Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1652) redstar16


redstar16
tag

Hali, megválnék szépen összerakott házamtól, akit érdekel nézze meg esetleg.
Nagyon szeretem nem adnám el de kinőttem és kevés a hely.

Itt hirdetem képekkel :)

Láttam, hogy Vasinger is ilyet akart venni, én is vettem bele egy CM racket a HDD-knek :)

T9400 World Record 2: http://bit.ly/bdryHP | Eladó cuccaim: http://bit.ly/3bpsfY | Megbízhatóságom: http://bit.ly/buSffu | Rule #1 of buying laptops: The best time to buy a laptop is always 6 months from now.

(#1653) Mans20


Mans20
addikt

Helotok

Akinek aeroengine II háza van az mivel rögzíti a merevlemezt meg az írót?mert én csavarral és így hülyét kapok,mert rezeg az egész ház,mobilrackba valahogy nincs kedvem rakni,ha tud valaki valami ötletet az jó lenne.Elég vicc hogy egy 13000ft-os házba nem raknak.

(#1654) cheatergs


cheatergs
senior tag

Több, mint egy éve vettem AE II Jr-t (a külseje és jó szellőzése miatt), gondoltam megosztom a tapasztalataimat.

A hely elég, a ház maga nem nyikorog, bár az előző Chieftechez képest könnyű, kopogós, dülöngélős és nem egy árkategória. A monitor visszatükröződik a plexin, de ha nem hajolok előre, nincs gond.
Ez is megráz időnként, de inkább csak bizserget, míg anno a Chieftec igen kellemetlen volt. Nem tudom, ez minek köszönhető, lehet, h idehaza lepusztultak a konnektorok, sajnos az elektróhoz mindig hülye voltam.

Sokaknak letört a két "ajtó". Én is beleakadtam párszor elég keményen, ennek ellenére meg se hajolt. Mostanában csuktam vissza, mivel régóta nem használom már a DVD-t.

Az alaplap beszerelésénél meglepetésemre volt egy csavar hely (a RAM és a VGA-aljzat között), amihez nem volt furat. Ilyennel még a nyolc éves Mercury házban sem találkoztam, bár az igaz, hogy ezt a lapot nem próbáltam máshol, így nem tudom, ki a hunyó. Ennek köszönhetően viszont meghajolt rendesen az alaplap be- és kiszereléskor, és szerintem ettől bizonytalankodik a RAM foglalat.

A "turbina" első pár napban cicergő hangot adott, majd abbahagyta. Aztán a hangerő miatt hamarosan lekapcsoltam, akárcsak a hátsó ventit. Proci- és VGA hűtő cseréje után teljesen elhalkult a gép, hőmérsékletek rendben voltak, és eltekintve a nem rég kezdődött anomáliáktól, végül is rendben van az egész.

Összességében kicsit jobbat vártam, de legközelebb majd följebb lépek egy kategóriát.

Mindig minden mindegy

(#1655) Mans20 válasza cheatergs (#1654) üzenetére


Mans20
addikt

Én aerocool házat többet nem veszek,átveszi a hardverek rezgését és zavar a búgás meg cincogás.

(#1656) Rob1ka


Rob1ka
csendes tag

Hi. Nekem egy aeroengine II-es házam van. semmi kellemetlen rezgés nem hallatszik, pedig a fejem mellett van szinte a ház. néha volt olyan hogy a plexis oldallap elkezdett erősen rezonálni a műanyag előlap találkozásán, azt annyival megoldottam hogy nem húztam rá teljesen a csavart. a hűtése elég jó a gyári hűtőkkel húzott procival elég szépen megy. Amúgy semmi rezgés nincs csak gyenge búgás az asztal miatt. Amúgy meg susogás.

[ Szerkesztve ]

(#1657) jegenye77


jegenye77
addikt

Én meg kicsit átalakítottam a belsejét.
[link]
[link]
[link]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#1658) tomic válasza jegenye77 (#1657) üzenetére


tomic
addikt

Csak gratulálni tudok hozzá mester! :R

Már csak egy I7 es hiányzik belőle. :K

[ Szerkesztve ]

(#1659) jegenye77 válasza tomic (#1658) üzenetére


jegenye77
addikt

Köszönöm!
Tesómnak van egy felesleges Foxcon I7-es alaplapja.Azt kapom meg tőle. :DD

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#1660) tomic válasza jegenye77 (#1659) üzenetére


tomic
addikt

Akkor neked egy arany szívű tesód van :C
Az enyém nem ad nekem semmit. :W
De talán majd egyszer :U

(#1661) jegenye77 válasza tomic (#1660) üzenetére


jegenye77
addikt

Nem baj!Ha tud biztos ad bármit!
A sörét biztos megfelezi veled ha arról van szó! :C

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#1662) tomic válasza jegenye77 (#1661) üzenetére


tomic
addikt

Igen ebben biztos vagyok. :K
Nyavalyás egy gyerek de bírom a búráját. :D

(#1663) realmadrid92


realmadrid92
tag

sziasztok, a napokban vettem egy aecool Extreme engine 3t házat,
Az lenne a kérdésem hogy alapból hátsó ventit is kéne hogy kapjak hozzá?
én nem kaptam, érdemes rá szerelni egyet, vagy megteszi a oldalsó 25-ös is?
ill. ha kell hátulra, akkor mekkora férne el(remélem egy 12cm-es is elfér, én olyat szeretnék)

(#1664) jegenye77 válasza realmadrid92 (#1663) üzenetére


jegenye77
addikt

[link]
Itt mindent megtalálsz róla.
HAJRÁ MADRID!!! :C :C :C

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#1665) realmadrid92


realmadrid92
tag

sziasztok,
ebbe a házba (3t)
próbált már valaki Cooler Master Hyper 212 Plus
Scythe Mugen 2 SCMG-2000
Arctic Cooling Freezer Xtreme Rev.2
SCYTHE Grand Kama Cross

Ezek közül valamelyik hűtőt a házba, csakmert kételkedem benne hogy egy 15-16 cm-es hűtő elférne benne.

(#1666) cheatergs


cheatergs
senior tag

Próbálta már valaki kiszedni az elülső ventik közül a sűrű lapátosat?

Nekem jelenleg is leszabályzott kevesebb, mint felére, de még így is lehetne halkítani. Mivel alapvetően az átlátszó venti halk, így a "turbinára" gyanakszom.

Mindig minden mindegy

(#1667) Rat1985 válasza cheatergs (#1666) üzenetére


Rat1985
csendes tag

Hy! Igen a turbina lesz a fő hangkeltő :K
Én próbálkoztam vele, rögtön amikor megvettem a házat, kicseréltem a ventit egy 12 centis piros ledes darabra, amit fokozatmentesen tudtam szabályozni, így jó halk volt, és mellesleg nagyon jól is nézett ki. Azóta már visszakerült a gyári [mindig variálok:)],de most már rákötöttem a vezérlőre, így három lehetőség marad:
- vagy teljes kikapcs, ami éjszaka jól jön ha alszok :D
- a kapcsoló +5V-os állásában zajtalan és jól is hűt...
- és a max a +12V, na itt már azért elég hangos de meleg nyári napokon jól jön az extra szellő...

[ Szerkesztve ]

(#1668) person válasza cheatergs (#1666) üzenetére


person
senior tag

Szerintem nem a turbina a hangos. Én is épp most kísérletezem vele. Így is ugyan olyan hangos ! Én SpeedFan-al vezérlem. A 14 és egy 12 -es van kötve egy ágra. Így 25-30 %-ig mondható hogy zajtalan. De alapból most 15%-ról indul. Itt még semmi hangja. Ha melegszik valami akkor ugrik 30%-ra. Ez ált elég is terhelés alatt. Ha játszom akkor nagy ritkán felkapcsol 100%-ra. De csak rövid időre. Gyanakszom hogy a venti mögötti lemez is közrejátszik a szélzajban. És valamilyen szinten a levegő útjában is van. Valószínű ma ki fogom vágni. :D

(#1669) Rat1985 válasza person (#1668) üzenetére


Rat1985
csendes tag

Igazad van, nem a turbina a hangos nálam sem, hanem a venti mögötte :)
Lemezes dologban pedig teljesen egyetértek, csak én sajnálom szétvágni a házat :D

[ Szerkesztve ]

(#1670) person válasza Rat1985 (#1669) üzenetére


person
senior tag

Én megtettem. Másodszorra estem neki aprítani.[link]
Amúgy lehet valami ilyesmi lesz a vége. Bár vacilálok rajt mert a turbinát nem nagyon lehet barátságosan eltávolítani
És még a plexit sajnálom teljesen kivágni pedig nagyon gyér az a nyílás az oldalsó ventinek. :( Persze idő kérdése :DDD

(#1671) cheatergs válasza Rat1985 (#1669) üzenetére


cheatergs
senior tag

Én se szeretek belepiszkálni gyári megoldásokba, csak most nincs miből venni úja házat, úgyhogy veszem elő a lemezvágó ollót a reszelővel. ;]

Az fura, hogy az átlátszó venti a zajos, én a hátsót kiszedtem, helyére ment a Swif 2 700-on, de nem sok különbséget éreztem. Lehet, az elülső venti magasabb rpm-en pörög, bár nálam az is jóval kevesebb fesz.-t kap (kábé harmad vagy negyedakkora a hangereje, mint gyárilag), de így is zavar. Mindenesetre majd én is megnézem, hogy mennyit segít rajta a variálás.

[ Szerkesztve ]

Mindig minden mindegy

(#1672) Rat1985 válasza person (#1670) üzenetére


Rat1985
csendes tag

Jó a kivitelezés :C Lehet még én is rászánom 1x magamat :)
A plexit én nem bántanám, igaz tényleg kicsik a nyílások...
Hogy érted hogy a turbinát nem lehet barátságosan eltávolítani?

[ Szerkesztve ]

(#1673) person válasza Rat1985 (#1672) üzenetére


person
senior tag

Úgy hogy a turbinát tartó négy fület csak roncsolással lehet eltávolítani.
Vagyis barbár módon levágni. :O Legalábbis nálam. Ezt azért én sem szívesen tenném. :(

(#1674) Rat1985 válasza person (#1673) üzenetére


Rat1985
csendes tag

Ajjaj... Most kicsit összezavarodtam... Most akkor tulajdonképpen hogy is szeretnéd?
( Bocsi, néha olyan értelmetlen vagyok:) )

[ Szerkesztve ]

(#1675) person válasza Rat1985 (#1674) üzenetére


person
senior tag

:) A turbina egy kis csőszerű keretben van amibe a rács csak simán bele van dugva. Ezt az egészet ugye egyben le tudod venni. Na én ebből szeretném kiszedni a turbinát és a nélkül visszarakni.

[ Szerkesztve ]

(#1676) NaNorbert


NaNorbert
aktív tag

Sziasztok, úgy látom vagy veszem észre hogy nektek már régebb óta van ilyen házatok....
Sajnos én ma vettem meg az enyémet... Aero Engine II- öt.
Szó szerint majdnem szerelés közben szét kellet vernem...
Kicsi a ház... és alig fér el benne valami.
Szerintetek is vagy csak én vagyok ilyen rinyálós?

A VGA-m és a Vinkók között 5 mm hely van. Vezeték ellni is alig bírtam..
Nemtom ti hogy bírjátok ki ilyen ház -ban.
Eddig egy szerver aOpen volt, nem mai darab de időtálló volt. Sajna beteg lett és megkellet válnom tőle.

Őszinte vagyok, ez a ház olyan embereknek jó, aki egyszer össze rakja és sose szedi vagy cserél ki benne semmit.

◄╣Az életen keresztül nincs hamisabb vezető, mint az emberek véleménye╠►

(#1677) person válasza NaNorbert (#1676) üzenetére


person
senior tag

Hmm. Én is szoktam csereberélni dolgokat de nem éreztem szűkösnek a helyzetet. Amúgy miért furcsa ha egy kisebb házban kisebb hely van? :F Szerintem teljesen átlagos. Emberek többsége elfér egy ekkora házban. Van ennél kisebb is. Mellesleg nem véletlen adják meg a méreteket.

[ Szerkesztve ]

(#1678) person válasza Rat1985 (#1674) üzenetére


person
senior tag

Elkészült. Festéssel szívtam egy picit de azért összejött. :DD

[ Szerkesztve ]

(#1679) gegerider


gegerider
csendes tag

Hali valakinek van egy moddolt darabja amitől megszeretne válni?
Ha nincs moddolt olyan is jó ami nincs túl rossz állapotban:p:DKösz pü jöhet:)

(#1680) gegerider


gegerider
csendes tag

Ja és még az a kérdésem lenne hogy a ventik amik alapból benne vannak a házban szal a 14 és 25-cm sek azokat ugyanúgy mint más ventiket rákell dugni az alaplapra? mivel nekem csak 3 hej van a lapon a ventiknek...:P

(#1681) person válasza gegerider (#1680) üzenetére


person
senior tag

Enyémen (Aerocool Aeroengine II) nincs 25-ös. Csak 14 és 12-es. 3T-n van 25-ös + 14-es. De nem az alaplapra hanem a tápra tudod csatlakoztatni.

[ Szerkesztve ]

(#1682) gegerider válasza person (#1681) üzenetére


gegerider
csendes tag

aha értem tudnál képet dobni a tiédről?Mármint olyan képet amin még alap volt..:P

[ Szerkesztve ]

(#1683) person válasza gegerider (#1682) üzenetére


person
senior tag

Tessék. A külömbség annyi hogy gyárilag az oldalsó plexin lévő venti a ház hátuljába van szerelve rács nélkül.[link] Bár itt a felső sor az alu ajtós az alsó a műanyag mint az enyém.

[ Szerkesztve ]

(#1684) NaNorbert válasza person (#1683) üzenetére


NaNorbert
aktív tag

Azt megkérdezhetem hogy miért kívülre raktad a ventit?

◄╣Az életen keresztül nincs hamisabb vezető, mint az emberek véleménye╠►

(#1685) person válasza NaNorbert (#1684) üzenetére


person
senior tag

Persze. Nem szeretem a zajt. A venti befele fúj és ha ebben a helyzetben belülre teszed akkor a lapátok kerülnek a plexihez olyan közel, hogy magasabb fordulaton kibírhatatlan hangja van. Így viszont lényegesen halkabb. Próbáld csak ki. :K

(#1686) Rat1985 válasza person (#1678) üzenetére


Rat1985
csendes tag

Nagyon király lett... Ügyes vagy... :C

(#1687) person válasza Rat1985 (#1686) üzenetére


person
senior tag

:R Nem bántam meg. Ahogy nézegettem a fekete védőrácsot visszatéve is jól nézne ki. Csak nem merem belenyomni mert végighasítaná a festést.

(#1688) NaNorbert válasza person (#1687) üzenetére


NaNorbert
aktív tag

Hála sikerült eladnom a kis házat....
Bár én tényleg ezekhez vagyok hozzá szokva. :Chieftec BA-01B-B-B

◄╣Az életen keresztül nincs hamisabb vezető, mint az emberek véleménye╠►

(#1689) person válasza NaNorbert (#1688) üzenetére


person
senior tag

Csak nem gegerider-nek passzoltad el? :D
Az a ház egy egész más kategória árban és főleg felépítésben.

szerk: amúgy grat az eladáshoz.
Egy ilyen jó házra nem volt nehéz vevőt találni ugye. ;) :D

[ Szerkesztve ]

(#1690) NaNorbert válasza person (#1689) üzenetére


NaNorbert
aktív tag

Nem neki, shady1989 nek.

Hát igen, de ezt már gépháznak tudom nevezni.

◄╣Az életen keresztül nincs hamisabb vezető, mint az emberek véleménye╠►

(#1691) Rat1985 válasza person (#1687) üzenetére


Rat1985
csendes tag

Szerintem se tedd vissza jó az úgy, tuti végigkarcolná.

(#1692) Hatvan9


Hatvan9
senior tag

nekem már fél éve AeroEngine 2-őm van és nagyon megvagyok vele elégedve mindkét venti szinte hangtalan, fémajtók erősek a belseje nagy és szerintem ennyi pénzért egy nagyon jó házat kap az ember

(#1693) Hatvan9 válasza Hatvan9 (#1692) üzenetére


Hatvan9
senior tag

most olvasok vissza ebből készült műanyag ajtós változat másban nem különbözik ?
NaNorbert:neked műanyag volt? mert fura hogy ilyen véleménnyel vagy erről a házról, nekem volt Chieftec tény hogy erősebb mint ez de ez is elég masziv legalábbis a fémajtós, és azért ez sokkal jobban szellőzik és jóban is néz ki + nem hangosak a gyári ventik jó egy kis levegő hangja van de szinte semmi nekem a 8800gts hangosabb

(#1694) slynme


slynme
csendes tag

(#1695) Pete87


Pete87
tag

Vennék ilyen házat!!! ...ha esetleg van, aki megválna tőle (nem túl dárgán), akkor kérem jelezze! :))

(#1696) barack1997


barack1997
senior tag

Nekem is van egy ilyen házam (AeroEngine II) és azt szeretném kérdezni,hogy az oldallapon a ventik fujjanak vagy szívjanak mert most mindkettő fúj befelé a házba. :F

(#1697) Vigyori74 válasza barack1997 (#1696) üzenetére


Vigyori74
csendes tag

Nekem Extrem Engine 3T van. az oldalsó és az elülső az befelé szívja a levegőt a hátsó kimeneten pedig külön raktam fel egy ventit ami tolja kifelé a levegőt.

"Nem minden arany ami fénylik":)

(#1698) Atimester válasza jegenye77 (#1657) üzenetére


Atimester
aktív tag

Szia!

A fekete háznak a belseje gyárilag fekete, vagy utólag lett befestve?

Attila

(#1699) varmi2


varmi2
nagyúr

Sziasztok!

Nekem is van egy areoengine II házam, és az a kérdésem, hogy előre a 14cm-es venti helyére befére-e egy ilyen ami benne van, az 140x140x20, ez meg 140x140x25. 5mm a különbség, valaki próbálta már?

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#1700) Atimester válasza varmi2 (#1699) üzenetére


Atimester
aktív tag

Szia!

Én épp a napokban adtam el a házam, de az első ventillátort a ház elején lévő lemez mindkét felére fel lehet csavarozni. Ha nem férne el a lemez és a műanyag előlap (panel, turbina) között, akkor át teheted a lenez túloldalára is. És így még jobban hűti majd a vinyókat! Nekem is így volt felszerelve. Ha jól emlékszem, ott több hely van. :U

Attila

(#1701) varmi2 válasza Atimester (#1700) üzenetére


varmi2
nagyúr

oké, köszi, ha más lehetőség nem lesz, akkor az lesz, amit mondasz

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#1702) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Helló!

Kicseréltem a tápomat, s azóta marha hangos lett a ház ventim. A régi tápon volt valami két pines molex, ezen viszont nincsen, csak négyes. Hogyan lehet lecsendesíteni?

I am having fun staying poor.

(#1703) Atimester válasza Drizzt (#1702) üzenetére


Atimester
aktív tag

Szia!

A régi csatlakozón valószínűleg 5V-ot kapott.

A molex sárga-fekete kábelei között 12V van, míg a piros-fekete között 5V.

Attila

(#1704) Atimester válasza Drizzt (#1702) üzenetére


Atimester
aktív tag

Szia!

A régi csatlakozón valószínűleg 5V-ot kapott.

A molex sárga-fekete kábelei között 12V van, míg a piros-fekete között 5V.

Attila

(#1705) Drizzt válasza Atimester (#1704) üzenetére


Drizzt
nagyúr

12-n mocskosul hangos, régebben tuti kevesebbet kapott, viszont 5-n meg az első el sem indul, a hátsó megy. Merre lehetne beszerezni valami kábelt, amim molex formáról molex formára megy, de a 12V 4 db. ágat átalakítja úgy, hogy a szélső két ágba menjen valahol 7-9V között?

I am having fun staying poor.

(#1706) Drizzt válasza Drizzt (#1705) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Up.

I am having fun staying poor.

(#1707) person válasza Drizzt (#1705) üzenetére


person
senior tag

Passz csinálj hozzá. :) Szerintem ezzel kapcsolatosan előbb kapsz választ a "léghűtés" vagy a "modding és elektronikai kérdések" esetleg "hobby elektronika" topikok valamelyikében.

(#1708) person válasza varmi2 (#1699) üzenetére


person
senior tag

Szerintem belefér, ott van simán szabad 1cm, de 5mm biztosan. Mondjuk arra nem emlékszem, hogy maga a turbina visszafele nyúlik e valamennyit, de ha jól rémlik nem. (csak mert nekem ki van herélve mint az lentebb is látszik.) :)

[ Szerkesztve ]

(#1709) Atimester válasza person (#1708) üzenetére


Atimester
aktív tag

Én meg is mértem. A 25mm vastag ventilátor befér közvetlenül az előlapon lévő turbina mögé, és a ventillátort tartó lemez másik oldalára is. (A HDD-k előtt.)
Sőt még a sima 12cm-es ventillátorok is felszerelhetőek oda.

Attila

(#1710) person válasza Atimester (#1709) üzenetére


person
senior tag

"12cm-es ventillátorok is felszerelhetőek oda" Enyémbe már nem. :DDD

(#1711) kymera


kymera
senior tag

Üdv mindenkinek :)

Van valakinek eladósorban egy AeroCool AeroEngine II háza ?(mindegy milyen szinben)

Ha igen , keressen meg priviben :K

Köszönöm

:R

[ Szerkesztve ]

1151,AM4,1366,2011, - Lapok,procik,vinyók,tápok,vga-k -akciósan. - 70-2340239

(#1712) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Az elülső ventit hivatalosan hogyan lehet kicserélni ezen a házon? Mindkettőt kicserélném, de míg a hátsónál gyakorlatilag csak csavarozás van, addig az első elégg fura, nem tudom hogyan lehetne szétbontás nélkül kiszedni.

I am having fun staying poor.

(#1713) Drizzt válasza Drizzt (#1712) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Ha jól látom, van 3-3 fekete pöcök belül, azokat ki lehet tolni, s akkor lejön a ház eleje? Ha szeretnék kék szín, akkor valamilyen kéke ledes 14-es hűtőt kellene venni? Milyet érdemes?

I am having fun staying poor.

(#1714) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Up!
Hogy lehet az első ventit cserélni Aeroengine 2-ben?

I am having fun staying poor.

(#1715) Drizzt válasza Drizzt (#1714) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Up...

I am having fun staying poor.

(#1716) Drizzt válasza Drizzt (#1715) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Up

I am having fun staying poor.

(#1717) olbaidhun


olbaidhun
őstag

Úgy látom ez egy igazi napi régész, pedig épp most készülök egy ilyet vásárolni, mert szép és elég tágas is.. egy bajom van vele, mégpedig a felső tápos megoldás.

Aerocool Aeroengine II & Extreme Engine 3T

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#1718) Olipapa


Olipapa
tag

Sziasztok!

Nincsen valakinek egy eladó Aeroengine II-je?

(#1719) shaddam


shaddam
aktív tag

Engem is érdekelne ha van valakinek eladó. Gyerekként jó sokat bámultam a gamestarban a hirdetést :DD

RájzenHét 1700|GTX 1060 #TeamZsarnokgyík #Internetesvérpistike Retro multis mókák---> http://szondi.ninja

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.