Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#171585) ad4m1337


ad4m1337
aktív tag

Sziasztok!

Használt vagy refurbished notebookot keresek, max 200k -ig, de ha 100k körül lenne annak még jobban örülnék :DDD Előző gépem egy Lenovo Z500 volt, 2013 óta nyúztam mostanáig, szóval vigyázok a cuccaimr (anno használtan 85k -ért vettem... :D). Céges gépem egy Dell 5410, ilyesmi minőséget keresek.

Paraméterek:

- Csak Dell, HP vagy Lenovo Thinkpad
- 14"
- Legyen masszív, jó hűtéssel, bírjon ki 6-8 évet átlag használat mellett
- Netezésre, youtube, olvasás, excel, kezdő python programozásra lenne max használva

Köszönöm előre is az ajánlásokat! :C

[ Szerkesztve ]

(#171600) Graphics válasza SeniorTilla (#171595) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Lenovoé, nem? 10-11 éve

[ Szerkesztve ]

-

(#171604) SeniorTilla válasza Graphics (#171603) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Ezeknek általában a minősége nem összevethető egy rendes márkáéval, pl. HP, Lenovo. Sem a gépek technikai szintjén, sem a support szintjén. Én már régen nem foglalkozok ilyenekkel, csak HP-val, de sok-sok éve volt velük tapasztalatom, láttam, hogyan épül fel a kereskedelmi lánv és a garancia kérdése.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#171634) ad4m1337


ad4m1337
aktív tag

Sziasztok!

Melyik budapesti boltnak van a legnagyobb valasztekban kiallitva gepe? Laptop.hu? Media Markt? Foleg Dell Latitude, Lenovo Thinkpad erdekelne.

[ Szerkesztve ]

(#171640) Dhampir válasza Mr.Csizmás (#171629) üzenetére


Dhampir
félisten

Ha Lenovo IdeaPad Gaming 3, akkor már az RTX VGA-kal érdemes megnézni, jelenleg ezzel 309 900 Ft-tól kezdődik az ára:

Árukereső

Persze a Lenovo Legion 5 széria komolyabb ennél.

[ Szerkesztve ]

(#171672) kchris78 válasza pete_21 (#171671) üzenetére


kchris78
veterán

Én envy 14-et vettem. Nem annyira prémium kategóriás, de 11.gen proci, van TB4 / HDMI csatlakozó. Ennyiért Lenovo ThinkPad/etc modell nem jött volna ki csak régebbi cpu. ha nem dobálásra kell akkor ez megfelelő.

(#171678) Kbali válasza Qtya123 (#171674) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ha csak új jöhet szóba, akkor ebben az ársávban, ha találsz, akkor Acer Aspire 3, Swift3, Travelmate sorozat (min. i3 processzorral vagy Ryzen5 sorozat), esetleg akciósan kifoghatsz Lenovo Thinkbook-ot 200 alatt, ill. HP 15 sorozat.

(#171684) fury1337


fury1337
csendes tag

Sziasztok!

2-in-1 laptopot keresek, föként irodai felhasználás + filmezés/netezés felhasználásra.
Ideális esetben 250k körül, max 300.
Ezeket szemeltem ki eddig:

[link] Asus Vivobook Flip

[link] Lenovo Ideapad Flex 5

[link] Lenovo Yoga 7

Melyiket ajánljátok és melyiket nem?

Köszi elöre is!

(#171692) Kbali válasza Csabex (#171689) üzenetére


Kbali
nagyúr

Egy kérdés: a keretbe a dokkolónak is bele kell férnie? Sajna ODD viszont nemigen van már az újabb gépekben, áldozatul estek a vékonyításnak.
Amúgy ha nem fizikai dokkolóra gondolsz, akkor ebben az árkategóriában szinte bármely TB4-es gép jó lehet.
HP Probook G8, Asus Expertbook, Acer Travelmate, Lenovo Thinkpad(Thinkbook), Dell Latitude 5/Vostro 5 sorozat.

[ Szerkesztve ]

(#171693) Kbali válasza fury1337 (#171688) üzenetére


Kbali
nagyúr

Amit lehet nézni: Acer Aspire 5 sorozat, HP 15, Lenovo Thinkbook, Asus Expertbook, Dell Inspiron 5 sorozat, ami belefér a keretbe.

(#171705) Csabex válasza Kbali (#171692) üzenetére


Csabex
őstag

Első sorban köszönöm a válaszokat mindenkinek :R
Nem feltétlen kell a dokkoló árának is beleférnie ha nem ilyen 70 - 80 k-s tétel. Igen, az ODD-t látom, hogy sajnos már teljesen kivezették egyes gyártók, na de az, hogy a LAN-t is vezetik ki lassan, na az már szerintem non - sense, hiszen az kb. örök szabvány, mindig fejlesztenek ezen a téren. Alapvetően fizikai dokkolóra gondoltam, mert az praktikusabb, de szerintem ez a TB4 is élhető, nem egy nagy ördöngösség, csak kérdés mennyire bírja ha sokat használják.
Lenovo vonalat nézegettem egyébként, mert most is az van, de remélem valamit fejlődtek már, vagy kirúgták azt a mérnököt aki kitalálta, hogy egy hdd cseréhez szét kell kapni 70%-ban a laptopot. Akkor kinézek párat az ajánlások alapján és bedobom, hogy mit szóltok hozzá.
Köszönöm még1x :R

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#171707) Kbali válasza Csabex (#171705) üzenetére


Kbali
nagyúr

Az a Lenovo gondolom nem Thinkpad? Ideapad-et véletlenül se!

(#171713) Vebber


Vebber
tag

Alsó kategóriás Lenovo gépekben (i3-1154G4) a processzor cserélhető foglalatban van?
Van lehetőség egy combosabb processzort bele tenni?

[ Szerkesztve ]

(#171715) Vebber válasza Graphics (#171714) üzenetére


Vebber
tag

Köszönöm. Ez nem jó hír. Kaptunk egy ilyennel szerelt Lenovot. Tudom, szuvenyir nyihaha... de ez sajnos nem rakéta.

(#171722) fury1337


fury1337
csendes tag

[link] Ez a Lenovo Yoga 7 megéri az árát?
Esetleg valami más hasonló hardverrel ebben az árkategóriában?

(#171762) Genesist


Genesist
tag

Sziasztok!

Két gépen dilemmázok:

a) HP EliteBook 840 G8 (Intel® Core™ i5 1135G7 2.4GHz, 16 GB RAM, 1T SSD)
b) Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 (Intel® Core™ i5 1135G7 2.4GHz, 16 GB RAM, 1T SSD)

A problémám az, hogy inkább a HP tetszik jobban, azonban ebben a konfigurációban ez a HP gép szinte sehol sem kapható. Legalábbis az ismertebb helyeken. Ez miért lehet? A ThinkPad elérhető. Ti melyiket választanátok? Kitöltöm a kérdéssort is. Ha esetleg a válaszaim alapján van jobb tippetek ezeknél, nagyon szívesen veszem.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? 2 hónapon belül
(2) A gépre szánt összeg forintban? max. 650 000 Ft
(3) Felhasználás? programozás, irodai szoftverek
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? nem használnám játékra
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? 14", 1920x1080, fényes vagy matt (mindegy), IPS
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? naponta, igen
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) semmi
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége? SSD 1T, 16 GB RAM
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…) nincs, legyen meg a ma elvárható alapfelszereltség
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? kizárólag új

Köszönöm szépen!

[ Szerkesztve ]

(#171770) nagynorbi


nagynorbi
aktív tag

Mindenkinek köszönöm az információkat, de tárgytalan lett a Pavilion SSD bővítés kérdése, mert mérgemben vettem egy Lenovo Legion-t.

(#171800) rossitibi


rossitibi
tag

Sziasztok! Mit jelent a lenovo laptopoknál a campus? Jól értelmezem,hogy ez valami iskolai kedvezmény? Van ennek valami hátulütője? Rendelhetek én magánszemélyként ugyanúgy? Előre is köszi!

(#171802) Dhampir válasza rossitibi (#171800) üzenetére


Dhampir
félisten

Esetleg van konkrét linked róla?

Magyarországon hamarjában csupán ezt találtam:

Diák laptopok

Például Németországban a Lenovo Campus kedvezményt igénybe veheti:

- Studierende
- Auszubildende
- Meisterschülerinnen
- Schülerinnen

(#171804) Dhampir válasza rossitibi (#171803) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszönöm szépen a linkeket! (a harmadik link nem jó)

Az első kettő közül az első a Campus kedvezménnyel megáldott gép.

A Lenovo adatlapjaik, ha ez segít a különbségben, de első ránézésre ugyanaz a specifikációjuk, ha jól látom:

20VK0013GE

PDF

20VK007HGE

PDF

[ Szerkesztve ]

(#171805) lord.lakli


lord.lakli
őstag

Sziasztok!

Fejlesztői "mobil" munkaállomás vásárlásán töröm a fejemet. Első sorban web fejlesztés (backend, frontend), SQL futtatás, virtualizáció (linux, android) és mobil fejlesztés lenne a célterület.
Grafikai munka, 3D, VR fejlesztés nem lenne, de kicsi hazánkban nem nagyon van olyan gép, amiben nincs GPU. Kinézett gépek:
- Lenovo ThinkPad P17 G2
- Lenovo ThinkPad X1 Extreme
- Lenovo ThinkPad T15G G2
- HP Zbook Fury/Studio
Mindegyik hardver i7-11800 vagy i9-11950, 32GB RAM, minimum fullHD

Valamelyik gépekkel van tapasztalat? Mit ajánlotok? Köszi.

(#171809) Dhampir válasza rossitibi (#171808) üzenetére


Dhampir
félisten

Az adott bolt illetve a Lenovo helyi képviselete bővebb tájékoztatást adhat róla.

(#171812) uwel94


uwel94
csendes tag

Sziasztok!

All purpose gépet keresek magamnak. A fő használata böngészés, doksi szerkesztés, de néha játszanék rajta, esetleg hobbi videó vágásra vagy programozásra is használnám. Preferált a fém váz illetve a nem túlságosan gamer kinézet illetve a hordozhatóság. Az előző gépemet 7 éve használom (ThinkPad Egde E531), jó lenne ebből is legalább 5 évet kihúzni, szóval legyen rendesen összerakva.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
1-2 héten belül
(2) A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
Max 500e forint
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Irodai programok, böngészés, filmezés, néha játék, hobbi videó vágás, hobbi programozás
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Semmiképp sem cél, hogy full gamer gép legyen. Wither 3, Original Sin 2, Civilization 6, Kingdom come: Deliverance, ilyen régebbi címek jó ha legalább medium beállításokkal futnak. A mobil GPU-kat nézegetve ez kb a GTX 1650 esetleg a GTX 1050 szintje (MX450??)
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Méret: 15,6" (esetleg 14,1")
IPS, FHD
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Vizonylag sok hordozás, de úton nem használom nagyon. Jó lenne 2 kg alatt, de ha nem, nem.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Windows 10/11
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
16 GB RAM legalább
512 GB SSD legalább
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
HDMI legyen
USB-C legyen (Thunderbolt extra)
USB-A legalább 2
Webkamera
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Használt is lehet

Tudom, hogy ez egy viszonylag szűk terület amit keresek, eddig ezeket nézegettem:
- használt Dell XPS 15
- Asus ZenBook Pro 15
- Lenovo ThinkBook 15 g2
- MSI Prestige 15

Van esetleg valakinek tapasztalata az MSI Prestige 15-tel kapcsolatban [link] ? Nekem nagyon szimpatikus, szinte az összes dobozt kipipálja amire szükségem van. Viszont a minősége/tartóssága és az itthoni szervizelhetősége kérdéses számomra.

Illetve ha van egyéb ötlet ami elkerülte a figyelmemet szívesen fogadom!

Köszi a segítséget! :)

(#171829) zsolti75 válasza rossitibi (#171803) üzenetére


zsolti75
senior tag

Nincs különbség a campusos és nem campusos gépek között. Amit linkeltél azoknak más a cikkszámuk. A Lenovo a regisztrált tarároknak és diákoknak ad kedvezményt. A Lenovo oldalán csak regisztáció után be tudsz lépni a campus-os webshopba. Egyéb oldalakon tudsz rendelni, de be fogják kérni a tanár/diák digitális azonosító számodat. Ha van ismerős aki kint tanul, érdemes lehet kihasználni ezt a kedvezményt, főleg szeptemberben szoktak jó árak lenni.

[ Szerkesztve ]

(#171848) Abri


Abri
aktív tag

Sziasztok

Ismerősöm a lányának notebooket szeretne venni. Mit ajánlotok?

ezt a kettőt nézte ki:

[link] ASUS ROG TUF FX506LH-HN004C Notebook
[link] Lenovo IdeaPad Gaming 3 82K2007UHV

1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
- pár héten belül
2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
- max 300e
3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
- sulihoz, grafikusnak tanul
4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
- 15" elég
6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
- nem tudom
7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
- nem fontos
8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
- nem fontos
9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
- nincs
10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
- csak új

(#171868) V60


V60
aktív tag

Sziasztok!

Segítenétek, hogy ez megéri az árát?
Lenovo Notebook eladó! Ryzen 5 3500U 8 GB DDR4 Radeon Vega 8 256GB SSD - HardverApró (hardverapro.hu)

Válaszokat köszönöm :R
Üdv Zola

A bugyi nem a legjobb dolog a világon de közel áll hozzá!!!

(#171871) Csaby2021


Csaby2021
tag

sziasztok azt szeretném kérdezni hogy gyakorlatba menyivel jobb kisebb játékokhoz i5-8350u gpu-ja a i5 7300u gpujátol egy lenovo t480 és egy lenovo t470-ről lenne szó

(#171901) nokia3650365


nokia3650365
aktív tag

Jelenleg egy HP 8570P LG paneles SRGB 97%-os HD+- os 15 ös gépem van.
Sokat tőzsdézek és nem sok opció van hely hiány miatt, szükségem lenne egy nagyobb kijelzős gépre. Csak netezni és kereskedni szoktam, viszont nagyon sokat nézem a kijelzőt, több órát.
Ezek 16-17-es 60hz es kijelzők milyenek, félek, hogy a jelenleginél nem lenne jobb.
DELL 16" matt 1920x1200 (WUXGA) IPS 60HZ
LENOVO LEGION 5 17,3" matt 1920X1080 (FULL HD) IPS 60HZ
HP 470 G7 17.30 1920 x 1080 IPS 60 Hz
Esetleg milyet tudnátok ajánlani ha ezek kukák?
Köszönöm válaszotokat!

(#171975) egykori


egykori
őstag

Szeretnék tanácsot kérni abban, hogy két azonos felszereltségű, tudású és árban is azonos új gép közül melyiket válasszam. Tehát, melyik márka, típus megbízhatóbb hosszútávra tervezve: LENOVO IDEAPAD 3 17 vagy ACER Aspire A317-53G.
9 éve használok munkához egy Dell Inspiront (szervizt, szerelőt nem látott). Nem várom el, hogy a jövőbeni gép is ilyen tartós legyen, de örülnék, ha legalább 5-6 évet kibírna.
Köszönöm. :R

(#171983) Genesist


Genesist
tag

Sziasztok!

Nekem már megvan a két biztos jelöltem, viszont nem tudok dönteni közöttük és megőrülök. :D

- HP EliteBook 840 G8 (Intel® Core™ i5 1135G7, 16 GB RAM, 1T SSD)
- Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 (Intel® Core™ i5 1135G7, 16 GB RAM, 1T SSD)

A HP gép felé a kinézete miatt húzok, nagyon-nagyon tetszik. A Lenovo is szép, viszont afelé inkább a billentyűzet és a megbízhatóság miatt. Most is egy ThinkPad-em van, és soha nem volt vele gond. Ez nem azt jelenti, hogy a HP nem megbízható, de azzal nincs több éves tapasztalatom.

Ti melyiket és miért választanátok? Néhány támpontot szeretnék kérni.

Köszönöm!

(#171985) Pyttawrx válasza Genesist (#171983) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Lenovo-ra szavazok, ha jól látom picit jobb a kijelző benne. :F

(#171986) egykori válasza Pyttawrx (#171976) üzenetére


egykori
őstag

Köszönöm szépen az útbaigazítást, sikerült még inkább elbizonytalanodni.
Ha mást nem is nézek, csak a Dell Inspiront, ami itt hulladék kategória, és nálam 9 éve megy, de még menne is, ha nem avult volna el pl. driverek miatt. Ugyanakkor az Acer Aspire 3 is ide tartozik, a Lenovo IdeaPad 3 is, tehát kerülendő...

Azt hiszem, újra kell tervezni a vásárlást, és emelni kell a szintet.

Köszönöm mégegyszer.

(#171998) Gabor1092


Gabor1092
tag

Sziasztok!

1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Elkövetkezendő hónapokban
2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
300-350 ezer
3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Játék, filmnézés
4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
CS:GO és Football manager szériák
5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15-17 körül, IPS
6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Nagyon ritkán, utazás közben nincs használva
7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Windows
8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
SSD, minimum 256
9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Nincs
10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Igen

Kinéztem néhány gépet, érdekelne a véleményetek, sajnos nagyon elment mellettem ez az ágazat, így kikérném a véleményeteket.

Lenovo IdeaPad Gaming 3 82K2007UHV
Lenovo IdeaPad Gaming 3 82K100LDHV
ASUS ROG STRIX G15 G513IH-HN004
ASUS TUF Gaming A17 FA706IHR-HX019

Segítségeteket előre is köszönöm, üdv!

(#172010) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Sziasztok!

Egy 4.5 éves Dell 7480 utódját keresem. A kijelzője, mérete, tömege tetszett számomra, viszont voltak negatív élmények is (billentyűzet, kétszer kellett alaplapot cserélni, mozgatás-hátlap megnyomás hatására kékhalál, vagy fagyás jelentkezik még mindig).

1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
1-3 hónapon belül

2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
Nettó 400e Huf a keret.

3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Általános használat, fejlesztés (elsősorban Java)

4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Játék nem lesz.

5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Leginkább 14-es méret a szimpatikus, legalább fullHD felbontással és jó minőségű IPS panellel.

6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Többnyire irodában, Type-C dokkolón lesz, de lesz azért menet közben is használva.

7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Windows 10 kellene.

8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
Legalább 256 Gb-os, gyors SSD és legalább 16 Gb RAM. Utóbbiból 24-32 Gb is szóba jöhet, ki lenne használva az is valószínűleg.

9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Legyen rajta Type-C port, trackpoint, Kensington lockkal kiköthető legyen. Webkamera nem annyira szükséges (mostani is le van ragasztva a kezdetektől), mikrofon kellene mindenképpen. Jó hűtés és strapabíró felépítés elvárás szintén.

10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Új és használt is szóba jöhet, de csak számlával és legalább 3, de inkább 4-5 év garanciával.

Mi lenne az ajánlott jelenleg Dell-HP-Lenovo fronton? Esetleg érdemes lenne más márkát is bevenni a körbe?

Előre is köszönöm a válaszokat! :R

[ Szerkesztve ]

(#172012) BigBlackDog válasza SeniorTilla (#172011) üzenetére


BigBlackDog
veterán

:R Akkor jól sejtem, hogy inkább Dell-Lenovo irányban kéne nézelődni, ha a gari is fontos? Ha jól tudom, azoknál bővíthető.

(#172036) pilóta válasza SeniorTilla (#172035) üzenetére


pilóta
nagyúr

Van egy Lenovo X220-am, ami már 10 év körül van, és köszöni jól van :D

Nem találok 3:2-es HP-t, tudnál egy linket vagy pontosabb típust adni?

Aki él és nem boldog, az téved!

(#172055) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Sziasztok!

Láttam az összefoglalóban, hogy az elfogadható kategóriába került, de azért megkérdezném, hogy mi a vélemény ár/érték arányban konkrétan erről az összeállításról?
Lenovo IdeaPad 5 14ALC05 Kék
Természetesen játék és videó szerkesztés nem cél az eszközön.
Közösségi média és egyéb weblapok böngészése, unity alapú játékok használata az, amivel meg kell birkóznia.

Ha van más amivel kiváltható nyitott vagyok, a matt ips kijelző, és a billentyű háttérvilágítás fontos.

Köszönöm!

(#172172) SuPeRHeRoo


SuPeRHeRoo
csendes tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni, a közeljövőben szeretnék új laptopot venni.

1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Nem sürgős, leghamarabb 2-3 hónap múlva.
2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
200-250 ezer forint.
3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Irodai programok napi használatra, egy-két, inkább régebbi játék.
4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Pl. CS:GO, GTA V. Fusson, az a lényeg.
5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Max. 14", full HD, matt, IPS (utóbbi ha belefér a büdzsébe).
6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Talán ez a legsarkalatosabb pont: külföldön élek és sokat utazok, majdnem minden hétvégén viszem magammal, így a súlya is nagyon fontos, és ezért a max 14".
7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Windows
8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
Min. 256GB SSD és min. 8GB RAM.
9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Eddig Lenovo yoga 520-at használtam, méretre/súlyra hasonlót keresnék.
10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Használt is érdekel.

Előre is köszönöm a segítséget, szép estét! :))

[ Szerkesztve ]

(#172173) tsiga18 válasza SeniorTilla (#172148) üzenetére


tsiga18
tag

Szia,

A HP 14s-el kapcsolatban szeretnék kérdezni (láttam az összefoglalót)
Egy Lenovo g580-nak keresem az utódját sok utazásra, hordozásra (ezért kisebb, könnyebb gépeket nézegetem) 200 ezer FT környékén. Főleg ppt, doc szerkesztésre és jegyzetelésre illetve putty-al terminálozva lenne használva, komolyabb dolgokra van nagyobb gépem.
Mennyire vészes az anyaghasználata? Olvastam külföldi teszteket, nem győztek meg a minőségéről. Kerek 200-ért lenne mysoft-tól Ryzen 7-es verzió.

(#172178) vass1024


vass1024
tag

Sziasztok!
Szeretnék laptopot vásárolni átrágtam magam már az összesen ami szóba jöhet és leszűkült egyre, sajnos a többi vagy design vagy specifikáció vagy ár miatt nem jöhet szóba.
[Lenovo IdeaPad 5 82FG00MNHV]
Van valami kifogásolható ezzel a laptoppal kapcsolatban?
Olvastam hogy a Tuchpad nem igazán jó? Csak nem tudom hogy ez mit is akar jelenteni?
Köszi a Válaszokat!

Az emberi agy a világ leggyorsabb számítógépe.

(#172179) vass1024 válasza vass1024 (#172178) üzenetére


vass1024
tag

Amúgy ti melyik helyről vennétek, ami legolcsóbb és megbízható?
[Lenovo IdeaPad 5 82FG00MNHV]

[ Szerkesztve ]

Az emberi agy a világ leggyorsabb számítógépe.

(#172183) SeniorTilla válasza vass1024 (#172181) üzenetére


SeniorTilla
veterán

A Lenovo magyarországi szervize egy katasztrófa. Isten ne adja neked, hogy garanciáztatni kelljen.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#172184) F-ECT$


F-ECT$
titán

Anyukémnak keresek notebookot, mivel az előző már 9 éves(!), és kiszolgálta az idejét. Az egyébként Fujitsu volt, itt lett ajánlva :)

1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Nem sürgős, valamikor 3-4 hónapon belül.
2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
200e Ft-ba jó lenne ha beleférne mindennel együtt.
3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Hobbi, netezés, HBO max / Netflix nézés, böngészőben játszható egyszerű játékok.
4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Pasziánsz, Farmerama. Semmi vga igényes dolog.
5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15-ös méret, full HD felbontás, a többi nem lényeges szempont.
6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Lényegében nem lenne hordozva, otthoni felhasználásra kellene.
7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Windows kellene rá, a Hardveraprón láttam 11e Ft körül kulcsot, ilyet tervezek rátenni.
8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
Min 256 GB SSD, min 8GB ram.
9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Semmi.
10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Főleg új, ha lehet minél hosszabb garanciával (akár vásárolt garancia kiterjesztéssel is.)

A TIR alapján gondolom ezekből kellene választani: Lenovo ThinkBook, DELL Inspiron 5, DELL Vostro 3, DELL Latitude 3, Acer Aspire A3, A5, Acer Swift.

Van esetleg konkrét típus / bolt javaslat? Vagy infó arról, hogy lesz valami nagyobb akció a közeljövőben?

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#172187) Sped


Sped
aktív tag

Az itteni tanácsokat megfogadva pár hete beszereztem egy Lenovo Legion 5 15IMH05 masinát és egyelőre maximálisan meg vagyok vele elégedve. A korábbi Ideapad Z500 után óriási az előrelépés, gyorsaságban, masszivitásban. Egy hozzám közel eső Euronics-ban még volt raktáron bontatlan példány és 0%-os THM-mel el tudtam hozni. Ez csak azért fontos, mert a 340 ezer forintos ára nekem lélektanilag már a határ fölött volt, viszont egy ilyen konstrukcióban ezeken túl lehet lépni és azt láttam érdemes is, mert laptopot nem 1-2 évre vesz az ember, ebbe véleményem szerint érdemes beleölni egy kicsit több pénzt. A felpörgő infláció és mindenféle ellátási zűrzavarok előtt örülök hogy letudtam ezt a vásárlást. :R

[ Szerkesztve ]

IndyCar Series - Real Racing, Real Sport

(#172200) SeniorTilla válasza spyduck (#172196) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Hellóka :)

más lett a profil? :D

A kérdéshez: a windowsos tabletek ennyiért felejtősek, még ha találsz is, baromi lassú lesz, ami égés és időpazarlás a terepen. A Lenovonak volt Yoga tablete billentyűzettel, fiamnak is volt a rajzolós verzió, de vállalhatatlan a sebessége windows-zal. És az még használtban is 100e felett volt bőven.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#172201) btudos válasza Pyttawrx (#172199) üzenetére


btudos
veterán

Szerintem a SIM slot üti ki a lehetséges opciókat, Lenovo pl. csinált különböző tableteket (Helix, aztán X1 Tablet) amik akár jók is lehetnének, de ezekből WWAN modulos verziót találni nem kis kihívás. :(

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#172207) F1DO


F1DO
senior tag

Sziasztok, elolvastam a topic összefoglalót ahol ez szerepel:
!!! ASUS VivoBook, ASUS X és nevezetlen sorozat, Lenovo Ideapad 3-as sorozat a Lenovo V15 és más V-s, KERÜLENDŐ!!!!

- kérdésem, hogy az Asus vivobook miért kerülendő? (S413-as sorozat)

Olyan jó kis gépnek tűnik (fél terrás nvme meghajtó ami mellett plusz 1-el bővíthető, 8GB RAM ugyan alaplapra integrált, de van 1 szabad slot és 16GB-ig fejleszthető, ax-es wifi, 5-ös Bluetooth, a kijelző mint bármelyik másik kategóriájában, a numpad baromi ötletes a touchpadban, jól is néz ki, nem értem 'látatlanban')

[ Szerkesztve ]

(#172215) F1DO


F1DO
senior tag

Hú de jó kis laptopot találtam - hátha valakinek van itt ilyen és tud tapasztalatot mondani -
Lenovo ThinkBook 15 G2 ( ITL )
A procija és VGA-ja nem túl acélos, de kb átlag felhasználásra jó : Intel i3-1115G4
De ezen kívül minden más fasza:
A RAM itt is 8 GB alaplapi, de ezt lehet bővíteni + 32 GB DDR 3200 Mhz-essel! (40 GB a vége!)
+ nvme m.2-vel bővíthető tár, RGB azonos matt kijelző, modern csatlakoztatási portokkal (USB 3 -ebből egy állandó áramforrás lehet, USB-C, Thunderbolt, Bluetooth 5.1, Wifi AX-es), MIL-STD-810H katonai szabványos (ütődés, rázkódás teszt pass), és végre USB C-s a fő tápja is, és természetesen tölthető bármilyen USB-C mobil töltővel is, nincs gond ha nem viszed magaddal még külön a laptop tápját is. Mindez 'bőven' 200e alatt, szerintem ez aztán korrekt a többi laptophoz képest ebben a kategóriában.

(#172241) F1DO válasza SeniorTilla (#172223) üzenetére


F1DO
senior tag

Nos, 1 napja használom a nem sokkal korábban általam kinézett, említett Lenovo 15 G2 ITL-t (I3-as cpu). Átlagos felhasználás, semmi játék! mellett nagyon meggyőzött!

Minden úgy van ahogy előre gondoltam, leírtam - amit hozzá tennék, hogy a kijelzője is tetszik (pl jobb mint a kategóriával feljebb lévő Dell 15 5515-esé, azt néztem élőben is) + a billentyűzet is kiválló (gépelni rajta + 2 fokozatban állítható a háttérvilágítása), az akku gyakorlatban olyan 3-3,5 órás (irodai programban dolgozás + BT, Wifi aktív, letöltés a háttérben megy) - az USB C töltésről pedig annyit - leteszteltem - (emiatt is címeztem Neked ezt a hozzászólást):

'régimódi' USB - A (töltő felöli) és USB - C csatlakozóvégi töltővel / kábellel NEM tölti a laptopot, azonban PD (Power Delivery) szabványt ismerő, ( USB - C / USB - C a mindkét végén kábel + ilyen csatlakozással rendelkező töltőfej - amit minden modernebb mobilhoz, tablethez, stb. adnak ma már) TÖLTI a laptopot is! A leggyengébb ilyen (Apple) 15 Wattos töltőm is képes volt a normál használat mellett 10 perc / 1 % töltésre, szóval ez szerintem simán kimeríti az 'életmentő lehet' lehetőségét olyan laptophoz képest ami nem USB-C tápcsatlakozású.
(teszteltem további Kínából vásárolt, Baseus többportos PD-s töltőkkel és kábelekkel - azokkal is elvárhatóan működik a töltés / üzemelés, ahogy az is, hogy a laptop gyári töltője is tölt mindent ami USB-C-s)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.