemrég találtam egy NPCt de véletlenül megütöttem, erre rámtámadt. nem öltem meg hanem elsprinteltem amíg le nem ráztam...

[ Szerkesztve ]

(#143) laposonly11 válasza whitezo88 (#142) üzenetére


laposonly11
senior tag

Igen a játék agresszíven ment tehát ha ki is húzod a dugót az áramból akkor is ott tesz le legközelebb ahol legutóbb voltál. A játék elején nem kell félned hogy 10000 soult ott hagysz mert majd a játék közepénél lesz olyan farmolási lehetőséged nem is egy ahol 2 perc alatt szedsz össze 15000 lelket, így tulajdonképpen a játék elejét inkább azzal töltsd el hogy gyakorlod a közelharcot és memorizálod az ellenfelek támadásait.
Igen azért lesz ott a szélén mert mindig a halált megelőző mittudomén 5 másodperc előttre rakja le az ott hagyott lelkeket így nem lehetséges olyan hogy ne tudj vissza menni érte.
Lovagként is lehet varázsolni illetve csodákat használni. A varázslatokat/csodák egy részét meg tudod venni a többit meg lehet találni a pályákon! A varázslathoz az Intelligencia kell, a csodákhoz a Hit(Faith), őszintén szólva én alapból csak a legyengébb gyógyító csodát használtam amiből 4 van egy csomagban meg talán a varázskardot amivel erősebb lesz a fegyver egy időre de igazság szerint tökéletesen elvoltam mágiázás nélkül...ja még az óriások barlangjához a fény varázslatot is mert ott fény nélkül az orrodig sem fogsz látni de az csak egy rövid szakasz a játékban.
Igazság szerint a fontos NPCk a kovácsok, egy biztos ha rátámadtál akkor már az ellenfeled marad addig amíg meg nem ölöd, legközelebb vigyázz hogy ne hadonázz a karddal beszélgetés közben! :DDD

Ordo est anima rerum.

(#144) whitezo88 válasza laposonly11 (#143) üzenetére


whitezo88
nagyúr

egyszer viszont volt hogy elvesztek a lelkek, bár nem rengeteg "csak" 6 ezer. Undead Parish előtt, mikor van egy csigalépcső és annak tetején egy bástyán áll egy fekete lovag. Na ott megköszöntem, meg is ölt, de aztán nem voltak a lelkek sehol, se a lépcsőn se fent se lent...

(#145) whitezo88 válasza whitezo88 (#144) üzenetére


whitezo88
nagyúr

megvan miért veszik el :(
ha meghalsz mielőtt felvennéd a régit, az eltűnik :( most is ez történt. de a 2. butcher legalább lement most gyorsan. hiába nehéz játék, mégis beszippantja az embert...

(#146) vhunor válasza whitezo88 (#145) üzenetére


vhunor
őstag

Mindig annyi lélek marad az utolsó halálod helyén, amennyi épp nálad volt.

(#147) Kvelstadt válasza whitezo88 (#145) üzenetére


Kvelstadt
veterán

mindig a legfrisebb halalod soulja marad meg. a tobbi torlodik. ezert nagy buli eljutni a helyg ahol meghaltal ugy hogy ne halj meg ujra. jo pelda ere great hollow. ott mindig bebukom egy jo nagy adag lelket.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#148) whitezo88 válasza Kvelstadt (#147) üzenetére


whitezo88
nagyúr

igen erre figyelni kell sajnos. viszont most sikerült magamtól kb 3.ra megölni a gaping dragont bár elég sok hpja volt. a sima mobokat 1 szúrással végzem ki még mindig (basiliskokat is, amik először beszivattak de aztán egyszer se haltam bennük a megvásárolt fireball is jó volt ide), de ennél még a kombós csapás is csak egy pálcikát vett le, pine resin se sokat használt (pedig megvettem mind a 3at és ennyi volt). kellett még a 2 segítő elején tankolni, illetve alig bírtam rá hogy chargeoljon, pedig szembe álltam vele, de türelemmel meglett 5-6 perc alatt. léptem a lelkekből 4 szintet, bár lehet a kinti NPC armorjára kellett volna költeni? több armor és jobb ellenállások ami kelleni fog úgyis, még az alap lovag armorom van. szerintetek gyűjtsem ki (10k kell a 15k-s armorhoz, az alig 20 "kör" a tűzlehelő süsünél) vagy fejlesszem ami van? bár az szerintem nem ad poison ellenállást. fegyón is gondolkodtam, a great crystal kard amit ad el, 6k és jobb mint a +4 alabárdom, igaz ahhoz még kell erő, mert end/vit-re toltam.

ja és nem bírtam levágni a farkát pedig kb csak azt csapkodtam...

31 vagyok most, 20vit/20end/16str van most, 14 dex. str-et kéne fejleszteni tudom. elég csinos a great axe, csak 32 str kell hozzá, így épp csak lóbálni tudom.

[ Szerkesztve ]

(#149) laposonly11 válasza whitezo88 (#148) üzenetére


laposonly11
senior tag

Szerintem a süsünek lődd szét a farkát hogy megkapd a kardot azzal jobban jársz mint 2percenként mindössze 500soulért ért rohangálni, amikor itt ugyanannyi idő alatt összeszedhetsz 7000et "ingyen":
[link]

Ordo est anima rerum.

(#150) Kvelstadt válasza whitezo88 (#148) üzenetére


Kvelstadt
veterán

na ha mar kerdezel akkor valaszolok is par dologra es nem mond h spoilereztem barmit is jo? :)
a gapping egy rohadt nagy hp-s boss viszont ha kiismered akkor baromi unalmas is mert meg lehet ugy olni hogy vegig jo iranyba mozogsz ki elole es eseje sincs hozzad ernie viszont a nagy hp-ja miatt sokaig kell ismetelgetni a dolgot szal elsore is jol be lehet gyakorolni.
en ilyen fegyver modositokat sose hasznaltam. nem mondom h rosszak de mindig elkoltottem inkabb szintre vagy kovacsolasra minden soul-t.
bar a fire amit fegyvere lehet rakni hasznos lesz a kesobbiekben mert van par komolyabb boss is akik viszont erzekenyek a tuzre.
armorhoz meg ilyenekhez ha gondolod tudok adni egy linket ahol le van irva minden fegyver meg pancel meg minden hogy milyen fejlesztessel mit fog tudni es ott kivalaszthatod neked mire van szukseged.
de ha ram halgatsz az alap pancelra egy sima titanite shard-os se kolts!
inkabb tapoljad az endurance-t. darkroot garden es basin-be 3 ruhaszettet is meg lehet talalni amik alapbol jobbak mint az alap ami neked van vagy eddig talalhattal es fejlesztve akar jatek vegeig is el lehet veluk boldogulni.
bar a stone armor set. az nem fejlesztheto viszont olyan jo mindenben hogy a ket masik set felhuzva sem jobb nala. a hatulutoje hogy stone, tehat baromi nehez. de ere meg ott van az hogy vagy elkezded huzni az endurance-ot mint en szoktam vagy meg melle felveszed a havel (havel-el mar talalkoztal ugye? vastag fekete kazanlemez pancel van rajta es van egy marhanagy bunkolya ami amugy egy sarkanyfog. o dobja a havel ringet.) ringet ami jol megloki az equip load-odat es siman elbirod a stone set-et. ez a stone set meg egeszen addig jol szolgal mig meg nem szerzed legalabb a black iron set-et. de meg a black maxra huzva is csak picivel jobb a stone-nal ha az ertekek atlagat nezzuk. szal igy belegondolva akar stone set-be is le lehet tolni az elso vegigjatszast. (kinezetre ez a kedvenc set-em)
de ha erdekel en a black iron es a giant iron set-re eskuszom. az az igazi ket tank set. maxra huzva a ket legerosebb pancelzat annyi kulonbseggel hogy van egy-ket ertek amibe az egyik jobb masba meg a masik.
en giant armort szoktam viselni mert fizikai vedelembe az a legjobb de most megelegszek a black-el is mert az egy picivel konyebb es most kicsit masabb warrior-t fejlesztek mint legutobb.

ezek a farok levagasok nem annyira jok meg fontosak mint latszik. en nem is foglalkozom veluk. azert lenne jo mert az is egy achivment gondolom de meg igy sem foglalkozom veluk.

ahogy elnezem a statjaid lassan el kene dontened milyen fegyverrel akarsz menni. ha axe akkor sok str-re lesz szukseged ha spear megegyeb inkabb szuro sebzest okozo fegyver akkor meg dex kell tobb.
en am a baltakat szeretem. de azokat amik viszonylag meg nem olyan lassuak. mint pl a great axe pont hatareset.
masodsorban meg a kardokat.
de en oda szeretek b.szni jo igenyesen. :)

ja es a fekete lovagot aki fent van a toronyba a csigalepcso vegen ne ott fent probald meg megolni. :)

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Dark Souls sorozat
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.