Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) parandroid


parandroid
nagyúr

Javítsatok ki, ha tévednék, de a mostani sláger, az Asus WL-500G wlan routere nem feleennyibe kerül? Mondjuk azon csak két USB port van, de valami firmware frissítéssel szerintem ők is megoldják az usb-hub támogatását. Két darab négyes hub elég is lenne bőven. 16 eszköz meg kicsit azért már amúgy is túlzás, bár elvi maximumnak jó.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#2) kifu


kifu
tag

Igazából én is ehhez hasonló WLAN routereket keresek.

Van egy nyomtatóm, s amint meglesz a régi mellé az új gépem, az ADSL-t megosztom közöttük WLAN routerrel. Namost van egy sima nyomtatóm illetve lesz egy szkennerrel, fénymásolóval kombinált nyomtatóm is, így jó lenne ha mindkét USB-s eszközt tudnám használni mindkét gépről.

Hogy ezt amúgy miként tudnám megoldani, egyelőre fogalmam sincs. Nem értek ennyire hozzá. De egy ilyen router megoldást jelenthene.
Szóval aki tud még ilyen képességű WLAN routert, az leírhatná ide a nevüket.

Köszi.

Asus P7P55D; Intel Core i5 750 + Scythe Ninja 2 Rev.B; 2X2 GB G.Skill 1600 DDR3, Gigabyte 460GTX OC 1 GB; Dell U2311H

(#3) parandroid válasza kifu (#2) üzenetére


parandroid
nagyúr

Az első hozzászólásban írtam. Jelenleg az Asus WL-500G a legnépszerűbb, talán a huszonegykétezer forintos ára miatt. Épp most volt róla Ph!-s gyorsteszt is: [link], de van topikja is: [link]. Ez két USB eszközt képes kezelni.

Nyomtatószerverként is hasznos lehet, bár azt már régebbi routerek is tudták (volt egy Gigabyte-om, ami azóta meghalt, neki is volt egy USB-s nyomtatóportja), de nekem elsősorban a rá kapcsolható USB2-s háttértár (mobil rack) mozgatta meg a fantáziám.

Amúgy más megoldás nemigen van, hacsak nem találsz egy olyan nyomtatót, amin van Ethernet port, de azok általában drágák. Vagy beállítász egy printszervert (egy számítógépet, amire a nyomtató van kötve), ami állandóan megy, de az meg aránylag sokat fogyaszt, nagy, hangos és drága.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#4) kifu válasza parandroid (#3) üzenetére


kifu
tag

Közben én is utánanéztem ennek az asus-nak. Tényleg kellemes az ára és jó a felszereltsége is. Sajnos a nyomtatóimnak nincs ethernet csatlakozópontja, így a router marad, ami amúgy is kell a 2 gép közötti netmegosztáshoz, így ez a router lesz a legjobb megoldás.

Köszi a segítséget.

Asus P7P55D; Intel Core i5 750 + Scythe Ninja 2 Rev.B; 2X2 GB G.Skill 1600 DDR3, Gigabyte 460GTX OC 1 GB; Dell U2311H

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.