Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) wolfman


wolfman
veterán

Szép lett, bár a csuklótámaszt le lehetett volna festeni PlastiDip-el is(matt gumifesték), bár akkor drágább lenne a felújítás. Szép lett, viszont sajnos a gombokon a betűk lekopására nem nagyon van gyógymód a levonós betűráragasztáson kívül. :(

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#2) kovgab válasza wolfman (#1) üzenetére


kovgab
aktív tag

Asszem' azok anyagukban színezett dolgok, valami egészségügyi festék-bőr-irritáció miatt...
De jó látni, hogy a mai világban valaki ennyi időt és energiát szán egy ilyen kiszolgált dolog fel élesztésére.
Ma már nem ritka a funkcionálisan tökéletes eszközök idő előtti kidobása csak mert van újabb...
:C

Ká Úr

(#3) KillHates


KillHates
nagyúr

Nagyon szép lett, szerintem feketében még jobban is néz ki! :C Gratulálok!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#4) Juliuska


Juliuska
senior tag

Én fényes fekete festék helyett matt feketét használtam volna, de ki tudja az idő talán Téged igazol majd... :U

Élj úgy minden nap, mintha az lenne az utolsó, mert egyszer TÉNYLEG az lesz...

(#5) wolfman válasza kovgab (#2) üzenetére


wolfman
veterán

A drágább klaviatúrákon van csak anyagában festett gomb, az olcsóbbak mind utólag festettek.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#6) DonToni


DonToni
aktív tag

Köszönöm az építőjellegű hozzászólásokat (kritikát?)! :R
Nem is gondoltam volna, hogy ez a kis hétvégi project érdekelne bárkit is... de most kellemesen csalódtam! :)

A csuklótámasz -most lehet hogy megfogsz lepődni- szintén műanyagból van! Illetve a gombok anyagában vannak festve. Mondjuk korához képest egyetlen gomb (C) kopása, szerintem még elég jó aránynak számít! :)

Azért esett a választás a fényes feketére, mert a matt gombok így jobban kiemelik, bár ez inkább csak nappali fényben látszódik, közelről (a fénykép nem adja vissza), illetve a szürke multimédiás gombokat is kiemeli.
Az meg hogy az rgb led megtükröződik rajta, csak öröm a köbön! :))

Ha valakit érdekel a felhasznált anyagok pontos márkája és ára, azokat is nagyon szívesen közzé teszem!

-Anti-

(#7) bteebi


bteebi
veterán

Szép lett, gratulálok! Azért már tényleg eléggé le volt strapálva :DDD.

"Szép lett, viszont sajnos a gombokon a betűk lekopására nem nagyon van gyógymód a levonós betűráragasztáson kívül."
Nincs azzal semmi baj, de nem árt(ana) megcsinálni. A kopott billentyűk azért valamelyest csökkentik a felújítás minőségét.

#6: "Ha valakit érdekel a felhasznált anyagok pontos márkája és ára, azokat is nagyon szívesen közzé teszem!"
Az mindenképp hasznos lenne, köszi!

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#8) repvez


repvez
addikt

Én is gondolkodom a genius220-as billentyümet , hogy megtakaritom,de nem találtam semmi infot azzal kapcsolatba, hogy mennyire nedvességálló vagy hogy ha szétszedem menynire tudom ugyan igy visszaszerelni .
Mert semmi gondja nincs és meg sincsen kopva , csak a billentyűk közül a mozsa nem akar kijönni és néha alámegy egy billentyűnek ami azt eredményezi, hogy nem tudom lenyomni.

[ Szerkesztve ]

(#9) bteebi válasza repvez (#8) üzenetére


bteebi
veterán

Egész jól ki lehet belőle rázni - ütögesd oldalról, és a nagy része ki fog jönni. A billentyűk alá fújhatsz amúgy sűrített levegővel is, vagy egyszerűen előveszel egy porszívót, és nekiesel azzal. Csak a morzsa miatt szerintem felesleges szétszedni egy billentyűzetet.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#10) wolfman


wolfman
veterán

Én az MX1000 egerem festettem újra fekete PlastiDip-el. Elég jó lett, csak az alapozó picit sok lett és enyhén, de megfolyt.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#11) CloZee


CloZee
aktív tag

Szép lett, tekintve, hogy bármikor vehettél volna helyette egy újat pár ezer forintért.

(#12) DonToni válasza bteebi (#7) üzenetére


DonToni
aktív tag

Köszönöm! :)
A végén megírtam, hogy egyes hibák szándékosan nem lettek kijavítva, mert ennyi "patina" azért kell rá.
Egyébként sem az volt a cél, hogy kiállításra menjek vele, hanem hogy minél kevesebb pénzből, minél látványosabb legyen a változás!

A felhasznált anyagokkal még kiegészítettem a cikket.

-Anti-

(#13) DonToni válasza repvez (#8) üzenetére


DonToni
aktív tag

Én inkább azt tanácsolnám, hogy kapkodd ki a gombokat! :)
(nem tudom pontosan, hogy néz ki a 220-as, mert volt rá több találtat is, de általában kivehetőek)
Ez 0 Ft-ból megvan, de ha kicsit több időt szánsz rá, akkor egész nyugodtan szét is szedheted az egészet, én is darabokra szedtem, hogy megtisztítsam.

A következő lépés a hipermarketekben is kapható kb. 1500 Ft-os sűrített levegő spray. (ha nincs otthon kompresszor)

-Anti-

(#14) Luck Dragon

Gratulálok szép munka ;)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#15) edward2


edward2
addikt

Én is múltkor újítottam fel billentyűzetet. Vettem egy logitech k750et. 😁

Viccet félretéve én a régi billentyűzetet gyakran mostam de közel 10 év után tényleg ideje volt egy új. (mondjuk wirelessre váltás miatt nem is volt más megoldás)

Amúgy szép munka az én véleményem is az hogy mindent addig kell használni amíg lehet.

(#16) Cyberneko


Cyberneko
tag

Hm, ez pont olyan, mint az en volt billentyuzetem (Amig a macska ki nem nyirta) csak az
"Trust Multimedia Keyboard KB-2100E" nevre hallgatott.
Vajh, melyik a klonja a masiknak?

(#17) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Én egy nagyon régi, még kattogós, régi dugós billentyűzetet akarok majd gatyába rázni kicsit... meglepően jó a gépelési komfortja (a hangjától eltekintve), egy retro géphez ideális lesz.. (egész alja fém :D )

(#18) DonToni válasza Cyberneko (#16) üzenetére


DonToni
aktív tag

Egészen biztos, hogy a Trust a klón! :K Ismerem, volt már Trust termékekkel dolgom... :K

-Anti-

(#19) DonToni válasza FoxiestFox (#17) üzenetére


DonToni
aktív tag

Gépelésre nekem ez a "best of" kategória! :) Ezen tanultam meg vakon gépelni, és a hangja is olyan, mint egy billentyűzeté, nem olyan mintha pl. egy szilikont simogatnék vagy egy C64-esen "klattyognék" :DDD

-Anti-

(#20) Menslee


Menslee
tag

Minden elismerésem, szép munka és külön öröm látni hogy vannak még emberek akik nem eldobják a problémát hanem megoldják 😆

Minimalism is a scam invented by big small to sell more less.

(#21) Zoja™


Zoja™
őstag

Az a baj ezekkel az akril festék spray-kkel, hogy hő hatására (30-40C) lemállnak az anyagról. Legalább is pont ilyen festékkel fújtam át nem rég a biciklim vázának egyes részeit, de kb. 3 hét után elkezdett kopni.
Bár nem tudom, hogy műanyagon hogy viselkedik, de a fémet nem szereti.

(#22) szupermacs


szupermacs
veterán

Gyönyörű lett! :O Sosem mernék ilyenbe belevágni, de jó olvasni amikor valaki képes erre.

(#23) DonToni válasza Menslee (#20) üzenetére


DonToni
aktív tag

Köszönöm! :R
Nálam minden a 2. esélyről szól! :) Szívesen foglalkozom régi vasak felújításával is! Akár így, akár "modding stílusban". Jó látni, hogy ennyi embert érdekel és elismer, szóval a közeljövőben is kedvet kaptam az íráshoz! :K
Folyt. köv...

-Anti-

(#24) DonToni válasza Zoja™ (#21) üzenetére


DonToni
aktív tag

Lekezelted a vázat mielőtt lefújtad ? Volt tisztítás, zsírtalanítás és alapozás ? Illetve hagytad a legalább 2 óráig száradni a rétegeket ? (én a billentyűzetre 1 réteg alapozót és 5 réteg festéket vittem fel... :U :DDD )
Ja és tetőtérben lakok, ami így nyáron felér egy szaunával, simán van 30+ fok a szobában, de egyenlőre még nem jött le semmi! :N

-Anti-

(#25) Goose-T


Goose-T
veterán

Elmorzsoltam egy könnycseppet, hogy valaki még erre szánja a szabadidejét. :) Annyi idő alatt, amennyi erre kellett, én munkaidőben kitermelem 3-4 új Microsoft billentyűzet árát is. Most is van egy elromlott Enter gombú MS klavi a szekrényben, inkább vettem másikat helyette, ez meg jó lesz a kiskölöknek játszani. A szabadidőmet meg inkább a családra fordítom. :)

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#26) bteebi válasza DonToni (#12) üzenetére


bteebi
veterán

Jogos. A kiegészítésért pedig köszönet :R.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#27) bteebi válasza Goose-T (#25) üzenetére


bteebi
veterán

Nincs semmi baj ezzel se. Tiszteletre méltó, bár én se csinálnám, maximum ha sok szabadidőm lenne - sajnos azonban nincs. Van, akinek ez hobbi - ráadásul sok ember nem is keres annyira jól, hogy kevés óra munka alatt kitermelje egy amúgy még használható, bár "jobb helyeken" már selejtezésre szánt periféria árát. Persze itt most "csak" egy olcsóbb billentyűzetről beszélünk, szóval árnyaltabb a kép. A végeredmény viszont mindenért kárpótol(hat), pláne, ha olyan jól sikerül, mint jelen esetben :).

A sógoromék nemrég újítottak fel otthon egy lestrapált, amúgy viszonylag gagyi széket. Vettek hozzá szivacsot, huzatot, alapozót és festéket. Elég sok órán keresztül bajlódtak vele, és még az oldószergőzt is szívták valamelyest, mert nem a szabadban festették, hogy ne legyen szöszös :). Én meg csak fogtam a fejemet, hogy miért erre fordítják a drága szabadidejüket (meg az anyagköltség se volt kevés, plusz utána járni kocsival...) ahelyett, hogy inkább vettek volna egy újat. Talán már eleve olcsóbb lett volna, mint az anyagköltség, ha pedig a nemlétező munkadíjat is hozzávesszük, akkor mindenképp. Erre csak annyit mondtak: hobbi :).

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#28) DonToni válasza Goose-T (#25) üzenetére


DonToni
aktív tag

Idézném magamat, az előző hozzászólásomból:
"Nálam minden a 2. esélyről szól! :) Szívesen foglalkozom régi vasak felújításával is! Akár így, akár "modding stílusban"."
Ezt nevezhetjük akár hobbynak is. Sajnos én sem keresek olyan jól, hogy zokszó nélkül kiadjak (akár) több tízezret egy perifériára, amik véleményem szerint legtöbb esetben szürreálisan drágák és használhatatlanok! Pl. nem látom értelmét a "G" szériás logitech billentyűzeteknek... most komolyan, ki használja azokat a plusz gombokat ??? pláne egy "éles szituban" mikor 3-an lőnek rád egy CoD-ban vagy valami... :DDD
De akár egy szimpla windows asztalnál sem tudok olyat mondani, ami indokolttá tenné ezeket a plusz gombsorokat... Tovább megyek, nekem amik fent vannak (szürke) multimédiás gombok, azokból sem használom szinte semelyiket sem! (és nem feltétlenül azért, mert nincs hozzá driver)
De hogy megnyugtassalak, fordítok időt a barátnőmre is, meg a barátaimra is! :)

-Anti-

(#29) DonToni válasza bteebi (#27) üzenetére


DonToni
aktív tag

Ehhez csak annyit fűznék, hogy jutott nekem is bőven az orromba az alapozóból meg a fekete festékből is az 5. réteg után.... :DDD DE! k*rvára megérte! :))

-Anti-

(#30) bteebi válasza DonToni (#29) üzenetére


bteebi
veterán

Tény, hogy utána könnyebben megy a munka :)).
Még a középiskola végén, a diákigazgató választásra készítettünk az osztálytársainknak egyenpólókat, ezüstszínű festékkel. A lány, aki a sablont tartotta a pólókra, a végére elég vidám volt, sokat nevetgélt :D, bár minden látszat ellenére valószínűleg nem a hajtógáz (mellék)hatása miatt.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#31) ivana válasza FoxiestFox (#17) üzenetére


ivana
Ármester

Ilyennel nyomom, imádom, sokkal jobb mint a mostaniak, a hangját meg szeretem, és angol úgyhogy programozni nagyon jó :D Eladni nincs kedved? (Ilyeneket keresek az aprón, de nincs senki :( )

(#8) repvez: Bicska kispengéjével szoktam kipattintani a gombokat, aztán meg megy a zuhany alá, vagy lavór ultrás vízzel. (Gondolom ha közé megy a morzsa akkor gondolom nem szigetes, abból ki ne szedd, nehéz visszarakni, vagy ki se lehet szedni)

(#32) DonToni válasza ivana (#31) üzenetére


DonToni
aktív tag

Nem terveztem eladni, most meg, hogy fel is újítottam, egyenesen kizárt! :N

-Anti-

(#33) ivana válasza DonToni (#32) üzenetére


ivana
Ármester

:F dying_star-nak válaszoltam...

(#34) repvez válasza ivana (#31) üzenetére


repvez
addikt

[link]
Ilyenem van, és igen azt nem tudom, hogyha szétcsavarozom akkor a billentyűk a helyőkön maradnak e vagy kiesnek és hogy az elektronika hogyan birná a vizet.
Mert az elődjével is megprobálkoztam, hogy az elektronikát lehuztam,de a gumi betét benne maradt amiben a érintkezők mentek amit a billentyűk zártam.
DE ahhoz képest, hogy az látszólag zárt és gumi boritású volt az áztatás és száradás után elment róla pár gomb , vagyis nem érzékelte ha lenyomtam

(#35) Prevent


Prevent
aktív tag

Nekem 3 hónapig tart egy billentyűzet mert dohányzom.

Ha jól belegondolsz a "siker" szó jelentésébe, rá fogsz jönni, hogy az nem más, mint végigcsinálni, amibe belekezdtél.

(#36) DonToni válasza ivana (#33) üzenetére


DonToni
aktív tag

sorry... elnéztem :U

-Anti-

(#37) Zoja™ válasza DonToni (#24) üzenetére


Zoja™
őstag

Persze, fémig csiszoltam, utána alapozás, majd kapott 3 réteg festéket 2 nap lefolyása alatt.
Akkor valószínűleg pechem volt a festékkel, azért málik.

(#38) DonToni válasza Zoja™ (#37) üzenetére


DonToni
aktív tag

Hát, vagy az alapozó nem volt elég jó minőségű... mondjuk ha fémet festesz, akkor a festékek után, felszoktak vinni még 2-3 réteg lakkot is. (ebből is van többféle) Pláne ha kültéren használod és az időjárás körülményeinek ki van téve!

-Anti-

(#39) haddent válasza kovgab (#2) üzenetére


haddent
addikt

Én pont az ellenkezőjét akartam mondani. Ha jól látom ez gumimembrános nem? 8 év után még ebbe ennyi melót és még pénzt is feccólni :F Annyiból kb. van 1 új membrános. Persze ha mecha. és félrenéztem akkor érthető :R

(#40) JohnK válasza DonToni (#13) üzenetére


JohnK
aktív tag

Jaja én is félévente szétszedem és rendesen folyó szappanos vízzel elmosok mindent, ami nem az áramkör része.

Grat a felújításhoz, szép lett. :K

(#41) znsz


znsz
újonc

Minden elismeresem! Nagyon szep munka! ;)

zn

(#42) Garyka


Garyka
tag

Szebb lett mint gyárilag volt. :)

(#43) DonToni


DonToni
aktív tag

(#41) znsz

(#42) Garyka

Köszönöm Uraim! :R

-Anti-

(#44) scampolo84 válasza Prevent (#35) üzenetére


scampolo84
aktív tag

Én is, de a csikkeket nem azon kell elnyomni. :P ;]

(#45) Prevent


Prevent
aktív tag

Nem azon nyomom de a hamulavinát nem tudom megakadályozni...Sajnos :D

Ha jól belegondolsz a "siker" szó jelentésébe, rá fogsz jönni, hogy az nem más, mint végigcsinálni, amibe belekezdtél.

(#46) DiamondBack


DiamondBack
senior tag

Az enyém kapott egy kis aranyat is (bár már az is jól megkopott) :D Megérdemlik :K

[ Szerkesztve ]

(#47) vadkörte


vadkörte
addikt

Érdekes cikk. Sosem gondoltam a klaviatúrám felújítására. De olvasva az írásod megjött a kedvem a lassan 12 éves és valaha szürkés, mára faszán besárgult Fujitsu-Siemens billentyűzetem renoválásához.
Használtam mellette 900 Ft-os teszkós Labtec-ek, 14k-s Genius-t, de mindig visszatértem ehhez.

Van matt fehér akril alapozóm, fényes fehér akril fedőfestékem, meg matt akril lakkom. A fényes fedőfesték a matt lakkal szép selyemfényű lesz. :D A gombokra is ráfér némi takarítás.

Üdv. V. Körte

(#48) Mikeee89


Mikeee89
senior tag

Király lett, mintha új lenne :C

Én egyszer próbálkoztam bill-t szervizelni, de vmi Tesco-s szar Silverline volt, azt mikor szétszedtem úgy darabokra hullott, hogy az istennek se bírtam összerakni. A billentyűk alatt volt vmi gumiszarság, ami valami csillapítás miatt volt ott, hát azok kihullottak mind...

Arról a billről kopott a festék kb 1 év után meg ragadtak a gombok. A kukába végezte..

[ Szerkesztve ]

(#49) DonToni válasza vadkörte (#47) üzenetére


DonToni
aktív tag

Örülök, ha felkeltette az érdeklődésedet, részben ez is volt a célom... :)
Szerintem simán vágj bele, aztán kíváncsian várom a végeredményt! :))

-Anti-

(#50) DonToni válasza Mikeee89 (#48) üzenetére


DonToni
aktív tag

Köszönöm! :R

Volt nekem is ilyen darabokra hulló billentyűzetem, amit egyszer szedtem szét, azóta is a szekrényben "pihen"... :) Ez sem a több tízezres kategória, mégis bevált és ezért szántam rá egy kis időt és pénzt. Bízom benne, hogy legalább még ugyaneddig kiszolgál! :K

-Anti-

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.