Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  300 v. 400w-os tápot? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) sirály12


sirály12
őstag

Egy kérdésem lenne, mien procitól érdemes 400-as tápot venni. Én már nemtudok kimenni belőle. Mindenhol mást mondanak. Valahol azt hogy a 300w bőven elég, valahol azt hogy ehhez már 400w kell. egyébként a konfig:
2.4 GHz AMD
Abit NF7-S
1024 Mb ram
Ati radeon 9000Pro 128Mb
40 Gb Hdd
cd+cdrw
tuner
Szerintetek mien tápot? :(

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#2) Shim válasza sirály12 (#1) üzenetére


Shim
őstag

Márkás vagy noname? Ha márkás akkor milyen?

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#3) LukE válasza sirály12 (#1) üzenetére


LukE
veterán

300Wcsíftek/enermax/mittoménmi valószínüleg elviszi, de 400Wos VArgáné meg hasonlók simán kihalnak alatta. ha vannak millióid(konfig alapján van:) ) akkor akár 400asat is vehetsz, legalább bőven elég lessz.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#4) Shim


Shim
őstag

Ezaz fektes be egy 400as enermaxba, az kitart egy darabig (örökélet gari:) )
Viszont egy szép kis adag pénzmag kell hozzá, azt elismerem...

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#5) sirály12


sirály12
őstag

Egyébként a ház és a táp is codegen lenne. Ez asszem nem túl rossz nem.
Ez 300w-os lenne. Csak nem toom hogy elég-e ez a cucchoz.

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#6) sirály12


sirály12
őstag

Jah és erre a házra + tápra nincs annyi pénzem. Max: 10-15 végső esetben 20 de ez a vége.

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#7) LukE


LukE
veterán

Enermaxra emlékeim szerint ''csak'' 5 év garit ad a gyártó, de az is bőőven elég.


 sirály12: majd 200e-s konfigra azért illene valami jó táp. Ha brutál ház nem is fér bele, akkor próbáld meg megvenni külön, valami olcsóbb ház, és márkás táp. Ha az a 20 nettó lenne, akkor kb elég is lenne rá a pénz.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#8) LukE válasza LukE (#7) üzenetére


LukE
veterán

néztem pár helyet, 360as csíftek 15k bruttó, bár ehez már nehéz házat is szerezni, ha a max20k bruttó volt. Ha ez tényleg drága, akkor mondjuk DTK vagy Azona, azok sem kifejezetten rosszak. Meg a házai is jónak mondottak mások által.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#9) Qorthral


Qorthral
őstag

Szasz!
Szerintem nem éri meg a tápon spórolni... Hidd el megjárhatod vele aztan meg fogod a fejed... Szal sztem jo az a Codegen (vagy vegyél enermaxot,az is ok) ,de ehhez a konfighoz 400w-os táp kell,pláne ha tervezel nyomtatot/scannert vagy egyéb dolgokat müködtetni rola. Ha nincs ra penzed,ne vegyel hazat:)) Üdv: TommyG ;]

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#10) Shim válasza Qorthral (#9) üzenetére


Shim
őstag

Tényleg ház az mire jó? (Modderek kíméljetek:) ) Elvégre pl. haverom rájöttt, hogy jobban teljesít a gépe ha kiszed mindent a házból és szétrakja őket egy szabad asztalon, ráállít még pluszba egy asztali 30-40 centis ventit és finito! Máris spóroltál a házon modjuk egy 10est:DD

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#11) greenface


greenface
aktív tag

Hagyjátok már ezeket a Wattokat.... A márka többet számít. A fenti konfigot egy 250W-is Enermax v. 300-as Chieftech lazán elvinné, a gagyi meg gagyi, akárhány W-os...
Vki írta, higy 400W-os Enermax... hát nem bírnál egy nagy tornyot úgy megpakolni, hogy ilyen kelljen.
Különben szerintem a 300-as Codegen-nel nem lesz gond, nem egy nagy márka, de nem szokott különösebb probléma lenni vele, és a fenti konfigot el kell hogy vigye gond nélkül.

''Mit ér az erő, ha nem a tiéd?'' - "Pénz legyen, a többit megvesszük!"

(#12) sirály12


sirály12
őstag

Most láttam egy tápot: MERCURY/JNC 400W. Mi a vélemény erről? Mien a minősége? Van ien valakinek? Tapasztalataitokat várom. Előre is köszi.

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#13) hogyishívnak? válasza sirály12 (#12) üzenetére


hogyishívnak?
aktív tag

300-as Mercurym volt. Nem javaslom, mert a gépem bizonytalanul mindig újraindult. A tápban az áramkörön lévő védelmek,zavarszűrések (kondik, tekercsek) szinte mind hiányoztak. Mikor kicseréltem a benne levő ventit halkabbra meg se indult a táp....

Tibi

(#14) andorpapa válasza sirály12 (#12) üzenetére


andorpapa
őstag

Kaptam két kiégett Mercury tápot (a ventik és kábelek végett)...

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#15) greenface


greenface
aktív tag

A Mercury-t, JNC-t felejtsd el. Ha olcsón akarsz jó tápot, akkor DTK. Ha kicsival többet szánsz rá, Chieftech. 300-as bőven elég mindkettőből, persze ha 1-2e Ft-al több a 350-es, akkor esetleg érdemes megvenni, de különben fölösleges.

''Mit ér az erő, ha nem a tiéd?'' - "Pénz legyen, a többit megvesszük!"

(#16) MaUser


MaUser
addikt

1. Elmész boltba.
2. Elédrakatod a tápot és megnézed az oldalán lévő cimkét, hogy mennyi a max. kimeneti áram +12, +5, +3.3 volton. (ami nagyobb jobb itt is igaz)
3. Ha finnyás vagy megméred:)).
Amit egy márkás tápon nyersz az az, hogy tudja is ami rá van írva!
Jelenleg athlon xp palomino pörög 1620MHz-en 1,85V-on +2 winyo +2cd(iro) + kisfogyasztású gef3, és a codegen még mindíg bírja!
Szal ha van pénzed és megnyugtat vegyél márkásat, de szvsz nincs sok értelme, mert hiába bírja 25 évig ha 3-4 év múlva úgyis jön az atx y+1!

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#17) tomcs válasza MaUser (#16) üzenetére


tomcs
őstag

ez 1 olyan dolog hogy 40000ert nem vennek tapot, sot meg komplett hazat sem de azert 10enparezer siman belefer..

(#18) sirály12


sirály12
őstag

Én is így vélekedek. Úgy gondolom, hogy 30-40-et nem ér meg egy ház. Kb és is egy 10-20-ra gondoltam. A márka nem érdekel túlzottan, csak az hogy megbízható legyen. Házat lehet veszek használtan, mondjuk egy szerverházat. Így olcsóbb, és abba rakatnék egy jó kis tápot. Szerintem ez így király lenne, nem? És köszi a véleményeket. :))

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#19) greenface válasza MaUser (#16) üzenetére


greenface
aktív tag

''1. Elmész boltba.
2. Elédrakatod a tápot és megnézed az oldalán lévő cimkét, hogy mennyi a max. kimeneti áram +12, +5, +3.3 volton. (ami nagyobb jobb itt is igaz)
3. Ha finnyás vagy megméred.''

Ezzel csak az gond, hogy gagyi tápok esetében nem sokat lehet adni arra, amit ráírnak... No meg azt sem tudod megítélni, hogy 1 vagy 100 év múlva adja meg magát...
Különben azt hogy méred meg, hogy mennyi áramot tud leadni...? :)

A Codegen nem rossz, de a DTK csak picivel drágább, és azért jobb minőségű (meg csöndesebb). Én nem azt mondom, hogy 40-50e Ft-os tápokat kell venni - de 3-4e Ft-osat meg nem szabad... Ha vesz az ember egy normális tápot (10e körül mondjuk), azt alighanem tovább fogja használni, mint a prociját, vid.kártyáját, stb. És ki az, aki 10e Ft-ot sokall egy jó prociért vagy vid. kártyáért...? Na, így kéne ezt megközelíteni szerintem. A táp ugyanolyan fontos része a gépnek, mint az alaplap, CPU, stb.

''Mit ér az erő, ha nem a tiéd?'' - "Pénz legyen, a többit megvesszük!"

(#20) hobizoli válasza greenface (#19) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Nem kell ennyire kisarkitani a dolgot, nem csak a 3-4kHUF-s tap es a 40kHUF Enemax-l kell elohozakodni, en pl ezt javsolnam: Chieftek 360W (360-202, PFC). Ez pl egy igen jo tap, a 300W-st azonban meg lehet kinalni egy-ket olyan extremebb konfiggal, ami esetleg nagyobb uzemi homersekletre fogja azt izzasztani.
Ezt mar nem igazan fogod meg -SZVSZ szinte- semmivel.

Az ara 16kHUF brutto(!) pl itt -> [L]http://www.magicomp.hu[/L].

Nem erdemes egy 200-250kHUF feletti konfiggal berizikozni egy 300W-s tapnak_latszo_targy hasznalatat, mert ha esetleg lereccsen benne vmi hikomatabb/rehabosabb minosegu alkatresz:), akkor konnyen az orok bitmezokre ranthatja magaval az egesz gepet is.
Nekem egy ilyen, velem megtortent eset miatt van most ez az alairasomban is olvashato Enermax taperomu.

hobizoli

több drón kell ;P

(#21) greenface válasza hobizoli (#20) üzenetére


greenface
aktív tag

Én nem sarkítottam ki semmit, pont arról beszéltem, hogy nem kell feltétlen 40e Ft ahhoz, hogy normális tápot vegyen az ember. 8-15e-ből már lehet.
Különben egyetértek veled: nem érdemes pár ezer Ft-on spórolni, amikor egy egész gép (100-??? Ft) biztonságáról van szó.
Az általad ajánlott 360W-os Chieftech pedig tényleg mindenre bőven elég, bár elég brutál konfig kell ahhoz, hogy a 300-as ne legyen elég SZVSZ.
16 környékén különben már Enermaxot is lehet venni.

''Mit ér az erő, ha nem a tiéd?'' - "Pénz legyen, a többit megvesszük!"

(#22) Mc Elec


Mc Elec
csendes tag

Sziasztok!
A gagyi tápokkal az a baj, hogy nem csak úgy egyszerűen megálnak, ők nem ezt teszik! Először megszaladnak, hadszokja az asok szegény IC és egyebek! Mit nekik a 3.3volt helyettˇ~10 volt az 5 v. h. ~15 v. a 12 v. h. ~25 v. amikor végeztek az alaplappal és a meghajtókkal a sok munka után még egy főnixes bemutatót is tartanak és ha éghető holmi van a közelben magukra gyújtják a kéglit is ( 15-25 cm-es lángnyelv a végsőpörgéseit végző (12 volt hejett 25 voltról) tápventin keresztül - bábmit meggyújt! a gagyi tápok ráadásul még alatomossan is eltodnak halni: lekapcsolt, de nem feszültségmentesített állapotban szépen magukban szét égnek, ijankor megszokott maradni a többi cucc (nem mindig).
Elégsok tápot megjavítottam már így a túl gagyit, amihez még hozzányúlni sem érdemes pofiról megismerem. És ijen van a magyarországon üzemelő gépek töbségében!
Tehát ha spórolsz legfeljebb gyakrabban cserélsz konfigot. Ez van.

Mit ér a mai világban egy kétéves proci ( vagy akármi)?

(#23) authenticDViD


authenticDViD
tag

400W DTK tápegység 11500Ft+AFA.... Ez mindenre boooven eleg...

<b>Ez itt a reklám helye.</b>

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  300 v. 400w-os tápot? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.