Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás

Hozzászólások

(#19592) Ujjlenyomat válasza Geri Bátyó (#19563) üzenetére


Ujjlenyomat
csendes tag

Sajnálom, hogy egy bizonyos környezetben történt eset miatt ennyire általánosítasz.

Eszembe jutott egy tapasztalat, (ha jól emlékszem Békéscsabán történt, pár éve):
Két nő ült a buszon, egymás mellett. Majd az egyik észrevett két Tanút, hogy sétálnak az utcán.
- Hjaj, … ezek a Jehovák!
- Miért? Mi van velük?
- Nekem is a férjem az lett, és ez szörnyű.
- De mi a baj vele? Rászokott az italra?
- Nem, nem iszik.
- Elkezdett dohányozni?
- Nem, nem dohányzik.
- Akkor talán szerencse játékra pazarolja azóta a család megélhetését?
- Nem, nem, sose tett ilyet.
- Gondolom, akkor nem foglalkozik a gyerekekkel?
- De, segít a leckében is nekik, meg ő viszi reggel a suliba a gyerkőcöket.
- Akkor biztos nem segít a házi munkákban...
- De, sokat segít.
- Akkor talán Önnel bánik lekezelően, vagy megalázóan beszél, netán veri Önt?
- Áh, dehogy, nagyon szeret.
- Akkor ne haragudjon, de nem értem... Mi a baj azzal, hogy Jehova Tanúja a férje?
- Hát ő, hát ő, hát ő, …

Írtad: „Pont nem érdekel, hogy miben hisznek és hogyan, mert első kézből láttam a működésüket!”

Nézd, ha nem érdekel, az a te dolgod, viszont így általánosítani, nem szép dolog.

Írtad: „Apámmal megromlott a kapcsolata, mert apám dohányzik és ezt a jehovák tiltják!”

Nem mi tiltjuk, nem mi találtuk ki.
Ezt írja a Biblia (2Korintusz 7:1):
„Mivel tehát ezek az ígéreteink vannak, szeretteim, tisztítsuk meg magunkat a test és a szellem minden szennyétől, tökéletessé téve a szentséget Isten félelmében.” (ÚV)
„Mivelhogy azért ilyen ígéreteink vannak, szeretteim, tisztítsuk meg magunkat minden testi és lelki tisztátalanságtól, Isten félelmében vivén véghez a mi megszentelésünket.” (Károli)

Gondolom, hogy nem kell megmagyarázni, hogy mennyire beszennyezi a testet a dohányzás (fizikai értelemben is). Szerinted nekünk kellene szégyellni magunkat, hogy meg akarunk felelni ennek a gondolatnak?
Több család is él úgy, hogy az egyik fél dohányzik a másik pedig Jehova Tanúja. Még se lesz automatikusan a dohányos még alkoholista is.

„Pici probléma, hogy a nemrég írt HSZ-emre a kutya nem reagált, pedig egy valós "egyház" valós átverését és ezáltal egy család kirablását és tönkretételét írtam le.
Úgy látom, hogy senkiben még csak fel sem merült az a lehetőség, hogy esetleg kérdezzen, vagy egyáltalán gondolkodjon azon, amit írtam.”

A legtöbben dolgozunk. Nekem pl dec 14-én volt kevés időm és tudtam reagálni 2 hsz-re.
De, ne is haragudj, amilyen hangnemben írtál, hát nem repkedek az örömtől.
Azt kívántad, hogy **** . És ebbe én is beletartozok.
Sajnálom, hogy megéltél kellemetlen, nehéz helyzeteket.

Nagyon is sokat teszünk azért, hogy erősebbek legyenek a családi kötelékek.
Több kiadványunk is foglalkozik vele.
Pl: link

(Érdekességnek )

Az én környezetemben inkább az szokott történni, hogy a tanulmányozóink leszoknak a függőségeikről. Az öcsém tanulmányozója -aki azóta már megkeresztelkedett- láncdohányos volt. Egymásután szívta a szálakat. 6-7 hét alatt szokott le a dohányzásról. Azóta közel 3 év telt el és egyszer sem gyújtott rá. De ez csak egy példa, amit nem másoktól hallottam. Sokan az alkoholizmustól tudnak megszabadulni vagy a drogfüggőségtől. És Te, elítélsz minket. Persze tisztában vagyok azzal, hogy nem csak Jehova Tanúi segítsége által lehet valamilyen függőségről leszokni.

Írtad: „Apámék adósságot adósságra halmoznak és nem értjük, hogy miért, mert nincs látszatja!”
Ha nem érted és nem tudod, hogy MIÉRT, akkor milyen alapon gyanúsítasz meg minket? Mert gondolom, nem tudsz semmi konkrétat mondani, csak ez így jól jön ki neked. Valami máson töltsd ki a dühödet, felesleges energiádat, ha kérhetem. Ha van valami konkrétumod, akkor meg fordulj bírósághoz, de gondolom ilyesmit még nem tettél (tények, bizonyítékok hiányában).

Egyébként ki döntött rosszul?
Apud felesége, aki tiszta életet él?
Vagy apud, aki a dohányzást alkoholizmussal egészítette ki?

Üzenem apudnak (Rajtad keresztül, mivel személyesen nem tudom), hogy ha tényleg szeretne leszokni a dohányzásról (és most már az alkoholizmusról is), akkor kérjen segítséget a feleségétől. Több kiadványunk is foglalkozik ilyesmikkel. Ha Tényleg le akar szokni ezekről, akkor nem hiszem, hogy ne próbálná ezt ki, ami már több ezer, tízezer, … személynek már segített. De csak akkor, ha TÉNYLEG le akar róla szokni.

Írtad: „Átnézek rajtuk, mintha nem is léteznének. Mostanáig tiszteltem a "hiteteket" és a "vallásotokat", de mostantól csak szánalmat és undort érzek.”

Nem tudom, hogy a topicba mennyi vallásos személy szokott feljönni. A legtöbben dolgoznak (köztük én is). Ez a reagálásod után, most komolyan, Mi lennénk a szánalmasak? Már ne is haragudj.

Csakhogy legyen egy bibliavers is.
A 'jó' kívánságoddal kapcsolatban ez jutott eszembe:
Efézus 4:29 Ne jöjjön ki rothadt beszéd a szátokból, hanem csak olyan, ami jó az építésre, ahogy a szükség kívánja, hogy azt adja a hallgatóknak, ami kedvező. (ÚV)

Írtad: „Ezek után viszont felmerül bennem, hogy vallásszabadság ide, vagy oda, személyi jogok, meg "tartsd oda a másik orcádat", de a jehovisták finoman szólava is lehetnének "persona non grata", mivel ezek szerint tényleg csak a pénz és a hatalom motiválja őket és az egész "egyháznak" semmi köze a hithez!”

Egész pontosan mennyire is ismered Jehova Tanúit?
Hja, van kettő történet. Ez tényleg egy átfogó kép a Tanúkról. És még te érzel irányomba szánalmat, meg undort.

És még egy gondolat:
„csak a pénz és a hatalom motiválja őket” - Fogalmad sincs miről beszélsz...

"Mindazt tehát, amit akartok, hogy az emberek megtegyenek veletek, ti is hasonlóképpen tegyétek meg velük; mert ezt jelenti a Törvény és a Próféták." (Máté 7:12)

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.