Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Thome


Thome
addikt

Látom, csak engem fog érdekelni... :DDD

(#2) dízelracer


dízelracer
senior tag

Napozóágy, pár doboz sör és este szépen kiülök/kifekszem az udvarra. Aztán rögtön jól el is alszom. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#3) mephi666 válasza Thome (#1) üzenetére


mephi666
nagyúr

engem is érdekelt mindig, ez az egyik legnagyobb meteorraj... meg talán október végén van még nagyobb "csillaghullás" :K az a baj, hogy városban nem az igazi, mert sok a fény... amikor még falun laktam, ott lehetett igazán jól nézni... jó időben ki is tenném a fényképezőt állvánnyal, hosszú exponálással és fotózgatnék is...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#4) Alg


Alg
veterán

Egész nyáron lehet látni meteorokat, ha nincs fényszennyezés. :K
Nyári éjszakai horgászatok egyik szépsége ez :B

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#5) Thome válasza Alg (#4) üzenetére


Thome
addikt

Én úgy tudtam, csak július közepétől. :B

(#6) mephi666 válasza Thome (#5) üzenetére


mephi666
nagyúr

akármikor láthatsz meteorokat, mert lényegében ezek légkörbe belépő, majd ott elégő "kőzetdarabok" :) a megadott időszakokban azért lehet többet látni, mert a föld épp ekkor ér az ellipszis-pályájának azokra a szakaszaira, ahol kimondottan sok a törmelék az űrben :K láthatsz akármelyik este "hullócsillagot", csak ezeken az adott napokon az átlagnál is jóval magasabb számban... ilyenkor szinte biztos, hogy ha mondjuk 10-15percig bámulod az eget, nem egyet fogsz látni

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#7) Thome válasza mephi666 (#6) üzenetére


Thome
addikt

Jön vissza az űrszemét... :DDD
Na mindegy, még 2 nap, aztán megpróbálok nem elaludni kinn... :))

(#8) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

12-én késő este kirakom a kemping széket a kertbe és pirkadatig nézem a Perzeuszt és környékét. A 2008-as maximum jó volt, 83 meteort számoltam meg fél ötig. :))

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#9) Thome válasza Algieba (#8) üzenetére


Thome
addikt

2009-ben is nézted?

(#10) Algieba válasza Thome (#9) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Tavaly a Hold túl magasan járt és fénye jelentősen zavarta a raj észlelését. Ezért inkább aludtam.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#11) Thome válasza Algieba (#10) üzenetére


Thome
addikt

Idén jól látható lesz?

(#12) Algieba válasza Thome (#11) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Ma van újhold, így az égi kísérőnk nem fogja túlragyogni a meteorokat. :))
Az idei tetőzést megnézem.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#13) kmisi99


kmisi99
addikt

Mikor lesz a leg érdemesebb kimenni? Nagyon érdekel egy ilyen még sosem láttam meteor hullást!

(#14) Thome válasza kmisi99 (#13) üzenetére


Thome
addikt

Még én sem láttam, ezért is lennék rá kíváncsi! Meg tudod nekünk mondani Algieba? :)

(#15) Dr. Romano válasza kmisi99 (#13) üzenetére


Dr. Romano
veterán

infó az eseményről

Az egész arról szól, hogy több a föld légterébe belépő és elégő porszemet láthatsz mint egyéb esetben, mivel a bolygónk beért a Swift-Tuttle üstökös által itt hagyott porsávba.

Tényleg látványos dolog. Mi minden évben "belenézünk".

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#16) Alg válasza kmisi99 (#13) üzenetére


Alg
veterán

A mikor kevésbé fontos, mint a hová... minél kevesebb fényszennyezés, annál többet látsz - legjobb egy nagy nyílt téren, mindenféle várostól meg közvilágítástól távol

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#17) kmisi99 válasza Dr. Romano (#15) üzenetére


kmisi99
addikt

Ok kösz akkor csütörtök este tuti kifekszek

Alg Szerencsére kisvárosban lakok itt max utcai lámpák világítanak de elég nagy a kert és mindenfelől takarnak házak így simán ki tudok feküdni a tök sötétben!

(#18) dízelracer


dízelracer
senior tag

Van már valami? :)

(#19) kmisi99 válasza dízelracer (#18) üzenetére


kmisi99
addikt

Less ki az északi égboltra tuti látsz majd jó néhányat!

(#20) dízelracer válasza kmisi99 (#19) üzenetére


dízelracer
senior tag

Üldögéltem kint vagy fél órát de semmi. Ez átb@xás ... :))

(#21) Thome válasza dízelracer (#20) üzenetére


Thome
addikt

Inkább hajnalban lesz, mint este, tehát olyan 2-3-kor fogok én csak kimenni, szerintem! :)

(#22) kmisi99 válasza Thome (#21) üzenetére


kmisi99
addikt

Én egy baltával fogok kint ülni :D Mert egyedül leszek otthon és az utóbbi években 2x is meglátogattak hajnalba a kedves roma tolvajok!

(#23) Thome válasza kmisi99 (#22) üzenetére


Thome
addikt

A lököttje... :DDD

(#24) Móci


Móci
addikt

Tegnap én is kint voltam este 11 felé, de nem sok mindent láttam. Talán majd ma.
Bár megérte kicsit kémlelni az esti eget, gyönyörűek voltak a csillagok.
A köcsög szúnyogok meg csíptek, de nagyon.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#25) Thome válasza Móci (#24) üzenetére


Thome
addikt

Valami cuccot kell beszerezni, mert ezek a szarháziak agyoncsipkednek... Bár rajtam nem látszik meg, nem is érzem, nem is tudom hogy mikor, de megcsíp néha-néha... Lehet immunis lettem... :DDD Viccelek ám.

(#26) mephi666 válasza Thome (#25) üzenetére


mephi666
nagyúr

szúnyogok ellen a legjobb:

füstbe burkolózol és messze elkerülnek ;]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#27) Thome válasza mephi666 (#26) üzenetére


Thome
addikt

Ha hozol egyet... ;]

(#28) dízelracer válasza kmisi99 (#22) üzenetére


dízelracer
senior tag

Á rásszísátájáá...

(#29) kmisi99


kmisi99
addikt

Nekem a balta apám nagy kése kaja pia elő van készítve! Este 11-02:00 óráig kint űlök majd aztán nézem az eget :D ÓÓÓ De van még egy jelző pisztoly is itthon! :D
dízelracer Hát én amúgy nagy rasszista vagyok de manapság az országban ki szeretni ha lopják a cuccait a setítek?

(#30) ferensz válasza Alg (#4) üzenetére


ferensz
senior tag

A tegnap estéből kiindulva, az összes féle-fajta horgászatoknak ez az egyetlen szépsége :DDD

Egyébként tegnap kinn Bokodon szúnyogok nem voltak, viszont pár igen gyönyörű hullócsillag igen. Tényleg érdemes kémlelni az eget, szerintem ma is akcióba lendülök.

"jah, mert a többi nyelvben a for nem for, hanem kapswagenschmetterling"

(#31) kmisi99


kmisi99
addikt

amúgy még ma este és holnap hajnalban is lesz olyan sok meteor mint 11 én este és 12. én hajnalban?

(#32) Thome válasza kmisi99 (#31) üzenetére


Thome
addikt

Inkább 2-től érdemes nézni, amíg fel nem kel a nap! :)

(#33) Thome


Thome
addikt

Valaki volt kinn megnézni a "csúcsidőben"?
2-kor felkeltem (Tegnapelőttre gondolok még, természetesen.), de rohadt álmos voltam, így hát legyintettem egyet, mormogtam, hogy biztos szép, aztán visszaaludtam... Majd jövőre... :D

(#34) #24889344 válasza Thome (#33) üzenetére


#24889344
törölt tag

Mi voltunk csütörtök este kint. Negyed tíz és háromnegyed tíz között láttam négyet. Csak hamar haza kellett menni, mert másnap meló, pénteken meg vihar volt így esélyem sem volt.

(#35) kmisi99


kmisi99
addikt

Hát én este úgy 22 órától kb éjfélig láttam 4 nagyon nagyot hatalmas fénnyel éjfél után hajnali 4 ig pontosan 0 darabot!

(#36) kmisi99


kmisi99
addikt

UP a topicnak ugyanis pár nap múlva újra esedékes lesz. Személy szerint én egy haverommal tavaly is élveztem. Most lesz egy kis pizzarendelés meg kis italozás és minden megvan egy jó szórakozáshoz

(#37) Thome válasza kmisi99 (#36) üzenetére


Thome
addikt

Köszöntem!

Ezt is jól elkezdtem nézni... Valahogy nem érint meg, nincs kivel kiülni... :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.