Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#162779) modflow válasza modflow (#162778) üzenetére


modflow
veterán

Pl. ehhez mit szóltok, ez mennyire ajánlott?
[link] Lenovo IdeaPad Gaming 3 15IMH05 81Y4004GHV

Ebbe az m2 ssd mellé lehet hdd-t tenni?
Van benne hely hdd-nek?

[ Szerkesztve ]

(#162786) modflow válasza Tikakukac (#162783) üzenetére


modflow
veterán

Na így már értem. Oké, akkor Y580 cserére a Lenovo IdeaPad Gaming 3 15IMH05 81Y4004GHV jó ötlet lenne?

(#162790) modflow válasza Tikakukac (#162788) üzenetére


modflow
veterán

Nem értem amit írsz. :)
Azt mondod, hogy a Lenovo IdeaPad Gaming 3 az rossz gép?

(#162807) modflow válasza Tikakukac (#162804) üzenetére


modflow
veterán

Jó, de mégis. :)

Akkor már ismét visszatértem a Lenovo IdeaPad Gaming 3-hoz. Az árban nem olyan sokkal több, de legalább erős hardver van benne.

Ha meg valóban úgy van, ahogy mondjátok, hogy csak addig megy a gép, ameddig gari van rá, akkor veszek rá +3 év garit, akkor 2+3=5 év és az már korrekt.
Persze előtte nyilván szólok a gépnek, hogy figyelj van rád +3 év gari, így csak 5 évesen romolhatsz el! :D

(#162870) IgaziGeri válasza IgaziGeri (#162843) üzenetére


IgaziGeri
friss újonc

Sziasztok!

Erre valaki?

Illetve továbbra is nagyon mozgatja a fantáziám ez a Ryzen 4700U CPU, úgyhogy összeszedtem egy pár gépet, amikben ez működik. Tekintsünk most el egy pár apróságtól, hogy vannak ezek között amik jelenleg nem is kaphatóak és kizárólag elméleti síkon, van olyan ezek között, ami "ajánlható" kategória, és nem egy vödör csavart kap az ember? Amennyiben bárkinek bármelyikkel bármilyen tapasztalata van, nagyon szívesen meghallgatnék egy félmondatot (vagy akár többet is) az adott modellről, hogy szar, mert... vagy jó, mert...

ACER Aspire 5 A515-44
ACER Swift 3 SF314-42
ASUS VivoBook S15 M533IA
ASUS ZenBook 14 UM425IA
DELL Inspiron 7405
HP EliteBook 855 G7
HP Envy x360 15
HP ProBook 455 G7
LENOVO IdeaPad 5 15
LENOVO IdeaPad Slim 7
LENOVO ThinkPad E15
LENOVO ThinkPad T14
LENOVO Yoga Slim 7

Az utóbbi pár ezer hozzászólást visszaolvasva azt például tudom, hogy a 2in1 gépek nem éppen Tikakukac fórumtárs szíve csücskei, és az is lejött, hogy a ProBook-ok, EliteBook-ok általában ajánlhatók. Ez a fentebbi modellelnél is stimmel?

Köszi mindenkinek! :R

(#162917) Hitch


Hitch
aktív tag

Sziasztok!

Főleg otthoni munkavégzésre az alábbi 3 laptop közül kellene választanom kedves feleségemnek.
Ügyvédi munka- tehát word, excel stb. Semmi grafikai egyéb....

Lenovo Ideapad Flex 5 - 14IIL05
Asus vivoBook S15 S532FL
Huawei Matebook 13 i5 i5 8+512 gb

Előre is köszönöm szépen.

[ Szerkesztve ]

(#162921) Pode30


Pode30
csendes tag

Sziasztok
Notebook vásárás előtt állok és szeretném a segytségeteket kérni benne.
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
1 hónapon bellül
(2) A gépre szánt összeg forintban?
Kb 300e Ft +10% ha megéri többet kiadni érte
(3) Felhasználás?
Építőmérnöki munkára lenne használva (Revit, AutoCAD, AxisVM, Plaxis)
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Esetleg pár stratégia játék lenne játszva (Total War, StarCraft) alacsony felbontáson és részletességgel
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15.6", FullHD, IPS
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Nem lesz sokat hordozva és utazás közben se lesz használva, szóval a nagyobb méret és súly nem gond.
(7) Operációs rendszer?
Mindegy
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Legalább 8GB RAM de legyen bővíthető,
legalább 256 GB SSD vagy nagyobb
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Jó lenne ha 2 monitort rá lehetne kapcsolni (Pl: DisplayPort,
DisplayPort over USB-C, Thunderbolt vagy HDMI)
Jó lenne ha lenne külön numerikus billentyűzete is
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
valószinűleg új gép de megnéznék pár használtat is.

Amiket eddig néztem:
LENOVO Legion 5
HP Pavilion Gaming
DELL INSPIRON 15 3593 Nem tudom hogy az USB-C 3.0-re lehet-e monitort kapcsolni, nincs dedikált GPU
MSI GF63 Thin 10SCSR Nem tudom hogy az USB-C 3.0-re lehet-e monitort kapcsolni
ASUS ROG Strix G15 G512LI
Asus TUF Gaming A15

Előre is kösz a válaszokat. :R

(#162923) Clain


Clain
tag

Sziasztok,
Használ valaki Lenovo ThinkPad E15 szériás notebookot? Amennyiben igen, megosztaná a véleményét? Strapabírósága megfelel a thinkpad szériának?
Van egy cikk az interneten, miszerint hajlamos a túlmelegedésre, ez igaz?

köszi előre is

(#162949) Peterhappy válasza Peterhappy (#162925) üzenetére


Peterhappy
őstag

Újfent sziasztok és elnézést a duplázásért.

Azt az apró, de lényeges információt most tudtam meg, hogy érintőképernyős laptopot keresünk...

Így innentől kezdve nem bonyolítanám túl, Ők találták ezt a gépet:
Lenovo IdeaPad C340 81N400BEHV Notebook

És a kérdés így csupán annyi volna, maximum 180k-ig bezárólag tudtok-e esetleg ennél jobb vételt.

Előre is köszönöm szépen...
Szerencsére nem pazaroltam el két órát az életemből a kutakodással... :W

Edit: @Farkassacred: Köszönöm szépen, én beajánlottam azt a készüléket, most kiderült, hogy potyára - bár ettől függetlenül gyanítom, hogy köszönőviszonyban sem lesz egy érintőképernyős készülék az IPS-es A515-tel...

[ Szerkesztve ]

(#162999) feket663


feket663
tag

Sziasztok! egy LENOVO IDEAPAD L340 gépet néztem ki, Intel Core i7-9750H processzorral, NVIDIA GeForce GTX 1650 videókártyával. Valakinek van tapasztalata hasonló géppel? Nem high end játékok futtatására használnám, inkább videó szerkesztésre, netezésre, ilyesmik. De mindig szerettem viszonylag jó processzorral és videókártyával rendelkező gépeket venni ( a mostani gépem egy MSI GP60, ami már 6 éves, és eddig inkább csak mechanikai gondjai voltak, de mostanra már a billentyűzet és az egér is kontaktos néha, mintha a kijelző is szaggatna néha, de sokat nem akarnék már bajolni vele), ezért tetszene ez a gép. Lenovo géppel még nem találkoztam eddig, nem ismerem sem a megbízhatóságukat, sem a szervizhátteret. Esetlegesen még az MSI GF63 Thin jöhetne szóba, annak egyedül a piros háttérvilágítású gombjai nem tetszenek annyira... Persze, ha 300 ezer alatt van más opció, azt is leírhatjátok. Ha tudtok, segítsetek a választásban! Köszi előre is!

(#163004) GlacialSpike


GlacialSpike
kezdő

Jó a logika, szereld meg úgy, hogy nem teszel bele új alkatrészt! NT Dell :D Mondjuk egy Louis Rossmannt megnéznék Dell-t vagy Lenovot szerelni. Nyilván Ideapad 3-kat meg 3000-es Inspironoket nem érné meg neki NYC-ben javítani. :D

(#163042) Balynto


Balynto
csendes tag

Sziasztok !

A következőben szeretném kérni a segítségeteket.
Kinéztem 1-2 laptopot casual gamerkedésre, de sajnos nem tudok dönteni.
Alapvetően nem a legoptimálisabbak a párosítások, de ebben a kategóriában sajnos elkerülhetlen a kompromisszum és mindenképp új laptopot szeretnék venni a következő hetekben. Az 1660 TI szignifikánsan jobb mint az 1650 TI, viszont szerintetek kihajtja-e az i5, vagy nagyon visszafogná ? Illetve, a RAM is gyengébb. Az ASUS esetében nincs ilyen probléma, de ott a VGA gyengusz.
Lenovo Legion Y540 81SX00YYHV 310-ért elérhető
ASUS TUF Gaming FX506II-AL022 300-ért elérhető
A keret 300 körül mozog. Melyiket válasszam szerintetek?

Előre is köszi a segítséget.

(#163077) Csavarnyuzo


Csavarnyuzo
őstag

Sziasztok, Tanácsotokat kérem: rokonom noti vásárlás előtt áll, keret max. 330k, "átlagos" használatra. Kb. 10 típusra leszűkítettük ami szóba jöhet, viszont ami feltűnt, hogy az összefoglalóban nem igazán ajánlott a Lenovo -fórumba nem tudtam még beletúrni/visszaolvasni. Bocs a láma kérdésért: jól látom hogy ennyire nem? Vagy nyugodtan meg lehet venni ha a többi paraméter ok? Előre is köszi.

A pirosat kell elvágni.

(#163081) Pano válasza Csavarnyuzo (#163077) üzenetére


Pano
addikt

A thinkpad sorozat nyugodtan vehető (kivéve az olcsósított E, bár azt is meg lehet próbálni), a többi "kuka". Sajnos anyaghasználatban a legtöbb lenovo borzalmas, az irdatlan rossz garanciális szervizről nem is beszélve. A consumer vonalon ha kibírja a gari idő végéig, akkor mázlid volt.

(#163095) Arpitov válasza Arpitov (#163085) üzenetére


Arpitov
csendes tag

Sziasztok!
Eddgi ket gepet neztem ki ami 200k-ba beleferne:
LENOVO IdeaPad 3 14ADA05 (kék) (81W0005EHV) [link]
es
Acer Aspire 3 A315-23G-R01G2 NX.HVREU.00V2 Notebook [link]
Velemenyek?

Arpitov

(#163108) tsiga18


tsiga18
tag

Sziasztok,

Valószínűleg a Lenovo G580 gépem az utolsókat rúgja, [link] -> itt részleteztem a tapasztalt hibát. Szeretnék új notit nézni a helyére.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? - 1-2 héten belül
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit) 300k HUF (+-egy kevés ha van értelme)
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén) C# (Visual Studio), Java (netbeans) programozás, virtualizáció (VmWare), CAD (később), GNS3, Office csomag, MS Teams
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? Olyan játékokkal játszok amik a G580-on is futtotak, szerintem a mai gépeknek nem kihívás
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? FullHD felbontás az elvárás
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Hordozva lenne, de utazás közben nem használnám (vezetek) :)
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) Mind1, megoldom magamnak
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? 8GB RAM (később bővítve 16 vagy 32GB-ra) vagy alapból 16GB RAM
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…) HDMI
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Csak új gépet szeretnék.

A céges gépem egy ugyanilyen Dell: [link], ez tetszik és nincs vele problémám április óta. Ez mennyire ajánlott típus? Esetleg mi az ami ajánlott?

(#163135) Pöttön


Pöttön
őstag

Sziasztok!
Egy TB3-as Egpu rendszert szeretnék kialakítani, gamingre.
A lehető legjobb ár/érték arányból.
Ehhez keresném a megfelelő laptopot, lehetőleg használtat, hogy olcsóbb legyen.
Ami elengedhetetlen lenne, az hogy minimum 8.ik generációs Intel proci legyen benne, lehetőleg valami combosabb darab, és legyen legalább 1db lehetőleg x4 sebességű Thunderbolt 3 csatlakozója.
Ez mellet más elvárásom nem igazán van + dedikált gpu nem kell a gépbe, mert egpu-t használnék ha játszanék rajta.
Viszont ami + előny lenne, hogy a procinak legyen értelmes hűtése, ne throttlingoljon, és jó minőségű billentyűzete legyen lehetőleg a laptopnak, amin jó gépelni.

Az eddigi kiszemeltem az egy 6.generációs Lenovo Thinkpad X1 Carbon.
Ha nem találok hasonló teljesítményű laptopot olcsóbban akkor ez lesz majd megvásárolva.
Csak ez még használtan 350k, amit egy kicsit még sokallok érte. :B

A kérdésem igazából az lenne hogy van e valami hasonló paraméterekkel megáldott laptop olcsóbban mint az x1 Carbon? :)

A választ, segítséget előre is köszi! :R

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#163164) PAINfájdalom válasza Kbali (#163162) üzenetére


PAINfájdalom
aktív tag

Lenovo y720 az első, y530 a második

Road- Az Isten állatkertje http://www.youtube.com/watch?v=Yh6SR7BV5Y8

(#163170) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

Asus VivoBook S15 M513IA Vagy Lenovo Ideapad 3 81W szeria jobb azonos aron? Nem kell semmi extra. Sot jo esellyel elete 99% at tvre kotve elne, kulso billivel..

eladó Kawasaki j300 robogó

(#163179) Farkassacred válasza bajnokpityu (#163174) üzenetére


Farkassacred
őstag

Tervezésre valami ilyesmiben gondolkodtál? Lenovo

(#163201) mézespálinka


mézespálinka
senior tag

Sziasztok!
Ismerősnek segítenék választani.
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Elkövetkezendő hetek
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
Az igényeket kielégítő legbudgetebb megoldás.
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Iroda(szövegszerkesztők), net, filmnézés.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Átlag, 15+-"1" (inkább -"1")
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Igen.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Nem szükséges
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Optikai nem, 500giga körüli hdd
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Lenovo - ami szerintem nem lesz 200k alatt, de hátha
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Csak új

Mit tudnátok javasolni? :R

(#163208) petsuy


petsuy
friss újonc

Sziasztok!

Laptopot szeretnék vásárolni 200e ft körül. Hobbi gépnek használnám, filmeznék, neteznék, torrenteznék esetleg régebbi játékokat futtatnék rajta. Fontos, hogy legyen rajta Win 10, HDMI.
Van két kiszemeltem, megegyező paraméterekkel, a kérdés az, hogy ilyenfajta használatra melyik az optimálisabb?
[Lenovo IdeaPad 3] és [ASUS VivoBook 15]

Ha valaki hasonló paraméterekkel, a fent említett igényeket mérlegelve tud ajánlani más gépet, szívesen fogadom!

(#163212) ribarszki válasza Frawly (#163211) üzenetére


ribarszki
őstag

Én ezt a kört lefutottam 5 éve laptop vásárlásnál. 3db lapost küldtem vissza, olyan tragikus volt a kijelzők színhelyessége. Piros helyett mély narancssárga, stb.. pedig 300k fölötti gépek voltak. (Dell, Sony, Lenovo)
Végül rMBP gépet vettem. Egyik legjobb döntésem volt. Alapból kiváló kijelző, mely nagyon jól kalibrálható. Mai napig imádom.

[ Szerkesztve ]

(#163267) picsirti


picsirti
tag

Sziasztok.
Le szeretném cserélni a régi fujitsu laptopokat:
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Pár héten belül
(2) A gépre szánt összeg forintban? 200-250
(3) Felhasználás? Böngészés, gyerekeimnek tanulás. Játék nem lenne.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? -
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? 15.6" IPS jó lenne
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Szobagép lesz, lakáson belül lesz mozgatva.
(7) Operációs rendszer? Win10
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? SSD, 512 GB, 8 GB RAM, optikai meghajtó nem kell.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? HDMI esetleg
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? Új.

Nézegettem gépeket: a HP-Lenovo-Acer-Asus-Dell közül melyik a legmegbízhetóbb, legtartósabb? Min. 5 évig szeretném használni.
Köszi a tippeket
Laci.

(#163269) FLD1987 válasza sutszi (#163268) üzenetére

3 év helyszíni garanciával és Windows 10 Pro operációs rendszerrel ez szerintem jó lenne, de a 12,5” IPS kijelző és a 200.000 HUF összegnél magasabb ár nem biztos, hogy tetszeni fog. Mondjuk én 240.000 HUF összeget ezért a laptopért nem sajnálnék kiadni, ha új laptop kellene olcsón. 8 GB memória és 256 GB SSD van benne.
Erre a laptopra gondoltam: Lenovo ThinkPad X280

Fujitsu LifeBook U7411; Samsung Galaxy S23 Ultra; Apple iPhone SE (2020); Nokia 105 4G (2023); EVOLVEO StrongPhone Z6; Nokia G21; Nokia 105 (2019)

(#163271) Dark_Spirit


Dark_Spirit
csendes tag

Sziasztok!

Elsősorban grafikai munkára keresek olyan laptopot, aminek a kijelzője 100%-ban lefedi az sRGB színteret és 15,6'-os legalább és a fényereje is 300+ nits.

Ehhez kapcsolódik a kérdésem, hogy ugyan gaming laptop, de elvileg a Lenovo Legion 5 (ryzen 7) 60z-es és 144hz-es panelje képes erre, - elég jó ár érték arányban - viszont azzal kapcsolatban nem találtam kielégítő infót, hogy ezek IPS vagy WVA panelek. Grafikai munka végett az előbbi lenne a preferált.

Nyitott vagyok egyébként ebben az árkategóriában (300-350k) másra is, sajnos a ConceptD 3, XPS 15 és társai, amik erre vannak tervezve nagyon kilógnak már a keretből.

Köszönöm előre is, ha van ötlet a fentiekre, vagy vélemény a Legion-ról :)

[ Szerkesztve ]

Come to the dark side, we have cookies !

(#163273) róland


róland
veterán

Sziasztok!

(1) Max. 2 héten belül
(2) 3-5k Ft, de inkább olcsóbban
(3) Otthoni általános és programozás (tanulás)
(4) Minimális játék (legyen jobb arra, mint a mostani - 9 éves - ASUS K55N)
(5) 15,6" FHD, legyen jó megvilágítása (fényereje lehetőleg 250nit felett legyen)
(6) Elsősorban DTR gép lenne, nagy ritkán vinném
(7) Windows 10 Home
(8) min. 512 GB SSD, min. 8 GB RAM (optimálisan 1024 GB SSD/16 GB RAM)
(9) AMD Ryzen 4000 széria (R7, esetleg R5), Bluetooth legyen benne, és lehetőleg legyen RJ45 (LAN) csatlakozó (lehetőleg ne kelljen már külön adaptert venni hozzá)
(10) Kizárólag ÚJ gép

Az eddig kinézett gépek:

ASUS VivoBook S15 M533IA - de 16 GB RAM és 1024 GB SSD-vel

Lenovo ThinkPad E15 - 16 GB RAM-mal

Mi a véleményetek a linkelt 2 gépről? Programozásnál mennyire hiányozna az ASUS numerikus billentyűzetéről a normál numerikus billentyűzet 4. oszlopa? S mennyire kicsi munkában az ASUS egysoros Enter-je?

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#163310) Khelben válasza korcsillio (#163304) üzenetére


Khelben
nagyúr

Dell Precision m4800, m6800, HP Zbook G1. Lenovonak is van hasonló gépe W540 néven, de azt nem ismerem személyesen. Viszont a 100k kevés lesz, legalább 150-ig el kell menned. 4. generáció alá nem mennék (i7-4xxx) és azok még közelebb vannak a 150-hez, mint a 100-hoz. Ha meg használt gépes boltból vennéd garanciával, akkor már 180k körül járunk.

[ Szerkesztve ]

(#163318) tozo86


tozo86
tag

Üdv.
Segítséget kérnék laptop vásárláshoz. Fontos kritérium, hogy kizárólag LENOVO laptop jöhet szóba.
1. most
2. max 400k
3. irodai felhasználás, fotószerkesztés alapszinten, CAD programok alapszinten (ArchiCAD, AutoCAD)
4. -
5. min. 14 FHD IPS
6. hordozva lesz a gép, jó lenne minél hosszabb üzemidő.
7. Windows
8. min 256 SSD
9. HDMI
10. csak ÚJ!

:R

[ Szerkesztve ]

`•.¸¸.•´¯`•.¸¸.•´¯`•.¸ ><((((º>

(#163332) hallador válasza JayZ (#163330) üzenetére


hallador
addikt

HP EliteBook 850 G2
Lenovo ThinkPad T560/T570
4 - 6 órát nem fog bírni ezek 4 - 5 éves gépek.

Újonnan nem tudok ennyiért jó gépet.

A Photoshop miatt a HP viszont kiesett, mert az IPS ezekben még nem volt jellemző. A Lenovo ami élhetőbb. Viszont meg kell nézni, mert a Lenovo-k csúnyán tudnak kopni.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#163352) bennjoe


bennjoe
csendes tag

Sziasztok, a következő kritériumoknak megfelelő ideális laptopot keresek:

Mostanában,
Lehetőleg 250e Ft alatt,
Min 15 colos, Full HD, IPS (matt fényes mindegy)
Numerikus billentyűzet.

Főleg irodai munkára (szövegszerkesztés). Internetezés, néha filmnézés.
Hordozva sokat lenne, de hordozás közben nem használva.
Windows.
Új.

A következők nem kritérium, de mivel szeretném, hogy még legalább öt évig normálisan használható legyen, ezért szerintem "alap" 2020-ban (de javítsatok ki, ha van megspórolható opció): legalább 8 GB RAM, legalább 256 GB SSD, legalább 8. gen. Intel i-3, 5, 7, vagy Ryzen 3, 5, 7.

Amit eddig magamtól találtam és ezeknek a kritériumoknak megfelel, az a Lenovo Ideapad 5 15IIL05 220e-ért. Külön jó pont, hogy a lenovókkal jó tapasztalatom van, különösen a billentyűzetük terén. Mit gondoltok? Van sokkal olcsóbb/jobb, esetleg valamelyik, a célhoz "fölösleges" kritérium elhagyásával?

(#163365) dro0py


dro0py
tag

Sziasztok!

AMD Ryzen7/9 + Nvidia 2060-as GPU-val szerelt notebookot keresek. Mivel ezeket június/július körül bemutatták a nagy gyártók, azt hittem, hogy novemberre már lesz választék. Viszont nemhogy választékot nem látok, de gyakorlatilag sehol se lehet kapni ilyet. Egyedül ASUS-ban van, de azt a kijelző és hűtés miatt nem akarok venni. Lenovo, HP, stb egyik sincs sehol készleten, pedig a honlapjaik szerint ez létező kombináció.

Van valamelyikőtöknek infója, hogy mikor lesz ez elérhető itthon??

(#163392) mutyuru


mutyuru
aktív tag

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? - kozel jovoben
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit) 150-200e Ft
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén) - irodai programok, browsing
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? - nincs jatek
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? - mindegy
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? - opcionalisan
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) - Windows10
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? - SSD jo volna a OP rendszernek, min. 8GB RAM, optikai meghajto nem fontos
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…) - HDMI port kulso monitornak es min. 2db USB port
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) - csak uj garanciaval

Tenyleg alap funkciokra hasznalando gepekrol lenne szo pl HP 255 - hasonlo javaslat jo lenne DELL es Lenovo tipusokbol. Megbizhatosag a lenyeg!

(#163404) P3dr0_x


P3dr0_x
újonc

Sziasztok,

Lapotop vásárlás előtt állok és a tanácsotokat szeretném kérni, a lenti paraméterek alapján mit ajánlanátok:

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? pár héten belül, de mindenképpen még idén
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit) max br. 250.000
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén) elsősorban irodai programok, esetleg matlab, illetve hobbi szinten photoshop
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? nem jellemző
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? ha belefér akkor legyen IPS
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? lehetőleg SSD , memória min 8 GB
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) csak új

Amiket eddig néztem: Lenovo ; Dell
Ezket mint laikus néztem bármilyen javaslatot szívesen meghallgatok :)

Előre is köszönöm

(#163413) SirRasor válasza Tom1939 (#163407) üzenetére


SirRasor
őstag

1-2 éven belül vettünk egy zsák 5580 és 5590-est.
Olyan gagyi a műanyag, hogy már nekem égett a pofám átadáskor...
Az egyik 5580-at pont a cégvezető kapta meg...fél éven belül volt nála alaplapcsere, SSD csere, a dokkoló meg most kezd szórakozni (3db WD15 dokkoló van; rendszeresek a kiakadások mindegyiknél, pedig legfrissebb firmware van mindig fent).
Munkatársamnak 5590, ott szimplán szétolvadt a belsejében egy chip (nem a CPU), mert 1 éjszakára bent hagyta és nyitva maradt egy excel, ami egy MS bug miatt 1 szálat kiterhelt...1 szálat...és leégett a laptop :W
Vannak régi HP-450-ek, azokkal nem sok gond van, csak már eljárt felettük az idő.

ASUS-okról csak rosszat hallok.
Másik munkatársam meg Lenovo-t erőltetné, mert volt neki 1db 5 éve, ami jó volt :U

Szóval asszem még azt kikötöm, hogy minimum fém házas legyen. Na majd körbenézem a HP Elitebookos felhozatalt.

[ Szerkesztve ]

Make Love not war!

(#163423) mutyuru válasza Tikakukac (#163421) üzenetére


mutyuru
aktív tag

Elozo cegemnel voltak DELL laposok 4300, 6230, 6420 es utana jottek be a 7240, 7250 es 7440 szeriabol - itt is 3 evet dolgoztam.
Nalam a 7250nel szakadt el a cerna, amikor 80 berendelt gepbol 5 el sem indult a dobozbol kiveve es masik 5 -nel installacio kozben szallt el az alaplap. Majd az elso felevben meg negy alkalommal jottek ki a szervizbol vmi mas problema miatt. Legjobb volt, amikor mind a harom nagyfonoknel utazas kozben - nem egyszerre - szallt el a gepuk. Szerencsere nem nekem kellett utolag magyarazkodnom a hardver valasztas miatt.
Talan elfogultsag, talan szerencse, de mostani cegemnel 3 ev alatt megfordult legalabb 200 lapos a lenovotol - Thinkpad T400-T450, T470, X1 G1-G5 most futnak az L380, L390, L13 es L14-es darabok es kb. 3 alkalommal hivtuk ki a lenovot valami problema miatt.

A csaladban volt mar x31, x60, x61, T42, T60, T430, T470, X1 G1 es X1 G4 Yoga, de eddig csak a T430-nal volt a supporttal dolgom. Reszemrol emiatt maradok a Lenovo mellett, akar hasznaltan is megmerem venni.

[ Szerkesztve ]

(#163426) mutyuru válasza Tikakukac (#163424) üzenetére


mutyuru
aktív tag

Hja, emiatt irtam, h lehet csak szerencsem volt, de tenyleg nem volt gondom soha veluk. A csaladban egy lenovo kb. 6-8 evig marad. Nalam kezdi a palyafutasat es utana adom tovabb anyamnek vagy a hugomnak. Es ok is napi szinten hasznaljak.
Egyet soha nem fogok megbocsatani a Lenovonak, h a korabbi verzioba -T420is volt ha jol emlekszem - hasznalt baromi jo billentyuzetet lecserelte.

(#163427) SeniorTilla


SeniorTilla
veterán

Hát igen, a Lenovo tud a billentyűzetekkel barmolni, pl. Carbon sorozat... egyébként ezek nagyon masszív gépek, még a hátrahajthatósak is, de ezt a fekete gyászhuszár most-jött-elő-a-sírból designt nem tudnám megszokni. Volt Thinkpadem ezüst színben, na az sokkal szebb volt, mint az átlagos fekete. A nem tudom hány száz közül az az 1 volt ezüst, szóval ez nem lehet túl gyakori :)

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#163428) Tom1939 válasza Tikakukac (#163421) üzenetére


Tom1939
őstag

Ja elég könnyen leverődik nálam a biztosíték technikai cuccoknál :) Csalódok is sokat... Ha rajtam múlik ebben a kategóriában én is hp-t vettem volna (de inkább dell-t mint lenovot a gari miatt). Csak abban reménykedhetek akkor hogy dell tanult a korábbi hibáiból (kuc-kuc ez azért naiv volt).

(#163429) zsolti75 válasza Tom1939 (#163428) üzenetére


zsolti75
senior tag

Terjesztetek itt megint faszságokat.
Semmivel sem roszabb a Lenovo gari a Dell-nél.
Az ideapadról mesélnek ilyeneket, azokkal nincs tapasztalatom, de a Thinkpadokkal semmi gond, ezt megirtam neked akkor is mikor gépet kerestél. Nincs az a honosítós hülyeség pl. mint a Dell-nél, hanem mindenhol érvényes a gyári gari alapból.
Mindhárom márka workstation gépei megvoltak nekem, volt hogy egyszerre, szóval van összahasonlítási alapom, nem csak a neten olvastam. Mindegyiknél van negatívum/pozitívum.
A thinkpad csúnya? Izlésen nem vitatkozunk, nekem tetszik a klasszikus vonal, és rohadt strapabíró. A HP pl nagyon szép, de ipari környezetben seperc alatt amortizálódik. Nem ajánlom pl cnc mellé cad-es gépnek, de a thinkpad-ot simán.
A P53/73 hűtését elcseszték? igen tényleg így volt. Mikor kijött tavaly júniusban, tele lett a net, hogy túl hangos és minek megy 50 fok alatt a venti, erre a cég válaszul kijött egy frissítéssel, hogy csak 50 fokon indult a venti, de az lassan reagált, tízedmásodperc alatt 100 fokos volt a gép. Eltelt majd fél év mire kijöttek egy optimális beállítással, de ez idő alatt tele lett a net kritikával, én meg TPFC-t használtam ez idő alatt. Hülyeség volt? Igen szerintem is, de mindegyik cég csinál ilyeneket.
Mindhárom márka ws gépei jók, igazából csak az izlés és a felhasználási körülmények dötenek ki mit választ, na meg az hogy mi jön szembe "jó" áron.
A felháborodásom és a kisregényem kiváltó oka az volt, hogy továbbra is terjed itt a PH-n hogy szar a Lenovo gari, ezt szeretném csak megállítani, mert saját tapasztalat, hogy a Thinkpadok szervizelésével az ég adta világon semmi gond nincs.

(#163431) Tikakukac válasza zsolti75 (#163429) üzenetére


Tikakukac
titán

A felháborodásom és a kisregényem kiváltó oka az volt, hogy továbbra is terjed itt a PH-n hogy szar a Lenovo gari, ezt szeretném csak megállítani, mert saját tapasztalat, hogy a Thinkpadok szervizelésével az ég adta világon semmi gond nincs.

Ember. Tudod mennyi új ThinkPad esélyes vásárlás van a topikban meg úgy magánszemélynél is újonnan? Kb. a nullára konvergál, havi ha 2 ilyen beesik már tapsolok. Külön ki szoktam emelni én is és mások is, hogy 2 fajta gari van ezekre is, de mivel 99%-ban konzumer gépekről van szó, így nem értem mi a gondod, still Telemax és onnantól meg kedvükre javítanak nem javítanak gányolnak. Semmit nem kell megállítanod, amit meg akarsz állítani az egy nem létező dolog :B

Amúgy pedig van diffi a két gari között, az, hogy az Aloha vagy CHS intézi az egy dolog, az a nem mindegy, hogy a Getro mondjuk megold valamit neked alkatrészből 24 óra alatt vagy 4-5 nap kell hozzá, á'la Lenovo. Üzleti gépekről beszélek.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#163436) SeniorTilla válasza zsolti75 (#163429) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Marógép mellé én nem tennék csak ipari notebookot, vagy célgépet. Rendes profi helyen nem is tesznek szerintem (max. ha nincs pénz rá, de akkor meg nem elég profik), de Hála Istennek, ezt tapasztalatból nem tudom, nem is szeretnék ezzel a körrel foglalkozni. A Thinkpad is lehal, ha ráfröccsen az olajos víz :)

Az üzleti gépek üzleti felhasználásra valók, nem iparira. ;)

Tudok olyan éttermet, ahol a Pavilion x360-as működik a pultban rendelős gépként évek óta hibátlanul, mondjuk van rajta fólia is az érintőképernyő miatt. Voltak ott már olyan bulik....

A LENOVO gari egy f*s valóban, de nem a Thinkpad, hanem az Ideapad vonalon. Konkrétan évek óta mennek a csalások és a bicskanyitogató hozzáállás a tudjátok melyik cégnél. Nem értem, hogyan engedheti meg egy ilyen brand ezt, és pont ez az, ami felháborító, hogy lef*ssák ezt a dolgot, emiatt pedig - nem alaptalanul - meginog a bizalma a vevőkörnek.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#163447) harkhon


harkhon
tag

Sziasztok,

KB 300.000 állna rendelkezésre, irodai+távoktatás és egy kis matlab / néha photosop futtatásához kellene, a lentiek közül/ezeken kívül mit ajánlanátok? Egyik márkához se mragaszkodom:

ASUS VIVOBOOK 15
LENOVO IDEAPAD L340-15IRH
ACER ASPIRE 5
HP PAVILION 15

Előre is köszönöm,

Egészség legyen és térerő!

(#163455) hallador válasza zsolti75 (#163429) üzenetére


hallador
addikt

Semmivel sem roszabb a Lenovo gari a Dell-nél.

De sokkal rosszabb, a ThinkPad gari ugyanolyan jó Lenovo != csak ThinkPad ugye?

Az ideapadról mesélnek ilyeneket, azokkal nincs tapasztalatom, de a Thinkpadokkal semmi gond, ezt megirtam neked akkor is mikor gépet kerestél. Nincs az a honosítós hülyeség pl. mint a Dell-nél, hanem mindenhol érvényes a gyári gari alapból.

Miért ki állított mást?

A HP pl nagyon szép, de ipari környezetben seperc alatt amortizálódik. Nem ajánlom pl cnc mellé cad-es gépnek, de a thinkpad-ot simán.

Hova nem ajánlod? Mert van Magyarországon is olyan nagyvállalat, ahol még mindig NC84xx megy a gyárban, és nem egynek folyik a az olaj a ventijéből, mert az olajpárát összeszedi.
Ha arra gondoltál, hogy béla a hatlapfejű orosz eszterga, és a párhuzamszorító között használja a notebookot, miközben a spén meg az olajos ronggyal a notebook tetejére ott valóban de egy nyugati autógyárban, ahol a földről lehet enni, de olajpára az van, na ott ezek a gépek igen jól teljesítenek.

A felháborodásom és a kisregényem kiváltó oka az volt, hogy továbbra is terjed itt a PH-n hogy szar a Lenovo gari, ezt szeretném csak megállítani, mert saját tapasztalat, hogy a Thinkpadok szervizelésével az ég adta világon semmi gond nincs.

Az értő olvasás nem tiltott, mint a kádár rendszerben, még mindig az a kérdésem, hogy a Lenovo mióta csak ThinkPad?

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#163471) MKHALKO


MKHALKO
friss újonc

Sziasztok!

Kitöltöttem a kérdőívet, lejebb láthatjátok.
Viszont az előttem álló lehetőséget le szeretném írni nektek.
Egyik kollégám elakarja adni a Lenovo legion Y 530 - át.
Kicsit tuningolta itt a specifikáció:
- i7 8750H
-16G Ram
- nvidia gforce1050Ti
- 500Gb Sata SSD
- es a rendszer van egy 240G Kingstone A1000 m.2 NVME SSd-n

Ezt a gépet 190. 000 Ft-ért akarja adni.
Garancia nyilván nincs.

Kérdésem, hogy az alábbi kérdőív fényében mit gondoltok megéri ez a laptop?

Köszönöm a válaszokat!!!

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? - most
(2) A gépre szánt összeg forintban? 200.000 ft
(3) Felhasználás? irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, hobbi/tanulás szintjén
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? - Nem a legújabb játékokat játszani, de akár még azt is ...inkább az elmúlt évek nagy neveit próbálnám ki / ha lehet jó beállításokkal.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? Nincs elvárás.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Néha mozgatnám.
(7) Operációs rendszer? Windows 10
(8) Tárhely mérete és típusa 512 GB - 1 TB SSD memória ( 16 GB RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e ( nem létszükség)
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? Nincs
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? Használt és új is.

Thx :DD

(#163538) keszo


keszo
őstag

Hozzá értőktől kérdezném, ez vállalható készülék?
Lenovo IdeaPad FLEX 5 14IIL05 + Windows 10 Home (81X1004KHV)

A válaszokat előre is köszönöm

Üdv

Attila

(#163541) P3dr0_x


P3dr0_x
újonc

Sziasztok,

A következő két laptop közül melyiket ajánlanátok inkább? Illetve MSi-t annyira nem ismerem megbítható márka?

Msi GF63 Thin 10SCXR
Lenovo Legion 5 15ARH05

Előre is köszönöm,

[ Szerkesztve ]

(#163547) FragMaster


FragMaster
addikt

Lenovo Legion 5-ról van valakinek tapasztalata minőség terén? Aránylag normális áron kínál Ryzen procit és normálisnak tűnő 300 nit + 100% srgb kijelzőt (legalábbis a 60 és 144hz-es panelek esetén).

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#163550) P3dr0_x válasza P3dr0_x (#163541) üzenetére


P3dr0_x
újonc

Mivel nem engedte szerkeszteni, itt módosítom, mert korábban rossz gépet linkeltem :F

Szóval a két gép közül melyiket lehet érdemes megvenni:

Msi GF65 Thin 10SDR

Lenovo Legion 5 15ARH05

Még egyszer köszönöm

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.