Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) headhunter


headhunter
addikt

A10-8850K kezd 149$-on, így érthető az A10-7850K árcsökkentés.

[ Szerkesztve ]

(#3) konci79 válasza headhunter (#2) üzenetére


konci79
őstag

Kérdés nálunk mikor fog ez jelentkezni...

Szerk.:
#4
akkor holnap reggel már olcsóbb lesz? ;]

[ Szerkesztve ]

(#4) djculture válasza konci79 (#3) üzenetére


djculture
félisten

Egyből mert nincs nagy készletezés már manapság..

(#5) solfilo


solfilo
veterán

Az A10-7700K még mindig vicc áron van. (= A8-7650K + 100 MHz) :W
Ettől függetlenül üdvös az árcsökkenés. :K

Carrizo-L-re meg kíváncsi leszek.

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#6) Sinesol


Sinesol
veterán

Arról lehet valamit tudni, hogy ebben melyik Gcn verzió van?

Kicsit off, de lehet arról valamit tudni, hogy az asztali Kaveri refresh megkapja-e esetleg az 1.3-as Gcn-t? Ha már frissítenek igazán frissíthetnék a Gcn-t is :K

[ Szerkesztve ]

(#7) prolad


prolad
őstag

Ez az új Beema AM1-be megy?Vagy mobil eszközökbe?

(#8) #90933760 válasza prolad (#7) üzenetére


#90933760
törölt tag

BGA, integrálva van az alaplapon azzal veszed meg. AM1be úgy néz ki nem jön semmi már.

(#9) AxBattler


AxBattler
félisten

Szép és jó, de hol van a Godavari?

(#8) Baltoafarkas
Neba.... pedig úgy volt, hogy oda is jön refresh. Kár érte.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#10) #90933760 válasza AxBattler (#9) üzenetére


#90933760
törölt tag

A pletykák szerint igen, de a mostani roadmap nem tesz említést róla, szóval úgy néz ki mégse jön. Nem tudni mi van.
Pedig a 2.5GHz-es 800MHz IGP-s Beema jól jött volna, az 5350 is frankó, de azért magasabb órajeleken még frankóbb. És az is benne lett volna a 25Wban.

[ Szerkesztve ]

(#11) prolad válasza #90933760 (#10) üzenetére


prolad
őstag

Semmi?Akkor ezért kár volt külön foglalatot tervezni,mehetett volna oda is integrált megoldás.

(#12) sanzi89 válasza prolad (#11) üzenetére


sanzi89
addikt

Csak így lehetett etetni a népet, hogy válaszd az AM1-et, mert majd jöhet a CPU frissítés a lapba. Egy francokat. :(

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#13) #90933760 válasza prolad (#11) üzenetére


#90933760
törölt tag

Fordítva. A Kabini is forrasztott, csak ebből lehoztak néhányat foglalatba. Úgy látszik nem jött be nekik és nem erőltetik tovább.
Annyit tudunk, hogy a múltkori roadmapon még rajta volt, a mostanin meg nincs.
Eleve nem egy nagy életre tervezett foglalat volt, mert a Beema utána semmi nem menne bele. És a Beema is csak órajel növelt Kabini, nem biztos hogy megéri nekik kiadni ide is.

(#14) AxBattler válasza #90933760 (#13) üzenetére


AxBattler
félisten

Meh. Ismétlem: kár érte, bár a Dual Channel hiánya eléggé lekorlátozta.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#15) #90933760 válasza AxBattler (#14) üzenetére


#90933760
törölt tag

igen, épp arról beszélgettünk a topikban hogy az igp-t brutálisan lefogja majdnem 3x akkora sávszél kéne neki még, hiába kerülne bele nagyobb igp nem gyorsulna semmit épp emiatt. ez már ilyen is marad a zenig. az meg hogy majd mit alakít nem tudni, én amdnek már nem hiszek el semmit csak mikor olvasom a tesztet.

[ Szerkesztve ]

(#16) Francia91 válasza sanzi89 (#12) üzenetére


Francia91
veterán

Attol fugg, hogy kit lehet etetni, es ki mire epitette az AM1-es gepet.
En pl otthonra raktam ossze egy AM1 konfigot a szuleimnek, netre es filmre, oda boven eleg az Athlon 5350 es egy AsRock AM1H-ITX paros 3 GB RAM-mal. Nem akartam tobbet, mert ez is eleg. Ocseim jatszanak rajta, azokra pedig az IGP is boven megfelel (FIFA '12; Toca Race Driver 3)

Na meg hatalmas elorelepes volt az elozo gephez kepest, ami egy Socket 462-es, Athlon XP 3200+ volt 2 GB DDR1-es RAM-mal, es egy AGP-s Sapphire HD3450-nel

En kb tisztaban voltam vele, hogy mire eleg egy AM1 konfig, ugy is raktam ossze. Akinek pedig gyenge, menjen eggyel feljebb, meg dobjon melle egy dGPU-t, es kesz.

Csak azt lehet beetetni, aki vevo ra ;)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#17) #90933760 válasza Francia91 (#16) üzenetére


#90933760
törölt tag

épp ezért érdekes az egész am1 sok szempontból, -bár én jó ötletnek tartom-. mert ha nem lenne akkor megvennéd az a6-5200-at -ő a bga-s 5350- integrálva az alaplapon és kész, ugyan ott vagy. ebben a szegmensben nem cserélgetik az emberek a procikat. egyszerűen csoda az is hogy maga az am1 megjelent.

(#18) radi8tor válasza #90933760 (#17) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Na igen, de nem is lenne gond AM1 elhagyásával, ha lennének alaplapok minden APU-val szerelve.

⭐ Stella

(#19) core2trio


core2trio
tag

Csak a címet olvastam el, de rögtön az jutott eszembe, hogy sokan csonkacsaládban nőnek fel, és szerintem szép gesztus a gyártótól, hogy rögtön árcsökkentve vehetnek maguknak a (nemritkán anyagilag is) rászorulók új APU-t, így csupa nagybetűvel. Igazán hiánypótló, nemes gesztus a cégtől. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#20) Enton


Enton
addikt

Legújabb tervezőasztalon fekvő ADM foglalattal ellátot FX Buldózer utód/titán, van-e tervben Mini ITX alaplapmérettel?
Intelnél van "szinte" az összes elterjedtebb foglalathoz ITX lap, de AMD oldalon alig akad egy két széria amiből megléptép, miért van ez???
Éppenséggel akad frissnek nevezhető ITX AMD-nél is, de az kimerül a legtutibb APU-ban, nuku bulldozerek+direct GPU.

"just because they are spelled the same doesn’t mean they are the same" And "just because they are not spelled the same doesn’t mean they are not the same" Mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#21) O_L_I válasza headhunter (#2) üzenetére


O_L_I
őstag

Uhhh. Megnéztem mit tud ez a 8850K. Hát azt tudtam, hogy nem kell sokra számítani a Kaveri refresh kapcsán de ez azért kicsit túlzás.

(#22) AxBattler válasza O_L_I (#21) üzenetére


AxBattler
félisten

Hol nézted meg? Link? :F

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#23) kalozhun100


kalozhun100
őstag

r9 290xnek csökkenthetne már az ára:(

Samsung Galaxy S7 Edge

(#24) O_L_I válasza AxBattler (#22) üzenetére


O_L_I
őstag

[link] Base clock ugyanaz mint a 7850K (3,7) a boost 100-al több meg a GPU órajelét húzák kicsit.

[ Szerkesztve ]

(#25) #90933760 válasza O_L_I (#24) üzenetére


#90933760
törölt tag

várható volt hogy csak ennyi lesz, az intelnél se voltak nagyobb lépések refresh címszóval. az igp-n az a 20 százalék órajelemelés meg azért egész jó.
itt nem is volt más a lényeg csak hogy valamivel fenntartsák magukat még egy kis ideig.

(#26) Oliverda válasza O_L_I (#24) üzenetére


Oliverda
félisten

Pont ahhoz kellett a leginkább hozzányúlni.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#27) O_L_I válasza Oliverda (#26) üzenetére


O_L_I
őstag

Én speciel 4.3-on nem éreztem lassúnak a 7850K prociját (sőt alapon se) de azért azzal, hogy a Kaverinek a GPU-jára fért rá az órajel emelés nem a CPU-ra lehet vitatkozának egy páran itt :DDD
Monjuk az elején megmondta az AMD, hogy ez a gyártás technológia nem kedvez a CPU-nak így végülis várható volt, hogy nem nagyon tudnak mit kezdeni vele a jelenlegi keretek között. Mondjuk azért ha ki tudtak volna izzadni egy 3,9-es base clockot a 100W-os TDP-n belül az biztos nem jött volna rosszul nekik.

(#28) PuMbA válasza Oliverda (#26) üzenetére


PuMbA
titán

A refresh helyett befektethettek volna egy rendes DX11 driverbe, mert gyenge CPU mellett sokat nyernének.

(#29) AxBattler válasza O_L_I (#24) üzenetére


AxBattler
félisten

Jah, ezt eddig is tudtam - már azt hittem, tesztet láttál valahol... :U

Egyébként az A8 lesz megint a best buy, A10 csak fanatik maximalistáknak ajánlott szvsz.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#30) solfilo válasza Oliverda (#26) üzenetére


solfilo
veterán

Bár nem vagyok szaki, de szerintem pont a CPU erőre kellett volna ráhasalni. Az A10-6800K-t is épp, hogy eléri az A10-7850K.
A grafikai teljesítmény skálázódása meg elég rossz felfelé. Legalább is a Kaveri tesztben látszik, hogy a 39%-os (720 MHz -> 1 GHz) órajel emelés csak 9% fps többletet hoz. Így viszont a 720 MHz -> 856 MHz órajel emelkedés (kb 19%) hoz majd kb 5% teljesítménytöbbletet az A10-8850K-nak?

Szóval én nem értem, hogy ez miért jó. :(

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#31) Oliverda válasza O_L_I (#27) üzenetére


Oliverda
félisten

És mi változott volna, ha emelnek 200-300 MHz-et a CPU magok órajelén? Szerintem semmi lényeges.

PuMbA: Ezt most így nem tudom hova tenni. Az IGP-hez bőven sok a CPU erő amit a két modul ad.

solfilo: Az elég nyilvánvaló, hogy a szűkös sávszélesség miatt rosszul skálázóik, de ettől még bőven ráfér az a ~10%, és jobban mint a CPU-ra.

"Így viszont a 720 MHz -> 856 MHz órajel emelkedés (kb 19%) hoz majd kb 5% teljesítménytöbbletet az A10-8850K-nak?"

Nem tudom, nem mértem. 5%-ot fog hozni?

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#32) solfilo válasza Oliverda (#31) üzenetére


solfilo
veterán

Jogos, majd ha kint lesznek a procik, többet lehet tudni. :K

mod: jah igen, az 5% csak egy tipp volt a részemről, mondhatni írásban gondolkodtam. :B

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#33) O_L_I válasza Oliverda (#31) üzenetére


O_L_I
őstag

Ne mond már hogy nem jobban eladható egy termék ha mérhetően jobb/gyorsabb mint az alatta lévő. 200Mhz az pontosan annyi ami két modell között lenni szokott.

(#34) PuMbA válasza Oliverda (#31) üzenetére


PuMbA
titán

A minimum fps-ek terén viszont a helyzet nem :) Nagyon ugrándozik az fps, sokat nyernének, ha írnának egy értelmesebb drivert, ahogy az NVIDIA teszi és sokkal konzisztensebb eredményt kapnánk, mert így még egy 750 Ti is leggyőzi az R9 280-at :)

[ Szerkesztve ]

(#35) solfilo válasza O_L_I (#33) üzenetére


solfilo
veterán

Közben leesett, hogy pletykálnak már egy ideje egy A10-7870K-ról. Az meg elvileg pont az CPU órajelekben fejlődik (+200 MHz A10-7850K-hoz képest), úgyhogy lehet, hogy lesz a Godavari vonalban egy procierőben előre lépő (A10-7870K) és egy IGP órajelben javuló vonal (A10-8850K). Bár azért ez elég vadul hangzik, belátom. Jó lenne már valami hivatalos bejelentés! :B

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#36) Oliverda válasza O_L_I (#33) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem számít 3-5%. A Kaveri kifut és ezek lesznek helyette. Körülbelül ennyi a történet.

PuMbA: És ez most hogy kapcsolodik az APU-khoz? :F

Amúgy kétlem, hogy túl nagy erőforrásokat feccölnének a DX11-be, amikor már nyakunkon a 12.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#37) zsolt320i válasza Oliverda (#36) üzenetére


zsolt320i
senior tag

Tesztek mikorra várhatóak, van NDA?

(#38) Oliverda válasza zsolt320i (#37) üzenetére


Oliverda
félisten

Legelőször egy tesztproci kellene...

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#39) PuMbA válasza Oliverda (#36) üzenetére


PuMbA
titán

Az, hogy az APU-kban még az i3-nál is gyengébb proci rész van és sokat dobna a minimum és az átlagos fps-en egy jó DX11 driver :) Ez pont annyit vagy még többet jelent, minthogy a kaveri refresh-ben megemelték +200Mhz-cel az órajeleket.

"Amúgy kétlem, hogy túl nagy erőforrásokat feccölnének a DX11-be, amikor már nyakunkon a 12."

Nem fog mindenki rohanni DX12-re, ezért lett DX11.3. Nagy felelősség low level-ben játékot írni, mert tapasztalatlan programozók szétfagyaszthatják a rendszert pillanatok alatt.

[ Szerkesztve ]

(#40) Oliverda válasza PuMbA (#39) üzenetére


Oliverda
félisten

És ki vesz APU-t diszkrét VGA mellé? :F

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#41) PuMbA válasza Oliverda (#40) üzenetére


PuMbA
titán

Most egyáltalán nem erről van szó, hanem arról, ha valakinek van egy Core i3 processzora, akkor jobban jár egy NVIDIA VGA-val, mert ott nem ingadozik szanaszét az fps :) Egy jobb DX11-es driver APU-n, AMD DGVA-n is hoz az AMD-nek és nem kellene értelmetlen 100Mhz-ekkel és refresh-ekkel szenvedniük, az erre szánt pénzt beleölhetnék egy jobb driverbe és több AMD felhasználó járna jól :)

[ Szerkesztve ]

(#42) AxBattler válasza Oliverda (#40) üzenetére


AxBattler
félisten

Létezik ilyen elvetemült. :DD

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#43) Oliverda válasza PuMbA (#41) üzenetére


Oliverda
félisten

És minden játéknál így visszaesik, illetve ingadozik az fps? Én erről most hallok először...

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#44) Sinesol válasza Oliverda (#43) üzenetére


Sinesol
veterán

Cpu heavy játékoknál van némi stabilitási probléma.

Itt pedig az AMD apu azért jócskán erősebb igp-ben. Bár általában nem annyira cpu igényes a legtöbb game, de ami igen ott lehet gond.

(#45) Oliverda válasza Sinesol (#44) üzenetére


Oliverda
félisten

De ez láthatóan nem a VGA driver hibája, hisz i5-tel nincs gond. :U

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#46) PuMbA válasza Oliverda (#43) üzenetére


PuMbA
titán

Ez a tavalyi COD videó volt a kezdet, de a most megjelent Project Cars-nál elég nyilvánvaló lett, mert AMD VGA-n iszonyat rosszul fut :) Szerintem hamarosan lesz róla Digital Foundry elemzés :)

[ Szerkesztve ]

(#47) Oliverda válasza PuMbA (#46) üzenetére


Oliverda
félisten

Tehát akkor ha jól összesen kettő játék érintett valamilyen formában. Vihar a biliben.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#48) solfilo válasza PuMbA (#46) üzenetére


solfilo
veterán

Ez nem azért van, mert AMD-nél nagyobb valamivel az API overhead DX11-nél, ezért kell erősebb proci alá, mint nVidia alá? Mintha valahol vmelyik topikban lett volna ilyen fejtegetés. Most ha fejbe lőnek se találom. :(

Anandnál volt ilyen mérés:
2 mag DX11 esetén minden nVidia kártya több draw call-t tud (+40%), mint az AMD kártyák, ahogy eltűnik az API overhead, máris fordul a kocka.


forrás

Vagy ennek nem lehet köze hozzá?

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#49) Sinesol válasza Oliverda (#45) üzenetére


Sinesol
veterán

Hát a vga drivert nehéz lenne összehasonlitani, mivel mindkét cpu esetében igp-s a mérés. E grafikon csak azt mutatja hogy adott cpu a saját igp-vel mit hoz. Kaveri-nél kérdés mi a gond... vagy a cpu kevés vagy a Vga driver a probléma okozója.

[ Szerkesztve ]

(#50) PuMbA válasza Oliverda (#47) üzenetére


PuMbA
titán

Battlefieldben is...fogalmam sincs egyébként, hogy pontosan mennyiben, 5 fontosabb címben igen :) Az járja, hogy az AMD a DX11-ben lévő multi thread módot nem támogatja teljesen (command list stb) és kizárólag játékonként teszi bele a driverbe, ha nagyon nagy a baj.

solfio: Igen, ez is benne volt az összegző cikkben ahonnan ezt olvastam :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.