2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

A 2013-as év egy „mobilgeek” szemével

Írta: | Kulcsszavak: 2013 . mobil . okostelefon . szubjektív

[ ÚJ BEJEGYZÉS ]

Előszó
Sziasztok! Az utóbbi évben elég nagy rajongást tanúsítottam az okostelefonok iránt és mivel lassan vége az évnek gondoltam írok egy összegzést az idei évről ezen kütyük terén. A „feszültség” fenntartása végett a legrosszabbaktól kezdem. Jó szórakozást!
A lista

Az év csalódása: HTC One Max

Sokan furcsálhatják a döntésem, hisz ez egy csúcskategóriába szánt készülék, eléggé erős hardverrel, nagy mérettel, BoomSound hangszóróval, Sense-el. De a kamerája és az ujjlenyomat-olvasó pontatlansága az árához, illetve a konkurenciához képest kiábrándító.

Az év legfantáziátlanabb készüléke: Samsung Galaxy Pocket Neo

A szokásos Samsung design, értékelhetetlen kijelzővel és gyenge hardverrel.

Az év legnagyobb melléfogása: Windows Phone 8S by HTC

Megint egy igen érdekes választás, de szubjektív véleményem szerint ez volt évünk (itt ebben az évben került forgalomba) legnagyobb melléfogása, ugyanis ha a kevés belső memóriával és a magas árral nem rontják el a koncepciót, talán most épp ilyen eszközt használnánk.

Az év legfeleslegesebb kezdeményezése(i): Asha OS/FireFox OS

Ez a két rendszer kifejezetten olcsó mobiltelefonokra készült, hogy a fejlődő országok piacára is eljuthassanak az okos eszközök. E helyett azonban összeraktak nekünk két unalmas, puritán GUI-t, rengeteg „lopott” megoldással és funkcióval. Azonban ha a fejlesztés folytatódik, könnyen megtalálhatják a megfelelő irányt.

Az év legpuritánabb csúcsmodellje: Samsung Galaxy S4

Az S4 egy kiváló készülék, mindenben jó valamennyire, de semmiben sem kiemelkedő, ráadásul még mindig a bili műanyag dominál.

Az év legnagyobb meglepetése: BlackBerry 10

A BB visszanyerte régi fényét, legalábbis az én szememben. Egy nagyon kellemes kezelőfelületet hoztak össze a RIM dolgozói és emellett a funkcionalitás is nőtt.

Az év leginnovatívabb készüléke: LG G Flex

A hajlított kijelző és az öngyógyító burkolta magáért beszél.

Az év legjobb felhasználói élményét nyújtó készüléke: HTC One

Aki kipróbálta az tudja milyen érzés is Sense-t használni, ráadásul itt a hardver is hozzáad az élményhez.

Az év legjobban várt készüléke: Google Nexus 5

Mind én, mind a PH! közösség várta hogy megjelenjen az új referencia készülék (és vele együtt a KitKat) és én úgy gondolom megérte várni.

Az év abszolút csúcsmodellje: Samsung Galaxy Note 3

Nos úgy hiszem bátran kijelenthetjük hogy a Samsung telefonja az abszolút csúcs hardvert és extra funkciókat (S Pen és társai) tekintve.

Azonban maradt még egy kategória…

A személyes kedvencem: Nokia Lumia 1020

Nagyon szeretek fotózni, de a fényképezőgép sokszor otthon maradt, így egy jó ideje mobillal fotózok, mivel a nélkül úgyse megyek sehova, viszont az esetek nagy részében még a csúcsmobilok is alulmúlják a kompaktok képességeit. Ennek akart véget vetni a Nokia és az olyan kameratelefonok után, mint az N8, az N9, a 808 PureView vagy a Lumia 925 megalkotta a 1020-at 41 mpx, OIS, Xenon vaku és mindez egy viszonylag kicsi, szép, kellemes fogású házban. A hardver sem mondhat gyengének, a kijelző kifejezetten jó és a rendszernek is örülök.

Köszönöm a figyelmet!

Írjátok le kommentbe a saját kedvenceiteket!

Hozzászólások

(#1) SDDS22


SDDS22
tag

UP!

Huawei P30, Dell E7440

(#2) h3lios válasza SDDS22 (#1) üzenetére


h3lios
addikt

Nekem erről az új sziPhone-ok és az iPad-ek hiányoznak. :D
Én is nagy androidos vagyok, de mivel a melómból kifolyólag nap mint nap tudom nyomkodni a csúcstelókat (One, S4, Z, iPhone 5s) kezdek ráunni a rendszerre és a sok szarságra ami velejár.
Telefonban nem vennék (még iPhone-t), de tablet téren komolyan fontolgatom egy Air beszerzését.

Illetve egy OFF téma:
Sokat lettek fikázva a Sony kijelzői, pl. általam is, de a múlt héten, amikor egy Z1-et adtam el valami durván szíven ütött a különbség. Nagy Samsung párti vagyok, és imádom a SAMLOED kijelzőt, de az a telefon valami brutális. Egy szóval minőség. És a kijelző a való életben kézben fogva egyáltalán nem zavaró, mégha nem is ér fel a többiek szintjére.

ON: Nálam az év telefonja: Z1, év tabletje: iPad Air

Az év csalódása: HTC One, Samsung Galaxy S4 Zoom (utóbbi torony magasan vezet)
Az év pozitív csalódása: LG G2

[ Szerkesztve ]

B-tag: H3lios#2825

(#3) petipetya


petipetya
nagyúr

Hirtelen ennyi jut eszembe, így szinte biztos, hogy sok dolgot kihagytam:

Legjobb kamera: Lumia 1020 - A finnek beletették a szívüket és lelküket a gépbe, az eredmény magáért beszél.

Aminek nem értem a létjogosultságát: Iphone 5C - Lehet, hogy Indiában és Afrikában van piaca, de a Nyugati világban szerintem nincs.

Ami nagyon odab@sz:
Sony Xperia Z Ultra GPE (=Google Play Edition) - Nagy, Sony, és stock Android fut rajta. Nekem nagyon bejön. :C

Ami csalódást keltett: Huawei Ascend P6 - Nyomogattam, lassú a Nexus 4-hez képest, és alig van benne használható szoftveres innováció.

Ami már nagyon unalmas: Samsung Galaxy S4 és Iphone 5S - Az egyik gagyi bili műanyag, míg a másik folyton beégeti magát a hibáival. És mindkettőn ott van az a gagyi fizikai gomb a képernyő alatt. Unalmasak vagytok, tessék újat alkotni!

Ami hatalmasat durrantott: LG G2 - a hátulgombolós dizájn bejön.

A legérdektelenebb telefon: BB Z10 - Mikor szűnik már meg a BB?

A legjobb dizájn külsőleg: HTC One - A dupla hangszóró rács nagy ötlet volt.

A legszebb telefon külsőleg: Sony Xperia Z1 - Azok az élek és az üveg felület gyönyörű, ennél szebbet nem fogtam a kezemben idén.

A legjobb gyártói felület tele extrákkal: Samsung Galaxy Note 3 - Persze ehhez az Spen is kellett, de kitettek magukért.

Amelyeknek a legjobban örültem: Samsung Galaxy S4 GPE, Sony Xperia Z Ultra GPE, HTC One GPE - A frissítések miatt kedvelem ezeket a modelleket. Ahogy megkaptam a 4.4.2-őt, ezekre 1-2 hét múlva szintén elkezdték szórni az androidpolice szerint. A Motorola Moto X szintén jól teljesít ezen a téren.

Kedvenc tablet: LG G Pad 8.3 - Szép, és nincs csúnya fizikai gomb az elején. Ráadásul ebből is van GPE verzió, amely még vonzóbbá teszi.

Aminél azt kaptam, amire vártam: Nexus 5 - Nexus 4 tulajként nem érzem, hogy váltanom kéne rá. Ám ha önmagában nézem, akkor simán megvenném, mert azt nyújtja, amire szükségem van.

A legrosszabb oprendszer idén: Mozilla OS - Kb. úgy akad, mint szánkó a betonon. Ezen még nagyon sokat kell csiszolni. Persze lehet, hogy fekete Afrikában ez így is elmegy és hatalmas örömtáncot lejtenek a meztelen bantu négerek miatta, de a fejlett világban ez még kevés.

A legkedveltebb oprendszer idén: Jolla - Szerettem és teszteltem a Meegoot, így ezt nagyon vártam. Hajrá, csak így tovább.

Végül pedig a legjobb ár/érték arányú készülékek idén: Motorola Moto G és Lumia 520 - Szép külső, gördülékeny rendszer és olcsó ár.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#4) h3lios válasza petipetya (#3) üzenetére


h3lios
addikt

Nagy részével egyet értek, bár nem minddel. :D

Nekem a fizika gomb nagyon hasznos fícsör, mert ezzel mindig kényelmes unlock-olni a telefont. A HTC One-t ezzel szemben szinte lehetetlen egy kézzel.

Egyébként az i5C-n meglepődnél mennyire keresik. Nálunk már lehet kapni és majdnem annyit vittek belőle, mint a 4s / 5 duóból. A vicc az, hogy még a doboza is a gagyi műanyag vásári feelinget erősíti.
Vagy ha hasonlítani kell valamihez a dobozt egy az egyben a fülpiszkáló doboza ugrik be róla.

[ Szerkesztve ]

B-tag: H3lios#2825

(#5) petipetya válasza petipetya (#3) üzenetére


petipetya
nagyúr

Ami kimaradt:

A legrosszabb ár/érték arányt képviselő termék: Samsung Galaxy Gear - Csúnya, buta, drága.

Ami egy helyben toporog: Google Glass - Persze ez nem a Google hibája, de akkor is. Várnám a mindennapi használat tapasztalatait valódi emberektől, hírekből stb.

A legígéretesebb technológia: 3D nyomtatás - Vajon mennyit kell várni arra, hogy mindennapos legyen az orvosi felhasználás terén? Pl. fogsor, protézisek stb.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

További hozzászólások megtekintése...
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.