Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Mitől ''rohad'' a cd-k teteje? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Geby


Geby
tag

Sziasztok!

A rohadnit úgy értem, hogy először egy kis fekete pont alakul ki a CD-k belsejénél a műanyag mellett, az ezüstös részen, majd egy idő után mikor már jóval nagyobb a felülete elkezd hámlani, ha akarom le is tudom kaparni. Úgy néz ki mint amikor olajat öntünk vízbe. TDK-val fordult ez elő, mert eddig mindig arra írtam, de van egy Philipsem is az is hasonlóan néz ki.
Rossz helyen tartanám vagy bármi más, várom az ötleteket.

Geby

(#2) CsendPenge válasza Geby (#1) üzenetére


CsendPenge
őstag

Megmondom őszintén, hogy ilyenről még csak nem is hallottam. Hmm, talán rossz helyen tartod? Másra nem tudok tippelni sem.

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#3) Den válasza CsendPenge (#2) üzenetére


Den
veterán

vagy csak úgy kalkulálják hogy 3 év múlva kidobod, és a leggagyibb, korrózió védelem nélküli lemezből csinálják.

www.simson4t.hu

(#4) Geby


Geby
tag

ez majd akkor lesz érdekes amikor eléri az adatfelületet, mert eddig csak annak a résznek a másik oldala hámlik ahol a gyártók beleírják hogy pl: 74 PM 1234 vagy a cd márkáját

(#5) CsendPenge válasza Geby (#4) üzenetére


CsendPenge
őstag

Szerintem arhiválj 1000L! Mehogy elvesszen az adatod.

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#6) Flashcash válasza Geby (#1) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Azt tudom hogy Braziliában vannak cd-ket evő baktériumok vagy valami hasonló organizmusok.
Biztos nálad is ilyenek garázdálkodnak. Szal én nem cserélgetnék veled cd-t az biztos. :)

(#7) Geby


Geby
tag

csak nem 2 cd-ről van szó hanem vagy 20-30-ról
majd ha találok itt a koleszban valakit akinek van scannere rakok ki képet is

(#8) Geby


Geby
tag

Meg az is érdekes, hogy ugyanabból a dobozból írt másik 3 cdnek semmi baja(igaz még egyszer sem raktam be a meghajtóba mióta megírtam őket)
Nem lehet, a melegedéstől? (Asus 40x)

(#9) Den válasza Den (#3) üzenetére


Den
veterán

jaaaa, hogy a lemez, én azt hittem a meghajtó... akkor nem tom.

www.simson4t.hu

(#10) twollah


twollah
nagyúr

Nem lehetséges, hogy nagy a relatív páratartalom azon a helyen ahol tárolod a CDid?
Elképzelhető, hogy vmi különleges penész lehet a bűnös.

Másold le a CDket amíg nem késő.

(#11) Geby


Geby
tag

Volt akváriumom a szobában, már nem emlékszem mikortól nincsen, de akkor még biztos volt mikor azokat írtam, és a másik 3 cd is mintha nem egy helyen lett volna a többivel mert sose használtam hanem a folyósón egy szekrényben.
Lehet hogy ez az oka. thx

(#12) bazs


bazs
aktív tag

Hát ilyet még nem tapasztaltam, pedig van még 6-7 év körüli CD-m is valahol és azért szoktam használgatni még ma is
Ami a penészt illeti, annak valami szerves kell, márpedig a CDn esetleg nyomkban van valami pappír jellegű, a többi műanyag meg fémek...
Szerintme valamifajta korrózió, hibás gyrátásból adódóan

Pont most fogyott el...

(#13) Osama


Osama
tag

Lehet, hogy rossz helyen veszed? Nálam, amit x boltban vettem, mind ilyen volt, y-nál, semmi hasonló! Egyébként főleg Fujifilmnél tapasztalható!

Ali

(#14) Den válasza bazs (#12) üzenetére


Den
veterán

Műanyag is szerves, van is olyan egyszerű életforma ami megkajálja.

Egyébként mi van akkor ha a cd olvasó rossz és a meghajtó agy keni össze valamivel és az kezdi ki a műanyagot?

www.simson4t.hu

(#15) Ahhoj válasza Geby (#1) üzenetére


Ahhoj
aktív tag

Nekem volt eddig talán összesen 2 ilyen cd-m, de az egyből lejött, miután kibontottam a cd-t, gondolom az a 2 cd az gyártásnál lett hibás.

(#16) supercow


supercow
őstag

Egyszer olvastam vhol, hogy bizonyos körülmények között (nedvesség, fényviszonyok) van egy gombatörsz, amelyik igen jól érzi magát a lemezek felületén. Bár lehet, hogy ez a régifajta anyagokhoz kapcsolódik, amit a gyártáshoz használtak.
Szerintem a koleszban igen jó eséllyel szereztél ilyet, főleg ha a szokásos ''rend és tisztaság'' uralkodik a szobában ;]

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#17) leontm


leontm
tag

a problémával én is találkoztam, sztem egyszerüen csak rossz minőségü cd-t, vagy rossz minőségü szériát fogtál ki. Kiindulási ok persze lehet rossz tárolási körülmény, azonban mivel nem az össz. cd-d van bajban így nem azzal van a baj. Nekem is van egyetlen ilyen cd-m, a márkájára nem is emléxem annyira noname:] én inkább amugy a fényvisszaverő réteg hámlásának nevezném a dolgot, és kb ugy nézki mint amikor a fürdöszobai tükör hátlapja vizetkap, s azis elkezd leválni a felületről.
Egyetlen megoldást csak az archiválás jelenthet, persze csak ha nem fölös cd-kről van szó:/ a folyamat megállíthatalan, ugyhogy írásra fel!:]

(#18) sztapar


sztapar
csendes tag

Nálam is előfordult egy ilyen eset a (katasztrofálisan rossz minőségű) Bob Marley CD-mel,egyszer csak elkezdett hámlani a teteje(amire nyomtatva van) és sajnos én el is elkezdtemkapargatni,amire aztán még jobban jött le.A vége az lett, hogy a további károsodás elkerüléseérdekében leragasztottam egy kis öntapadós papirdarabbal.Azóta nem ''lyukad'' tovább az arész(bár máshol is vannak gombostűnyi lyukak, amik legjobban fény felé forditvaláthatók), csak az első 4 szám lejátszhatatlan(ez persze természetes, ha hiányzik azadathordozó egy része) :)Szóval a ''rohadás'' nálam úgy néz ki, hogy elkezd hámlani az adathordozó felület,mert ugye úgy van(légyszives javitsatok ki, ha rosszul tudom), hogy az egész CD(mármint az irható) nem más, mint 1 átlátszó műanyagkorong(ha veszel 50 v. 100 CD-t ömlesztett csomagolásban, akkor mindkét felén van 2-3 ilyen átlátszó,sima korong),ami felülről be van vonva egy spéci réteggel(adathordozó),amit alulról, a műanyagkorongon át lézerrel irkálunk.

És szerintem a rohadás nem más,mint a rossz minőségű CDk-nél az adathordozó réteg leválása,lepergése a műanyag korongról.

A braziliában élőkről , meg annyit, hogy olvastam régen egy cikket
(ami inkább érdekességnek számitott, mint komoly problémának), amiben irtak olyan gombákról/baktériumokról/mittudomén,
amelyek megtámadják a CD-k felületét,de azok csak azon a kifejezetten párás levegőjű
területen találhatók, mivel normális(nekik nagyon száraz) páratartalmú levegőben
egyszerűen képtelenek életben maradni,tehát szerintem a virusokat
felejtsd el, csakis a silány minőségű CD-k gyártóit okolhatod.

(#19) sztapar


sztapar
csendes tag

Különben, bocsi, az előttem lévők már nagyjából elmondták ugyanezt, csak nem olvastam végig.

(#20) tomcs válasza sztapar (#18) üzenetére


tomcs
őstag

valahogy ugy gondolom hogy ragsztva csak a szelein van a cucc meg a kozepen szal ha valahol megserul akkor a levego be tud menni ala es akkor az egesz valik le onnan kezdve.. jartam mar igy pl a regebbi arany szinuphilips cd-k eleg hamlekonyak voltak nalam, eredeti cd-m meg nem hamlott le bar az nem is sok van. viszont elcseszett cd-t elkiserleteztem eleget szal tudom igy van, ezert nem lehet pl hazilag ''nevjegykartyacd-t'' gyartani mert elkezd hamlani azonnal

(#21) renegade válasza sztapar (#19) üzenetére


renegade
aktív tag

1általán nem baj, szerintem te foglaltad össze a legkorrektebben a probléma lényegét. Talán az lemaradt, hogy természetesen a polikarbonát lemez és az adathordozó után utóbbira kerül azért még egy (pár) védő réteg (természetesen szintén műanyagból). Ez utóbbin pl a gagyibb CD-ken előszeretettel spórolnak, így azok érzékenyebbek a mechanikai károsodásra (karc stb az adathordozós felületen), és talán a hőingadozásra is valamelyest.

Aki angyalt keres, de csak a szárnyakra figyel, könnyen lehet, hogy libát visz haza

(#22) hungeek


hungeek
senior tag

még a végén kitör egy cd járvány :)
ha a 150 mp3 cd-m ''megbetegedne'' első dolgom az lenne hogy felkötöm magam!

(#23) renegade válasza hungeek (#22) üzenetére


renegade
aktív tag

150 db mp3 CD?!?!? Te jó ég, mi tölt meg ennyit?
33-34 ezer zeneszám?!? Tiéd a Magyar Rádió archívuma, vagy mi?
Tényleg érdekel!

Aki angyalt keres, de csak a szárnyakra figyel, könnyen lehet, hogy libát visz haza

(#24) DonLeo válasza hungeek (#22) üzenetére


DonLeo
senior tag

Hú az nem rossz! Nekem csak 70-80 van
:D

''Ez nem sörhas, hanem a szexgép üzemanyagtartálya.''

(#25) Elrood válasza DonLeo (#24) üzenetére


Elrood
őstag

RIAA és a BSA legnagyobb örömére:D

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#26) authenticDViD


authenticDViD
tag

Nah akkor tisztelt mp3-as kollegák, írjátok ide a személyi számotokat, és várjatok a széketekben egy keveset... Nem fog fájni... ;) ;]

<b>Ez itt a reklám helye.</b>

(#27) hungeek


hungeek
senior tag

1300 ropogós friss album :))
10 hónap alatl töltöttem le ennyit :)
a kül/belföldön ami megjelenik album, azoknak a 80%-át tuti megszerzem.
A katalógusomat már alig bírom beolvasni progival olyan nagy :)
PERSZE ITT FELHÍVOM MINDENKI FIGYELMÉT HOGY EZ ILLEGÁLIS, 24 ÓRÁN BELLÜL ÉN IS TÖRLÖK MINDENT! (artisjus meg menyen a *****ba, bezáratta a 2 legjobb magyar oldalt ala Mp3market & Mp3portal)

(#28) hungeek válasza Elrood (#25) üzenetére


hungeek
senior tag

ha a RIAA tovább folytatja ténykedését 3adszorra is feltörik a weblapjuk!
BSA meg egy nagy kalap szar, nem is tőlük félek, az Artisjus már veszélyesebb
(amúgy beszéltem Náksi-val e-mailben akinek az albuma miatt bezárták az Mp3portal-t és abszolút nem ő intézte így a dolgokat, a köcsög kiadók azok keverik a szart, de most mondom nekik is 150 CD TELI MP3-AL ÉS NY*LJÁK KI A S*GGEMET!)

(#29) hungeek


hungeek
senior tag

elkezdtük szétoffolni a topikot :)

(#30) twollah válasza hungeek (#27) üzenetére


twollah
nagyúr

Ha 24 oran belul torolted a letoltott albumokat akkor, hogy irtad ki azokat CDre?

(#31) hungeek válasza twollah (#30) üzenetére


hungeek
senior tag

ez mind mind CD-RW :))

(#32) DonLeo válasza hungeek (#28) üzenetére


DonLeo
senior tag

Amúgy ki vagy mi az az Artisjus? Ismerős ez a név, hallottam, v. láttam valahol. Ez egy emberke neve???
:)

''Ez nem sörhas, hanem a szexgép üzemanyagtartálya.''

(#33) localhost válasza DonLeo (#32) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Én inkább itt keresném: [L]http://www.artisjus.hu/[/L] :D
Csak Ők ne keressenek engem! :(

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#34) DonLeo


DonLeo
senior tag

Amúgy nekem megy 1 db mp3 számom van kb. 10-20 ezer példányban! :D
Ja és azt a számot is mi írtuk számítógépen a haverommal...
;]

''Ez nem sörhas, hanem a szexgép üzemanyagtartálya.''

(#35) zrubi


zrubi
senior tag

Képzeljétek én is találkoztam egy elyen 'rohadó' CD-vel :)
Ami viszont érdekes, hogy a Plextor CDRW meg simán leolvasta. Pedig legalább egy gombostűfejnyi nagyságú folt van rajta...

Ami viszont jobban zaklat, hogy mi van ha egyszer csak elkezdenek rohadni a backup CD-im?? :O

Zárjam karanténba? :P

zrubi.hu

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Mitől ''rohad'' a cd-k teteje? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.