Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#27371) BRIKLY


BRIKLY
veterán

van egy asus 90-ér tásákval, c-60-as 1GHz procival,egy másik
asus 100-ér E450 es procival,4gb rammalés egy lenovo g 575
szintén e450-el 100-ér.

minden 2 év gari

(#27375) BRIKLY válasza Borote (#27372) üzenetére


BRIKLY
veterán

De jó az A512 csak nem találok Szolnokon.

van még HP 650 B820-al 90-ér, vagy lenovo G570 B800-al 90-ér.

(#27377) BRIKLY válasza Tikakukac (#27376) üzenetére


BRIKLY
veterán

elég masszívnak tűnt az a HP, a lenovonak meg fényes a kijelzője +ocsmány a billentyűzete

1 bolt van még közel,azt megnézem és segítsetek ezek közül választani.

[ Szerkesztve ]

(#27383) Bozso68 válasza BRIKLY (#27382) üzenetére


Bozso68
senior tag

Ha rám hallgatsz, felbuszozol Pestre a Lenovo-ért, és ma meg is lesz.
Számodra ennyiért per pillanat ez a best-buy. 85K +utazás szerintem alatta marad a keretnek.
De ehhez gyorsan kell döntened.

[ Szerkesztve ]

(#27385) AxBattler válasza BRIKLY (#27384) üzenetére


AxBattler
félisten

A durcáskodást jobb, ha nem erőlteted: ha elcseszted az időbeosztásodat, vagy ha nem hallgatsz a tanácsadókra, az a Te problémád, de akár tetszik, akár nem, az a legjobb megoldás, amit Bozso86 írt.

A legkisebb rossz meg az a Lenovo G570 - szerintem!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#27391) zolee3000


zolee3000
tag

Sziasztok!

Fényképész édesapámnak szeretnék notebookot venni - munkára és nem otthoni használatra, ebben szeretném a segítségeteket tanácsotokat kérni.

(1) 150-190 ezer Ft van rá.
(2) 15,6"-os matt kijelző
(3) A tömege nem szempont.
(4) Felhasználási kör: Photoshop minden mennyiségben (sok kép, sok réteg), sok apró fájl kezelése, multitasking + az alap (MS Office alkalmazások, internet, levelezés, kevés p2p letöltés). Játék NEM lesz.
(5) A megbízhatóság és a teljesítmény is fontos, de szvsz ebben az árkategóriában azzal kell beérni, ami van.
(6) Win 8 előny, de nem feltétel (Win7-et apám nem szereti).
(7) min. 500 GB-os HDD és min. 4 GB RAM (a több nyilván előny).
(8) Különleges óhaj-sóhaj nincs (bár FireWire port jó lenne, de azt még egyik gépen sem találtam).
(9) Eddig ezt néztem ki: Lenovo B590AB Black 59-352432 Vélemény? (A VGA tudom gyenge, de szvsz elegendő, amúgy jól felszerelt gépnek tartom ennyi pénzért és úgy hallottam a Lenovo supportja is jó.)
(10) A közeljövőben vennének a gépet.

Előre is köszönöm a segítséget!

(#27406) BRIKLY válasza _adaml21_ (#27404) üzenetére


BRIKLY
veterán

tudom,tapogattam a lenovokat,más minőségű az tény. volt g570gh ha jól rémlik gyengébb procival,320-as HDD-vel 90-ért, nem tetszett a billentyűzete sem...ez külsőre is tetszik,és azt leszámítva hogy a kijelzője nem úgy áll,mit ha le lenne csavarozva,hanem pl ha rázom alatta az asztalt akkor billeg kicsit masszív gép.Majdnem megvettem a HP-t.. de nincs rajta numerikus billentyűzet se.. ránéztem erre,na mondom ezt vegye már ki nekem,had tapizzam meg. szép,tetszik.további részleteket később mondok ha érdekel valakit,bár ahogy elnézem bármit mondok,úgyis le van szólva az asus ebben az árban.

ja,és a háztól házig gari sem utolsó dolog..

az akksira azt mondták a boltban hogy formázzam kétszer, kikapcsolva töltsem,és ha tápról használom vegyem ki az akksit. így kell tényleg? :F

[ Szerkesztve ]

(#27408) Tikakukac válasza BRIKLY (#27406) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem le van szólva, csak fos.

Volt egy emlékezetes K53-asuk, tehát az előző modell, és eggyel drágább. Na ott a kijelző szanaszét tépte a gépet, zsanér úgy befeszült és vitte a kasztnit, az alaplapok sorozathibások voltak, mai napig képtelenek haveromét megcsinálni, mert a töltőrésze 2 hetente szétmegy, új alaplappal is. Rászolgáltak. Ezt a konkurencia ennyiből nem csinálja, így ennyi.

Háztól házig gari, az úgy kb. él az összes létező gépre. Igen, a lenovokra is. Ha helyszíni lenne, na akkor már bólogatnék. De hát na.

Formázni. Ómagasságosjóistenke. Érdemes ilyen helyekről vásárolni, ahol az eladók maximálisan dilettánsok, így tuti, hogy értelmes gépet senki sem fog venni a betévedtek közül.
Mivel kb. 7-8 éve alsó hangon nincs olyan akksi forgalomban amit formázni lehetne, így ettől eltekinthetsz. Esetleg resetelni lehetne a mérőt, de ugye ehhez elektronika is kell bele, ami nincs. Meg szoftver, ami nincs. Dugd rá, használd úgy, ahogy van. 2-3 éven belül úgyis meghal, mert nincs rendes vezérlés írva ezekbe az akksikba, a HP-m is megevett 3 év után egy akksit, ezek ilyenek.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#27430) BRIKLY válasza Tikakukac (#27428) üzenetére


BRIKLY
veterán

Épp az ilyen hozzászólásaid miatt tapogattam egy 170k-s lenovo-t..
De tudod mit,ez itt az utolsó hozzászólásom,majd ha panaszom lesz a gépre Te leszel az első,akivel közlöm,hogy igazad volt el kellett volna mennem Pestre egy használt gépért..

(#27433) surgyi válasza Chaser (#27424) üzenetére


surgyi
senior tag

Nem szeretnék vitát kelteni, de akkor az elmondottak, a garanciás ügyintézés "legaljáról", az agyon magasztalt Lenovo IdeaPad-okra is igazak! ;]

(#27439) B-L-A-C-K válasza Kiki18 (#27436) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Én a Lenovo Y500-aast, vagy Y580-ast ajánlanám erre a célra. Itt normális áron meg is tudjátok venni! i7-es procival lenne videóvágásra a legjobb, de ahogy nézem 250 ezerbe nem fog beleférni sehol sem.

M3xx: Beperelni???

Mint írtad elmondták nincs benne, azaz tudtad, illetve szintén elmondtad hogy nem kapnak ilyet, végül kaptak, de nem értem ennek mi köze a bepereléshez :F

[ Szerkesztve ]

(#27455) surgyi válasza Chaser (#27435) üzenetére


surgyi
senior tag

Rendben, ez oké is. De ezek szerint, ha mondjuk a Laptopszalontól veszek egy Lenovo-t Interneten keresztül, és valami baja lesz, akkor vigyem vissza a legközelebbi boltjukba? Nem hajtanak el, arra hivatkozva, hogy hívjam a "Call Centert", majd ők intézkednek? Végül is ha át is veszik az ügyintézés feladatát, akkor is kikerül Lengyelbe a gép, és ugyanúgy érvényes rá amit leírtál nemrég, (Visszaküldik javítatlanul, szétbarmolják, stb) vagy rosszul gondolom? :R

(#27456) don pardon válasza don pardon (#27349) üzenetére


don pardon
aktív tag

Elmentem az Alleeban lévő Best Bye-ba körülnézni, meg leginkább megnézni milyen is az a lenovo g580ah. Hát nekem nagyon nem jött be a kinézete, tudom nem ezért veszünk gépet, de ha már ennyi pénzt rászánok azért nézzen ki normálisan :B.

No mindegy, még lehet e mellett döntök, max jól eldugom az asztal alá. A kérdésem az, hogy találtam egy samsung gépet ami egész jónak néz ki, mit gondoltok róla: Samsung NP355V5C ?

Ha 5 perc múlva nem jövök vissza, várjanak tovább! - by Ace Ventura

(#27469) #25906944


#25906944
törölt tag

Üdv!

Laptop vásárlás előtt állok. 140-150 körül keresek gépet.

Pár kritérium, ami "fontos":

- intel proci. Legalább i3
- 6GB ram (de 4GB a minimum - és bővíthető legyen)
- 650+ winyó (nem kell SSD - ha akarok úgyis tetetek bele)
- használható videokártya. (700Mhz+ GPU) Lehetőleg dedikált, de elég erős integrált is ok.
- 15" - 17"-os méret. Fényes vagy matt, mindegy.
- NORMÁL MÉRETŰ ENTER. A kis "csík" ENTER-től a hideg ráz.

Márkák, amiket előnyben részesítek:
- Samsung
- Lenovo
- Dell
- HP

Mire használnám?
- Win7
- Photoshop cs2 legalább menjen döcögéstelenül
- nem "TÚL" gépigényes játékok akadálymentes futtatása.

Bármilyen megoldás érdekel.

Előre is köszi!

(#27471) B-L-A-C-K válasza #25906944 (#27469) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ha a kis "csík" enter-be beletörődsz, akkor ez az egyik legjobb választás:

Lenovo G580: (Intel® Core™ i3-2348M Processzor / 6GB / 1TB / NVIDIA GeForce GT 635M / DOS / Sötétbarna)

nash2: Oké, sok sikert, ne haragudj de nincs kedvem ezzel foglalkozni tovább, teljesen valótlan dolognak tartom hogy ebből pert nyerj.

[ Szerkesztve ]

(#27472) piRate_nEx válasza nash2 (#27470) üzenetére


piRate_nEx
aktív tag

Nem az a kérdés, hogy neki honnan lenne ellen-bizonyítéka, hanem hogy neked honnan lenne bizonyítékod! Igazold nekem, hogy ő azt mondta neked, nem lesz világítós billentyűzettel.

Mellesleg rendelj inkább egyet...még olcsóbban kijössz, mintha pereltetsz. (lol)

B-L-A-C-K: Szerintem ő a külföldi enterre gondolt, ami vízszintes "csík". :D A Lenovo G580-nak rendes magyar stílusú, bár vékonyabb, mint a normál.

[ Szerkesztve ]

The glass is already broken.

(#27487) Dhampir válasza don pardon (#27456) üzenetére


Dhampir
félisten

Ezzel a procival a Lenovonak is illett volna hasonló kiszerelésű gépet behoznia a Z585 szériával, de helyette csak az alját kaptuk.

Üdítő kivétel e tekintetben a Samsung és az Acer hozzáállása, akik komolyan vették a magyar piacot is.

Matt kijelző!

[ Szerkesztve ]

(#27493) zolee3000 válasza Tikakukac (#27401) üzenetére


zolee3000
tag

HP ProBook 4540s C4Z18EA
Erről mi a véleményed?
Árban kicsit kívül van az eredetileg belőtt kereten, viszont anyagminőséget, kialakítást tekintve biztos jobb a fent említett Lenovo-nál.

(#27496) zolee3000


zolee3000
tag

Fényképésznek Photoshopos gépnek, nem játékra (a kritériumokról bővebben itt) két modellt néztem ki:

Lenovo B590AB Black 59-352432
HP ProBook 4540s C4Z18EA

Érdekelne, mi a véleményetek róluk, illetve, hogy melyiket ajánlanátok inkább. (Az ár szempontjából inkább a Lenovo felé hajlanék, viszont a HP minősége miatt talán bevállalnám a plusz költséget.)

[ Szerkesztve ]

(#27505) KBear válasza don pardon (#27456) üzenetére


KBear
tag

Szia,
úgy látom, eddig nem kaptál választ. Én nagyon hasonló cipőben járok, a g580 és az NP350 között vacillálok, vacilláltam sokáig, ami külsőleg megegyezi az NP355-el, a belső felszereltség persze más. Megnéztem mind a két gépet kívülről és nekem határozottan tetszik a levovo is, dizájnra és minőségben is. Végül azért döntöttem/döntök (még nem fizettem ki) a samsung mellett, mert hasonló konfigurációval valamennyivel olcsóbban jutok hozzá, meg végül előnyként könyveltem el a matt kijelzőjét is (sokáig ebben is bizonytalankodtam :B)

Néhány napja én azt a verdiktet kaptam a guruktól, hogy talán inkább a lenovo, de a samuval sem lövök nagyon mellé. Élőben látva a két gépet - de használatba még nem véve egyiket sem - én is ezt tudom neked mondani.
Minőségben nagyjából rendben vannak, kategóriájukban az okés szintet hozzák. Felsőbb kategóriával úgy sem érdemes hasonlítgatni őket, bár ennyi pénzért már lehet találsz jobb minőséget képviselő masinát is (nekem a z500-at ajánlották ilyen árban)

Józan fejjel a külsőnek kellene utolsónak lenni egy notebook vásárlásánál, de ezzel én is úgy vagyok, ha már ennyi pénzt költök valamire, akkor legyen olyan, hogy szeressek ránézni, jó érzés fogjon el, ha elé telepedek.
Ez alapján azt mondom nyugodtan vedd meg a 355-öst.

Az még fontos, hogy annyira nem értek a dologhoz, hogy az ebbe szerelt AMD konfigurációt minősíteni tudjam, esetleg más konfiggal felelősen összehasonlítani neked, ezt majd a guruk megmondják, de én is néztem ilyen belsejű gépet, izgalmasnak is tűnt ez a dupla GPU-s megoldás, volt, aki ajánlotta is nekem, de végül számomra az jött le, hogy arra amire én használom majd a notit, bőven elég az általam választott specifikáció is, ami azért jó néhány 10k-val olcsóbb, ugyanebben a házban (még egy betervezett SSD upgrade-el is).

Ha már valami lényeges a döntésnél, hogy amire te használnád, ahhoz ad-e többet ez a proci-vga kombo, ehhez képest a kinézete a gépnek azért szerintem is másodlagos. :)

XBOX (360, ONE) gamertag: KBear2112

(#27509) Dhampir válasza nash2 (#27492) üzenetére


Dhampir
félisten

Inkább egy Dell Inspiron vagy egy Lenovo, ha nem üzleti minőség kell.

(#27512) ADAM1337


ADAM1337
nagyúr

Lenovo IdeaPad Y570 erről mi a vélemény ?
i3 2350M
4gb ram
500gb hdd
gt 555M 2gb

150ezerért tudnám.

UAG Metropolis LT MagSafe Apple iPhone 15 Pro Max tok eladó

(#27513) AxBattler válasza ADAM1337 (#27512) üzenetére


AxBattler
félisten

Annyiért már van új Dell Inpiron 5520.

Szerk.:
Hopp, ezt most vettem észre! Jó vétel!
Lenovo Thinkpad Edge E535, Trinity-vel, HD7670M-mel, Win8-cal 158k !!! :Y :C

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#27516) Dhampir válasza Pocok256 (#27514) üzenetére


Dhampir
félisten

1 év garancia, kösz! :(

158.923 Ft-ért 2 év garanciával, de oprendszer nélkül kapható a Lenovo Ideapad Z585A.

[ Szerkesztve ]

(#27521) kacsip


kacsip
tag

Hello
Érdeklődnék, hogy van-e tapasztalata bárkinek is erről a termékről?
Lenovo Y500-as laptop, az alap, i5ös processzorral?

(#27522) #25906944 válasza Dhampir (#27520) üzenetére


#25906944
törölt tag

Nyilván a GT635 jobb, de pont ez a kérdésem, hogy megér e 50k-val többet a Lenovo?
Jobb video, +2GB ram, +250GB tárhely

[ Szerkesztve ]

(#27523) Dhampir válasza #25906944 (#27522) üzenetére


Dhampir
félisten

Jókora árkülönbség, nekem annyit nem érne meg a Lenovo.

Ha nem akarsz játszani vele, akkor a Fujitsu A512 már csak anyagminősége miatt is jobb vétel. Egyszerűbb játékokra ez is megfelelő.

(#27539) ADAM1337 válasza krisz95 (#27538) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Lenovo IdeaPad G580AH

UAG Metropolis LT MagSafe Apple iPhone 15 Pro Max tok eladó

(#27541) _adaml21_ válasza krisz95 (#27538) üzenetére


_adaml21_
őstag

Ezek közül a második, a Lenovo a nyerő.

(#27549) surgyi


surgyi
senior tag

Tegnap nézegettem laptopokat és nyomogattam is őket, vizsgálva az anyaghasználatot, bill. alátámasztást. Megmondom őszintén, nagyon favorit volt nálam a hardvere, és a 3 év Dell garancia mellett az Inspiron 3521 (Intel Core i3-3217U 1.8GHz processzor, 4GB RAM, 500GB HDD, AMD Radeon HD 7670M 1GB VGA) 128K-ért, egészen eddig. Viszont bennem, a "gagyi műanyag bazár" kategóriát keltette. A kijelző alját a zsanérok között a felíratnál megnyomva, eszméletlen módon hajlott, igaz a többi model/márka is valamelyest, de ez nagyon. Alatta a domború részt, szintén borzasztóan be lehetett hajlítani. Sőt valahogy az egész mintás felülete nem nyerte el tetszésem. Az érintőpad két gombja körül pedig simán be lehet látni az alaplapra...ez már milyen?
Viszont a "nagytesók" 5520 és 5521 már igen, sokkal esztétikusabbak és ellenállóbb kiépítésűek.

Viszont a nagy favorit a Lenovo G580AH lett, az valami csoda. Nagyon szép, esztétikus az egész készülék, és a fém csuklótámasz... nagyon egyben van a gép így rövidke szemrevételezés után. Valóban egy ár/teljesítmény bajnok laptop, ebben az árszintben verhetetlen anyaghasználattal! /csak az a fránya Lengyel gariztatás ne lenne/

(#27552) Chaser válasza Kreash (#27550) üzenetére


Chaser
titán

Minden mai gépben LED-es kijelző van, egy gond letudva. Ha valamennyire játszani akar akkor lenovo G580 125-ért pentiummal, GT635-tel.
Gyakorlatilag LED-es kijelző pedig egy notebookban sincs, csak LED háttér világítású LCD TFT panelek vannak. Az OLED még odébb van. Amiket LED-ként reklámoznak notik, tv-k, parasztvakítás. Egyigazi OLED tv min. fél milla ha van is.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#27564) Nixon18


Nixon18
senior tag

Srácok! Tudnátok nekem segíteni? Láttam ma egy Lenovo TP-t, de nem volt időm normálisan megvizsgálni, csak rápillantottam. Viszont megakadt a szemem azon, hogy a vastagsága a Macbook air-ekkel vetekedik. A kijelzője 14-15" körül lehetett és persze megvolt az elmaradhatatlan pöcökegér.

(#27566) B-L-A-C-K válasza Nixon18 (#27564) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Örülök hogy megosztottad velünk az élménybeszámolódat, de mit kellene segítenünk ezzel kapcsolatban?

Vagy az lenne a kérdés melyik ez a típus? Ha igen szerintem a Lenovo ThinkPad X1-re gondoltál...

(#27571) btudos válasza Dhampir (#27570) üzenetére


btudos
veterán

Lenovo ThinkPad X200 ;] Viccet félretéve ha jól tudom egy HP Pavilion DV5-öt hajt az X200 mellett, vélhetően annak van elég jó hangzása, mivel multimédiás gépnek született.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#27586) madamka3


madamka3
csendes tag

Sziasztok egy fontos kérdéssel fordulnák hozzátok, azért ide írok mert ti javasoltátok nekem ezt a laptopot is ami most van, az írásokból következtetve elég jól értetek a dolgokhoz.
Szóval van nekem egy Lenovo G580GH laptopom Intel pentium b960 procival.
Ezen szeretnék egy kicsit fejleszteni: vegyek bele egy i5-ös procit, ezt néztem
http://www.arukereso.hu/processzor-c3139/intel/core-i5-3320m-2-6ghz-socket-g2-p104149583/
Azért gondoltam erre mert az ezzel a procival szerelt laposok kb 200 fölött kezdődnek, a Leneovóban pedig szerintem elég jó videókari van(gt630m), így kapnák egy ütős gépet, meg mondjuk még 4gb ramot dobnák mellé a gépbe.( csak ez kb 75000Ft lenne)
Vagy vegyek a gépbe egy 120gb-os ssd-t (Pl samsung 840) amivel elvileg elég szép gyorsulást lehet elérni.
(ez kb 24000 Ft lenn) Szóval a kérdésem az lenne hogy melyikkel járnák jobban, van-e értelme kicserélni a procit?

(#27597) Chaser válasza Borote (#27596) üzenetére


Chaser
titán

De, kell hozzá egy előző rendszer. És volt olyan lenovo amit VUP-pal adtak el OEM-ként hirdetve.
Nem mondom, hogy ediginél.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#27665) Szepi1979 válasza Borote (#27663) üzenetére


Szepi1979
senior tag

Gyakran vagdalkóznak itt emberek hogy ez a gyártó rossz, melegszik stb. Lehet még igaz is de ez egy nesze semmi fogd meg jól információ. Ha valaki ilyeneket ír jó lenne pontos típust megadni vagy szériaszámot, illetve a problémát is pontosítani, illetve ha a szervízben megoldották akkor az okot is. Az kevés hogy ez meg az szar mert. Ha melegszik nem bizos hogy a hardver a szar lehet Kínában péntek volt ( vagy vasárnap ) és kevesebb pasta került a cpu- ra. Ez egyedi probléma, ezér nem biztos el kell meszelni egy típust.

Ráértem tegnap és eltöltöttem egy órát az MM-ben a laptop soron. Amik szilárdnak tűntek és a billentyűzetük is jónak azok: 5520, 7720, g580, fujitsuk.
Amik még elég jól összeakottnak azok az asus k lapik, billentyűzet már felemás
Egész jó billentyűzet, nem annyira masszív testet találtam a samsung 3 esetében
3521 elég szörnyűnek tűnt, nyeklett meg a billentyűzete se volt megnyerő
Pacardok meg Acerek nagyon felemások.

Samu 5 series egész tetszetős de ultrabooknak nehéz, kijelzőt kicsit előre húzva és elengedve 3 centit remegett előre hátra. Series 7 nagyon korrekt, könnyű, bill.

Lenovo x201 műanyag palmrest, süpped, x202 fém nagyon masszív.

Haveroknak az aláhúzottakat fogom ajánlani.

[ Szerkesztve ]

“ nem kell mindig nyerni “

(#27667) B-L-A-C-K válasza Szepi1979 (#27665) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ez nem mind1ikre igaz de pl Lenovo Y570-nél is ez volt, elég normális hűtése, de vásárlástól pár hónap után eltűnik a paszta alóla mert a gyárban nem voltak képesek egy minőségi normálisat rákenni...

[ Szerkesztve ]

(#27669) Tim82 válasza Szepi1979 (#27665) üzenetére


Tim82
nagyúr

Lenovo x201 műanyag palmrest, süpped, x202 fém nagyon masszív.

A Lenovo Thinkpad X201 több, mint másfél éve kifutott, úgyhogy nehezen hiszem, hogy az MM-ben lenne még belőle, X202 pedig nincsen (X220 esetleg? bár az is kifutófélben van, mivel egy ideje itt az X230). A Lenovo más termékvonalán meg nincs X-es széria.

Dhampir: használtban jóval régebbi Thinkpad-ek is kaphatóak, ettől mégsem lesznek a Media Markt-ban mostanában kiállítva és most erről van szó. :)

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#27672) Szepi1979 válasza Tim82 (#27669) üzenetére


Szepi1979
senior tag

Valóban. Asus x202, x201. Elnézést a pontatlanságért. Na ebből vannak a félreértések. MM-be ilyen kategóriájú Lenovo sztem sose volt és sose lesz.

“ nem kell mindig nyerni “

(#27687) petyus_


petyus_
senior tag

Épp unokatestvérem 3 hónapos ASUS X55 gépéről írok. Hát valami borzalom. A billentyűzet baloldala fel van emelkedve (caps locktól a K beűtig van rajta egy domb), ha nyomkodom, akkor visszamegy a helyére, tehát azt hiszem elég sokat elmond a minőségéről. A kijelzőnek meg van egy 4-5 cm.es holtjátéka.

De ami e legjobban idegesít, hogy nem tudom kikapcsolni a touch-padot. Pedig mintha lenne rajta egy ilyen gomb (FN+F9), de nem működik. És ezután jutott eszembe, hogy a többi gép ez hogy van megoldva? Nekem egy Lenovo n500am van, azon egy gombbal simán ki lehet kapcsolni, d pl bnőm régebbi Ispirion gépén nem tudom. Tehát azért ez általánosságban megoldott? Mert kb 99%ban rendes egérrel használnám a gépet (most A532, vagy használt Latitude között vacilálok)

(#27694) jolti05 válasza Tikakukac (#27693) üzenetére


jolti05
őstag

Az SSD egy igen jó ötlet.
Ezt a lenovot a barátosnőm biztosan nem vette volna meg, mert nem látta volna a 630M vagy hasonló feliratot :)
Egyébként a Samsung Np370 egy SSD-vel mennyire bánna jól mondjuk egy Metre2033-mal, vagy egy Hitman Absolution-nel?

Az "esesdé" ugye a 2,5-ös vinyó helyére megy?

[ Szerkesztve ]

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#27743) runner 125 válasza pero19910606 (#27741) üzenetére


runner 125
nagyúr

Lenovo G580, vagy esetleg Series 3, de nagy a gyanúm, h sem a sima, sem a madaras teszkóban nincs ezekből, csak a legalja.

kacsip

Miért ragaszkodsz a MM-hoz?

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#27775) Chaser válasza FireLord (#27773) üzenetére


Chaser
titán

Lenovo y580

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#27776) B-L-A-C-K válasza FireLord (#27773) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

+1 Lenovo Y580, vagy Lenovo Y500

(#27781) Bozso68 válasza FireLord (#27773) üzenetére


Bozso68
senior tag

Lenovo Y500

(#27788) belec_95


belec_95
csendes tag

(1) Maximális keretösszeg Ft-ban?
140-150k (500 EUR)
(2) Kijelző mérete, felbontása, fényes, matt?
14-15,6-ra gondoltam, örülnék mattnak.
(3) Notebook súlya?
Lényegtelen, persze minnél kevesebb, annál jobb.
(4) Felhasználási kör (játék, munka stb…)?
Alap felhasználás (intenet, p2p, filmnézés) és zeneszerkesztés( Fl Studio - i3 elég neki).
(5) Mi a fontosabb számodra, a megbízhatóság vagy a teljesítmény?
Megbízhatóság.
(6) Operációs rendszerrel, ha igen milyennel vagy FreeDOS-al kéred?
FreeDOS
(7) Tárhely (HDD) és memória (RAM) mennyisége?
HDD min 500Gb (ha a gép többi paramétere jó, akkor elég a 320 is), RAM 4Gb.
(8) Egyéb kívánság (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
Dsub port.
(9) Eddig kinézett notebookok, linkeld be a boltot (Ez azért fontos, mert ha jót választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresni)
HP ProBook 4540s:i3 3110M, RAM: 2Gb(ez bőviteni kell), HDD:320Gb, iHD4000 és 2 év garancia. Ez nálunk Szerbiában több helyen is 450 EUR körül van (130-135k HUF) és ezt elég jó ajánlatnak tartom. Gondoltam még a Fujitsu A532-re és a Lenovo S300-S400-ra is i3mal.(Lenovoban nincs, Dsub és nem tudom mire elég az az 1,4Ghz, de megtetszett a desing)
(10) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
E hónap vége, következő eleje.

(#27794) glukonon


glukonon
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget kérnék, hogy barátnőm milyen lapost vegyen magának.
Eddig a kiesettek között van a lenovo g580 - csúnya barna - és a furcsa, csúnya piros fujitsu lh532.
A célok a következőek lennének:
- max 140K
- lehetőleg színes/fehér
- 14-15" minél könnyebb
- win nem kell
- 500 giga, vagy több
- 4 giga memória, vagy több
- lehetőleg dedikált vga
- minél több usb
A vásárlás még a hónapban esedékes.
Előre is köszi!

(#27803) zsuzsi0106


zsuzsi0106
csendes tag

Sziasztok!

Notebook vásárlás előtt állok. Kb. 200.000 forint értékben gondolkoztam (+-20.000), leginkább Lenovo vagy Acer.
Ezeken gondolkoztam:
[link]
Ha az akció keretén belül sikerülne megvenni, akkor esetleg ezt:
[link] :U
De ha valaki tudna esetleg ajánlani jobbat (ár-érték arányban), azt megköszönném. :))

A válaszokat előre is köszönöm.
Zsuzsi

(#27828) btudos válasza trisztan94 (#27827) üzenetére


btudos
veterán

Lenovo IdeaPad G580AH, vagy Dell Inspiron 5520

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.