Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#174420) Kbali válasza stigma (#174415) üzenetére


Kbali
nagyúr

A G5 Elitebook-ok hajlamosak enni az akksit, azt inkább ne. De ott van a hirdetésben, hogy kategóriában kivel versenyez: Lenovo Thinkpad T480 ,T490, DELL Latitude 7490 7400 alternatíva - ezek már 8-as generációs procival vannak, trükközés nélkül win11 kompatibilisek.

(#174423) stigma válasza Kbali (#174422) üzenetére


stigma
addikt

Ok, köszi. :R
Ti vagytok a szakik, bocs ha válaszodra kérdéseel felelek. :DDD
Lenovora rálesek, mert itt is van aprón többfajta garis/használt + jóállapotú T480/T490

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#174425) adabra


adabra
senior tag

Sziasztok!

Az elmúlt 15 évben Thinkpad T sorozatú notebookokat használtam/használok munkára. (T61, T420s, T470s). Napi 8-10 óra használat, minden nap hurcolom; irodában, asztalnál, fotelben, ágyban, kocsiban, szóval kb. mindenhol.

Lassan esedékes egy csere, de a Lenovo nagyon elszállt az árakkal. Alternatív megoldásokat keresek, de nincs tapasztalatom a többi gyártó termékeivel.
Számomra fontos, hogy a billentyűzeten legyenek önálló PgUp/PgDown/Home/End billentyűk, de egyre kevesebb ilyen létezik. (Excel használat és program írás során sokat segít, hogy nem kell még az Fn gombbal szenvedni.)Továbbá az USB Type-C töltéshez és dokkolhatósághoz is ragaszkodok.

HP Elitebook 840 G9 , 845 G9 és a Fujitsu U7411 vagy U7412 is megugorja ezeket a nem túl nagy elvárásokat, sőt még a Fujitsu E5412 és Fujitsu E5412A is. A 12-es végűek még nem kaphatók itthon (Szlovákiában már igen).
Nagyjából 1.4 kg a felső határ, a mostani gép is ekkora tömegű.

Kérdésem, hogy minőségben/megbízhatóságban produktivitásban ezek hogyan viszonyulnak a Thinkpad T szériához?
Otthoni memória bővítés garanciavesztéssel jár?
A billentyűzet nagy visszalépés a Lenovohoz képest?

Nem kell erőmű (i5 vagy Ryzen 5 bőven elég), a hangtalan működés és az akkumulátoros üzemidő fontosabb. Jól sejtem, hogy ebből a szempontból az AMD jobb választás?

Egyébként a Lenovo minőségétől sincs láncorgazmusom (T61: folyamatos zsanér problémák, gyenge betekintési szögek, alacsony hangerő, T420s: zsanér + repedező ház, gyenge akku, T470s: púposodó akku + trágya hangszórók, ...)
Köszi

(#174434) Lj23 válasza Pyttawrx (#174412) üzenetére


Lj23
csendes tag

Köszi, és ollie-nak is :R

Alapvetően úgy indultam, hogy jó lenne Lenovo, de én is azt gondolom, hogy a 2 proci közötti különbség miatt megéri az ASUS. Ugyanezzel az i5-össel csak 300k környékén találok Thinkbook G2-t, ami irreális felárnak tűnik.

(#174440) Csaby2021


Csaby2021
tag

Sziasztok azt szeretném megkérdezni hogy ezek közül laptopok közül az adott CPU-val szerintetek melyik a leghűvösebb ?
Lenovo Thinkpad L14 4500u
Lenovo Thinkpad E14 Gen 2 4500u
Lenovo Thinkpad e14 gen 3 5500u
Lenovo Thinkpad T14 4650u
Lenovo Thinkpad t495 3700u
Lenovo Thinkpad E 495 3700u

[ Szerkesztve ]

(#174442) xXxian


xXxian
senior tag

Sziasztok,

Én meg az alábbi 5 közül szeretnék jól választani. Otthoni felhasználás, esetleg kis fotó szerkesztés, nem igazán hordoznánk. Vásárlás jó lenne minél hamarabb, de nem égetően sürgős. 250k alatt jó lenne megúszni. Min 8GB ram, játék nem jellemző. AMD vonalat nem ismerem, ezért Intel.

LENOVO IdeaPad 5 82FG017JHV Szürke laptop (15,6" FHD/Core i5/8GB/256 GB SSD/Intel Iris XE/Win11HS) 240k [link]

LENOVO IdeaPad Flex 5 82HS00DBHV Szürke 2in1 eszköz (14" FHD Touch/Core i3/8GB/256 GB SSD/Win10H) 230k [link]

LENOVO IdeaPad 5 82FG018DHV Szürke laptop (15,6" FHD/Core i3/8GB/256 GB SSD/Win11HS) 205k [link]

MSI Modern 15 A11MU 9S7-155266-661 Szürke laptop (15,6" FHD/Core i3/8GB/512 GB SSD/Win10H) 175k [link]

HP Pavilion x360 396N7EA Ezüst 2in1 eszköz (15,6" FHD Touch + Digital Pen/Core i3/8GB/256 GB SSD/Win11H) 268k [link]

Melyik lehet a bestbuy?

[ Szerkesztve ]

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#174444) Norbi.Sz


Norbi.Sz
senior tag

A két notebook közül melyiket érné meg inkább megvenni? Játékra nem lenne használva, így nem biztos, hogy előny a GTX 1650Ti...
Csak film, netezés, irodai munkára kellene. Esetleg más miatt jobb lehet a Dell G5??? Jobb a hűtése?

Dell G5 5500 vs Lenovo Thinkpad L15 G2

Notebook: Lenovo ThinkPad T61 - Desktop: AMD FX-8320 Eight-Core

(#174463) carlo válasza SeniorTilla (#174447) üzenetére


carlo
csendes tag

Szia!
Üzleti gépet pl. Lenovo Thinkpad, Dell Latitude, HP Elitebook érdemes venni egyszerű otthoni felhasználásra szimplán azért mert sokkal tartósabb és megbízhatóbb vagy felesleges túlköltekezés, hiszen nincs nagy igénybevételnek kitéve?
Egyébként ha jól tudom a Latitude 3- as és 5 -ös sorozat sima műanyag, így kicsit elbizonytalanodtam a tartósságát illetőleg...

(#174467) carlo válasza SeniorTilla (#174465) üzenetére


carlo
csendes tag

Nem vonom kétségbe amit írtál, bizonyára igazad van, viszont a példáddal egy kicsit vitatkoznék: a Skoda és a BMW nyilván élményben ég és föld, megbízhatóságban már azért nem vagyok biztos.
Mi az az belépő szint az üzleti gépek világába, ami már minőségi alkatrészekből áll, pl. egy Probook?
Pyttawrx kolléga néhány hete már kicsit "helyemre próbált tenni" amikor a melegedésről érdeklődtem, de nekem a Lenovo E és T szériái kicsit "radiátornak" érződnek, pedig erősen gondolkodok irányukba.

(#174478) Pyttawrx válasza pusi1981 (#174476) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Nem.

Kérlek olvasd el a Téma összefoglaló-t ! Köszi.

!!! ASUS VivoBook, ASUS X és nevezetlen sorozat, Lenovo Ideapad 3-as sorozat a Lenovo V15 és más V-s, KERÜLENDŐ!!!!

[ Szerkesztve ]

(#174481) xXxian válasza Pyttawrx (#174478) üzenetére


xXxian
senior tag

Szia,

Lenovo V15-ről ezt írja a gyártó:

"A laptop megbízhatóságának és tartósságának vizsgálata nyolc szélsőséges körülmény alapján történt: ütésvizsgálat; rezgésvizsgálat; a rendszerbe szerelt billentyűzet vizsgálata; a zsanér élettartam-vizsgálata; a ventilátor üzembiztossági vizsgálata; a burkolat kopásvizsgálata; üzemihőmérséklet-vizsgálat és nyomáspróba. A gép bármilyen körülményre fel van készítve, amelyet a vállalkozása támaszthat."

Ez elég jól hangzik - már amennyiben valós. Mi szól a tipus ellene Mi az ami miatt nem ajánlott?

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#174482) xXxian válasza Dhampir (#174475) üzenetére


xXxian
senior tag

Szia, köszönöm!

De nem ragaszkodom ehhez, viszont a MM vásárlás jó lenne, ezt nem emeltem ki. A többi közül melyiket javasolnád és miért?

LENOVO IdeaPad 5 82FG017JHV Szürke laptop (15,6" FHD/Core i5/8GB/256 GB SSD/Intel Iris XE/Win11HS) 240k [link]
LENOVO IdeaPad Flex 5 82HS00DBHV Szürke 2in1 eszköz (14" FHD Touch/Core i3/8GB/256 GB SSD/Win10H) 230k [link]
LENOVO IdeaPad 5 82FG018DHV Szürke laptop (15,6" FHD/Core i3/8GB/256 GB SSD/Win11HS) 205k [link]
MSI Modern 15 A11MU 9S7-155266-661 Szürke laptop (15,6" FHD/Core i3/8GB/512 GB SSD/Win10H) 175k [link]

[ Szerkesztve ]

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#174493) xXxian


xXxian
senior tag

Lenovo ThinkBook 15 G2 ITL - szabad ilyet venni?

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#174507) r6man123


r6man123
senior tag

Az emag akciós laptopok mennyire jó vétele?
Acer Aspire 7 A715-42G-R45B 15,6''
vagy
Lenovo IdeaPad 4G 14Q8C05 82KE0011HV

(#174530) Jion válasza Pyttawrx (#174512) üzenetére


Jion
friss újonc

Alapvetően én is ezeket nézegettem leginkább (acer , mondjuk én digiprime-on arról vélmény , hogy megbízhatóak-e ? )
14-15,6" alapvetően nem lényeges, súly sem annyira, de lehetőleg 2 kg alatti.
[link]
Ezt a HP-t is néztem de itt a 250 nit elég zavaró lehet (sajátom is 300 nit és sokszor alig látok valamit ellenfényben, ez még rosszabb lehet)
[link]
Amiket még néztem Asus, Lenovo de arra sokan panaszkodnak.

[ Szerkesztve ]

(#174539) Csigavair


Csigavair
tag

Sziasztok!

Tegnap a bf akcióban rendeltem 2 notit de nem tudom melyiket válasszam...

Lenovo IdeaPad 5 15ALC05 15.6" FullHD laptop, AMD Ryzen 5 5500U, 8GB, 512GB SSD, AMD Radeon Graphics

Ez az egyik, ami miatt hezitálok, hogy nem lehet ramot bővíteni...

A másik ez:

HP 15s-eq2008nh 15.6" FullHD AG IPS 250 nits laptop, AMD Ryzen5 5500U HC, 8GB, 256GB PCIe SSD, Radeon RX Vega 7, Windows 11

Erről meg sok rosszat olvastam minőséget illetőleg. Mindkettő 180k...

Köszi a segítséget előre is. :R

(#174540) mathgery


mathgery
aktív tag

Sziasztok!
Édesanyámnak, otthoni felhasználásra, kevés cipeléssel, böngészés, szövegszerkesztés, youtube, ez megfelelne?
[link]Lenovo ThinkBook 15 G2
Köszönöm előre is a választ! :R

(#174571) Eraah


Eraah
tag

Sziasztok!

Egy ismerősömnek segítenék vásárlásban.

1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Következő 1-3 hónap
2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
400-600 ezer Ft. A 600 már nagyon lélektani határ, de ebben az ársávban több javasolt gépre is ránéznénk.
3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Játszani szeretne.
4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
FullHD. A részletesség játékfüggő. Multi gamekkel játszik Dota, Lol, Apex, Warzone 1-2 stb. Mondjuk azt, hogy egy újabb (1-2 éves) cím is fusson el med-high 1080-ban 40-60 FPS-el. Talán az még reális elvárás lehet.
5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
IPS és TN is jó én az IPS-t javasoltam neki. A méret inkább nagyobb 17 col.
6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Nem lesz utazás közben használva.
7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Windows lesz rajta.
8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
SSD legyen mindenképpen. 16 GB úgy gondolom elkél manapság minimum játékra szánt Laptop esetében is.
9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Új

Elsőre a Lenovo legion 5-el szemezett, de gondoltam megkérdezem a tapasztaltabb embereket.

A fenti kritériumok mellett, melyik gépek javasoltak és melyek kerülendők?

Köszi szépen a válaszokat! :U
Üdv,
Ati

(#174591) mathgery válasza mathgery (#174390) üzenetére


mathgery
aktív tag

Sziasztok!
Sajnos nem kaptam választ a táblázatos kitöltésemre.
Most "csak" tanácsot kérnék melyik legyen:
MSI Modern 15 A11MU]
Lenovo ThinkBook 15 G2

Vagy esetleg még a táblázatban megadott paraméterekre valami 200.000 Ftig?

Köszönöm előre is!

(#174621) cselt


cselt
senior tag

Sziasztok!

Korábban már kértem itt tanácsot és kaptam is, de még nem sikerült pontosan kiválasztani a megfelelő gépet.
Lenovo Thinkpad P sorozatot nézegetem és az lenne a kérdésem, hogy vajon a 1260P procis 14"-os verzió ([link]) mennyire rúg labdába egy 12700H-s procival szerelt 15,6"-ossal ([link])?

Elsődleges szempont a teljesítmény lenne (fejlesztés), de azért tetszene a kisebb méret és ezáltal a hordozhatóbb gép.

(#174659) Elektrosokk


Elektrosokk
addikt

Sziasztok.

Ajéndék lenne egy Hölgynek,
Kis PS, lightroom egyéb dolgok, külső monitorral használná.

Lenovo Ideapad 3 82KU005HHV 15,6", AMD Ryzen 5

Lenovo Ideapad 3 15,6", Intel i5 11th

mit gondoltok melyik ideálisabb a kettő közül? :R

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#174689) hódmaci válasza hódmaci (#174623) üzenetére


hódmaci
senior tag

Sziasztok!
Szétnéztem és kicsit az összefoglalóban és növeltem a keretet.
Mit ajánlanátok ezek közül?:

HP Pavilion; Acer Aspire 5; Lenovo Ideapad 5; HP Probook 4sorozat

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#174695) szolyakf


szolyakf
újonc

Sziasztok!
5 évvel ezelőtt, egyetem kezdetekor vettem egy Lenovo i7-es laptopot. Akkoriban kolis voltam, gamelni jó volt, cserébe elég nehéz darab. Mostanra már töltő nélkül nem akar működni, SSD tavaly lett bele téve, hajlamos túl is melegedni.
Kockulni már nem kellene, tanításra már annál inkább. Hamarosan megkapom a diplomámat, és tanítás mellé elengedhetetlen egy biztos társ. Ajánlott újat venni, ha igen milyet? Vagy csak cseréljek aksit benne, és kalap kabát? Én alapból M1-es Macbookra gondoltam, sokan ajánlották.

(#174722) carlo


carlo
csendes tag

Sziasztok!
Ajánlott gépek listáján nem szerepel a Lenovo Thinkpad T szériája, ami az üzleti gépek egyik legjobbjaként emlegetett a köztudatban.
Mi ennek azoka, esetleg mégsem annyira jó mint a híre?

(#174734) rolend89


rolend89
csendes tag

Sziasztok! Tanácsotokat kérem új laptop vásárlása miatt. Előre is köszönöm segítségeteket.
1. Mikor lenne esedékes a vásárlás? Inkább idén, de maximum jövő év január.
2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit) Maximum 400e HUF.
3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén) PLC programozás és 3D géptervezés + 1db HDMI monitorral.
4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? Nem játszanék vele.
5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? Kijelző méret minimum 15,6" legyen. A többire nem tudom a konkrét választ.
6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Csak terepi munka esetén hordoznám...ritkán.
7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) Nem feltétlenül szükséges, telepítek Windows-t magam.
8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége? Minimum 512 M2. NVMe SSD, RAM 16Gb DDR4 3200Hz, de inkább DDR5 lehetne.
9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…) Nincs spec igényem. A márka eldöntésében vagyok a legtanácstalanabb. Dell-t és Lenovo-t ajánlanak ismerősök. Viszont, ASUS TUF Dash F15 is jónak látom. Szóval ez is a gondom.
10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) Új gép.

(#174736) bluyoo válasza Kbali (#174733) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hát több oldalról lenne jó.
Elsőnek is a feleségem a fotelben ..... :D
Idősebbik fiú jövőre már az iskolában is használják a tabletet. bár itt nem tudom mennyre aktívan.
Utána egy PictoVerb nevű program amit a feleségem munka/tanulás közben is gyorsan meg tud nyitni, ha a gyermeknek szüksége van rá. Később erre lesz egy külön tablet.
Az esti "ütemterv" :DDD pedig megköveteli a fogmosás, wc, esti mese előtti kedvenc rajzfilmek nézését.
Mivel hárman vannak és természetesem mindenki mást nézne .....
Szóval hanyagolható, de akkor a keretünket kell csökkenteni a tablet miatt.
Ésszerűnek tűnik olyan készüléket nézni ami ezt is tudja.
A méretben már a 13,3 -asokat, alig használtakat is nézegettem ...
HP Pavilion x360
HP Spectre X360
HP ENVY
Dell Inspiron 5400
Dell Inspiron 7506
Lenovo IdeaPad Flex

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#174741) Lori82 válasza cs.zs. (#174725) üzenetére


Lori82
senior tag

Szia,köszönöm szépen a válaszod. A gép nem lesz hosszabb távokon hordozva,csak iskola és otthon 30-40 perc Budapesten belül. Buszon szerintem nem is fogja használni,csak a hordozhatóság miatt gondoltam ,hogy ne legyen agyon nehéz.A kijelző mérethez viszont ragaszkodnának. 15-16 .Milyen márkákban(értem itt pl : Lenovo,Asus,Acer) érdemes gondolkozni illetve mi az amit kerülni kell?

(#174751) cs.zs. válasza S-eye (#174750) üzenetére


cs.zs.
addikt

i5-11 procival tesztelték, ami nyilván erősebb, és nyilván többet is eszik. Max fényerőn közel 5 órát ment nekik, levett fényerővel 5 és felet.
Ez kb az átlag realitás,

ezért javasoltam inkább az i3-at, vagy a Ryzen 5000-U szériát, azzal ez több lehet. De nem csak ezzel a Lenovo laptoppal, hanem úgy általában véve ezeket keresgéld!

...itt kérem mindenki!

(#174772) Pyttawrx válasza carlo (#174770) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Serial megmutat mindent a lenovo oldalon, ha kiadják.

(#174776) #57171968 válasza carlo (#174770) üzenetére


#57171968
törölt tag

Lenovo-nál a sorozatszámot nézi a szerviz, nem kell számla, garlevél meg nincs. A garancia abban az országban érvényes, ahol forgalmazzák az adott gépet.

(#174794) chatran válasza Pyttawrx (#174793) üzenetére


chatran
őstag

Kb 2 éve vett egy t420-ast, ami mára azt mondja elviselhetetlenül belassult. Ahelyett kellene valami a fenti ársávban, használtat már nem akar mert a Lenovo nem jött be. Tudnátok ajánlani valamit?

(#174796) chatran válasza Pyttawrx (#174795) üzenetére


chatran
őstag

Lenovo T420; i5-2520M;6GB RAM;320GB HDD;intel HD 3000 int. VGA a vas, Win10-zel. Sajna nincs nálam így nem tudok hibakeresést meg teljesítmény ellenőrzést nézegetni rajta.

Ha maradunk az eredeti kérdésemnél, mit tudnátok ajánlani a megadott ársávban? Köszi!

(#174805) cs.zs. válasza Pyttawrx (#174804) üzenetére


cs.zs.
addikt

A háza/váza kemény, fémnek tűnő, robusztus. Az élek határozottak, precízek, nincs mozgás, nincs lógás, tisztára űrtechnika.
Amikor lezárod, mágnesesen összecuppan, felnyitáskor érződik, ahogy elengedi a mágnes.
Ha aluminium, ahogy írják egy tesztben, akkor még külön mágneseket is be kellett rakni ebbe a szuperlapos házba? (a kijelző körül nagyon keskeny kávák vannak, tehát hová?)
Nem semmi...
Nagyon minőséginek tűnik.

"...It’s constructed of machined aluminum, and it exhibits zero bending or flexing in the lid, keyboard deck, or chassis bottom. It’s built so solidly that the military certification testing that Asus applies seems superfluous — the ZenBook 14X OLED is easily as robust as the best out there, including the XPS 13 and the Spectre x360 14..."

Enyém nov.17-i vásárlás, 2 hete zúzom. Az utolsó centig megéri az árát.

Mi sokat utazunk (Intercity vonatok). A családunkban 4 db általános 15,6" laptop volt, ami vonatozáskor is probléma, mert a szűk üléssorok között nem fér el, nem lehet rendesen kinyitni sem, illetve az egyébként is sok cucc között, akár a kitömött hátizsákban nem mindegy a méret sem, és a súly sem. A 4 db Laptopból már 3 el lett adva, kicsire cserélve, már csak 1 db Legion hirdeti otthon a korábbi méreteket.

a képen:
ASUS ROG FLOW X13: (1,32kg + töltő 0,4kg)
Zenbook 14X OLED
Lenovo Legion 15,6"


Ezért kérdezzük mindenkitől, lesz-e hordozva, út közben lesz-e használva. Távolsági busz, vonat, repülő, mert ott szűkös a hely, és egyszerűen nem fér el.

A Lenovo Legion súlya szólóban, és töltővel:


És az ASUS ZENBOOK 14X OLED:


...itt kérem mindenki!

(#174808) hepibáb


hepibáb
tag

Sziasztok!
Laptopot vennék, amit kinéztem eddig : Lenovo Legion 5 82JM000PHV és ASUS ROG Strix G713RM-KH087 és MSI Katana GF66 12UGS 9S7-158332-249. Ezek közül melyiket éri meg megvenni? Vagy ilyen árban van esetleg vmi hasonló jó alternatíva ár-érték arányban? Köszönöm

(#174809) cs.zs. válasza hepibáb (#174808) üzenetére


cs.zs.
addikt

Mindenképpen 17" érdekelne?
Az általad írt Lenovo cikkszám egy 17" modellt jelent, 11.gen Intellel, RTX3060 GPU-val.
570.000 Ft-tól elérhető, de 20.000 Ft-tal kevesebbért már 12.gen Intellel is vehetsz 3060-as Legiont, igaz, csak 15,6".

??

...itt kérem mindenki!

(#174812) rolend89


rolend89
csendes tag

Sziasztok! Sajna még nem kaptam iránymutatást itt a korábbi hozzászólásomra. Kérlek benneteket hozzáértők, hogy véleményezzétek a kiválasztott típusú gépeket. Előre is köszönöm, ha válaszoltok.
ASUS TUF DASH F15 (2022) FX517 (FX517ZE-HN043)
Lenovo Legion 5 82.........
Dell G15 5511
Utóbbi kettő 11. generációs i5 és RTX 3050/3050Ti

(#174895) ViZion


ViZion
félisten

Sziasztok! Gyermekemnek nézek laptopot.
1. Mikor lenne esedékes a vásárlás? 1 hónapon belül
2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit) 100 k alatt
3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén) excel, filmnézés, powerpoint, tanulás
4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? nem játékra
5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? 14-15", lehetőleg fHD, de kompromisszumképes vagyok...
6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Utazik, de iskolában és otthon használja, szal. akku idő nem fontos, nem baj, ha könnyű...
7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) suli miatt sajnos winfos, de meglepem linuxal is ;]
8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége? SSD mindenképp, 256 vagy több GB, ram 8 GB vagy több, sajnos ennyi már a bekapcsoláshoz is kell.
9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…) világítós magyar bill. nem lenne hátrány, de ebből tudunk engedni. Matricázás nem baj, szal. DE, HU is lehet. Jó zsanérok, sokat lesz nyitogatva. Gari jó lenne, nyugodtabb lennék.
10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) ennyibe inkább egy jobb használt, mint egy szerény új, szerintem.

Néztem egy Ultrabook Full HD Lenovo Thinkpad T460touch (érintős is) Core I5-6300U 4x3GHZ 16GB Ram 256SSD gépet, nem fiatal, de kb. ez lenne ami megfelelne. Csak nem vagyok jártas ezekben, inkább kérdezek.
Köszönöm! :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#174896) Dan-szan


Dan-szan
senior tag

Sziasztok!
A családban laptopvásárláshoz kérnék segítséget,javaslatokat.
1. Mikor lenne esedékes a vásárlás? amint megvan az ajánlat már vesszük is
2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit) 150-200k
3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén) filmnézés, tanulás, böngészés
4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? lesz játék de csak ennyi : League of legends
5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? 15,6 FHD, IPS
6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Minimálisan, csak házon belül
7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) Windows,de lehet op nélkül is
8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége? SSD minimum 256Gb , ram 8 GB , később cserélhetőek ha szűk lesz
9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…) világítós magyar billentyűzet előny, de át is tudjuk matricázni ha kell
10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) Ha belefér természetesen új, de garanciás használt is szóba jöhet

Saját tippek : Acer, másik Acer, Lenovo, és még egy Lenovo

Köszönöm.

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#174915) cs.zs. válasza makayp (#174911) üzenetére


cs.zs.
addikt

Szia,
szerencsére 500.000 Ft körül már van miből válogatni, ráadásul a jobbakból.

Ha kifejezetten munkáról van szó, és esetleg több monitorról, a sok csatlakozó neked is jól jöhet, kitűnő munkagép az ASUS Expertbook B1 B1500, jól bővíthető, sokféle variáns érhető el belőle, nem kell kompromisszumokat kötnöd, itt van egy jól felszerelt erős példány.

Ezért az összegért már el lehet indulni a legújabb, legfrissebb DDR5 gépek irányába is, a legerősebb Intel (12.gen), és AMD (6000 szériás) procikkal.

Lenovo ThinkBook 16 G4, DDR5-4800, i5-12.gen

Lenovo Ideapad 5 Pro, 16" 2560x1600 kijelző, DDR5-6400 ram (!!), és még relatív olcsó is

Lenovo Ideapad 5 Pro, 16", DDR5-4800, i7-12700H (!) valamivel drágábban

És ne felejtsük ki a szemkényeztető/kápráztató ASUS Vivobook PRO 15 családot,
szintén DDR5 ramokkal, Ryzen 6000 procikkal, RTX dedikált GPU-val (!),
itt van belőle egy csinos darab

Csatlakozók számában nyilván egyik sem veszi fel a harcot az Asus Expertbook-kal, de nem kell aggódni, mert aprócska USB-HUB-okkal minden csatlakozó rendelkezésedre áll.

Almás gépekben nem vagyok otthon, hátha valaki referál azügyben is.

...itt kérem mindenki!

(#174921) SeniorTilla válasza makayp (#174911) üzenetére


SeniorTilla
veterán

A Lenovo Ideapad vonalat és a többi gagyit, amit ajánlottak, felejtsd el. Egy HP Elitebook, vagy Probook (ide irodai munkára az is jó), vagy Lenovo Thinkpad ami kell neked. 5 kilóért ne vegyél konzumer gépet könyvelési feladatra, hanem üzleti modellt.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#174922) cs.zs. válasza Kbali (#174919) üzenetére


cs.zs.
addikt

Túl pesszimista vagy.
Hát nem édesmindegy, hogy ki a szervize, ha 3 év garival megveszed?

2020 nyarán egy 14" Dell Inspironban állt meg a venti, visszament MySoft-ba, tökre nem érdekel ki volt a szervize, kicserélték ingyen, 1 héten belül a ventit, mindenki boldog volt.

2021 nyarán egy törésbiztosított Lenovo Ideapadunk esett le az asztalról, visszament edigitalba, édesmindegy ki volt a szervize, mert a Lenovo nem tudott (!!) magyar palmrestet szállítani hozzá, visszakaptuk a vételárat. (30 napot meg kellett várni)

Múlt hónapban pedig egy Asus TUF-ban döglött meg a dedikált GPU (i5-10300H+1660Ti 6GB), visszavittük a Mediamarktba, megintcsak tökre nem érdekel hogy ők hová küldték, 1 hét múlva visszakaptuk megjavítva (alaplap kicserélve, ráadásul az ASUS csak i7-10750H+1660Ti alaplapot tudott adni, és nem kellett felárat fizetni).

5 év alatt nekünk ez a 3 garis esetünk volt, és fogalmam sincs hogy a TMX-ben jártak-e a gépeink - mert nem érdekel, nem azon múlik, hanem a vezérképviseleten, hogy van alkatrészük, vagy nincs. Lenovonak nem volt.

...itt kérem mindenki!

(#174923) SeniorTilla válasza cs.zs. (#174922) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Nagyon nem mindegy ki a szerviz. Te magad írod, hogy a lenovo nem tudta biztosítani az alkatrészt, és 30 napig nem volt gép. Ez komoly felhasználásnál megengedhetetlen. Nem is tudom mit akartál írni ezzel a kommenttel, hiszen saját magadat cáfoltad meg...

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#174924) kivlov válasza #57171968 (#174918) üzenetére


kivlov
aktív tag

Mire gondolsz hogy semmi infó nincs róla? Van itthon hivatalos store és ismerem a márkát már egy ideje régebben is voltak jó termékei és nem volt baj velük.

Sokkal több gondom van lenovo gépekkel, pedig régen szerettem de már 2-3 év és kuka.

Egy halom gép van amiről itthon nincs infó mert nem is kerül kis hazánkba forgalomba mert a térképen se vagyunk rajta.

Igen vannak gyártók akik képesek gyártani hasonló minőségben de kb ugyanazért az árért amivel szemben pedig messze alulmaradnak mind teljesítmény mind akkuidőben egy machez képest és akkor máris nem ér annyit a termék számomra.

Most itt a 3-400 -as árkategóriában keresgélek ahol az Asus Vivoobook és a Huawei is játszik és viszonylag jó legyen a minőségérzete.
Ne gey nyeklő nyakló vacak legyen mint pl az LG Gram 16 ami mindenben megfelelne csak vicc kézbe véve azért az árért meg pláne...

Igen nekem is Thinkpad-eim voltak tudom mi a minőség ami ma már ezekbe a drága gépekben sincs meg sajnos az új thinkpadek fele annyi ideig sem bírják mint a régiek hiába 1 millás az árcédula, ezért sem akarok ennyit rászánni már.

(#174928) SeniorTilla válasza cs.zs. (#174926) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Szerintem PONT a szerviz az, aki a gyártóval kapcsolatban van, ezért a TMX egy rakás ... ezt tudjuk. Na ez a baj. Lenovo vonalból csak a Thinkpad az, amit rendesen szervizelnek, mert azt más cégek csinálják.

Egyébként a HP simán szervizeli most is a gépeket (én ugye ezen a vonalon mozgok), a pandémiás őrület alatt voltak fennakadások, de általánosságban nézve még egy sima HP 15s-t is simán javítottak vagy cseréltek ha gond volt, nem tapasztaltam alkatrészhiányt.

A TMX nem ez a szint.

Ez nem a Lenovo hibája, mert a renew lenovo konzumer gépeket, amiket évekig árultam, simán szervizelték gond nélkül, csak nem a TMX-hez kellett küldeni. Erről lebeszéltem az ügyfeleimet is, és olyan történeteket hallottam olyanoktól akik mégis hozzájuk küldték, hogy megérne egy külön topicot.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#174958) kispx válasza Bib (#174957) üzenetére


kispx
addikt

82H8008WHV - Eredetileg 8 GB memóriával adja a Lenovo
82H8009AHV - Eredetileg 4 GB memóriával adja a Lenovo, a bolt kicserélte a memória modult egy 8 GB-osra.

(#174969) cs.zs. válasza oreg0503 (#174965) üzenetére


cs.zs.
addikt

DDR4 esetén már hibátlanul, tökéletesen (laptopboltos barátom szerint már a DDR3 is)

Előző laptopjainkban elég sok variációt kipróbáltunk. 3 gyerekes család vagyunk, 4 géppel, mindig visított valaki, hogy több kell, mert valami mindig elfogy. :B

Asus Vivobook S15 S532FL i5-10210U + Geforce MX250, 4GB alaplapi fix DDR4 2666 CL19, és egy db slot, bővíthető 32 GB-ig. Teljesen mindegy volt neki, mit kapott maga mellé, ment. Mindig dual-channel !
Mindössze arra kell figyelni, hogy ugyanolyan (nagy) CL kerüljön mellé, hogy az eredeti frekin menjen. Ha eltérő késleltetésű ramok kerülnek egymás mellé, akkor a memóriavezérlő megkeresi azt a lehető legnagyobb frekit, amin mindketten tudnak működni, közös késleltetéssel. Értsd jól: nagyobb késleltetéssel tud menni egy ram, kisebbel nem. Egy 2666-os CL15-ös ram 2666-on tud menni 17-19-stb késleltetéssel.

Korábbi példák:
(Vivobook) 4GB 2666 CL19 + 8GB 2666 CL15 = 12 GB 2400 MHz CL17 DUAL CHANNEL
(Vivobook) 4GB 2666 CL19 + 16GB 2666 CL19 = 20 GB 2666 CL19, DUAL CHANNEL

Lenovo Ideapad 320-15ICH i5-8300H + GTX1050, szintén alaplapi fix 4GB, + 1 üres slot, bővíthető 32GB-ig. Az alaplapi fix ebben a laptopban csak 2400 MHz, CL17.
4GB 2400 CL17 + 8GB 2666 CL15 = 12 GB 2400 CL17, DUAL CHANNEL
4GB 2400 CL17 + 16GB 2400 CL14 = 20 GB 2133 MHz DUAL CHANNEL, ebben az esetben már nem tudom, milyen késleltetést vettek fel.

Tehát ha meglévő ram mellé keresel párt, akkor ne csak a frekit nézd, hanem a megfelelően nagy késleltetést is (CL). Alacsony késleltetésű (kisebb CL-érték) ramot csak akkor vegyél, ha párban, egymás mellé ugyanolyanok kerülnek be (2 slotos laptopok).

Ezek mellett ott van még a chipek száma, egyoldalas, kétoldalas, 1Rx16 (legolcsóbb), 1Rx8 (közepes), 2Rx8-legjobb, de ezt az átlag hétköznapi ember nem veszi észre. Laborkörülmények között lehet hogy mérhető, de a lényeg hogy DDR4 esetén már mind megy minddel.
(ez a chip-variáció DDR2-nél még gondot okozott, a nem-megfelelő chipekkel be sem indultak a régi gépek, DDR3-nál nincs ilyen tapasztalatom, mert laptopboltos barátom tette bele, én csak átvettem, a DDR4 meg szerencsére mindenevő)

...itt kérem mindenki!

(#174988) ktommy91 válasza Csaby25 (#174983) üzenetére


ktommy91
addikt

Ez arany is ,ezüst is és oled is: [link] Ha 16 éves lány lennék, tuti örülnék neki.

#174987levi1911 : 4 évre ne 4 éves procival szerelt gépet vegyél. Szerintem 8 GB van az alaplapra forrasztva és van még benne +8 GB
VIszont most nézem, hogy a lenovo nem bővíthető, szóval sztornó.

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#174991) levi1911


levi1911
csendes újonc

Köszi a válaszokat!

A Lenovo Ideapad 3 és V15 miért "tiltólistás" az összefoglaló alapján?

(#175016) littlerock válasza Pyttawrx (#175015) üzenetére


littlerock
aktív tag

Uraim!

Szóval, idézem magamat: "Egy véleményt, ellenvetést kérnék:" ... "Anyósnak lenne karácsonyra."

- Idézet az összefoglalóból: "Ímmel-ámmal, legalja, nagyon végső esetben vehető: HP 250 G8"
- Idézet az első válaszból: "Jó döntés, hogy nem ezüst a billentyűzet, idősebbeknek nem előnyös, ugyanakkor a szürke ház nem annyira ujjlenyomatmágnes, jó hogy van oldalsó numpad... kérdés hogy mennyire van jó erőben, kell-e ez a méret, vagy ha esetleg ő maga is aprócska kistestű, akkor a 13-14" jobban áll-e a kezében"

Nem a kinézett laptopot és elképzelést szerettem volna mindenáron alátámasztani, hanem az előzőkhöz hasonló szempontokat szerettem volna látni.
- A sz*r, meg hulladék, meg az üzleti laptop jobb az nem hordoz használható információt.

Tegnap megfogtam, megnéztem a billentyűzetet, és első érzésre hasonlított a 440G5-öm fogására. Amikor kinyitottam, bezártam, nem volt papírhajó érzésem.

(megjegyzés: a 440G5 a PH-n kapott tanácsok alapján lett kiválasztva 2018 végén...)

Ez nem lesz asztalhoz csapva, nem nyitogatja dühösen egy menedzser, nem kell se játék tudás, sem öt prezentáció futtatása egy időben. Se vonat, se repülő... Kanapé, íróasztal, és az életciklusa min. 90%-át ugyanabban a légtérben fogja eltölteni. Inkább 99 - lesz az...

Miért nem jó? Ez a kérdés. Tudom, hogy van nála jobb, több pénzért, de csak új jöhet szóba.
Kevés az i3, vagy a 8Gb ram? - mihez lesz kevés?
Szériahibás, valamelyik alkatrész?- no ez az infó már jól jönne, de legalább 2 év háztól-házig garancia van rá.

A többek által lesajnált Lenovo ideapad g580 8-9 éve üzemel. Volt egy kijelzőcseréje garanciában... Az pedig kapott hideget meleget, sokáig földelés hibás hálózatról ment, ami érezhető volt a burkolat tapintásakor... darabok vannak letörve belőle, meg kuka az aksi...i3 + 8Gb ram...

Szóval, hogy rövidre zárjam: mit jelent a"rossz, ne vedd meg!" ?
a durcás "csajos" válasz: "akkor vedd meg!... " ismét nem lesz megfelelő.

A megtisztelő válaszokat előre is köszönöm.

Magyarok vagyunk, nekünk mindenből a fele elég, az sem baj, ha kétszer annyiba kerül...

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.