Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szakmai LOGOUT  »  [Re:] Cubieboard

Hozzászólások

(#1) leslie_smith


leslie_smith
aktív tag

Érdekes kis gépezet! :D
Megéri a felárat szerintem!
Gratula hozzá!

A mobilarena nem kötelező,de "ajánlott". | Xiaomi Redmi 4X

(#2) pakriksz


pakriksz
őstag

monitor ügyileg nem a cubie válogatós, hanem a monitorok. A HDMI kimeneten csak a szabvány SD és HDTV felbontásokat támogatja a jelenlegi videodriverrel, tehát 576p,t 720p-t, és 1080p-t 50 vagy 60hz-n. Ha ezeket nem ismeri a monitor gond lesz. HDTV biztos hogy fogja ismerni. De legalább a 720p-t 60hz-en mindennek ismerni kéne, legalább is ha a monitor legalább 1280-as vízszintes felbontást tud, tehát nem ősrégi.
A monitoroknak 60hz-t kell adni, az alatt elcsúszik a kép, vagy furcsa lesz. Ez androidban (nem az alapból rátelepítettben, mert abból ez kimarad) a megjelenítő menüben lehet állítani. SD kártyás linuxon normális videodriver hiányában a boot partició script.bin fájl módosításával lehet állítani bin2fex majd módosítás után fex2bin konvertálással, xrandr, xorg.conf nem működik, mint írtam nincs rendes videodriver.

[ Szerkesztve ]

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#3) Cifu


Cifu
nagyúr

Hasonló megfontolásból vettem anno egy Raspberry Pi-t (még a 256Mbyte-os verziót), és abból nagy csalódás lett. Ami nekem amúgy nagyon hiányzott, az a VGA kimenet, így a régebbi/olcsóbb monitorokra (amin nincs DVI/HDMI bemenet) is rá lehetne kötni. Sajnos több komoly problémába is ütköztem a felfedezése folyamán, az egyik gond az, hogy SATA nélkül max. USB-s külső vinyóval lehet használni, viszont az USB port sebessége meg nem éppen acélos.

Nagyszerű az ismertető és a leírás, de ebből nekem megint az jött le, hogy továbbra is egy korlátozottan használható eszköz, ami azoknak jó, akik szeretnek bütykölni, és részfeladatokra (torrent, házi mini fileserver, esetleg kisebb felbontású / nem agyontömörített videókhoz házi médiabox) - teljes megoldásnak gyenge (számomra például kb. ott gurult el a gyógyszer, hogy itt sincs az XMBC-ben támogatva a grafikai gyorsítás...).

@pakriksz: Sajnos én is sok 16:10-es monitorral találkoztam, ahol nincs se a 720p, se az 1360x768 támogatva...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#4) mrgergoke


mrgergoke
aktív tag

Nem foglalkozok ilyesmivel, de nagyon érdekes cikk volt! Köszi az írást :)

https://rendeljkinait.hu/

(#5) Zirowe válasza Cifu (#3) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Én most kaptam meg ebayről egy passzív átalakítót hdmiből vga+jackre az mk908-as stickemhez.
Nem volt olcsó, 4k, de nagyon jól működik.

Volt egy olcsóbb darabon is, abban nem volt jack csatlakozás, viszont rosszabb volt a kép (leghalványabb+csíkok).

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#6) nemmind1_85 válasza Cifu (#3) üzenetére


nemmind1_85
csendes tag

Nagyjából én is így gondolom, tehát nincs kizárva, hogy hamarosan el is adom valakinek aki szeret bütykölni.

Van egy NAS-om, ami ugye célhardver, meg a szoftvere is elég jó, így nem kell a szerver telepítgetéssel sem szöszmötölni, teljesítményben meg kb. ugyanott van, tehát nagyon gondolkozok, hogy melyik maradjon.

Kíváncsi lennék az udroid u2 teljesítményére, vannak róla videók, ahol eléggé jól viszi az ubuntut. Jó lenne kipróbálni azokat amiket én is megnéztem a cikk írása közben egy ilyen gépen, esetleg akinek van u2-je leírhatná tapasztalatait. Megéri-e a duplapénzt a galaxy s3-as hardver?

Bájdövéj, frissítettem a benchmarkokat. Futtatom a többit is amit linkeltem, csak nem valami gyors. (A phpbench pl. futott 1 órát)

(#7) Cifu válasza nemmind1_85 (#6) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ez már picit offtopic, de kb. az ilyen ~150$-os árnál jön el az a határ, ahol ezért a pénzért már sokkal használhatóbb köntösben is elérhető alternatívák vannak, és nem csak AMD E350-es szinten, de akár FM1/FM2 vagy LGA-1155 platformon is, több SATA csatolóval, gigabites hálózattal, többféle videokimenettel és összehasonlíthatatlanul jobb szoftvertámogatással / kompatibilitással.

Oké, nem 10-15W-ot fog enni, hanem 20-40W-ot, de cserébe egy nagyságrenddel gördülékenyebben megy rajta minden, legyen szó fileserver-ről vagy médialejátszásról.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#8) dragon1993 válasza Cifu (#7) üzenetére


dragon1993
őstag

Azért 150$-ból nehéz összehozni egy 1155-ös mini gépet.
De ha tudsz oszd meg velem is.

(#9) Cifu válasza dragon1993 (#8) üzenetére


Cifu
nagyúr

Röviden: igazad van.

Hosszabban:
Most látom, hogy tévedtem, mert a szó az Odroid U2-ről szól, ami ~90$, nem pedig az XU-ról, ami ~150$, vagyis hozzávetőleg 33e Ft. (az XU amúgy egy 8 magos (big.little, vagyis valójában 4 mag működik egyszerre), 2 giga ramos lap, SATA nélkül).

De ezekkel kezdtem számolgatni:

H61M deszka (~11e Ft)
G550 cerka (~10e Ft)
2x 1Gbyte ram (~7e Ft)

Szumma 28e Ft.

Természetesen még kell ház és táp is, ez a kettő Arm lapoknál mondjuk 20$-ból kijön, illetve kell egy SD/EMMC kártya is, ami mondjuk 10-15$. Vagyis az Arm alapon mondjuk 180$-ból (~40e Ft) van egy használható alapunk, de csak 8 giga háttértárral.

x86 esetében a ház+táp ekkora keretből persze csak az ultragagyi kategóriából valósítható meg (JNC, HKC, Ultra-Power és társai), de 7e Ft-ből megoldható. Az utolsó tétel mondjuk a merevlemez, amiből a legalapabb 320Gbyte-os is 11e Ft. A végösszeg tehát 46e Ft, és itt viszont 360 giga tárhelyünk van, jóval erősebb teljesítménnyel, viszont nagyobb fogyasztással és persze helyigénnyel.

Viszont nemmind1 az U2-őt hozta fel, az pedig ~130$-ra jön ki, ami viszont ~26e Ft csak, tehát alig több, mint a fele az x86 / intel példámnak.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#10) dragon1993 válasza Cifu (#9) üzenetére


dragon1993
őstag

ODROID-XU -ra USB 3.0-val rá lehet dobni egy merevlemezt persze ez feláras lesz.

Egyébként én is egy inteles házi szervert preferálnék.
Ami a házat illeti 2 dolgot nem vettél figyelembe.

1. Méret.
Ha mini-itx lappal is dolgozunk akkor is nagyobb lesz.

2. Zaj

Ha ilyen rendszert építenék akkor nagyon halkan kell lennie.
A gyári Intel hűtőre ez nem jellemző.

[ Szerkesztve ]

(#11) Cifu válasza dragon1993 (#10) üzenetére


Cifu
nagyúr

1.: Feladatfüggő, mire szeretnénk használni. Egyedül a médiabox az, ahol a kis méret jelentősen előnyös, mert azért az nem pálya, hogy egy 20m-es HDMI kábellel kötjük össze a szomszéd szobába lévő toronyházba bújtatott gépet a TV-vel. Ha viszont bármi másra kell, akkor az elhelyezés már csak nem akkora probléma, pláne, hogy akár el is lehet rejteni a szemek elől (pl. szekrénybe).

2.: Megint feladatfüggő, és egyben lehetőségfüggő. Ha elég egy AMD E350 teljesítménye, akkor abból is van passzív hűtésű. Vagy lehet FM1/FM2 rendszert is építeni, nem feltétlen kell intel vonalon mozogni (és pl. médiaPC-nek inkább azt választanám...).

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#12) nimfas


nimfas
addikt

GoFlexNet nekem ilyenem van... gigás lannal, 2 Sata állítható bele... FTP-n tud 50-60 MB/s sebességet...

Nekem FTP, Samba, Transmission fut rajta... :-)
Igaz vga nincs rajta.... :-S

(#13) azbest


azbest
félisten

Odroid X2-őt volt már alkalmam használni. A hdmi azon sem szabványos, dvi monitorral nem használható és egy jumper segytségével állítható, hogy 720p vagy 1080p. Nekem úgy tűnt, hogy a grafika teljesítményét visszafogja ubuntu alatt az 1080-as felbontás. Ahogy néztem 64MB-ra van konigolva a kernelben a gpu memória. Asztali gépként kegyetlen laggolós, talán az sd kártya miatt, vagy mert hiába van már hardveres gyorsítás támogatás a legújabb driverekben, az 3d alkalmazásoknak segít, de a 2d asztalt továbbra sem gyorsítja valószínűleg. Ugyanez a raspi egyik hibája.

(#14) pakriksz válasza azbest (#13) üzenetére


pakriksz
őstag

A leggyorsabb SD kártya is nagyon lassú sajnos. Cubie-val is, sata-s cuccal lehet desktop élményt elérni linuxnál. Androidnál viszont nem gond a lassú SD, az valahogy simábban megy arról is. És itt jön a képbe a "szarfos" memóriazabáló android, ami azért zabálja fel a memóriát mert jó előre betölti a gyakran használt részeit az os-nek a ram-ba, hogy a lassú NAND és SD memóriák ne fogják vissza.

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#15) pakriksz válasza Cifu (#3) üzenetére


pakriksz
őstag

"teljes megoldásnak gyenge (számomra például kb. ott gurult el a gyógyszer, hogy itt sincs az XMBC-ben támogatva a grafikai gyorsítás...)."

Mert mint írtam, még nincs működő gpu driver linuxra, cubie 1 re sem volt fél évig, aztán lett. Bár egy kínai fórumon írták hogy a cubie2-n is sikerült beüzemelni, és néhány héten belül rendesen elérhető lesz.

Egyébként a cubieboardokon VAN SATA, és működik is, ha a driver modul be van töltve rendesen a kernelbe...

[ Szerkesztve ]

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#16) Cifu válasza pakriksz (#15) üzenetére


Cifu
nagyúr

Pont a SATA-t látva örültem meg, hogy hát akkor ez egész használható cucc akkor ez a cubieboard. Ezek után jött ugye a GPU driver / XMBC probléma említése.

Nagyon reménykedek benne, hogy az ilyen ARM/Linux (esetleg ARM/Android) alapon ultraolcsó miniPC-k korszaka eljön végre, csak valami mindig sántít - hol a teljesítmény, hol a csatlakozók, hol a hálózati sebesség (ha már SATA nincs rajta, és médiabox-nak vagy fileservernek, esetleg torrentre akarnám használni) hibádzik, ahol pedig ezek adottak, mint a Nitrogen6X, ott meg már 200$-os árról beszélünk.

Ehhez képest pedig ugye már 75$-ért lehet venni Gigabyte E350 deszkát, amibe persze még kell ram, és nem 10$ hozzá a táp, de alant levezettem, hogy 200$ szinten már használható LGA-1155 vagy FM1/FM2 rendszert is lehet összehozni... :\

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#17) nemmind1_85 válasza Cifu (#16) üzenetére


nemmind1_85
csendes tag

A Nitrogen6x-ben lévő Freescale i.MX 6 Quad proci mennyire jó?
Egyébként a UDOO-t ismeritek? Ilyen proci + sata + giga lan 129$ lesz majd, de csak októbertől kezdik szállítani. Halandó ember max. jövőre juthat hozzá.
(Szállítással és áfával, amit számol magától az oldal, már 176.66$)

[ Szerkesztve ]

(#18) Cifu válasza nemmind1_85 (#17) üzenetére


Cifu
nagyúr

A Freescale elég jó kis gyártó, az i.MX 6 ár/értékben a helyén van, előzetes XMBC már van hozzá, legutóbb szeptemberre ígérték a véglegest. Persze aztán ott a kérdés, hogy működik-e rendesen majd az adott eszközzel is... :D

Az UDOO Quad-ot nem ismertem, első körben jól hangzik.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#19) arnyekxxx


arnyekxxx
veterán

Illetve a mindenkori aktuális törvényeknek megfelelő ÁFA-ról és vámról se feledkezzünk meg, amit ezután be kell vallanunk.

Nem kell semmit bevallanunk, ezek kivetett adók, ha a vámon ráteszik meg kell fizeni, ha nem teszik rá, örülünk, nem kell bemenni a nav-hoz utólag, hogy "tessék már rárakni az áfát pliz.."

(#20) Garyka


Garyka
tag

Én is az xbmc gpu gyorsitás miatt nem fognék bele. :(
Szerintem hozzá értők kezében tökéletes eszkö. Aki nincs ilyen szinten az informatikában nem igazán ajánlott. Illetve nem tudja teljesen kihasználni. Nekem am. tetszik, és köszönöm a részletes beszámolót!

(#21) pakriksz válasza Cifu (#16) üzenetére


pakriksz
őstag

sőt már el is érhető a cubian működő gpu driverrel [link] bár én várok egy SD kártyás disztibúcióra, a belső memória úgy is lassabb mint az SD kártya, na meg jó az ha megmarad rajta az android.
Mod: hoppá ez a disztribúció kártyára és belső memóriára is telepíthető :)

E350-es gépem nekem is van. Nem téma, túl hangos (kis pöcsköszörű ventiket raknak rájuk, amik alig jók valamire de legalább hangosak mert 6000 rpm-el mennek), túl sokat fogyaszt egy ilyen kisgéphez képest, és persze sokszor drágább.

[ Szerkesztve ]

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#22) pakriksz válasza pakriksz (#21) üzenetére


pakriksz
őstag

na jó közben kiderült hogy részlegesen müködik, mert a 3 driver modulból csak 1-et sikerült eddig működésre bírni, de már az is gyorsít pár ablakkezelő effektet.

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#23) Cifu válasza pakriksz (#21) üzenetére


Cifu
nagyúr

Szeretnék visszautalni az előző hsz.-eimre: a opciók per pillanat azok, hogy vagy vesződik az ember az olcsó ARM alapú cuccokkal, amik vagy megfelelnek a céljainak, vagy nem (de inkább nem), vagy vesz drágább ARM rendszert, ami esetleg már meg is felel a céljainak, viszont ezekkel azonos áron már az x86 vonalon is elindulhat, ahol azért általában megfelelő teljesítményt és összehasonlíthatatlanul jobb kompatibilitást kap, cserébe a 2x-3x magasabb fogyasztásért (azért a sokszor drágább kitétel csak az ultraolcsó ARM rendszerekhez képest igaz, mint az Rpi, viszont azok teljesítménye meg sokszorta alulmúlja a szóba jöhető x86 rendszerekét).

Én pont onnan indultam, hogy bármennyire is tetszik a Cubieboard, ez továbbra is inkább a lelkes kísérletezők játékszere, mint egy kiforrott, rendesen kihasználható eszköz.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#24) pakriksz válasza Cifu (#23) üzenetére


pakriksz
őstag

nem csak az ultraolcsó arm gépekre igaz (egyébként melyik arm gép nem ultraolcsó?) Pl egy cubie2 bizonyos feladatokban 10x, de a legkisebb különbségnél is 4x gyorsabb mint egy rpi, mégsem drágább. Az rpi olcsónak indult, de drága lett, köszönhetően a hivatalosságnak és az áfának.

Az x86-os gép többletfogyasztása az jó lesz 4x-6x-nak is, és az E350, AMD lévén nem a linux kompatibilitásáról híres, legalább is a GPU részen.
Ha nem akarsz kísérletezni ott a cubien az android azon minden működik, fullos gpu gyorsítás, rootolva van, stb.

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#25) Cifu válasza pakriksz (#24) üzenetére


Cifu
nagyúr

egyébként melyik arm gép nem ultraolcsó?

Hát egy 150$-os ár felett én már nem nevezném ultra olcsónak...

egy cubie2 bizonyos feladatokban 10x, de a legkisebb különbségnél is 4x gyorsabb mint egy rpi, mégsem drágább.

35$ vs. 59$, csaknem a duplája, azért a "mégse drágább" egy kicsit erős, lásd be...

Az x86-os gép többletfogyasztása az jó lesz 4x-6x-nak is

Ha sima PSU-t használsz, és HDD-vel számolsz, esetleg. De ha innen közelíted meg, egy USB-s külső vinyót nem fog a Cubieboard 2 se elvinni egy 5V/2A táppal. Rpi esetén is ezért kellett vennem aktív USB hub-ot. :\
Amúgy az E-350 rendszer SDD-vel 23W-ot vesz egy ilyen táppal. Az én Rpi-m USB-s egérrel és billentyűzettel, SD kártyáról tolva 8W-ot vett fel 800MHz-en hajtva a Motorolla Defy-m tápjával. Ne mond, hogy a Cubieboard kevesebbet vesz fel...

AMD lévén nem a linux kompatibilitásáról híres, legalább is a GPU részen.

Ebben igazat kell adjak, sajnos XBMC alatt ott is bűvészkedni kell. :\

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#26) nemmind1_85 válasza Cifu (#25) üzenetére


nemmind1_85
csendes tag

Kipróbáltam a cubian-t. Hát mit mondjak, vagy én rontottam el nagyon valamit vagy eléggé optimalizálatlan még az a20 build. Mikor néztem a top-ot és a load értékek üresjáratnál 1 alatt voltak megörültem (az ubuntu server image esetén ez 2.5 körül volt), toltam is rá gyorsan egy lamp környezetet.
Sajnos itt elkezdett akadni még a ssh is, a symfony demólapját pedig 10mp alatt hozta be. (Első letöltésnél, mikor a template compile is volt többek között, másfél percig malmozott).
Remélem csak nálam van valami, de majd figyelni kell az oldalukat.

Elég lol amúgy a ip cím kijelzése: ha csak a cubie-t látod, semmi mást nem, akkor is megtudhatod. Lemorzézza neked a ledekkel :D

Most hogy így mondtátok ezeket az x86-os gépeket nézelődtem kicsit.
Egy ilyen kombóról mi a véleményetek, feltéve ha nekem fontos a fogyasztás, de leszarom a multimédiát:
ház + lap 2x2G rammal a Ziponban 40 pénzért adják.

Kérdésem, hogy egy ilyen atom proci mennyivel jobb mint pl. egy e350-es AMD? Ugyanis van itthon egy e350, csak öcsémet kicsit szétbaszná az ideg, ha következő bekapcsoláskor egy linux shell fogadná.

(#27) Garyka válasza nemmind1_85 (#26) üzenetére


Garyka
tag

Számolási kapacitásban az Intel kicsit jobban tejesít, a multimédia képességben viszont sehol sincs az AMD-hez képest.

(#28) dchard


dchard
veterán

Minden tiszteletem a cikkíróé, mert érdekes és informatív, de én ezt gyorsan eltüntetném belőle:

"meg amúgy is a linux operációs rendszerek már csak ilyenek, szeretik a swap meghajtókat. "

mivel egyrészt nem igaz, hogy szeret swapleni (talán összekeverted a windows-zal ;) ;) ) sőt: kifejezetten nem swap-el a linux csak ha nagyon muszály, másrészt SD kártyára swapelni? Ennek kizárólag régi routereknél volt értelme extroot és elképesztően kevés memória esetén, de már a 32megás tplink sem szorult rá extroot swap-re, vagy ha igen, az nem segített rajta :)

Ubuntu szerver temrészetesen gui nélkül az alap szolgáltatásokkal (web, ftp, sql, transmission, ssh), megáll 50 megában, a többi cache, és nincs is swap területem.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#29) pakriksz válasza Cifu (#25) üzenetére


pakriksz
őstag

Az a 35$ dollár a pi-re max papíron igaz(én is vettem volna annyiért, csak hát jóval többe kerül a valóságban, inkább 53-ba vagy többe).

Cubieboard2 megelégedett egy fél amperes táppal, aminek a max teljesítménye ugye 2,5w, emellett több nem is nagyon lehetne, hiszen az A20-as SOC-ot telefonokba és tabletekbe is szerelik, és számít az akksi idő.
Cubie2 elvisz notivinyót 2A-s táppal, ezért is van rajta vinyó tápcsatlakozó is, nem díszből, mondjuk azon van is egy normál tápcsatlakozó, nem micro usb-n keresztül kapja.
Egyébként a konnektorba dugós fogyaszttásmérők annál pontatlanabbak minél kisebb teljesítményt kell mérniük, főleg ha kapcsoló üzemű tápokat mérnek.

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#30) pakriksz válasza Garyka (#27) üzenetére


pakriksz
őstag

Az atom egy fos. Mindenben, számolási kapacitásban is. Kis fogyasztású cuccnál az amd üt mindent.

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#31) Cifu válasza pakriksz (#29) üzenetére


Cifu
nagyúr

Az a 35$ dollár a pi-re max papíron igaz(én is vettem volna annyiért, csak hát jóval többe kerül a valóságban, inkább 53-ba vagy többe).

Én egész pontosan 8,776.5 forintot fizettem az enyémért tavaly augusztusban. Ennyire azért nem volt jó a forint átváltása akkor sem... :)

Cubieboard2 megelégedett egy fél amperes táppal, aminek a max teljesítménye ugye 2,5w,

Először is akkor hol mérjük a fogyasztást? A táp előtt, vagy a táp után? Mert én ugye a hálózatból felvett adatokat hoztam, te meg a táp utánival jössz.

Az Rpi is elvolt egy 0.5A-s telefontöltő táppal addig, amíg rá nem dugtam az egeret és a billentyűzetet, utána már nem indult el. :\

Cubie2 elvisz notivinyót 2A-s táppal, ezért is van rajta vinyó tápcsatlakozó is, nem díszből, mondjuk azon van is egy normál tápcsatlakozó, nem micro usb-n keresztül kapja.

Ok, számoljuk akkor a 2A-s táppal, szóval max. 10W-ot vesz fel. Az én általam belinkelt tesztben 23W-ot mértek a hálózatról felvett érték alapján az E-350-re. Azért ne mond, hogy akkor SSD-vel, billentyűzettel, egérrel mindössze max. 5-5,5W-ot vesz csupán fel terhelés mellett a Cubieboard 2...

Egyébként a konnektorba dugós fogyaszttásmérők annál pontatlanabbak minél kisebb teljesítményt kell mérniük, főleg ha kapcsoló üzemű tápokat mérnek.

Viszonyítási alapnak megteszik jobb híján, lévén a táp utáni fogyasztásról senkinek sincs pontos adata gondolom (nekem biztos nincs, de ha tudsz ilyet mutatni, akkor szívesen fogadom).

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#32) ggeleven


ggeleven
őstag

Köszönjünk az újabb házibarkács miniPC cikket! :R

Egy valamire kaptam fel a fejemet:
Az 1.3-as szorzó rögtön ugrik is az árra, és igen a szállításra is.
Ezt meg hogy?! Áfát és vámot, csak a termék ára után kell fizetni! :F
Ezt kapásból ki kell fizetni nekik a rendelésnél vagy nekünk kell rendezni kiszállítás előtt a vámhivatallal (ez utóbbit gyanítanám)?

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#33) Cifu válasza ggeleven (#32) üzenetére


Cifu
nagyúr

Több lépcsőben működik:

Függően attól, hogy a cég, akitől veszed az EU-n belül vagy kívül van. EU-n belül a cégnek az adott ország adótörvényeiben meghatározott Áfát tesz rá, vám nem terheli a tranzakciót.

EU-n kívülről magánszemély és magánszemély között 45 € alatt nincs se vám, se plusz áfa (hacsak az adott ország törvényei nem kötelezik az eladót Áfa fizetésre). 45 € felett már mindenképpen kell 27%-os Áfá-t fizetni.150 € felett 2,5%-os vám is terheli már a behozatalt, 700 € felett egy un. "kereskedelmi vámtarifa" kerül rá, ami a termék besorolásától függően 0-12% lehet.

Cég és magánszemély között 22 €-ig vám- és áfamentes, 150 €-ig Áfa köteles és e fölött a kereskedelmi vámtarifa is rászámolódik.

Fontos, hogy az összegnél a szállítás összegével együtt számolt végösszeggel kell számolni, tehát ha rendelsz valamit 145 € értékben, és 10 € a szállítási költség, akkor már Áfa és vámköteles is, ha mondjuk valamit az Amazonról rendelsz. A számítás úgy működik, hogy először a vámot számolod rá, majd az így növelt összeget szorzod meg az Áfa értékével.

Magánszemély és magánszemély közötti tranzakció esetén csak a behozatalkori szúrópróba szerű ellenőrzéseknél lehet megbukni igazából. Ilyenkor egyébként külön, utólag, neked kell megfizetni az összeget.

Cég és magánszemély között függ attól, hogy a cég mennyire komoly. Az Amazon például a vételárba már beleszámítja ezeket, és ő fizeti ki a NAV-nak, neked nem kell vele vesződni. De a legtöbb ázsiai oldalról már cinkesebb a dolog, ők esélyesen nem foglalkoznak az EU-s vám- és adószabályokkal, így megint lebukhatsz, és ilyenkor megint neked kell a plusz összeget utólagosan befizetni.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#34) nemmind1_85 válasza dchard (#28) üzenetére


nemmind1_85
csendes tag

Köszi.

Azt a félmondatot töröltem, de hozzátenném, hogy szerintem vannak olyan programok, amik behalnak swap nélkül. Mintha windows-on a fotóbót fájlalta volna a lapozófájl hiányát, gondolom linuxon is van ilyen.

#32 A szállítás egy szolgáltatás, amit Magyarországon veszel igényben. Ugyanúgy, ahogy a tv vagy a telefon után, ezután is áfát kell így fizetned.

(#35) dchard válasza nemmind1_85 (#34) üzenetére


dchard
veterán

15 éves linuxos pályafutásom alatt nem találkoztam ilyennel, igaz nem próbáltam fotóboltot futtatni szerveren vagy beágyazott rendszeren :)

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#36) dragon1993 válasza nemmind1_85 (#34) üzenetére


dragon1993
őstag

Én lapozó fájlok nélkül futtattam a gépem (8gb ram), BF3 alatt az 5. ALT+TAB gyönyörűen elszált hibával.
Ugyan akkor a fórumon azt írják 8gb ram mellett nincs értelme a lapozó fájloknak.
Szerintem program/felhasználás függő.

[ Szerkesztve ]

(#37) Akula


Akula
őstag

letöltögetni és netezni tényleg nagyon jó, de egy komolyabb procit tényleg elbírna még ha nagyobb hűtőbordát is kapna

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#38) pakriksz válasza Cifu (#31) üzenetére


pakriksz
őstag

Azt valami alternatív forrásból vehetted, mert normál esetben 12k alatt nem lehet megúszni. Akárhol nézem, angliából 12k fölött lenne a vége. Itthon vásárolva is pont ugyanennyi lenne.

A táp után lett "mérve" a fogyasztás, a táp pedig nem valószínű hogy 80%-nál rosszabb hatásfokkal működne, és még mindig 3w-nál van, persze wireless egér és billentyűzet kombóval ment ez így, emelett egy hdmi -> VGA aktív konverter is lógott rajta.
Pedig de, SSD-vel 5-6w körül lehet bár itt már az ssd a legnagyobb fogyasztó, billentyűzet, egér szinte nem oszt nem szoroz annyira keveset fogyasztanak.

Fogyasztásmérő viszonyítási alapnak sem jó, mert mint mondtam minél kisebb a felvett áram annál pontatlanabb, tehát a mért különbség csökken a pc és a kispc között, mert a kisebb fogyasztásúra többet számol rá mint a nagyobb fogyasztásúra.

Táp utáni fogyasztásról azért nincs igazán pontos adat, mert áramerősséget a mérő közbeiktatásával lehet mérni, amihez barkácsolni kell. egy mérhető usb kábelt.

[ Szerkesztve ]

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#39) Ereshkigal


Ereshkigal
őstag

Egy ideje szemezgetek már ezekkel a kütyükkel (odroid xu felé hajlok), de nem merem egyiket sem megvenni egyelőre a hdmi only kimenet, illetve a támogatott felbontások miatt. A többség problémákba ütközik, ha a dvi-s monitorával próbál trükközni (átalakítók, linux buherálás); én meg egyelőre nem szándékozom lecserélni az eizo-mat, csak mert nincs rajta hdmi. :P A közeljövőben viszont TV vásárlás esedékes, a nappaliban (gépmentes övezet) talán mégis helyet kap majd egyszer egy ilyen kütyü. Azon 1080p-ben csak nem lehet gond. :U

(#40) ggeleven válasza Cifu (#33) üzenetére


ggeleven
őstag

Remek összegzés, köszönöm! :R

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#41) effendi2 válasza dragon1993 (#8) üzenetére


effendi2
tag

Hát azt sehogy, még használtan sem. :)

Viszont egy E350 konfig kijön annyiból, és bár nagyobb, és többet is fogyaszt, azért nem összevethető a teljesítményük sem.

Örökké akarok élni! Eddig sikerült...

(#42) Peter789 válasza dragon1993 (#10) üzenetére


Peter789
senior tag

hiába az USB 3.0 sávszélessége, attól még maga az USB protokol rettentő procipazarló... ezzel most szembesültem, amikor a raspi-ból próbaképpen wifi AP-t csináltam: az USB-s integrált vezetékes WAN-ról USB-s ralink wifi adapterre lőtte át a netet, és csak alulról közelítette a 20mbit-et az átvitel és már 100%-on járt a 700MHz-es CPU. ezt a feladatot ugye egy átlagos router a belső vagy PCIe sávokra kötött vezetékes és wifi adapterével alig pár %-os terhelés mellett végzi...

pont ezért nem is igazán tudom hová tenni ezt a cubie-t... miért nincsen legalább opcióként gigabites lanos verziója? szép és jó dolog a natív SATA, de a 100mbit-el a fene megette fájlszerver / befejezett torrent áttöltésekor a tudását... :W

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#43) pakriksz válasza Peter789 (#42) üzenetére


pakriksz
őstag

hát azért a cubie2 kicsit erősebb mint egy raspberry pi proci, úgy 5-6x :), na meg az a 100mbites lan is legalább natív, és nem usb.
Azért nincs gigabites, mert sokkal drágább lenne, és még egy lapot kellene gyártani hozzá. De fájlszerverhez nem csak gigabites lan kéne hanem több sata is, ilyen pedig elég ritka az ARM-os soc-ok között, ami tudja az direk NAS-ra lett tervezni, így azon meg gpu és hdmi nincs.

[ Szerkesztve ]

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#44) nemmind1_85


nemmind1_85
csendes tag

Végül eladó lett...

[ Szerkesztve ]

(#45) pakriksz


pakriksz
őstag

most már működik a 3d és 2d gyorsítás is linuxon, már csak a hardveres video dekóder driver (cedarX) hiányzik

[ Szerkesztve ]

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#46) pakriksz válasza pakriksz (#45) üzenetére


pakriksz
őstag

már a hw video dekódolás is működik :). Én már beállítottam java alkalmazásszervernek, nemsokára egy felszabaduló vinyóval fájlszerverré is válik.

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#47) mallee válasza pakriksz (#46) üzenetére


mallee
tag

Ez ubuntura vonatkozik?

(#48) pakriksz válasza mallee (#47) üzenetére


pakriksz
őstag

ez minden linuxra vonatkozik amiben a megfelelő kernel van a drivekkel. De a hw dekódolás mivelhogy a SOC gyártó az openmax helyett valami zárt api-n keresztül működteti, ezért eddig a vlc playerben megy csak azon is kizárólag teljes képernyőben, osd nélkül. Bár már készül egy másik disztribúció, xbmc-vel, amiben szintén megy, csak egyelőre pár perc után megáll a video.

itt megy a kernelek, és disztribúciók heggesztése, és itt is osztják meg ezeket

Egyébként nálam amellett hogy java alkalmazásszerverként működik pár hete, most már DLNA szerverként (serviio-val), és NAS-ként is működne(NFS, és FTP-vel)... de sajnos a vinyó ami szolgáltatta volna a tárhelyet, furcsa hangokat kezdett kiadni, így ez a dolog félre lett téve, csak kipróbálni tudtam.

mellesleg októbertől kapható lesz a cubietruck/cubieboard3 kivezetett VGA-val, gigabites lannal, és ha jól tudom plusz egy sd kártya hellyel, de ugyan azzal az A20-as SOC-al, mint a cubie2.

[ Szerkesztve ]

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#49) mszl válasza pakriksz (#48) üzenetére


mszl
aktív tag

Szia!

Nálam landolt a cikkből megismert Cubie, squeeze server szépen megy akár egyidejúlek 2 lejátszóval is (+server), az egyik használja az alaplapi kártyát, a másik pedig egy usb hangkártyát használ és az androidos táblám, telefonom is szépen játsza le róla a számokat.
Így lesz egy helyi lejátszó + server a többi kliensnek is.
De szeretnék még egy DLNA szervert is feltenni rá és ha minden igaz akkor a serviio az flac-t átkódolás nélkül küldi ami nekem fontos lenne, hogy ne veszne el a jó minőség.
Mert a squeeze ha minden igaz mp3-ba kódolva át küldi.
És legfőképp van jópár szép klasszikus, celtic music mka formátumban amit viszont vlc-vel tudnék majd lejátszani.
A kérdésem az lenne, hogy egyszerűen repoból vagy máshonnan lehetséges-e feldobni a serviio-t?
Te hogy csináltad?
Egyenlőre lassan érkezik egy xbox ház ebbe szerteném bepakolni a cubie-t, a wd winyót, az ebay-ről megjön akkor egy USB DAC-ot, tápot, és esetleg még egy usb HUB-ot is, plusz náhány gombot is majd a kezeléshez, de ahhoz még egy kis programozás gyakorlat is kell.

És várok ötleteket is mindenkitől :C :C

Előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

A hálózat építést csak elkezdeni lehet, befejezni nem.... Eredetije a HUP-on!! Onnan kölcsönöztem!!

(#50) pakriksz válasza mszl (#49) üzenetére


pakriksz
őstag

Serviio röviden és tömören: egy szar.
Repóból ilyet nem tudsz felrakni, mert zárt, és félig fizetős is. A weboldalról lehet tölteni.
De főleg zene fájloknál előjön a beindexel 60 számot majd lefagy és pörgeti a procit amíg ki nem lövöd a folyamatot (ezt nem csak armos gépeken csinálja, nekem windowsos pc-n is csinálta), aztán újraindítod, megint beindexel párat, és lefagy.

Én jelenleg minidlna-t használok(van még a mediatomb is de annál nem ment a léptetés, úgyhogy azt hagytam). Nagyon lightos cucc, alig eszik memóriát, és úgy 15x olyan gyorsan indexeli be a vinyóról a cuccokat(serviio úgy 4 fájlt másodpercenként, ez 60-at). Transzkódolni nem tud(manapság ez nem is nagyon kell, egy valamire való dlna cucc, minden formátumot visz), így mindent nyersen küld ahogy van eredetiben, a flac-et is.
GUI-ja nincs, daemon-ként érdemes futtatni, de nem túl bonyolult a beállítása.

[ Szerkesztve ]

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

Útvonal

Fórumok  »  Szakmai LOGOUT  »  [Re:] Cubieboard
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.