Hirdetés

Plywood PC - by Bakus

Sziasztok, fél éve úgy döntöttem össze rakok, egy gépet mely megfelel a kor és az én igényeimnek is. A konfiguráció a következő:
- Asus Maximus VI Formula -- alaplap
- Intel Core i7 4790k -- processzor
- 4db 4GB Kingston HyperX Beast 1600Mhz -- memória
- 2db MSI N570GTX Twin Frozr III Power Edition/OC (Sli-be kötve) – videokártya
- Kingston HyperX 3K 120GB SSD – rendszer lemez
- EVGA NEX650G – tápegység
- Thermaltake Chaser A31 Thunder Edition
Miután minden összeállt és napi használatba került a gép (napi 15-20 óra) zavart a nagy zaj, melyet a ventillátorok keltettek. Hiába voltak leszabályozva a hőmérséklet emelkedésével nőtt a hangerő is. :W
Gondolkodóba estem, hogy egy komolyabb hűtés kellene a gépbe, és elkezdtem vadászni a pc boltokban. A csúcs léghűtők nem tetszettek, mert igen nagyok és teljesen eltakarják ezt a gyönyörű alaplapot, ráadásul a memóriák hütő bordái sem éppen alacsonyak. Így alakult, hogy ráleltem a kompakt vízhűtésekre és úgy gondoltam, ez kell nekem és a vízhűtés minden szempontból jobb, mint a léghűtés. De meg akartam bizonyosodni, hogy ideális-e az elképzelés, így hát meglátogattam a Prohardver vízhűtés fórumát, ahol hamar rájöttem ezek se nekem lettek kitalálva. De ha már ott voltam olvastam jó pár hozzászólást és 100%-ig megbizonyosodtam róla, hogy nekem egy komplett vízhűtés rendszer kell, a lehető legjobb alkatrészekből és a lehető legtöbb hőforrásra.
Két hónappal később, a fórum folyamatos követése után, már komplett elképzelésem volt a rendszerről, mely a következő alkotó elemekből áll:
- XSPC Photon D5 tartály-szivattyú
- XSPC RayStorm processzor blokk
- XSPC memória blokk
- XSPC AX360-as radiátor kiegészítve egy EX120-as radiátorral
- 2db Watercool HEATKILLER® GPU-X³ Core LC VGA hütő
Ezek beépítésre kerültek a házba, olyan formában, hogy a 360-as radiátor a házon kívül lett elhelyezve, és persze ha már a lap gyárilag fel van készítve vízhűtésre így azt is bekötöttem a rendszerbe. A hanggal már nem volt komolyabb probléma szinte néma csendben tette és jelenleg is teszi a dolgát.
Pár kép a gépről:


Bár a VGA hőfokokkal nem vagyok megelégedve, így hát úgy döntöttem kétkörösre alakítom át a rendszert. Ez még a kisebbik probléma, a nagyobbik az, hogy már így is kinőttem a Chaser A31-et. Hát gondoltam egy merészet és a régebbi kisebb-nagyobb, jobban rosszabbul sikerült casemod-jaim után készítek egy casecon házat, amibe mindent kényelemesen el tudok helyezni.
Íme, a 3D-s tervrajzok:


Az hogy miből készüljön a ház nem volt kérdéses, lévén asztalos a szakmám és van itthon egy kisebb jól felszerelt műhelyem is. :D
Az alapanyag 10mm-es juhar rétegelt lemez lett, mely kellően erős és vékony, így hát „tökéletes” házépítéshez.

Első lépésként kirajzoltam a vágások körvonalát, a meglévő tervek és méretek alapján:


A következő lépésben először a lapok hosszát vágtam le,

utána pedig a szélességét.

Az oldallapot egy ismerősöm CNC gépen kimarta a tervek alapján még pedig úgy, hogy az akrillap körvonalát is bele süllyesztette, így tökéletesen bele illik.

Íme, kész van az összes lap.

Majd pedig nekiálltam a szerkezet összeszerelésének a merevítők becsavarozásával.

A munka végeztével már kirajzolódik a gépház formája.

Ezután szétszedtem a lapokat abban a sorrendben, ahogy, később össze lesznek szerelve. A merevítőket rajta hagyva azokon a darabokon, amelyeken a csavarfejek festés előtt glettelést kívánnak meg, mivel látszana a csavar összeszerelés után. Majd fa gittel kitöltöttem a csavarok fejét.

A következő rész, az alaplapi tálca elkészítése volt. Amelyhez alapul vettem egy régebbi szerver ház kivehető alaplap tálcáját, melyet rögzítettem a fa alaplapi tálcához. Ezután egy méretarányos nyomtatott alaplapi képpel kijelöltem a szükséges kábelek furatainak a pontos helyét.
Majd kifúrtam a kábelek helyét.


Ezek után következett a gépház elejének és tetejének felkészítése a ventillátorok "fogadására". Ehhez beszereztem két 480mm-es Phobya ventillátor rácsot. A rétegelt lapokon kijelöltem a ventillátorok középpontját, melyeket kifúrtam 111mm-es fúróval.

A tápegység hűtésének is biztosítani kellett a szükséges levegő mennyiséget, így hát "pár" szellőző lyukat fúrtam a ventillátor helye alatt.
Kirajzoltam a lyukak helyét, és nekiálltam kifúrni őket:

És íme 263 furattal később :D :D :

Miután minden famunkával végeztem következhetett a festés, melyet az alapozással kezdtem:

Utánna egy kis csiszolás, majd pedig a szín felvitele következett:

A következő lépésben 3 réteg lakkot kaptak az alkatrészek. Ezek után következhetett az összeszerelés.
Első fázisként befűztem a szükséges kábeleket.

Majd összeszereltem az alapokat.

Majd szépen sorban nekiálltam minden szükséges alkatrész beszerelésének / beépítésének.

:DD :DD :DD Majd már csak a gyönyörködés maradt a véreredményben... :DD :DD :DD

Még van hozzászólás! Tovább