Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#167178) bul07 válasza SeniorTilla (#167177) üzenetére


bul07
nagyúr

Mondjuk ez csak részben a processzor hibája
A szoftver meg minden más program fejlesztő hibája is, jó példa erre az én laposom

2014 közepén vettem LENOVO Z510 (Intel Pentium 3550M) [link]
Munkában szabadidőbe böngészésre, videózásra

Két három évig használtam nyugodtan(már ha eltekintünk attól hogy akkumulátor hiba miatt elszállt az alaplap is amit garanciában cseréltek, de az aksit már nem mert 13hónapos volt a gép, és 40e akarták cserélni)
Aztán kevés lett a memória, mert sok ablak megette ami előtte nem volt jellemző
Tettem bele +4GB-ot
Aztán megint pár év nyugalom
És most olyan 5-7hónapja azt tapasztalom hogy a böngésző befagy kicsit néha, youtube 100%-on pörgeti a processzort

Tehát szoftveresen tették elavulttá, nem a gép processzora lett gyengébb hanem a Firefox meg a youtube kér több erőforrást

De ugyan ez van a telefonok esetén is, miért kell több RAM, hát mert az alkalmazás fejlesztők nem ölnek abba energiát hogy RAM használatot optimalizálják, ó hát minek azt többet eszik 5-10% frissítésenként mi van akkor
Aha csak a végén már egy időjárás alkalmazást 100-200MB RAM-ot eszik

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#167192) poweradi válasza Pyttawrx (#167191) üzenetére


poweradi
csendes tag

laptop vásárlásához kérnék segítséget.
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
- ma
(2) A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
- max 450
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
- irodai munka, kevés archicad, multimédia, otthoni felhasználás
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
- játékra nem lenne használva
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
- 15,6 IPS Matt
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
- ritkán
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
- Windows
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
- min 500 GB SSD ; memória min. 8GB ha bővíthető, de inkább 16GB
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
- wifi 6
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
- használt jó állapotú is de nem hinném hogy talàlok wifi 6ost

Szóval itt tartok jelenleg, feleségemnek itt van mellettem a céges probook 650 g5-e de nem vagyok elájulva tőle, nem esik kézre nekem a touchpad-egérklikk kombó sem bár biztos szokás kérdése... persze Lenovo Thinkbookot nem is láttam még nem hogy használtam volna kicsit, hogy milyen. Tetszik a formája pl a thinkpadnak nem, meg az, hogy talán mindene friss hardver.

(#167211) Duran


Duran
tag

Kedves Fórumtársak,

hű társam, Dell laposom feladta a küzdelmet, és sürgősen tehát a napokban muszáj leszek pótolni az esemény által keletkezett űrt..

Mostanság annyira nem követem már a piacot, emiatt fordulnék hozzátok, hátha valakinek van egy jó kis bestbuy ötlete.

Adobe Illustrator / Photoshop, illetve némi játék, konkrétan Age of Empires II Definitive Edition ami néha napján előkerül rajta.

Valami combosabb témában gondolkozom, ami időtálló is. Macintosht nem szeretnék, maradnék a Windowsnál.

Márka terén Dell / Lenovo talán Asus felé hajlok a legjobban, Acer semmiképp nem játszik.

Méretben 17", felbontás elég ha fullHD.

Ramból a fent említett programpáros miatt mindenképp min 8 de inkább a 16Gb lenne optimális.

Processzorból ha jól sejtem mostanság fogyasztás teljesítmény ár arányban talán a piros oldal a szerencsésebb.

Videokártyából jó lenne egy dedikált, ebből viszont inkább a zöldektől valót tudnék elképzelni.

Matt IPS kijelző nem lenne rossz, de nem zárkózom el a TN-től sem, az új panelek meglepően jól teljesítenek a saját tapasztalatim szerint.

Háttértár terén szerintem már nem érdemes 250 gb alatt gondolkozni, tehát inkább a min 500 Gb SSD lenne a franyec, de egy 250Gb SSD + HDD kombótól sem zárkózom el.

A fent leírtak szerinti jó ár érték arányú gépezet érdekelne, kizárólag új, és inkább visszafogottabb dizájnú modellek érdekelnének.

Ti mit választanátok?
Nagyon köszönöm előre is. :R

[ Szerkesztve ]

Töredezettségmentesíteni azért kell, mert a lemezen a forgás szétdobja az adatokat

(#167213) Opa


Opa
tag

Sziasztok!

A következő két laptop típussal kapcsolatban van valakinek összehasonlítható ismerete?
HP PROBOOK 440 G7 (i5-10210U, 8GB RAM , 256GB SSD)
vs
Lenovo ThinkBook 14 IIL (Core i5-1035G1, 8GB RAM, 256GB SSD)

A Probook egy 20assal több, picit gyorsabb a proci.
A ThinkBook-on vajon a hosszú "í" hol van? :F
(Magyar billentyűzetet írnak, de képen nem találtam sehol)

A kijelző/billentyűzet/touchpad triumvirátussal kapcsolatban próbáltam összehasonlítást találni, de nem nagyon sikerült eddig... (Annyit találtam, hogy mind a kettőnek IPS a kijelzője)

Köszi előre is a segítséget! :R

(#167244) Yoyoyo


Yoyoyo
tag

Üdv! Esedékes egy új laptop, ebben kérném a segítségeteket.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? 1-2 hónapon belül
(2) A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit) 300-350e Ft körül
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Általános és munka, valamint néha fotó és videó szerk., tervezés (ritkán) és játék (ez mégritkábban)
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? Nem igazán számít
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15,6", FullHD, IPS, matt (és ha belefér 120+ Hz)
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Néhány hetente lesz csak hordozva, utazás közben nem használom
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) No OS is megfelel, vagy Win10
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége? min. 8GB Ram és 256 SSD, de a cél a 16GB/512BG utólag is bővíthetem
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Ha lehet, a halkabb verziót választanám (legalább netezés közben), jó kijelzővel (sokat számít a 120/144Hz képfrissítés ezeknél a laptopoknál?)
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) Új gép lenne, 3év garival minimum.
Kinézett notik:
Dell Vostro 3500 (i5-1135G7, 16GB, 512GB SSD, Iris Xe, No OS) - 325e
HP Probook 450 G8 ( uaz kb. ) - 360e
Lenovo Legion (R5 4600H, 16GB, 512GB SSD, GeF GTX 1650 Ti 4GB, NO OS) - 360e
- Tudom, az utóbbi gamer, de ha alkalmas a feladatra és időtállóbb, akkor az is szóbajöhet :) Előre is köszönöm a javaslatokat, tapasztalatokat!

(#167263) Djuree


Djuree
félisten

Sziasztok!

Anyumnak akarok laptopot venni, 120k lenne a keret. Milyet ajánlotok ennyiért?

Netezésre kellene főleg, facebook stb. Játék nem lenne rajta.
Winyó legyen minél nagyobb, SSD nem muszáj bele.
Mindenképpen új kellene.
Lenovo volt neki így ez lenne a preferált, de ha van jobb márka ennyiért akkor lehet más is.

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#167280) Kbali válasza Csápájev (#167278) üzenetére


Kbali
nagyúr

A Vostro-nál még mindig előnyös a 3 év helyszíni garancia, amit sem az Asus, sem a Lenovo nem tud ebben a konzumer kategóriában.

(#167326) Repsol600 válasza fordjee (#167325) üzenetére


Repsol600
addikt

Tudom, egy rokomom veszi a lányának ballagásra, úgyhogy mindenkepp csak új jöhet most szóba. :)
Ezt a kettőt néztem ki.

Lenovo IdeaPad 3 15ADA05 15.6" FullHD laptop, AMD Athlon Silver 3050U, 4GB, 128GB SSD, ~130k

Asus VivoBook X415MA-EB273 14" FullHD laptop, Intel Celeron N4020, 4GB, 128GB SSD, ~ 140k

[ Szerkesztve ]

(#167328) Scaletta válasza Repsol600 (#167326) üzenetére


Scaletta
tag

Értékelhetetlen borzalom mindkettő, javaslom ennek az oldalnak a használatát:
https://www.random.org/

A Lenovo a Telemax szerviz miatt talán nagyobb borzadáj.

[ Szerkesztve ]

(#167337) CzDani


CzDani
csendes tag

Üdv, előre is köszi a tippeket. Próbáltam utána olvasni neten meg youtubeon, de igazándiból az EU-ban meg itthon más a helyzet hiéába nézegetem a videókat az amerikai piacról.
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Akár most, de ha lesz valami nagy generációváltás amit érdemes kivárni szóljatok.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
500-600-700k Huf kb a lelki határ, de ha nincs olyan amit keresek ebben az árkategóriában akkor nyilván átgondolom.
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Programozás, zenélés abletonnal és mindenféle cpu nehéz analóg szinti emulátorral. Szeretnék játszani is hébe hóba.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nincs nagy igény, FHD-ban wowozni a minimum.
Esetleg ha kijön valami nem szuper tripla A játék akkor azért megnézném. Mostani benchmarkokat nézve ha a PS4 portolt játékok eldöcögnek 1080p-n és közepesen rajta az nekem már jó.
példának 1080p mondjuk monster hunter world.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15" vagy felette
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Táskában lesz hordozva, nem lényeg annyira, asztali gép helyett amit hétvégente cipelgetek esetleg másik szobába átviszem.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
win10
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
SSD 512 legalább vagy egy TB, 16 giga ram a minimum, jobb ha lehet upgradelni.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Dellt nem akarok, problémáik vannak az audioval.
Valami nagyon bicós CPU-val felszerelt gépet szeretnék zenéléshez és egy közepes videókártyátával játékhoz. Fontos lenne nekem hogy legyen valami normális hűtés a gépen és hogy ergonómiailag is használható kategória legyen. Lenovo ThinkPad szériát szoktam meg leginkább, jó lenne ha nem nyiklene nyaklana. Esetleg ha emellé támogatni tud valami external GPU megoldást ha mégis megjön a kedvem a nagybani játékhoz
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Mindegy, lehet használt is. Nem lenne rossz ha csak bemegyek a boltba és megveszem vagy megrendelem azért.

[ Szerkesztve ]

(#167345) Csápájev válasza Pyttawrx (#167344) üzenetére


Csápájev
őstag

4gb nagyon kevés? Mennyi +4gb ? Egyébként biztos vagy benne,hogy bővíthető?
Van ahol írják,hogy sajnos nem bővíthető a ram, rá vannak forrasztva az alaplapra a modulok ennél a Lenovonál.

(#167383) d3zs0


d3zs0
tag

Sziasztok!

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Tegnap.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
"Netezős" max 300E (ez lehet nagyobb is mint 15,6, azt majd megkapják muterék :D ), amivel játszani is lehet az 500E környéke, tehát inkább az olcsóbbak.
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Elsősorban netezés, programozás, filmnézés. Másodsorban játék majd vmikor.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Jelenleg nincs játék, de nemsokára elindulok FPS vonalon. FHD.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Elsősorban 14", másodsorban 12-15,6". FHD. Matt. Inkább IPS.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Havonta 1-4x, de utazás közben nem lesz használva.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Linux. (openSUSE Tumbleweed, esetleg Fedora).
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
SSD. Min negyed terás, de inkább fél.
Memória min 8GB, de inkább 16.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
CPU csak AMD Ryzen 5/7/9.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Új.

Thinkpad-eken kívűl van bármi, ami ajánlott?
Érdekelne, hogy [ASUS ROG vonalon mi a helyzet a linux támogatással] . Gondolom, ha más miatt nem is, de az nvidia miatt kerülni kéne...

Jelenleg itt tartok:
Netezős: [Lenovo Thinkpad A285]
Ahol játék is lenne: [ASUS ROG STRIX G15 G513IH-HN004] , [ASUS ROG Zephyrus G14 GA401IU-HE212] , [ASUS ROG Zephyrus GA401QE-HZ050C]

Előre is kösz a választ.

(#167396) kid46 válasza kid46 (#167395) üzenetére


kid46
tag

Esetleg macbook air M1 helyette vagy lenovo legion 5 82AU0034HV..?

[ Szerkesztve ]

(#167411) Silverboy válasza sto1911 (#167410) üzenetére


Silverboy
aktív tag

Összefoglaló, idestova több mint 2 éves, frissíteni kell.

Amúgy a gép vehető ajánlott, több generáció után is, de az ár-érték bajnok a Lenovo Legion 5-ös sorozat. (Összerakásilag is a Lenevo kicsit jobb lett).
HP Omen, MSI GE -től.
G3 DELL viszont kerülendő :K

Friss laptop nagyon nehezen, tavalyiak megmaradt készletről. Lassú gyártás, Covid, Bányászat, ésatöbbi.

„Nem lehet csak úgy hiperűrsebességre váltani. Ha nincsenek pontos koordinátáink, a végén még nekimegyünk egy bolygónak vagy egy szupernóvának! Aztán akkor jóccakát!”

(#167418) sto1911 válasza Silverboy (#167411) üzenetére


sto1911
veterán

Errol mi a velemenyetek/tapasztalatotok?
Lenovo Legion 5 Gaming Laptop 15IMH05H with Intel Core i5-10300H processor up to 4.50 GHz, 15.6 ", Full HD, 16GB, 512GB SSD, NVIDIA GeForce GTX 1660 Ti 6GB, Free DOS, Black

(#167434) w.miki válasza AxBattler (#167189) üzenetére


w.miki
veterán

Milyen laptopot vettek végül? Most én ezt nézegetem, jó-e.
Lenovo IdeaPad 3 81W101DPHV

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#167449) TIT


TIT
veterán

Sziasztok!

Pár napon belül lenne esedékes a laptop vagy notebook 80-100 között csak irodai,böngészős gép lenne 4gb elég.512gb tárhely.
Van megbízható márka pl acer,lenovo vagy mindegyik gyártónál van gyenge?

(#167460) dorqa95 válasza dorqa95 (#167397) üzenetére


dorqa95
csendes tag

Sziasztok!
Több heti googlezás és boltokba járás után a következő lista állt össze mint opciók:
- Lenovo YOGA SLIM 7-14IIL05
- Lenovo ThinkPad E14 Gen 2 ITU 20TA0027HV
- Acer Spin 5 SP513-55N-771F (itthon nem kapható 16 GB memóriával)
- Dell Inspiron 7306 7306 FI7WB2

Ezekből melyiket ajánlanátok leginkább a korábbi igények ismeretében?

(#167470) schumi


schumi
aktív tag

sziasztok

szeretnék egy 2in1 gépet, photoshop és sketchbook mellett, youtube és böngészés a cél, játék nem
A keret 300k lenne rá, és jó lenne ha 15" lenne az érintőpanel mérete
95% beltéri használatban lenne
esetleg van-e tippetek mi lenne ajánlott ?

amit én néztem : nálam kettőre szűkült az említett kritériumokat figyelembe véve a mezőny

-LENOVO IDEAPAD FLEX 5 15IIL05 (81X3002CHV)

-HP Pavilion x360 15-DQ1002NC i5-10210U 8 GB RAM 512 GB SSD TOUCH

kettő közül hp több tárhellyel bír, és ha minden igaz annál matt IPS a kifejlző ellenben a Lenovo tűkrözőjével szemben

[ Szerkesztve ]

Ami nehéz, ahhoz kell egy kis idő, a lehetetlenhez valamivel több. . . . . . Impossible is nothing

(#167473) Tompkins


Tompkins
tag

Sziasztok!

Munkához vennék laptop-ot. 14"-est keresek, folyamatosan hordozva lesz.
Most az alábbiak közül választhatok (fix a lista):
- Lenovo T14 i5 16GB 512GB
- Lenovo X1 Carbon G8 i7 16GB 512GB
- Lenovo X1 Yoga G5 i7 16GB 512GB
- HP EliteBook 840 G7
- HP EliteBook x360 1040 G7
- Dell Latitude 7420 i5 16GB 512GB

Teljesítményben mindegyik megfelel, kérdésem, hogy megbízhatóság szempontjából melyiket ajánlanátok? Minimum 3 évre tervezem.
Esetleg van-e olyan extra, amiért érdemes valamelyiket kiemelni (akár pro, akár kontra)?

Köszönöm!

(#167475) Wasquez


Wasquez
senior tag

Sziasztok,
Hp 6730S gépet használok, mindent kimaxoltam már rajta, netezésre tökéletes még, de 3d gépész tervező program már nem az igazi, a cura sliccer meg letérdelteti ezt a gépet.
Szeretnék egy olyan gépet, amin elfutnak ezek a programok de nem dolgozok velük, csak időnként, ezért nem kell a kihegyezett erőmű, hanem elég a már megfelelő erre is kategória.

Amit szeretnék:
Viszonylag jó fényerős kontrasztos kijelző min 15.6
Újabb generációs proci, de nem kell a legújabb.
Legyen takarékos, ne melegedjen.
Csatlakozók terén legyen jól felszerelt, legyen hely benne +HDD beépítésre lehetőség, DVD-hely már megfelel erre egy multibay-el. Nem kell vékony 2 USB- vel bohóckodó design laptop.

Melyik processzor családot érdemes fontolóra venni?
A lélekvesztők felett szeretnék procit. Szerintem i3 lehet ilyen kategória, tipikus netezős gépbe valónak gondolnám.
Dedikált videokártya meg még kérdéses, hogy szükségem lesz e rá? Játszani nem nagyon játszom, a többit meg elviszi talán egy integrált kártya is!?
Melyik gyártó megbízható mostanában, hp, lenovo, asus, dell??

Mindent szeretnék csinálni, de el tudom fogadni a kompromisszumokat, mert nem számít annyira, ha nem megy mint a villám, csak ne is akadozzon.
A mostani P9700-nál gondolom, minden gyorsabb lesz már.
Szóval egy jó igás mindenes kellene.
Az árával meg úgy vagyok, hogy hol érdemes elkezdeni ilyen gépeknél az alsó árat, ahonnan felfelé lehet nézelődni?

PC

(#167518) Eliott


Eliott
tag

SOS

Sziasztok! Egyik barátomnak kellene segítség ÜZLETI kategóriás laptop vásárláshoz. A munkahelyén most kapták a lehetőséget, de gyorsan kellene választani.

(1) Minél előbb, a napokban.
(2) Max. 400k bruttó, egy forinttal sem több.
(3) Laborban dolgozik. Az alap irodai szoftverek mellett kis képszerkesztés, tervező programok (pl. AutoCad), génszerkesztő programok (pl. SnapGene, Pymol), adatbázis kezelés, minimális programozás, statisztikai szoftverek, prezentációk, emailezés, továbbá Netflix, Hbo go, meccsek online streamen.
(4) Játék nem opció.
(5) Preferáltabb a 13,3-14", de a 15,6 sem gond. Minél jobb kijelző.
(6) Sokat lesz hordozva (haza, munkahelyre, meetingre, prezentációkra), de szerintem konkrétan út közben (pl. buszon) nem lenne használva. Az életvitelét ismerve valami tartós fémház kellene, a műanyag gép hamar áldozatul esne.
(7) Csak Windows.
(8) SSD mindenképp, RAM lehetőleg 16GB.
(9) Minél több csatlakozó a széleskörű használat miatt (lemezmeghajtó nem szükséges).
(10) Csak új. Esetleg nagyon jó esetben használt, sok garival, számlával.

+ Magyar nyelvű billentyűzet

"Bárhonnan" megveszi a cég, nincs bolthoz kötve, viszont márkák közül csak Lenovo, Dell vagy HP jöhet szóba.

Tudnátok ajánlani több típust is, hogy lehessen választani? Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Metin2 is the best game ever. Change my mind.

(#167543) m0rd0k


m0rd0k
senior tag

(1) Napokban
(2) 250 000 -350 000
(3) irodai programok,Office,számlázás,böngészés
(4) Játékra nem.
(5) 17",de ahogy láttam inkább 15.6 os a kínálat
(6) Nem nagyon lenne hordozva,útközben nem használnám.
(7) Windows 10-et szeretnék rajta használni,de lehetőleg oprendszer nélkül venném.
(8) 256-512 SSD.8 vagy 16 GB RAM
(9) Teljes értékű billentyűzete legyen,numerikus blokkal,Üzleti nagyon megbízható kategóriára gondoltam.
(10) Csak Új

Elsőre ezt néztem ki,de szivesen venném az ajánlásaitokat.
LENOVO THINKBOOK 15 G2 ITL (20VE0055HV)
Köszönöm.

Minden szinten,szinte minden.

(#167544) kenikolo1


kenikolo1
csendes újonc

Sziasztok!

Szeretném a segítségeteket kérni új laptopom kiválasztásában. Napok óta bújom a kínálatot, főleg használt, illetve felújított gépeket néztem. Írom a részleteket:

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
1-2 hónap múlva.
(2) A gépre szánt összeg forintban?
Olyan 200-250 ezer forint környéke lenne a plafon.
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Munka szintjén hangszerkesztés (Audition), másodsorban pedig jó lenne, ha menne rajta a képszerkesztés is (PS, Lightroom). De főleg böngészésre, videók nézésére, irodai programok futtatására lenne használva.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
A játék nem lényeges.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Örülnék a matt kijelzőnek, 13-14" körül nézelődtem.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Minél könnyebb, annál jobb. Ha utazás közben nem is használnám, de szeretném magammal vinni, így fontos, hogy könnyen hordozható legyen.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Windows 10, de az sem baj, ha gyárilag nincs rajta.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
Teljesen elengedő számomra a 128 GB is, ha több, az csak jó. :) 8 GB RAM, vagy több.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
HDMI vagy DP nem árt, illetve egy ethernet portnak is örülnék. És minimum 2 db USB port.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Én is a használt, felújított gépeket néztem, tehát ha jó állapotú, és garancia is van rá, akkor ezekről is lehet szó.

És az akkumulátor jó lenne, ha 4-5+ órát bírna.

Én a Lenovo ThinkPad T460s típusra találtam rá, erről mit gondoltok? Illetve ha ez nem, akkor mit tudnátok ajánlani?

Nagyon szépen köszönöm előre is a segítségeteket! Szép napot!

[ Szerkesztve ]

(#167545) m0rd0k


m0rd0k
senior tag

Előző hsz-hez hozzáfűzném,ezt a kettőt néztem ki,vélemények vannak e róluk? Melyiket lenne érdemesebb?

LENOVO THINKBOOK 15 G2 ITL (20VE0055HV)
DELL Latitude 3510 (298278)

[ Szerkesztve ]

Minden szinten,szinte minden.

(#167566) nfsu17


nfsu17
veterán

Üdv.

Képszerkesztős munkára (PS, lightroom) keresnék erős laptopot, ami azért akkuval is bírja (lehet videóvágás is belekerülne majd alapszinten).

1. heteken belül
2. 330k max (ha most 350, hát annyi)
3. lightroom (80%, PS 10%, böngészés, net, word, stb, semmi extra...no játék)
4. -
5. matt, fullhd, min. 15", de simán lehet 17" coll is, sőt, lehet inkább az kellene, minél színhelyesebb, valósághűbb, tehát valami korrekt (IPS?)
6. néha lesz hordozva, de kocsival, szóval annyira nem gáz, ha nagy, nehéz, nagyrészt itthon lesz az asztalon. Lehet rákötöm a DELL U2311H-ra.
7. win10 (megveszem külön is, ha pont nincs benne alapból)
8. jó lenne csak SSD, hogy minél halkabb legyen (min. 512GB)
9. SD olvasó jó lenne, mert akkor nem kellene külön, vezetékes LAN, mert elég gatya itthon a wifi, úgyis fix helyen lenne. Jó hűtése legyen, tehát minél halkabb, akár passzívan is mehetne, ha csak böngészek.
10. új

Évek óta nem követem sem az asztali pc-ket, sem a laptopokat, nekem semmit nem mond már, hogy i5, meg Iris XE, stb. :(

Párat így ár alapján belőttem.

Acer Aspire 5 A517 (nincs kártyaolvasó > ettől még megoldom)
HP 255 G8 27K44EA Silver W10 - 16GB (15,6"-os, de van olvasó benne, meg kb minden)

A Lenovo IdeaPad 3-akban nincs LAN. :(

Köszi. :R

(#167567) Frozen válasza Silverboy (#167565) üzenetére


Frozen
őstag

ennek a hűtéséről van valami infó? Elég sovány a weboldalon feltüntetett adat még a lenovo legion 5 el szemeztem 17" ban. De a legion 7 az 2000 € kezdődik ez durván 700 ezer az már nagyon sok ennyiből már asust lehet venni egész jó hűtéssel és konfiggal.

#167564
Köszi ,igen igazad van végig mehetnék azokon a kérédéseken is ,de inkább kihagytam bocsi érte. 100 db gamer notiból nem tudom mennyin futhat linux de szerintem nem sokon.

[ Szerkesztve ]

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#167571) Silverboy válasza Frozen (#167567) üzenetére


Silverboy
aktív tag

Legion 5 is jó választás :R Nincs baj a hűtésével :K, jól tervezett és kivitelezett.

A(N)US-nál jobbak a Lenevo gépei (ebben a kategóriában), és ezt úgy mondom, hogy bögyömbe van a Lenovo is meg az A(N)US is :DDD

#167570 Frozen
Anyag, Hűtés, Kijelző / az Asusnak jobb a szoftverei ennyi előnye van, minden másban, szevasz Lenovo.

[ Szerkesztve ]

„Nem lehet csak úgy hiperűrsebességre váltani. Ha nincsenek pontos koordinátáink, a végén még nekimegyünk egy bolygónak vagy egy szupernóvának! Aztán akkor jóccakát!”

(#167577) Frozen válasza Silverboy (#167571) üzenetére


Frozen
őstag

Lehet ,de a lenovo nem csinált még egy normális 17,3" laptopot nagyon ezt a 15,6" erőltetik ez a 16" sem sokkal nagyobb szóval így nálam lehet ez is kiesik ,mert az nagyon kicsi. Annak jó lehet aki teljesen a 15" van szokva és bele bújik teljesen a képernyőbe (nekem jelenleg is 17,3" van) én szeretem évezni azt ha hátradölök a székben és minden el tudok olvasni és kényelmesen látok ,sőt ha kedvem van még a kanapéról is látom egy filmezéshez mondjuk ahol ép nincs tv lehetőség.Mondjuk az 5-ös szériából van 17 azért is ezzel kezdtem szemezni csak ránézésre a hűtése nem tünik valami kombosnak

[ Szerkesztve ]

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#167582) Scaletta válasza Frozen (#167577) üzenetére


Scaletta
tag

"csak ránézésre a hűtése nem tünik valami kombosnak"
Ne aggódj, az Asusoknak sem az :) (azért van kivétel, csak nem ennyiért)

(egy anti-telemax hívő szavait olvashattad, sosem hittem volna hogy valaha kiállok egy Lenovo mellett) :C

(#167592) Frozen válasza Silverboy (#167591) üzenetére


Frozen
őstag

17,3" van most ez mellett van egy asztalim egy 65" 120hz 4k tv-vel megtámogatva.

A jelenlegi laposomnak lejárt az ideje költeni már nem éri meg rá,mert nagyon régi konfig igaz,hogy i7 3.gen meg 650m vga 8gb ram,de már kívülről lelakott állapotban van rengeteget használtam.

Nálam nem játszik ilyen 13-16" ha jobb ha nem jobb egyszerűen kicsi. Érdees az msi és asus és 1-2 nagyobb márkának van elég rendes 17" kínálata a lenovonak egyedül a legion 5 viszont ebből meg nem árulnak olyan erős Konigokat.

Szóval én jelenleg nemhogy monitort vennék ,de még az asztalitól is szabadulnék ,mert túl nagy a teljesítmény és nem használom ki ezen felül még a tv is kell hozzá sok macera... egy laptop kényelmesebb ,néha utazok haza egyszerűbb bevágnia kocsiba is mint egy nagy kocka házat cipelni...

[ Szerkesztve ]

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#167595) Silverboy válasza Frozen (#167592) üzenetére


Silverboy
aktív tag

Kínálat van én ezt értem, mikor a fele durván az amit jószívvel nem ajánlunk. Legion 5/7 köröket ver jelenleg az Asus Strix/G-re, mert Lenovo nem spórolt belőle most ki semmit, konkrétan egy Tierrel feljebb lévő gépet kapsz a pénzért. Mellete baromi jó eredményei vannak.

Álljon itt egy sorrend 17 collra (15 collon se sok a változás):
T1: Alienware m/r / MSI GT / Asus Mothership (+Chimera) / Clevo DTR
T2: Legion 7 / MSI GP / Asus G / Omen / Clevo/Tongfang
T3: Legion 5, 5pro / MSI GE / Omen / Asus Strix

Bemész, megnézed őket pl MediaMarkt, visszajösz. Döntünk.
Azóta eltelt 8-9 év, a méretek is minimálissan változtak, eltüntek a kávék, betakarások, sokkal nagyobnak érződik a kijelző felület.

RTXes Legion 5 300nites kijelzővel, kell neked. :R ezek alapján, vagy vele egyenértékű.
Ryzen 5800H + 3060 + 16GB + SSD
(Note a teljesítményről: 1080P-be minden high/ultra. 1060-al játszom High/Ultrán :U pl.: AC Valhalla ~ 50FPS, CP2077 Med-High ~45FPS)

„Nem lehet csak úgy hiperűrsebességre váltani. Ha nincsenek pontos koordinátáink, a végén még nekimegyünk egy bolygónak vagy egy szupernóvának! Aztán akkor jóccakát!”

(#167611) Bossp


Bossp
addikt

Sziasztok!

Egy öreg hölgy ismerősömnek feladta a Lenovo g500-a a harcot és annak a helyére keresnék minél olcsóbb netezős hasonló méretű Notit (15,6") win 10 futna rajta és böngésző :D. Minél olcsóbb tartós kis gépecskét keresek! előre is köszi az ajánlásokat!

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#167630) Bossp válasza Kbali (#167628) üzenetére


Bossp
addikt

https://www.arukereso.hu/notebook-c3100/lenovo/ideapad-l340-81lw0044hv-p481553748/
esetleg ez a Lenovo Ideapad?

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#167655) gago1975 válasza J3LLyF!sH (#167654) üzenetére


gago1975
őstag

Szia.
Nézd, ha komolyan 50-60 tab-ot nyit meg 1x-re akkor 16, de inkább 32GB RAM kellene nektek, és minimum i7-8750h vagy 9750h / Ryzen 5 4600-5600h vagy Ryzen 7 4800-5800H-s CPU-val.
SSD-ből pedig 512GB minimum, vagy ha 256-os van benne, akkor bővíteni minimum 512 vel, de inkább 1TB-vel.

Amit én nyugodt szívvel tudok ajánlani neked, mert jó a V elrendezésű hűtése, anyag felhasználása van, jó szín megjelenítés/színhűségű a kijelző panel benne, és még sokáig tényleges/ korrekt garanciális,
nem nepperek által forgalmazott hulladék Refurbished HP és társai gépek, átveréses garancia ígéretekkel, hanem tényleges magyarországi hivatalos garanciás

Lenovo Legion 5 gamer laptop 2024.-ig garanciával - GTX 1660Ti & Core i7-10750H & 16GB DDR4 319K-ért, jól bővíthető, + Nvme SSD tehető mêg bele, 16GB RAM-al, erős i7-10750h-val, még viszonylag erős GTX1660ti GPU-val nagyon jó vétel.

Amiket kerüljetek gépek:
Minden Asus Tuf(mindegy, hogy Intel vagy Ryzen-es verzió a hulladêk kiherélt, gyér hűtésük, gyatra anyag minőségük, katasztófális kijező panel miatt),
Az olyan Asus Strix G531/731-est amik GU/GT végződésüek.

A HP Pavilon Gaming (főleg a Ryzen-es verziók a hulladêk "soros" hűtésük, gyatra anyag minőségük, katasztófális kijező panel miatt). de az Intel-es se jobb.

Lenovo-ból az ilyen mondvacsinált gaming IdeaPad-okat, a szintén rossz hűtés, rossz panel miatt stb ...

Az MSI ből a GF/GL alap szériákat.

Acer-ből a 2018-19-es Nitro5 gépeket,

illetve az összes olyan gépet, amiben Intel i5-9300H/HF, 10300H-val szereltek, mert sajnos ezen CPU-k gyártási problémások, túl melegszenek terhelés alatt, illetve a 4mag/8szál már karcsú.

[ Szerkesztve ]

Predator Helios 700 i9-10980HK RTX2080s 8/64GB RAM,OLED77C32,Marantz AV7705+MM7055x2db,Focal Aria 936+Aria CC900+Aria 926, Dome Flax ATMOS® 4db,SVS SB3000x2,Oehlbach nf214 Sub 3-400,QE3280,Oehlbach XT-SL500

(#167656) Scaletta válasza gago1975 (#167655) üzenetére


Scaletta
tag

Korrekt összefoglaló, de egy kieg.: hivatalos magyar garanciát kiemelni egy Lenovo-nál olyan mint egy budai medencés villát úgy hirdetni hogy szép a mosdója. :C

(#167658) SeniorTilla válasza Scaletta (#167656) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Igen, jó hasonlat. A Lenovo konzumer vonal garanciája csak azok szerint jó, akik még nem próbálták érvényesíteni, ha baj volt. Akik már próbálták, azoknak kihullott a hajuk és azóta vérnyomáscsökkentőn élnek. Így számla nélkül nem is tudom, hogy a TMX egyáltalán szóba állna-e az ügyféllel.

Az a gondolat is érdekes, hogy a HP refurbished gépek hulladékok és mondvacsinált garanciájuk van. De beszélhetnénk akár új gépekről is. Aki számla és papírok nélkül vesz ilyet, annak valóban lehet gondja a garanciával. Aki viszont számlával (nem 0%-ossal, mert az használtnál játszik csak, hiába hirdetik újnak, az használt gép), az nyugodt lehet. Akár a HP saját ügyfélszolgálatán, akár az eladó cégen keresztül, de érvényes a garanciája, és meg is fogják csinálni a gépét márkaszervizben. Ez a sok hulladék hibátlan új gép - pl. az asnew kategóriában - bontatlan vadiúj gép, ugyanaz mint amit a boltban megveszel, csak olcsóbb.

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#167661) gago1975 válasza Dr. Romano (#167657) üzenetére


gago1975
őstag

Szia, nincs mit.

Nézd, mivel amit kérdezel i5-10300H-s gép, és én leírtam, illetve az összes olyan gépet, amiben Intel i5-9300H/HF, 10300H-val szereltek, mert sajnos ezen CPU-k gyártási problémások, túl melegszenek terhelés alatt, illetve a 4mag/8szál már karcsú,
Így azt nem ajánlom. Ha i7-10750h-s lenne, továbbá 16GB RAM-os lenne, akkor is csak talán.
Jó hűtés, közepes anyagminőség, közepes összeszerelés, gyenge kijező panel.

Nézd akárhogy is nézzük, az a használt Lenovo adja a legtöbbet ennyi pénzért, ez éri meg a legjobban, ezzel járnál a legjobban.
Jelenleg a piacon most a budget és közép kategóriás szekcióban a Lenovo Legion 5 a legjobb, legmegbízhatóbb gép. A hűtése, az anyaghasználat, összeszerelési minősége, az ebben lévő kijező panel messze a legjobb.
Nagyon jól összerakott gép lett, nagyon kevés meghibásodási rátával.

Egy hátránya van, az a TMX szervíz, lehet sok negatívumokat olvasni, de ott se mindenkivel szórakoznak, vannak jó napjaik is.

Mindent összevetve, még így is simán ez a gép éri meg a legjobban az árát, annyi, hogy a gyári rossz minőségű, beszáradt thermal pásztát azonnal le kell cserélni (ez minden új gépre igaz, nincs sajnos kivétel), és évenként kipucoltatni, újra pasztázni.

Predator Helios 700 i9-10980HK RTX2080s 8/64GB RAM,OLED77C32,Marantz AV7705+MM7055x2db,Focal Aria 936+Aria CC900+Aria 926, Dome Flax ATMOS® 4db,SVS SB3000x2,Oehlbach nf214 Sub 3-400,QE3280,Oehlbach XT-SL500

(#167687) gago1975 válasza Frozen (#167686) üzenetére


gago1975
őstag

Tudni kellene, hogy melyik mennyi.

Én mivel nagyon nem szeretem az Asus-t az MSI-t venném, de most jön a csavar, lehet várnék picit és egy jobb gépet vennék a helyedben, csak ez igazából DTR gép, 3.9kg súllyal, nem az a hordozható gép.

Vagy még esetleg a Lenovo Legion 5 Pro legion 7 ami mind az Asus-nál, mind az MSI-nél is jobb.
Itthon vagy külföldön vennék meg?
+1 ráadás, ez nem egy vékony gép, ha valakinek esetleg egy hasonló szörnyeteg kell, mint az én Helios 700-as 10980HK RTX2080s, csak 3070 / 3080-ban, kint már előrendelhető az új Predator Helios 500-as
Acer Predator Helios 500 (PH517-52) PH517-52-78ES i7-11800H RTX3070 165Hz QHD 16GB RAM 2499€
Acer Predator Helios 500 (PH517-52) PH517-52-78TY i7-11800H RTX3080 360Hz FHD 32GB RAM 2999€
Acer Predator Helios 500 (PH517-52) PH517-52-9215 i9-11980HK RTX 3080 4K 120Hz Mini LED 32GB RAM 4499€
Bitang VC (Vapour Chamber gőzkamrás) hűtés, masszív ház, összeszerelés, anyagminőség, 17" 165Hz QHD vagy 4k 120hz Mini LED G-sync kijező panel stb....

[ Szerkesztve ]

Predator Helios 700 i9-10980HK RTX2080s 8/64GB RAM,OLED77C32,Marantz AV7705+MM7055x2db,Focal Aria 936+Aria CC900+Aria 926, Dome Flax ATMOS® 4db,SVS SB3000x2,Oehlbach nf214 Sub 3-400,QE3280,Oehlbach XT-SL500

(#167689) Frozen válasza gago1975 (#167687) üzenetére


Frozen
őstag

Lenovo 5 ből nincs egy darab 17" sem 3070 el szerelve nem találtam sehol
Lenovo 7 egy db 17 est nem csináltak
azért 2000 € jelenleg nincs laptopra más gondok is nyomják a vállam jeenleg

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#167709) bercee válasza Pyttawrx (#167708) üzenetére


bercee
tag

LENOVO IDEAPAD 5 14" Ryzen 5 esetleg?

(#167710) KazaiLecso válasza bercee (#167709) üzenetére


KazaiLecso
tag

Asus ami szóba jöhet: [link]
Lenovo: 14 8gb
14 16gb
15 freedos
15 WIN10

ezek már kicsit más ár kategóriák, esetleg ideapad 3asok: [link]

Üdv, Levi

(#167711) bercee válasza KazaiLecso (#167710) üzenetére


bercee
tag

A Lenovok-nak milyen az anyagminősége?
Intelem volt mindig is, nem ismerem a Ryzen-t. Milyen érvek szólnak mellette?
Ha már Ryzen akkor pedig inkább az újabb szériát lenne célszerű venni ugye?
Találtam egy Lenovot ami tetszik, csak nem túl sok az információ: https://www.bestbyte.hu/AMD/Lenovo-IdeaPad-5-14ALC05-laptop-14-FHD-AMD-Ryzen-5-5500U-Int-VGA-8GB-RAM-512GB-kek-p312605.html
Úgy tudom hogy ezeket RAM-ját nem igazán lehet bővíteni. Elégséges a 8gb?

(#167716) KazaiLecso válasza bercee (#167711) üzenetére


KazaiLecso
tag

Én annyira nem vágom az anyag minőségeket, de szerintem lenovo és acer jók, be kell menni üzletbe megnézni. :)

Ryzenek jól tejesítenek, lehet jobban mint az intel és olcsóbbak az AMDék, szerintem az AMD integrált radeon video kártyái jobbak, mint az intelé, ezt tesztek is mutatják. Az 5. generációs ryzeneket ajánlom már, legújabbak.
A lenovo amit küldtél nagyon jó, ryzen5, 512GB,alu, bill.világítás,win10, jó áron van, ha elég a 14 colos, 8GB ram-ból az integrált kártya levesz 600MB(ezt a ryzen3 5300U esetén tudom, R5 5500U esetén lehet 1gb), igy is 7 gb marad ami 3200MHZ fut, mert az 5. generáció már ezt bírja, amire kell neked szerintem bőven elég, sajnos ebben integrált a 8GB, nem bővíthető,itt látszik is [link]
Az acerben a 3év garancia után, tudod cserélni csak annyi hogy egy RAM hely van, abból a 8GB ki kell venni és eladni és egy 16GB belerakni, de az acer csak ryzen 3 és 256GB.

Így amit linkeltél LENOVO az igen tetszetős, és erős szerintem, az jó választás.

Üdv, Levi

(#167717) bercee válasza KazaiLecso (#167716) üzenetére


bercee
tag

Igen, ez a Lenovo tetszik, viszont csak 8 giga ram, amiből tuti hogy 1 gb-ot a videokari lecsippent.
Jobb lenne 16gb-os. Ha esetleg találnék az jó lenne, akár Acer is szóba jöhet.

(#167718) KazaiLecso válasza bercee (#167715) üzenetére


KazaiLecso
tag

Ryzen 7, de 3. generáció, ettől már erősebb az acer és lenovo is,

a ryzen3 5300U teljesítményben kb ott van mint ryzen 7 3700U, kicsivel jobb két össze hasonlítás [link] [link]

Ryzen 5 5500U meg még jobb :)

Üdv, Levi

(#167722) KazaiLecso válasza bercee (#167719) üzenetére


KazaiLecso
tag

Lenovo 16Gb-os laptopok: 1
2

Acer Ryzen 5 :
WIN10 nélkül 250e
WIN10 290e

Acer Intel i5 uj generáció, hasonló teljesítmény(dedikált kártya kicsit jobb, az MX350), mint az előző ryzen típusúaknál:
WIN10 nélkül 275e
WIN10 317e

Üdv, Levi

(#167727) KazaiLecso válasza bercee (#167725) üzenetére


KazaiLecso
tag

azért kérdem, mert, ha van akkor 30-40e több is lehet és olcsóbban is be lehet szerezni a WIN10et, 3euro, ha nem kell, hogy legyen hozzá akkor:
14 colos: Lenovo
15 colos: ACER ebben dedikált videokártya van

ha kell Windows akkor csak ez az ami belefér a keretbe ACER Ryzen3 240e
Változatai:+1TBHDD 257e
+1TB HDD 512SSD 270e

Üdv, Levi

(#167728) KazaiLecso válasza bercee (#167726) üzenetére


KazaiLecso
tag

Akkor amit Te találtál, Lenovo az a legjobb választás :)

Üdv, Levi

(#167732) bercee válasza KazaiLecso (#167727) üzenetére


bercee
tag

A mediaban volt kb 1 hete egy egész jó Lenovo
de sajnos pár nap alatt elvitték az összeset....Ilyesmi jó lenne

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.